Hibák a magyarításban

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
vajk

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: vajk »

vajk írta:Üdv!
A két kiegészítő (Dawnguard, Dragonborn) és a teljes magyarítás felrakása után valamiért nem lett teljesen magyar a játék. Pl a nyilak megnevezése angol lett annak ellenére, hogy a változtatások előtt még magyar volt.
Ilyenkor mi van?
kiegészítésként hozzá teszem, ha a két kiegészítő nélkül indítom el a játékot, akkor viszont magyar.
Amelyanna
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. jan. 22., pén. 16:48

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Amelyanna »

Vik írta:
Amelyanna írta:Az Argoniaiak leirása. Nekem nem teljesen "magyarul" van. Kicsit benne van a race, a they és sok más angol szó.
Milyen beépülőket használsz?
Nem sokat. Kivettem őket, mert a régi mentésemet nem tudtam folytatni mivel minden egyes ajtón átmenetelnél kikapcsolt a Skyrim....
halalosztobteam

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: halalosztobteam »

Az a problémám, hogy ha a magyarosítást felrakom, akkor ha egy sárkányt megölök annak a lelke nem száll belém. Sőt azon kívül, hogy meghal nem csinál semmit és így már a küldetések legelején elakadtam, amikor az első sárkányt meg kell ölni a toronynál. Hiába raktam újra akkor is ugyanez a probléma. Maga a magyarosítás szuper. Ennek mi lehet az oka ? A Skyrim verzió száma is stimmel. Annyi, hogy nekem a steamen keresztül fut a játék, mivel ott van meg eredetiben.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

halalosztobteam írta:Az a problémám, hogy ha a magyarosítást felrakom, akkor ha egy sárkányt megölök annak a lelke nem száll belém. Sőt azon kívül, hogy meghal nem csinál semmit és így már a küldetések legelején elakadtam, amikor az első sárkányt meg kell ölni a toronynál. Hiába raktam újra akkor is ugyanez a probléma. Maga a magyarosítás szuper. Ennek mi lehet az oka ? A Skyrim verzió száma is stimmel. Annyi, hogy nekem a steamen keresztül fut a játék, mivel ott van meg eredetiben.
Hibás a játék. Megoldást itt találod: http://www.morrohun.hu/esl/Skyrim:Skyrim_GYIK
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy mikor beérek az első városba (Riverwood), és ott rákattintok a kovácstűzhelyre, akkor a szögeket még nails-nek írja a játék (meg az építő anyagok közül még párat angolul ír) Eleinte a magyarosításban szereplő skyUI-t tettem fel, de azzal a kovácsolásnál nem alakította át az UI-t, azt most megoldottam, de van 1-2 szó ami nem magyar.
Egyébként egyszer valahogy sikerült megoldani hogy szögnek írja a nail-t, de azóta ujratettem a rendszert. A "Zsák lisztet" is sack of flournak írja. A többi mind magyar csak ez a pár szó nem.

Hogyan telepitettem:
Leszedtem innen a skyUI 5.1-et meg a legendary unifficial patchet (3.0.0 magyart)
Steames eredeti a játékom. Feltettem a játékot, 3 DLC vel, utána feltettem a SKSE-t, elinditottam a gémet, kiléptem, feltettem a magyarosítást de csak a minimálisat.
Ezután feltettem NMM-el az unofficial patchet majd a skyUI-t.

Nem tudjátok mi lehet a porbléma? Mit javasoltok hogy tegyen fel a gémet?
Nagyon köszi a választ, és bocsi ha már volt ilyen kérdés. Elég sok kommetnet elolvastam de sajna nem találtam meg.

Üdv,
Győző
Piczourka
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. jan. 11., hétf. 18:05

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Piczourka »

Nálam így működik :

Alapjáték ( verzió : 1.9.32.08 )
A 3 Kiegészítő.
Nem kell patch-elni semmit.

Rátenni a magyarítást, amit a telepítés alatt felkínál, feltenni mindent.
Nem kell külön telepíteni a SkyUI-t, sem az SKSE-t.

Itt a fórumon az alábbi helyen találsz egy ilyent :
Skyrim - Beépülők, modok - Skyrim modok honosításának központja - itt az első oldalon van :
Unoficial Skyrim Legendari edition patch 3.0.0 (amúgy ez már 3.0.1 csak még nem lett átírva gondolom)
Ezt tedd fel.
Én manuálisan másoltam a Data könyvtárba, nem mod Manager-el telepítettem.

