Hibák a játékkal kapcsolatban

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Sziasztok avval a kérdéssel fordulok hozzátok hogy a játék nem indul el erre a hibára vonatkozóan:
Kép

Vajon mi lehet a baj? :(
Így nem tudom tesztelni a fordításaimat sem és játszani sem tok... :cry:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Hasbal írta:Sziasztok avval a kérdéssel fordulok hozzátok hogy a játék nem indul el erre a hibára vonatkozóan:
Vajon mi lehet a baj? :(
Így nem tudom tesztelni a fordításaimat sem és játszani sem tok... :cry:
Hogy mi a baja, azt nem tudom, de kérdés, mi történik, ha törlöd az oblivion.ini-t, és úgy akarod elindítani? (Persze egy biztonsági mentés az nem árt a kísérlet előtt.)
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vik írta:
Hasbal írta:Sziasztok avval a kérdéssel fordulok hozzátok hogy a játék nem indul el erre a hibára vonatkozóan:
Vajon mi lehet a baj? :(
Így nem tudom tesztelni a fordításaimat sem és játszani sem tok... :cry:
Hogy mi a baja, azt nem tudom, de kérdés, mi történik, ha törlöd az oblivion.ini-t, és úgy akarod elindítani? (Persze egy biztonsági mentés az nem árt a kísérlet előtt.)
Na azóta már megoldódott... :)
csupán kompatibilitási problémák voltak :?
Friend19

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Friend19 »

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy...fel raktam a játékot, a magyarítást és semmi baj nem volt. Elindítottam és mikor rákattintok hogy új játékra, azt kérdezi hogy újat akarok-e kezdeni, rákattintok az igenre és nem történik semmi. Minden más működik mikor rákattintok, csak ez nem. Nem tudjátok hogy mi lehet a baj?
Előre is köszi!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Friend19 írta:Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy...fel raktam a játékot, a magyarítást és semmi baj nem volt. Elindítottam és mikor rákattintok hogy új játékra, azt kérdezi hogy újat akarok-e kezdeni, rákattintok az igenre és nem történik semmi. Minden más működik mikor rákattintok, csak ez nem. Nem tudjátok hogy mi lehet a baj?
Előre is köszi!
1.2-es javítást sikerült hibátlanul felrakni? Ha igen, akkor el kell távolítanod a magyarítást és az Obliviont, majd újra telepíteni őket.
Mad Max

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Mad Max »

Hali! Nekem az lenne a problémám hogy feltettem az Obliviont meg a 2 kieget aztán a magyarosítást is hozzá és minden megy jól kivéve azt hogy az emberek nem beszélnek. Vagyis beszélnek mert a felirat az megjelenik hogy mit mondanak de nem mozog a szájuk és nincs semmi hangjuk. A többi hang az normálisan hallható.
Előre is köszi a választ!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Mad Max írta:Hali! Nekem az lenne a problémám hogy feltettem az Obliviont meg a 2 kieget aztán a magyarosítást is hozzá és minden megy jól kivéve azt hogy az emberek nem beszélnek. Vagyis beszélnek mert a felirat az megjelenik hogy mit mondanak de nem mozog a szájuk és nincs semmi hangjuk. A többi hang az normálisan hallható.
Előre is köszi a választ!
A telepítőnek át kell alakítania a hangokat.
Vendég

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vik írta:
A telepítőnek át kell alakítania a hangokat.
Akkor tegyem fel újra a játékot? Vagy hogy tudom megoldani így utólag?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:
Vik írta:
A telepítőnek át kell alakítania a hangokat.
Akkor tegyem fel újra a játékot? Vagy hogy tudom megoldani így utólag?
Elég csak a magyarítást eltávolítani, majd újra felrakni.
Vendég

Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Üdv.

Nos felraktam a játékot minden kieggel együtt és jó párszor előfordul, hogy megyek egyszer csak a karim elkezd egy helyben futni, alig megy vmit előre.
Sharky

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sharky »

Hali.

