Re: Kérdések a karaktergenerálásról

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Egyik sem, mert lelkünk Istene a szabadság(HVIM)!
Tényleg nem álltam még egyik oldalra sem pedig már 350 játékórát tettem bele, de eddig még csak a stabil modok tesztelésén és néhány kaszt kipróbálásán vagyok túl.
Két különálló karakterrel ki fogom próbálni mindkét vonalat, de szerintem akkor már 700 játékóránál fogok tartani
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Dr Lecter írta:Arra lennék kíváncsi, hogy ki melyik oldalon áll, és miért?
Stormcloak vagy Imperial?
Ravaszul van megoldva a játékban, mivel mind a két oldalnak igaza van, de mindkettőnek vannak ellenszenves vonásai is.
De ha a Thalmor fenyegetést tekintjük lényegesnek, akkor inkább a meggyengült, csonka, de még így is jelentős Birodalom, mint a függetlenséget erőltető Stormcloak. (Az elfek feltörekvő birodalma az egyik legjobb ötlet a Skyrimben szerintem.)
akosnagy
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. feb. 21., csüt. 15:34

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: akosnagy »

Dr Lecter írta:Arra lennék kíváncsi, hogy ki melyik oldalon áll, és miért?
Stormcloak vagy Imperial?
Terveim szerint végig tolok mindent (alapjáték, 2 dlc), meg jópár questet, és meglátom ki tesz nekem többet keresztbe. Utánna a hős közbelép :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Birodalom.
1.) A kezdetek kezdete óta szimpatizálok velük (Légió, Hlaalu ház és persze a céhek java része is birodalmi intézménynek minősült).
2.) Túl sok bizonyíték van arra, hogy Ulfric csaló (kb. mint egy tamrieli Hitler). Az egész polgár háború, amit kirobbantott a hegyes fülűek javára hajtja a vizet.
3.) Az egész játékban itt található az egyetlen olyan karakter (Balgruuf-on kívül), aki morálisan rendben van és nem egy habzószájú tahó. Rikke Legátus.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Dr.UnGrammar írta:Birodalom.
1.) A kezdetek kezdete óta szimpatizálok velük (Légió, Hlaalu ház és persze a céhek java része is birodalmi intézménynek minősült).
2.) Túl sok bizonyíték van arra, hogy Ulfric csaló (kb. mint egy tamrieli Hitler). Az egész polgár háború, amit kirobbantott a hegyes fülűek javára hajtja a vizet.
3.) Az egész játékban itt található az egyetlen olyan karakter (Balgruuf-on kívül), aki morálisan rendben van és nem egy habzószájú tahó. Rikke Legátus.
Jómagam is Birodalmi párti vagyok. Bár mondjuk az elején Ralof szimpatikus nekem.
Youtube-on van egy kb. 10 perces videó, amelyben azt ecsetelik, hogy miért Ulfric a "király", azért kérdeztem erre rá.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Ulfric a köznép rövid távú, érzelmeken (vagy inkább indulatokon) alapuló igényeit elégíti ki, de hogy mi lesz később arra mindig olyasmi a válasz hogy majd nagyon jó lesz, mert északiak vagyunk és mi vagyunk a legjobbak, meg ez a föld a miénk. Mondjuk annyira az övék, hogy ők is a hóelfelktől foglalták el...
A Birodalom hosszú távon és viszonylag érzelemmentesen gondolkodik, ez nem is emészthető mindig a tömegek számára.
Ők a buli utáni másnaposságra is gondolnak, ezért nem is olyan hangos és látványos a buli. :D
akosnagy
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. feb. 21., csüt. 15:34

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: akosnagy »

Addig-addig agitáltok még birodalom párti leszek :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Mocskos birodalmiak, pföjj... És mit adtak nekünk a rómaiak?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH írta:Mocskos birodalmiak, pföjj... És mit adtak nekünk a rómaiak?
Franc! Pedig ezt direkt tartogattam arra az esetre, ha valami kemény vonalas Ulfric supporter megjelenne. :D

http://tinyurl.com/bpvchn4

Szerk.1.: Doki szeretne egy listát Ulfric bűneiről? :lol:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:
TGWH írta:Mocskos birodalmiak, pföjj... És mit adtak nekünk a rómaiak?
Franc! Pedig ezt direkt tartogattam arra az esetre, ha valami kemény vonalas Ulfric supporter megjelenne. :D

http://tinyurl.com/bpvchn4

Szerk.1.: Doki szeretne egy listát Ulfric bűneiről? :lol:
A gond csak az, hogy nem éltek rómaiak arrafelé :D vagy birodalmiak, egykutya, mindkettőnek császára volt, meg csapnivaló közigazgatása.... :D
Beus

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Beus »