Nexus mod managert használok a sorrend beállításhoz, itt az alábbi a sorrend :

- skyrim.esm
- update.esm
- dawnguard.esm
- hearthfire.esm
- dragonborn.esm
- unoficial skyrim legendari edition patch.esp
- unoficial skyrim patch.esp (EZ NEM KELL ! Ha ki van pipálva, vedd ki a pipát előle).
- skyUI.esp
Vendég

Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!

Remélem nem egy régi problémát írok le, de nem találtam a fórumban semmit.

Szóval: Amióta megjelentek a játékban a Cultist "nevű" álarcos emberek és ki akarnak nyírni, azóta a hozzájuk tartozó párbeszédek ( csak az övéké, az én válaszaim magyarul vannak feliratozva ) és az utána kapott küldetés (" travel to Solstheim" ), a városi emberek, papok, majd Miraakban az összes ember beszéde angol nyelven jelenik meg.

Újratelepítettem a magyarítást, de a probléma továbbra is fenn áll.

Adjatok tanácsot, mit és hol kéne javítani.

Köszönöm előre is!
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Plusz az utána lévő összes küldetés a menüben is. A vendég is én voltam, csak nem vettem észre, hogy nem léptem be.
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Piczourka írta:Nálam így működik :

Alapjáték ( verzió : 1.9.32.08 )
A 3 Kiegészítő.
Nem kell patch-elni semmit.

Rátenni a magyarítást, amit a telepítés alatt felkínál, feltenni mindent.
Nem kell külön telepíteni a SkyUI-t, sem az SKSE-t.

Itt a fórumon az alábbi helyen találsz egy ilyent :
Skyrim - Beépülők, modok - Skyrim modok honosításának központja - itt az első oldalon van :
Unoficial Skyrim Legendari edition patch 3.0.0 (amúgy ez már 3.0.1 csak még nem lett átírva gondolom)
Ezt tedd fel.
Én manuálisan másoltam a Data könyvtárba, nem mod Manager-el telepítettem.

Nexus mod managert használok a sorrend beállításhoz, itt az alábbi a sorrend :

- skyrim.esm
- update.esm
- dawnguard.esm
- hearthfire.esm
- dragonborn.esm
- unoficial skyrim legendari edition patch.esp
- unoficial skyrim patch.esp (EZ NEM KELL ! Ha ki van pipálva, vedd ki a pipát előle).
- skyUI.esp

Köszi szépen, otthon megpróbálom így feltenni.
1-2 gyors kérdés: Neked ezzel a megoldással fainul átalakította a kovácstűzhelynél is az UI-t? Mert anno így is próbáltam, de ott hibás volt, és a régi kinézet maradt.
Nexus mod managerbe hogyan kell sorrendet megadni?
- unoficial skyrim patch.esp (EZ NEM KELL ! Ha ki van pipálva, vedd ki a pipát előle). - Ez mondjuk azért van mert a magyarosításban lévő unofficial patchet is feltetted.

Köszi még egyszer
Üdv,
Győző
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sery írta:Nexus mod managerbe hogyan kell sorrendet megadni?
Köszi még egyszer
Üdv,
Győző
Kiválasztod a beépülőt, majd a le/fel nyilakra kattintasz a bal oldalon.
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Vik írta: Kiválasztod a beépülőt, majd a le/fel nyilakra kattintasz a bal oldalon.
Szia Vik!

Köszi szépen!
Mit gondolsz Piczourka leírásának megfelelően ha újratelepítek, az megoldja a problémát? (Ezt a Nails-eset)

Üdv,
Győző
Piczourka
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. jan. 11., hétf. 18:05

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Piczourka »

Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Köszi szépen.

Na nekiálltam tölteni a játékot, mindent így csinálok, kiváncsi leszek, majd írok fejleményt :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sery írta: Szia Vik!

Köszi szépen!
Mit gondolsz Piczourka leírásának megfelelően ha újratelepítek, az megoldja a problémát? (Ezt a Nails-eset)

Üdv,
Győző
Maximum azt a beépülőt kell újratelepíteni, ami angolra váltotta a DLC magyarítást. Ha a szögekről van szó.
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Kedves Vik és Piczourka!

