Kedvenc karakterek

Ha felfedeztél egy remek stratégiát vagy ezekre vagy kíváncsi, nézz be ide!
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: warg »

Kiknek ki a kedvenc nem játékos karaktare?
És milyen saját karakterre esküsztök?

Én sokat röhögök Edéren, amikor minden szőröst meg akar simogatni. Öhmmm.. állatokat. :D
Saját karakterként meg szeretem a középutat a harcos és varázshasználó kasztok közöttt, pl. most druidával megyek. Megállja a helyét nagyjából közelharcban, és rengeteg varázslata is van.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Mivel megszoktam a MAGUS-ban, hogy harcossal érdemes kezdeni minden építkezést így most is azzal kezdtem az ismerkedést.
Az energiamágusokat és a boszorkánymestereket kedvelem leginkább, de jöhet fejvadász vagy harcművész jellegű karakter is.
Érdekes képességek és szabályok vannak, de kezdem megszokni.
Mindenesetre amíg a BG-t újra meg nem hámozom; addig a PoE erősen másodhegedűs marad.
Csatlakozott hozzám egy varázsló, aki elég sötéten látja világot és kapásból egy lincseléstől kellett kimenteni...

Lassan haladok a történettel, de biztos lesznek még jól kidolgozott jellemek.
Ami nem tetszik, hogy nincs súlylimit, mint a nagy elődben.(ez már off)
Ez miért lehet? Kicsit elveszi mindig a kedvem, hogy egész seregnek való cumót tudok hordozni magammal a ládámban.
Még akkor sem "reális" ha teszem azt elképzelem, hogy a hátaslovak nincsenek megjelenítve a játékban.

Kull, fenséges királyom!
Most jutottam el a "Kapu"-hoz...
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: Kull »

Mármint hol nincs teherbírás rendszer? A BG-ben van, mindegyikben. :)

Ha a PoE-re mondtad, akkor egyetértek teljes mértékben de nagy szerencsére a gyors elérésű rekeszek harcban le vannak tiltva. Így nekem már teljesen megfelel a dolog, mert a "rossz" taktika az kemény cumit eredményez hiába a transzdimenzionális tarisznya! :D
Tehát arra akarok kilyukadni, hogy hiába "minden ellen-mindenre minden van nálam" mit sem ér. ;)
Egyébként a Skyrimban ez most már 360 fokban valószerűsítve van(KMP 2). :lol:
Az ember megbecsüli az akár a vadonban fából elkészített, megerősített íját is.

Kiváncsi leszek, hogy Durlag tornyába mikor fogsz bemerészkedni(a föld alatti többszintes tömlöc)?.

up17_Baldr000.jpg

Szerintem, sőt biztos vagyok benne ez az első rész legnagyobb, messze legnagyobb rpg tudást igénylő kihívása. Persze az ottani kincsek is odavágnak. :twisted: Jó csapattal menjél oda! :mrgreen:
És igen, a "Kapu" lenyűgöző hely!

Ezt a kalandot soha nem fogod elfeledni az biztos.... A második rész "teljes" kijátszása legkevesebb 300 óra a Baál tronjával együtt és ez mind a kidolgozott karakterekről s történetről szól, még csak nem is mellékküldetésekről beszélünk.
Ilyet a büdös életben nem fognak már csinálni, ez van.
A Pillars of Eternity teljes mértékben vissza tudja adni ezt a komplett élményt de tartalmilag egy szem morzsa egy kilós cukorban ha csak pusztán a BG 2-t nézzük.
Viszont az eddig megjelent kiegészítők elég biztatóak...


