Általános kérdések

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Valaki írna egy normális telepítési útmutatót? Csak a ima skyrim van fent, de letöltöttem a 3 DLC-t. Az lenne a kérdésem, hogy most milyen patchek kellenek a honosítási fórumrészből, és mit milyen sorrendbe kellene feltenni, és a skiuit, meg ezeket a dolgokat sem tudom milyen sorrendbe kell feltenni. Nem tudok semmit. Előre is köszönöm a segítséget.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

"Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch (Teljesen magyar, ezt érdemes használni!!!)" Felteszem, erre elindítom a játékot, és ugyan úgy 1.8.... a verziószám..
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

raimhol írta:Valaki írna egy normális telepítési útmutatót? Csak a ima skyrim van fent, de letöltöttem a 3 DLC-t. Az lenne a kérdésem, hogy most milyen patchek kellenek a honosítási fórumrészből, és mit milyen sorrendbe kellene feltenni, és a skiuit, meg ezeket a dolgokat sem tudom milyen sorrendbe kell feltenni. Nem tudok semmit. Előre is köszönöm a segítséget.
Az első pontban megtalálod.
http://www.morrohun.hu/esl/Skyrim:Skyrim_GYIK
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

raimhol írta:"Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch (Teljesen magyar, ezt érdemes használni!!!)" Felteszem, erre elindítom a játékot, és ugyan úgy 1.8.... a verziószám..
Nem is fog megváltozni a verziószám, hacsak a Bethesda nem ad ki egy új frissítést a Skyrimhez. Ennek ennyi idő elteltével már elég kicsi a valószínűsége.
Vendég

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vendég »

sziasztok. erről tudtok valamit mondani bővebben ? keresgélés közben akadtam rá. https://www.facebook.com/SKYRIMHUN/?hc_location=ufi
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kull »

Na és mit kerestél? :) Vicces, a MorroHun Team fórum úgy van aposztrofálva, hogy "Itt a skyrimről lehet feltenni kérdéseket". Ettől azért egy hangyafingnyit többről van szó :D

szerk. Amúgy mi az, hogy HUN ENB, lehet minden piros-fehér-zöld színű lesz tőle :lol:
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Alkémiában mi határozza meg, hogy az alapanyagok hogyan passzolnak egymáshoz italkészítés során? azt észrevettem, hogy a 4 nyersanyagtulajdonságból, ha kettő ugyan olyan (pl erőnlét sebzése) akkor kileht hasonló italt keverni, de lombik segítségével (pl perkus maximusban lehet ilyen dolgokat nyomni) elméletileg 5 nyersanyagot is össze lehet "keverni".Am még egy kérdésem lenne, de ezt úgy fogalmazom meg, hogy ne spoilerezzek.Van egy alkémiai növény, amit az egyik küldetés során levesbe kellene kevernünk annak érdekében, hogy megöljünk egy fontos személyt,
ez az alkémiai anyag beszerezhető valahol? (nem jut eszembe a neve...) Gondolom nincs a játékban több belőle, csak amit kapok Astridtól. Hackeltem magamnak tesztelésként kb 200 darabot, és ilyen 1424242 sebzésű mérget lehet készíteni vele! :D Gondolom tuti nem szedhető össze sehonnan.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Sziasztok. windows os skyrim nem fog menni linuxon ugyebár ?
lila

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: lila »

krisztyan írta:Sziasztok. windows os skyrim nem fog menni linuxon ugyebár ?
de igen, wine alatt. de a kérdésedből ítélve, nem ismered.

info: https://appdb.winehq.org/objectManager. ... &iId=13667

honlap: https://www.winehq.org/
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Magyar írás nincs hozzá véletlen ? ezt is nagyon köszönöm szépen
lila

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: lila »

krisztyan írta:Magyar írás nincs hozzá véletlen ? ezt is nagyon köszönöm szépen
parancsolj: http://www.pchogyan.net/wp/hogyan-lehet ... nux-alatt/
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

nagyon köszönöm
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Kellene 10 Medveírhát keresnem. (Ivarfalvás beépülő..) Hol találok ilyet? Csak medvebőrt tudok szűcstől venni, medveírhát nem, és csinálni sem tudok a bőrből írhát.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ignussen »

ugyanaz: medveirha, medveprém vagy medvebőr, leginkább medvén található... :)
popc0rn93

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: popc0rn93 »

Üdv egy olyan kérdésem lenne hogy tisztított légsót hogyan tudok készíteni csak mert ez az egy alkotó elem kellene a kehelybe és akkor tudnék tovább haladni.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Sziasztok van valahol valami magyar oldal a skyrim alkimia receptekről ismertető vagy valami hasonlót tudtok ?
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

Segitség.A játék bizonyos időkőzőnként megfagy egy pillanatra,ill néhány DLC teste fekete vagy matt lesz.Mi okozhatja a hibát?
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Sziasztok! Egy egyszerű kérdésem lenne! Jarrin gyökérhez hogyan juthatok hozzá? Csak küldibe találkoztam vele idáig, de valahol csak beszerezhető nem?
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Gruby »

