Segítség!

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

pasztva írta:Szaisztok! Két kérdésem lenne. Az első, hogy találom meg a zarándoklat útján az oltárokat, ha van amelyik oltá nevét két helyre is beteszi a játék? A második, miért nem tudok felcsücsölni a papcsődőrömre? A hivatalos pluginiokon kívűl mindössze csak a magyarítás, és párdarab magyarított plugin van feltéve. Az Istenek elveszett paplovagjait omod-val tettem fel.
Utóbbihoz van egy javítás, innen is le tudod tölteni.
Első kérdésedre pedig, mindegyik névnek 1 oltára van, illetve, a próféta ad egy térképet, amelynek segítségével hozzávetőlegesen be tudod tájolni az oltárok helyét. Elvégre csakis az arra méltók találhatnak rá... :)
pasztva
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2008. márc. 5., szer. 7:04

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: pasztva »

Köszi! Az oltárokat megtaláltam, méltónak találtattam. Nem kis csavargásomba került mire mind a kilencet letudtam, ugyanis pl: Akatosh 3-szor, Julianus 2-szer, Dibella 2-szer, Tiber 2-szer.
Mielőtt segítséget kértem a javítást letöltöttem, fel is másoltam.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

pasztva írta:Köszi! Az oltárokat megtaláltam, méltónak találtattam. Nem kis csavargásomba került mire mind a kilencet letudtam, ugyanis pl: Akatosh 3-szor, Julianus 2-szer, Dibella 2-szer, Tiber 2-szer.
Mielőtt segítséget kértem a javítást letöltöttem, fel is másoltam.
De legalább meglett :)
Másikban akkor nem tudok segíteni - sajnos :(
Lockrider

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Lockrider »

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám hogy ugye szorgosan csinálom a sötét testvériség küldijeit és megkaptam ugye a Árnyparipát legalábbis azthiszem ez a neve.Ma arra gondoltam elmegyek kicsit kalandozni a Birodalmi Városba.Most amikor jönnék ki és mennék el a városból keresem a lovam de nem találom.Megvan az a plugin amit ti tettetek fel ami megmutatja hol van az ember lova.Ugye bekapcsoltam de semmit sem mutatott.Ez akkor szokott lenni ha meghal a lovunk.Hát nemtudom elképzelhető e hogy amíg én a városban voltam addig kinyírták a lovam...Mindenesetre nem tudnátok segíteni,valami cheattel nem lehet előhozni a lovat,vagy bármiféle módon előkeríteni?Légyszíves segítsetek! :oops:
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: genndy »

Shadowmere a legnehezebben haló ló (hehe). Nagyon erős, nem szokott magától meghalni (hacsak a mod be nem kavart).
Gyorsutazz egyet (akár a Birodalmi Város istállójához is mehetsz), ott kell lennie veled.
Lockrider

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Lockrider »

genndy írta:Shadowmere a legnehezebben haló ló (hehe). Nagyon erős, nem szokott magától meghalni (hacsak a mod be nem kavart).
Gyorsutazz egyet (akár a Birodalmi Város istállójához is mehetsz), ott kell lennie veled.

Hiába nincs meg :(
Lockrider

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Lockrider »

Na mind1 sikerült meguldani console parancsal úgyhogy mostmár minden rendben.Viszont lenne egy kérdésem merre tudnék tolvajkulcsot szerezni?
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Lockrider írta:Na mind1 sikerült meguldani console parancsal úgyhogy mostmár minden rendben.Viszont lenne egy kérdésem merre tudnék tolvajkulcsot szerezni?
A legegyszerűbb, ha különböző barlangok, erődök ládáiban kutakodsz, esetleg a leölt ellenfeleket fosztod ki.
De ha sikerül bekerülnöd a Tolvajok Céhébe, akkor az adott orvgazdáktól is vehetsz majd.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: genndy »

Vagy ha elérted a 10. szintet, menj le délre Nocturnalhoz és csináld meg a küldetését.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

genndy írta:Vagy ha elérted a 10. szintet, menj le délre Nocturnalhoz és csináld meg a küldetését.
Leyawiin keleti oldalától északra kell menni.
Lockrider

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Lockrider »

ok köszike sikerült megcsinálni :)
Nerevar
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. jún. 26., szer. 15:24
Tartózkodási hely: Vvanderfell

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Nerevar »

Egy elég nagy undogságban vagyok most éppen a játékban. Minden njk azthiszi rólam hogy vámpír vagyok... most gondolnátok hogy lehet hogy télleg az vagyok de nem tudom az hogy nézki... de NEM! bármikor amikor vámpírbetegségben voltam betegségkúráló itallal kigyógyítottam magam, mostmeg, minden njk az őröket kivéve elbocsájt ha hozzájuk szolok hogy mennyek a Pics@ba. Ha valaki tudja mi a teendő írjon már , mert így elég frusztráló hogy csak úgy tudok njk-kal beszélgetni, hogy nyomok-rá egy elbűvölés varit. (Néha ez sem segít)
Avatar
alduin-
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 0:42

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: alduin- »

Üdv!

