Hibák a játékban

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
szca90

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: szca90 »

Deathskull írta:Akkor konzolba írd be, hogy getstage DLC1VQElder, ha erre 10-est ír ki, akkor írd be, hogy setstage DLC1VQElder 40, ha 40-est, akkor setstage DLC1VQElder 40
Getstage 30at ír ki
szca90

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: szca90 »

szca90 írta:
Deathskull írta:Akkor konzolba írd be, hogy getstage DLC1VQElder, ha erre 10-est ír ki, akkor írd be, hogy setstage DLC1VQElder 40, ha 40-est, akkor setstage DLC1VQElder 40
Getstage 30at ír ki
Rendben, beírtam hogy setstage DLC1VQElder 40, ez bevált működnek a küldik, tudom folytatni, csak most a párbeszéd panel tünt el, mikor beszélgetek valakivel...
Drenen 123

Skyrim bugok

Hozzászólás Szerző: Drenen 123 »

Sziasztok
Bocsássatok meg hogy ide írok próbálkoztam már más oldalakon is de sosem jött visszajelzés. Van sajnálatosa egy olyan problémám amit nem tudok megoldani megvettem az eredeti " The Elder Scroll V Skyrim Legendary Edition" feltelepítettem be is magyarítottam és már az első sárkányos küldinél megakadtam nem nyeli el a sárkány lelkét a főhős, azután olvasgattam sokan azt írták hogy, a Data Files-ban kapcsoljak ki mindent és csak a Dragonbor esm.t hagyjam bepipálva a többit kapcsoljam ki. Na így már tovább tudtam haladni mindaddig míg nem győztem le egy másik sárkányt is de ott megint ez a hiba jött elő nem szavja el a sárkány lelkét. Hát na jó ne annyira fontos jött a Sárkányos főküldi következő része amikor egy (Anduine nem tudom hogy jól írom-e) sárkány Széltető közelében feléleszt egy másik sárkányt na ott is előjött ez megöljük Delphivel és nem nyeli el a lelkét de addig meg beszélni nem lehet vele.Gondoltam kipróbálok mást a sötét testvérisígnél és amikor Cicerot ki kell hallgatni és be kell bújni a koporsóba és várni kell a bolondra hogy magán beszéljen és felfedje szándékait ott meg semmi nem történik hallom becsapódni az ajtót és aztán semmi. Ez a fura jelenség minden egyes főküldinél eljön megakad a játék egy ponton és semmi sem történik. Próbálkoztam már újra telepítéssel de nem tudom mi lehet a gond lehet hogy a win 8.1 nem jó neki ? sajnos nem vagyok számtek zseni aki esetleg olvassa ezt és az idejéből kitelik pár jó tippet szívesen elolvasnék. Köszönöm
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Skyrim bugok

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Helló. Sárkánylélek elnyeléshez ez kell.

http://smhk.gportal.hu/gindex.php?pg=36973943

Tégy a ott leírtak szerint.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Az alul lévő párbeszédek tűntek el (amit ők mondanak) vagy a jobb oldali (amiből te választasz beszélgetés során)?
szca90

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: szca90 »

Deathskull írta:Az alul lévő párbeszédek tűntek el (amit ők mondanak) vagy a jobb oldali (amiből te választasz beszélgetés során)?

Már sikerült megoldom, minden működik.
Köszönök minden segítséget!
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Sziasztok! Valamiért textúra hibás lett a sérülés a játékban, tehát a vér az tökre életű továbbra is, de a karakter testén lévő vágás/sérülési foltok, és a karakteren található vér, az ilyen lilás káosz... Ötlet? Sajnos pont rámentettem minden mentésemre, ami még nem volt bugos.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

A probléma megoldódott a save tools által, most viszont álandóan kilépked a játék... Ötlet? eltelik kb mindig 5-6 perc, és amióta megszűnt a hiba, sokszor random kilép.
left77
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. ápr. 5., kedd 8:57

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: left77 »

Sziasztok!
Problémám a következő:
Elkezdtem a kompániás küldetésszálat. Farkassal vagyok épp Porfi kőhalma nevű helyen. Szépen bemegyünk és annál a bizonyos teremnél ahol magamra zárom a rácsot lefagy a játék. Nem CTD vagy ilyenek. Csontra fagy mint a windows... ;) Ez pontosan annál a résznél következik be amikor Farkast megölni az ezüstkéz embereit és kienged a rácsos szobából. Kicsit utána olvasva kiderült, hogy ez nem egyedi jelenség. Úgy néz ki a követőmód zavarhat be. Ha van esetleg másik követőd. Elküldtem az összeset és az AFT is Újra indítottam, de a probléma nem szűnt meg. Szívesen fogadok pár ötletet ;)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Kull »