Szeretnék egy tiszta mágus karaktert indítani. Ha altmert választok, szerintetek a játék során lesz hátrányos megkülönböztetésben részem, vagy csak beszólogatni fognak? :) Mert ugye a high elfeket nem nagyon szeretik.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Beus írta:Szeretnék egy tiszta mágus karaktert indítani. Ha altmert választok, szerintetek a játék során lesz hátrányos megkülönböztetésben részem, vagy csak beszólogatni fognak? :) Mert ugye a high elfeket nem nagyon szeretik.
Nem értem, miért gondolod hogy nem szeretik őket... :D
A mellékelt képen például egy vidám Skyrim felirathoz szolgáltak alapanyagul. A hulláik. :)
Amúgy semmi különösebb gondod nem lesz, ha high elf karaktert indítasz. Valamiért valaki mindig be fog szólni, bármilyen fajú és politikai meggyőződésű is a karaktered.
Csatolmányok
skyrimthalmor.jpg
Beus

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Beus »

Hát, a hullákat elnézve lehet, inkább egy dunmert választok. :|
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Beus írta:Hát, a hullákat elnézve lehet, inkább egy dunmert választok. :|
Nyugi, semmi sem fog történni. Annyi lesz, hogy a Thalmor nem fog az első perctől féregnek hívni... csak a másodiktól...
Szégyen, de nagyon semmibe veszik az NPC-k a játékos faját. Ha 3 méteres dremora-ként közlekednél köztük azt se vennék észre.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Hát nehezebb lenne a játék, ha high elfként mindig bucira pofoznának az északiak, khajiitként nem engednének a városokba, stb.
De sem a Morrowindben, sem az Oblivionban nem volt ez másként, legalábbis nem emlékszem ilyesmire.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Cthulhu-cult írta:Hát nehezebb lenne a játék, ha high elfként mindig bucira pofoznának az északiak, khajiitként nem engednének a városokba, stb.
De sem a Morrowindben, sem az Oblivionban nem volt ez másként, legalábbis nem emlékszem ilyesmire.
A morro-ban azért ért hátrány... ugye a kevésbé humanoid fajok nem hordhattak zárt sisakokat és csizmákat.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Dr.UnGrammar írta:
TGWH írta:Mocskos birodalmiak, pföjj... És mit adtak nekünk a rómaiak?
Franc! Pedig ezt direkt tartogattam arra az esetre, ha valami kemény vonalas Ulfric supporter megjelenne. :D

http://tinyurl.com/bpvchn4

Szerk.1.: Doki szeretne egy listát Ulfric bűneiről? :lol:
Miazhogy!
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Közbe megtaláltam!

Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Dr Lecter írta:Közbe megtaláltam!

Izé...ezek nem a bűnei, ez egy Stormcloak propagandafilm. :)
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Cthulhu-cult írta:
Dr Lecter írta:Közbe megtaláltam!

Izé...ezek nem a bűnei, ez egy Stormcloak propagandafilm. :)
Nem is a bűneire gondoltam ezáltal, hanem emiatt tettem fel a kérdést, hogy Imperial vs. Stormcloak.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Dr Lecter írta:
Dr.UnGrammar írta:
Franc! Pedig ezt direkt tartogattam arra az esetre, ha valami kemény vonalas Ulfric supporter megjelenne. :D

http://tinyurl.com/bpvchn4

Szerk.1.: Doki szeretne egy listát Ulfric bűneiről? :lol:
Miazhogy!
Este összedobom.
Előtte átolvasom a Bethesda fórum idevágó topicjait, hogy ne maradjon ki semmi. ;)
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Ha ez egy stratégiai játék lenne, nem is volna kérdés melyik oldalt támogassuk. A császár szerintem igazán felelősségteljesen vezeti a birodalmat, ezért is fogadta el inkább a megalázó békét az elfektől, mert lehetett volna ugyan folytatni a háborút az utolsó csepp vérig, de minek? Így viszont lehetőség van a talpra állásra és megerősödésre, cserébe le kell nyelni a Thalmorok ténykedését - de ami késok, nem múlik. Ezt rúgta fel Ulfric a polgárháborúval, meg a Talos-kultusz látványos visszaállításával, ez pedig tökéletes ürügy lehet az elfeknek az erőszakos fellépésre, örülnek is neki nagyon (lásd a követségen talált iratokat).
Nem biztos hogy szerencsés, ha egy uralkodó ész nélkül háborúba rángatja a népét, főleg ha nagyon is kétséges a győzelem. Ismét csak a '30-as évek Németországát tudom felhozni példaként.
Jó, legyőzik a Birodalmat és függetlenné válnak. És mi lesz az elfekkel, akik még azt a Birodalmat is kis híján megsemmisítették, amelyiknek akkor még Skyrim is része volt? Majd a levált tartomány egyedül legyőzi őket is? Egy esetleges szövetség Hammerfell-lel (mivel ők még a békekötés után is eredményesen harcoltak, és vissza is szereztek területeket) talán reálisabbá tenné a dolgot, de ilyesmit meg sem említenek a játékban sehol, meg ugye a Stormcloak frakció nem a toleranciájáról híres, vagy a diplomáciai érzékéről.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Tegyük hozzá, hogy a császár -ugyan jó stratéga volt-, csupán az északiak helytállásának köszönhetően tudta megsemmisíteni a thalmorok főseregét. Ezek után pedig elfogadta egy olyan béke feltételeit, amiket egyszer már elutasított, ráadásul tudhatta, hogy az északiakat meg a pörölyföldieket mélyen fogja sérteni. Ha lett volna egy kis politikai érzéke, a kettő közül legalább az egyiket törölteti, és akkor a két szövetséges közül az egyik megmarad. Más kérdés, hogy Ulfricnak kellett vagy 25 év, mire rájött, hogy nem úgy mennek a Birodalom dolgai, ahogy kellene. Meg akkor mi lett volna a polgárháborús küldetéssorozattal, ha mondjuk a császár nem fogadja el Talos imádatának betiltását. :)