Ahhoz, hogy vámpírrá válj, 72 órának el kell telnie a fertőzést követően. Ez idő alatt gyógyíthatod meg magadat egy Cure Disease-zel, vagy egy istenséghez imádkozva. A 72 óra eltelte után azonban vámpírrá válasz, és csak egy küldetés teljesítésével gyógyíthatod ki magadat az állapotból. Ajánlom figyelmedbe az Elder Scrolls lapokat:

Oblivion - Vámpirizmus

Oblivion - Kigyógyulás a vámpírságból
Nerevar
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. jún. 26., szer. 15:24
Tartózkodási hely: Vvanderfell

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Nerevar »

Csak az a gond hogy nem kaptam el a vámpír betegséget . :) Meg amúgyis mióta elkezdtek velem az NJK-k így szívózni az már rég több volt mint 3 nap. Szóval egyáltalán nem értem mi alapján csinálják ezt velem.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: genndy »

Alacsony a fame-d / magas az infamyd / alacsony a Personalityd. Ezeket csekkold le a karakterlapon, meg az aktív hatásoknál.
Nerevar
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. jún. 26., szer. 15:24
Tartózkodási hely: Vvanderfell

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Nerevar »

genndy írta:Alacsony a fame-d / magas az infamyd / alacsony a Personalityd. Ezeket csekkold le a karakterlapon, meg az aktív hatásoknál.
A fame-m elég sok.. 80 fölött van, és az infame-m meg 0 mert most csináltam meg a knigths of the nine zarándoklatot.. a personalytim meg 50 körül van. :)
Tibcsient
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013. máj. 13., hétf. 23:17

Kvatch

Hozzászólás Szerző: Tibcsient »

Megszeretném kérdezni hogy van-e olyan plugin amitől Kvatch-ot újjáépítik, mert elég siralmas hogy egész végig ameddig játszol csak egy rom.
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Kvatch

Hozzászólás Szerző: Szilas »

Nerevar
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. jún. 26., szer. 15:24
Tartózkodási hely: Vvanderfell

Szent Agnon lángjai

Hozzászólás Szerző: Nerevar »

mikor csinálgattam a "Reszkető Szigetek" kiegészítőt, az egyik küldetésnél nem lehet tovább jutni, pontosabban amikor megkell gyújtani a "nagy fáklyát" és elkell menni Cylarnéba, és harcolni kell az aranyszentek vagy a sötét csábitók oldalán. mikor legyöztem az ellenséget, megyünk meggyújtani a tüzet, meg is gyújtják, és a feladat hogy belekell szaladnunk meggyújtani magunkat, és így meggyujtani az oltálrt Új-Sheothban, a gond onnan kezdődik hogy nem gyulladok meg ha beleszaladok a tűzbe.
Egy senki
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. aug. 27., kedd 16:13

Oblivion magyarítás + Morrowind

Hozzászólás Szerző: Egy senki »

Sziasztok. Azért írtam hogy Morrowind mert nem fért ki a mezőbe ez ---> The Lands of Solstheim, Vvardenfell and Mournhold. Az a probléma hogy amikor feltelepítem ez a mod-ot és a magyarítást megszűnik párbeszédhang, ez fordítva is igaz, ha a magyarítást rakom fel először és utánna ezt a módot. Nagyon sok mod-ot használok, de ilyen jellegű problémával ezedáig nem találkoztam. Van rá valami mód hogy ez a jellegű probléma elháruljon? Az egész morrowind-et átrakták oblivion szintüre, és Anvil-ban van egy hajó ami oda visz morrowindhez.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

Hangátalakítás kell.
www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Egy senki
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. aug. 27., kedd 16:13

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Egy senki »

Ha csak a magyarítást teszem fel akkor működik, van párbeszédhang. Mindenképpen el kell végeznem ezt a műveletet?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Nem muszáj.
Egy senki
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. aug. 27., kedd 16:13

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Egy senki »

Ezt most nem értem...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

Egy senki írta:Ezt most nem értem...
Nem muszáj elvégezned a hangátalakítást a használt beépülőkön, de akkor nem lesz hang a játékban.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Újból felraktam a játékot, néhány eddigi számomra ismeretlen moddal, és végül is indult is, 1-2 mod nem volt megfelelő, de az egész világon lila a talaj, miért lehet ez?

