Vámpirizmus

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
bollokr

Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: bollokr »

Üdv minden SKYRIM függőnek.

Előljáróban megemlíteném hogy PS3-on játszom a Legendary Editionnal ,amit senkinek sem kell ecsetelni.
A játék angol,és sajnos én csak alapfokon vagyok.
Egy szerintem fontos kérdés amit szeretnék végre tisztába tenni,és még senkitől nem kaptam rá pontos utalást.
A gondom ott kezdődött amikor az a bizonyos kedves bögyös vámpír hercegnőt kiszabadítottam a fogságából,kerek barlangi terem,kis fejtörővel az elején.
Majd vissza biggyesztettem egy csónakkal a szigetre ahol egy kastély áll,mogorva őrrel a kapuban.
Az apja,aki nagy hálálkodás közepette felajánlotta hogy megkaphatom a vámpírok erejét.
Szárnyakkal,metamorfózissal,csupasz testel és bödös lehelettel extraként.
Amit viszont vissza utasítottam,tudván mik a hátulütői ha vámpír az ember.Majd egy kék fényvillanás után újra a vár előtt találtam magam.
Na mondom sebaj,megköszönni nem kell,meg csak kibasztak a ház elé mint egy rühes kutyát.
Uccu neki,irány a nagyvilág.Na de eltelik pár nap,és elkezdek érzékeny lenni a fényre,és hiába gyónom meg bűneimet egy oltár elött,semmi sem történik.
Átváltozom.
Remek.viszont hogy tudom magam újra emberré gyógyítani.
A help menüben ad utalásokat,de se szótáram,se időm nincs lefordítani.
köszönet aki segít ebben
üdv
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: genndy »

Morthalban keresd meg az ottani varázslót (Falion).
bollokr

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: bollokr »

köszi,
ott csak beszélni kell vele,vagy van valami különleges amit még kell tudnom hozzá
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: genndy »

Fejből nem tudom, soha nem voltam vámpír. Biztos elmondja mi kell neki, vagy felkészülsz ha nem zavar a spoiler: http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Rising_at_Dawn
bollokr

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: bollokr »

köszi,de ismertem ezt a feladatot.szerintem nem egyről beszélünk.
Neked a vámpír csaj sztori véletlenül nem volt még ??
mert ha igen utána mi történt veled...gondolom semmi.
ejj,nehéz lesz ez így.
de láttam hogy kész van a magyarítás PS3 ra,ha avval sem megy,akkor feladom,betöltöm egy korábbi mentést,és rohadjon ki a cipőjéből
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

bollokr írta:köszi,de ismertem ezt a feladatot.szerintem nem egyről beszélünk.
Neked a vámpír csaj sztori véletlenül nem volt még ??
mert ha igen utána mi történt veled...gondolom semmi.
ejj,nehéz lesz ez így.
de láttam hogy kész van a magyarítás PS3 ra,ha avval sem megy,akkor feladom,betöltöm egy korábbi mentést,és rohadjon ki a cipőjéből
Én 2x is végigjátszottam, és nem értem mit nem értesz.
Mivel napi 24 órában vámpírok lesznek az ellenfeleid ezért betegség elleni védelemmel kell óvnod magad a vámpír kórtól. Ha 3 napig nem kezeled a betegséget átalakulsz, DE nem Volkihar vámpírrá, hanem simává. Ez a doki által írt csávó tudja megszüntetni (asszem 1 fekete lélekkőért) rituáléval.
Hogy mi lesz veled miután kidobnak az északi kastélyból? Nos vissza kell teperned az ork parancsnokhoz és elmondani neki, mekkora tökkelütött voltál (komolyan, ez a sztori, gratula az íróknak).
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ha elutasítod a vámpír lord ajánlatát, akkor kidob a kastélyból de NEM változol át. Akkor ez bug. Ettől még sima vámpírtól elkaphatod a kórt, lehet hogy veled ez történt (mondjuk az átváltozást az imádkozás megszüntette volna). Bug.
bollokr

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: bollokr »

