Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Mivel is kezdjem(hogyan)?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Peti írta:Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni hogy mivel vagyis mien karival kezdjem a játékot :?:
Én nagyon kezdő vagyok igaz játszottam már RPG-kel de ehhez hasonlóval még nem és ezért kérem a segítségeteket.
Szerintem nézd meg a kézikönyvet, a fajok/osztályok leírását, és döntsd el, hogy neked melyik tetszik.
Jani823
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011. szept. 10., szomb. 16:20

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Jani823 »

Helló!

Remélem jó helyre írom a kérdésem.
Azt szeretném kérdezni hogy hol lehet kapni deadra nyílvesszőket?
Mert akármelyik boltban nézem csak maximum elf nyílvesszőt kapni, azt is csak egy bizonyos idő után.
Szóval se üveg, se ében, se deadra.
A legyőzött ellenfelektől ugyan lehet szerezni, de az nagyon kevés.
A másik kérdésem hogy ha maximumon van a Marksman képzettségem, a Agility-m, és a Luck-om is 100%-on van akkor hogy lehet ne meg növelni a maximum sebzést?
Ja és a settenkedés is fullon van, az is kilőve. A deadra íjam 24-et, a deadra nyílvessző pedig 16-ot sebezz.
És persze nem számoltam bele azt hogy ha plusz mágjával bír az íj.
Továbbá van e a deadranál jobb íj, és hol?

Előre is köszönöm a segítséget!
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Sziasztok!

Eljött az idő, hogy újra feltegyem az Obliviont.
Közepes szinten annyira nem kellett odafigyelni a szintlépésekre, de most nehezebb szinten akarom végigjátszani így szükségem van néhány ismeretre.

1. Az elsődleges képességeim nőttek 10et. Még 10et nőnek. Az utóbbinak a szorzói hova mennek? Az első szintlépés szorzói még az előzőre mennek vagy már a következőre?

2. Az els. kép. nőttek 10et majd a másodlagosak, akkor azok hova mennek már? ( ha az első a penge a második pedig a zúzó)

3. Ha a penge képesség a másodlagosban van. 10szer szintet lép és utána megint 10et akkor mi lesz? A következőre megy át vagy elveszik.

4. Ha a penge képesség a másodlagosban van. 10szer szintet lép, majd az ökölharc ami az elsődlegesben van és az is 10szer szintet lép, akkor az is megy a következőre?

A hozzászólásokat olvasgatva azt vettem észre, hogy az elsődleges képességekbe úgy válaszunk képességeket, hogy 1-vagy max.2 egy tulajdonságba tartozót válasszunk ki. Meg gyorsan növekvőt ne tegyünk be.

Talán ez volt a baj már a Morrowindben is, hogy az akrobatikát meg az atlétikát mindig betettm elsődleges képességnek, amivel elapróztam a szintlépést és mindig 2 de ha jó voltam akkor is csak 3as szorzót tudtam tenni a tulajdonságaimra.

Az Oblivionban meg talán a legnagyobb hibát követtem el. Mindenes karaktereket indítottam. Persze volt fő irány de sok mellékes is volt közte. Ezért most egy teljesen csak varázslót akarok indítani. De ettől is félek, hogy most akkor milyen varázslót. Sikeres lesz-e a karakterem ha az összes mágia iskolában jártas lesz. Igaz ezzel az erő meg az állóképesség nem fog nőni de mivel rengeteg az intelligenciával így tudom magam gyógyítani és erősíteni magam a különféle varázslatokkal.

Érzésem szerint az elsődleges és másodlagos képességeket mintha meg kéne fordítani. Hiszen ha aládolgozzunk mindig a másodlagos képességeket kell fejleszteni majd ha elérik a kívánt tulajdonsághoz a 4es-5ös szorzót akkor már lehet fejleszteni az elsődlegeseket, hogy szintet lépjünk. Ám ezt nehéz lenne összehozni mert akkor az elsődleges nem kéne olyan képességeket rakni amit mindig használunk mert akkor az szintet lép és mi is egy idő után szintet lépünk.

Remélem az állításaimat tudjátok bizonyítani illetve cáfolni.
Előre is köszönöm szépen a választ és a gondos választ a megfelelő karakter létrehozása érdekében.
Reboot

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Reboot »

Zoli182 írta:Sziasztok!

Eljött az idő, hogy újra feltegyem az Obliviont.
Közepes szinten annyira nem kellett odafigyelni a szintlépésekre, de most nehezebb szinten akarom végigjátszani így szükségem van néhány ismeretre.

1. Az elsődleges képességeim nőttek 10et. Még 10et nőnek. Az utóbbinak a szorzói hova mennek? Az első szintlépés szorzói még az előzőre mennek vagy már a következőre?

