Creation Kit

Ebben a fórumban a Skyrimhoz készült pluginokról, modokról olvashatsz
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Vik írta:
Dr Lecter írta:Letöltöttem ezt a nemes programot:)
Elkezdtem az első videóval, és már az elején gondom van, mert a databan nincs nekem coolmod file.
A csávónak meg van.
Mindegy, gondoltam, iksz a Skyrim Masterfile-ra, már a betöltésnél beadott pár ablakot, hogy ilyen error, stb, pedig frissítve volt a kit.

???
Néhány hibaüzenetet mindig adni fog, ne foglalkozz velük. Csak akkor, ha a te beépülődre vonatkoznak. :)
Köszi, igyekszem majd kiszűrni...
Bár szerintem olyan magas az egész nekem, mint az Eiffel Torony:(
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Azért vannak az oktató videók és a leírások. Ha könnyű lenne, akkor boldog-boldogtalan okádná a modokat. Jó, így is sok mod van, tehát csak rá kell jönni, és mehet a modsz&rás :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

TGWH írta:Azért vannak az oktató videók és a leírások. Ha könnyű lenne, akkor boldog-boldogtalan okádná a modokat. Jó, így is sok mod van, tehát csak rá kell jönni, és mehet a modsz&rás :D
Csak azokhoz nem ártana egy középfokú angol nyelvtudás is :D
Meg egy kis programozói tudás...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr Lecter írta:
TGWH írta:Azért vannak az oktató videók és a leírások. Ha könnyű lenne, akkor boldog-boldogtalan okádná a modokat. Jó, így is sok mod van, tehát csak rá kell jönni, és mehet a modsz&rás :D
Csak azokhoz nem ártana egy középfokú angol nyelvtudás is :D
Meg egy kis programozói tudás...
Vagy egy angol szótár :D Próbálj keresni magyar moddert, hátha van :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Dr Lecter írta:
TGWH írta:Azért vannak az oktató videók és a leírások. Ha könnyű lenne, akkor boldog-boldogtalan okádná a modokat. Jó, így is sok mod van, tehát csak rá kell jönni, és mehet a modsz&rás :D
Csak azokhoz nem ártana egy középfokú angol nyelvtudás is :D
Meg egy kis programozói tudás...
Fenét kell középfokú. Ha tudod mit jelent a copy és a paste akkor már sínen vagy. :P
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

[/quote]

Fenét kell középfokú. Ha tudod mit jelent a copy és a paste akkor már sínen vagy. :P[/quote]

:)
Nem azzal van baj, hogy copy, meg paste - bár ezt nem tudom -, hanem azokkal a kismillió egyéb dologgal, amelyek megjelennek egy-egy ablakon belül. Meg azt se tudom, hogyha beillesztek valamit, akkor azzal még mit kell csinálni. A másik meg, ami a lényeg, hogy MIÉRT?
Emlékszem néztem korábban a dungeonokról egy videót, és tátott szájjal pislogtam, mikor magyaráztak valami olyat, hogy "egy szintbe hozzák" vagy mi.
Tényleg jó lenne egy részletes magyar nyelvű róla, de inkább megtörlöm a kezem, mert beleért a bilibe.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr Lecter írta:
Dr U... írta:
Fenét kell középfokú. Ha tudod mit jelent a copy és a paste akkor már sínen vagy. :P
:)
Nem azzal van baj, hogy copy, meg paste - bár ezt nem tudom -, hanem azokkal a kismillió egyéb dologgal, amelyek megjelennek egy-egy ablakon belül. Meg azt se tudom, hogyha beillesztek valamit, akkor azzal még mit kell csinálni. A másik meg, ami a lényeg, hogy MIÉRT?
Emlékszem néztem korábban a dungeonokról egy videót, és tátott szájjal pislogtam, mikor magyaráztak valami olyat, hogy "egy szintbe hozzák" vagy mi.
Tényleg jó lenne egy részletes magyar nyelvű róla, de inkább megtörlöm a kezem, mert beleért a bilibe.
Tegyél fel képeket, és majd csak megoldjuk :D próbáljuk meg, tegyél fel v.mit amivel gondod van :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

TGWH írta:
Dr Lecter írta:
Fenét kell középfokú. Ha tudod mit jelent a copy és a paste akkor már sínen vagy. :P
:)
Nem azzal van baj, hogy copy, meg paste - bár ezt nem tudom -, hanem azokkal a kismillió egyéb dologgal, amelyek megjelennek egy-egy ablakon belül. Meg azt se tudom, hogyha beillesztek valamit, akkor azzal még mit kell csinálni. A másik meg, ami a lényeg, hogy MIÉRT?
Emlékszem néztem korábban a dungeonokról egy videót, és tátott szájjal pislogtam, mikor magyaráztak valami olyat, hogy "egy szintbe hozzák" vagy mi.
Tényleg jó lenne egy részletes magyar nyelvű róla, de inkább megtörlöm a kezem, mert beleért a bilibe.[/quote]
Tegyél fel képeket, és majd csak megoldjuk :D próbáljuk meg, tegyél fel v.mit amivel gondod van :D[/quote]

