The Elder Scrolls Online magyarítás

Minden általános beszélgetés a megjelenés előtt álló Elder Scrolls Online-ról
Kingracing
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. okt. 1., csüt. 7:11

The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Kingracing »

Sziasztok! Csak az iránt szeretnék érdeklődni, hogy lesz e a The Elder Scrolls Online-nak magyarítása? Már nem most jött ki a játék és az oldalon semmi hírét nem látom, hogy készülne e. Nagyon örülnék neki, ha lenne, de persze csak kérdezem, hogy majd fogtok e csinálni.

Előre is köszi!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kingracing írta:Sziasztok! Csak az iránt szeretnék érdeklődni, hogy lesz e a The Elder Scrolls Online-nak magyarítása? Már nem most jött ki a játék és az oldalon semmi hírét nem látom, hogy készülne e. Nagyon örülnék neki, ha lenne, de persze csak kérdezem, hogy majd fogtok e csinálni.

Előre is köszi!
Estét.
Ha a neten tárolják a szövegfájlokat, akkor nagyjából esélytelen. Ha minden felhasználó a saját gépén, akkor meg ki kell próbálni, és kiderül, egyáltalán le lehet-e fordítani.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

Egyébként mi biztosan nem fogunk nekiállni.
Kingracing
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. okt. 1., csüt. 7:11

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Kingracing »

Ok, rendben van, köszönöm szépen az infót!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:Egyébként mi biztosan nem fogunk nekiállni.
Miért is? :D
chucky

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: chucky »

Addon-ok segítségével vannak már létező fordítások olaszra, spanyolra és oroszra.

Ez épp egy olasz addon.
http://www.esoui.com/downloads/info1067 ... onWIP.html

A mi kis országunknak már az EA se fordítja a játékokat, nem éri meg nekik.
Van egyáltalán már magyarra fordított MMORPG, csak kyváncsiságból kérdezem.

Sajnálom, hogy nem lesz magyarítás. Egy ilyen projektben örömmel részt vennék mint kuli munkás, mert az angolom az konyhanyelv, még a LUA is megtanulnám szabadidőmben.
Laci6368

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Laci6368 »

Ha viszetnének a magyarosítás elkészítéséért már lehet hogy kész lenne ez a nagy szerű játék magyarítása.
Laci6368

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Laci6368 »

Ha viszetnének a magyarosítás elkészítéséért már lehet hogy kész lenne ez a nagy szerű játék magyarítása. Ha van olaszra, spanyolra és oroszra language akkor a magyar hunositok is meg dutják csinálni a magyarosítást.
Laci6368

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Laci6368 »

Sziasztok!

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited
Laci6368

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Laci6368 »

Laci6368 írta:Ha viszetnének a magyarosítás elkészítéséért már lehet hogy kész lenne ez a nagy szerű játék magyarítása. Ha van olaszra, spanyolra és oroszra language akkor a magyar hunositok is meg dutják csinálni a magyarosítást.
Kép
Laci6368

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Laci6368 »

Laci6368 írta:
Laci6368 írta:Ha viszetnének a magyarosítás elkészítéséért már lehet hogy kész lenne ez a nagy szerű játék magyarítása. Ha van olaszra, spanyolra és oroszra language akkor a magyar hunositok is meg dutják csinálni a magyarosítást.
The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited Vagy The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited Imperial Edition
Kép Kép
Laci6368

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Laci6368 »

[quote="Laci6368"][quote="Laci6368"]
The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited Vagy The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited Imperial Edition
[img]http://www.dingit.tv/blog/wp-content/up ... imited.jpg[/img] [img]https://www.g2a.com/media/catalog/produ ... l_2d_1.png[/img][/quote][/quote]
Laci6368

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Laci6368 »

Laci6368 írta:
Laci6368 írta:
Peritye

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Peritye »

chucky írta: 2016. jan. 7., csüt. 16:25 Addon-ok segítségével vannak már létező fordítások olaszra, spanyolra és oroszra.

Ez épp egy olasz addon.
http://www.esoui.com/downloads/info1067 ... onWIP.html

A mi kis országunknak már az EA se fordítja a játékokat, nem éri meg nekik.
Van egyáltalán már magyarra fordított MMORPG, csak kyváncsiságból kérdezem.