Dr.UnGrammar írta:
bollokr írta:köszi,de ismertem ezt a feladatot.szerintem nem egyről beszélünk.
Neked a vámpír csaj sztori véletlenül nem volt még ??
mert ha igen utána mi történt veled...gondolom semmi.
ejj,nehéz lesz ez így.
de láttam hogy kész van a magyarítás PS3 ra,ha avval sem megy,akkor feladom,betöltöm egy korábbi mentést,és rohadjon ki a cipőjéből
Én 2x is végigjátszottam, és nem értem mit nem értesz.
Mivel napi 24 órában vámpírok lesznek az ellenfeleid ezért betegség elleni védelemmel kell óvnod magad a vámpír kórtól. Ha 3 napig nem kezeled a betegséget átalakulsz, DE nem Volkihar vámpírrá, hanem simává. Ez a doki által írt csávó tudja megszüntetni (asszem 1 fekete lélekkőért) rituáléval.
Hogy mi lesz veled miután kidobnak az északi kastélyból? Nos vissza kell teperned az ork parancsnokhoz és elmondani neki, mekkora tökkelütött voltál (komolyan, ez a sztori, gratula az íróknak).
ÁHHH.
remek infó.köszi.basszus erre nem is gondoltam.Vámpír mellett még sok minden lény ellen harcolok,de egyik sem fertőz meg ennyire durván.
Megpróbálom ezt a vonalat,vagy is a fekete lélekkő feltölteni,és utána a rituálé dolog Morthal-ban.
ha nem megy akkor marad az ork parancsnok irány és meglátjuk mi lesz utána.
De ez egy szemétség a készítőktől.A franc se akar ezzel csesződni plusszba.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

bollokr írta:De ez egy szemétség a készítőktől.A franc se akar ezzel csesződni plusszba.
Szemétség? Hadd mulattassalak akkor!

Anno a Morrowin-ben nem csak betegségek (igen többesszám, mert 2 változat is volt), mérgek de átkok is voltak.
- A betegségek közt volt hétköznapi és sorvadásos, mindegyik böszme büntetőkkel. Ez annyit tett, hogyha nem volt nálad lötyi, akkor a jó istenen múlott az életed. Persze oké annyira nem volt nagy a baj. Az ember minden kaland után feltankolt a közeli városok gyógyszerészénél stb.
- Sokkal nagyobb égés volt amikor megmérgeztek! Míg a Skyrimben a mérgezéstől röhögő görcsöt kaptál, addig a Morrowindnél keserves lassúsággal megmurdelt a karaktered. Ha nem volt a közelben ellenméreg vagy tonnányi gyógyital, akkor bizony game over volt.
- De ennél is idegtépőbb volt, mikor megátkoztak! Átkokat az oltárokon kívül SEMMI SEM hatástalanította és a rohadt átkok még halmozódni is tudtak rajtad! Olyan durva büntetőket eredményezve, hogy több alkalommal egy szál bránerben kellett visszamenekülnöm a városi templomokba, mert az átkozott élőholtak lenullázták a karakterem erejét (értsd.: nem bír el egy zsebkendőt sem).

Ezekhez vedd hozzá, hogy nem volt apró figyelmeztető szöveg sem! Volt, hogy hetek múlva vetted csak észre a negatív módosítót, mert a cuccaid pozitív hatásaiból vonódott le. Azaz, csak akkor láttad, hogy büntetésed van, ha tök meztelenre vetkőztél.

Na ha most belegondolsz, hogy mekkora luxus a Skyrim a nevetséges mérgekkel/betegségekkel és nulla átkokkal, akkor onnantól már nem is akkora szemetek azok a készítők. Mi? :lol:

De visszatérve a problémádra íme, amit Lecter próbált elmondani neked (csak csesztél rá figyelni):

Morthal kis városában él Falion nevű csóka, aki képes megszüntetni a vámpirizmust.
Vigyél neki egy TÖLTÖTT fekete lélekkövet.
Aztán pedig találkozz vele hajnalban (1am) a város melletti kicsi kőromoknál.
Ott figyeld végig a rituálét, amik ki nem üt valami.
Tátá, élő vagy!

Az ork parancsnok nem fog visszavenni, ha vámpír vagy.
Tisztességből nem fog kibelezni, de nem is fog munkát adni.
bollokr

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: bollokr »

Dr.UnGrammar írta:
bollokr írta:De ez egy szemétség a készítőktől.A franc se akar ezzel csesződni plusszba.
Szemétség? Hadd mulattassalak akkor!