Az a helyzet hogy a játék hibát észlel és kilép... éppen azt a küldit csináltam hogy elvinni a császár fiát biztonságba a hegyekbe valamiféle templomba és akkor ott a kapu kinyílik jön egy penge katona bácsi ...kis szóváltás, fel a lépcsőn...a pengék már várják a trónörököst és akkor a papbácsi mond valami lelkesítőt a katonáknak ilyen /EZ A HARC LESZ A VÉGSŐ! :o / feelingeset és amint befejezte a mondanivalóját ...puff az oblivion.exe hibát észlelt ezért leállt, bocs stb... na gondoltam egyet és mivel a játék rosszul volt felrakva mert félig felment az [UK]-os patch de nekem [English]-es kell ezért azt utána raktam fel na meg a magyarítás ...újratettem rendesen alap+patch+magyarítás->mentés betöltés(csak ne ez legyen a baj mert újra kezdeni nincs kedvem :roll: )-> papbácsi beszél bumm hiba... nem tudtam mit tenni így mérgemben kitöröltem mindent, de már elvonási tüneteim vannak a játéktól :? úgyhogy plz help!!!

(ui.:az lehet gáz, hogy /a magyarítás telepítésében van írva/ a data mappából nem másoltam át az oblivionlauncher.exet a főmappába?)

A választ előre is köszi! Béke veletek :D
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vendég írta:Üdv.

Nos felraktam a játékot minden kieggel együtt és jó párszor előfordul, hogy megyek egyszer csak a karim elkezd egy helyben futni, alig megy vmit előre.
Eredeti a játékod?
A nem eredeti játékokban sokszor fordul elő egy adag bug
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Sharky írta:Hali.

Az a helyzet hogy a játék hibát észlel és kilép... éppen azt a küldit csináltam hogy elvinni a császár fiát biztonságba a hegyekbe valamiféle templomba és akkor ott a kapu kinyílik jön egy penge katona bácsi ...kis szóváltás, fel a lépcsőn...a pengék már várják a trónörököst és akkor a papbácsi mond valami lelkesítőt a katonáknak ilyen /EZ A HARC LESZ A VÉGSŐ! :o / feelingeset és amint befejezte a mondanivalóját ...puff az oblivion.exe hibát észlelt ezért leállt, bocs stb... na gondoltam egyet és mivel a játék rosszul volt felrakva mert félig felment az [UK]-os patch de nekem [English]-es kell ezért azt utána raktam fel na meg a magyarítás ...újratettem rendesen alap+patch+magyarítás->mentés betöltés(csak ne ez legyen a baj mert újra kezdeni nincs kedvem :roll: )-> papbácsi beszél bumm hiba... nem tudtam mit tenni így mérgemben kitöröltem mindent, de már elvonási tüneteim vannak a játéktól :? úgyhogy plz help!!!

(ui.:az lehet gáz, hogy /a magyarítás telepítésében van írva/ a data mappából nem másoltam át az oblivionlauncher.exet a főmappába?)

A választ előre is köszi! Béke veletek :D
Igen az gáz... az kell a helyes futtatáshoz. Amúgy eredeti gém?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sharky írta:Hali.

Az a helyzet hogy a játék hibát észlel és kilép... éppen azt a küldit csináltam hogy elvinni a császár fiát

(ui.:az lehet gáz, hogy /a magyarítás telepítésében van írva/ a data mappából nem másoltam át az oblivionlauncher.exet a főmappába?)

A választ előre is köszi! Béke veletek :D
Ha nem másolod át a megfelelő helyre az indító menüt, akkor csak annyi lesz a "hiba", hogy angol nyelvű marad. Ettől nem valószínű, hogy menet közben kilépne a játék. Azt nem tudom, neked miért lép ki, esetleg megpróbálhatnád a Windom Earl féle összeomlás gátló beépülőt. OBSE kell hozzá.
Sharky

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sharky »

Jah hát igen, nem eredeti szal az a cink ^-^" de most akk kipróbálom a ezt az összeomlás gátlót és ha yo akk jelentkezem(vagy ha nem akkor is ;) ) addig is aloha és kösz a választ :D
Sharky

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sharky »

Hali ismét!

Még mindig nem működik rendesen... rosszabb lett... felraktam az alapjátékot, a SI-t, a magyarítást+SI-patch, és raktam még bele pár modot és azt az összeomlás gátlót is, de most már akkor hibát észlel amikor Kvatch-ban kell a várkaput kinyitni... átjáró a kapuhoz...katt az ajtóra, HIBA -_-" banyek hát szal akkor marad nekem az összes többi küldi és a főszál kilőve ejj pedig eredetileg azért raktam fel... na mind 1 azért kösz hogy segítettetek... több-kevesebb sikerrel :roll:

Na bye
Interpunk

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Interpunk »

Sziasztok!
Még új vagyok itt úgyhogy üdv mindenkinek ,olyan problémám lenne ,hogy amikor belépek a játékba a billentyűzetem egyszerűen nem reagál...próbáltam újra tenni a játékot azóta már a windows telepítés is megvolt de a probléma továbbra is fenn áll...esetleg ötletek?Jahm igen...régen már fent volt a játék és semmi baja nem volt a gépemben csak a videó kártya lett cserélve de gondolom ez nem lehet rá hatással...
????