"ez pedig tökéletes ürügy lehet az elfeknek az erőszakos fellépésre" - ezt úgy hívják, hogy oszd meg, és uralkodj. Elég régi, és hatásos taktika. A poén az, hogy az eredeti ultimátumban is ezt akarták alkalmazni, csak Pörölyföld kapcsán.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

VIGYÁZAT SPOILER A SOROK KÖZÖTT

Na akkor, ahogy megígértem megpróbálom összeszedni azokat az érveket, amik Ulfric Stromcloak ellen szólnak. A felsorolt pontok összeállítása során a játékban elhangzott és olvasott tartalmak mellett igénybe vettem az UESP és a Bethesda fórumának különböző topic-jainak anyagait is.
A következő soroknál igyekszem időrendben haladni az érvekkel, ugyanakkor nem kívánom karakter teljes életrajzát felvázolni.

1.) A megtört veterán személyes sérelmei
A főküldetés során mikor betörünk a Thalmor követségre birtokunkba kerül néhány titkos dosszié, amik közül az egyik mélyebb betekintést enged Ulfric előéletébe. Ebből a dokumentumból kiderül, hogy a lázadás vezetőjét (akkor még, mint katonát a birodalom szolgálatában) a Nagy Háború idejében elfogták a domínium katonái. Raboskodása alatt kínzásnak vetették alá (vélhetőleg testi és mentálisnak egyaránt) információszerzés céljából, hogy elfoglalják a Birodalmi Fővárost. Itt megjegyzem, hogy ez (mily érdekes) később sikerült is nekik; de pontosabb források hiányában a lázadás támogatói váltig állítják, hogy a bekövetkezett tragikus eseményhez Ulfric-nak aligha lehet köze. Nos tételezzük fel, hogy ez igaz; elvégre a kánon sehol sem említ konkrét összefüggést. Az viszont enyhén nyugtalanító, hogy az események alatt (más szavaival élve) elengedték vagy hagyták megszökni később a fogságból.

Ulfric a fogságban elszenvedett sérelmeiért a Birodalmat tette felelősé. Személy szerint ezt elég nonszensz dolognak tartom, de viszont pszichológiai szempontból még érthető.

2.) Markarth incidens.
Ahogy itt is megjegyezték Skyrim koránt sem csak a nordoké. Az ország dél-nyugati részében élő breton népesség egy része mind a mai napig elkeseredett harcot folytat a tartományért, amit mi csak a Reach-ként ismerünk (tényleg ezt minek fordítottátok?). A Forsworn vagy más néven Reachmen néven ismert őslakosok gyakorlatilag ugyanolyan elkeseredett harcot vívnak szeretet földjük felszabadításáért, mint a stormcloak lázadok. Ez a csoport nem kér a Birodalomból, se a Thalmorból, így potenciális segítői lehetnének a lázadásnak, ha csak… ha csak 4E 176-ban Ulfric zsoldosseregével vérbe nem fojtotta volna őket. Ugyanis 4E 174-ben Forsworn Felkelés néven bekövetkezett esemény során a területen békésen és vérengzés nélkül létrejöhetett a Forsworn Királyság.
Ulfric miután visszaszerezte a függetlenné vált Reach-et, véres bosszúhadjáratot indított mindenki ellen, aki összefüggésbe volt hozható a Forsworn-okkal.

Az általa és emberei által elkövetett atrocitásokat a játék során több npc-től is hallhatjuk.
Nem igazán értettem, hogy a „tisztogatás”-nak mi értelme is volt részéről. Összességében leginkább egyfajta fasiszta vagy kommunista eljárásra emlékeztet. Persze a támogatók gyakran felhozzák, hogy a játékban Forsworn csoport alapjáraton ellenséges és boszorkányimádó, ami magában hordozza a "szükségszer kemény fellépést" velük szemben (értsd.: amint meglátod, öld le). DE! Az UESP-ről nekem az jött le, hogy ezeket a terroristavonásokat és nekromantaszerű rituálékat jóval azután vezette be csoport, miután Ulfric megtizedelte az őslakosok és több tucat ártatlan civil sorait.

