Morrowind magyar hanggal

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Luc

Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Luc »

Nem próbáljuk meg ellátni magyar hanggal a Morrowindet? Hiszen a szöveg már megvan, csak fel kell olvasni. Némi beleéléssel. És vigyázva, nehogy a mondatok végére vigyor költözzön az arcunkra, mert azt nagyon hallani ám. Például ha jól emlékszem (igen áloms... almsiv... á-l-m-o-s voltam tegnap este) a fedélzeti őrnél :-)
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Luc írta:Nem próbáljuk meg ellátni magyar hanggal a Morrowindet? Hiszen a szöveg már megvan, csak fel kell olvasni. Némi beleéléssel. És vigyázva, nehogy a mondatok végére vigyor költözzön az arcunkra, mert azt nagyon hallani ám. Például ha jól emlékszem (igen áloms... almsiv... á-l-m-o-s voltam tegnap este) a fedélzeti őrnél :-)
Miről beszélsz? 8-)

Amúgy egy szinkronfordítás hatalmas meló, tapasztalatból tudom.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

HA igányes hang kell, akkor bizony studióba kell vonulni és nem szabad nem színészekre bízni a dolgot, mert akkor abból hatalmas bukás lenne. Tesóm irodalmi szerkesztő egy rádiónál, volt szerencsém jópár felvételen ottlennem. Szóval ez nem csak úgy megy, hogy "Na olvassuk fel, csak el ne röhögjük!"
Luc

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Luc »

Igen, de sokszor a hivatalos magyar szinkronhangoktól is a falra tudnék mászni.
Pl a Witcher elején hátborzongató a dolog. Vagy emlékszik még valaki az Imperium Galactikára?
Szóval ha nem törekszünk Patrick Steward szinkronhangjára, akkor nem is olyan reménytelen :-)
Stúdiót meg épp megpróbálhatok, de nem fűzök hozzá sok reményt.
Bloksma
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 16:43

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Bloksma »

Szerintem nem túl jó ötlet.
Inkább fordítsuk az Obliviont
Tecumsech
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:18

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Tecumsech »

A Tribunal után a Bloodmoon-t se kéne kifelejteni. :)
Van egy Oblihun csapat, ami legutóbb amikor néztem kb 50%-nál járt.
Gondolom lehet majd egy kis együttműködés a két csapat között. Nem játszottam sokat az Oblivionnal. de pl olvastam valahol, hogy sok könyv megegyezik a Morrowinben lévőkkel.
Thunder89
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008. feb. 9., szomb. 13:02

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Thunder89 »

Én pedig támogatom, hogy igen is legyen magyar szinkron hang majd valamikor a Morrowind-hez. Nekem nagyon tetszett, hogy a játék elején magyrul szólaltak meg az NPC-k. És nem igaz az, hogy unottan, monotonon beszéltek. Szerintem pont hogy illetek is azok a hanghordozások amiket hallhattunk (ha belegondoltok az NPC-k többsége csak áll, vagy sétál ide-oda bambán, ahoz meg totál illik az ilyen hanghordozás). Végülis ez nem egy akció, sokkal inkább, egy nyugtató (engem legalábbis mindig megnyugtat ha játszom vele), vérbeli szerepjáték. Szinkronhangot a Morrowind alá!!
Avatar
ogmog999
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008. feb. 8., pén. 15:08

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: ogmog999 »

Az elején pár NPC-nek magyar hangja van. Háát... mit mondjak, elég kiábrándító. Nekem inkább az nem tetszik az ilyenben hogy pl. a karaktergenerálásnál a kb. 65-70 éves, őszszakállu apóka egy huszonvalahány éves khm... fiatalember hangján szólal meg. Szvsz. maradjon az eredeti hang.
Luc

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Luc »

Nekem van idős rokonom, akit meg tdok rá kérni :)
Másnak nincs?
Sőt, van igazi "tajparaszt" is, akit rá lehetne beszélni.
(Természetesen most nem a tisztes földművelőkről van szó)
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Hát, ha megszervezitek, én szívesen benne vagyok, már csak a móka kedvéért is. Sőt, szerintem még egy női és (legalább) egy felnőtt férfi hangot be tudok szervezni, ha kell.
lac
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. feb. 13., szer. 8:44

