Hibák a magyarításban

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Eredetivel szuperül működik. Esetleg megpróbálhatnád azt... :?
Brenner Márk

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Brenner Márk »

Sziasztok fontos lenne a segítségetek , először is letöltöttem a játékot , telepítettem , magyarosítottam , minden klaffolt, majd az első sárkányos küldi baszott működni , ezért úgy döntöttem megveszem a játékot eredetiben. Ez meg is történt , steamen keresztül installáltam , magyarosítás minden meg volt, DE azok az idegesítő villódzások a játékban nem múlnak el, a rendszerkövetelményeknek megfelel minden amúgy és az SKSE-t is elindítom amikor elkezdek játszani , de az automatikusan steamen keresztül indítja a játékot , a játék magyar ,de bugos ( villódzás) mit tegyek?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Idegesítő villódzásról videót. Mindenkinek mást jelent. Meg különben is mi villódzik. Kép? Árnyék? Textúra? Videót, abból majd kiderül hogy mire is gondolsz.
Brenner Márk

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Brenner Márk »

genndy írta:Idegesítő villódzásról videót. Mindenkinek mást jelent. Meg különben is mi villódzik. Kép? Árnyék? Textúra? Videót, abból majd kiderül hogy mire is gondolsz.
Itt a videó róla , az elején ezt írja ki , pedig az SKSE-t indítom el az asztalról ,de a steam átveszi az irányítást szerintem , próbálkoztam az SKSE loaderrel is de az is hiábavaló volt. És a második vágóképen pedig látható a "villódzás" :)

link:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Brenner Márk írta: Itt a videó róla , az elején ezt írja ki , pedig az SKSE-t indítom el az asztalról ,de a steam átveszi az irányítást szerintem , próbálkoztam az SKSE loaderrel is de az is hiábavaló volt. És a második vágóképen pedig látható a "villódzás" :)

link:
Ez nekem videokártya meghajtó hibának tűnik. Más játékokban mintha az okozott volna ilyet. A SkyUI hibakód pedig azért jelenik meg, mert nem működik a SKSE.
Elza

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Elza »

Sziasztok! Nekem olyan problémám adódott a játékkal kapcsolatban, hogy sajnos a fele magyar és a fele angol! Olvasgattam korábbi kommenteket és átneveztem a Translate _ english filet, de sajnos nem jutottam előbbre vele . Esetleg valakinek valami ötlet? (((többször feltettem a játékot és próbálkoztam hátha jó lesz , a a magyarítás javítást is )))Előre is köszi!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Elza írta:Sziasztok! Nekem olyan problémám adódott a játékkal kapcsolatban, hogy sajnos a fele magyar és a fele angol! Olvasgattam korábbi kommenteket és átneveztem a Translate _ english filet, de sajnos nem jutottam előbbre vele . Esetleg valakinek valami ötlet? (((többször feltettem a játékot és próbálkoztam hátha jó lesz , a a magyarítás javítást is )))Előre is köszi!
Kérdés, hogy melyik fele angol. Az, amit mostanában fordítunk?
haunterke
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. szept. 4., csüt. 11:57

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: haunterke »

Vik írta:
Elza írta:Sziasztok! Nekem olyan problémám adódott a játékkal kapcsolatban, hogy sajnos a fele magyar és a fele angol! Olvasgattam korábbi kommenteket és átneveztem a Translate _ english filet, de sajnos nem jutottam előbbre vele . Esetleg valakinek valami ötlet? (((többször feltettem a játékot és próbálkoztam hátha jó lesz , a a magyarítás javítást is )))Előre is köszi!
Kérdés, hogy melyik fele angol. Az, amit mostanában fordítunk?
Köszönöm a segítséget :) én fogtam és az egész játékot az asztalra pakoltam fel, onnan kezdve tökéletesen működik a fordítás :)
kerek

Telepítés hiba

Hozzászólás Szerző: kerek »

Sziasztok, nekem olyan problémám lenne, hogy telepítem a magyarosítást és nem indul a játék.
Angolul elindul, a megfelelő patch telepítve van, és régebben már játszottam vele magyarul, csak újra lett rakva a gépem.
kissbeni95

