Asztali Elder Scrolls

Ha a MorroHun oldalakkal kapcsolatban van valami új ötleted vagy véleményed, itt írd le.
Avatar
Kobura
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. márc. 12., hétf. 15:05

Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: Kobura »

Tisztelt MorroHun Csapata, és Kedves Rajongók!

Már évek óta játszom az Elder Scrolls CRPG-vel (legfőképpen Oblivion, Skyrim) és nagyon magával ragadott az egész világ. Nem csupán a világ teljes megalkotása, hanem a történelem és az alap koncepció is túlszárnyalja a legtöbb - nem asztali szerepjátékból adaptál - CRPG világát, hangulatát. Sőt, eddigi tapasztalataim során valószínűsítem, hogy megállná a helyét a hagyományos asztali P&P rpg-k sorai között is. Sokáig kutattam magyar és angol nyelvű P&P TES rpg-k után, de csak tervezeteket és amatőr próbálkozásokat találtam az ilyesfajta megmozdulásokra. Feltett szándékom egy teljes körű P&P szabálykönyv és világleírás megalkotása az Elder Scrolls eddigi művei alapján, amelyhez szeretném kérni az Ti segítségeteket is. Mint azt már bebizonyítottátok, talán Ti tudtok a legtöbbet a TES világáról, koncepciójáról, fajairól és történelméről Magyarországon, ami igencsak megkönnyítené csapatom dolgát.

Arra szeretnélek felkérni Titeket és az Olvasókat, hogy segítsetek eme nagyszerű CRPG magyar nyelvű asztali adaptációjának megalkotásában.

A licenc és a jogvédelem nem lenne probléma, mivel hivatalosan csupán rajongói fikció (Fan-Fiction) névjeggyel illetnénk a kész terméket, s személy szerint nem is állna szándékomban piacra dobni a művet.

Kis ízelítő az asztali játékból (Karakterlap és a Képzettségek bevezetője)
Képzettségek és Specializációk
Karakterlap

Amennyiben lehetőséget láttok a közös munka eredményében, és további kérdéseitek támadnak a témával kapcsolatban, örömmel válaszolok rájuk.

Előre is köszönöm és várom válaszotokat!

Üdvözlettel:
Kobura Phanan

U.I.
Amennyiben már volt hasonló megmozdulás, kérem tájékoztassatok az indítványozóról, és elérhetőségéről a kapcsolat felvétele és a további közös munka céljából.
Köszönöm!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Üdv, ez remek ötlet.
Az https://www.morrohun.hu/esl/Elder_Scrolls_Lapok szerintem mindenkinek rendelkezésére állnak.
Azért volt egy Morrowind is, nem ártana megnézni, a legjobb a három utolsó rész közül!
Avatar
Kobura
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. márc. 12., hétf. 15:05

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: Kobura »

Pillanatnyilag a Fajok és Népcsoportok már készen van (úgy ahogy) de szerintem előtte ide leírok egy kis jelmagyarázatot:
Elsődleges tulajdonságok: A Karakter vele született tulajdonságai szokásos Morrowind-Oblivion tulajdonságok: Erő, Észlelés (ÉSZL), Állóképesség (ÁLL), Intelligencia (INT), Karizma (KAR), Ügyesség (ÜGY), Szerencse (SZER)
Másodlagos tulajdonságok: Ezek tartalmazzák a harci rendszer fő értékeit:
  • AP: Akció Pont - mutatja, hogy egy körben, hányszor és mit tud cselekedni a karakter
  • Teherbírás: Magától értetődő azt hiszem :)
  • Pusztakezes SJ (sebzés járulék): A karakter Pusztakezes sebzése (beleszámít a közelharci fegyverek sebzésébe is
  • Kezdeményezés: Megmutatja, hogy melyik karakter cselekedhet először
  • Gyógyulás: Mutatja, hogy egy nap alatt mennyi sebpontot (sp) gyógyul a karakter
  • Kritikus Esély: Egy csapás kritikus zónáját mutatja (ha a támadásnál a százalék dobás (igyen, százalék rendszerű) e szint alá esik, a támadás Kritikusnak számít
Rezisztencia: Ha egy karaktert bizonyos sebzés, vagy fertőzést szenved el, akkor ezek az értékek levonódnak a sebzésből (vagy a karakter dobhat ellenállást, hogy letűri e - Méreg, Betegség)
Egészség: Magától értetődő
Mana: Magától értetődő
PSZ: Páncél Szint, a sebzés felfogására találták ki
SK: Sebzés küszöb, Elemi ellenállás, ha ezen felül sebeznek, a páncél sérül
ST: Sebzés tűrés, mutatja, hogy mennyi sebzést képes elszenvedni a páncél, sérülés nélkül
Kondíció/PK: A páncél/pajzs aktuális épségét mutatja
AP Alap/Célzott: Mennyi akciópontba kerül a fegyverrel való támadás alapból, vagy célzottan

Hirtelen ennyi jutott eszembe... ha még lesz valami, írok.