Köszi a segítséget!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta:Újból felraktam a játékot, néhány eddigi számomra ismeretlen moddal, és végül is indult is, 1-2 mod nem volt megfelelő, de az egész világon lila a talaj, miért lehet ez?

Köszi a segítséget!
Nem raktad fel az 1.2.0416-os foltot.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Vik írta:
Dr Lecter írta:Újból felraktam a játékot, néhány eddigi számomra ismeretlen moddal, és végül is indult is, 1-2 mod nem volt megfelelő, de az egész világon lila a talaj, miért lehet ez?

Köszi a segítséget!
Nem raktad fel az 1.2.0416-os foltot.
Köszi!

Szerk.: egyetlen egy hibát találtam benne, ha megölök egy civilt, akkor az őrök úgy üldöznek, hogy állandóan jelentést tesznek:D
sjocko
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. okt. 29., kedd 20:41

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: sjocko »

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogyha már rengeteg mod-ot telepítettem és fent van a magyarítás is akkor ha felteszem az Oblivion patch 1.2.0416-t akkor nem fog összeakadni semmivel??
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: genndy »

Akkor már ne tedd fel, össze fog kuszálni mindent
Magyarításban egyébként benne is van, hacsak ki nem vetted a pipát.
sjocko
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. okt. 29., kedd 20:41

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: sjocko »

Ok köszi arra már nem emlékszem hogy kivettem e anno a magyarításból de a modok amik kérik nem indulnak el úgyhogy valószínű ilyenkor be lehet még kapcsolni valahogy?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

sjocko írta:Ok köszi arra már nem emlékszem hogy kivettem e anno a magyarításból de a modok amik kérik nem indulnak el úgyhogy valószínű ilyenkor be lehet még kapcsolni valahogy?
Az 1.2.0416-os javítást nem lehet bekapcsolni, csak telepíteni.
Zoli1997
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013. nov. 24., vas. 18:10

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Zoli1997 »

Hello!
Olyan kérdésem lenen hogy az Oblivion elfut Windows 7-en? Vagy csak XP jó neki? Mert felraktam futni futott a heten de a minimális grafikát engedélyezte csak pedig olyan gépem van ami ezt a játékot fullon vinné.

Várom a válaszokat! :)
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ne törődj vele mit akar beállítani, állítsd be kézzel.
Simán megy, nekem is Win7 64bitem van és szépen megy rajta.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

genndy írta:Ne törődj vele mit akar beállítani, állítsd be kézzel.
Simán megy, nekem is Win7 64bitem van és szépen megy rajta.
Detto!
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Sziasztok! Oblivionhoz milyen print screen programot ajánlotok? Most hogy újrakezdtem erős kényszert érzek arra, hogy megörökítsek pár csodás képet eme játékból. :) Előre is köszi a válaszokat.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: genndy »

PrntScrn billentyűre játék főkönyvtárába magának csinál. Csak lehet hogy ini-ben engedélyezni kell.
Vagy ha Steames, akkor a saját beépítettje (F12, vagy amire állítottad).
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Vagy a favágó módszer: windows ablakban megnyitva, aztán printsceen, majd paint-be bemásolva. :)
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: genndy »

DX miatt nagy valószínűséggel ez nem fog menni.
Vendég

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Segítségre lenne szükségem. Az Oblivion semmi jelzés nélkül leáll. Vettem egy új hangkártyát erre gyanakszom mert az ezelőtti hangkártyával elindult. Semmi módosítás nincs fönt, csak az alapjáték, kiegészítők nélkül.
Anikó

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Anikó »

Kérlek segítsetek! két kérdésem lenne!
Számomra még új az Oblivion és szeretnék hozzá használni Console Command-okat, de azt a 0-ás gomb hozza elő, így viszont nem tudok kód közben 0-át írni. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni?

A másik kérdésem az, hogy ha teljes képernyőben játszom, akkor sehogy se tudom a játékot kicsibe húzni, ezt hogy lehetne megoldani?
(Sajnos ha ablakos módban játszom romlik a teljesítmény, anélkül pedig ha netre akarok menni ki kell lépnem minden alkalommal a játékból...)
Yetiahegyrű

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Yetiahegyrű »

Anikó írta:Kérlek segítsetek! két kérdésem lenne!
Számomra még új az Oblivion és szeretnék hozzá használni Console Command-okat, de azt a 0-ás gomb hozza elő, így viszont nem tudok kód közben 0-át írni. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni?