2. Az els. kép. nőttek 10et majd a másodlagosak, akkor azok hova mennek már? ( ha az első a penge a második pedig a zúzó)

3. Ha a penge képesség a másodlagosban van. 10szer szintet lép és utána megint 10et akkor mi lesz? A következőre megy át vagy elveszik.

4. Ha a penge képesség a másodlagosban van. 10szer szintet lép, majd az ökölharc ami az elsődlegesben van és az is 10szer szintet lép, akkor az is megy a következőre?

A hozzászólásokat olvasgatva azt vettem észre, hogy az elsődleges képességekbe úgy válaszunk képességeket, hogy 1-vagy max.2 egy tulajdonságba tartozót válasszunk ki. Meg gyorsan növekvőt ne tegyünk be.

Talán ez volt a baj már a Morrowindben is, hogy az akrobatikát meg az atlétikát mindig betettm elsődleges képességnek, amivel elapróztam a szintlépést és mindig 2 de ha jó voltam akkor is csak 3as szorzót tudtam tenni a tulajdonságaimra.

Az Oblivionban meg talán a legnagyobb hibát követtem el. Mindenes karaktereket indítottam. Persze volt fő irány de sok mellékes is volt közte. Ezért most egy teljesen csak varázslót akarok indítani. De ettől is félek, hogy most akkor milyen varázslót. Sikeres lesz-e a karakterem ha az összes mágia iskolában jártas lesz. Igaz ezzel az erő meg az állóképesség nem fog nőni de mivel rengeteg az intelligenciával így tudom magam gyógyítani és erősíteni magam a különféle varázslatokkal.

Érzésem szerint az elsődleges és másodlagos képességeket mintha meg kéne fordítani. Hiszen ha aládolgozzunk mindig a másodlagos képességeket kell fejleszteni majd ha elérik a kívánt tulajdonsághoz a 4es-5ös szorzót akkor már lehet fejleszteni az elsődlegeseket, hogy szintet lépjünk. Ám ezt nehéz lenne összehozni mert akkor az elsődleges nem kéne olyan képességeket rakni amit mindig használunk mert akkor az szintet lép és mi is egy idő után szintet lépünk.

Remélem az állításaimat tudjátok bizonyítani illetve cáfolni.
Előre is köszönöm szépen a választ és a gondos választ a megfelelő karakter létrehozása érdekében.
Kedves Zoli182!

1. pont
Elsődleges képességeknek olyanokat tegyél be, amik haszontalanok. Általánosan hat ilyen van: alkímia, idézés, blokkolás, nehéz/könnyű páncél, helyreállítás, beszédkészség. Ezek haszontalanok, és gyrosan is fejlődnek.

Alkímia: megvallom ez azért kétélű kard. nem fogunk akkor és ott italt csinálni, amikor kedvünk van, s egy pénzforrás is kiesik. De ez van, döntsük el, erős karaktert akarunk, aki a földbe döngöl/lő/varázsol mindenkit, vagy egy gazdag pofozózsákot. Ugyanakkor alkímiát fejleszteni nagyon könnyű, alapanyagok garmadája áll rendelkezésünkre és a hozzá tartozó tulajdonság az intelligencia, ami még a harcosoknak is fontos
Idézés: ez a képzettség egy vicc. Az igazán jó idéző varázslatokhoz rengeteg mana kell, azért az ellenfélért, amit az idézett lény öl meg, nem fejlődünk semmit, az idézett cuccokkal meg az a baj, hogy nem igaziak. Ezt szerintem a játék készítői is világosan látták, ezért felhangolták az idézést – valami hihetetlenül gyorsan fejlődik, csináljunk csak egy valami idézése magadra 1 mp varázslatot és süssük el. Amikor 5-ös képzettséggel elmondtam az elsőt, egyből 7-re ugrott a képzettségem. Ez az ami kell nekünk! A hozzá tartozó tulajdonság az intelligencia.
Blokkolás: ez is sokak nemtetszésével találkozhat, de szerintem felesleges. Nézzük csak, ha blokkolunk egy ütést, kevesebbet sebződünk. Ha hátralépünk, akkor semennyit. Mire is kell nekünk a blokkolás? Ugyanakkor kiválóan fejleszthető, a patkányok a mi barátaink, beállunk egy sarokba, kipöcköljük az egér jobb gombját, előveszünk egy könyvet és hipp-hopp pár lap után a blokkolás az egekben. A hozzá tartozó tulajdonság a mozgékonyság, ami harcosnak és íjásznak egyaránt fontos. A varázslónak is, ha nem szeretnénk az első ütés után a földön fetrengeni.
Nehéz/Könnyű páncél: lásd fentebb. amilyen fajta páncélt nem használsz az fölösleges. Powertrainnél pedig mindig számíthatunk kedves patkány haverjaink segítségére (s legalább megjavíthatjuk a szétvert páncélt, hogy némi kovácsolást magunkra kapjunk). A Nehéz páncélt szorgalmaznám inkább, mert az állóképesség jobb mint a gyorsaság. Azt meg már csak félve teszem hozzá, hogy 100-as páncél képzettséggel ugyanakkora páncélzatunk van daedrikus mint üveg cuccokban.
Helyreállítás: egy jobb egészség-helyreállítás ital 50-et gyógyít. Ez manából kb. 150. Harcos/íjásznak nagyon sokáig nem lesz ennyi, a varázsló pedig jobban teszi, ha 150 manából sebzést lő, akkor nem lesz, aki megsebezze. Az akaraterő viszont nem mágusnak gyenge, ne nagyon erőltessük ha nem muszáj.
Beszédkészség: no igen, csak hogy legyen valami személyiségre is. Beszéljünk valakivel, tekergessük azt a bugyuta kört, és reménykedjünk, hogy nő valamikor ez a képzettség is…
1 képzettség kimaradt, ez a ballaszt. A fenti gondolatmenetre ha ráállunk tudunk valami tökéletesen haszontalan dolgot választani. 
Az erő 5-ös szorzóját nehéz összehozni szintlépéskor. Nem jut más eszembe, mint hogy 5-öt traineljünk valamelyik nem használt fegyver szakértelembe, a másik 5-öt meg szedjük össze a használt szakértelemből. Ha a két fő tulajdonságunk mellett valamit még szeretnénk kimaxolni, ez legyen az, mert a végén ez már kínszenvedés.