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ???? »

Interpunk írta:Sziasztok!
Még új vagyok itt úgyhogy üdv mindenkinek ,olyan problémám lenne ,hogy amikor belépek a játékba a billentyűzetem egyszerűen nem reagál...próbáltam újra tenni a játékot azóta már a windows telepítés is megvolt de a probléma továbbra is fenn áll...esetleg ötletek?Jahm igen...régen már fent volt a játék és semmi baja nem volt a gépemben csak a videó kártya lett cserélve de gondolom ez nem lehet rá hatással...
Joystick esetleg? :?:
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Interpunk írta:Sziasztok!
Még új vagyok itt úgyhogy üdv mindenkinek ,olyan problémám lenne ,hogy amikor belépek a játékba a billentyűzetem egyszerűen nem reagál...próbáltam újra tenni a játékot azóta már a windows telepítés is megvolt de a probléma továbbra is fenn áll...esetleg ötletek?Jahm igen...régen már fent volt a játék és semmi baja nem volt a gépemben csak a videó kártya lett cserélve de gondolom ez nem lehet rá hatással...
Újra kéne rakni a játékot vagy a billentyűzetet megtisztogatni
Vendég

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

???? írta:
Interpunk írta:Sziasztok!
Még új vagyok itt úgyhogy üdv mindenkinek ,olyan problémám lenne ,hogy amikor belépek a játékba a billentyűzetem egyszerűen nem reagál...próbáltam újra tenni a játékot azóta már a windows telepítés is megvolt de a probléma továbbra is fenn áll...esetleg ötletek?Jahm igen...régen már fent volt a játék és semmi baja nem volt a gépemben csak a videó kártya lett cserélve de gondolom ez nem lehet rá hatással...
Joystick esetleg? :?:

Joystcik be volt dugva az első telepítésnél de azóta ki lett húzva és windows is új azóta...szóval szerintem az nem lehet...
Vendég

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Üdv! Lenne egy olyan problémám hogy az alávaló mélységben ahová megvettem a lakberendezést kiír egy neon-zöld csillagba egy ilyet: WTF Ima missing mesh! Lehet valahogy orvosolni a problémát?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Üdv! Lenne egy olyan problémám hogy az alávaló mélységben ahová megvettem a lakberendezést kiír egy neon-zöld csillagba egy ilyet: WTF Ima missing mesh! Lehet valahogy orvosolni a problémát?
Ha felrakod a modot, mielőtt telepíted a magyarítását.
Vendég

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vik írta:
Vendég írta:Üdv! Lenne egy olyan problémám hogy az alávaló mélységben ahová megvettem a lakberendezést kiír egy neon-zöld csillagba egy ilyet: WTF Ima missing mesh! Lehet valahogy orvosolni a problémát?
Ha felrakod a modot, mielőtt telepíted a magyarítását.
Rendben, köszönöm!
sanyika

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: sanyika »

Sziasztok!

Már többször előfordult velem, hogy egy mentett állás visszatöltésekor az italok kivételével minden cuccom eltűnik, valamint faj és osztály nélkülivé válik a karakterem. Eleinte másodlagos másolásvédelemre gondoltam, de az eredeti (Game of the year kiadás) is ezt csinálja. Tech infó: WinXp, az ajánlott gépigény bő másfélszerese, a DLC-ken felül csak azok a modok vannak fenn, amiket a magyarítás is telepített. Mi lehet a hiba?

Üdv, sanyika
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

sanyika írta:Sziasztok!

Már többször előfordult velem, hogy egy mentett állás visszatöltésekor az italok kivételével minden cuccom eltűnik, valamint faj és osztály nélkülivé válik a karakterem. Eleinte másodlagos másolásvédelemre gondoltam, de az eredeti (Game of the year kiadás) is ezt csinálja. Tech infó: WinXp, az ajánlott gépigény bő másfélszerese, a DLC-ken felül csak azok a modok vannak fenn, amiket a magyarítás is telepített. Mi lehet a hiba?

