Általános kérdések

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
ErosPista
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. dec. 26., szomb. 10:22

Hozzászólás Szerző: ErosPista »

Sziasztok! Lenne egy problémám a játékkal. Bármelyik városba megyek megtámadnak az őrök, úgy hogy vérdíjam sincs. Nem tudom mit lehetne vele kezdeni. Valami ötlet esetleg? :) BK!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re:

Hozzászólás Szerző: Vik »

ErosPista írta:Sziasztok! Lenne egy problémám a játékkal. Bármelyik városba megyek megtámadnak az őrök, úgy hogy vérdíjam sincs. Nem tudom mit lehetne vele kezdeni. Valami ötlet esetleg? :) BK!
Valahol olvastam, hogy előfordulhat olyan hiba a játékban, amikor 0 és 1 közötti vérdíjad van, de nem látszik. Próbálj meg elkövetni valami apróbb bűnt, majd kifizetni a büntetést. Mondjuk azt nem tudom, hogy ha egyből megtámadnak, akkor ezt hogy lehet kivitelezni.
ErosPista
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. dec. 26., szomb. 10:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ErosPista »

Igen próbáltam egy lopással, ki is írta a vérdíjat, de ugyan úgy támadnak az összes városban. Először azt hittem hogy a civil war az ok, töröltem és úgy is támadnak. tényleg nem értem. Esetleg konzolba nem lehet beírni valami parancsot? :) Köszönöm a segítséget és szép napot!
left77
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. ápr. 5., kedd 8:57

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: left77 »

Próbáld ki ezt.
Vagy ezt.
ErosPista
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. dec. 26., szomb. 10:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ErosPista »

Üdv! Köszönöm a segítséget! Kipróbáltam mindkettőt, az első egyátalán nem működött, a másik se, visziont azt nem is értettem teljesen mit kell csinálni, mert ne mtudok angolul. Az első linkes bat file-ba raktam be a videóba szereplő adatokat, de úgy se lett jó. Egy alkalom volt amikor sikerült leállítanom a dolgot, nem is tudom igazából mit csináltam, ütöttem be a parancsokat, meg a követő módot próbáltam megjavítani. Az volt a baj, ha az egyik követőm elküldöm ellenséges lesz velem, ezért újra töltöttem a mentést, de utánna nem sikerült újra levenni az őrök agresszivitását. Egyébként EEF követő módot használom. Szép napot és boldog új évet kívánok minden Elder rajongónak! :)
left77
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. ápr. 5., kedd 8:57

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: left77 »

Azt a txt fájlt be kell másolni a játék mappájába. Játék közben meg a konzolba csak annyit kell beírni: bat crime. A crime a txt fájl neve. Tehát a youtube videóban látott szöveget bemásolod egy txt fájlba és elnevezed crime-nak. És konzolban a bat crime parancsal lefuttatod a tartalmát ami esetünkben azokat a konzolparancsokat tartalmazzák amik a különféle vármegyékben megszüntetik a vérdíjat. Nem árt eltenni a fegyveredet is...
ErosPista
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. dec. 26., szomb. 10:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ErosPista »

Hali! Bocs hogy nem jelentkeztem, nem nagyon voltam gépközelben. Kipróbáltam a másikat is és úgy se működik, az összes városba támadnak. Érdekes hogy nem az össze városőr. Tényleg nem tudom mit tehetek, talán valamelyik mod lehet a probléma? Egyébként addig sikerült eljutnom hogy amikor a bat crimet beírtam kb. egy másodpercre elrakják a fegyvert, el is tűnik a kis sávba a piros pötty, de aztán újra letámadnak. :(
user

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: user »

Sziasztok, kipróbáltam játékot, breton mágus, szóval azzal talán legkönnyebb a játék :) De érdekelnek vélemények :)
user

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: user »

Nincs mester akinél 100-ig tudnám fejlesztenni idézésem?
Szpity

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Szpity »

Sziasztok,

nem tudom, hogy csak nálam van e ilyen gond, de megosztom, hátha találkozott már vele más is, és van rá megoldás. A napokban feltettem újra a Skyrimet és hozzá a magyarítást. A gond az, hogy ha egy njk-val beszélek, akkor amíg benn vagyok a beszélgetésben addig a magyar felirat nem jelenik meg. Csak ha pl beszélgetés közben nyomok egy esc-et, de az ugyebár megszakítja teljesen a beszélgetést. Nagyon hamar lehet reprodukálni, ahogy Raloffal kijutok Helgenből, már lehet vele ugye beszélni Széltetőről külön, de a felirat addig nem jelenik meg amíg a "beszélgetésben" vagyok. Más mod nincs fenn, csak a magyarítással feltettek. Viszont észrevettem, hogy decemberben frissült a magyarítás, és emlékeim szerint október november körül játszottam utoljára, és ott még nem volt ilyen probléma.

Ha esetleg van valakinek ötlete, előre is köszi!
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Hello!