2. pont
Ha az elsődleges képességeid 10 szintet lépnek, akkor szintet lépsz. Ezután minden képzettségfejlődés a következő szintre megy. Tehát úgy fejlessz mindent, hogy először amit akarsz, utána valamelyiket az elsődleges képességek közül. Érdemes két képzettséget (lehetőleg különböző tulajdonságút) felnyomni 10-szer, utána az egyik elsődlegest (szintén más tulajdonsággal) felnyomni 10-zel. Előbb-utóbb úgyis kitapasztalod. Ráadásul a képzettségeid és a tulajdonságaid is elég jól fognak fejlődni. Ezt majd úgy ellenőrizd le, hogy csak 21-es szinten mész megcsinálni Kvatch ostromát. Ha 50-nél kevesebb gyótgyitalt kell meginnod, akkor jó a karaktered. A harcosnak 10-et sem kell, de hát ez van.

3. pont

A karaktered (varázsló, a fajt te választod, de szerintem breton) szerintem így nézzen ki:

Fő tuladonságok:
Intelligencia
Akaraterő

Elsődleges képzettségek:
-alkímia
-idézés
-blokkolás
-helyreállítás
-nehéz páncél
-beszédkészség
-zúzófegyver vagy ökölharc

Általános képzettségek:
Penge
Zúzófegyver vagy Ökölharc (amelyik kimaradt)
Kovácsolás
Atlétika
Akrobatika
Könnyű páncél
Tolvajlás
Lopakodás
Mesterlöveszet
Kereskedés
Illúzió
Miszticizmus
Átváltoztatás
Pusztitás

4. pont
Képzettségek és tulajdonságok csoportosítása

Tulajdonság Tulajdonság által módosított képzettségek
Erő Penge Zúzófegyver Ökölharc
Állóképesség Kovácsolás Blokkolás Nehéz páncél
Gyorsaság Atlétika Akrobatika Könnyű páncél
Mozgékonyság Tolvajlás Lopakodás Mesterlöveszet
Személyiség Kereskedés Beszédkészség Illúzió
Intelligencia Alkímia Idézés Miszticizmus
Akaraterő Átváltoztatás Pusztitás Helyreállítás
Szerencse Minden képzettséget befolyásol egy kicsit

5. pont
Fejlődési útmutató.
Túl vagyok már pár karakteren így tudom, hogy csak a tapasztalat adhat elegendő tudást ehhez. De azért pár tanács a kezdőknek jól jön.
Nos, először is azokat a képzettségeket fejleszd, amikre szükséged lesz később. Úgy próbáld összehozni, hogy mindnek külön tulajdonságpontja legyen.
Mondjuk először fejleszted a pusztítást, a könnyű páncélt és az alkímiát. Így fejlődik a gyorsaság, az intelligencia és az akaraterő. Ha erre ráállsz, akkor már ki kell játszanod pár fullos karskterrel a játékot. Mindenképpen kell harcos, mágus és tolvaj, csakhogy minden téren profi légy. Után már össze tudod állítani magadnak a dolgokat. Ennyi. Remélem hasznodra válik.

