Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta: Utóbbi három sérült fájl volt.
Ha valami sérült, akkor újra le kell töltened, célszerű valami letöltésvezérlővel - de nem letöltésgyorsítóval!
Holott ezt sem ismerte fel!
Mi nem ismerte fel?
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Vik írta:
Dr Lecter írta:Ezért töröltem a data-ból a térképjelző fájljait, de nem oldotta meg a problémát, és ez nagyon idegesít.
Bocsánat, hogy kettőbe írtam.

Előre is köszönöm a mindennemü hozzászólásokat!
Biztos, hogy a térkép jelzős beépülőtől csúszott el a térképed? Mert inkább az Elsweyr sivatagnál jelentkezik ez a hiba, ha nem jó sorrendbe állítod a beépülőket.
Hoppá, erre nem is gondoltam, mert valahogy ez volt a logikus nekem.
Lehet, hogy igazad van.
Viszont elvileg az Oblivion Mod Managernek ezt ki kellene küszöbölnie, nem?

Amúgy mi a helyes sorrend?
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Vik írta:
Dr Lecter írta: Utóbbi három sérült fájl volt.
Ha valami sérült, akkor újra le kell töltened, célszerű valami letöltésvezérlővel - de nem letöltésgyorsítóval!
Holott ezt sem ismerte fel!
Mi nem ismerte fel?
Első, nem én töltöttem le, úgyhogy passz, de nem hiszem, hogy gyorsítóval történt, mert amúgy is bika gépe van.
Második, a datában nem jelent meg. De megnéztem, és elképzelhető, hogy azért nem, mert nem ismeri fel a gépem a 7zipet, vagy mit. Le fogom tölteni...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta: Első, nem én töltöttem le, úgyhogy passz, de nem hiszem, hogy gyorsítóval történt, mert amúgy is bika gépe van.
Második, a datában nem jelent meg. De megnéztem, és elképzelhető, hogy azért nem, mert nem ismeri fel a gépem a 7zipet, vagy mit. Le fogom tölteni...
Bármilyen tömörítővel kicsomagolhatod, nem csak a 7-zip ismeri ezt a formátumot. De amíg ezt nem teszed meg, addig ne várd, hogy a játék észrevegye, hogy ott van egy beépülő - mert csak .esp és .esm kiterjesztéseket tud használni. Ki kell csomagolni őket a .7z-ből.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta: Hoppá, erre nem is gondoltam, mert valahogy ez volt a logikus nekem.
Lehet, hogy igazad van.
Viszont elvileg az Oblivion Mod Managernek ezt ki kellene küszöbölnie, nem?

Amúgy mi a helyes sorrend?
Nem kellene, mert nem tudja eldönteni, mi a helyes betöltési sorrend. A helyes sorrend pedig az, ami a leírásban szerepel: az utolsó. (Kivéve, ha halálos reflexet is használsz, mert akkor az utolsó előtti.)
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Köszi az ismételt segítséget.
Igen, úgy szoktam csinálni, hogy megnyitom a tömörített állományt, majd "kicsomagolás ide", azaz egyből az oblivion/data-ba csomagolom ki, majd kilépek az ablakból, és ellenörzöm a játék adatfájlai közt, hogy be lehet e ikszelni. Erre szoktam azt mondani, hogy felismeri e, avagy sem.

Ne haragudj, nem teljesen értem azt a sorrendet, hol van az pontosan leírva?
(Talán fáradt vagyok egy kissé, nem nagyon fog most az agyam:(
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta:Köszi az ismételt segítséget.
Igen, úgy szoktam csinálni, hogy megnyitom a tömörített állományt, majd "kicsomagolás ide", azaz egyből az oblivion/data-ba csomagolom ki, majd kilépek az ablakból, és ellenörzöm a játék adatfájlai közt, hogy be lehet e ikszelni. Erre szoktam azt mondani, hogy felismeri e, avagy sem.

