Küldetések végigjátszása

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nem fogod megtalálni a másikat, nincs benne a játékban, elveszett.
Lyana

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Lyana »

Adweex írta:Valaki megcsinálta már a Forbidden Legend nevű questet? Amikor a 3 amulettet kell össze kovácsolni ; újra kovácsolni?.:D (reforge)
A vége nagyon ütős lett!
Én elkezdtem meg van a 3. amulett, viszont nem tudok ki jutni a templomból.. a fő csontváz íjat droppolt a sírja körbe van rakva gyertyákkal ha valaki meg tudná mondani hol a kijárat vagy hogy jutok ki azt megköszönném ugyan is ez az 1 mentésem van :/ gyorsutazni se lehet max ott fogok megöregedni Lydiával :O
Köszi a segítséget előre is :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lyana írta:
Adweex írta:Valaki megcsinálta már a Forbidden Legend nevű questet? Amikor a 3 amulettet kell össze kovácsolni ; újra kovácsolni?.:D (reforge)
A vége nagyon ütős lett!
Én elkezdtem meg van a 3. amulett, viszont nem tudok ki jutni a templomból.. a fő csontváz íjat droppolt a sírja körbe van rakva gyertyákkal ha valaki meg tudná mondani hol a kijárat vagy hogy jutok ki azt megköszönném ugyan is ez az 1 mentésem van :/ gyorsutazni se lehet max ott fogok megöregedni Lydiával :O
Köszi a segítséget előre is :)
Keresd meg, valahogy ki lehet jutni. Nézd a térképet, van helyi is, ott jelöli a kijáratot, meg azt is, ahol nem jártál, arra menj.
Vendég

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Keresd meg, valahogy ki lehet jutni. Nézd a térképet, van helyi is, ott jelöli a kijáratot, meg azt is, ahol nem jártál, arra menj.[/quote]


Láttam egy videót és elméletben ki nyílt magától ahogy meghalt a csontváz.. de az a hüle gyerek kivágta azt a részt amikor feltette az amulettet :D az aktiválta :)
Köszi a gyors választ megmenekültünk :P
sanee78

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: sanee78 »

Sziasztok!

Felraktam az unoffical patchet. Van egy Fehércsermelynél állomásozó Khajit karaván, de csak a karaván...Macska szerű kereskedők már nincsenek ott...viszont távolabb találtam halott khajitott.. Okozhata -e a unoff patch, vagy a játékban megölik őket??? Ez hiba-e?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: genndy »

Vándorolnak, nincsenek mindig egy helyen. Nem hiba, nem a patch okozta, megölhető nem-essential karakterek (sárkánytámadást pl. nehezen viseli minden npc).
sanee78

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: sanee78 »

Igen, de karaván, vagyis a bungalók, sátrak már jó 6-7 napja ott vaNNAK, de kereskedők sehol, illetve a közelben 1-2 kereskedő khajit fekszik vizszintesen (nem én voltam)... igy is normális??
Indorial

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Indorial »

A pusztítás szintem elérte a 90et és felvettem a küldetést, ami a mesteri szinthez kell, kapok egy könyvet benne pár sor írással...azt írja a küldetés hogy olvassam el a könyvet de nem tudok rájönni mi lehet a megoldás...talán valami helyre utal.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: genndy »

Helyre utal. Mászkálj a világban, fedezz fel, aztán rájössz hogy hová kell menni. Ha már láttad a helyeket, akkor rá lehet jönni hogy hová kell menni, mert megvannaka a tájékozódási pontok, de ismeretlenül nehéz.
Ráadásul három helyre is el kell majd menned...
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

Indorial írta:A pusztítás szintem elérte a 90et és felvettem a küldetést, ami a mesteri szinthez kell, kapok egy könyvet benne pár sor írással...azt írja a küldetés hogy olvassam el a könyvet de nem tudok rájönni mi lehet a megoldás...talán valami helyre utal.
Én is hamarosan ezt a quest-et fogom csinálni, és bár nem tudok angolul, de egyelőre úgy tűnik, hogy ez alapján http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Dest ... tual_Spell elég csak az égtájakat lefordítani és a helyeket megnézni a linkek alatt és talán meg is lehet csinálni.