Anno a Morrowin-ben nem csak betegségek (igen többesszám, mert 2 változat is volt), mérgek de átkok is voltak.
- A betegségek közt volt hétköznapi és sorvadásos, mindegyik böszme büntetőkkel. Ez annyit tett, hogyha nem volt nálad lötyi, akkor a jó istenen múlott az életed. Persze oké annyira nem volt nagy a baj. Az ember minden kaland után feltankolt a közeli városok gyógyszerészénél stb.
- Sokkal nagyobb égés volt amikor megmérgeztek! Míg a Skyrimben a mérgezéstől röhögő görcsöt kaptál, addig a Morrowindnél keserves lassúsággal megmurdelt a karaktered. Ha nem volt a közelben ellenméreg vagy tonnányi gyógyital, akkor bizony game over volt.
- De ennél is idegtépőbb volt, mikor megátkoztak! Átkokat az oltárokon kívül SEMMI SEM hatástalanította és a rohadt átkok még halmozódni is tudtak rajtad! Olyan durva büntetőket eredményezve, hogy több alkalommal egy szál bránerben kellett visszamenekülnöm a városi templomokba, mert az átkozott élőholtak lenullázták a karakterem erejét (értsd.: nem bír el egy zsebkendőt sem).

Ezekhez vedd hozzá, hogy nem volt apró figyelmeztető szöveg sem! Volt, hogy hetek múlva vetted csak észre a negatív módosítót, mert a cuccaid pozitív hatásaiból vonódott le. Azaz, csak akkor láttad, hogy büntetésed van, ha tök meztelenre vetkőztél.

Na ha most belegondolsz, hogy mekkora luxus a Skyrim a nevetséges mérgekkel/betegségekkel és nulla átkokkal, akkor onnantól már nem is akkora szemetek azok a készítők. Mi? :lol:

De visszatérve a problémádra íme, amit Lecter próbált elmondani neked (csak csesztél rá figyelni):

Morthal kis városában él Falion nevű csóka, aki képes megszüntetni a vámpirizmust.
Vigyél neki egy TÖLTÖTT fekete lélekkövet.
Aztán pedig találkozz vele hajnalban (1am) a város melletti kicsi kőromoknál.
Ott figyeld végig a rituálét, amik ki nem üt valami.
Tátá, élő vagy!

Az ork parancsnok nem fog visszavenni, ha vámpír vagy.
Tisztességből nem fog kibelezni, de nem is fog munkát adni.
köszi Dr.
nem csesztem figyelni rá,ez volt az első tervem nekem is,csak nem írta ki hogy vámpirizmussal fertőződtem,mint máskor szokta,ezért gondoltam itt valami más van a szatyorban.
A megkönnyebbülés amit érzek hogy ilyen és hasonló geciségeket kivettek a játékból,mint amiket írtál.
Még valami.
A rohadt követ hogy tudom feltölteni.
tudom hogy varázslót kell ölni hozzá,de onnantól kezdve elszáll a levegőbe,ha kinyírom a tagot.
köszi az infód
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: Vik »

bollokr írta:Üdv minden SKYRIM függőnek.

Előljáróban megemlíteném hogy PS3-on játszom a Legendary Editionnal ,amit senkinek sem kell ecsetelni.
A játék angol,és sajnos én csak alapfokon vagyok.
Nemrég elkészült a Skyrim magyarítás PS3-ra, de gondolom, csak feltört konzolon működik. Mindenesetre tőlünk is letöltheted.
Ja, most olvasom, hogy te a Dawnguardról beszélsz, akkor mindegy, annak a fordítása még nincs kész.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Szerezz egy fekete lélekkövet és utána dobj egy Soul trap nevű varázslatot az ellenfeledre.
Jah és öld meg még az előtt, hogy a varázslat leperegne a rossz arcról.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: Vik »

bollokr írta:köszi Dr.
nem csesztem figyelni rá,ez volt az első tervem nekem is,csak nem írta ki hogy vámpirizmussal fertőződtem,mint máskor szokta,ezért gondoltam itt valami más van a szatyorban.
Ha nem is írja ki, a mágia menüben szerepelnie kell az aktív hatásoknál.
Még valami.
A rohadt követ hogy tudom feltölteni.
tudom hogy varázslót kell ölni hozzá,de onnantól kezdve elszáll a levegőbe,ha kinyírom a tagot.
köszi az infód
Nem kell varázslónak lennie, csak NJK-nak. Szörnyek nem jók.
bollokr

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: bollokr »

Vik írta:
bollokr írta:Üdv minden SKYRIM függőnek.