Ahogy leírtad Piczourka pont úgy telepítettem fel mindent és indítottam el a játékot, de sajnos a hiba ugyanúgy előjött :(
Valamiért a kovácstűzhelynél nem alakítja át az UI-t SKYUI-sra a játék.
Itt a kép a hibáról: http://kepfeltoltes.hu/view/160222/Scre ... es.hu_.jpg
És sajnos még a Building materials is angol maradt, meg a benne lévő dolgok :(

Ez mitől lehet nem tudjátok?

Köszi szépen,
Üdv,
Győző
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ez nem hiba, egész egyszerűen régebbi a SkyUI-d. Nálam is ilyen, bár engem cseppet sem zavar (SkyUI 4.1 - egyébként szerintem pontosan ez jön a magyarítással. ha magadtól nem teszel föl újabbat akkor ilyen).
A Building materials meg azért angol mert nem lett magyar a Hearthfire DLC, vagy annak unoff.patche.
sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: sery »

genndy írta:Ez nem hiba, egész egyszerűen régebbi a SkyUI-d. Nálam is ilyen, bár engem cseppet sem zavar (SkyUI 4.1 - egyébként szerintem pontosan ez jön a magyarítással. ha magadtól nem teszel föl újabbat akkor ilyen).
A Building materials meg azért angol mert nem lett magyar a Hearthfire DLC, vagy annak unoff.patche.
Nagyon köszönöm a választ! A kérdésem az volna, hogy mit tehetnék az ellen hogy magyar legyen a Hearthfire DLC? Feltettem a magyarítást újra de nem oldotta meg.
TUdsz javasolni valamit?

Köszönöm mégegyszer :)
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Nna, megtalálni ezt a legendary editiont még csak haggyán, de az a macera ami utána volt... steam be be voltam jelentkezve, de mégse, így új jelszó, új minden, holott eddig működött minden. Aztán a steamben megtaláltam ezt a patch-t, de letölteni sehogy. a nexus mod meg fizetős, szóval kezdett elegem lenni. Valahogy aztán megjelent a listában a legendary, ki is pipáltam, beállítottam az általatok megadott sorrendet, erre a játék el se akart indulni, ráadásul a sorrendre se emlékeztem ( a régire ). Valamit variáltam még, míg végül elindult a játék és MARADT MINDEN ugyanúgy angol, mint ahogy korábban leírtam.

Más alternatív megoldás létezik, hogy továbbra is magyar legyen a játék és ne vesszenek el a mentett játékaim?

Köszönet!
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Így fest most és ugyanolyan szar:

http://kepfeltoltes.hu/view/160223/SKYR ... es.hu_.jpg]Kép[/url]

Ötlet ?
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Gabrov8229 írta:Nna, megtalálni ezt a legendary editiont még csak haggyán, de az a macera ami utána volt... steam be be voltam jelentkezve, de mégse, így új jelszó, új minden, holott eddig működött minden. Aztán a steamben megtaláltam ezt a patch-t, de letölteni sehogy. a nexus mod meg fizetős, szóval kezdett elegem lenni. Valahogy aztán megjelent a listában a legendary, ki is pipáltam, beállítottam az általatok megadott sorrendet, erre a játék el se akart indulni, ráadásul a sorrendre se emlékeztem ( a régire ). Valamit variáltam még, míg végül elindult a játék és MARADT MINDEN ugyanúgy angol, mint ahogy korábban leírtam.

Más alternatív megoldás létezik, hogy továbbra is magyar legyen a játék és ne vesszenek el a mentett játékaim?

Köszönet!
Hali!

Hát én leírom hogy csináltam.
Letöröltem mindent, újratettem a Skyrimet a 3 DLC vel együtt. Mielőtt telepited a steamapps/common mappábol töröld ki a Skyrim mappát. Mondjuk ha tele van modolva az húzós, mert nem minden Modra van még magyarítás.
A mentések a dokumentum / My games mappában tárolódnak , nem a steamben. Bár mondjuk én azt is letöröltem és ugyanúgy megmaradtak a mentések.
Játékot feltelepíted, elindítod, kilépsz, majd ráteszed a magyarosítást úgy ahogy van mindenestül.
Ezután INNEN letöltöd a legendary patchet, amit bemásolsz a Skyrim / data könyvtárba. Ha újabb SKYUI-ra van szükséged, akkor azt is innen lehet leszedni, illetve fel kell tenni az új SKSE-t a steamre, majd azzal kell indítani.
RÁnyomsz a Skyrimre maja a data files a menünél, és ott legyen kipiálva minden kivéve az Unofficial Skyrim patch. (De a legendary patch legyen kipipálva, csak a másik ne)
Aztán elvileg ennyi. Mondjuk ha sok volt a mod vagy más lesz a verzio akkor magyarázni fog a betöltésnél hogy nem minden összetevő van meg.