Ne haragudj, nem teljesen értem azt a sorrendet, hol van az pontosan leírva?
(Talán fáradt vagyok egy kissé, nem nagyon fog most az agyam:(
Ha megnézed az Oblivion Mod Manager ablakának bal oldalát, ott láthatod felülről lefele a betöltési sorrendet. Az pedig, hogy egy beépülőnek hol kell szerepelnie, a beépülőhöz tartozó olvass.el állományban van.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Vik írta:
Dr Lecter írta:Köszi az ismételt segítséget.
Igen, úgy szoktam csinálni, hogy megnyitom a tömörített állományt, majd "kicsomagolás ide", azaz egyből az oblivion/data-ba csomagolom ki, majd kilépek az ablakból, és ellenörzöm a játék adatfájlai közt, hogy be lehet e ikszelni. Erre szoktam azt mondani, hogy felismeri e, avagy sem.

Ne haragudj, nem teljesen értem azt a sorrendet, hol van az pontosan leírva?
(Talán fáradt vagyok egy kissé, nem nagyon fog most az agyam:(
Ha megnézed az Oblivion Mod Manager ablakának bal oldalát, ott láthatod felülről lefele a betöltési sorrendet. Az pedig, hogy egy beépülőnek hol kell szerepelnie, a beépülőhöz tartozó olvass.el állományban van.
Mivel tegnap újból törlötem, nincs előttem az OBMM, így lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni.
Ez azt jelenti, hogy az oblivion data-jában úgy kell majd beikszelni a pluginokat, ahogy az OBMM bal oldalon fut lefelé?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta: Ez azt jelenti, hogy az oblivion data-jában úgy kell majd beikszelni a pluginokat, ahogy az OBMM bal oldalon fut lefelé?
Nem. Az OBMM-ben olyan sorrendbe tudod állítani a beépülőket, amilyenbe akarod. Plusz ki/be is tudod kapcsolgatni őket.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Okés, elkezdem telepíteni az egészet, és egyenlőre nem rakom fel Elsewyrt és a térképjelzőt.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Már majdnem a végén járok a pluginoknak, csináltam is egy próbajátékot, de megint nem indult el.
Talán majd a magyarítás megoldja.
Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogyha telepítem akár a térképjelzőt, akár Elsewyrt, az OBMM-ban biztosan ki tudom őket kapcsolni, akár rossz, akár jó?

Köszönöm
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

:(
Elindítottam, magyarítás nélkül, először be se töltött, majd sárga textúrák voltak, mert autotravellel ki tudtam jutni a börtönből, majd elindult normálisan, de senkinek nem volt hangja, és valamilyen programhiba is lehetett, ugyanis nem kaptam meg Baurus kulcsát, így a csatornákba se tudtam bemenni.
Most egyesével megnézem, hogy Elsewyr, vagy a térképjelző a bibis.
Ennyit talán el fogok érni.
Vendég

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Igazad volt Vik, valóban Elsewyr vágta szét a térképet!
Gondorfi

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Gondorfi »

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy lelehet-e valahogy buktatni a Tolvajok Céhét,vagy legalábbis Szürke Rókát.Mert ugyebár az egész főváros kivan plakátolva azzal hogyha valaki tud valamit Szürke Rókárol az jelentkezzen a kapitánynál.Na ugye nekem van egy ilyen levelem amit tőle kaptam,mert bebörtönöztek.Csatlakozni nem akarok épp ellenkezőleg.Úgyhogy letudom-e Szürke Rókát buktatni,magyarul börtönbe juttatni a Céhével együtt?
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Sziasztok!