Hajól látom akkor csak egy gyökér van (mármint ebből a fajtából) (talán konzolban lehet még 'gyártani', de nem kerestem rá...)
http://en.uesp.net/wiki/Skyrim:Jarrin_Root
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Nem tudok angolul, és nem akarok hackelni magamnak. Ezért kérdezem, hátha van a játékban ilyen gyökér még!?
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

"Sajnos" ez csak egyszer használatos, nem elérhető egyik kereskedőnél sem és begyűjteni sem lehet. Azért írtam, hogy sajnos, mert nagyon erős (túl erős) méreg készíthető belőle (akár 6-9 ezres sebzés is elérhető, ha ügyes vagy).
Chhfdghhg

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Chhfdghhg »

Deathskull írta:"Sajnos" ez csak egyszer használatos, nem elérhető egyik kereskedőnél sem és begyűjteni sem lehet. Azért írtam, hogy sajnos, mert nagyon erős (túl erős) méreg készíthető belőle (akár 6-9 ezres sebzés is elérhető, ha ügyes vagy).
Ivarfalvan egy boltba van a szekrenyen 6 darab! Egy kerdes! Ott ujra termelodik az asztalon? Vartam kb 15 napot de nem termelodik uhra. Mas bolfba pl alkemiai boltba azthiszem ujratermelodnek az anyagok a pulton. Mennyi a respawn ido?
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Tehát acella újratöltődési idő mennyi a játékban? Mert elméletileg lehet az asztalon újrateremne.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Azokat szerintem mod tehette oda, eredetileg nincs belőle több. Nem lehet, hogy azok nirn gyökerek? Vagy csak kiállítási tárgyak?
Általában 10 nap (240 óra) után minden visszaáll (kivéve a megtisztított kazamaták, ott 30 nap azaz 720 óra), de csak akkor, ha ezen az időn belül nem látogattad meg újra, akkor megint ki kell várnod.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Ez az ETA vagy a légy ivarfalva jarlja bépülővel jött be ivarfalvában az alkimista labornál. és jarrin gyökér, ha hiszed ha nem! :D Csak vártam kb egy hetet, és nem állt vissza. Aztán lehet visszaáll majd... Am van két hulla is a kastélyomban, aki követőm van, és az ő hullájuk sem tűnt el! :D
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Mondam, hogy mod tette oda :D Ha gyakran vissza-vissza jársz a kastélyodba, akkor soha nem tűnnek el. Ha zavarnak, akkor hozd elő a konzolt, kat a hullákra és írd be, hogy disable, majd nyomj egy entert.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

De amit a mód rakott bele ivarfalvához jarringyökeret, az nem respawnol! :D
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Pedig kellene neki, ha jól van beállítva, nem tudom miért nem.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ignussen »

a respawn csak akkor működik teljesen, ha nem az adott helyszínen vagy térségben vagy. Az hogy mi respawnol azt nem tudom... Próbál meg, hogy elutazol valahová, vársz 10 napot és vissza..
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Úgy próbáltam ki, hogy börtönbe csukattam magam fehérvágtában 28 napra, majd viszsamentem, és sajna nem történt változás.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Ezeket próbálta már valaki ? miről szolnak ? és mit nyújtanak tartalmilag ?

Harc a Thalmorok ellen IV - Dél-Sárkányhíd
Harc a Thalmorok ellen III - Az Aldmeri uradalom
Harc a Thalmorok ellen II - Cyrodiil határán
Harc a Thalmorok ellen I - Adal Matar
Avatar
Nick
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. feb. 8., hétf. 11:42

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Nick »

Emberek és más egyebek! Orkok trollok gyíkemberek! Érdeklődnék hogy harcos karakternél mik a kedvenc buildjeitek? Milyen tanácsokat tudnátok adni? Külföldi fórumokon ahány ember annyi vélemény, én a tiétekre lennék kíváncsi.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ignussen »

krisztyan írta:Ezeket próbálta már valaki ? miről szolnak ? és mit nyújtanak tartalmilag ?

Harc a Thalmorok ellen IV - Dél-Sárkányhíd
Harc a Thalmorok ellen III - Az Aldmeri uradalom
Harc a Thalmorok ellen II - Cyrodiil határán
Harc a Thalmorok ellen I - Adal Matar
Igen én. Újabb helyszínek, gyilkolható thalmorok, egy játékos ház, egy rejtek, ruha, követő, új ellenfelek, és egy kis nyomozás, mit keresnek egyáltalán ott a thalmorok. Konkrét küldetés nincs hozzá. Az Aldmeri uradalomban amúgy is sok a thalmor (bár nem mint ha máshol nem így lenne), így talán nem túl célravezető megölni őket, bár nem lehetetlen. Inkább osonj, lopkodj, és mint egy kém deríts ki mit keresnek ott. Aki szereti az osonós küldiket annak igencsak ajánlott. Bár mindenki megölhető... A neves NJK-k kivételével mindenki újratermelődik. Ajánlom, hogy sorjában nyomozgass, úgy még sztorissá is válhat.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kull »

Alapállapotban lehet egyszerre több lovam (mondjuk minden istállónál veszek)? A Kényelmes és Magávalragadó pacik nélkül persze.