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: kissbeni95 »

Amikor még letöltöttem a magyarítást, azért tettem, mert nem tudtam elég jól angolul, de azóta az angoltudásom sokat fejlődött, ezért úgy döntöttem, hogy kipróbálom a játékot magyar nyelven, de miután letöröltem a magyarítást (az skse-t is letörölte de, azt újra telepítettem, kipróbáltam az telepítőjével és a rar fájl segítségével, de) sehogy sem működik, hiszen a skyrim logo után a játék kifagy (hibajelentés nélkül bezáródik).
Elnézést ha csak én rontottam el valamit, de nagyon örülnék egy kis segítségnek. :D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ellenőriztesd Steammel és jó lesz.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Telepítés hiba

Hozzászólás Szerző: Vik »

kerek írta:Sziasztok, nekem olyan problémám lenne, hogy telepítem a magyarosítást és nem indul a játék.
Angolul elindul, a megfelelő patch telepítve van, és régebben már játszottam vele magyarul, csak újra lett rakva a gépem.
Ha Steam ellenőrzés után sem indul, lehet, hogy valami nem stimmel a skyrim.ini vagy skyrimprefs.inivel.
sefbacsi

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: sefbacsi »

Legyszi valaki felrakna csak a frissitett magyaritast ,mert sehonan nem tudom letolteni elore is koszonom.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

sefbacsi írta:Legyszi valaki felrakna csak a frissitett magyaritast ,mert sehonan nem tudom letolteni elore is koszonom.
Itt fent van az enyém, meg a MorroHun oldalról is letöltheted.
Kevin

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Kevin »

Sziasztok!
Az a próblémám, hogy miután felraktam a magyarítást a a menü magyar lett de minden más angol maradt.pl.:párbeszédek.
próbáltam újratelepíteni de nem változik.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kevin írta:Sziasztok!
Az a próblémám, hogy miután felraktam a magyarítást a a menü magyar lett de minden más angol maradt.pl.:párbeszédek.
próbáltam újratelepíteni de nem változik.
Van valahol valami Gy.I.K. féle, azt keresd meg, ott le van írva a megoldás. Valahol a Skyrim fórumrészben lesz :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kevin írta:Sziasztok!
Az a próblémám, hogy miután felraktam a magyarítást a a menü magyar lett de minden más angol maradt.pl.:párbeszédek.
próbáltam újratelepíteni de nem változik.
Milyen beépülőket használsz? Vagy az alapjáték maradt angol? Program Files mappába telepítetted a Skyrimet?
Raptor001

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Raptor001 »

Hali!
Amikor feltelepítettem a játékot akkor csak az unoffical patch-et és az skse-t tettem fel a magyarítás előtt.
Unoffical Skyrim Patch ver.:2.0.7
Unoffical Dawnguard Patch ver.:2.0.7a
Unoffical Hearthfire Patch ver.:2.0.7a
Unoffical Dragonborn Patch ver.:2.0.7a
SKSE ver.:1.7.1
tudtommal ezek a legfrissebbek de amikor elindítanám a játékot akkor a skyrim menüig megy el az egész de menü felület nincs csak a logó.
Arra lettem figyelmes a magyarítás telepítésekor hogy az USP verziója amit kér 1.3.2a az SKSE verziója amit kér 1.6.16.
Mekkora az esélye annak hogy a verzió miatt nem megy a magyarítás?
(eredeti a játék (Legendary Edition) és amikor ezek a verziók voltak akkor még ment a magyarítás).
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

A magyarításnál a SKSE verzió nem számít, csak a SkyUI-hoz kell. Elvileg az unofficial patch nem szabadna, hogy ilyen hibát okozzon, de próbáld meg nélküle, hátha úgy működni fog.
Raptor001

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Raptor001 »