Eddig is sok segítséget kaptam tőletek, ezúton is köszönöm őket!
Viszont lenne még egy kérdésem.
A korábbi problémámra való megoldás majdnem teljesen megszületett.
Bár az okokat mostanra se értem, vagy legalábbis nem vagyok teljesen biztos bennük.
Valószínűleg a pluginokban keresendő, mert ha szelektálok, és nem mindegyiket kapcsolom be, akkor a próbajátékok során gyakorlatilag tökéletes eredményt kapok.
(Azért persze akad egy-kettő, amit hiába ismer fel az Oblivion datája, sárga csillagú textúrák jelennek meg. Ilyen pl. Valhalla, meg valamelyik bolt is.)
Viszont jelen állás szerint a fő bökkenő, ami miatt nem indult el az egész játék az a Halott Szíve.
Jelen pillanatban az alapjáték, a két fő kiegészítő, a 8 hivatalos beépülő és ez van felrakva.
Ha mindegyik be van kapcsolva, akkor beadja a logótokat, majd kilép.
Ha kikapcsolom a Heart-ot, akkor minden flottul megy.
Probáltam úgy is, hogy leveszek a grafikából, de úgy se jó.
Viszont a dolog pikantériája, hogy úgy emlékszem, ezzel a kiegészítővel korábban semmi gondom nem volt, mert futott a játék. Börtönben való ébredésemkor már rögtön másodikként be is adta! :D
Most meg semmi, ezt pedig nem teljesen értem.
Próbáltam újra feltenni, úgy se változott semmi.
Nem nagyon szeretnék lemondani erről, mert ha jól hallottam elég sok rejtvény van benne, nekem pedig azok a gyengéim. Inkább ne legyen Birodalmi Légió, meg Archeológusok Céhe, csak ez legyen jó!
Arra viszont nem emlékszem, hogy a korábbi felrakásnál amikor elindult volt e magyarosítva a játék.
Lehet, hogy az megoldaná? Esetleg más?
Előre is köszönöm a segítséget!
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Fontos lenne tudni, hogy magyarítással vagy anélkül működött-e a kiegészítő. Valószínűleg ez a megoldás.
A sárga csillag - nálam sárga négyzetben felkiáltójel asszem - nem textúra, hanem mesh hibát jelez. Ha van az embernek türelme és ért a Construction Set-hez, meg lehet keresni a hiányzó mesh-t és pótolni, ha máshogy nem megy. Én néha teljesen töröltem a hibás részt, ha amúgy használható még a mod.
Utóbbi 2-3 évben már nem is használtam teljes páncél-fegyver-stb. modokat, csak kiszedtem belőle ami kell és saját modba raktam magamnak, így minden működött.
Aranyszabály, hogy mindig csak egy dolgot változtass, azután próbáld ki hogy fut-e a játék.
Grafikát lejjebb venni nincs értelme ilyenkor.

Ha szereted a fejtörőket, meg az összetettebb, jó hosszú kalandokat, ez neked való:
http://oblivion.nexusmods.com/mods/31692
És bár millió modot használtam, ezzel sose volt problémám. Német nyelvű, angol felirattal. Kb. 3 napos főküldetés, egy új földrészen, új zenékkel, várossal, frakciókkal.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Cthulhucult írta:Fontos lenne tudni, hogy magyarítással vagy anélkül működött-e a kiegészítő. Valószínűleg ez a megoldás.
A sárga csillag - nálam sárga négyzetben felkiáltójel asszem - nem textúra, hanem mesh hibát jelez. Ha van az embernek türelme és ért a Construction Set-hez, meg lehet keresni a hiányzó mesh-t és pótolni, ha máshogy nem megy. Én néha teljesen töröltem a hibás részt, ha amúgy használható még a mod.
Utóbbi 2-3 évben már nem is használtam teljes páncél-fegyver-stb. modokat, csak kiszedtem belőle ami kell és saját modba raktam magamnak, így minden működött.
Aranyszabály, hogy mindig csak egy dolgot változtass, azután próbáld ki hogy fut-e a játék.
Grafikát lejjebb venni nincs értelme ilyenkor.