Tehát ezek szerint felmerül a kérdés. Kis híján egy népirtásra hajazó tisztogatást vezetett volna le Ulfric Stormcloak?

Forrás: http://www.uesp.net/wiki/Lore:Reachmen

3.) Torygg meggyilkolása
Időközben az idősödő Istlod király vagyis Torygg apja meghalt, aki így megörökölte a trónt. A játék során megtudtam (illetve az UESP is megerősítette), hogy Torygg tisztelte és felnézett Ulfric-ra. A baljós napon például az ifjú király nem is sejtette, hogy a windhelm-i Jarl a meggyilkolására készül. Torygg ugyanis nyitott volt a Birodalomtól való függetlené válás ügyében! Ki tudja, talán kicsit több munkával Ulfric könnyedén rávehette volna a királyt arra, hogy Skyrim hivatalosan elszakadjon a birodalomtól.
Akkor mégis mi volt ez az egész ezzel az ősi párbajjal meg minden? Nos Ulfric magánserege és addigra megnövekedett politikai befolyása sem volt elég ahhoz, hogy Skyrim Jarl-jait maga mellé állítsa. Mikor ráeszmélt, hogy nem lesz képes politikai nyomást gyakorolni a királyra és a tartomány vezetőire ellátogatott Solitude-ba, ahol (mily meglepő) Torygg szívesen fogadta (hiszen nem is sejthette, hogy Ulfric mire is készül). Az ifjú uralkodónak esélye sem volt, vélhetőleg büszkeségből fogadta el a kihívást… Ulfric pedig kegyetlenül elbánt vele. A játék közben is gyakran elhangzik, hogy nem csak szimplán megverte, hanem „darabjaira üvöltötte”.

Ulfric legnagyobb erősségének gyakran felhozzák, hogy hihetetlenül megnyerő és karizmatikus egyéniség; itt mégis egy ósdi, elavult és barbár, de legfőképpen aljas szokást húz elő, csak hogy megszerezze a hatalmat. Maga a párbaj is sokat elmond! Nem megleckézteti a fiatalt, hanem brutálisan elbánik vele!
Hagyományok ide vagy oda nálam ez elég aljas húzásnak tűnik.

Forrás: http://www.uesp.net/wiki/Lore:Torygg

4.) Windhelm a nagy múltú város és a gettó
A játék során a lázadás szívét szimbolizáló Windhelm városánál lepukkadtabb helyet még nemigen láttam. Ulfric aki szívén viseli népének sorsát nem képes a saját városát rendben tartani? Sőt a lakosság felét gettóba kényszeríti, míg másokat kitilt a városból; DE bezzeg a Kelet-birodalmi Társasággal együttműködik… Nem furcsa ez egy kicsit? Minden rosszért a Birodalmat tesszük felelősség; ha esik a hó a birodalmiak keze van a dologban, ha fúj a szél biztos a birodalmiak állnak mögötte, takarodjanak a birodalmiak. DE a pénzük és az árucikkeik jöhetnek…
A terület küldetései is jól tükrözik a közigazgatást: rabló bandák, kalózok, gyilkosságok, tolvaj bandák. Ulfric zsoldosai talán jó harcosok és elszántságukkal lehet, hogy a légió sokat próbált katonáihoz mérhetőek, de aligha vannak toppon az általános rend és közbiztonság fenntartásával. (Tudom nem ez a legerősebb érv, de muszáj megemlítenem tekintve, hogy rendszerint előjött a Beth fórumán)

Most, hogy ismét elkezdtem a játékot néhány mod rá kényszerít, hogy a jelentős időt töltsek Skyrim azon területein, amelyek egyértelműen a lázadókat támogatják (tulajdonképpen a térkép keleti felén, azaz birodalmi terülteken még egyszer sem voltam). Érdekes, hogy a várttal ellenben mennyi ellenvélemény hangzik el a lázadókkal szemben. Ezek az npc-k remekül rámutatnak Ulfric jellemére, hiszen legtöbbször a birodalommal való gondokat is felvázolják (tehát nem totálisan egyoldalú a véleményük), ugyanakkor látják, hogy a polgárháború és az azt kiváltó casus belli nem szolgálja a nord nép javát.

5.) Vesszen a Birodalom Talos nevében
Azoknak akiknek volt szerencséje a TES sorozat korábbi részeivel játszani eleve tudhatják, hogy nem éppen ez a legerősebb casus belli egy polgár háború elindítására. Talos azaz Tiber Septim imádatának betiltása véleményem szerint egy könnyen vállalható feltétele volt a békeszerződésnek. Elvégre ki a franc fogja és hogyan leellenőrizni, hogy én az esti horkantó pástétom elfogyasztása előtt Talosnak mondok köszönetet a napi betevő falatért? Épeszű ember aligha csinálna ebből ügyet…

…persze most nordokról beszélünk. Emlékeztek? Azokról a nordokról, akiknek a java részét meztelenül, megbénítva láttuk az útszélen álldogálva, miután átverte és levetkőztette őket egy-egy boszorka vagy élelmesebb varázslónő. Valószínűleg szerencsétlen II. Titus Mede sem gondolt a nordok „egyszerű” gondolkodására mikor aláírta a kérdéses sorokat.