Vik az SKSE verzió azért nem számít mert a legfrissebb 1.7.1es verziót kicserélte arra ami valószínűleg a magyarításba bele van építve azaz 1.6.16-ra. A legfrissebb nemhivatalos foltok zavarhattak be ezek szerint. Tudsz tippet adni hogy hogyan lehetne megoldani ezt a problémát hogy ne kelljen kihagyni a nemhivatalos foltokat és így játszani? Vagy meg kell várnom a dlc fordításokat és azzal együtt frissítve lesz az alapjáték magyarításának verziója is?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Raptor001 írta:Vik az SKSE verzió azért nem számít mert a legfrissebb 1.7.1es verziót kicserélte arra ami valószínűleg a magyarításba bele van építve azaz 1.6.16-ra. A legfrissebb nemhivatalos foltok zavarhattak be ezek szerint. Tudsz tippet adni hogy hogyan lehetne megoldani ezt a problémát hogy ne kelljen kihagyni a nemhivatalos foltokat és így játszani? Vagy meg kell várnom a dlc fordításokat és azzal együtt frissítve lesz az alapjáték magyarításának verziója is?
Más tippet nem tudok adni, mint az előbb: ki kell deríteni, pontosan miért nem működik nálad a menü. Mint minden mod ütközésnél, itt is azt a módszert kell alkalmazni, hogy egyesével kikapcsolgatod őket az indító menü Data Files pontjában, és megnézed, mikor lesz jó.
Old Jack

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Old Jack »

Vik írta:
Raptor001 írta:Vik az SKSE verzió azért nem számít mert a legfrissebb 1.7.1es verziót kicserélte arra ami valószínűleg a magyarításba bele van építve azaz 1.6.16-ra. A legfrissebb nemhivatalos foltok zavarhattak be ezek szerint. Tudsz tippet adni hogy hogyan lehetne megoldani ezt a problémát hogy ne kelljen kihagyni a nemhivatalos foltokat és így játszani? Vagy meg kell várnom a dlc fordításokat és azzal együtt frissítve lesz az alapjáték magyarításának verziója is?
Más tippet nem tudok adni, mint az előbb: ki kell deríteni, pontosan miért nem működik nálad a menü. Mint minden mod ütközésnél, itt is azt a módszert kell alkalmazni, hogy egyesével kikapcsolgatod őket az indító menü Data Files pontjában, és megnézed, mikor lesz jó.

Az unofficial skyrim patch okozza a hibát, a magyarítás telepítőjében az 1.3.2a verzió található, a nexus mod manager a plugin-ok között ezt látja is, de a modok között nem szerepel, ha mod managerrel leszeded a legfrissebb verziót(2.0.7) és telepíted akkor megpróbálja felülírni a régit de nem tud mindent valami ütközés miatt. Lehet ez okozza a problémád. Másrészt lenne kérdésem, hogy a 2.0.7-es verzióhoz hozzá lesz igazítva a magyarítás? Jelenleg a 1.3.2a-t használom mert az újjal sok szöveg visszavált angolra.
Tharwn

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Tharwn »

Az a problémám hogy nem tudok megépíteni a házamba a gyerek szobát így nem adoptálhatok ezért a konzolban beírtam a parancsot és így ott van de így se tudok senkit adoptálni.
Lajcsi

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Lajcsi »

Sziasztok!!!
KÉREMSZÉPEN valaki segítsen...próbálok utána járni de semmit nem találok
magyarul szeretnék játszani Skyrim-el de kéri hozzá az 1.9 es patch-et ugye
felraktam 2 félét is de sehogy sem akarj magyarosítani...telepítésnél kiírja h kell az 1.9(dehát fent van basszus -_-)
M1
Nincs olyan magyarosítás játékra amihez NEM kell semmiféle patch???
köszönöm előre is válaszokat!!!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lajcsi írta:Sziasztok!!!
KÉREMSZÉPEN valaki segítsen...próbálok utána járni de semmit nem találok
magyarul szeretnék játszani Skyrim-el de kéri hozzá az 1.9 es patch-et ugye
felraktam 2 félét is de sehogy sem akarj magyarosítani...telepítésnél kiírja h kell az 1.9(dehát fent van basszus -_-)
M1
Nincs olyan magyarosítás játékra amihez NEM kell semmiféle patch???
köszönöm előre is válaszokat!!!
Steamen a napokban 75%-os akcióban árulják... nehogy már gondot okozzon megvenni eredetiben (akkor automatikusan telepíti, ami kell a magyarításhoz).
Vendég

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hali!
A magyaritás működik a Legendary editionnel is? én azt használom de kikapcsolt összes dlc mellett is kb a szövegek 10% a magyar a játékban, nemtudom mi okozza. feltelepült rendesen oda ahol a játék van, próbáltam uj játékot is kezdeni hátha a régi mentés miatt nemjó de ugy sem jobb :( valami hibaüzenetet kapok a régi mentésnél: This save relies on content that is no longer be available. Continue loading?