Nos igen. A modpakk végső tesztelésénél nálam is előjött. - Nem kidobás (CTD) hanem lefagyott. -
Vissza kellett térnem a jó öreg, jól bevált, régi módszerhez. Egyesével vagy esetleg 5-10 modot kikapcsolva, óvatosan haladni visszafelé.
Ugye a Kull könnyed verzióban ez még jó volt. Csak épp nem kevés újdonság került fel azóta. Végül kiderült, hogy mi a bibi. Egy nagyon aljas dolog volt, még álmomban sem gondoltam volna rá. Azt hittem, hogy az Armorus Adventures vagy valami hasonló és esetleg a betöltési sorrend ezzel összefüggésben okoz ütközést. Aztán amikor a követőmet "kiképeztem" azaz az EFF követő modban rányomtam, hogy felhúzza a társamat a szintemre ugye eltűnik 1 pillanatra. Éééés fagyás.
Szóval egy szaros dll fájl, nem plugin és nem script okozta a bajt. A Hdt Invisibility Fix(béta) volt a bűnös. Ez azon igyekezett, hogy az el-eltűnő hdt testek problémát orvosolja. És mivel, hogy a férfi test is full HDT-s nálam, Farkas kompániás visszaalakulása közbeni, pillanatnyi kényszer eltűnése miatt szintén kifagyott a játék.
Nálam azóta nincs gond.
left77
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. ápr. 5., kedd 8:57

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: left77 »

Óóó Kull!
Az a dll engem jó pár helyen beszívatott... Nem csak Porfi kőhalmánál hanem Ilianalta mélységénél és a Sötét Testvériség szentélyénél! Bár az utóbbi két helyen nem fagyás hanem CTD volt. Egyébként a könnyed verziót használom... csak kicsit feltupírozva. Pl HDTvel is. A mod pack 2.0ból mazsoláztam leginkább és sok 2k-s vagy 4k-s textúra modot is használok. Köszi a nyomozást ;)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Kull »

Nincs mit. Tudod az a baja az ilyen modpakkoknak, hogy sem elvenni sem pediglen hozzáadni nem szabad pluginokat-modokat!
Mégpedig azon egyszerű oknál fogva, hogy megváltozik a betöltési sorrend. Elég csak 1 darab esp,esm és máris borul. A végeredmény mindenképpen az, hogy néhány mod nem fog rendesen működni. Rosszabb esetben CTD, lefagyott lovak az úton és ami csak van.
Ez pontosan olyan dolog, mint amikor az egyik gerinccsigolyád elcsúszik vagy mit tudom én a keresztcsontod elmozdul és a csípőcsontal együtt becsípnek néhány ideget. Életben maradsz, tudsz dolgozni, enni-inni, kakilni, dugni de igazából kvára szenvedsz. Igazából véged van.
Amíg vissza nem áll a rend vagy vissza nem teszi egy szakember.
A textúra modok és a jól telepített HDT+animációk azok ilyet nem okoznak - csak fnis-t kell újra pörgetni - . Viszont akár csak egy új modocska(nem számít scriptes-e vagy nem) és lőttek az összeállításnak, illetve szépen lassan a tisztességes játékélményeknek is.
Raimhol55555

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Raimhol55555 »

Valaki segítene, hogy mit csináljak, mert nagyon sokszor befagy a játék mostanában, és olyan is van, hogy kilép random... Nem tudom a sorrendet hogyan kellene megcsinálni, skytisztítót is próbáltam, de egyre játszhatatlanabb kezd lenni... Előre is köszönöm!
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Sziasztok, tud valaki arra valamilyen megoldást, hogy ha véletlenül beleütközök egy NPC-be, vagy akár a saját követőmbe, akkor a két test egybe olvad, és nem tudok belőle kilépni, sőt semmit sem tudok csinálni, hacsak nem magából a játékból lépek ki, de ez a sokadik alkalom után már kezd kicsit bosszantóvá válni. van erre valami ellenszer?
Raimhol44444

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Raimhol44444 »