Üdv,
Győző
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Gabrov8229 írta:Így fest most és ugyanolyan szar:

http://kepfeltoltes.hu/view/160223/SKYR ... es.hu_.jpg]Kép[/url]

Ötlet ?

És ha erre felteszed a magyarosítást akkor sem jó?
Illetve, a magyar legendary patchet szedted le?
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Feltettem a magyarítást és úgysem lett jó.

Maga a legendary patch se tudom, hogyan jelent meg az ablakban, mivel letölteni nem tudtam sehonnan, a steam ablakon belül rányomtam a Subscribed gombra és utána jelent meg a data file ablakban, a játék indítóablakában. Fogalmam nincs, hogy ez a magyar-e avagy sem, mivel nem letöltöttem, hanem csak "kipipáltam". Ilyesmit korábban egyik játéknál se kellett csinálnom, ezért nem tudom, merre induljak és vagyok kissé béna.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gabrov8229 írta:Feltettem a magyarítást és úgysem lett jó.

Maga a legendary patch se tudom, hogyan jelent meg az ablakban, mivel letölteni nem tudtam sehonnan, a steam ablakon belül rányomtam a Subscribed gombra és utána jelent meg a data file ablakban, a játék indítóablakában. Fogalmam nincs, hogy ez a magyar-e avagy sem, mivel nem letöltöttem, hanem csak "kipipáltam". Ilyesmit korábban egyik játéknál se kellett csinálnom, ezért nem tudom, merre induljak és vagyok kissé béna.
Igen, így lehet letölteni a Steam Workshopból dolgokat. Rákattintasz a subscribe gombra. Nem, nem magyar, mivel oda az angol változatot töltötték fel a készítők.
Kezdésnek javaslom, olvasd el a GYIK-et.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gabrov8229 írta:Nna, megtalálni ezt a legendary editiont még csak haggyán, de az a macera ami utána volt... steam be be voltam jelentkezve, de mégse, így új jelszó, új minden, holott eddig működött minden. Aztán a steamben megtaláltam ezt a patch-t, de letölteni sehogy. a nexus mod meg fizetős,
Igen, nyilván azért az az egyik legnépszerűbb mod oldal (csak a Skyrimhoz van valami 46000 beépülő, 862 millió letöltés), mert fizetni kell érte...
http://www.morrohun.hu/esl/Skyrim_Nexus_GYIK
szóval kezdett elegem lenni. Valahogy aztán megjelent a listában a legendary, ki is pipáltam, beállítottam az általatok megadott sorrendet, erre a játék el se akart indulni, ráadásul a sorrendre se emlékeztem ( a régire ). Valamit variáltam még, míg végül elindult a játék és MARADT MINDEN ugyanúgy angol, mint ahogy korábban leírtam.

Más alternatív megoldás létezik, hogy továbbra is magyar legyen a játék és ne vesszenek el a mentett játékaim?

Köszönet!
Más alternatív megoldás nincs, tudomásom szerint harmadik verzió nem készült a Skyrim magyarításból. A mentett játékaid pedig nem fognak elveszni, hacsak te le nem törlöd őket a Dokumentumok\my games\Skyrim\saves mappából.
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Kedves Vik!

Az én problémámra tudnál javasolni valamit? Hiába teszem ujra a magyarosítást, a Hearthfire dlc-m nem lesz magyar valamiért.

Köszike szépen a helpet :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sery írta:Kedves Vik!

Az én problémámra tudnál javasolni valamit? Hiába teszem ujra a magyarosítást, a Hearthfire dlc-m nem lesz magyar valamiért.

Köszike szépen a helpet :)
Próbáld meg a Nexusról letölteni az én változatomat, hátha úgy jó lesz.
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Vik írta:
Próbáld meg a Nexusról letölteni az én változatomat, hátha úgy jó lesz.
Ne haragudj a hülye kérdésért, de azt hogy találom meg? :D
Keresgéltem egy darabig de nem jöttem rá :)
danger

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: danger »

Sery írta:
Vik írta:
Próbáld meg a Nexusról letölteni az én változatomat, hátha úgy jó lesz.
Ne haragudj a hülye kérdésért, de azt hogy találom meg? :D
Keresgéltem egy darabig de nem jöttem rá :)
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/39050/?
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Nagyon köszi! És Neked is Vik! Megoldotta nagyon fainok vagytok :)
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Sery!