Ha sky UI-t bekapcsolom akkor pedig ezt: A Papyrus INI beállításaid érvénytelenek. Kérjük hozd rendbe őket, külömben a SKY UI működése leállhat egy bizonyos ponton.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Hali!
A magyaritás működik a Legendary editionnel is? én azt használom de kikapcsolt összes dlc mellett is kb a szövegek 10% a magyar a játékban, nemtudom mi okozza. feltelepült rendesen oda ahol a játék van, próbáltam uj játékot is kezdeni hátha a régi mentés miatt nemjó de ugy sem jobb :( valami hibaüzenetet kapok a régi mentésnél: This save relies on content that is no longer be available. Continue loading?

Ha sky UI-t bekapcsolom akkor pedig ezt: A Papyrus INI beállításaid érvénytelenek. Kérjük hozd rendbe őket, külömben a SKY UI működése leállhat egy bizonyos ponton.
Érdekes, ha új játék kezdésekor amiatt panaszkodik, hogy "Ez a mentés olyan dologra épül, ami már nincs jelen". A Papyrus iniket nem tudom, pontosan hol kell állítgatni, de kezdésnek töröld a dokumentumok\my games\skyrim\skyrim.ini és skyrimprefs.ini állományokat, hátha megjavul.
surja
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. jan. 5., hétf. 18:37

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: surja »

Hello..A magyarított pluginok között a Légy Ivarfalva Jarlja-ban van egy feladat,miszerint kapok egy listát az élelmiszer igényről.A magyarításban zöld alma van a listán,de az eredeti angol szövegben viszont red apple szerepel.Eltartott egy ideig,amíg rájöttem,h miért nem fogadják el a küldetést :D

Fjuri21

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Fjuri21 »

Sziasztok! Mire kell átnevezni a Translate_ENGLISH.txt fájlt? :|
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Semmire. Fölül kell írni.
Brycon

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Brycon »

Sziasztok, amióta betettem a magyarosítást, teljesen eltűnt a felirat párbeszédeknél, mi lehet a baj?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Brycon írta:Sziasztok, amióta betettem a magyarosítást, teljesen eltűnt a felirat párbeszédeknél, mi lehet a baj?
Talán nincsenek bekapcsolva a feliratok? Valahol a beállításokban nézz utána.
Trinshara

Sárkányos problémák!

Hozzászólás Szerző: Trinshara »

Üdv! (Hölgyek Urak)

Nemrégiben úgy (tegnap) volt az a gondom, hogy mikor az őrtoronynál megöltem a sárkányt nem tudtam magamba szívni a lelkét, a kiáltás sem szuperált és egyebek..
Olvastam azt a megoldást hogy a Data Files-ban le kell venni az összes pipát akkor működni fog. ÉS működött.

Ma azonban találkoztam random egy sarival, gyorsan lekaszáltam hogy haladjak, de megint az a gond..a lelkét nem tudom elszívni.

A kérdésem: Minden egyes alkalommal ki kell vennem a pipákat a Data Files-ban ha sárkányt látok ? (Elnézést ha már volt ez a kérdés, megmondom őszintén nem olvastam végig az összes hozzászólást...csak egy réséz :( )

Válaszokat és megoldásokat előre is köszönöm

Üdv, Trinshara
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

Hali!
Ha jól emlékszem ez javítja:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/31685/?
Be kell másolni a data mappába, majd aktiválni kell az eredeti játék indító ikonra kattintva, majd a menüben a data files- re kattintva, nem tom hány mod van fenn, az alján fogod megtalálni az utolsó kipipált lesz csak le kell okézni.
Kull/retreat/

Re: Sárkányos problémák!