A másik kérdésem az, hogy ha teljes képernyőben játszom, akkor sehogy se tudom a játékot kicsibe húzni, ezt hogy lehetne megoldani?
(Sajnos ha ablakos módban játszom romlik a teljesítmény, anélkül pedig ha netre akarok menni ki kell lépnem minden alkalommal a játékból...)
1. Numerikus billentyűzeten próbáld.
2. ALT+Tabulátor billentyűvel tudsz ablakok között váltani.
Anikó

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Anikó »

Yetiahegyrű írta: 1. Numerikus billentyűzeten próbáld.
2. ALT+Tabulátor billentyűvel tudsz ablakok között váltani.
Szia!
Köszi a gyors választ!
Sajnos nem működik a Numerikus billentyűzet, legalább is nekem is 2x vannak rajta számjegyek és a Skyrim esetében így is oldottam meg, de valamiért az Oblivion nem akarja érzékelni!
Az ALT+TAB pedig szintén működik a Skyrim-nál is, de itt nem akar.
Egyszerűen hiába nyomkodom nem történik semmi, csak ha ablakos módban van! :(

Mit csináljak?
Yetiahegyrű

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Yetiahegyrű »

Anikó írta:
Yetiahegyrű írta: 1. Numerikus billentyűzeten próbáld.
2. ALT+Tabulátor billentyűvel tudsz ablakok között váltani.
Szia!
Köszi a gyors választ!
Sajnos nem működik a Numerikus billentyűzet, legalább is nekem is 2x vannak rajta számjegyek és a Skyrim esetében így is oldottam meg, de valamiért az Oblivion nem akarja érzékelni!
Az ALT+TAB pedig szintén működik a Skyrim-nál is, de itt nem akar.
Egyszerűen hiába nyomkodom nem történik semmi, csak ha ablakos módban van! :(

Mit csináljak?
Ezt találtam Oblivion nexuson.
http://www.nexusmods.com/newvegas/mods/ ... w%3D&pUp=1
Consolera meg legfeljebb használod azt, hogy jegyzettömbe írsz egy nullát, kijelölöd oszt' CTRL+C. Elindítod a játékot, belépsz consoleba majd CTRL+V ahová kell a nulla.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: genndy »

Numerikus 0 működik, de csak ha már a játék indításakor be van kapcsolva a Num.lock. Működik a 9 melleti ö is 0-ként.
Ctrl+C, Ctrl+V felejtős, nem megy játékon belül.
Anikó

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Anikó »

genndy írta:Numerikus 0 működik, de csak ha már a játék indításakor be van kapcsolva a Num.lock. Működik a 9 melleti ö is 0-ként.
Ctrl+C, Ctrl+V felejtős, nem megy játékon belül.
Köszi, köszi, KÖSZI!!
Nagyon szépen köszönöm genndy!
Habár a numLock hiába van ki-be kapcsolva nem érzékeli, de az ö tökéletesen bevállik!
Ennek most nagyon örülök! :D
Illetve különös mód most meg működni látszik az ALT+TAB is...
Eddig nyomkodtam mint a messzes mind hiába, ezt nem értem most miért történt... de legalább működik!
(ezt még figyelni fogom, hátha rájövök...)

Köszönöm mindenkinek, hogy ilyen gyorsan segítséget kaphattam!
Rob

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Rob »

Udv!
:shock:
Sajna olyan hirtelen toroltem a mindent mergemben, hogy nem figyeltem merre vannak a biztonsagi mentesek (pedig irta emlekszem).
Most van par giga minuszom a merevlemezen, s nem talalom honnan kellene meg barmi oblivion reszt letorolni.
Marpedig ideje minden emleket eltuntetni.

Magyarositas es angol resz lett uninstallalva feladatkezelobol eddig.
Eddig a folyamat (install/ pluginok/ uninstall) elrabolt majd 3 orat az eletembol, remelem nem fog sokkal tobbet. :cry:
Ha valaha is megprobalom meg csak angolban, iszonyat nagy csalodas volt ez igy, mind a 0,1 masodperc amit kaptam.
Foleg morrowind honositas utan ami max. pontos volt.
Rob

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Rob »

Ujra en.

AVG PC Tune up megoldotta vegul, lepucolta a lemezt, visszajottek a gigak.
Ettol fuggetlenul jo, ha eggyel tobb helyen van leirva.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Mi az oblivionban a max szint? és a max képességi szint?
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Az oblivionban (bocs nem ide kellene írnom, de mindegy..) mennyi a max szint amit el lehet érni, és a skillek csak 100-ig mennek ugye? valami mód nincs, amivel határtalanná lehet tenni a skilleket?
Válasz küldése