Előljáróban megemlíteném hogy PS3-on játszom a Legendary Editionnal ,amit senkinek sem kell ecsetelni.
A játék angol,és sajnos én csak alapfokon vagyok.
Nemrég elkészült a Skyrim magyarítás PS3-ra, de gondolom, csak feltört konzolon működik. Mindenesetre tőlünk is letöltheted.
Ja, most olvasom, hogy te a Dawnguardról beszélsz, akkor mindegy, annak a fordítása még nincs kész.
köszi már megtaláltam.:D
Lehet hogy rosszul tudom,de a LEG.ED. azt jelenti hogy az alap játék mellett van még 3 kiegészítő pakk a nevüket nem tudom,de az egyik az amiről beszéltél. a Dragonborn,a másik a harmadik passz.
Azért köszi az infót,és kérdésem,hogy a megszállott fordító team akinek hatalmas pacsi és riszpekt,tervezik a LEG ED lefordítását is?
Valamit nem értek,a letöltött pkg neve is ez volt...
mindegy.
bollokr

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: bollokr »

Dr.UnGrammar írta:Szerezz egy fekete lélekkövet és utána dobj egy Soul trap nevű varázslatot az ellenfeledre.
Jah és öld meg még az előtt, hogy a varázslat leperegne a rossz arcról.
uhh,de rámegyek..köszönöm.
NJK,bocs,de ezt nem értem mit jelent
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

bollokr írta:
Dr.UnGrammar írta:Szerezz egy fekete lélekkövet és utána dobj egy Soul trap nevű varázslatot az ellenfeledre.
Jah és öld meg még az előtt, hogy a varázslat leperegne a rossz arcról.
uhh,de rámegyek..köszönöm.
NJK,bocs,de ezt nem értem mit jelent
NJK = nem játékos karakter (npc)

Amúgy szívesen.
Tudom kicsit nyers volt a stílus (bocsi - hosszú nap), de szívesen segítek bárkinek, amiben csak tudok.
Avatar
bollokr
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. márc. 25., szer. 18:14
Tartózkodási hely: a saját bőrömben vagyok legtöbbször

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: bollokr »

áhhá értem,tehát bárkit lehet zúzni kinnt a nagyvilágban,pl egy torony ikonnál ahol banditák vannak ...
dehogy volt nyers.nyugalom...én még mindig melóban,és még van 1.5 órám...
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: genndy »

Van a játék főmenüjében beépített Help, nyálazd végig, nagyon sokat segít indulásnak ilyen alap dolgokban. Nem vagyok benne biztos, de talán még a DLC-k specifikus dolgaihoz is megcsinálták (tehát elvileg benne kell lennie a sima vámpír / vámpír lord közötti különbségnek).
Avatar
bollokr
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. márc. 25., szer. 18:14
Tartózkodási hely: a saját bőrömben vagyok legtöbbször

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: bollokr »

genndy írta:Van a játék főmenüjében beépített Help, nyálazd végig, nagyon sokat segít indulásnak ilyen alap dolgokban. Nem vagyok benne biztos, de talán még a DLC-k specifikus dolgaihoz is megcsinálták (tehát elvileg benne kell lennie a sima vámpír / vámpír lord közötti különbségnek).
köszi genndy.
Ezt mondtam az elején hogy megtaláltam az ide vonatkozó részt,de se szótáram,se időm nincs lefordítani.
De már reggel beszereztem a lélekkövet,fel is töltöttem,most pedig várom a varázslót a szentélynél,csak el kellett jönnöm melózni.
Kompi

Re: Vámpirizmus

Hozzászólás Szerző: Kompi »

Hello mindenkinek!
Az lenne a problémám hogy a játékban elkaptam a vámpirizmust (szerintem a Dawnguard végén). Elbasztam a három napot is. Namost hiába megyek Morthalba és keresem meg Faliont, nincs olyan lehetőség hogy ki akarok gyógyulni a vámpír létből. Egyébként táplálkozni sem tudok, hiába állok oda (éjszaka) az 'eledel' fölé, csak a beszélgetést adja, guggolva meg a zsebmetszést. Próbálkoztam a vérfarkassá válással is. Az lett a vége hogy a bestiaalak is meg a vámpír is megvolt egyszerre. A játék Steames, a három hivatalos dlc-n és a magyarításon kívül nincs felrakva semmi.
Válasz küldése