Remélem tudtam valamit segíteni, ha használhatatlan, akkor meg bocsánat.
Indorial

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Indorial »

A link hasznos, tényleg el kell menni arra a 3 helyre rátenni az emelvényre a kapott könyvet rányomni egy tűz, jég vagy villámot és kész, utána már meg lehet venni a legpusztítóbb varázslatokat.
Mire végeztem vele már 100as volt a pusztítás képesség, de a mester szintre már szerintem felesleges rátenni a pontot, mert így se kerül szinte semmi mannába a pusztítás :twisted:

Arra lettem figyelmes, hogy a pusztítás képesség az elején viszonylag lassan fejlődik, de mikor már 30. szint környékén volt 90-et sebző varázslatom (és jó mannaköltség csökkentő cuccaim) és ellenfelenként 1-8 lövésre volt szükség onnantól hamar fejlődött kb az utolsó 20 pont úgy szaladt fel, hogy észre sem vettem, lehet magasabbra kell vennem a nehézséget (beavatotton van most), hogy legyen valami izgalom, mert a sárkányok sem bírják a villámvihart :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Indorial írta:A link hasznos, tényleg el kell menni arra a 3 helyre rátenni az emelvényre a kapott könyvet rányomni egy tűz, jég vagy villámot és kész, utána már meg lehet venni a legpusztítóbb varázslatokat.
Mire végeztem vele már 100as volt a pusztítás képesség, de a mester szintre már szerintem felesleges rátenni a pontot, mert így se kerül szinte semmi mannába a pusztítás :twisted:

Arra lettem figyelmes, hogy a pusztítás képesség az elején viszonylag lassan fejlődik, de mikor már 30. szint környékén volt 90-et sebző varázslatom (és jó mannaköltség csökkentő cuccaim) és ellenfelenként 1-8 lövésre volt szükség onnantól hamar fejlődött kb az utolsó 20 pont úgy szaladt fel, hogy észre sem vettem, lehet magasabbra kell vennem a nehézséget (beavatotton van most), hogy legyen valami izgalom, mert a sárkányok sem bírják a villámvihart :D
Én azt csak simán kámeháménak hívom. :roll:

U.i.: A kezdetektől a legmagasabb nehézségen nyomom, és sajnos ott a varik még az optimális fejlesztéssel sem képesek döntően beleszólni a boss fightokba. A sneak + tőr kombó viszont még mindig OP!
Indorial

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Indorial »

A lopakodást nem szeretem, mert én ha pl mágus karaktert játszom, nem tudom rávenni magam, hogy lopakodjak és hátba szúrjak, de ez igaz fordítva is orgyilkossal nem bírok varázslatokat használni, harcossal se lopakodni se varázsolni nem tudok:)
De abban egyet értek, hogy magas nehézségen a tőrrel lopakodás nagyon hatékony, ott is ha jól tudom akár 32*-es kritikus sebzést is lehetséges bevinni (még nem próbáltam, de láttam egy videóban).

ui: pár szó a powertrainről. Szerintem ott van elrontva a fejlődési rendszer, hogy lehet powertrainelni, így szinte rákényszerítik a játékost...ez megöli kicsit a szerepjáték érzést (bármennyire próbálom elkerülni, egyszerűen rám tukmálja magát:)..., mert pl egy soultrappal pár perc alatt hatalmasat lehet fejlődni egy halott ellenfélre lövögetve, akkor is ha nem nyeljük el a lelkét...úgy kellett volna megcsinálni, hogy csak akkor fejlesszen a soultrap varázslat, ha ki is nyerjük a lelket...és így a többi varázslattal is, hogy fokozatosan fejlődjön a karakter. És így több képességet is "hasznos" használattól kellene fejlődniük, mert pl a fegyverhasználat miért nem fejlődik ha csak simán egy bábut kaszabolunk? Na ugye..
Kocsis76
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013. dec. 29., vas. 11:50

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Kocsis76 »

Eljutottam a főküldetésben odáig, hogy béketárgyalást tartanék. De csak tartanék. 1: a mellettem lévő szék üres. nem tudom kellene e oda valaki. (mellettem a jobb oldal)
2: ki kell tárgyalni egy város cserét. Mindegy melyik várost adom cserébe, utána még elvitáznak egy kicsit, de utána süket csend hosszú ideig, és semmi más (ha a tolvaj várost adom, akkor a lázadók felállnak, de tovább semmi) másik esetben szimplán semmi. Mi a baj? Szeretnék tovább menni.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Még sohasem jutottam el idáig (pedig valahogy mindig is jobbnak érzetem a fegyverszünetet), de a kedvedért utána néztem a lehetséges hibáknak.
UESP leírása szerint a tárgyalásnak van egy pontja, amelynél magadra haragítod az egyik csoportot. Esetedben, h a jól értem a lázadókat.
Mikor felállnak távozni a sértettek Esbern beszédet intéz a távozókhoz a helyzet kritikus mivoltáról.

Ez a pont pedig bugos. Hasonló a probléma mint a A Cornered Rat nevű küldetésnél (azaz nem játszódik le a szinkronszínészszövege).

A megoldás kicsit bonyolult. A konzol segítségével át kell ugranod Esbern dialógusát, ezt úgy tudod megcsinálni ha begépeled a setstage MQ302 170 parancsot. Ezután meg kell várnod, míg reagálnak az öreg szónoklatára, és utána újabb kódot viszel be a konzolba, ezúttal a setstage MQ302 180.