Reboot
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Én meg csak megyek (ha van időm játszani) a paplovag páncélba öltöztetett breton csatamágusommal, és a dwemer követőmmel együtt aprítom a szembejövőket... :)
Kaiji

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Kaiji »

Nem tudja valaki most hol található meg a tápolás művészete cikk? régen olvastam de nem találom
gianni.kamaras

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: gianni.kamaras »

Szesztok, tudna valaki segíteni egy kicsit? Amiatt a k..va kilencek lovagja
miatt, hogy el tudjam kezdeni, "vértisztítást" használtam (Alávaló mélységben),
kigyógyítottam magam a vámpirizmusból, gondoltam, majd gyors letolom a kilencek
lovagját, aztán visszaváltozom, de nem megy. Addig püföltettem magam egy vámpírral
amíg el nem kaptam a kórt, aludtam rá egyet, és nem történt semmi. Ha egyszer
"kigyógyultál" már többet nem kaphatod el vagy mi?, mit lehet ilyenkor tenni, hogy
lehetek ismét vámpír? Ha valaki tudja, a választ előre is köszönöm
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

gianni.kamaras írta:Szesztok, tudna valaki segíteni egy kicsit? Amiatt a k..va kilencek lovagja
miatt, hogy el tudjam kezdeni, "vértisztítást" használtam (Alávaló mélységben),
kigyógyítottam magam a vámpirizmusból, gondoltam, majd gyors letolom a kilencek
lovagját, aztán visszaváltozom, de nem megy. Addig püföltettem magam egy vámpírral
amíg el nem kaptam a kórt, aludtam rá egyet, és nem történt semmi. Ha egyszer
"kigyógyultál" már többet nem kaphatod el vagy mi?, mit lehet ilyenkor tenni, hogy
lehetek ismét vámpír? Ha valaki tudja, a választ előre is köszönöm
Ha egyszer meggyógyultál, akkor már nem lehetsz többet vámpír. Vagy indítasz új karaktert, vagy visszatöltesz egy régebbi mentést, amikor még vámpír vagy.
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Több mint egy hónapja kérdeztem az Oblivion fejlődéséről. Kaptam is rá választ és (már nem) most, eljött az idő, hogy válaszoljak is rá. Néma tesztelésim és a régi sok órányi játék után rájöttem, hogy a fejlődésrendszer vérzik. De ezzel nem mondtam semmi újat. 100%-os* karaktert nem lehet indítani. Kicsit hosszú lenne leírni a fejlődési hibákat kasztonként de talán ez a jó a játékban (persze nem csak ez), hogy nem lehet 100%-os karaktert csinálni. Hiszen gyönyörűen megvan oldva az átfedés az osztályok között pont e fejlődési rendszer miatt.
Meg nem kéne maximalistának lenni, hogy a karakter tökéletes legyen.

Ezt a kommentet már rég le kellett volna írnom de szerintem még így se késtem el, hiszen még van egy nap 11.11.11 előtt, mert holnaptól nem szabad mást mondani és másról beszélni már. Holnap mindenfajta köszönés helyett ezt a 6 betűt kell használni.

*100%=a 3 fő kaszt. Harcos, íjász, varázsló.
LIL

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: LIL »

Hello!
Olvasgattam, olvasottak alapján gyanakodok, de választ nem kaptam. Ha a fő storyt végigviszem, attól még folytathatom a játékot? Befejezhetem a mellékküldetéseket stb...?
dazsolt
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2009. márc. 6., pén. 18:07
Tartózkodási hely: Tamriel vagy Azeroth

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: dazsolt »

LIL írta:Hello!
Olvasgattam, olvasottak alapján gyanakodok, de választ nem kaptam. Ha a fő storyt végigviszem, attól még folytathatom a játékot? Befejezhetem a mellékküldetéseket stb...?
Természetesen, ezt a játékot addig játszhatod 1 karival ameddig csak akarod, vagy rá nem unsz, mert vége az nem lesz soha.
LIL

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: LIL »

dazsolt írta:
LIL írta:Hello!
Olvasgattam, olvasottak alapján gyanakodok, de választ nem kaptam. Ha a fő storyt végigviszem, attól még folytathatom a játékot? Befejezhetem a mellékküldetéseket stb...?
Természetesen, ezt a játékot addig játszhatod 1 karival ameddig csak akarod, vagy rá nem unsz, mert vége az nem lesz soha.