Továbbá van egy igazán undorító küldetés a lázadok oldalán, az amikor egy Talos hívőt kell megzsarolni, hogy segítse a lázadást máskülönben nyilvánosságra kerül a vallása.

Forrás: http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Compell ... mcloaks%29

6.) Skyrim vs. Aldmeri Domínium
Ahogy az utakat rovó birodalmi őrjáratok is megjegyezik néha: "a lázadok, csak azt felejtik el, hogy az egyetlen dolog, ami visszatartja a Thalmorokat Skyrim megszállásától az a Légió". Az első pontban említett iratokban egyértelműen le van írva, hogy a polgárháború az elfek javát szolgálja. Ulfric akarva-akaratlanul is Thalmor-t segíti!
Ha eltűnik a Légió vajon képes lesz a jelenlegi zsoldos sereg csupán hazafiasságból ellenállni az elf hódítóknak? Ha eltűnik a birodalmi támogatás vajon meddig tudja Skyrim gazdasága kihúzni az elfek ellen (emlékezzünk valószínűsíthető, hogy a Birodalom és a Domínium között kereskedelem zajlik, vagyis az ellenség készletei korlátlannak számítana)?

A lázadók egyetlen kártyája az, hogy a Thalmorral harcoló Pörölyföld szövetséget köt a függetlené váló Égkoszorúval. De mégis mi erre a garancia? Egyáltalán lenne-e a jelenleg is harcokat fojtató Hammerfell-nek kapacitása a polgárháborút éppen csak kiheverő Skyrimnek bármilyen módon is segíteni a talpra-állásban?

Történelmi ismereteim alapján kétlem! A két világháború után Franciaország és Anglia elvesztette hatalmi pozícióját. Feltételezem, hogy Égkoszorú sem élné túl a hirtelen keletkező hiányokat, amiket a Birodalom kivonulása okozna a területről.

7.) Rossz társaság
Na ez az amiben a birodalmiaknál sincs hiány. A játék egész sornyi inkompetens vezetőt sorakoztat fel mindkét oldalon. Én ennél a pontnál (talán igazságtalanul) szeretnék rámutatni a lázadók ezen koránt sem szívmelengető tagjaira.

Az első dolog, amivel Stormcloak lázadókat rögtön leírják a rasszizmus (ami meg kell jegyezni koránt sem felel meg a teljes képnek róluk). A bűnbak képzés, a problémák hárítása egy másik faji csoportra pszichológiailag megint csak érthető dolog lehet. Ilyesfajta kicsinyes gyűlölködés éppenséggel azoktól származnak, akik képtelenek felismerni az igazi problémákat vagyis nem képesek átlátni a "rendszerek" bonyolult ok-okozati összefüggéseit.
Sajnos Ulfric rendesen körül van véve az ilyen „szűk látó” körű figurákkal, akik vélhetőleg rossz hatással vannak rá. Az első ilyen személy (gondolom mindenkinek egyből egy pofa ugrik be): Galmar Stone-Fist. Hogyan is jellemezhetnék? Nyers, agresszív, szűk látókörű? Legyen elég annyi, hogy még a lázadást támogatók sem igazán kedvelik a Beth fórumain, ami elég nagy szó. Ott vannak még a különböző Jarl-ok. Skald Dawnstar Jarl-ja, aki kivégzéssel fenyegetőzik, ha valaki ellenkezni mer. Laila LawGiver Riften Jarl-ja pedig egyértelműen Maven Black-Biar bábuja, így piszkosul nem számít kiül a székben.

De miért is lenne mindez lényeges? A birodalmiaknak is megvannak a maguk szégyenfoltjaik. Mi a különbség? A különbség a Rikke Legátus és Balgruuf. Balgruuf egyértelműen a népéért tevékenykedik, átlátja a teljes képet és próbál semleges maradni. Ezzel szemben mikor először találkozunk Ulfric-kal rögtön fültanúi annak, hogy ő és parancsnoka Balgruuf és városa megszerzésén tanakodnak. Miután ostrommal megszerezzük a várost tőle elég nehezen tud az ember utána tükörbe nézni...
Whiterun a Stroamcloak lázadást elég csúnyán megsínyli, ellenben a birodalmi szálon nem tapasztalható bármiféle látványos negatív hatás a megszállt terülteken. Én legalább is személy szerint nem tapasztaltam.

