Re: Első benyomások a játékról

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

BG2 érdekesség:
Az egyik beszélgetésnél nem lehet választani az opciók közül, mivel közbe szól Tyris Flare (NPC mod) még fél map távolságról is.
A megoldás az, hogy silence hatására a dialógusok is elmaradnak, így tovább ment a szövegelés gond nélkül...hány mai játéknál figyelnek ilyenekre oda?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Én ismét elővettem a Sacre Underword című játékot :D hiába no, elvileg akció rpg, de egy alap, modok nélküli Skyrimra ránézve ez inkább rpg, mint a Bethesta üdvöskéje :D
Nem tudom hányan játszotok vele, én most tunngle-n játszom, mint jó pár éve, de arra jöttem rá, hogy agility és armor képességek nélkül, sokkal jobb a védelmed :D meg a constitution skill nélük is. :D Ugyan is, ha ezeket felveszed, akkor oks, hogy nő a támadás, védelem, ellenállás, meg az életerő, de ezzel együtt az ellenfelek is nagyobbat ütnek, védenek, megnő a fizikai, méreg, tűz, mágikus sebzésük, valamint az életerejük, tehát ugyan ott vagyok, mint ha nem használnám ezeket a skilleket :D
Vicces, de jobban járok, ha nem kell pontokat pakolnom az armorra, mert hiába nő a védelmem 80%-kal, ha az ellenfél támadásia is 80%-kal nőnek - mive nő a skill, nő az ellenfél támadása is :D
Kipróbáltam, ugyan azon a szinten armor nélkül - most hasracsapok, nem tudok pontos értékeket, de az arányok jók - van 360 ellenállásom, 10es armorral meg 3600, de armor nélkül az ellen sebzett 20-at, 10es armorral meg 2000-et... ugyan ez életerővel is, vicces volt látni, hogy ugyan az az ellenfél 10es armor skill mellett arányaiban ugyan annyit sebzett, mint armor skill nélkül :D tehát mindkét esetben a hp-m felét szedte le három csapással :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Nekem totál kimaradt, mivel amikor még a hack&slash korszakomat éltem, akkor nagyrészt dio 2-vel játszottam.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Sleth írta:Nekem totál kimaradt, mivel amikor még a hack&slash korszakomat éltem, akkor nagyrészt dio 2-vel játszottam.
Örök hiba, dióban azt untam meg, amikor teleportálhattam vissza a városba, hogy eladjam a sok cuccot, mert minden egyes percben okádta rám a játék az ellenfeleket :D A Sacred sokat merít a többi játékból, és mindenből csak a jót vette át.
Tunnglen van Sacred, Sacred uw, Sacred 2, Sacred 2 kieg szerver is, azért mindig van rajta pár ember, elsősorban lengyelek meg oroszok :D
A játék amúgy iszonyat hangulatos, még single player-ben is.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

SpellForce, újra elkezdtem, iszonyat jó játék :D
Fogalmam sincs meddig jutottam el régen, mert mindig nehezebb résznél azt gondolom, itt még nem jártam, aztán mégis :D
Jó kis fejtörők vannak bent, bár kevés, és nem olyan nehezek :( Trollok azért nem tudják megnyitni a pokolkaput XD
Egyedi pályák, jól megoldották a szétesett világ sztorival... Remekmű, alap darab.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Én meg újból elkezdtem a Vindictussal játszani, az iszonyat jó harcrendszer és a végjátékban található rengeteg remek boss-fight nagyon élvezetes tud lenni, és mindezt egy ingyenes játék...., már csak egy új gép kéne, ahol nem laggzik be néha még alap grafon is :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Végre:

Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Dr.UnGrammar írta:Végre:

Ennyire jó játék, hogy ennyien szeretik?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Tales of the Sword Coast :D
Még mindig nem jutottam a végére, igaz csak elkezdtem, és két napnál több nem jutott rá :D