Ha szereted a fejtörőket, meg az összetettebb, jó hosszú kalandokat, ez neked való:
http://oblivion.nexusmods.com/mods/31692
És bár millió modot használtam, ezzel sose volt problémám. Német nyelvű, angol felirattal. Kb. 3 napos főküldetés, egy új földrészen, új zenékkel, várossal, frakciókkal.
Köszi, meg fogom nézni.
Megcsináltam a magyarítást is, de úgy se indult.
Valamilyen ötlete van valakinek?
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Próbáltad csak a két nagyobb kiegészítővel?
Nexuson olvasgattam a hozzászólásokat, sokaknál előfordulnak hibák, leállások a modot használva. Van akinek ugyanaz a problémája mint neked, de értelmes választ nem találtam rá.
Egy emberkénél a mod egy bizonyos részénél akadt ki mindig, ő azt írta, ez a régebbi változata a modnak működik nála:
http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=5139
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Cthulhucult írta:Próbáltad csak a két nagyobb kiegészítővel?
Nexuson olvasgattam a hozzászólásokat, sokaknál előfordulnak hibák, leállások a modot használva. Van akinek ugyanaz a problémája mint neked, de értelmes választ nem találtam rá.
Egy emberkénél a mod egy bizonyos részénél akadt ki mindig, ő azt írta, ez a régebbi változata a modnak működik nála:
http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=5139
Úgy próbáltam már, hogy a két nagyobb kiegészítő, meg a 8 dlc.
De úgy nem volt jó.
Köszi amúgy, megnézem.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Megnéztem, minden gond nélkül elindult:)
Köszi.
Töltögetek is le pár dolgot nemsokára.
A térkép magától lett szép színes, a helyek nincsenek eltolódva.
A dark ui feltétlenül kell hozzá? És a CM partners?
Két meshup hibát találtam, Valhalla és valamelyik bolt a fővárosban, ezeknek is utánna fogok nézni.
Max. nem rakom fel őket. Illetve, a börtönben rögtön tudtam gyorsutazni is.

Olyan kérdéseim lennének még, hogy:
1, a magyarosításban megtalálható az összes plugin, teszem azt olyan is, ami nincs nálatok felsorolva, vagy "csak" azok vannak magyarosítva, amiket felsoroltatok?
2, milyen küldetéseket tudnátok nekem még ajánlani? (Fejtörősök előnyben).
3, Elswyernél nekem teljesen szétcsúszott a térkép, erre mi lenne a megoldás?
4, tapasztaltam már, hogy sok pluginnál elég gyorsan beszélnek, és a szöveg is nagyon rövid ideig olvasható, ezt hogyan lehetne orvosolni?
5, ha lecserélem a Chorroli Stendar kápolnát, akkor nem fog bezavarni majd a Kilenc Lovagjaiban a kesztyűnél?

Előre is köszönöm!
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Dr. Lecter:

Az olvashatatlanul gyors szövegre valószínűleg ez a mod a megoldás:
http://oblivion.nexusmods.com/mods/16622
OBSE kell hozzá, de gondolom már van. Ha nincs, szerezd be, mert kell a legjobb modok többségéhez.

A térkép problémát valamelyik alábbi mod orvosolja:
http://oblivion.nexusmods.com/mods/34718

http://oblivion.nexusmods.com/mods/28432

http://oblivion.nexusmods.com/mods/26329
Mindegyik színes, tartalmazza Elsweyr provinciát is. Azt hiszem, én az elsőt használtam, nekem is gondom volt először a térkép méretével.

Chorrolban én is kicseréltem a templomot (az a nagy katerdális, amire cserélted, ugye?), úgy emlékszem nem zavart be.

Pár mod, amit én nagyon szeretek:
http://oblivion.nexusmods.com/mods/13814
Gates to Aesgaard - horror kaland, erősen paráztatós

http://oblivion.nexusmods.com/mods/28290
The Pirate Isles - saját kalózhajót szerezhetsz, fejlesztheted, legénységet toborozhatsz, megtámadhatsz más hajókat, vagy akár a Shivering Isles körüli vizekre is elhajózhatsz.

http://oblivion.nexusmods.com/mods/9655
Thieves Arsenal - a Thief játéksorozat alapján. Vizes nyílvessző a lámpák kioltására, mászókötél, zajkeltő nyílvessző figyelemeltereléshez és sok tolvaj küldetés, ahol alapszabály, hogy nem ölhetsz.