Tyúú az faja! Köszi szépen a választ!
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Van valahol egy megbízható oldalon Oblivion 5th anniversary kiadás PC-re?
Kezdősrác

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Kezdősrác »

Sziasztok!
Lenne egy észrevételem amit igazából nem értek, nem tudom hova tenni a dolgot. A lényeg, hogy néha a bal felső sarokban megjeleni egy szöveg pl: "Új Téma: Próféta(erre emlékszem meg valami lovagos vagy őrös), xy, stb..." Ez általában akkor jelenik meg ha valamilyen beszélgetést - 2 NJK közt folyik - kihallgatok.
Ennek az új témának milyen funkciója van, mire való?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kezdősrác írta:Sziasztok!
Lenne egy észrevételem amit igazából nem értek, nem tudom hova tenni a dolgot. A lényeg, hogy néha a bal felső sarokban megjeleni egy szöveg pl: "Új Téma: Próféta(erre emlékszem meg valami lovagos vagy őrös), xy, stb..." Ez általában akkor jelenik meg ha valamilyen beszélgetést - 2 NJK közt folyik - kihallgatok.
Ennek az új témának milyen funkciója van, mire való?
Megkérdezheted az NJK-kat erről az új témáról, hátha tudnak mondani valami érdekeset.
Kezdősrác

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Kezdősrác »

Köszi!
Avatar
LILaG
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. dec. 22., csüt. 21:37

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: LILaG »

Hali!
Ork Harcost(warrior) vagy Barbárt érdemes indítani? Vagy esetleg tök mindegy? ;)
Avatar
Ardea
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011. dec. 2., pén. 18:34
Kapcsolat:

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Ardea »

Hali!
Szeretnék két dolgot kérdezni:
1.) mit fordítottatok LOD-nak? :-) (A beállításoknál, csak hogy tudjam, pontosan milyen opció is az.)
2.) Igen fáintos gépem van... Ennek ellenére megőrjít, amikor megtámadnak, vagy pl. 2-3 őzike elszökell mellettem (tehát a lényeg, hogy a közelemben "mozgás" van), néha olyan iszonyatosan beszaggat, hogy csak nézek. Egyszerűen nem tudom, mit állítsak már be, vagy le, vagy mittomén, hogy ezt ne csinálja. Próbáltam az árnyékot, a részletességet levenni, most gagyi a megjelenítés, mégis beszaggat... Lehet, hogy egymagos procira van optimalizálva? De hát a procimnak egy magja is az akkori procik teljesítményéhez képest sokkal jobb... Szóval nincs ötletem, ezt hogyan lehetne kiküszöbölni.
Nagyon megköszönném, ha vki tudna egy használható ötletet adni erre a bosszantó dologra.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ardea írta:Hali!
Szeretnék két dolgot kérdezni:
1.) mit fordítottatok LOD-nak? :-) (A beállításoknál, csak hogy tudjam, pontosan milyen opció is az.)
Ha jól tudom, ez a Level of Detail rövidítése, kb. a játék részletességének szintje.
2.) Igen fáintos gépem van... Ennek ellenére megőrjít, amikor megtámadnak, vagy pl. 2-3 őzike elszökell mellettem (tehát a lényeg, hogy a közelemben "mozgás" van), néha olyan iszonyatosan beszaggat, hogy csak nézek. Egyszerűen nem tudom, mit állítsak már be, vagy le, vagy mittomén, hogy ezt ne csinálja. Próbáltam az árnyékot, a részletességet levenni, most gagyi a megjelenítés, mégis beszaggat... Lehet, hogy egymagos procira van optimalizálva? De hát a procimnak egy magja is az akkori procik teljesítményéhez képest sokkal jobb... Szóval nincs ötletem, ezt hogyan lehetne kiküszöbölni.
Nagyon megköszönném, ha vki tudna egy használható ötletet adni erre a bosszantó dologra.
Oblivion Stutter Remover segíthet a gondodon. Írtam róla egy hírt is régebben, olvasd el, ha segítségre lenne szükséged vele kapcsolatban. http://www.morrohun.hu/hirek/2011/01/be ... atasgatlo/
Avatar
Ardea
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011. dec. 2., pén. 18:34
Kapcsolat:

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Ardea »

Köszönöm a választ. Mindjárt ki is próbáltam... Valamit mintha javult volna, de még mindig beleszakad, ha mondjuk egy farkas meg egy szarvas szökdécsel a közelemben. Meg főleg a rákoktól akadozik... Ez is furcsa, hogy ne minden mozgástól van ki... Mindegy. Akkor is játszom vele! :D
Vendég

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szervusztok.