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: lac »

Nem rossz ötlet, de elég nagy meló, ráadásul a stúdióbérlet sem olcsó. igaz, ha az oblivion magyarítása elkezdődik, azzal már nem kell foglalkozni külön. Ha van időm, én is szivesen segítenék, amiben tudnék. De ez tényleg hatalmas meló lenne. Bár néhány előző hozzászólás mellett szerintem is az oblivionra kéne koncentrálni, mert a legtöbben arra kiváncsiak. De ami engem illet, én szivesen látnám a magyar szinkront.

lac
(aka. _lac_ ;) )

ui.: már rég nem néztem fel az oldalra, és gratulálni szeretnék, jó lett!
Pazzol
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. feb. 12., kedd 16:48

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Pazzol »

Most csak az NPC-k mormogásainak (ami többnyire köszönés) szinkronjáról van szó vagy az írott szövegekéről is?
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Brenda »

A hangok (Voice) szinkronjáról, igen tisztelt kolléga, a hangokéról. :D
Amit jelenleg angolul szövegelnek, és csak alul feliratként jelenik meg a fordítás, ha bekapcsolja az ember. Mormogás? Próbáltad már feljebb tekerni a hangerőt? :P

Ha az összes szöveget "hangosítani" akarnánk, biztos nem lenne gondunk az idős NPC-k szinkronjával.
Luc

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Luc »

És akkor már hangoskönyveket is raknánk bele...
Szerintetek mely sorozat miatt tiltanák be? :lol:
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Zárójelben jegyezném csak meg, hogy dolgozok a szinkron-plugin 1.1-es verzióján, mivel néhányan panaszkodtak a hangok minőségére. Egy ősrégi, gyenge mikrofonnal készítettük, de azóta szert tettem egy sokkal profibb szerkezetre, úgyhogy hamarosan kijön az új verzió. A beszédhangok továbbra is kissé éretlenek lesznek - valóban, nem tudok 65-70 éves papóka lenni :lol: - de azért megpróbáljuk odatenni magunkat. :D
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Elkészültem a szinkronokkal. Ideiglenesen feltöltöttem egy szerverre őket, ahonnan leszedhetők. Hamarosan talán a MorroHun oldalról is tölthetővé válnak.

http://flashtest.extra.hu/morrowind_szi ... al_1.1.rar
http://flashtest.extra.hu/morrowind_szi ... es_1.0.rar

A "normál" verzió mindenben megegyezik az eredetivel, a "viccesben" a kis saját történetecskémet mondják el a karakterek. Have Fun! 8-)
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Kipróbáltam a tréfásat - nagggyon jó! Főleg a hajóbelső sztorija, meg Ergalla bácsi fogadtatása tetszett. :lol:
Az irányítással kapcsolatos üzenetek viszont itt-ott visszaváltoztak angolra, majd lesd meg.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Köszi Brenda, a hibákat pedig kijavítottam mindkét verzióban! A fentebb említett linkekről most már a friss verziót lehet letölteni. 8-)
Lüke2135
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008. feb. 9., szomb. 11:47
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Lüke2135 »

Winkler Oszkár írta:Elkészültem a szinkronokkal. Ideiglenesen feltöltöttem egy szerverre őket, ahonnan leszedhetők. Hamarosan talán a MorroHun oldalról is tölthetővé válnak.

http://flashtest.extra.hu/morrowind_szi ... al_1.1.rar
http://flashtest.extra.hu/morrowind_szi ... es_1.0.rar

A "normál" verzió mindenben megegyezik az eredetivel, a "viccesben" a kis saját történetecskémet mondják el a karakterek. Have Fun! 8-)
Én a viccesek próbáltam ki. Oltári jó... :D

Te Oszkár, az egyetem aulája véletlenül nem a te lábnyomaiddal van tele? :)
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Én a viccesek próbáltam ki. Oltári jó... :D