Ha pedig végig akarod játszani az Oblivionbeli karaktereddel a Morrowindet is, a morroblivion.com oldalon nézz körül. Bizony, az egész Morrowindet átírták az Obli motorjára, a főküldetés és az alapjáték összes mellékküldetése kész van.
Új karakternél választhatsz melyik főküldetéssel kezdesz, kész karakter esetében pedig hajóval utazhatsz Cyrodiil és Vvardenfell között.
Kell a Morrowind is hozzá a két hivatalos kieggel együtt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta: 1, a magyarosításban megtalálható az összes plugin, teszem azt olyan is, ami nincs nálatok felsorolva, vagy "csak" azok vannak magyarosítva, amiket felsoroltatok?
Az utóbbi.
3, Elswyernél nekem teljesen szétcsúszott a térkép, erre mi lenne a megoldás?
Ahogy a leírásában is olvasható: állítsd a betöltési sor végére.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Köszi, így már elvileg minden klappolni fog.
KOPP-KOPP-KOPP
Ha minden kötél szakad, akkor Elswyert a legvégére hagyom, akkor már mindegy lesz a térképnek.
Igen, a Chorroli katedrálisra gondoltam, amely igen szép, hosszú és van egy jóféle Akatosh áldásunk is.
Remélem, hogy tényleg nem fog bezavarni.

A végére pár apróság:
Ezek kellenének még nekem, mert hiába vannak meg, valamiért nem jók:
- Morrigan fejszéi, kardjai, stb...
- Egyedi tájak: Felhőcsúcs hegyszég, Setétség Erdeje
- Ősi Argóniaiak
- Valhalla Asgardia
- Ijászbolt

Illetve szerintetek érdemes lenne ezeket is megszerezni?
Egyáltalán mit tudnak (tulajdonság)
- Tüzesen izzó fejsze
- Angeleron
- Charon hívása
- Valódi goblinkardok
- Sárkánykarom penge és pajzs
- Féregagyar

Előre is köszönöm a hasznos infokat!
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

A Real Swords sorozat nagyon jó, Nexuson megtalálod a goblin cuccokon kívül a többit is. Bár én mindig saját készítésű fajjal játszottam, elvileg a megfelelő sorozat darabjai bónuszt adnak a karakternek - például ha redguard karaktered van, a Real Swords redguard fegyverei.
A Call of Charon egy kétkezes csatabárd, jó brutálisan néz ki.
Az Angeleron egy kard, egy-és kétkezes változatban. Nem néz ki rosszul, de annyira nem jön be.
A Valhalla Asgardia nálam sosem működött, inkább hagytam.
A Féregagyar (Wyrmfang) egy kard meg egy tőr. Jól néznek ki, ennyi.

Az egyedi tájak sorozat legtöbb darabja elég komolyan megváltoztatja az adott helyszínt, úgyhogy mindig ellenőrizni kell, hogy kompatibilis-e a többi moddal. Vagy próbáld az eredeti verziót, Unique Landscapes néven vannak a Nexuson.

Elsweyr kihagyhatatlan! Hogy használható legyen, el kell tüntetni a határokat (amikor nem enged továbbmenni a játék).
Erre itt egy mod, ha nem akarod az ini fájlt átírni.
http://oblivion.nexusmods.com/mods/10030

A többi moddal kapcsolatban nem tudok segíteni, mert vagy nem használtam őket, vagy nincs ötletem a problémára.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Ismételten feltelepítettem, magyarosítottam, stb.
Elmondhatom, hogy kb. 95%-os vagyok. :)
Csináltam egy gyors próbajátékot, egyenlőre minden rendben volt. KOPP-KOPP-KOPP
A maradék 5% 4 kérdésben nyílvánul meg.

1, A hét fő tulajdonságomnak a következőket gondoltam (harcos-tolvaj)
- penge
- nehéz páncél
- kovácsolás
- kereskedés
- settenkedés
- akrobatika
- blokkolás
Az utóbbi kettőben nem vagyok még teljesen biztos. Szerintetek?

2, Szerintetek melyik lenne jobb? 4-es élsimítás Bloom-al, vagy nincs élsimítás HDR-el? Egyáltalán mit jelentenek?

3, Néhol aranysárga betűkkel találkozok, meg a olyan színe van a háttérnek, mint egy korhadt papírlapnak.
Nem vagyok benne biztos, de szerintem ez a DarkUI, amit tudtommal nem telepítettem, valószínűleg a magyarítás során kerülhetett fel valahogy. Data nem is jelzi. A beállításoknál nem nagyon zavar, egyedül csak a küldetésnaplómban. Hogy lehetne ezt orvosolni? Tegyem fel az AntiDarkUI-t?