Üdv, sanyika
1.2.0416-os foltot felraktad?
Vendég

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vik írta:1.2.0416-os foltot felraktad?
Végül megoldottam a "quicksave.bak" átnevezésével, bár igen sok hajszálam bánta... Amúgy fenn van a folt.
Mechaa

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Mechaa »

Üdv mindenki!

Az én gondom nem annyira a játék hibája mintsem inkább a gépemé, ugyanis egy Nvidia GEforceTI 4200-as "csúcsszuper" videókártyám van ebbe a gépembe és tudom hogy ez nem elég jó elvileg a játékhoz gyakorlatileg pedig ezt találtam http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/327012 és megpróbáltam de nem sikerül. Egyszer már próbáltam játszani vele mielőtt ezt megtaláltam és akkor úgy ahogy elindult (a gond csak az volt hogy csak a tárgyak körvonala nem volt fehér de minden más igen) de most hogy másodjára feltettem, belépek a játékba rányomok hhogy új játék és semmi nem történik. Egy mentett játék megmaradt az előző próbálkozásombol de ha arra rányomok akkor "az oblivion.exe hibát észlelt" és leáll (amúgy abban a mentésben még mindig a börtönbe csücsülök mivel nem találom az ajtót sem a fehér ködben). Szóval ha valki eltudná magyarázni hogy az oldal szerint mit kéne PONTOSAN csinálni azt nagyon megköszönném. Amúgy másik gépen elindult de néha-néha kidob a hibát észlelt stb. szöveggel, de ott legalább már elindul és csak az számít.

Előre is kösz az okos ötleteket!
Vendég

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Próbáld meg az Oldblivion-t. Azzal le lehet butítani a játékot.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Mechaa írta:Üdv mindenki!

Az én gondom nem annyira a játék hibája mintsem inkább a gépemé, ugyanis egy Nvidia GEforceTI 4200-as "csúcsszuper" videókártyám van ebbe a gépembe és tudom hogy ez nem elég jó elvileg a játékhoz gyakorlatileg pedig ezt találtam http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/327012 és megpróbáltam de nem sikerül. Egyszer már próbáltam játszani vele mielőtt ezt megtaláltam és akkor úgy ahogy elindult (a gond csak az volt hogy csak a tárgyak körvonala nem volt fehér de minden más igen) de most hogy másodjára feltettem, belépek a játékba rányomok hhogy új játék és semmi nem történik. Egy mentett játék megmaradt az előző próbálkozásombol de ha arra rányomok akkor "az oblivion.exe hibát észlelt" és leáll (amúgy abban a mentésben még mindig a börtönbe csücsülök mivel nem találom az ajtót sem a fehér ködben). Szóval ha valki eltudná magyarázni hogy az oldal szerint mit kéne PONTOSAN csinálni azt nagyon megköszönném. Amúgy másik gépen elindult de néha-néha kidob a hibát észlelt stb. szöveggel, de ott legalább már elindul és csak az számít.

Előre is kösz az okos ötleteket!
Egyáltalán eredeti a játék?
Lacku88
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. aug. 12., csüt. 19:53

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Lacku88 »

Sziasztok!

Egy kis hibát észleltem a játékban
Ti biztos tudjátok a megoldást, mert olvastam hasonló hozzászólásokat, egy ideje próbálok utánna járni a kérdésnek,de nem sikerült, ezért írok most.
A magyarosítással feltelepített helyek : fagyszirt orom, csillagvizsgáló, alávaló mélység és a csatakürt kastély nem jelenik meg rendesen, csak az ajtók látszanak, és mindenhol azok a sárga WTF csillagok. Még egy kis apróság, hogy a megvásárolt lópáncél nem látszik a lovamon, olyan mintha nyereg se lenne rajta.
Sokat olvasgattam itt a fórumon, de nem tudom mi lehet a probléma. Már sokféleképpen próbálkoztam a probléma megoldásával, de eddig nem jártam sikerrel.
Alapból feltettem a játékot, majd a SI kiegészítőt, majd a magyarítást, mást nem raktam fel.

előre is köszi a segítséget!

Laci
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Lacku88 írta:Sziasztok!

