Szegélyezett a játék...

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
John_Scott

Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: John_Scott »

Heló!

Pár napja újratelepítettem a gépem, mivel a régi rendszer kezdett meghalni, és mivel szerettem volna már rég óta kipróbálni a Windows 8-at, úgy döntöttem teszek vele egy próbát. Pár nap alatt le is mentettem minden lényegeset a régi partícióról és meg történt a re-install. Rengeteg jó oldala van a Win 8-nak, több FPS, gyorsabb boot stb... viszont a Skyrim esetében csak rontott a helyzeten.

Az lenne a problémám, hogy amikor elindítom a játékot a Bethesda logó után olyan, mintha leugrana ablakba, viszont a control box nics ott és cask a felső és bal oldali ablak sáv látható, viszont nagyon zavaró a dolog. Mindent megpróbáltam ami eszembe jutott, hogy orvosoljam a hibát, átírtam a beállításokat ablakban futtatásra, majd vissza, levettem a felbontást, letöltöttem valami programot is ami elvileg pont erre az esetre lett kitalálva, de semmi sem javított a helyzeten.

Az lenne a kérdésem, hogy volt-e már hasonló problémája valamelyikőtöknek, és ha igen hogyan tudta azt elhárítani?

Segítséget előre is köszönöm!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: TGWH »

John_Scott írta:Heló!

Pár napja újratelepítettem a gépem, mivel a régi rendszer kezdett meghalni, és mivel szerettem volna már rég óta kipróbálni a Windows 8-at, úgy döntöttem teszek vele egy próbát. Pár nap alatt le is mentettem minden lényegeset a régi partícióról és meg történt a re-install. Rengeteg jó oldala van a Win 8-nak, több FPS, gyorsabb boot stb... viszont a Skyrim esetében csak rontott a helyzeten.

Az lenne a problémám, hogy amikor elindítom a játékot a Bethesda logó után olyan, mintha leugrana ablakba, viszont a control box nics ott és cask a felső és bal oldali ablak sáv látható, viszont nagyon zavaró a dolog. Mindent megpróbáltam ami eszembe jutott, hogy orvosoljam a hibát, átírtam a beállításokat ablakban futtatásra, majd vissza, levettem a felbontást, letöltöttem valami programot is ami elvileg pont erre az esetre lett kitalálva, de semmi sem javított a helyzeten.

Az lenne a kérdésem, hogy volt-e már hasonló problémája valamelyikőtöknek, és ha igen hogyan tudta azt elhárítani?

Segítséget előre is köszönöm!
Esetleg valami képet a hibáról.
Alt enter-rel nem dobja ki teljes képernyőre? Vagy alt gr enter, asszem utóbbi. Vagy tálcán, teljes méret? Ja, nincs elvileg tálca... de valahogy visszahozható ha jól tudom, próbáltad?
John_Scott

Re: Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: John_Scott »

Kép

Igen, nem működött a Print Screen...

Alt+Enter Semmi
AltGr + Enter - semmi
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: TGWH »

SkyrimLauncher.exe-t lefuttatod, majd az options menü, nincs bepipálva a window mode?
John_Scott

Re: Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: John_Scott »

TGWH írta:SkyrimLauncher.exe-t lefuttatod, majd az options menü, nincs bepipálva a window mode?
Nincs benne a pipa, de ha beleteszem akkor rendesen ablakban fut...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: TGWH »

John_Scott írta:
TGWH írta:SkyrimLauncher.exe-t lefuttatod, majd az options menü, nincs bepipálva a window mode?
Nincs benne a pipa, de ha beleteszem akkor rendesen ablakban fut...
Akkor passz, nem forrt még ki a win8 :D vagy valami más... vga driverrel szórakozz, keress külföldi fórumokon, oldalakon megoldást, vagy az asztal, tulajdonságok, vga stb. résznél próbálkozz, esetleg írd felül a játék beállításait. Tudod, amikor megadod az exe-t, majd váltogathatsz pl. élsimítás meg ilyenek.
John_Scott

Re: Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: John_Scott »

Akkor passz, nem forrt még ki a win8 :D vagy valami más... vga driverrel szórakozz, keress külföldi fórumokon, oldalakon megoldást, vagy az asztal, tulajdonságok, vga stb. résznél próbálkozz, esetleg írd felül a játék beállításait. Tudod, amikor megadod az exe-t, majd váltogathatsz pl. élsimítás meg ilyenek.
Minden megvolt már, steam fórumon azt írták újra kell telepíteni a játékot, az se segített, volt akinek a Windows újratelepítése után állt helyre, ezt sajnos nem tudom kipróbálni, de mivel nincs újabb patch mint ami a magyarosításba van (ahogy írtátok) így nem tudom :S
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: Vik »

John_Scott írta:
Akkor passz, nem forrt még ki a win8 :D vagy valami más... vga driverrel szórakozz, keress külföldi fórumokon, oldalakon megoldást, vagy az asztal, tulajdonságok, vga stb. résznél próbálkozz, esetleg írd felül a játék beállításait. Tudod, amikor megadod az exe-t, majd váltogathatsz pl. élsimítás meg ilyenek.
Minden megvolt már, steam fórumon azt írták újra kell telepíteni a játékot, az se segített, volt akinek a Windows újratelepítése után állt helyre, ezt sajnos nem tudom kipróbálni, de mivel nincs újabb patch mint ami a magyarosításba van (ahogy írtátok) így nem tudom :S
A magyarításhoz nem mellékeltünk hivatalos javítást. Nem hivatalosat igen, de kétlem, hogy annak bármi köze lenne a Windows 8-hoz.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: Vik »

John_Scott írta:
TGWH írta:SkyrimLauncher.exe-t lefuttatod, majd az options menü, nincs bepipálva a window mode?
Nincs benne a pipa, de ha beleteszem akkor rendesen ablakban fut...
Akkor csak ennyi a dolgod, hogy ablakban indítod, plusz használod a simple borderless window beépülőt. Vagy mi a neve.
John_Scott

Re: Szegélyezett a játék...

Hozzászólás Szerző: John_Scott »

Na rendben, kisebb fennakadások után sikerült megoldani a problémát az SBW-vel.

Elmondom, én hogy csináltam:

1) Letöltöttem ezt:
http://skyrim.nexusmods.com/mods/4/?

2) Kitömörítettem és az SBW.exe-t bemásoltam a játék főkönyvtárába
3) Elindítottam rendszergazdaként
--------------------------------------------------------------
4) Ha eltűnne az asztalon is a kurzor, akkor valahogy kattints a tárcán lévő Skyrim ikonra és vedd ki a Fix Cursor elől a pipát, Ctrl+Alt+Del, Kijelentkezés, visszajelentkezel és onnantól működik rendesen!
Válasz küldése