Fajok és Népcsoportok Pillanatnyilag ennyi a leírás és a rendszer a játszható fajokról... akinek van további információja, ötlete, kiegészítése, esetleg talál benne (helyesírási)hibát, vagy fogalmi zavart, az kérem jelezze.

Köszönöm :)
Avatar
Kobura
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. márc. 12., hétf. 15:05

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: Kobura »

Ohh.. és sorry a képekért :D... Illusztrátorokat is örömmel várok :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Szerintem a már belinkelt Elder Scrolls Lapok-nál van elég kép. Fajok, fegyverek, páncélok, térképek, stb.
Avatar
Kobura
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. márc. 12., hétf. 15:05

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: Kobura »

TGWH írta:Szerintem a már belinkelt Elder Scrolls Lapok-nál van elég kép. Fajok, fegyverek, páncélok, térképek, stb.
Az a baj ezzel hogy csak bizonyos képeket lehet találni, harci illusztrációkat, pillanat képeket, taktikai megjelenítéseket nem :) (mondjuk ez utóbbit én is meg tudom csinálni, de nem vagyok egy jó rajzoló)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: TGWH »

A játékból is lehet kiszedni képeket. Pl. cégérek. Vagy lehet készíteni pillanatfelvételt amikor játszol.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Ha ötlet kell szólj. Most jól jönne egy asztali RPG.
K.Balázs
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. jan. 1., pén. 4:42

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: K.Balázs »

Sziasztok. Biztosra veszem, hogy nem a megfelelő topikba írok. De nem találtam megfelelőt. Készítettem egy "modot" amiben több mint 70 farkast helyeztem el Morrowind szigetét körülölelő apróbb kiemelkedéseken. nagyobbak, gyorsabbak, erősebbek,...stb. (abnormális képességek). Ha valakit a vezetőségből esetleg érdekel, mint egy szórakozásként. Én is azért alkottam meg.... Van hozzá illő modom, egy kard kicsi mod mind a kettő. Nos, ennyi.
danger

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: danger »

K.Balázs írta:Sziasztok. Biztosra veszem, hogy nem a megfelelő topikba írok. De nem találtam megfelelőt. Készítettem egy "modot" amiben több mint 70 farkast helyeztem el Morrowind szigetét körülölelő apróbb kiemelkedéseken. nagyobbak, gyorsabbak, erősebbek,...stb. (abnormális képességek). Ha valakit a vezetőségből esetleg érdekel, mint egy szórakozásként. Én is azért alkottam meg.... Van hozzá illő modom, egy kard kicsi mod mind a kettő. Nos, ennyi.
Én szívesen kipróbálnám, légyszi töltsd fel valahová. Köszi!
K.Balázs
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. jan. 1., pén. 4:42

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: K.Balázs »

danger írta:
K.Balázs írta:Sziasztok. Biztosra veszem, hogy nem a megfelelő topikba írok. De nem találtam megfelelőt. Készítettem egy "modot" amiben több mint 70 farkast helyeztem el Morrowind szigetét körülölelő apróbb kiemelkedéseken. nagyobbak, gyorsabbak, erősebbek,...stb. (abnormális képességek). Ha valakit a vezetőségből esetleg érdekel, mint egy szórakozásként. Én is azért alkottam meg.... Van hozzá illő modom, egy kard kicsi mod mind a kettő. Nos, ennyi.
Én szívesen kipróbálnám, légyszi töltsd fel valahová. Köszi!


Az oldalra nincs lehetőségem feltölteni. De ha valahogy meg lehet oldani hogy el juttasd nekem az email cimed, el tudom küldeni. :lol:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Asztali Elder Scrolls

Hozzászólás Szerző: Vik »

Az oldalra nincs lehetőségem feltölteni. De ha valahogy meg lehet oldani hogy el juttasd nekem az email cimed, el tudom küldeni. :lol:
Nekem van. Ha kéred, feltöltöm, csak előtte meg kell osztanod velem. Vannak ilyen lehetőségek internetes adattárolásra, hogy Google Drive, Mega, DropBox...
Válasz küldése