Ja és a témához szólva, nincs nagyon kedvencem mivel csak kószával(egy csapat) megpadlóztatok egy sárkányt is csak eltérő ponton mérkőzünk meg, mint mondjuk egy csapat szerzetessel.
De ha mindenképpen választani kell, akkor a kósza. Szeretek minden kő alá, rejtett ajtó stb. mögé benézni, lassan haladok. Nehéz fokozaton a csapdák gusztustalanul hajtépőek és minden kétséget kizáróan ebben a témában ők a mesterek.
A Cipher szerintem a legerősebb támadó(kivéve a paladint gondolom) de talán a legjobban mindenki ellen bevethető kaszt. Nagyon nagyon de nagyon erős.
A Druida meg talán a legnagyobb élményt adó kaszt a játékban, hihetelen mi mindent tud produkálni. És a játék vége felé már nincs ellenfele.
A varázsló pedig hát.. mint mindig szintjétől függetlenül jobb ha van. :mrgreen: Csak is ő képes a sárkányokat "seggre ültetni", úgy azon a bizonyos módon.
A harcos nálam csak is védelmező szerepet töltött be de azt mindenek felett. Tudatosan azokat a tulajdonságokat tette magáévá, amivel akár 3-5 erősebb ellenfelett EGYSZERRE is képes feltartani és sokáig kitart.
Ha pedig még a Kántor támogatja egy barbárral az oldalán, akkor aztán tyuhéjja.

Viszont ha utálni is szabad egy kasztot, akkor az a szentfazék-terminator paplovag.... nem részletezném.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kull írta:Mármint hol nincs teherbírás rendszer? A BG-ben van, mindegyikben. :)
...
Viszont ha utálni is szabad egy kasztot, akkor az a szentfazék-terminator paplovag.... nem részletezném.
Főleg így a Berserk 2016 után :D nem erre számítottam, jobb lett volna az eredetivel kezdeni :( elég beteg, de nem azon a módon, ennek valami más baja van...

Bele kéne néznem ebbe a játékba, csak hát egy rakat más dolog is akad... esetleg ha van valami mágus sötételf féle :D
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

No igen harc közben nem lehet váltani, de akkor is tudod hogy HC fan vagyok.
15 év MAGUS után; pár Zászlóháború teljes levezénylése után kicsit nehéz visszaszokni, de remélem hogy a PoE-t tudjuk majd coop-ban nyomni egyszer...
SkyZ-ben a barkácsolt íjjal éltem túl a vadont. ;)

Rejtetkerdő pókjait sem tudtam még legyőzni...teljesen.
BG2 hivatalos magyarítást várom.
Tetszik a PoE, csak kicsit testidegen.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: Kull »

Szerintem ha végigérsz, addigra kellően bemelegszel és utána asztalin már az EE-t kicsivel több, mint egy hétvége alatt lenyomod. Onnan átvive a karaktered a BG 2 EE-be és ezeknek meg van a honosítása. Szóval később ebből még YT sorozat is lehetne. 8-)
Mondjuk nemsokára érkezik egy csomagod is ;)
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: warg »

Igen, ez a súly dolog nem a legjobb, szerintem néha még túl sok is a cucc, amit az ember úgysem használ (viszont harcban nagyon is be van korlátozva a gyorsgombok száma, ami jóó!), és igazából a fejlesztéseken és talán a craftingon kívül egy idő után a pénznek sincs értelme. A boltokban meg sem nézem, hogy mit árulnak, de ez talán hiba.
De az is lehet, hogy át kellene nyergelnem nehéz-re, nem átlagon nyomni, és talán ott jobban érződik a dolgok "súlya". :D

MAGUS, ne is mondjátok, ezer éve nem játszottam csapatban.. :-S
Beornmaci

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: Beornmaci »

Üdv!

Elolvastam pár angol nyelvű honlapot, hogy milyen kasztokból és hogyan érdemes összerakni egy olyan partyt, ami nehéz + szinten is képes, kevés tűzrakással (pihenéssel) nyomulni. A nagyon elszállt (6 mágus, 6 árny, 6 barbár, 6 hold félisten harcos, 6 ranger - ez utóbbi egész jól működött az első nagyobb csapatig, amik learatták az összes dögöt, majd az íjászokat is :), mindenféle összeállítást javasoltak. Viszont az az érzésem, hogy igazán nehéz fokozaton letesztelt verzió nem sok volt közöttük. Nektek van-e olyan bevált party-összeállításotok, amit meleg szívvel ajánlotok nehéz + fokozaton?

A játékban lévő NPC-kel normál fokozaton már végigvittem a játékot, most valami komolyabb kihívásra vágyom.