Valakinek lenne esetleg ötlete arra, hogy miért nem spawnolt még egy Legendary Dragon se nekem, pedig már 84-es szinten vagyok? Sőt, Revered se jött, pedig már rég kellett volna. A többi fajtával nincs gond, mindegyikkel találkozom olykor. Természetesen az összes hivatalos DLC megvan, és sárkányos modokból összesen kettőt használok, az egyik egy sima textúra mod, a másik meg csak Alduint erősíti meg.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nem csak a Skyrimhoz tartozik, hanem az egész Nexusmods oldalhoz. Készül egy új mod manager program az elavult Nexus Mod Manager helyett, amit Vortexnek hívnak.
Én meg lefordítottam a nagy részét, amit lehetett.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Sziasztok. Valaki elmondja nekem légy szíves, hogy a védelem mennyi sebzést fog fel a játékban? Tehát ha van pl 600 páncélom, és rám üt egy enemy legendás szinten, akkor mennyi sebzést fog fel? Pl 400 a sebzése a banditának, de nekem 600 a védelmem, akkor nem fog rám sebezni, vagy ezt hogy kellene kiszámítani? Köszi előre is.
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Szilas »

raimhol írta: 2020. márc. 22., vas. 3:19 Sziasztok. Valaki elmondja nekem légy szíves, hogy a védelem mennyi sebzést fog fel a játékban? Tehát ha van pl 600 páncélom, és rám üt egy enemy legendás szinten, akkor mennyi sebzést fog fel? Pl 400 a sebzése a banditának, de nekem 600 a védelmem, akkor nem fog rám sebezni, vagy ezt hogy kellene kiszámítani? Köszi előre is.
Kicsit nekró, de ezt találtam redditen:
Valami segítőkész reddittes tróger írta: If Tamara Wijsman's formula is correct, hp can be factored out of the formula. Also, there's a 12/100 factor I saw from uesp.

resulting damage = damage * (1 - armorfactor)
armorfactor = 0.12 * (hidden armor + displayed armor) / 100
hidden armor = 100
Which gives these values.

50 armor -> 18% reduction -> 82% damage taken
150 armor -> 30% reduction -> 70% damage taken
317 armor -> 50% reduction -> 50% damage taken
442 armor -> 65% reduction -> 35% damage taken
567 armor -> 80% reduction -> 20% damage taken
The hidden armor in the formula is when wearing four pieces of armor (chest, head, hand, legs). If you are wearing robes or hood, or are missing feet or hands, then hidden armor is less than 100 and you get less reduction. This reduction in reduction is not reflected in the displayed armor rating.

Finally, damage reduction is capped 80%, so 567 is the maximum displayed armor rating that is useful when wearing four pieces of armor. 667 is the maximum displayed armor rating that is useful when wearing 0 pieces of armor.
WartimeB

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: WartimeB »

Sziasztok. Elsétáltam az Elfeledett-völgybe. Találtam egy épületet. Mi ez, hogyan lehet feljutni oda, bejutni oda? Mit lehet tudni róla?? Tetszik, szép helyen van, és nagyon piszkálja a csőröm 😃
Fennt van egy vízesés tetején, egy hegy ormon.
vendégbubus

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: vendégbubus »

WartimeB írta: 2021. feb. 9., kedd 15:24 Sziasztok. Elsétáltam az Elfeledett-völgybe. Találtam egy épületet. Mi ez, hogyan lehet feljutni oda, bejutni oda? Mit lehet tudni róla?? Tetszik, szép helyen van, és nagyon piszkálja a csőröm 😃
Fennt van egy vízesés tetején, egy hegy ormon.
Eredetileg csak a "Darkfall Cave" és "Darkfall Passage" helyszínek meglátogatása után lehet oda menni, ha minden igaz. Most nem tudom, ezek mik lettek a magyarításban, de az Elder Scrolls Lapok alján van egy kereső, ott ki tudod deríteni.
fortis

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: fortis »

Lopni sem loptál?
fortis

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: fortis »

Sziasztok! Van mód arra, hogy saját képet tehessünk be a játékba?
fortis

Re:

Hozzászólás Szerző: fortis »

ErosPista írta: 2017. dec. 26., kedd 10:15 Sziasztok! Lenne egy problémám a játékkal. Bármelyik városba megyek megtámadnak az őrök, úgy hogy vérdíjam sincs. Nem tudom mit lehetne vele kezdeni. Valami ötlet esetleg? :) BK!
Használj békítő varázslatot . Pl Császár hangja, ha jól emlékszem birodalmiaknál ez alap varázslat.
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Gruby »

fortis írta: 2021. júl. 25., vas. 17:29 Sziasztok! Van mód arra, hogy saját képet tehessünk be a játékba?
van :)
De Monte
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022. jan. 12., szer. 16:04

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: De Monte »

Üdv Mindenkinek!
Segítségért jöttem!
Mi lehet az akadálya, hogy megvegyem a házat Whiterun-ban? A lehetőségig eljutok, jelzem, hogy megveszem de nem kapom meg a kulcsot és a pénzt sem veszi el!
Előre is kösz a segítséget.
(kb.: 20 modot használok, köztük a Breezehome-Elis...-t és a Fellkreath Cottage-t. Ezeket most kikapcsoltam a Vortex-ben, de így sem megy a dolog.)
Válasz küldése