Egy kis hibát észleltem a játékban
Ti biztos tudjátok a megoldást, mert olvastam hasonló hozzászólásokat, egy ideje próbálok utánna járni a kérdésnek,de nem sikerült, ezért írok most.
A magyarosítással feltelepített helyek : fagyszirt orom, csillagvizsgáló, alávaló mélység és a csatakürt kastély nem jelenik meg rendesen, csak az ajtók látszanak, és mindenhol azok a sárga WTF csillagok. Még egy kis apróság, hogy a megvásárolt lópáncél nem látszik a lovamon, olyan mintha nyereg se lenne rajta.
Sokat olvasgattam itt a fórumon, de nem tudom mi lehet a probléma. Már sokféleképpen próbálkoztam a probléma megoldásával, de eddig nem jártam sikerrel.
Alapból feltettem a játékot, majd a SI kiegészítőt, majd a magyarítást, mást nem raktam fel.

előre is köszi a segítséget!

Laci
Hú nem kell három helyre odaírnod egy "ilyen" kérdést... megint nem olvasod el rendesen a szöveget és itt nyavalyogsz nekünk... Oda van nagy betűkkel írva hogy csak MAGYARÍTÁS! Nincs mesh meg textúra. Vedd meg a DLC-eket és jó lesz... nem drága... vagy töltsd le ha odáig fajul...
Weder

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Weder »

Sziasztok! Nekem az lenne a bajom a játékkal hogy feltettem mindent fullra raktam fut nagyon jól DE a fű lila akármit is állítok a játékon semmi nem tőrténik nagyon idegesítő hogy lila az egész föld nem szép zöld valami patch nincsen erre?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Weder írta:Sziasztok! Nekem az lenne a bajom a játékkal hogy feltettem mindent fullra raktam fut nagyon jól DE a fű lila akármit is állítok a játékon semmi nem tőrténik nagyon idegesítő hogy lila az egész föld nem szép zöld valami patch nincsen erre?
De, van. Az a neve, hogy 1.2.0416-os folt. Benne van a telepítőben, csak arra kell figyelni, hogy hibátlanul rakd fel.
Weder

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Weder »

Fent van ez a patch de a játék nem engedi magát letörölni sehogy valami hibákat ír ki hogy ellenőrizem a internet kapcsolatot nem e fut az alkalmazás meg ilyenek ilyenkor mit kéne csinálni?
Weder

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Weder »

Weder írta:Fent van ez a patch de a játék nem engedi magát letörölni sehogy valami hibákat ír ki hogy ellenőrizem a internet kapcsolatot nem e fut az alkalmazás meg ilyenek ilyenkor mit kéne csinálni?
Közben megoldódott a probléma újra raktam a patch-et és eltűnt a hülye lila szín:D
Mecha
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. aug. 2., hétf. 21:45

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Mecha »

Nah Üdv megint én!

Most az lenne a kérdésem hogy: a játék kezdésénél eljutottam addig hogy meghalt a császár (nyugodjon békébe) megkaptam a kulcsot a katonátol és elindultam a csatorna bejáratához ahol rááltam arra a csatorna nyílásra és nyomtam egy scpace-t. Ezek után a játék bezárult és kiírjta hogy az oblivion hibát észlelt ezért leáll. Gondoltam hogy kicselezem a játékot és baírtam hogy coc testinghall. Elvitt oda és amikor kiakartam menni az ajtón egyszer csak hibát észlelt és bezárult. Megint csak gondoltam egyet és azt írtam be hogy player.coc anvilcastlegreathall aminek köszönhetően ott teremtem Anvil kastélyába. Boldogan futottam az ajtó felé, odaértem, nyomtam egy spacet és (ha hittétek ha nem) hibát észlelt és bezárult. Nem tdom miért de egy ajtón se enged ki (kivéve azokon amik még a császár halálála eőtt vannak). Próbáltam azt is hogy rögtön ahogy elkezdődik a játék beírom ugyan azokat a parancsokat de ugyan úgy ha kiararok menni valahonnan akkor kidob. Van valakinek valami tippe hogy mi lehet a gond? A játék nem eredeti de másik gépen ugyan ezzel játszok és ott nem volt vele ez a gond.

Pls valaki segítsen ha tud.