Megcsináltam azt, amit leírtál és ahogy leírtál, sikerült a legendary-t is bemásolni, viszont most nem indul el a játék. Mindegy, hogy az SKSE-vel, vagy a játék indítójával indítom, a Bethesda képernyő után sötétség és kilép a busba.

Ilyenkor mit kellene még átállítani / frissíteni / másképp csinálni ?

Köszi ismét!
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Gabrov8229 írta:Sery!

Megcsináltam azt, amit leírtál és ahogy leírtál, sikerült a legendary-t is bemásolni, viszont most nem indul el a játék. Mindegy, hogy az SKSE-vel, vagy a játék indítójával indítom, a Bethesda képernyő után sötétség és kilép a busba.

Ilyenkor mit kellene még átállítani / frissíteni / másképp csinálni ?

Köszi ismét!
Csak a skyrim a három DLC van fent , max. a high resolution, vagy más mod?
Ha igen: akkor ügyelj, hogy a betöltési sorrend a következő legyen:
Skyrim.esm
Update.esm
Dawnguard.esm
Hearthfires.esm
Dragonborn.esm
Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch.esp
[Your other ESM files]
HighResTexturePack01.esp
HighResTexturePack02.esp
HighResTexturePack03.esp
Unofficial High Resolution Patch.esp
[The rest of your mods]

Ha nem akkor meg tuti, hogy van olyan, amelyik valamelyik régi official patchre hivatkozik. Azt lödd ki és elvileg jó is lesz
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Skyrim.esm
Update.esm : E kettő közül egyik sincs meg

HighResTexturePack01.esp
HighResTexturePack02.esp
HighResTexturePack03.esp : Ez a 3 szintén nincs meg
Unofficial High Resolution Patch.esp: ez megvan, de ha ezt kikapcsoltam, akkor indult el a játék.

Következő hiba az, hogy mentésnél behal, kilép és nem menti el a játékot, továbbá hol magyar, hol angol a felirat. Egy példa: "Ashxy felfedezve", majd az ajthoz érve kiírta, hogy "belépés Hamuxy".

Jelengel ez a Data FIle ablakom kinézete: http://kepfeltoltes.hu/view/160227/MOD_ ... es.hu_.jpg
danger

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: danger »

Gabrov8229 írta:Skyrim.esm
Update.esm : E kettő közül egyik sincs meg

HighResTexturePack01.esp
HighResTexturePack02.esp
HighResTexturePack03.esp : Ez a 3 szintén nincs meg
Unofficial High Resolution Patch.esp: ez megvan, de ha ezt kikapcsoltam, akkor indult el a játék.

Következő hiba az, hogy mentésnél behal, kilép és nem menti el a játékot, továbbá hol magyar, hol angol a felirat. Egy példa: "Ashxy felfedezve", majd az ajthoz érve kiírta, hogy "belépés Hamuxy".

Jelengel ez a Data FIle ablakom kinézete: http://kepfeltoltes.hu/view/160227/MOD_ ... es.hu_.jpg
Törölj le mindent és telepíts fel újra. Remélem jogtiszta a skyrimed, mert a steam automatikusan adja hozzáadja a highres packot és a dlc-ket.
A Skyrim.esm és az update.esm elengedhetetlen fájl, nem is értem hogyhogy nincs meg? Csak letörölhetted vagy valami gyenge kalózverzióval szórakozol.
Normális tiszta telepítés kell. Legendary verziót keress.
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Letöröltem már egyszer mindent és újratettem. A játék eredeti. Az innen letöltött magyarítás után sose láttam a data file-ban a skyrim.esm-et és az update.esm-et. Nem tudtam, hogy ezek szükségesek, sehova nem volt kiírva, mint mondtam, most először van úgy, hogy ilyen játékkal játszok, ami ennyi mindent igényel. Ezt a kettőt hol lehet beszerezni ?
danger

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: danger »