Loottal vannak sorba állítva a módjai, kb 80 darab, de már nagyon sokszor kifagy, kilép... A mamórát is beírtam az skse.ini fájlba, nincs ötletem mit csináljak. Ha idáig a sorrend rosszul volt beállítva, és utólag csináltam meg a loottal az számíhat? skytisztítót is próbáltam. Mindig valamiért befgay mostanában, már 5 percet nem tudok játszani, hogy ne kelljen kilépnem a befagyás miatt.
Katia managa

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Katia managa »

Szia az egyik módot lesz a felelős vannak egyéni követőid? Mert általában azok szoktak ilyeneket produkálni.
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Köszi a választ, a legközelebbi alkalommal megnézegetem a módokat, és egyenként kiveszem belőlük a pipát , és úgy próbálom meg újra. Szerencsére még nincs túl sok mód feltelepítve.
Raimhol44444

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Raimhol44444 »

Katia managa írta:Szia az egyik módot lesz a felelős vannak egyéni követőid? Mert általában azok szoktak ilyeneket produkálni.
Ez nekem szólt? :D Nekem vannak egyéni követőim, villja, stb. Szóval nem tudom mit kellene csinálnom amúgy már... Valaki írhatna gyorsan, mert játszanék! :S De nem akarok úgy új játékot kezdeni, ha megint elromlik.. Tehát loottal sorba vannak állítva a módok, 95%-ban mod mangerrel tettem be a módokat, szóval nem tudom mi lehet a baj. Van skse is, és amúgy kb 60-as szintig semmi baj nem volt, óránként egyszer lépet ki random kb, most meg pl sétálok az erdőbe befagy, aztán rámegyek a medvére ami döglött, hogy keresés, és kilép, lefagy a párbeszéd, és befagy, minden... Ötlet?
Katia managa

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Katia managa »

Üdv nem neked szólt aki nem inge nem veszi magára.... hanem vannak egyéb nexuson lévő követők amik kidobálnak... de jó hogy beszóltam helyi kis kull kis királynak és most jönnek az alatt valók nekem de ahogy atörölt komentben is mondtam baromira nem érdekelnek ezek ...
raimhol44444

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: raimhol44444 »

Katia managa írta:Üdv nem neked szólt aki nem inge nem veszi magára.... hanem vannak egyéb nexuson lévő követők amik kidobálnak... de jó hogy beszóltam helyi kis kull kis királynak és most jönnek az alatt valók nekem de ahogy atörölt komentben is mondtam baromira nem érdekelnek ezek ...
De valaki tud segíteni nekem, hogy mitől dobálhat ki?
Raimhol44444

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Raimhol44444 »

Valaki segítene, hogy mit csináljak, mert nagyon sokszor befagy a játék mostanában, és olyan is van, hogy kilép random...a orrendet loottal amit kiadott úgy beállítottam a sorrendet, skytisztítót is próbáltam, de egyre játszhatatlanabb kezd lenni... Előre is köszönöm!
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Kaptam Farkastól egy küldit, miszerint végeznem kellene a Délhatári szentély vezetőjével, Igen ám, de ez már valahol egészen közel, akár méterekben számolva a Cyrodiili határ övezetbe esik, nem messze egy Thalmor ellenőrzési ponttól. Ez még nem lenne baj, de amint megközelítem jobban a határt, kidob a játék, és ezért a küldi sem teljesíthető. Amúgy egy hegygerincre felmászva harcba keveredtem ezzel a Thalmor őrséggel, pontosabban amikor észrevettek felmásztak a hegyre és ott zajlott némi csata. De a táborukba nem juthattam le, mert a játék azonnal kidobott. Amúgy ami érdekes még, hogy a küldetés helyén ez a hegy található, és ha a világtérképről átváltok a közeli térképre, akkor a nyilacska ami jelezhetné, a pontos helyet egyszerűen nem létezik.
Mi lehet a gond, vagy volna valamilyen megoldás?
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Fortis: Nincs nagy gond, sajnos ez normális. A megoldás benne van az leírásban, de itt is leirom.