Te Oszkár, az egyetem aulája véletlenül nem a te lábnyomaiddal van tele? :)
Köszi! Nem hiszem. :D Annyira azért nem súlyosak a lépteim. 8-)
Tengo

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Tengo »

Hali Oszkár!
Nézz már be kérlek a Segítség fórumba is!
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Brenda írta:Kipróbáltam a tréfásat - nagggyon jó! Főleg a hajóbelső sztorija, meg Ergalla bácsi fogadtatása tetszett. :lol:
Az irányítással kapcsolatos üzenetek viszont itt-ott visszaváltoztak angolra, majd lesd meg.
A gyulai kolbászos beszólást ki ne hagyjuk, hát az kééész volt :D Akkor a linkekről már a javított verzió érhető el? Mondjuk nekem mindegy, mert az elejét betéve tudom, ahány karaktert alkottam már a kiadás óta :twisted:
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Jaja. A linkekről a javított verziók szedhetők le, amikben minden kiírás magyarul jelenik meg. Az eredetikben néhol visszaváltott angolra. :shock:

Benéztem a "Segítség" részlegbe, de mit is kellene ott találnom?
SKyle
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. márc. 27., csüt. 6:14

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: SKyle »

Sziasztok Kedves Keszitok!
Rövid leszek, mert muszaj! Van-e ra mod, hogy egy olyan verzio is elkeszuljun a magyaritasbol, amiben nincs audio, csak a szoveges resz? Gondolom ha a hangok nincsenek benne, joval kisebb a csomag. Szerintem nem egy nagy munka lehet kihagyni a telepito keszitesekor a hangokat. Vagy tevedek? Kulfoldrol toltenem le es raadasul modemmel...
Koszi elore is a valaszokat!
Udv: SKyle
PS: esetleg emailben is tudnam fogadni a "noaudio" verziot, ha valamelyik Keszito megtisztelne vele.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Vik »

SKyle írta:Sziasztok Kedves Keszitok!
Rövid leszek, mert muszaj! Van-e ra mod, hogy egy olyan verzio is elkeszuljun a magyaritasbol, amiben nincs audio, csak a szoveges resz? Gondolom ha a hangok nincsenek benne, joval kisebb a csomag. Szerintem nem egy nagy munka lehet kihagyni a telepito keszitesekor a hangokat. Vagy tevedek? Kulfoldrol toltenem le es raadasul modemmel...
Koszi elore is a valaszokat!
Udv: SKyle
PS: esetleg emailben is tudnam fogadni a "noaudio" verziot, ha valamelyik Keszito megtisztelne vele.
Nem biztos, hogy ki lehet szedni belőle a hangokat. Szerintem akkor már egyszerűbb, ha megrendeled postán valamelyik lemezújságot, aminek a mellékletére felkerült a telepítő. Most azt nem tudom, melyikre, de biztos utána lehet nézni. :)
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Azt hiszem, hogy itt egy félreértésről van szó. A 380 Mb-os magyarítás nem tartalmaz hangokat, a szinkron-plugin kivételével. A szövegtárolás és a magyarítás mikéntje miatt volt szükség az alap esm-et módosítani, stb.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Vik »

Winkler Oszkár írta:Azt hiszem, hogy itt egy félreértésről van szó. A 380 Mb-os magyarítás nem tartalmaz hangokat, a szinkron-plugin kivételével. A szövegtárolás és a magyarítás mikéntje miatt volt szükség az alap esm-et módosítani, stb.
Közben eszembe jutott, hogy neki valószínűleg az lenne jó, ha a videókat ki lehetne szedni a telepítőből. Bár nem biztos, hogy Ákos ezt engedné.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Hát elég nagy beavatkozás lenne, viszont a telepítő még akkor is elérné legalább a 100 Mb-ot, de inkább többet. Amúgy nekem sem tetszene az ötlet. :twisted:
SKyle
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. márc. 27., csüt. 6:14

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: SKyle »