8.) A végső ütközet
Utoljára egy apróságot hagytam. Ajánlott megfigyelni Ulfric viselkedését, amikor Tulliussal párbajozik. Arrogáns és undorítóan bánik a legyőzött és szinte végtelen ellenféllel. Még a barbár Galmar is inkább a birodalmi generális halálát kéri, ahelyett hogy vezetője tovább alázza. Ez azért elég sokat mond számomra…


Lám hogy eltelt az idő... nos így akkor ennyi is lenne. Természetesen ez csak egy játék, egy kitalált figurával. Sok mindent bele lehet magyarázni.
A LÉNYEG: Számomra ezek a pontok teszik unszimpatikussá Ulfric karakterét és a lázadását. Biztosra veszem, hogy ugyanennyi érvet fel lehetne hozni a birodalom ellenében is, sőt elárulom hogy nagyon de nagyon nem rajongók a jelenlegi császárért! Szívsebben látnám a hideg, de kimért Tulliust a helyén, aki mint megjegyezte előbb vagy utóbb a Thalmorokra is rákerül majd a sor.

Szóval ha végigolvastátok, akkor köszönöm a türelmet az irományhoz!
A cikket nyersen (átolvasás nélkül) írtam így lehetnek értelmetlen sorok vagy helyesírási hibák. Ezek ma délután ellenőrzésre és javításra fognak kerülni ígérem!

Szerk.1.: Javítottam a helyesírási bakikon, átírtam pár mondatot, és néhány sort kiegészítettem.

TÉMÁBAN AJÁNLOM FŐFORRÁSOM: http://betweencontent.com/article-the-s ... ent-sides/
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Túl sokat játszol...

Én a játék érveit hoznám fel.

1, sárkányszülött, északon, ne hogy már egy nyamvadt khajit legyen... nord, csakis északi lehet :D jól néznénk már ki, ha akármilyen szőrös macska le tudna kiabálni akárkit...

2, a készítők lelkivilágának szegénysége, hogy az északiak barbárok... persze, vannak bevett szokások, mint hogy az erdei elfek kiváló íjászok, de részemről unom ezt a barbár dumát, amivel kisebbségi komplexusukat leplezik... Persze én mindig azt tartottam jónak, ami eltér, ami új és jó. Pl. a civilizált nomádok, a mocskos imperelista ,,birodalmi'' nyugatni városi népek, valamint Szapkovski és a Disciples sorozat világa.

3, most komolyan ennyire hülyék lennének az északiak, hogy nem tudnak másik vezetőt választani? Lehetne, miért ne, a jarlok kiskirályi szerepét valami zsenális módon ki lehetett volna használni, de ezt a ziccert kihagyta a Bethesta... miért is lepődök meg... talán ha olvasták volna a Tűz és Jég dalát :D

4, banditák mindenhol vannak, még a birodalom közepén is... kellenek a játék miatt, no de ennyi? Ezt is meg lehetett volna oldani, sokkal jobban. Ha a köv. rész 84784855 hektárja csak sivatagi homok lesz, akárhová mész, a buckák között biztos rád fognak támadni... de amúgy tényleg röhej, kiléptem a faluból, két őrtől elbúcsúztam, majd 150 méter után egy komplett zsiványtanya fogadott, az út mentén...


Ja, jobban nem megyek bele, mert minek :D
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Nem igazán állította senki, hogy az északiak barbárok lennének, a Stormcloak frakcióról és Ulfricról volt szó. Eleve hülyeség lenne barbárnak nevezni azt a népet, amelyik a birodalomalapító istencsászárt adta Tamrielnek. A játékban sincs túlerőltetve hogy "vadak" lennének, arra ott vannak a Forswornok.
Szó sem volt másik északi vezetőről, mivel Ulfric indította el a polgárháborút, nem később bukkant fel vezetőként. Nem valószínű, hogy az ő nevét viselő függetlenségpártiak mást választanának helyette.
Mocskos imperialistáknak ott vannak az elfek, éppen az Oblivion-krízis utáni kiválásuk a megnyomorodott Birodalomból és az agresszív terjeszkedésük teszi ellenszenvessé őket. Ha a Nagy Háború után még inkább meggyengült Birodalmat Skyrim is cserbenhagyja, nem sokkal lesznek különbek az elfeknél (ostobábbak viszont igen, mivel az elfek mögött egy friss, erős saját birodalom állt, amikor háborúba kezdtek).
És még ha a Stormcloak-ok győznek is, nem ám a Birodalmat győzik le, hanem azt az egy légiót, amelyik Skyrimben állomásozott.
Persze az Oblivionban is érdekes volt, hogy a Birodalmi Város falaitól 100 méterre rablótanyák, goblinbarlangok vannak...
De hát egy-egy tartomány is elég pici igazából (két-három játékbeli nap alatt egyik végéből a másikig lehet jutni), azt nem várhatjuk hogy akkora területek legyenek mint a Daggerfallban voltak. (Pedig az igencsak király lenne, de milyen szörnyeteg gépen futna, ha egyáltalán megvalósítható lenne legalább Morrowind szintű grafikával?)
Akkor már az is milyen, hogy egy város 30-40 házból áll, és óriási településnek számít.
A Tűz és Jég dala azért szépen visszavigyorog ránk a Skyrimből így is. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lényegében a polgárháborúval, azaz annak bemutatásával és választási lehetőségeivel nézik, illetve nézeti le a nordokat a Bethesta...
Az északiak mindig is független népként éltek Temrielben, az elsők voltak, akik legyőzték az elfeket - falmereket -. Azért az elfek sem olyan gonoszak, oks, rabszolgasorsba taszítják egymást, vagy egyszerűen megnyomorítják pl. a falmereket pár gombával :D
Szöges ellentétek vannak, az egyszer biztos.
Negyven ház a nagyváros, na igen, egyedül a birodalmi főváros volt nagyobb, de az olyan szinten mesterkélt lett, hogy valami hihetetlen...
Dolgozni kell ezen még kérem szépen, és mindenképp be kell vezetni a következő részekben az időutazás lehetőségét :D no meg kicsit jobban odafigyelni, hogy ez nem fps sorozat...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH egyáltalán játszottál az ötödik résszel? :D
Az időutazás már meg volt... a lehető legcikibb plot-device formájában.