Az angol leírás megjegyzi, hogy néha ez sem oldja meg a problémát. Ilyenkor a végig kell pörgetni a küldetést csalással. Azaz a fent leírt kód végére raksz egy 300-ast.

Remélem tudtam segíteni!
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Nekem anno ezen fájlok bemásolása a játék könyvtárába segített a problémán:
http://skyrim.gamebanana.com/sounds/16391
Bár nálam Esbernnek egyáltalán nem volt hangja, de ez csak a tárgyalásnál okozott gondot, viszont a másolás után megoldódott a nyelve.
Kocsis76
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013. dec. 29., vas. 11:50

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Kocsis76 »

De pontosan hova kéne másolni? nem találok olyan mappát ami a hangokért felel.
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

A README-ben csak ennyit ír: JUST COPY AND PASTE TO SKYRIM's DATA FOLDER !
Nem emlékszem hogy én anno hova másoltam, de ha becopyzod ide: C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Skyrim\Data
abból nem hinném, hogy baj lesz, a játékban meg majd kiderül, hogy működik-e....
lonci

Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: lonci »

Sziasztok!
Az őscsillanó nedvét hogyan lehet megszerezni? A fa gyökerein nem jutok át.Ez a fa gyógyítása küldetés Fehérvágtából.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: genndy »

Kaptál egy kést (kicsi, fekete-zöld, Nettlebane, nem tudom hogyan magyarították). Használd.
lonci

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: lonci »

genndy írta:Kaptál egy kést (kicsi, fekete-zöld, Nettlebane, nem tudom hogyan magyarították). Használd.

Köszönöm ,erre nem is gondoltam :oops:
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: jondon »

genndy írta:Kaptál egy kést (kicsi, fekete-zöld, Nettlebane, nem tudom hogyan magyarították). Használd.
Ha viszont magaddal viszel egy fickót a templomból, aki veled akar odautazni, más lehetőséged is lesz ;)

Üdv:
Jondon
RPG_Assassin

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: RPG_Assassin »

Üdvözletem!

Nos, feltennék egy kérdést ami lényegében kifejezetten veri a csőröm. Vannak a drága pengék a játékban, (hogy rohadna el mindkettő. Főleg Delphine) és a tárgyalás után odarángatja a ragyás pofáját hozzám hogy "mennyé őd meg Paarthurax-ot mer egy lábas giliszta és meg kő dögőnie mert 9000000 csilliárd évve ezenőtt keresztbe szart egy hegyet.". Nos. Első végig játszásomnál ezután a szövege után békésen elővettem a kardom és szépen átküldtem a két füle közt. Azután újra töltöttem és megvártam míg haza megy aztán árulás vádjával megint megöltem. Pusztán kedvességből, meg hálából mert megkeserítette a dolgom. De most a másodiknál eszembe jutott, hogy nincs olyan dialóg vagy lehetőség hogy szimplán abba a ragyás képébe mondjam hogy dugd fel a gennyes ötleted magadnak?

Semmiféle lehetőségem sincs arra hogy ezt neki megmondva visszautasítsam és megmondjam hogy valakit aki segítsége nélkül eddig nem jutottam volna el akkor se ölnék meg ha Aldium nagy lábujjának a kiskörmének a wc papírja lenne?

Őszintén a szemem és az agyam égette ki ez a mondat. Ez után a "parancs" után egyenesen rühellem a pengéket, pedig eddig csak idegesítettek.

Viszont ha itt vagyok, válaszolok pár, szerintem egyértelmű válasszal rendelkező kérdésre.

Tárgyalás:
Nem mindegy mit adsz át kinek, és mit mondasz mit adjon a másik cserébe. Arany közép utat keress mindig! Míg az egyik adjon várost, cseréljen le ezt azt, addig a másik adjon kárpótlást ezért azért, cseréljen át mást másra és vegyen át valami mást. Ha az egyik pofont kap a másik ne öklöst kapjon, hanem másik pofont. Tök mindegy melyik oldalra léptél be, de a legjobb ha egyik oldalra se lépsz be a főküldi erejéig! Akkor tudod a legjobban megcsinálni ezt a részt.

Legjobb ha The Reach megy a Birodalomhoz, de a Stormcloack meg fizet kártérítést. Erre hajlanak a legjobban. De rajtad áll hogy legózol.

Hang Hibák:
Esbern (tipikusan Penge ez is) mint ahogy az lenni szokott bugos min a szar hogy így fogalmazzak. A játék folyamán annyi idegesítő és zavaró bug nincs mint a drága pengéknél. Legjobb megoldás, ha már az elején agyonvágod az öreget meg az idegesítő tacskó nőjét egy lapáttal és ásod is el a fenébe. :) Viccet félre téve, Nexus oldalon le lehet tölteni egy csomagolt fájlt ami tartalmazza Esbern bácsi hangjait. Ezeket be kell másolni és Hüpp-Hüpp-Hüpp Barba Trükk már nincs is bug.