Először menj el gyorutazással a thalmor ellenőrzési pontra, és többé már nem fog kidobálni.
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Köszi Ignussen, de nekem sajnos nem jött be . Ugyan úgy kidob, ha gyors utazással is megyek oda.Pontosabban oda sem jutok, mert kidob mielőtt még behozná a helyet. A határhoz ami szintén irtó közel van és a térkép is jelöli, oda meg gyors utazni nem tudok, mert azt írja, " nincs még felfedezve az a hely" Szóval egyenlőre így állok, hanyagolom ezt a részt, de amúgy jó lenne valahogy kiküszöbölni ezt a hibát. Ja igen, amúgy a határhoz az ellenőrzési ponton keresztűl vezet az út. Tehát eléggé esélytelennek tűnik egyenlőre, hacsak nem jönne valami jó megoldás.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Ne add fel, majd próbáld meg úgy is miután teljesen úkraindítod a gépet, és akkor egyből gyorsutazz oda. Hidd el akkor sikerül. Lényeg, hogy újraindítás gép vagy memóriatisztítás után tedd meg
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Az újra indítás nem segített, de majd csinálok egy alaposabb gép karbantartást, hátha akkor történik valami. Köszi az eddigieket is!
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Másik megoldás: Inaktiváld a thalmoros modul Cyrodiil Frontier-t szabályosan. (Nagymentés egy belső helyszínen - ne a határ környékén, kilép, inaktivál, visszalépsz betölt, igen a felugro ablakra, vársz két percet, mentés, kilép, majd betölt és játsz egy kicsit, mentés, kilép és betölt - FONTOS a mentések ne gyorsmentések legyenek). Ezután újra aktiválod a modod, és aminkor betöltöd, egyből utazz oda gyorsutazással. Ezzel működnie kell.
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Áá így sem engedi, köszönöm ignussen te már mindent megtettél amit lehetett.
Azt hiszem ez a rész ha kimarad, nem lesz a végkimenetelre befolyással.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Raimhol44444 írta:Valaki segítene, hogy mit csináljak, mert nagyon sokszor befagy a játék mostanában, és olyan is van, hogy kilép random...a orrendet loottal amit kiadott úgy beállítottam a sorrendet, skytisztítót is próbáltam, de egyre játszhatatlanabb kezd lenni... Előre is köszönöm!
Használj SKSE-t, és aktiváld a memória kezelését.
Skyrim\Data\SKSE\SKSE.ini tartalma ez legyen:
[Display]
iTintTextureResolution=2048

[General]
ClearInvalidRegistrations=1

[Memory]
DefaultHeapInitialAllocMB=768
ScrapHeapSizeMB=256

A Memory rész a lényeg.
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Szóval az történt, hogy véletlenül kitöröltem a követő házastárs fájlait. Persze a követő eltűnt a színről, én meg megpróbáltam beszerezni helyette valaki mást, ez rendben is volt, de ezzel az új követővel nem lehet már házasságra lépni. Ekkor mégis csak feltelepítettem újra a régi követőmnek a fájlait, és természetesen meg is jelent újra, de már nem vagyunk házasságban, így azok az opciók is eltűntek, amikor az örökbe fogadott gyerekről kérdezhettem volna. Egyszerű követőként funkcionál, nem tudom hogyan szerezhetném vissza őt házastársnak, vagy szerezhetnék egy újat?
Tudom van egy ilyen, hogy özvegyen újra lehetne házasodni, de nem szeretném megölni, lehet nem is volna értelme, mert ettől nem biztos, hogy valami is megváltozhatna, A másik meg az, hogy végül is amúgy is halhatatlan. Ezt tudom, mert kíváncsiságból megnéztem.
Létezhet valamilyen csalás, vagy megoldás erre a problémára?
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Még egy kis megjegyzés az előző kérdéseimhez: Szóval tudom, hogy a mentés megoldja a problémát, mert visszanéztem, de elég sokat kellett visszamennem a játékban ezért is kérdezném, hogy nincs e valami más lehetőség ezzel a házasság témával? Valami olyasmire gondolnék, hogy felül írni valami fájlt, vagy valami csalás, ilyesmik.
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Ezt nem igazán értem. Elnyelem a sárkány lelkeket, de csak azt a két kiáltást tudom használni, amit az első sárkány legyőzésekor kaptam, meg amit az öregek tanítottak a hegyen. A többit hogyan lehet aktiválni? Ha választani akarok, akkor felugrik egy kis négyzet, ami középen el van választva egy vonallal, felül üres, alul meg az OK jelzés. Klikk az OK-ra, és semmi sem történik. Szóval mit hagyhattam ki, hogy működik ez?
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Sorban elnyelem a sárkány lelkeket, de hogy tudnám a kiáltásokat aktiválni? Csak két kiáltást tudok érvényesíteni, a gyors rohanást, és a könyörtelen erőt ha jól emlékszem a nevükre.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