Várjuk, igaz rpg ügyben nem jutottam előbbre... Venetica is félbemaradt, kb. Velence előtt, sőt, egyedül az Euro Truck Simulator 2-vel játszottam egy kicsit :D

Most a Skyrimnál is néztem egyet, csak mentem előre mint a gép, és hát egyes szinten megölt egy óriáspók :D
Aztán iszogattam közben pár piát, de annyira nem kötött le, majd magyarul, úgy ugye más tészta :D meg moddolva. Meg visszaveszek a grafikából, hogy ne 20 fps-sel fusson... lehet még egy vga-ra is beruházok, ha lesz occsó :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr Lecter írta:
Dr.UnGrammar írta:Végre:

Ennyire jó játék, hogy ennyien szeretik?
Véleményem szerint a Baldur's gate 2 és kiegészítője a top 1 cRPG, ezzel immáron közel 13 éve nem tudtak ehhez hasonlót alkotni (az úgymond "szellemi utód", a dragon age: origins közelébe se ér).
Aki szereti az rpg-ket (főképp a régebbiekre gondolok elsősorban), annak kötelező darab.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Én most pihentettem a Skyrimet. Majd hozzá csapom a Dragonborn-t és folytatom, ahol abbahagytam.
Amit most elkezdtem az a Vampire: The Masquerade.

És igen. Kedves Lecter úr. :) A BG tényleg annyira durva jó anyag.
Egyrészt piszok nehéz, mert igazi asztali szabályokon alapszik, másrészt pont ezért olyan hálás. ;)

Majd augusztus környékén, ha lemegy az új Heroes 6 complet ára, akkor azt is elkezdem. Nekem a már a demo is bejött anno... nem tudom miért húzzák sokan a szájukat... :S

U.i.: Skyrimből összegyűlt pár raklapnyi screenshot, majd feltöltöm. :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Dr.UnGrammar írta:Én most pihentettem a Skyrimet. Majd hozzá csapom a Dragonborn-t és folytatom, ahol abbahagytam.
Amit most elkezdtem az a Vampire: The Masquerade.

És igen. Kedves Lecter úr. :) A BG tényleg annyira durva jó anyag.
Egyrészt piszok nehéz, mert igazi asztali szabályokon alapszik, másrészt pont ezért olyan hálás. ;)

Majd augusztus környékén, ha lemegy az új Heroes 6 complet ára, akkor azt is elkezdem. Nekem a már a demo is bejött anno... nem tudom miért húzzák sokan a szájukat... :S

U.i.: Skyrimből összegyűlt pár raklapnyi screenshot, majd feltöltöm. :D
Kíváncsian várom!
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Reméltem, ha átírom a Téma címét, talán visszavált a régi nevére...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Ezer köszönet Sleth! Már azt hittem elveszett a topic.

Nos akkor a lényegre: Júniusban végigvittem Vampire: The Masquerade nevű játékot. Tisztára mint egy proto-skyrim, jóval a Fallout 3 megjelenése előtt!
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Dr.UnGrammar írta:Ezer köszönet Sleth! Már azt hittem elveszett a topic.

Nos akkor a lényegre: Júniusban végigvittem Vampire: The Masquerade nevű játékot. Tisztára mint egy proto-skyrim, jóval a Fallout 3 megjelenése előtt!
Szerintem az a játék piszkosul jó.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

LordKex írta:
Dr.UnGrammar írta:Ezer köszönet Sleth! Már azt hittem elveszett a topic.

Nos akkor a lényegre: Júniusban végigvittem Vampire: The Masquerade nevű játékot. Tisztára mint egy proto-skyrim, jóval a Fallout 3 megjelenése előtt!
Szerintem az a játék piszkosul jó.
Akkor nagyon egyetértünk!
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Találtam egy érdekes cikket, ami az MMO és RPG összeférhetetlenségét elemzi (több remek cikket is lehet itt találni):
https://www.kalandmester.com/content.ph ... 9se/view/1
Válasz küldése