Hogy hova meg a következő:
Mindegy hogy steam vagy tört verzió. Ide kell menjen. Ha nincs mappa, CSINÁLJ!
Skyrim\Data\sound\voice\skyrim.esm\maleuniqueesbern\

Értelem szerűen csak annyi és olyan mappát csinálj amit a tömörített nem tartalmaz. Szóval ne csinálj DATA-án belül még sound-ot és még ...stb ha a letöltöttben ott van hogy sound->voice...stb.



Egyenlőre ennyi. Ha valakinek van kérdése, Oblivion óta Fallout-ot keresztül Vegas-on át Skyrim-ig szétmodoltam már mindent, mindenféle döglést láttam a rendszer részéről, hátha tudok segíteni. A főküldin kívül Skyrimben sok mást nem játszottam. Szóval főküldin kívül max hibákban tudok helpelni.

Továbbá személyes megjegyzéseim.
Oblivionban imádtam a Birodalmat és élvezettel öltem mindent amit lehetett és a béke ellen tér.

Skyrimben egyszerűen képtelen vagyok felfogni hogy a Birodalom direkt vette át egy idióta hülye gyerek szerepét, vagy élvezi? És a Thalmor... no comment. Egy esélyt ha kaphatnék játékon belül hogy úgy írtsam ki őket ahogy ki lehetett a New Vegasban a Légiót, olyan Hitleri mészárlást rendeznék abban a hugy sárga képükben hogy összeszarnák magukat. Még arra is lenne pofám hogy Alduint béklyóval a csicskásommá tegyem valahogy és ráuszítsam arra a tetves csürhére. Mi az hogy leverték a Birodalmat pillanatok alatt? És hol volt a Birodalmi légió? Sörözött a kocsmában? Azok közül a Birodalmi Palota Őrség? A Sárkány Légió? A Császári Testőrség? Ha csak a palota őrségből indulok ki azok már elitek. A Sárkány légió vagy a Császári testőrségről nem is beszélve. A Dremora Lordokat úgy űzik vissza a síkjukra hogy visítanak kínjukban. És ezt a játékban egykét könyv is leírja. Akkor mi? Ezek csak nyomorult elfek akiknek ha a füle megsérül felsír. Nem harcosok, varázslók. Erősek a varázslók, az tény, de nézzük már meg hogy mekkora a Nyár-Szigetek és Mekkora a Birodalom. Mekkora túlerőt vertek is le rityroty? Az új Császár vagy egy idióta vagy valami paraszt akit a kapálásból kapartak össze és a trónba tették... Nevetséges. Egykét Thalmor ügynök még egy erősebb banditával sem bír el, akkor hogy a tökömbe győztek? Meztelenre vetkőztek a ribancaik és ájulásig keféltek a légiósokkal vagy mi a fene? :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: TGWH »

RPG_Assassin írta:Üdvözletem!

Nos, feltennék egy kérdést....
Javaslom a Császári Könyvtárat itt felül, Valahol már a Birodalom témát kibeszéltük, engem annyira nem is érdekel miért esett szét, el is felejtettem :D
Igen, a játék sajnos ilyen, rengeteg lehetőséget kihagytak belőle. Én pl. beálltam volna a thalmorokhoz is, mielőtt lemészárolom őket, talán le sem mészároltam volna, ki tudja.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Vik »

RPG_Assassin írta:Üdvözletem!

Továbbá személyes megjegyzéseim.
Oblivionban imádtam a Birodalmat és élvezettel öltem mindent amit lehetett és a béke ellen tér.

Skyrimben egyszerűen képtelen vagyok felfogni hogy a Birodalom direkt vette át egy idióta hülye gyerek szerepét, vagy élvezi? És a Thalmor... no comment. Egy esélyt ha kaphatnék játékon belül hogy úgy írtsam ki őket ahogy ki lehetett a New Vegasban a Légiót,
Az őrjárataikat elintézheted.
Mi az hogy leverték a Birodalmat pillanatok alatt? És hol volt a Birodalmi légió? Sörözött a kocsmában? Azok közül a Birodalmi Palota Őrség? A Sárkány Légió? A Császári Testőrség? Ha csak a palota őrségből indulok ki azok már elitek. A Sárkány légió vagy a Császári testőrségről nem is beszélve. A Dremora Lordokat úgy űzik vissza a síkjukra hogy visítanak kínjukban. És ezt a játékban egykét könyv is leírja. Akkor mi? Ezek csak nyomorult elfek akiknek ha a füle megsérül felsír.
A thalmoroknak volt néhány évtizedük felkészülni a Birodalom ellen, azonkívül nem pillanatok alatt győzték le, hanem néhány év alatt két, nagyjából egyforma erős (ám az egyik sokkal nagyobb területű, tehát utánpótlás/helyőrség szempontjából hátrányos helyzetű) állam kölcsönösen tönkreverte egymást.
Indorial