Basszus, annyira sejtettem hogy fennakadtok a 4. pont rablós/kalózos részén. :) Hála a nyolcaknak, hogy nem lett belőle akkora flamewar, mint a beth fórumán. Csak a tisztánlátás véget: a gány közbiztonság abban mutatkozott meg, hogy egy sorozatgyilkos járkál szabadon, a kereskedelmi hajókat pedig kalózok fosztogatják, ezenkívül a nord őrök ügyet sem vetnek, ha a macskákat gatyáig lerabolják a város kapui előtt.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Ja, nem sokat játszottam, de akkor írom úgy, hogy normális időutazás :D ha már vót sima... a baj az, hogy nagyon sok van ebben a sorozatban, és a készítők nagyon keveset aknáznak ki belőle... bőven ki lehetne adni fél évente egy-egy nagyobb dlc-t, sokkal több újítással...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

* Hülyeséget írtam töröltem *

Lényeg: TES 3. része után egy kulcsfigura távozott a Beth-től, akinek a hiánya a mai napig generálja a ziccereket.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Dr.UnGrammar írta:* Hülyeséget írtam töröltem *

Lényeg: TES 3. része után egy kulcsfigura távozott a Beth-től, akinek a hiánya a mai napig generálja a ziccereket.
Az idős, szakállas úrra gondolsz?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Dr Lecter írta:
Dr.UnGrammar írta:* Hülyeséget írtam töröltem *

Lényeg: TES 3. része után egy kulcsfigura távozott a Beth-től, akinek a hiánya a mai napig generálja a ziccereket.
Az idős, szakállas úrra gondolsz?
Igen, de valamiért a Skyrim előtti időt felölelő könyvek szerzőjének neve ugrik be. Szinte fix, hogy a kettő nem ugyanaz a személy... ugye?
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Az idős, szakállas úrra gondolsz?
Igen, de valamiért a Skyrim előtti időt felölelő könyvek szerzőjének neve ugrik be. Szinte fix, hogy a kettő nem ugyanaz a személy... ugye?
Ezt nem tudom, de valószínűleg nem ugyanaz a két személy.
Vendég

Re: Game of the Year Edition

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Helosztok, nem tudnátok megmondani hogy itt Magyarországon mikor jelenik meg a Game of the Year Edition ?
genndy

Re: Game of the Year Edition

Hozzászólás Szerző: genndy »

Vendég írta:Helosztok, nem tudnátok megmondani hogy itt Magyarországon mikor jelenik meg a Game of the Year Edition ?
Szia! Jelenleg még nincs róla semmilyen infó. Az sem biztos, hogy kijött minden DLC a játékhoz (a kósza hírek szerint most is készül még egy), úgyhogy addig biztos nem lesz még GOTY.
Ha becsülni kell, szerintem ez év végén megjelenik vagy legalábbis bejelentik. De ez csak magánvélemény.
LotR

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: LotR »

1. Resist frost= Purple Mountain flower + Thistle Branch.

2. Damage magica regen = Blue butterfly wing + spider egg.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

A Beállítások Detail részlegében talákozhatunk egy ún. "FXAA"-al. Meg tudná valaki mondani, hogy mi is az?
Köszönöm
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Legjobb tudomásom szerint olyasmi, mint az AA (Anti-Aliasing, tehát élsimítás), de kevésbé erőforrás-igényes.
Illetve effektezéshez is jó, ha nem ENB-t használsz, akkor az FXAA-ra építő szűrőkkel gépigény-barátabb módon lehet hatni a látványra (színek, kontraszt, élesítés, ilyesmi).
zsirjan81

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: zsirjan81 »

Sziasztok!
Annyit szeretnék kérdezni,hogy a patch-ek és az update-k ugyanazok? (Pl.:Patch1.8 -- Update 11)
Vagy fel kell rakni mindent? Sehol nem találtam egyértelmű utalást erre...
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ha eredeti Steames játékod lenne, nem kérdeznél ilyet. :cry:
Ugyanaz a kettő. Elég az utolsót felrakni (patch 1.8 = Update 11)
csokito1