Mintha a szabad éggel lenne baja.
Weder

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Weder »

Tedd fel az 1.2.0416-os foltot és sztem meg fog oldódni a problémád.
Mecha
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. aug. 2., hétf. 21:45

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Mecha »

Kössz a tippet Weder de a tha game of the year kiadás van meg és a Shivering Isles és azt írta a magyarítás hogy akkor ne tegyem fel a javítást. Miután írtad hogy próbáljam feltenni , megpróbáltam de azt írja ki hogy "old file not found" és aztán leáll. A játék pedig ugyan úgy :/
Amúgy nemtudom hogy az bezavarhat-e de nekem csak egy nvidia geforce Ti 4200-as videókártyám van ugyhogy az oblivion.ini fájl egy kicsit át van alakítva deamúgy a grafika szép vele és "csak" azzal van gond hogy nemtuzdok kimenni sehonnan :(
Weder

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Weder »

[quote="Mecha"]Kössz a tippet Weder de a tha game of the year kiadás van meg és a Shivering Isles és azt írta a magyarítás hogy akkor ne tegyem fel a javítást. Miután írtad hogy próbáljam feltenni , megpróbáltam de azt írja ki hogy "old file not found" és aztán leáll. A játék pedig ugyan úgy :/
Amúgy nemtudom hogy az bezavarhat-e de nekem csak egy nvidia geforce Ti 4200-as videókártyám van ugyhogy az oblivion.ini fájl egy kicsit át van alakítva deamúgy a grafika szép vele és "csak" azzal van gond hogy nemtuzdok kimenni sehonnan :([/

Hát lehetséges hogy belepiszkáltál az ini fájlba valami mást is elállíthattál nem tom az eredetiről csináltál biztonsági másolatot mert ha igen akkor tedd vissza azt és próbáld meg úgy más most nagyon nekem se jut az eszembe :|
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Mecha írta:Kössz a tippet Weder de a tha game of the year kiadás van meg és a Shivering Isles és azt írta a magyarítás hogy akkor ne tegyem fel a javítást. Miután írtad hogy próbáljam feltenni , megpróbáltam de azt írja ki hogy "old file not found" és aztán leáll. A játék pedig ugyan úgy :/
Amúgy nemtudom hogy az bezavarhat-e de nekem csak egy nvidia geforce Ti 4200-as videókártyám van ugyhogy az oblivion.ini fájl egy kicsit át van alakítva deamúgy a grafika szép vele és "csak" azzal van gond hogy nemtuzdok kimenni sehonnan :(
Rakd újra az egészet és ne piszkáld meg at oblivion.ini -t mert az a baja... az old file hiba oka az hogy a kieg peccsét hamarabb teszi fel mint a sima játékét. Ezért mikor telepíted a gémet minden kieg nélkül tedd rá a foltot, peccset vagy bárminek is nevezed. utána az SI -s rá a peccs majd a dlc-k és végül a magyarítás.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Mecha írta:nekem csak egy nvidia geforce Ti 4200-as videókártyám van
Ellenőrizd, támogatja-e egyáltalán az Oblivion ezt a videokártyát. Ha van rajta 128 MB memória, akkor valószínű, hogy igen, ebben az esetben elég csak letörölni az oblivion.ini-t, majd elindítani a játékot.
Mecha
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. aug. 2., hétf. 21:45

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Mecha »

Vik: Elvileg nem támogatja de amúgy van 128 mb memória de az alap inivel fehér az egész és csak néhány dolog kivehető a képböl de az hogy nemtudok kilépni az ugyan úgy hiba akkor is.

Hasbal: Sajnos nem megy. Vagy én vagyok hülye vagy a gépem nem bírja a játékot. Megpróbáltam hogy feltettem a játékot (kiegészítő nélkül) és aztán az 1.2.0416 os patchet de 8% nál ugyan úgy "old file not found" (bár eddig csak 4%-ig jutottam) és csak ok-ozni tudok akkor meg kidob.
Szóval a hiba még mindig megvan de már ráuntam. Tervezem hogy veszek egy jobb gépet és akkor megveszem a játékot is eredetibe.
A tippeket azért köszi.

(Ezt írja ki 8%-nál: "Old file not found. Howewer, a file of the same name was found. No update done since file contents do not match.")
SyLaR17

Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: SyLaR17 »

Helló nekem az lenne a gondom h játék közben gondol egyet és nem reagál az irányítás... nem fagy ki de sem a billentyűzetet sem az egeret nem akarja érzékelni. Vkinek van vmi ötlete erre?
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

SyLaR17 írta:Helló nekem az lenne a gondom h játék közben gondol egyet és nem reagál az irányítás... nem fagy ki de sem a billentyűzetet sem az egeret nem akarja érzékelni. Vkinek van vmi ötlete erre?
Ebből rögtön lejön hogy ne eredeti a játékod.
Mecha
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. aug. 2., hétf. 21:45

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Mecha »

Nah megint én.