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Nem találtam rá jobb témát ezért ide írom.
A jelenlegi Nord karakteremmel igazi hazafi felállásban játszom (könnyű páncél, balta pajzs), utálom a Birodalmat a Thalmorokat, Thalos felemelkedéséért dolgozom stb..., ahogyan igaz Északi tenné.
Első dolgom volt a Bajtársak kalandsort megcsinálni, bár semmi haszna, hogy én lettem a vezér...
Befejeztem a Polgárháború részt, a Birodalom leverve, de valahogy mégsem tetszik a dolog, valahogy hiányérzetem van...említést tesznek hogy most készülni kell a Thalmorok ellen, lesz belőle valami vagy az már egy másik történet?
Egész idő alatt miközben a Birodalmiakat aprítottam szerettem volna egy Viharköpenyes tiszti páncélt (medve sapkás), mert baromira jól néz ki, de mire oda értem, hogy megkaptam már 31. szinten voltam epikus üvegpáncéllal, ami 2* jobb volt....mekkora szívás már ez???!!!
Másik, ami bántja a szemem, hogy a csaták lerombolják a városokat pl Fehércsermely romokban áll, pedig baromi szép volt..nem hiába vettem ott házat, és minden utam oda vezet...újraépítik valaha a lerombolt részeket?

És még az is zavar kicsit, hogy míg az Oblivionban volt hírnév rendszer, meg lehetett nézni melyik céhnél milyen rangban voltam és az általános hírnevem mértéke növelte vagy csökkentette az emberek hozzám viszonyított hozzáállását, addig itt semmi hasonlót nem látok.

Szóval kicsit furára sikeredett számomra a Skyrim, mert ha a szerepjátékos oldalról nézzük elég sután ér véget az Északi karakterek nemetelése.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kis híján felsoroltad, miért óriási csalódás a Skyrim. Mindig ami ígéretesnek tűnik kiderül, hogy nincs kész, vagy negyede a készítők elképzelésének.

1.) Céhmesteré válni a leglogikátlanabb úton lehet szinte mindenhol, sőt a DB-nél egyértelműen megleszel átkozva (nem lövöm le mivel).

2.) Én a leírások alapján úgy vettem ki, hogy a lázadok győzelmével pont ellenkező hatást érsz el. Azaz a félország útjait elárasztják a thalmorok.
Amúgy nem lesz belőlük semmi...

3.) 30. szint után (de lehet, hogy korábban) az ereklyék is hasztalanok lesznek, így elmondható, hogy nincs értékálló tárgy a játékban. Bár én rég nem eszerint öltöztettem a karakterem.

4.) Emlékszel Kvatch-ra?

5.) Ezekért az én szívem is fáj, pedig mekkora buli volt.

Ha szigorú vagy akkor ez nem rpg; de basszus ma mégis mi számít annak? A gamekapcson a diablo lett 2013 legjobb rpg-je. 10 év alatt eljutottunk, oda hogy egy hack and slash -t nem tudunk megkülönböztetni egy rpg-től. Bravo!
Indorial

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Volt már mágus karakterem, egy idő után nem volt kihívás csak mentem előre és mindenkit hamuvá égettem, nem sok élmény maradt.
A harcos szintén, egy szint után csak megyek előre és kaszabolok.
Settenkedős karakterem viszont még nem volt, most kipróbálom azt, egyenlőre hagyom a fő szálat csak a settenkedős küldetésekre koncentrálva, remélhetőleg ad valami újat, amit eddig még nem tapasztaltam:)
Indorial

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Na egy Imperial tolvaj/bérgyilkos karaktert indítottam (tudom a gyíkok macskák vagy Legolas elfek nagyobb előnnyel indulnak, de nem jönnek be:))
Kb egy óra játékkal 19. szintre toltam magam a lopakodás és zsebmetszés segítségével...szinte mindenkit kifosztok, aki szembe jön:)
Kicsit fura, hogy nem kell öldökölni:D A vadonban egyszer találkoztam farkasokkal és kis híján végem lett:D

Valaki írna egy kis ismertetőt, mire érdemes fejlődni? Eddig az erőnlétet toltam fel 250re most egy keveset teszek életerőre is, aztán megint erőnlétre..
A lopakodás ágon a legfelsőt kivéve már mindent kipontoztam, a zárnyitást nem hiszem, hogy nagyon kellene fejleszteni, mert eddigi harcos karakteremmel is simán kinyitogattam a mester zárakat is pár törött kulccsal.
Zsebmetszésen sem látom értelmét mindent kipontozni...kulcsokat most is simán el tudok lopni stb..
Beszédkészséget látom esetleg még hasznosnak ,de csak mert annyi aranyat akarok szerezni, hogy a házamban felhalmozhassam és úszkálhassak mint Dagobert bácsi:D

De akkor mire költsem a pontokat? Később az enchantra biztos kell, de addig még sokat kell kalandozni, hogy annyi lélekkövet szerezzek, hogy érdemes legyen nekiállni fejleszteni.