Ok, úgy lesz...
Ilyen jól megy neked?
Emlékszem, amikor először próbálgattam a h4 pályaszerkeztőjét, nem tudom miért, de ott elboldugultam.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr Lecter írta: Ok, úgy lesz...
Ilyen jól megy neked?
Emlékszem, amikor először próbálgattam a h4 pályaszerkeztőjét, nem tudom miért, de ott elboldugultam.
Én még az oblivionban használtam, annyira nem nehéz szerintem. Legalábbis logikusnak tűnik, csak józan paraszti ésszel kell gondolkodni. Lefordítani meg le tudjuk, és legtöbbször teljesen érthető a fordításból, mit is jelent az adott valami.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

TGWH írta:
Dr Lecter írta: Ok, úgy lesz...
Ilyen jól megy neked?
Emlékszem, amikor először próbálgattam a h4 pályaszerkeztőjét, nem tudom miért, de ott elboldugultam.
Én még az oblivionban használtam, annyira nem nehéz szerintem. Legalábbis logikusnak tűnik, csak józan paraszti ésszel kell gondolkodni. Lefordítani meg le tudjuk, és legtöbbször teljesen érthető a fordításból, mit is jelent az adott valami.
Okés, amint lesz egy kis időm, rá fogok nézni kicsit tüzetesebben is.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Ajjaj, nézegettem, hogy milyen fájlokat nem tölt be: Navmesh vagy mi, Whitrerun exterior, meg hasonlók, tehát az alapjátékot igencsak erősen érinti.
Úgyhogy egyenlőre hanyagolom a témát.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr Lecter írta:Ajjaj, nézegettem, hogy milyen fájlokat nem tölt be: Navmesh vagy mi, Whitrerun exterior, meg hasonlók, tehát az alapjátékot igencsak erősen érinti.
Úgyhogy egyenlőre hanyagolom a témát.
Mivel magát a játékot is ezzel kreálták - úgy tudom -, így ez eléggé furcsa felvetés :D szűz még a Skyrimod? :D :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

TGWH írta:
Dr Lecter írta:Ajjaj, nézegettem, hogy milyen fájlokat nem tölt be: Navmesh vagy mi, Whitrerun exterior, meg hasonlók, tehát az alapjátékot igencsak erősen érinti.
Úgyhogy egyenlőre hanyagolom a témát.
Mivel magát a játékot is ezzel kreálták - úgy tudom -, így ez eléggé furcsa felvetés :D szűz még a Skyrimod? :D :D
Én is lestem nagyokat.
Dragonborn, Dawnguard és a három Hi Res Tpack van rajta.
De úgy néztem meg, hogy csak a sima Skyrimot töltöttem be.
Indorial

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Valaki felvilágosítana, hogyan kell MODok szöveg fájljait módosítani a Creation Kit segítségével?
Letöltöttem kicsomagoltam, de nem tudom, hogy akárhová ki lehet e vagy be kell másolni a játék főmappájába?
2 db alkalmazás fájl van benne egy Cration Kit névvel, amit ha elindítok kiír valami hibaüzenetet, és egy Archive nevű, ami működik és úgy sejtem ezzel lehet valahogy szöveget módosítani, de nem jöttem rá, hogy hogyan is...
A frostfall nevű MOD szöveg fájlokat akarom átírni magyarra, legalábbis a kezelőfelület részeket, mert az oktató leírások elég nagy terjedelműek.

Valaki tud segíteni ez ügyben?
Thrawn

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: Thrawn »

Alap szinten már tudok bánni a Creation Kit-tel.Így arra gondoltam hogy csinálok egy összetettebb mod-ot a játékhoz. Arra nem jöttem rá hogy azt hogy lehet megcsinálni hogy egy személy egy küldetés megtétele után máshol legyen.
KrcsnSlym
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. okt. 26., csüt. 16:44

Re: Creation Kit

Hozzászólás Szerző: KrcsnSlym »

Sziasztok,

Elkezdtem csinálni egy saját Mod-ot. Egy csarnokot akarok csinálni, kvázi egy múzeumot/gyűjteményt, amiben rengeteg próbababa és fegyvertartó állna.
Korábban már elkezdtem és akkor működött is minden, de sajnos egy gép újratelepítés hazavágta a munkámat.
Mivel nem egyszerű próbababákat csinálok, hanem a játékbeli npc-k egy részéből készülteket, így a hagyományos, eredetileg a játékban lévő próbababa duplikálása nem megoldás.

A problémám ott kezdődik, hogy az alap próbababa sem működik, ha én csinálom a konfigurálását. A duplikátum viszont tökéletesen működik.
Mi lehet ennek az oka és mi a megoldás rá?

illetve hogyan tudom megoldani, hogy fegyver is lehessen a próbababánál?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Válasz küldése