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: csokito1 »

Sziasztok!
Valaki leci tudna segiteni? Lvl 24-es szintu vagyok,de a jatek kezdesenel valahogy nem vettem reszt a sarkany megoleseben es igy az alap sarkanyorditast sem tudom.Hiaba csinalom a questeket es kapok uj sarkanyorditasokat,nem tudom alkalmazni,mert az alap orditast nem tudom es igy a tobbit sem tudom megtanulni.Van ra megoldas utolag,hogy helyre tudjam hozni a hibat?Elore is koszi a valaszt.Tovabbi jo jatekot.Udv.Csoki
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Semmi köze az első sárkányhoz, se az alap kiáltáshoz. Bal alul nézz körül a kiáltásoknál (súgok: 'R' betű).
csokito1

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: csokito1 »

A varazslatoknal,azon belul az orditasoknal ott vannak a kulonbozo sarkanyorditasok,amiket megkaptam,de nem lehet rakattintani,mert nem vilagitanak,mint a tobbi varazslat.Ezert gondoltam,hogy valami hianyzik,amit elcsesztem a kezdesnel es az igazsag az,hogy sajnalnam,ha ujra kellene kezdeni ez miatt.Kulonben koszi a gyors valaszt.Udv
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

csokito1 írta:A varazslatoknal,azon belul az orditasoknal ott vannak a kulonbozo sarkanyorditasok,amiket megkaptam,de nem lehet rakattintani,mert nem vilagitanak,mint a tobbi varazslat.Ezert gondoltam,hogy valami hianyzik,amit elcsesztem a kezdesnel es az igazsag az,hogy sajnalnam,ha ujra kellene kezdeni ez miatt.Kulonben koszi a gyors valaszt.Udv
Annyi hiányzik, hogy fel kell oldanod a kiáltásokat egy-egy sárkány lélek elköltésével. Ahogy az előbb megírták.
csokito1

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: csokito1 »

Bocs a sok ertetlenkedesert,nem vagyok dila,csak kezdo:). Szoval mit jelent az,hogy fel kell oldani egy sarkany lelek elkoltesevel.Meg kell olnom egy akarmilyen sarkanyt,a lelket befogni es azzal tudom feloldani?Vagy hogy kell csinalni?Leci ird le,ha megkerhetlek! Tenyleg koszi a segitsegert.Udv
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

csokito1 írta:Bocs a sok ertetlenkedesert,nem vagyok dila,csak kezdo:). Szoval mit jelent az,hogy fel kell oldani egy sarkany lelek elkoltesevel.Meg kell olnom egy akarmilyen sarkanyt,a lelket befogni es azzal tudom feloldani?Vagy hogy kell csinalni?Leci ird le,ha megkerhetlek! Tenyleg koszi a segitsegert.Udv
1.) Rámész a szürke sárkányüvöltésre.
2.) Ekkor alul megjelenik pár opció
3.) Ott lesz egy olyan, hogy Unlock Shout
4.) A hozzárendelt gombbal unlockolod a képességet (mikor elnyomod a gombot külön rá is fog kérdezni)
ASD123789

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ASD123789 »

Sziasztok, olvastam valahol olyat hogy a SkyrimPrefs.INI ben át lehet állítani pár dolgot hogy ne akadozva fusson a játék.
Úgy értem pl hogy lassabban mozog minden, késik a hang néha belaggol ( csata közben szószerint belassul) a gépem ilyen:


Processzor :Intel (R) Celeron (R)
CPU E3400 @
2.60GHz 2.59GHz

Ram 2GB 32 bites operációs rendszer
csokito1

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: csokito1 »

Mar kicsit eg a pofam,de nem adom fel:) Amikor ramegyek a szurke betus sarkanyorditasra es rakattintok ezt irja ki: Dragon Souls are required to unlock shouts. Ez a szoveg ala van huzva es alatta egy OK.De hiaba kattintok az OK-ra. Nem valami fele Soul hianyzik?Nem azt jelenti az a felirat?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nem rákattintani kell. R-el unlockolni.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

csokito1 írta:Mar kicsit eg a pofam,de nem adom fel:) Amikor ramegyek a szurke betus sarkanyorditasra es rakattintok ezt irja ki: Dragon Souls are required to unlock shouts. Ez a szoveg ala van huzva es alatta egy OK.De hiaba kattintok az OK-ra. Nem valami fele Soul hianyzik?Nem azt jelenti az a felirat?
Ahogy genndy mester is írja, amikor rámész a Shout-ra, akkor nem rákattintasz, hanem R-t nyomsz, ami az unlcok.

De figyelj! Ha ennyire nem megy, akkor itt egy tutorial videó. A második percnél foglalkoznak a te problémáddal:
Válasz küldése