Első tippem a 2 pala tank, 1 pap, 1 druida és 2 varázsló lett volna, de itt ugye a pihenés lehet a rákfenéje a dolognak.

Ötletek?
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: warg »

Őszintén szólva nem próbáltam még túl nehéz fokozaton játszani. Más játékokkal igen, de hamar vége is lett, mert egy csomó más dologra is oda kell figyelni. Például a kiválasztott tulajdonságokra, a szintlépésenként kapott extra képességekre, a fegyverekre, a ruházatra, az italokra és tekercsekre, hogy hogyan megyünk neki minden csatának, pontosan kik ellen, mik a gyenge pontjaik... Táp, táp, táp...
Olyan sok munkának tűnik, hogy eddig még nem vágtam bele. :D

Viszont ha elkezdeném, akkor három tankra és három egyéb karakterre szavazok. Talán... paladin, barbár, pap, bárd és varázsló. A hatodikat még nem tudom. Talán még egy pap, máris bukott a terv. :D Baromi nehéz választani. Mindegyiknek megvannak a saját előnyei.
Érdemes összeszedni a lényeket idéző tárgyakat, sokat segíthetnek azok is.

Másoknak talán lesznek kipróbált ötleteik.
Beornmaci

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: Beornmaci »

Az előző ötletemet hamar elvetettem, épp a 2 db magammal cipelhető tábortűzhöz való fahasáb korlát miatt.

Jelenleg egy pala tank + 2h fighter + dw rogue + chanter (idézés + buff + lövöldözés) + ranger + cipher (kontroll) partival haladok a legnehezebb fokozaton, és egész jól megy. (A gyógyító hiánya miatt mindenkinek viszonylag magas az akrobatikája, és mindenki megtanulta az öngyógyítás skillt is. :) )

A rangert sokan leszólják, hogy az egyik legrosszabb, legunalmasabb kaszt, de a pihenés korlátja miatt nagyon felértékelődik az a tény, hogy az állatkája minden harc után maxra gyógyul (míg a karakterek ugye nem), így kiválóan lehet használni a dögöt (bocs: tündibündi farkaskomát) az ellenség csalogatására, behúzására. Ezt a tolvaj csapdázásával, hátbaszúrásával kombinálva már ki lehet húzni addig, amíg a cipher leparalizál, elcharmol valakit, illetve, amíg a chanter megidézi az első szellemet. A party ugyan még csak 4. szintű, úgyhogy nem tudom később mi lesz velük. Meglássuk....

Épp ezért nagyon nagy ötlet, hogy a PoE II-ben lehet multiclass-okat csinálni. :)

Az viszont tény, hogy a "berúgom az ajtót, és lesz, ami lesz" taktika nem működik. Tényleg meg kell tervezni minden harcot, felderíteni előtte a terepet, csalogatni az ellenfelet, és maxra kihasználni a karakterek képességeit.
Kocsis76
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013. dec. 29., vas. 11:50

Re: Kedvenc karakterek

Hozzászólás Szerző: Kocsis76 »

Először könnyű fokozaton is elvertek mint szódás a lovát. Második játéknál átálltam nagyon könnyűre, de meguntam, és visszamentem könnyűre, és később tovább. rájöttem hogy -nekem a lerohanás jött be. Persze kicsit máshogy. minden karakter tárgyakból idézett lényeket, amik lekötötték a kisebb ellenfeleket, míg a harcosok (paladin+druidám) kétkezes fegyverekkel leírtotta őket. mögöttük tolvaj-druida-varázsló hármas küldte előrre az idézett lényeket sárkány + egyéb nagy ellen valamint a druida villámmal támadt maga körül, és nyers sebző varázslatkat használt mert arra nincs igazi védelem. A villám támadások (3,5 szintről) azért jók, mert az elektromosság immunis lényeket is bekábítja. így van idő elverni. ha meg 1 területet 2 druida varázslata fedi le, mindegy ki meg be közéjük.Persze volt hogy csak úgy nyertem a végén, hogy már csak a varázsló illúzió lénye volt talpon. De mivel talpon volt, így nyertem.
Válasz küldése