A többihez erősebb kell hogy legyél
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

40-es szintű a karim, az még kevés?
Amúgy köszi a választ!
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Kull - t kérdezd meg úgy tudom ő sokkal tovább jutott, én csak maxx 25 szintig aztán be rágatot néha játék és akkor kicist pihentettem, tippem még az hogy sok sárkányt és avval kapcsolatos küldiket kell csinálni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vik »

fortis írta:Szóval az történt, hogy véletlenül kitöröltem a követő házastárs fájlait. Persze a követő eltűnt a színről, én meg megpróbáltam beszerezni helyette valaki mást, ez rendben is volt, de ezzel az új követővel nem lehet már házasságra lépni. Ekkor mégis csak feltelepítettem újra a régi követőmnek a fájlait, és természetesen meg is jelent újra, de már nem vagyunk házasságban, így azok az opciók is eltűntek, amikor az örökbe fogadott gyerekről kérdezhettem volna. Egyszerű követőként funkcionál, nem tudom hogyan szerezhetném vissza őt házastársnak, vagy szerezhetnék egy újat?
Tudom van egy ilyen, hogy özvegyen újra lehetne házasodni, de nem szeretném megölni, lehet nem is volna értelme, mert ettől nem biztos, hogy valami is megváltozhatna, A másik meg az, hogy végül is amúgy is halhatatlan. Ezt tudom, mert kíváncsiságból megnéztem.
Létezhet valamilyen csalás, vagy megoldás erre a problémára?
Betöltesz egy korábbi mentést, amikor még rendesen működött.
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Igen , köszi Viki, végül is azt csináltam.
fortis

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: fortis »

Köszi Krisztyan, végül is az Alduinnal való küzdelmem előtt kaptam egyből 3 használható új kiáltást. :)
Hát a többit még nem tudom hogyan fogom tudni használni, mert a most használtak eléggé erősnek tűnnek a nem használhatókhoz képest, szóval akkor majd elválik.
schmicu
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. aug. 31., csüt. 11:36

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: schmicu »

Sziasztok!

Többen vagytok itt, akik mélyen ismeritek a Skyrim motor lelkét, ezért hozzátok fordulok a következő generális problémával.

Outdoor helyszíneken, főleg cellahatárok közelében meg meg akad a játék és dadogósan tölti be a távoli grafikai elemeket. (ha nem vágtatok Froston, vagy gyalog kutyagolok akkor természetesen jobb a helyzet:))
Feltételezem ezzel mindenki találkozott már és millió egy oka lehet.

Igazából a tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, hogy Ti, hogy hidaltátok át?

alap és jogos visszakérdezések megelőzése érdekében:

Konfigom
Intel Core i7-6700K 4,0GHz LGA1151 8MB
Kingston HyperX Predator 32GB DDR4
GIGABYTE GeForce GTX 1070
win10

Grafikai modok:
Rudy ENB + ELFX + minden matéria 2K (fű, fa, virág, hegyek, völgyek, mezők etc etc...)

A fentieknek megfelelő módon felturbózott SE pedig úgy hasít mint kés a vajba, semmi akadás.
Viszont SE-n több olyan mod nem elérhető, melyeket szeretek és teljesebbnek érzem velük a játékot...

Bár lehet be kellene látnom, hogy a 32bit korlátai miatt teljesen felejtős a régi skyrim.

Megköszönnék olyan mod listát is land textura kategóriába, melyekkel Ti meg vagytok elégedve és nem tapasztaltok hasonlókat mint én.

Előre is köszönöm a tanácsokat!
VL67
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. dec. 26., szomb. 17:46

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: VL67 »

Szia!
Javaslom, használj 1K-s textúrákat!
ENB helyett pedig az ELFX + Pure Weather-t kombinációt is kipróbálhatod.
A látvány több, mint megfelelő és nálam érezhetően könnyítette a játék futását ez a két megoldás.
Javaslom még a következőket a táj szebbé tételéhez:
Skyrim High Definition LODs - Dark-58818-3-0a
SHDL - Vanilla volcanic area patch by Xtudo-68086-0-2
Skyrim High Definition LODs - Dragonborn - Dark-58818-1-0b
AOF HD Tree LODs 2k-24364-1
SkyFalls and SkyMills FOMOD-BAIN Installer-40564-3-3-1
Grass Field 2dot0-50875-2-0
DynDOLOD Standalone-59721-2-24
Néhány kép:
1
2
3
4
5
Az említett teljesítménybeli gyengeség ellenére is az eredeti Skyrim verzió mellett voksolnék mindenképpen.
schmicu
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. aug. 31., csüt. 11:36

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: schmicu »

Köszönöm!