Gabrov8229 írta:Letöröltem már egyszer mindent és újratettem. A játék eredeti. Az innen letöltött magyarítás után sose láttam a data file-ban a skyrim.esm-et és az update.esm-et. Nem tudtam, hogy ezek szükségesek, sehova nem volt kiírva, mint mondtam, most először van úgy, hogy ilyen játékkal játszok, ami ennyi mindent igényel. Ezt a kettőt hol lehet beszerezni ?
Uninstallálod a játékot, majd a steamen keresztül telepíted a játékot és minden fájl települ (skyrim.esm és az update.esm is!). Ezután tuti jó minden és teheted rá a magyar honosítást.
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

danger írta:
Gabrov8229 írta:Letöröltem már egyszer mindent és újratettem. A játék eredeti. Az innen letöltött magyarítás után sose láttam a data file-ban a skyrim.esm-et és az update.esm-et. Nem tudtam, hogy ezek szükségesek, sehova nem volt kiírva, mint mondtam, most először van úgy, hogy ilyen játékkal játszok, ami ennyi mindent igényel. Ezt a kettőt hol lehet beszerezni ?
Uninstallálod a játékot, majd a steamen keresztül telepíted a játékot és minden fájl települ (skyrim.esm és az update.esm is!). Ezután tuti jó minden és teheted rá a magyar honosítást.
A skyrim.esm és az update.esm az nem látszik, csak akkor ha Nexus Mod Managerrel indítod a játékot. Legalább is nálam így van:
http://kepfeltoltes.hu/view/160227/123_ ... es.hu_.jpg
Egyébként ha nem sikerül összehozni, akkor vegyél fel Steamen aztán segítek megcsinálni, szerencsére már mindent vágok, és jól működik :) Steam: Diamondearth1986
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Ezen a néven nincs eredménye a keresésemnek :D Beszarás, hogy semmit nem sikerül összehoznom...
Sery

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sery »

Gabrov8229 írta:Ezen a néven nincs eredménye a keresésemnek :D Beszarás, hogy semmit nem sikerül összehoznom...
Na várj csak akkor te is add meg a tied, vagy vegyél fel facebookon. Seres Győző, egy öltönyös képem van. (Vecsés)
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Hi!

Kérdés: csak nálam szar, vagy mindenkinél így van ? Játék menü, segítség és az ÖSSZES kivétel nélkül össze van keveredve. Pl: Vámpírizmus helyett előjön a cserzőállvány, Lovak helyett meg a bunyó és így tovább, ráadásul van, ami 2 szer jön elő és van ami teljesen hiányzik, mint pl ami nekem most ÉGETŐEN kéne, a vámpírnyavaja gyógyíttatása.

Ugyanis nagy sz*pásban vagyok, vámpírságot elkaptam, de az F-el kezdődő nevű varázsló ( nem ugrik be a neve ) Morthalban lótúrót nem segít, van 4 kérdés, amit fel lehet neki tenni, abból egy a biznisz, a többi 3 csak blablabla. Azt olvastam, hogy adni kell neki fekete lélekkövet, de én csak eladni tudok neki! Továbbá éjjel egykor a kerek kőromoknál várjam meg és ott csinál valamit amitől megint egészséges leszek, de nem volt ott senki! Belül vagyok a 3 napon ( remélem, mivel a bántó fény mikor megjelent, inkább újra betöltöttem a játékot és nem mentem el égbe világba, hanem azonnal Morthalba ) , de nincs ötletem, mit csináljak.


Remélem nektek több van!!!

Köszönöm ismét!
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Gabrov8229 írta:Hi!

Kérdés: csak nálam szar, vagy mindenkinél így van ? Játék menü, segítség és az ÖSSZES kivétel nélkül össze van keveredve. Pl: Vámpírizmus helyett előjön a cserzőállvány, Lovak helyett meg a bunyó és így tovább, ráadásul van, ami 2 szer jön elő és van ami teljesen hiányzik, mint pl ami nekem most ÉGETŐEN kéne, a vámpírnyavaja gyógyíttatása.

Ugyanis nagy sz*pásban vagyok, vámpírságot elkaptam, de az F-el kezdődő nevű varázsló ( nem ugrik be a neve ) Morthalban lótúrót nem segít, van 4 kérdés, amit fel lehet neki tenni, abból egy a biznisz, a többi 3 csak blablabla. Azt olvastam, hogy adni kell neki fekete lélekkövet, de én csak eladni tudok neki! Továbbá éjjel egykor a kerek kőromoknál várjam meg és ott csinál valamit amitől megint egészséges leszek, de nem volt ott senki! Belül vagyok a 3 napon ( remélem, mivel a bántó fény mikor megjelent, inkább újra betöltöttem a játékot és nem mentem el égbe világba, hanem azonnal Morthalba ) , de nincs ötletem, mit csináljak.