@Winkler Oszkar & Vik:
Sziasztok! Koszi a hsz-eket, tenyleg felreerthettem valamit... Azt hiszem inkabb kivarom mig haza tudok utazni szabira es akkor letoltom es feltelepitem.
Tovabbi jo kalandozast kivanok!
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Skyle: Esetleg ha van egy haverod az letölti neked itt aztán cd-re írva kiküldi ;) Hmm? Vagy ha jó fej a főnököd (esetleg a titkárnője), akkor leszedeted vele a cégnél, ott biztos gyors internet van (ha van) :)
Utolsó megoldásként tényleg megvárod míg hazajössz, aztán addig maximum angolul megy a game, de ha az ember tudott rá várni éveket x hónap már nem is olyan hosszú :)
Dobronski

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Dobronski »

Winkler Oszkár írta:Elkészültem a szinkronokkal. Ideiglenesen feltöltöttem egy szerverre őket, ahonnan leszedhetők. Hamarosan talán a MorroHun oldalról is tölthetővé válnak.

http://flashtest.extra.hu/morrowind_szi ... al_1.1.rar
http://flashtest.extra.hu/morrowind_szi ... es_1.0.rar

A "normál" verzió mindenben megegyezik az eredetivel, a "viccesben" a kis saját történetecskémet mondják el a karakterek. Have Fun! 8-)
Nekem az lenne a baj hogy azt írja hogy Rar fájl de még sem az....
Nem ismeri fel...nem baj másik gépen bepróbálom.
Dobronski

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Dobronski »

np a másik gépen jo 8)
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Valaki el tudná nekem küldeni a fentebb említett két szinkronfordítást? Sajnos úgy tűnik, hogy nem mentettem el más helyen, csak a korábbi - mostanra törölt - regisztrációm szerverén. :( Köszi előre is! woszkar[kukac]freemail.hu

A NORMÁL és a VICCES változatról lenne szó tehát. :)
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Kérés sztornózva. Megtaláltam időközben őket egy DVD-n. :)
Dani Mester

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Dani Mester »

Nekem megvan a normál változat. Éppen karaktert csináltam,és amikor Sellus Gaviustól megkaptam,már egészen beleéltem magam,hogy az egész magyar. De amikor kimentem,beszéltem egy emberrel,szomorúan tapasztaltam,hogy csak a karakter generálás magyar. Mért nem lehetne az egész magyar?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dani Mester írta:Nekem megvan a normál változat. Éppen karaktert csináltam,és amikor Sellus Gaviustól megkaptam,már egészen beleéltem magam,hogy az egész magyar. De amikor kimentem,beszéltem egy emberrel,szomorúan tapasztaltam,hogy csak a karakter generálás magyar. Mért nem lehetne az egész magyar?
Nincsen semmi különös akadálya. Kell hozzá egy szinkron stúdió, pár szinkronszínész, 1-2 millió Ft, meg kb. egy éves munka.
Dani Mester

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: Dani Mester »

Vik írta:
Dani Mester írta:Nekem megvan a normál változat. Éppen karaktert csináltam,és amikor Sellus Gaviustól megkaptam,már egészen beleéltem magam,hogy az egész magyar. De amikor kimentem,beszéltem egy emberrel,szomorúan tapasztaltam,hogy csak a karakter generálás magyar. Mért nem lehetne az egész magyar?
Nincsen semmi különös akadálya. Kell hozzá egy szinkron stúdió, pár szinkronszínész, 1-2 millió Ft, meg kb. egy éves munka.
Ó,hát akkor semmi akadálya.
pofa0808

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: pofa0808 »

Luc írta:Nem próbáljuk meg ellátni magyar hanggal a Morrowindet? Hiszen a szöveg már megvan, csak fel kell olvasni. Némi beleéléssel. És vigyázva, nehogy a mondatok végére vigyor költözzön az arcunkra, mert azt nagyon hallani ám. Például ha jól emlékszem (igen áloms... almsiv... á-l-m-o-s voltam tegnap este) a fedélzeti őrnél :-)
elektron20

Re: Morrowind magyar hanggal

Hozzászólás Szerző: elektron20 »

oké én bene vagyok a hátérben majd szoritok hogy hajrá mindent bele XD
Válasz küldése