Azt hiszem ebben a kampányban nem az lesz a célom, hogy mindent felfedezzek, lehetőleg csak annyit fogok a vadonba menni amennyit feltétlen muszáj és inkább városi ember leszek, most kicsit erre van szükségem, az előző 2 gyilkológép karakterem után :D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: genndy »

Archery, és akkor távolból is lehet szépen öldökölni. Közelharchoz én legalább az egykezest fejleszteném. És könnyűpáncél.
Én raknék rendesen az életerőre is, mert amíg nem vesznek észre nincs baj, de utána nehéz életben maradni. Plusz ugye a vadonban nem sunnyog az ember, az állatok viszont kajálni akarnak belőle.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Tökéletes csendes gyilkos:

- Az íjászat első perkjéből mind az 5 pontot unlockolni.
- A Eagle Eye és a Critical Shot perket beszerezni (az utóbbiból, nem muszáj mind az 5 szintet unlockolni, mert anélkül is overkill lesz)

- Sneak-nél csak a jobb oldali (kurta) ág kell!

- Ha tényleg annyira béna vagy, hogy nem tudod elkerülni a harcokat, akkor Light Armor elkső perkje (több nem fog kelleni)

- Illusion-ból MINDENT, ami nem varázslat olcsóbbító perk!
- Muffle
- Rage alapú spellek.
- Ne ellenkezz! A tolvajok igen is használnak illúziókat figyelem elterelésként!

- Egykezes harcmodor + Bladesman perk (én poénból Hack and Slash perket unlockoltam, de az egy psycho történt)


Legfontosabb: Döntsd el, hogy tisztes tolvaj vagy - no kill no xp VAGY pusztító árny - they never saw it coming (xp túl tengés)

Szerk.:
Érzem, hogy ellenkezni fogsz. NE ellenkezz!
2013-09-21_00009.jpg
Indorial

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Indorial »

A gyors fejlődés miatt elpazaroltam egy jópár skill pontot...de lehet újrakezdem az egészet, mert gyakorlatilag pár óra latt 24. szinten voltam csak abból, hogy az elején a settenkedést power tranieltem a zsebmetszés meg 100as lett csak attól, hogy kiraboltam mindenkit, aki szembe jött:D
Újra fogom kezdeni és csak az ajánlott dolgokra fogom tenni a pontokat.
Tök jól elszórakoztam eddig..2 rablós gyilkolászós küldetést csináltam összesen de az tök érdekes volt így settenkedve.
A vadonban a medvék és egyéb vadállatok gondot okoznak, de 300+ staminával el lehet szaladni előlük :)
Eddig nem tudom mekkora értéket szedtem össze, mert még nem tudtam kinek eladni, de szerintem a sok ékszer és drágakő rengeteget ér szóval jól lehet keresni zsebmetszéssel...és nem kell tonnányi fegyvert cipelni, az ékszerek könnyűek:)
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Sziasztok!
A VI. Treasure Map-ot szeretném megszerezni, de olyan problémába ütköztem, hogy nincs meg a holttest amiből ki kellene halászni.
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Treasure_Maps
Igazából nem is az zavar, hogy így nem lesz benne a gyűjteményemben, mert konzolba beírva még megszerezhetem. Azon gondolkodtam el, hogy ilyenkor hova lesz az a holttest vajon?
Eléggé el van dugva így nem valószínű, hogy én bolygattam meg akaratomon kívül.
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Gruby »

A youtube-on találhatsz videókat ebben a témában, én ezt használtam:
Skyrim - Treasure Map 1-10 + Fort Neugrad
youtube keresőjébe bemásolod a címet és megtalálod ezt és más videókat is...
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: genndy »

Valami állat odébblöködte, leverte, esetleg bugzott a Havok és elrepült. Próbáld megnézni a lelőhelye alatt, vagy a környékén. Ha nincs meg, akkor nincs, mindenesetre fura, csak úgy nem kellene eltűnnie.
Indorial