Sajnálom, hogy nem lesz magyarítás. Egy ilyen projektben örömmel részt vennék mint kuli munkás, mert az angolom az konyhanyelv, még a LUA is megtanulnám szabadidőmben.
Ha megirod a LUA-t akkor én bíztosan segitek. Angol a masodik nyelvem, magyar a harmadik :D imádom az ESO-t és tobb magyart szeretnék látni! Csínálhatnák kís csapatot. Kik az Item-ek/skillek és aki a dungeonoket fordítja meg én csinálnam a main questeket.
odavid95
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020. júl. 26., vas. 20:37

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: odavid95 »

Sziasztok !

Nem tudom mekkora az érdeklődés rá, de azóta elérhetővé vált a játék magyarosításához minden ! Én sikeresen kitudtam nyerni a 2020.07.01. -beli aktuális szöveges fájlokat, módosítottam rajtuk és vissza importáltam ! Addonként lehet kezelni az egészet és a Bethesda is támogatja a fordítást. Csináltam egy bemutatót, egy magyarra fordított videót, egy küldetés sorozatról.

Ez itt látható:

40 perces magyar nyelvű gameplay videó fhd minőségben. :) Mi kell még ? :D

Jelenleg éppen fordítókat keresek ! Jelenleg (2020.07.26.) 3-an vagyunk a csapatban. Az ideális csapat 20 fő lenne minimum ! Ám ez egy hosszú távú, akár 1-2 éves projekt is lehet, de akár fél év után már kiadható egy alpha verzió is !

A TI és a morrohun team segítségét kérem, hogy lefordítsuk a játékot és ezzel teljes legyen a sorozat a TES VI megjelenéséig ! :)

FONTOS ! Nem szükséges angol nyelvtudás sem a fordításhoz ! A részleteket a videó leírásában leírtam !

Kérlek legyünk minnél többen és csináljuk meg ! :)

Itt tudtok jelentkezni: odavid008@gmail.com

A játék kódolását én megtudom oldani, ha elér a program egy alpha szintet, akkor hivatalosan is addon-ként lesz megosztva és frissítve a játék!
vendégbubus

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: vendégbubus »

Nem szükséges angol nyelvtudás a fordításhoz? Azt hogy?
Viki

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: Viki »

Ennek nagyon örülnék ha sikerülne magyarosítani :) Szúrkolok és kitartást kívánok.
g4ppi

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: g4ppi »

Sziasztok!

Visszaolvasva látom hogy volt előrelépés 1-2 éve a magyarosítás ügyében, viszont nem látom hogy végül elkészült volna. Van bármi fejlemény-info, vagy esetleg már elérhető valahol?


Köszi!
trainux
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021. okt. 10., vas. 22:44

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: trainux »

Sziasztok

Mivel az Elder Scrolls Online dialógusainak száma közelít a végtelenhez, ráadásul folyamatosan bővül is, így megálmodtam egy olyan megoldást, ahol a magyar játékosok buzgó csapata a játék közben tudja fordítani az épp aktuális dialógust, szövegeket. Vagyis ahol éppen jár a játékban és erős vágyat érez hogy éppen azt a szöveget lefordítsa, akkor megteheti. Bármelyik világban jár.
Így hosszú hónapok munkájának eredményeképpen megalkottam ezt az oldalt. Az program naponta egyszer, reggel 5.00-kor legenerálja a nyelvi fájlt, amit bármikor le lehet tölteni. A nyelvi fájl frissítése is megoldott (újabb kiegészítők -> újabb dialógusok -> újabb fordítanivalók)
Az oldalon írtam egy leírást is a fordításhoz, és egy egyszerű fórum is van rajta az infók megosztása miatt.
Én már kb 1 hónapja tesztelem, vannak azért felmerülő kérdések, de úgy döntöttem közzéteszem és majd megoldjuk őket.
Próbáljátok ki.
A The Elder Scroll Online közösségi magyarosítása
üdv...
trainux
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: warg »