Segítséget szeretnék kérni, kiszabadulva a börtönből a táj színe ijesztően lila - kivéve a fákat bokrokat... - a játék eredeti, szerintem azzal nincs gond, Patch -et egyelőre nem találtam...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Szervusztok.

Segítséget szeretnék kérni, kiszabadulva a börtönből a táj színe ijesztően lila - kivéve a fákat bokrokat... - a játék eredeti, szerintem azzal nincs gond, Patch -et egyelőre nem találtam...
Nézd meg a magyarítás telepítőjét, van benne patch. Arra figyelj, hogy a megfelelőt válaszd, mert különben marad a lila talaj. http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Ikarusz

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Ikarusz »

Sziasztok!
Ezekről az Oblivion kapukról kérdeznék. Mennyi van belőlük? Mikorra zárhatom be mindet (eleinte nem látom az összeset amit a térkép mutat,csak párat.) Igaz hogy 90 random kapu van, egyszer itt, egyszer ott jelennek meg? Aki bármi mást a kérdéseken kívül el tudna mondani a kapukról megköszönném.
Köszi előre is és,
Sziasztok
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

60 kapu van, ebből 10 fix helyen a többi random.
A kapuk fokozatosan 25-ösével nyílnak meg küldetésenként, egészen az utolsó küldetésig, amely után az összes bezárul.

Ha tudsz angolul bővebben itt: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Oblivion_Gate
Zsotya1997
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. feb. 11., szomb. 17:41

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zsotya1997 »

Nekem nem működik a konzol a 0-val se és a ~ - val se.valaki pls mondja el hogy hogyan tudnám megcsinálni a konzolt,mer már 20 szor telepítettem újra a játlkot és semmi.előre is köszi a help-et(és nem jelenik meg a bal alsó oldalon az a kurzor se)
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

csalás miatt újrarakni...
Ikarusz

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Ikarusz »

Zsotya1997 írta:Nekem nem működik a konzol a 0-val se és a ~ - val se.valaki pls mondja el hogy hogyan tudnám megcsinálni a konzolt,mer már 20 szor telepítettem újra a játlkot és semmi.előre is köszi a help-et(és nem jelenik meg a bal alsó oldalon az a kurzor se)

Tipp csak:
Ö vagy Shift+0
Blendor

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Blendor »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy: feltelepítettem az Obliviont, majd a magyarítást (plusz sok más nem hivatalos plugint, kivéve a textúra javításokat, mert azokkal nálam csak csúnyább lett minden), de biztonsági másolatot nem készítettem róla. Most felszeretném tenni a két kiegészítőt (Shivering Isles és Knights of Nine), majd le szeretném magyarítani, amihez le kell előtte törölni a fent lévő magyarítást. Nos, ahhoz kérnék tanácsot, hogyan telepítsem fel a fent említett kiegészítőket úgy, hogy a mentéseim jók és hibátlanok legyenek?

Én magam arra gondoltam, hogy kimásolnám a mentéseimet a c:\... meghajtóról és az egész játékot újra telepíteném és most a kiegeket sem felejteném ki, de tartok attól, hogy elszállnának a mentéseim.
Csaba507

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Csaba507 »

Blendor írta:Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy: feltelepítettem az Obliviont, majd a magyarítást (plusz sok más nem hivatalos plugint, kivéve a textúra javításokat, mert azokkal nálam csak csúnyább lett minden), de biztonsági másolatot nem készítettem róla. Most felszeretném tenni a két kiegészítőt (Shivering Isles és Knights of Nine), majd le szeretném magyarítani, amihez le kell előtte törölni a fent lévő magyarítást. Nos, ahhoz kérnék tanácsot, hogyan telepítsem fel a fent említett kiegészítőket úgy, hogy a mentéseim jók és hibátlanok legyenek?

Én magam arra gondoltam, hogy kimásolnám a mentéseimet a c:\... meghajtóról és az egész játékot újra telepíteném és most a kiegeket sem felejteném ki, de tartok attól, hogy elszállnának a mentéseim.
Nem vagyok szakértő. Nem olyan rég telepítettem sokadszorra újra a játékot. CD-re mentett mentéseim is működtek. Igaz hibaüzenetet kaptam és azóta is keresem melyik beépülőt felejtettem feltenni. Gondolom, ha mentésbe nem csúszik hiba, (pl.: lemezhiba) akkor működni fog az elgondolásod. Mindenesetre tájékozódj melyik beépülőnek van gondja egy másikkal amit eddig használtál.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Blendor írta:Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy: feltelepítettem az Obliviont, majd a magyarítást (plusz sok más nem hivatalos plugint, kivéve a textúra javításokat, mert azokkal nálam csak csúnyább lett minden), de biztonsági másolatot nem készítettem róla. Most felszeretném tenni a két kiegészítőt (Shivering Isles és Knights of Nine), majd le szeretném magyarítani, amihez le kell előtte törölni a fent lévő magyarítást. Nos, ahhoz kérnék tanácsot, hogyan telepítsem fel a fent említett kiegészítőket úgy, hogy a mentéseim jók és hibátlanok legyenek?