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Nem tudom eddig fel sem tűnt csak mostanában, hogy a ragadozó állatok igazi ragadozóként viselkednek....a medvék ámokfutó módjára megölnek minden más állatot és embert aki arra jár...mostanában akármerre megyek, mindenütt ezt látom, szinte engem már meg sem támadnak kisebb ragadozók mint pl farkas, mert a medvék megölik őket és csak a farkasok hulláival találkozom:D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nincs fönt a SkyTEST mod? Vagy Sprigganok garázdálkodnak, azok meg tudják bűvölni az állatokat, aztán még a nyuszi is neked megy :)
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Köszi a válaszokat :)
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Amúgy ennek a Havok-nak van valamilyen "javítása"? Eléggé zavaró, hogy az ellenfelek az utolsó lövéstől, ütéstől 30 m-t repülnek...
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nincs javítása, mert benne van a játékban. Havok a Vsync miatti sok fpstől kergül meg. Ha zavar a túl heves fizika, akkor van rá mod, pl. (Realistic) Ragdolls and Physics (link most nincs, mert megint szar a Nexus).
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Itt a link hozzá: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/601/?
Amúgy úgy nézz ki a Nexusnak megint "olyan" napja volt. :D
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

Volna néhány kérdésem. Előre is köszönöm a válaszokat.

1.1) Az Alteration Ritual Spell quest-ben Tolfdir azt mondja, hogy megkaphatom az ebonyflesh továbbfejlesztett változatát. Már 100-on van az alteration skill-em, de a sima ebonyflesht-t még mindig nem tudom megvenni. Sajnos más varázslattal is jártam már hasonlóan, de később, ha visszamentem akkor ott volt. (Feltételezem, hogy valami bug okozza mert még nincs fent az USKP). Lehet , hogy más mágiaiskolából is hiányoznak varázslatok. Van rá valami mód, hogy ezeket meg tudjam venni?

1.2) A fentebbi quest-ben már megszereztem a Kahvozein's Fang-et. Most várnom kell addig amíg megtámadnak a sárkányok? (mert már jó rég nem találkoztam eggyel sem, és akkor is volt, hogy egyszer-kétszer rendesen kergetnem kellett, és nem értem utól, pedig már legalább nem okoz gondot a megölésük)

1.3) Konkrétan, hogy kell, majd kinyerni a Dragon Heartscale-eket? (Jólértem, hogy csak jobb kézbe kell venni a Kahvozein's Fang-et, amikor átvizsgálom a maradványokat? „it must be equipped in the right hand (it doesn't work when equipped in the left hand), then examine a dragon's corpse” )

2.) Megcsináltam a The Taste of Death quest-et. Ha csak akkor ettem emberből, de azután nem fogok, akkor is kialakulhat valami betegség, vagy addikció, mint a vampirizmus esetében? Lehet ennek esetleg más negatív következménye?

3.1) A Boethiah’s calling című küldetésben, ha Lydia-t otthon hagyom (megparancsolom neki a Whiterun-ban lévő házamban, hogy várjon), hogy felfogadjak egy új követőt Széltetőn, akit feláldozhatok, akkor az adott követő azt mondja, hogy nem jöhet velem, amíg van másik követőm. Mit tegyek, hogy Lydia-t is megtarthassam, és a quest-et is teljesíthessem és lehetőleg cheat-et se kelljen használnom?

3.2.)Talátam egy videót és egy leírást http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Boethiah%27s_Calling , ami szerint,ha jól értem akkor oda kell csalni valahogy Boethiah egyik hívőjét, miután a többit kinyírtuk, és így megtarthatjuk a követőnket. Ez egy biztonságos és „szabályosan” kivitelezhető módszer, vagy ez is valami programhibát használ ki aminek az alkalmazása még vissza üthet?

3.3) A fentebb linkelt leírásban az áll, hogy később, ha teljesítem Boethiah hívását, akkor kapok egy olyan quest-et, amiben meg kell ölnöm valami befolyásos NPC-t Solitude-ban. Ennek a kivitelezése befolyással van a történetre? Vérdíjat tűzhetnek ki rám Solitude-ban, vagy még rosszabb? Érdemes ezt teljesíteni vagy nyugodtan ki lehet hagyni?

3.4) Ha a quest teljesítése során a lopakodós résznél észrevesznek, van annak bármi negatív következménye

4.) Egy küldetésben Riftenben, a Bee and Barb-ban Talen-Jei megkért, hogy szerezzek neki 3 hibátlan ametisztet. Elég keveset fizetett érte, ezért utánanéztem, és ha jól értem, akkor ez a küldetés arra való, hogy rendbehozzak vele valamit, amit egy Thiefes Guild-es (ide még nem csatlakoztam) küldetésben ellenük majd elkövethetek. A kérdésem, tehát az volna, hogy ha visszatöltök egy korábbi mentést amiben már felvettem az ametisztkeresős küldetést, majd valamikor később csatlakozok a Thiefes Guild-hez, és elkövetem Talen-Jei vagy a barátnője ellen azt a bizonyos dolgot és ezután viszem neki vissza az ametiszteket, akkor is ki van engesztelve? Mi a gyakorlati jelentősége annak, ha megharagszik rám?
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Gruby »