trainux írta: 2021. okt. 10., vas. 22:56 Sziasztok

Mivel az Elder Scrolls Online dialógusainak száma közelít a végtelenhez, ráadásul folyamatosan bővül is, így megálmodtam egy olyan megoldást, ahol a magyar játékosok buzgó csapata a játék közben tudja fordítani az épp aktuális dialógust, szövegeket. Vagyis ahol éppen jár a játékban és erős vágyat érez hogy éppen azt a szöveget lefordítsa, akkor megteheti. Bármelyik világban jár.
Így hosszú hónapok munkájának eredményeképpen megalkottam ezt az oldalt. Az program naponta egyszer, reggel 5.00-kor legenerálja a nyelvi fájlt, amit bármikor le lehet tölteni. A nyelvi fájl frissítése is megoldott (újabb kiegészítők -> újabb dialógusok -> újabb fordítanivalók)
Az oldalon írtam egy leírást is a fordításhoz, és egy egyszerű fórum is van rajta az infók megosztása miatt.
Én már kb 1 hónapja tesztelem, vannak azért felmerülő kérdések, de úgy döntöttem közzéteszem és majd megoldjuk őket.
Próbáljátok ki.
A The Elder Scroll Online közösségi magyarosítása
üdv...
trainux
Szia! Gratulálok, szuperül hangzik!
Mi több okból sem kezdtük el a TESO fordítását, de ha gondolod, hogy ez a módszer működhet, hajrá! :)
Itt elég kevés mostanában a forgalom, ezért azt ajánlanám, hogy magyaritasok.hu oldalon is dobd fel a témát a fórumban, vagy esetleg a Discordjukon.
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

trainux, ha szeretnétek egy fórumot a fordításhoz, ahol megbeszélhetitek az aktuális teendőket, problémákat, írj nyugodtan a morrohun@gmail.com címre vagy nekem egy PÜ-t és szívesen adunk helyet nektek itt :).
odavid95
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020. júl. 26., vas. 20:37

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: odavid95 »

Sziasztok!

Köszönjük a támogatást, jelzem trainux kollegának a választ. Sajnos elkerülte a figyelmünket. :)

Addig is remélem maradhat:

The Elder Scrools Online (mmorpg) magyarítás bemutatása a hunTESO csapatától:

Infók és részletek (Leírás, Képek, Videók) az alábbi linken:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 3739259099

Aki szeretne résztvenni a közösségi fordításban, vagy érdekli a projekt jelentkezzen bátran! :)

Bemutató\Kedvcsináló videó:


(Az esetleges hibákért és félrefordításért elnézéseteket kérem, azóta már lektorálva és javítva lettek! Van még több videó is a csatornán!)

Részlet:
A hunTESO csapata tavaly (2021.10.11.) célul tűzte ki a The Elder Scrools Online játék közösségi magyarítását és azóta már 10 tagra bővült a fordítók száma, a fordítás állapota pedig átlépte a 6% -ot! (Ez a szám bár nem hangzik soknak, de a szöveg mennyisége 5-10-szerese egy átlagos játéknak, így ez valójában hatalmas mennyiséget jelent.)

A fordítás végigviteléhez a ti azaz a közösség segítségét kértük\kérjük jelenleg is!

Itt tudtok jelentkezni:

Email: admin@hunteso.hu
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073739259099

Weboldal: http://hunteso.hu/

Akár 1 mondat, akár 1 küldetés, akár 1 komplett DLC lefordítása hatalmas segítség a cél eléréséhez!
- A magyarítás Addon formájában elérhető!
- A fordítások, már másnap bekerülnek a játékba - azaz folyamatosan frissülnek!
- Lehetőség van a magyar/angol nyelv visszaállítására, akár játék közben is!
- Nem fenyeget ban veszély, a Bethesda támogatja ezen projekteket!
- A frissítések, DLC-k és változtatások okozta nehézségeket sikeresen áthidaltuk!
- A Bethesda támogatja a munkánkat! 100% esetén hivatalos nyelvként is bekerülhet (lásd: Orosz és Spanyol fordítás)!
- Saját weboldal, fórum, facebook oldal és Discord szerver, amik folyamatosan fejlesztés alatt állnak, igyekszünk mindig fejleszteni rajta!

Üdv!
odavid95

A projektvezető nem én vagyok, de aktívan résztveszek a fejlesztésben és a fordításban, reklámozásban!
(És igen, ha visszanézitek én indítottam el a projektet, bár eleinte azt hittem befuccsolt a projekt, de szerencsére traunix kollega segítségével sikerült tovább vinni!)
trainux
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021. okt. 10., vas. 22:44

Re: The Elder Scrolls Online magyarítás

Hozzászólás Szerző: trainux »

szotsaki írta: 2022. feb. 5., szomb. 17:19 trainux, ha szeretnétek egy fórumot a fordításhoz, ahol megbeszélhetitek az aktuális teendőket, problémákat, írj nyugodtan a morrohun@gmail.com címre vagy nekem egy PÜ-t és szívesen adunk helyet nektek itt :).
Szia

Köszönjük szépen a felajánlást, megfontoljuk :)

üdv...
trainux
Válasz küldése