Én magam arra gondoltam, hogy kimásolnám a mentéseimet a c:\... meghajtóról és az egész játékot újra telepíteném és most a kiegeket sem felejteném ki, de tartok attól, hogy elszállnának a mentéseim.
A játék eltávolításakor a mentések megmaradnak, tehát az újratelepítésből nem lesz gond. Egyébként a telepítés sorrendje: alapjáték, Knights of the Nine, Shivering Isles, egyéb beépülők, amiket használsz, magyarítás.
Blendor

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Blendor »

Köszönöm a hasznos válaszaitokat! Ma újra telepítem a játékot, remélem minden rendben lesz vele! :)
Blendor
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 15:54

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Blendor »

Bocsi a dupla posztért!

Sikerült feltennem a játékot, minden rendben a mentésekkel, de volna egy apró probléma a Csatakürt-kastély beépülővel. Íme néhány kép:

http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -57-16.jpg
http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -54-71.jpg
http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -52-77.jpg
http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -50-89.jpg

A csarnokon belül is hasonló a helyzet. Maga a csarnok megjelenik, de ott is sok mindenre ez a nagy sárga csillag jelenik meg.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Blendor írta:Bocsi a dupla posztért!

Sikerült feltennem a játékot, minden rendben a mentésekkel, de volna egy apró probléma a Csatakürt-kastély beépülővel. Íme néhány kép:

http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -57-16.jpg
http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -54-71.jpg
http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -52-77.jpg
http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -50-89.jpg

A csarnokon belül is hasonló a helyzet. Maga a csarnok megjelenik, de ott is sok mindenre ez a nagy sárga csillag jelenik meg.
Először telepítened kell a megfelelő beépülőt, csak utána a magyarítását.
Avatar
északi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012. feb. 21., kedd 16:43

Varázserő mint tulajdonság (pl. csillagjegyeknél)

Hozzászólás Szerző: északi »

Üdv,
egy kis vitába keveredtem valakivel, érdekelne a közösség mit szól hozzá:

A varázserőről lenne szó. Ha kiválasztom a Mágust, az Elementált-t vagy a Kezdő-t az ugye maximum varázserő erősítés. De mi is ez a plusz varázserő? Több maximális mana, vagy nagyobb sebzés/helyreállítás/hatékonyság a varázslatoknál is?
A varázserő erősítése varázslat végülis akkor mit ad a karakternek? Szintén csak a mana-tartalék lesz nagyobb tőle?
Ugye ha nincs elég varázserőm, nem tudom ellőni a táposabb varázslatokat, de ez is csak a kicsi mana-tartalék miatt van. A Varázserő az az inteligenciax2. Minél több a z intelligencia annál több a mana. Tehát erősebb varázslatokról sehol nincs szó. És azért jó ilyen csillagjegyet választani, mert ha már 100-on van az inteligencia akkor több manám lesz, mint ha csak az inteligenciámból nyerném.

A varázserő minden játékban a hatékonyabb erősebb varázslatokat jelenti. De a varázserő angolul az Oblivionnál is magicka volt eredetileg, nem a spell power, és ilyen angol szó tudtommal nincs is :) Tehát akkor csak a fordítás a megvezető, nem?
Blendor
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 15:54

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Blendor »

Vik írta:
Blendor írta:Bocsi a dupla posztért!

Sikerült feltennem a játékot, minden rendben a mentésekkel, de volna egy apró probléma a Csatakürt-kastély beépülővel. Íme néhány kép:

http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -57-16.jpg
http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -54-71.jpg
http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -52-77.jpg
http://i208.photobucket.com/albums/bb51 ... -50-89.jpg

A csarnokon belül is hasonló a helyzet. Maga a csarnok megjelenik, de ott is sok mindenre ez a nagy sárga csillag jelenik meg.
Először telepítened kell a megfelelő beépülőt, csak utána a magyarítását.
Most már minden szép! :) Azt elfelejtettem telepíteni... Köszönöm a segítséget.
NyilasHonved

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: NyilasHonved »

szeva valakinek van tapasztalata a Deadly Reflex v.6-ról...
én feltettem rájöttem hogyan lehet lóról kardozni meg minden de a rúgás meg ezeket nem tudom megcsinálni milyen kombinácioval lehetséges ????:)
Találtam egy videot de igy se nagyon tudtam :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