Darkglasscoffin írta:3.1) A Boethiah’s calling című küldetésben, ha Lydia-t otthon hagyom (megparancsolom neki a Whiterun-ban lévő házamban, hogy várjon), hogy felfogadjak egy új követőt Széltetőn, akit feláldozhatok, akkor az adott követő azt mondja, hogy nem jöhet velem, amíg van másik követőm. Mit tegyek, hogy Lydia-t is megtarthassam, és a quest-et is teljesíthessem és lehetőleg cheat-et se kelljen használnom?
Lydia-t küldd el, ne várakoztasd (Párbeszédnél a legalsó). Ott fog várni a házadban, hiszen ez neki a dolga. Bármikor újra elviheted. Ha elküldted Lydiát, feláldozhatod a következő felfogadott követőt. Az Unofficial Patch nélkül nagyon sok hiba van a játékban, fel kéne tenned...
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

Köszönöm.

Azt hittem, hogy a párbeszédben a követők elküldése végleges, mert máshol azt olvastam, hogy 3 napig várnak a helyükön, aztán egyébként is „haza” mennek és ott várnak. (Teljesen rosszul következtettem, akkor ez esetben). Csak így, ha jól tudom akkor a zsoldos követő felfogadásának összegén túl, a meggyilkolása miatt rám kirótt vérdíjat is ki kell majd fizetnem. Talán majd előtte kipróbálom a másik verziót is, de ez sajnos nem ma lesz.

Természetesen majd fel fogom tenni az USKP-t, csak még egy kicsit vacillálok, mert nem nagyon értek az ilyesmihez és mással kell foglalkoznom , ezért még meg akartam csinálni néhány dolgot a Skyrim-ban mielőtt felrakom.

Az esetleges további válaszadóknak: Az előző kommentem 1.1), 1.2), és 1.3) pontjai megoldódtak. (Végre jött egy sárkány, pedig egy régebbi mentést szedtem elő (az ametisztes téma miatt), tehát azóta a játékban még kevesebb idő telt el, szóval nem tudom hogy mi alapján adja a sárkányokat a játék. Az ébenhús is meglett a küldetés teljesítése után.)
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Gruby »

A Boethiah’s calling című küldetésben, nem kapsz vérdíjat a követő legyilkolása miatt (én nem kaptam...)
Obelisk

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Obelisk »

Hello,
egy olyan problémám van, hogy a főküldinél amikor Esbern-nel kell beszélni a Ratwayben egyszerűen nem nyitja ki az ajtaját bármit mondok neki, a válasza az hogy be kell mennem és meg kell beszélni a dolgot, de csak oda jön az ajtóhoz és nem történik semmi, én meg nem tudok tovább haladni. Megoldások vagy tippek?

Köszi: Obelisk
Indorial

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Indorial »

A beszédkészséget kell növelni, hogy bízzon benned ha jól emlékszem.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Obelisk írta:Hello,
egy olyan problémám van, hogy a főküldinél amikor Esbern-nel kell beszélni a Ratwayben egyszerűen nem nyitja ki az ajtaját bármit mondok neki, a válasza az hogy be kell mennem és meg kell beszélni a dolgot, de csak oda jön az ajtóhoz és nem történik semmi, én meg nem tudok tovább haladni. Megoldások vagy tippek?

Köszi: Obelisk
Ez egy hiba a játékban. Elvileg már javították, de ha mégsem, keresd meg Skyrim Nexuson az Esbern bug (vagy hasonló) beépülőt, töltsd le, és használd.
Palyika
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. feb. 5., szer. 9:22

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: Palyika »

Sziasztok,

Magyarítást megvártam, és újrakezdtem a játékot.
Sajnos szinte a legelején elakadtam. Éppenhogy megöltem Mirmur sárkányt, leírás szerint odamentem átnézni a hulláját. Erre minden NJK elmenekül, és várják a kiáltásomat.
Azonban a kiáltásom nem aktív, mikor pedig fel akarom oldani az üvöltést, azt látom, hogy 0 Dragon Souls-om van, ezért nem tudom feloldani.

Lehetséges, hogy odaadtam whiterun-ban az alkimistának, vagy eladtam volna? Esetleg nem vettem fel a tolvaj üldözésénél, mikor az aranykarmot szereztem meg?

Szeretnék továbbmenni a főszállal is, nem csak a mellékküldetésekkel.
Segítséget előre is köszönöm,
Palyika
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Küldetések végigjátszása

Hozzászólás Szerző: genndy »

Válasz küldése