4, A végére pedig a legfájóbb, és egyben leglényegesebb. Amit eddik láttam, mindent lemagyarosított, kivéve a Halott Szívét! Ezt hogy lehetne orvosolni? (Régebbi verziót tettem fel, amit Cthulhucult linkelt). Próbáltam külön az oldalatokról letölteni, de meg se nyitotta, mert azt írta, hogy sérült a fájl.

Előre is köszönöm a segítségeket!
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

(Lementeni próbáltam a halott szívét, úgy nem volt jó, de most csak simán megnyitottam, és jónak tűnik. Meg merjem kockáztatni, hogy kicsomagolom az Oblivion Datájába és felülírom ha kell?)
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Dr Lecter írta:(Lementeni próbáltam a halott szívét, úgy nem volt jó, de most csak simán megnyitottam, és jónak tűnik. Meg merjem kockáztatni, hogy kicsomagolom az Oblivion Datájába és felülírom ha kell?)
Ne az Oblivion datájába csomagold ki először. Kicsomagolod, megnézed miket írna felül, azokról meg csinálsz biztonsági másolatot, mielőtt felülírnád a datában. Legjobb (feltéve hogy hosszabb ideje jól működik a játék) ha mindig csinálsz másolatot, mielőtt felülírnál valamit.
Az eredeti UI (meg semmi egyéb) alapból nincs kicsomagolva, szóval megkeresed a textúrák között a DarkUI cuccait és törlöd, így visszaáll az eredeti felület. Legegyszerűbb ha megnézed a kicsomagolt DarkUI modban, mit hol kell keresned, hogy törölni tudd.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Hálás szívvel köszönöm mindenkinek a segítségét!
Sikerült megoldani a problámákat.
A halott szívénél nem csináltam biztonsági mentést, mert a magyarításnál már automatikusan megvolt.
De elsőre sikerült.
A törléses módszer pedig szintén működött. (Kicsit figyelmetlen voltam, mert más dolgot is kitöröltem a menüből, és most újból angol a fél menü, illetve a karakter menüjében az értékek első két része is.) De ez apróság.
Úgyhogy úgy néz ki, hogy mostmár csak élvezni kell a játékot! KOPP-KOPP-KOPP

Korábbról még van két megválaszolatlan kérdésem, de azok tényleg nüansznyi dolog.

Még egyszer köszönöm a segítségeket!
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Már 6-os szinten vagyok, bár két szintél elég rossz szorzókat csináltam. Na meg elég szegény vagyok:(
Most járom be a területeket, és szedem fel a küldetéseket. Annyi, hogy Bajnokok Bajnoka vagyok, és megcsináltam a hozzá kapcsolódó küldetést Varjúmenedékben. Az Owen melletti levélhez még nem nyúltam.
A realisztikusabb környezet nagyon odavág, tudom ajánlani mindenkinek. Csak kicsit sok az eső:)
A chorroli katedrálist visszaállítottam eredetire a kesztyű miatt, és a páncélozott birodalmi lovakat is kikapcsoltam, mert a levegőben lógtak a katonák.
A likantrópia szintén király, nagyon erősek lettek a vérfarkasok, csak kár, hogy nincs hozzájuk küldetés, ill. nincs náluk semmi.
Harcos-tolvaj Nord lettem (ragada is tetszett), a Harcos jegyében - bár az árnyék és a rituálé is komoly szerintem.
7 elsődlegesem pedig: penge, kovácsolás, nehéz páncél, kereskedés, settenkedés, zúzófegyver és blokkolás.
A cobl main valójában micsoda? Be kell kapcsolnom?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta: A cobl main valójában micsoda? Be kell kapcsolnom?
Benne van minden szükséges dolog a közös Oblivion rutin könyvtárhoz. Nem muszáj bekapcsolnod, ha használsz egy beépülőt, ami igényli, akkor úgyis bekapcsolódik magától.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Vik írta:
Dr Lecter írta: A cobl main valójában micsoda? Be kell kapcsolnom?
Benne van minden szükséges dolog a közös Oblivion rutin könyvtárhoz. Nem muszáj bekapcsolnod, ha használsz egy beépülőt, ami igényli, akkor úgyis bekapcsolódik magától.
Köszöntem:D
Avatar
északi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012. feb. 21., kedd 16:43