Hozzászólás Szerző: Kull/retreat/ »

Trinshara írta:Üdv! (Hölgyek Urak)

Nemrégiben úgy (tegnap) volt az a gondom, hogy mikor az őrtoronynál megöltem a sárkányt nem tudtam magamba szívni a lelkét, a kiáltás sem szuperált és egyebek..
Olvastam azt a megoldást hogy a Data Files-ban le kell venni az összes pipát akkor működni fog. ÉS működött.

Ma azonban találkoztam random egy sarival, gyorsan lekaszáltam hogy haladjak, de megint az a gond..a lelkét nem tudom elszívni.

A kérdésem: Minden egyes alkalommal ki kell vennem a pipákat a Data Files-ban ha sárkányt látok ? (Elnézést ha már volt ez a kérdés, megmondom őszintén nem olvastam végig az összes hozzászólást...csak egy réséz :( )

Válaszokat és megoldásokat előre is köszönöm

Üdv, Trinshara
0. NEM KELL semmilyen pipát kivenni!
1. Remélhetőleg HA magyarítást használsz,akkor ezt Skyrim magyaritas frissites használod(a legfelső-legelső fájl,ez maga a magyarítás) DE HA az itteni telepítőst használod,akkor ugorj a hármas pontra.
2. Töltsd le ezt Unofficial Skyrim Patch és lehetőleg a többit is,amiket lejjebb a leírásában találsz(dawnguard,dragonborn,hearthfire),aztán fogd és másold be a játék Data mappájába a letöltött fájlokat.
3. Egyszerűen ezt Dragon Soul Absorb Fix letöltöd és bemásolod a megfelelő helyre(Data mappa)és már el fogja szívni a Sárkány lelkét.(ha még is gond lenne akkor ne közvetlen a Sárkány előtti mentéstől játsz vagy kezdj új játékot de elvileg nem lesz gond)
Kull/retreat/

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Kull/retreat/ »

Hunemperor írta:Hali!
Ha jól emlékszem ez javítja:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/31685/?
Be kell másolni a data mappába, majd aktiválni kell az eredeti játék indító ikonra kattintva, majd a menüben a data files- re kattintva, nem tom hány mod van fenn, az alján fogod megtalálni az utolsó kipipált lesz csak le kell okézni.
Látom vannak azért akik tartják a frontot ;) akkor már itt se vagyok :D csak annyiban egészíteném ki,hogy semmit sem kell a data files-ban csinálni,mert ez csak egy pex fájl,be kell másolni a Data mappába a helyére aztán cső!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Sárkányos problémák!

Hozzászólás Szerző: Vik »

Trinshara írta:Üdv! (Hölgyek Urak)

Nemrégiben úgy (tegnap) volt az a gondom, hogy mikor az őrtoronynál megöltem a sárkányt nem tudtam magamba szívni a lelkét, a kiáltás sem szuperált és egyebek..
Olvastam azt a megoldást hogy a Data Files-ban le kell venni az összes pipát akkor működni fog. ÉS működött.

Ma azonban találkoztam random egy sarival, gyorsan lekaszáltam hogy haladjak, de megint az a gond..a lelkét nem tudom elszívni.

A kérdésem: Minden egyes alkalommal ki kell vennem a pipákat a Data Files-ban ha sárkányt látok ? (Elnézést ha már volt ez a kérdés, megmondom őszintén nem olvastam végig az összes hozzászólást...csak egy réséz :( )
Igen, minden egyes alkalommal el kell végezned ezt a módszert, vagy azt is teheted, hogy elolvasod a magyarítás GYIK-et, és kijavítod ezt az ősrégi hibát, aminek a megoldása is évek óta ismert...
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

Jaj tényleg, már rég csináltam. :D bocsi
janoska1

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: janoska1 »

Hello!
Nálam az a gond hogy a játék kifagy hibaüzenet nélkül. Sajnos nem tudok több információval szolgálni, a Windows intézőbe se ir semmit se a napló róla.
Megy a játék és random kifagy.
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

janoska1: milyen a konfigurációd?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

janoska1 írta:Hello!
Nálam az a gond hogy a játék kifagy hibaüzenet nélkül. Sajnos nem tudok több információval szolgálni, a Windows intézőbe se ir semmit se a napló róla.
Megy a játék és random kifagy.
Én tudok információval szolgálni róla.
http://www.morrohun.hu/esl/Skyrim_GYIK
Barracuda

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Barracuda »

Heyho!