Azóta megvettem a játékot és még mindig az volt a baja hogy ha kimentem egy épületböl akkor rögtön bezárta. Megpróbáltam feltenni az 1.2-s javítást és végre sikerült. Nagyon örültem de mint kiderült ugyan úgy nem megy. Most megvettem fölöslegesen a játékot és nagyon zavar hogy nem müxik. Esetleg valami új ötlet? Nagyon megköszönném ha lenne.

Előre is köszi
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Mecha írta:Nah megint én.

Azóta megvettem a játékot és még mindig az volt a baja hogy ha kimentem egy épületböl akkor rögtön bezárta. Megpróbáltam feltenni az 1.2-s javítást és végre sikerült. Nagyon örültem de mint kiderült ugyan úgy nem megy. Most megvettem fölöslegesen a játékot és nagyon zavar hogy nem müxik. Esetleg valami új ötlet? Nagyon megköszönném ha lenne.

Előre is köszi
Mintha azt írtad volna, hogy nem elég jó neki a videokártyád. Akkor mindegy, eredeti-e a játékod, vagy sem. Ha pedig "Old file not found." hibaüzenetet kapsz, akkor nem jó foltot raksz fel. Kezdd újra az egész telepítést.
Mecha
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. aug. 2., hétf. 21:45

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Mecha »

Hát elvileg nem jó a videókártyám de láttam az oldblivion oldalán egy egész topicot ahol képeket raktak fel a játékrol ami elvileg nvidia geforce ti 4200-as videókártyával futott. A patch-t megoldottam köszi a magyarításban lévővel már nem volt baja. De a videókártya miatt van az hogy az épületeken bellül tökéletesen fut de ha kiakarok menni akkor kidob?

http://www.oldblivion.com/sm/index.php?topic=1612.0

Ezen az oldalon láttam
Mecha
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. aug. 2., hétf. 21:45

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Mecha »

Mecha írta:Hát elvileg nem jó a videókártyám de láttam az oldblivion oldalán egy egész topicot ahol képeket raktak fel a játékrol ami elvileg nvidia geforce ti 4200-as videókártyával futott. A patch-t megoldottam köszi a magyarításban lévővel már nem volt baja. De a videókártya miatt van az hogy az épületeken bellül tökéletesen fut de ha kiakarok menni akkor kidob?

http://www.oldblivion.com/sm/index.php?topic=1612.0

Ezen az oldalon láttam
Köszi megoldódott a problémám. ;)
BnnTM

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: BnnTM »

Üdv! Segítséget szeretnék kérni, a következő problémámmal kapcsolatban:
Feltelepítettem az Oblivion-t, ezután a Shivering Isles kiegészítőt, a Knights of the Nine kiegészítőt, és a Fighter's Stronghold beépülőt, legvégül a magyarítást ( 1-2 opció kivételével minden-t kipipáltam a telepítésnél).
Tehát csináltam egy úgy játékot, és kíváncsi voltam a Knigts of the Nine részére az egésznek. Szóval hallottam npc-ktől pletykákat a Pilgrimage...-ról, de nem mozog a szájuk, és a zarándokok útját sem tudom megcsinálni. Gondoltam, rossz sorrendben rakhattam fel a kiegészítőket, így hát letöröltem az egész Oblivion-t tokkal, vonóval, és amikor újratelepítettem ( csak az Oblivion-t), kezdtem egy új játékot, és amikor kijutok a börtönből, és el akarok bárhova is jutni ( Fast Travel, vagy csak elsétálok egy másik településbe), egyszerűen kilép a játék, és azt írja h a program leállt :S már 4x telepítettem újra, és ugyanez probléma lép fel. Kérem, segítsen valaki!
A választ előre is köszönöm! :)
Lord Jack

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Azt tudom, hogy nálam sem mozog az NPC-k szája, nem beszélnek.A zarándoklat helyeit pedig nem pontosan mutatja meg.Például ha a Párduc-folyóhoz rakja be, akkor keresd meg a környékén.Ha jól emlékszem a víz mellett volt.
Ne csak egyszerű gépes törléssel töröld, hanem Uninstaller-rel.Aztán ami ott marad azt is töröld le.
Ja először a magyarítást, aztán a játékot.
Válasz küldése