Nick írta:Emberek és más egyebek! Orkok trollok gyíkemberek! Érdeklődnék hogy harcos karakternél mik a kedvenc buildjeitek? Milyen tanácsokat tudnátok adni? Külföldi fórumokon ahány ember annyi vélemény, én a tiétekre lennék kíváncsi.
Kétfegyveres szakértelem maxra+könnyűpáncél maxra+íjászatra amit lehet+alkímiai nyilak+egyik kard tűzzel sebez a másik faggyal+némi illúzió varázslat ;)
vagy
nehézpáncél maxra+kovácsolás+kétkezes fegyver maxra vagy e helyet egykezes fegyver+blokkolás maxra(kard és pajzs)
zvorosv
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014. dec. 17., szer. 20:01

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: zvorosv »

Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy spellswordot, de kicsit elakadtam...
Az én tervem az volt, hogy egy nehéz páncélos, baltás legény, akinek bal kezében restoration van és így vadássza a vámpírokat. De itt jön (számomra) a csavar, hogy mivel nem akarok követőt + legendary nehézségen játszanám (deadly dragon és Immersive Creatures módokkal) ezért ezzel az elképzeléssel eléggé megszívnám. Ami tudna segíteni, ha használnék illusion mágiát, de az nem illik bele a karakterről alkotott képembe... Az idézett lények tetszenének, de ami az alapjátékban van, az elég soványka (+ amíg elérem a jég elementált addig 100x abbahagyom, mivel a lvl5-ös tűz elementál nem segítene ki a bajban...).
Valamint azon is gondolkoztam, hogy fel-felrakok magamra mágikus páncélt, de nem tudom, hogy pl. +40 páncél mennyiben befolyásolná a bekapott sebzéseket...

Szóval bármilyen segítség / tanács jöhet. :)


Ugyanitt érdeklődnék, hogy melyik a jobb mód, a high level enemies vagy a revenge of the enemies? (<- itt lehet, hogy már csökkentenék a nehézségen. :) )

Köszi,
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Sziasztok! Szakértői szinten játszik rajtam kívül még valaki? Konkrétan kb leehetetlen követő nélkül játszani így... :D Lejebb viszont nem akarom venni.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Dreyla Alor védett a játékban sholtseinban él. Valahogy el lehet érni, hogy ne legyen védett karaker? Csak szeretném megölni azért... :D
Deathskull (out)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull (out) »

Írd be ezt konzolba: setessential xx018295 0
Az xx helyén lévő számot pedig úgy tudod megnézni, hogy a konzolban rákattintasz és a képernyő közepén kiírt számsorból az első kettő lesz az.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

ezt beírom: setessential xx018295 0 és az xx helyére azt a számot amit a Dreyla Alorra kattintva kiad?
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Nem értem teljesen...
Deathskull (out)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull (out) »

Ha rákattintasz, kiír egy számsort, annak csak az első két számjegyét írod be az xx helyére.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

ohh értem. am Dreyla Alorr-ára nem hat valamiért a védettség kikapcsolás! :S Másnál működött.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Sziasztok! Bűvölés esetén, számít, hogy mennyire erős tárgyat pusztítok el, hogy megtanuljam a képességét? Tehát ha 50%-os egykezes bónuszt adó cuccot pusztítok el, akkor jobban fogok tudni bűvölni, mintha pl egy 15%-osat pusztítok el? Vagy lényegtelen?
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Lényegtelen.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Annyiban nem, minél drágább tárgyból tanulod meg a bűbájt annál nagyobb mértékben fejlődik a bűvölés.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Ja értem, szóval ha szeretnék gyorsan nagy mértékbn fejlődni bűvölés terén, akkor érdemes több ezer aranyat érőt pusztítani.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Sokszor van egy-egy bérgyilkos aa játékban, amit . mester küld feladatra. Ki az az e. mester, tudja valaki esetleg?
Avatar
Alduin
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016. márc. 14., hétf. 20:23
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Alduin »

Erre én is nagyon kíváncsi lennék hogy ki ez a E. mester.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Ez az E. mester az populated kiegészítőkben szerepel és a játékban ez nem derül ki. Mivel én fordítottam az tuti, hogy nincs rá utalás, hogy ki lehet ő. Az is lehet, hogy egy easter eggs, ki tudja...
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Rákerestem én is, két reddit cikken kívül nem találtam semmit, a Nexusról meg törölték az eredeti modot valamiért. Ott Einarth-ot (az egyik Szürkeszakállút), illetve Esbern-t (az egyik Pengét) hozták fel lehetséges válaszként, valamint egy szójátékot (Master E-->mastery/mystery). Szerintem ez csak egy szimpla utalás a készítő nevére/csapatra (Erkeil Team).
Válasz küldése