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: északi »

Üdv,
a kérdésem az lenne, ha tudja egyáltalán valaki, hogy gyorsutazásnál figyeli e a játék, hogy milyen gyors a karakterem?
Idővel a szintlépések után ugye egyre gyorsabban futok, netán lovam is van már, ezeket figyeli e a játék, vagy egyes szinttől egész végig egy átlagértéket számol az utazás közben eltelt időre? És légvonalban számol, ahogy én mennék ha sietek, vagy ahogy ő elképzeli, és úgy gondolja végig az úton mentem volna?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: genndy »

északi írta:Üdv,
a kérdésem az lenne, ha tudja egyáltalán valaki, hogy gyorsutazásnál figyeli e a játék, hogy milyen gyors a karakterem?
Idővel a szintlépések után ugye egyre gyorsabban futok, netán lovam is van már, ezeket figyeli e a játék, vagy egyes szinttől egész végig egy átlagértéket számol az utazás közben eltelt időre? És légvonalban számol, ahogy én mennék ha sietek, vagy ahogy ő elképzeli, és úgy gondolja végig az úton mentem volna?
Igen, én úgy tudom figyelembe veszi az aktuális gyorsaságot. Azt biztosan figyelembe veszi, hogy állsz-e vagy lopakodsz amikor gyorsutazol, de talán még a séta/futás bekapcsolást is.
Útvonalak vannak, tudtommal az utak mentén, úgy számolja mintha azon mennél. Az biztos hogy nem légvonalas közlekedést számol.
dazsolt
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2009. márc. 6., pén. 18:07
Tartózkodási hely: Tamriel vagy Azeroth

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: dazsolt »

északi írta:Üdv,
a kérdésem az lenne, ha tudja egyáltalán valaki, hogy gyorsutazásnál figyeli e a játék, hogy milyen gyors a karakterem?
Idővel a szintlépések után ugye egyre gyorsabban futok, netán lovam is van már, ezeket figyeli e a játék, vagy egyes szinttől egész végig egy átlagértéket számol az utazás közben eltelt időre? És légvonalban számol, ahogy én mennék ha sietek, vagy ahogy ő elképzeli, és úgy gondolja végig az úton mentem volna?
Azt is figyelembe veszi ha van lovad.
Amúgy nem mindegy, úgy emlékszem egy küldi sincs időhöz kötve. :D
Avatar
északi
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012. feb. 21., kedd 16:43

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: északi »

Köszönöm a válaszokat.
Ugye ha már szerepjáték, és ha az a küldetés, hogy gyorsan siess... Mindig furdal kicsit a dolog mikor nem gyorsutazással utazok, hogy mennyi idő telik el közben hisz úgyis leállok dungeonozni, meg herbázni. Viszont ez a 100%-os játék, hogy nem csak úgy végigrohanok rajta.
Kár azért , hogy nem figyeli a 'történet' az időt, így nem is lehet túl komolyan venni. Amikor először játszottam pl már 16os szintű voltam és még mindig nálam volt a Királyok Amulettje.... és mikor végre leadtam nem is tudom hány hónap után mégcsak szemrehányást se kaptam hol voltam eddig :)
De akkor csak lötyögtem, most másodjára feküdtem rá először komolyabban a játékra, és nem árt ezt is tudni.
Azon is gondolkodtam csinálok magamnak egy teleport modot, hogy ne teljen az utazással a játékban az idő. A valós életben is szeretek hasznosan beosztani minden percet :P
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Rajtam kívül más is észrevette, hogy az Arénában a felkonferáló hang ugyanaz a személyé, aki a Gladiátorban vezette fel a meccseket? :)
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: genndy »

Imdb szerint nem... Nem is szerepelt a Gladiátorban.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Nem néztem így utána, de elképzelhető. Nagyon jellegzetes hangja van.
Meg a Skyrimban a TC-nek feje is egy olyan sorozatszereplő, aki egy tolvajfőnököt alakít.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Valaki valamikor kérdezte, mit érdemes felrakni az Oblivionra, hogy egy korszerű gépen jól nézzen ki. Itt elég szépen összeszedték.
http://gamepod.hu/teszt/maximum_oblivio ... eljes.html
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Vik írta:Valaki valamikor kérdezte, mit érdemes felrakni az Oblivionra, hogy egy korszerű gépen jól nézzen ki. Itt elég szépen összeszedték.
http://gamepod.hu/teszt/maximum_oblivio ... eljes.html
És valami videó nincs arról, hogy ezen dolgokkal hogyan is néz ki?
Markus

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Markus »

Helló!