Remélem nektek több van!!!

Köszönöm ismét!
Ha belül vagy a három napon, akkor imádkozz egy oltárnál, teljesen mindegy melyiknél, vagy igyál meg egy betegség gyógyítása italt! Ha túl vagy a három napon, akkor leszel csak vámpír...
Vendeg

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vendeg »

A napok neve (hétfő,kedd,szerda,stb...) elég óta nincsenek lefordítva, még az alap magyarításban sem volt. Mi ennek az oka?
rdfdfgfddfgbdg

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: rdfdfgfddfgbdg »

Sziasztok! a Sima skyrim van leszedve, nem a legendary edition. Valaki letudná írni, hogy hogyan kellene telepítenem a skyrimet, mert a DLC-ket betettem, és félig magyar, félig angol...
Nem tudom hogy kellene... patchelni kell elsőnek, vagy pontosan milyen műveletet milyen sorrendbe kellene csinálnom.
erwrtgfdfgdffgdf

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: erwrtgfdfgdffgdf »

a Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch-et, csak a legendaryhoz lehet használni, vagy sima skyrimhez is, amihez van 3 dlc külön külön?
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: ignussen »

rdfdfgfddfgbdg írta:Sziasztok! a Sima skyrim van leszedve, nem a legendary edition. Valaki letudná írni, hogy hogyan kellene telepítenem a skyrimet, mert a DLC-ket betettem, és félig magyar, félig angol...
Nem tudom hogy kellene... patchelni kell elsőnek, vagy pontosan milyen műveletet milyen sorrendbe kellene csinálnom.
I. Csak Skyrim
1) Skyrim telepítése
2) magyarítás telepítése
3) Unofficial Skyrim patchtelepítése - honosított verzió (link)

Betöltési sorrend:
Skyrim.esm
Update.esm
Unofficial Skyrim Patch.esp


II. Skyrim és a három DLC
1) Skyrim telepítése
2) DLC telepítése
3) magyarítás telepítése
3) Unofficial Legendary patchtelepítése - honosított verzió (link)

Betöltési sorrend:
Skyrim.esm
Update.esm
Dawnguard.esm
Hearthfires.esm
Dragonborn.esm
Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch.esp
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

erwrtgfdfgdffgdf írta:a Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch-et, csak a legendaryhoz lehet használni, vagy sima skyrimhez is, amihez van 3 dlc külön külön?
http://www.morrohun.hu/esl/Skyrim:Skyrim_GYIK
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendeg írta:A napok neve (hétfő,kedd,szerda,stb...) elég óta nincsenek lefordítva, még az alap magyarításban sem volt. Mi ennek az oka?
Elég régóta... Úgy 2008 óta, amikor kiadtuk a Morrowind magyarítást. Azért nincsenek lefordítva, mert csak az angol szövegeket fordítottuk le, az egyebeket nem. Kivéve néhány daedrikus nyelven írt tekercset annak idején. :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gabrov8229 írta:Hi!

Kérdés: csak nálam szar, vagy mindenkinél így van ? Játék menü, segítség és az ÖSSZES kivétel nélkül össze van keveredve. Pl: Vámpírizmus helyett előjön a cserzőállvány, Lovak helyett meg a bunyó és így tovább, ráadásul van, ami 2 szer jön elő és van ami teljesen hiányzik, mint pl ami nekem most ÉGETŐEN kéne, a vámpírnyavaja gyógyíttatása.
Másnál is előfordult, nem tudom, mi okozza. Nálam még nem volt ilyen. :)
Gabrov8229

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gabrov8229 »

Üdv!

"Hiányzik egy szerzemény, ami mágikus tárgyak kovácsolásához kell." írja a munkapadnál a rencer :) Valaki tudja esetleg, hogy mi az, ami hiányzik ?


Köszi+
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gabrov8229 írta:Üdv!

"Hiányzik egy szerzemény, ami mágikus tárgyak kovácsolásához kell." írja a munkapadnál a rencer :) Valaki tudja esetleg, hogy mi az, ami hiányzik ?
Kb. 60-as kovácsolásnál lehet megvenni a mágikus... valamit. Középen találod.
Válasz küldése