NyilasHonved írta:szeva valakinek van tapasztalata a Deadly Reflex v.6-ról...
én feltettem rájöttem hogyan lehet lóról kardozni meg minden de a rúgás meg ezeket nem tudom megcsinálni milyen kombinácioval lehetséges ????:)
Találtam egy videot de igy se nagyon tudtam :)
Amikor nézegettem a leírását, azt olvastam, hogy kell neki még 4-5 másik beépülő is. Nem lehet, hogy ez a gond?
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

NyilasHonved írta:szeva valakinek van tapasztalata a Deadly Reflex v.6-ról...
én feltettem rájöttem hogyan lehet lóról kardozni meg minden de a rúgás meg ezeket nem tudom megcsinálni milyen kombinácioval lehetséges ????:)
Találtam egy videot de igy se nagyon tudtam :)
A v.5-nél a rúgás akkor működik, ha előtte sikerül hátralöknöd pajzzsal az ellenfelet, gondolom az újabb verziónál is így van. A speciális támadások és kivégzések sikeressége függ a karaktered skilljeitől is. A v.6 nálam el se indul, lusta vagyok a pár száz mod közül kikeresni, melyikkel nem kompatibilis.
Avatar
északi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012. feb. 21., kedd 16:43

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: északi »

Üdv, gyorsabban/jobban fejlődik a kereskedés képességem, ha mondjuk 20db gyöngyöt nem egyben adok el, hanem egyesével?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Igen! Sajnos ez tény; én is egyesével szoktam eladni százas nagyságrendű dolgokat.
Avatar
északi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012. feb. 21., kedd 16:43

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: északi »

Köszönöm, akkor nem úszom meg, csak volna valami barátságosabb lehetőség, ha csúszkára nem is, de legalább az OK-t ne kéne mindig egérrel lenyomni, hanem kezelné az entert :)
Avatar
északi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012. feb. 21., kedd 16:43

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: északi »

Találtam, talán másnak is hasznos lesz a kereskedéshez: Toggleable Quantity Prompt - Updated
http://tes.nexusmods.com/downloads/file ... 59#content
Peterikus
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Peterikus »

Sziasztok!Most fogom letölteni a játékot és szeretnék pár tippet és hogy úgy láttam hogy patcholni kell. Ez milyen hosszú?Meg hogy patchot hol töltsem le.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Peterikus írta:Sziasztok!Most fogom letölteni a játékot és szeretnék pár tippet és hogy úgy láttam hogy patcholni kell. Ez milyen hosszú?Meg hogy patchot hol töltsem le.
Javaslatom: a magyarítással együtt.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Peterikus írta:Sziasztok!Most fogom letölteni a játékot és szeretnék pár tippet és hogy úgy láttam hogy patcholni kell. Ez milyen hosszú?Meg hogy patchot hol töltsem le.
Az ilyen kérdésekkel óvatosan. Bármennyire is természetesnek vesszük a vásárlás helyetti letöltögetést, attól még illegális marad. A játékokkal foglalkozó oldalak többségéről (pl. TESNexus) azonnal, figyelmeztetés nélkül bannolnak ezért.
Peterikus
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Peterikus »

És hol vannak a patchok?Vagy mikor letöltöm a játékot akkor kiírja a patchot?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Peterikus írta:És hol vannak a patchok?Vagy mikor letöltöm a játékot akkor kiírja a patchot?
Attól függ. Ha pl. Steamen megvetted, és úgy töltöd le, akkor egyből frissíti magát a játék. Egyébként ott a Gugli, meg amint már írtam, a magyarításban is benne vannak a hivatalos javítások.
Peterikus
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Peterikus »

Vik írta:
Peterikus írta:És hol vannak a patchok?Vagy mikor letöltöm a játékot akkor kiírja a patchot?
Attól függ. Ha pl. Steamen megvetted, és úgy töltöd le, akkor egyből frissíti magát a játék. Egyébként ott a Gugli, meg amint már írtam, a magyarításban is benne vannak a hivatalos javítások.
Szóval ha letöltöm a magyarosítás benne van a patchok amik kellenek?
panzerpeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 18:05

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: panzerpeter »

Sziasztok!

A játékkal kapcsolatban nekem csak egy aprócska gondom lenne így néhány óra játék után, amin remélem hogy tudtok segíteni! Magába a játékba hol találom a térképet vagy hogyan lehet kitenni a képre mert egyszerűen én nem találom. Amugy nagyon jó a játék és élvezetes de ez számomra egyszerűen nagyon zavaró gond! Kérlek segítsetek.

Előre is köszönöm!
Válasz küldése