Nekem egy olyan gondom van eredeti steames verziónál, legendary editionnél, hogy nem minden szöveg magyar. Nem a DLC-kre gondolok, hanem már az alapjátékban az elején a szekéren beszélgetve sem magyar minden felirat. Egy ideje már szenvedek vele, semmiféle mod nincs feltelepítve, csak unofficial patchek meg a high resolution tp, sorrendbe is vannak szépen téve.
Kull/out/

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Barracuda írta:Heyho!

Nekem egy olyan gondom van eredeti steames verziónál, legendary editionnél, hogy nem minden szöveg magyar. Nem a DLC-kre gondolok, hanem már az alapjátékban az elején a szekéren beszélgetve sem magyar minden felirat. Egy ideje már szenvedek vele, semmiféle mod nincs feltelepítve, csak unofficial patchek meg a high resolution tp, sorrendbe is vannak szépen téve.
Az unofficial Patch magyarított verzió van fenn?? Mert ha nem akkor véleményem szerint azért van benne angol szöveg. Itt a fórumon megtalálod a legfrissebb magyar verziót.
Avatar
Drandow
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. aug. 22., szomb. 14:01

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Drandow »

Na megoldódott már a hibád?
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gruby »

Kull/out/ írta:...
Az unofficial Patch magyarított verzió van fenn?? Mert ha nem akkor véleményem szerint azért van benne angol szöveg. Itt a fórumon megtalálod a legfrissebb magyar verziót.
2.1.3b a legfrissebb. Sima 2.1.3 magyarítottat láttam, de lehet hogy elnéztem...
kolaka

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: kolaka »

Hello!

Minap vettem észre egy hatalmas félrefordítást. Az állati hűség nevű kiáltásnál a harmadik szót "csomag"-nak fordítottátok. Nos eredeti angolban valóban a "pack" szó szerepel ám mivel állatokról és állatokkal kapcsolatos dolgokról szól a kiáltás ezért a helyes fordítás a "falka" szó lenne.

Bár a pack tényleg jelent csomagot itt ebben a szövegkörnyezetben ez így nem értelmes. Csak egy példa Farkasfalka -----> Wolfpack

Remélem ezzel is segíthettem jobbá tenni a fordítást.

Üdv: S
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Segítettél, javítottam. Köszi.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ha esetleg valakit érdekel, egy napló a magyarítással kapcsolatos hibákról, fordítási kísérletekről...
Csatolmányok
skyrim_translator_log.zip
(38.04 KiB) Letöltve 120 alkalommal.
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: LordKex »

A következő kérdésem nem konkrétan a magyarosításban levő hibára vonatkozik, hanem a telepítés óta fellépő hibára, miszerint nem kapom meg a sárkánylelket mióta telepítettem a magyarosítást. Ez normális? Éppen a fő küldetés azon szakaszán vagyok ahol Alduin után megyek és egy romos várban kell irtani az ellent. Többek között két sárkányt is legyőztem már, mégsem kaptam meg a lelküket.
Ötletetek van erre?
shaw80

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: shaw80 »

LordKex írta:A következő kérdésem nem konkrétan a magyarosításban levő hibára vonatkozik, hanem a telepítés óta fellépő hibára, miszerint nem kapom meg a sárkánylelket mióta telepítettem a magyarosítást. Ez normális? Éppen a fő küldetés azon szakaszán vagyok ahol Alduin után megyek és egy romos várban kell irtani az ellent. Többek között két sárkányt is legyőztem már, mégsem kaptam meg a lelküket.
Ötletetek van erre?
Dragon soul fix patch et telepítsd
Válasz küldése