Este ki is próbálom:)
left77
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. ápr. 5., kedd 8:57

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: left77 »

Schmicu!
Nekem is hasonló konfigom van mint neked. A textúra modoknál mindig a legnagyobb felbontást használom (4k-8k). Amit a nexuson található textúrákkal értem el. Szinte minden le lett cserélve a vanilához képest nagyobb részletességüre. És Win10 alatt hasonlóakat tapasztaltam...
DE sok ember javaslatára kipróbáltam Win7 alatt is a játékot és ez kardinális változást okozott! A 4GB-os vram korlát nélkül a mai számítógépek teljesítményét képes kihasználni a játék. És természetesen a skyrim ssd-n legyen ;). Az is rengeteget számít!
Szóval az én ajánlatom egy oprendszer csere(esetleg egy másik vinyóra/partícióra telepitett win7) és ssd-ről futtatni a skyrimet.
left77
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. ápr. 5., kedd 8:57

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: left77 »

Szia VL67!
A képeiden látom a Matter of Time modot középen. Én is használom. Ráadásul honosítva, de emlékeim szerint mintha nem írná ki a dátumot magyarul. Ez esetleg saját munka? És ha igen lehetne kérni egy letöltő linket? ;)
schmicu
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. aug. 31., csüt. 11:36

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: schmicu »

Igen, a win7-et már sok Skyrim fórumon olvastam, hogy must have kategória... ehhez azért még bőven lelkierőt kell gyűjtenem, hogy meglépjem.

főként e miatt ahogy írtad is:
" Notice:Windows 8/10 users: Microsoft has, unintentionally, introduced a memory limit for DirectX 9 games/software. This limit is 4GBs (4096) and there is nothing which can be done to circumvent this limit. For users seeing the VRamSizeTest tool reporting 4064 or similar, this is not a mistake. This is actually the limit for the OS in use and the maximum value you can set the VideoMemorySizeMb to"

jaja, az SSD alap. sőt a skyrim részére egy külön ssd van a gépbe. (a nélkül kb endgame környéke felé már jó 5 percesek lennének a betöltések:))
schmicu
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. aug. 31., csüt. 11:36

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: schmicu »

alakul, már lényegesen jobb vágta közben is a helyzet, de a win7 telepités után sztem a kisebb röccenések is elmúlnak.
Rudy enb-t meghagytam, mert már hozzám nőtt és nagyon szeretem a látványvilágát.

lőttem én is pár képet:

https://drive.google.com/open?id=0B98PY ... GVWdV83cVU
VL67
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. dec. 26., szomb. 17:46

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: VL67 »

left77 írta:Szia VL67!
A képeiden látom a Matter of Time modot középen. Én is használom. Ráadásul honosítva, de emlékeim szerint mintha nem írná ki a dátumot magyarul. Ez esetleg saját munka? És ha igen lehetne kérni egy letöltő linket? ;)
Szia!
A magyarítások között van ennek a modnak fordítása, de az nekem valamiért nem működött, a CMC menü nem látszott.
Így néhány szót, főleg a képernyőn látszódókat fordítottam le, a menü részét nem.
Amit használok, itt találod meg:

Nálam is SSD-n fut a játék, de nem tapasztaltam változást, amikor Win 10-re váltottam.
Az ENB-t csak arra használom, hogy a vram ki legyen használva.
left77
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. ápr. 5., kedd 8:57

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: left77 »

Köszönöm a linket!
VL67
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. dec. 26., szomb. 17:46

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: VL67 »

Igazán nincs mit.
animee_

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: animee_ »

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy betöltéskor nekem nem köd van a skyrim jelnél, ami felfele száll a sötét képernyőn, hanem kis kockák szállnak fel, amik filmszalagokra hasonlítanak. Nem tudom mi okozza, nem volt alapvető ilyen a játék. Tudnátok segíteni, hogy ezt mi okozhatja?
Válasz küldése