Nem túl rég kezdtem az obliviont. Jól beleástam magam a pluginokba, de sajnos az oldalon egy részének csak a magyarítása érhető el.
A nexusmod weboldala egy szar. EGY SZAR. Először is a visszaigazoló levelet nem kaptam meg. Másodszor nem engedett másikat regisztrálni vagy a visszaigazoló levelet újraküldeni. Harmadszor, a félig elkészült regisztrációmat is visszavonták arra hivatkozva, hogy limitált a regisztrációk száma. Nagyban megkönnyítené a helyzetemet (meg másét is), ha teljes mértékben letölthető lenne az összes fordított plugin.

Rájöttem, hogy a játékban az üres pergamenekre sajnos nem lehet írni. Ezért próbáltam szerezni egy plugint, ami ezen változtat. Találtam is a nexuson...

Journal Mod by Kyoma
Version 3.2.1
http://oblivion.nexusmods.com/mods/15294

másik:
Adventures Memo
http://oblivion.nexusmods.com/mods/34918

Az utóbbit le tudtam tölteni, mert nem haladja meg a mérete a 2 mb-ot.
De a másik jobban tetszik. Nagyra becsülném, ha valaki, aki ebben jártas, lefordítaná.
Ha nem is lenne, aki lefordítaná, attól még szükségem van a pluginra, ezért hálás köszönet annak, aki elküldi a következő címre:
markus052@hotmail.com (ez kell: Journal Mod by Kyoma)

Egyébként remek munka az oblivion fordítása. El sem tudom képzelni mekkora hatalmas meló lehetett vele.
Gratulálok azoknak, akik bajlódtak vele.
--------------
Márk.
Markus

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Markus »

Megint én!

A regisztrációt sikerült megoldanom...
Így a fentebb említett kérésemet az email címemre küldéssel kapcsolatban érvénytelenítem. :D

Most hogy tudok könyveket gyártani nem ártana őket rendbe rakni.
Sajnos nem igazán boldogultam azzal, hogy szépen egymás mellé rendezzem őket, ezért letöltöttem ezt:

http://oblivion.nexusmods.com/mods/6262

Nekem nem akar működni, vagy csak én nem értek hozzá.
Valaki, aki ráér, próbálja ki és ha tud írjon ide, hogy ment-e.

Ez a mód is jól jönne magyarul, ha egyszer lehetséges lenne.
paradoxon

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: paradoxon »

Üdv,a problémám az,hogy a karakterem nem lép szintet(1).Mi lehet az oka?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: genndy »

1. Nem fejlődtél eleget.
2. Aludj.
Vendég

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vendég »

genndy írta:1. Nem fejlődtél eleget.
2. Aludj.
Köszönöm,sikerült.
paradoxon

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: paradoxon »

Köszönöm a fordítást,Így már tényleg élmény a játék...
patrikoko
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. márc. 15., pén. 15:48

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: patrikoko »

Sziasztok!A miszticizmust hogy toljam fel?(11-es a képesség) :/ Pénzt nem szeretnék rá szánni.Varázslatom nincs olyan,csak most vettem egy közönséges lélekcsapdát és nem bírom elsütni. :D Tipp? :D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nincs elég magickád. Soul Trapet egyébként csak ellenségre lehet rávarázsolni.
Vegyél valami olcsóbb varázslatot, aztán azzal varázsolgass.
patrikoko
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. márc. 15., pén. 15:48

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: patrikoko »

nem az a baj.kevés a képességemen a pont :( és azt írja hogy arra is elsüthetem amit én idézek meg. :/
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: genndy »

Akkor is az lesz a megoldás: olcsóbb varázslat, amit kisebb szinten is elsüthetsz. Mondjuk Minor Life Detection.
Válasz küldése