Első benyomások a játékról

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
riglercsabi

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: riglercsabi »

Lehet fikázni a Skyrim- et, de azoknak, akik szerint kevés a harc és az ellen, tudom ajánlani a SkyMomod- ot az fs4.nexusmods.com-ról, elég érdekes... Bemész egy bányába egyedül, és nemigen jössz ki belőle élve...
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

riglercsabi írta:Lehet fikázni a Skyrim- et, de azoknak, akik szerint kevés a harc és az ellen, tudom ajánlani a SkyMomod- ot az fs4.nexusmods.com-ról, elég érdekes... Bemész egy bányába egyedül, és nemigen jössz ki belőle élve...
A vélemény nem fikázás. Én a War in Skyrim 4.2-t ajánlom- beszarás milyen ellenfeleket ad a játékhoz. Az őrjáratok, útonállók, állatok, bestiák miatt külön terveket kell készíteni egyik településről a másikba jutáshoz. ;)
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

riglercsabi írta:Lehet fikázni a Skyrim- et, de azoknak, akik szerint kevés a harc és az ellen, tudom ajánlani a SkyMomod- ot az fs4.nexusmods.com-ról, elég érdekes... Bemész egy bányába egyedül, és nemigen jössz ki belőle élve...
A "fikázók" döntő többsége nem a kevés harc és ellenfél miatt húzza a száját. Ha hentelni akarok, nem szerepjátékkal játszom.
relgir
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2012. aug. 1., szer. 15:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: relgir »

Ha már fikázás- riglercsabinak amúgy igaza van, tényleg jóóóó-, leszedtem a Witcher 2-t, szintén úgy voltam vele, megvétel előtt azért kipróbálom... Meg kell mondjam kb 10 óra játékidő után meg is untam. Ezt csak azért írom, mert sokan viszont azt áltetik a TES-sorozattal szemben, szerintem minimum ízlésficammal rendelkeznek, bár erről ennyit, ez az oldal nem a háborúzásról szól. Én sokáig nem játszottam szerepjátékkal, de az Oblivion után nem is értettem, hogy lehettem ilyen balga, gyorsan be is szereztem a Morrowindet is, a Skyrim pedig már az új szerelem. Igaz, hogy vannak gyengeségei, de az idő múltával majd orvosolni fogjuk, ahogy tettük ezt a már fentebb említett Oblivionnál is, a lehetőségek tárháza határtalan...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: TGWH »

A Witchert meg kell érteni, az Szapkowsky sajátja. Akinek bejön, nagyon szereti, akinek meg nem, az nem. De azért kijelenteni, hogy ízlésficamos, minimum etikátlan... Legalább tiszteld meg annyival, hogy ,,nekem nem jött be''. Amúgy meg a Skyrimhoz képest teljesen más rpg.
De kíváncsi vagyok, mit mondasz a Skyrimról. Miért olyan jó? Kifejtenéd bővebben?
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Aki megszeretné védeni a Skyrimet a "fizkázásainktól", azok mondjanak rendes észérveket mellette. (Ha pár évvel fiatalabb lennék, és most kezdeném az RPG műfajt, akkor imádnám a Skyrimot, de ez csak ha...)
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

A Skyrim egyik vitathatatlan erénye a hangulata, a sötét, kiábrándult világa, amit a zseniális zenék koronáznak meg.
A másik, hogy nincs vetélytársa - annak idején a Morrowind mellett megjelent egy Neverwinter Nights is (de jó is az!), de a Skyrim megjelenése óta sem jött ki semmi trónkövetelő szerepjáték.
Visszatekintve persze hogy találunk rohadt jó RPG-ket, de a jelenben RPG-t se nagyon, nemhogy jót.
Egy erős mezőnyben nem lenne a Skyrim akkora ász, de nincs mezőny.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Ja, és a repülő állatok, meg hogy sok test remeg...
Azért a hangulatot kissé elrontja.
relgir
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2012. aug. 1., szer. 15:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: relgir »

Nem magára a Witcher 2 rajongóra értettem, hanem aki a Skyrimmal szemben állítja be jobbként. A hangulat mindjárt a Skyrim mellett szól, a grafika szintén, a felszerelés szintén, az italkészítés is, a szabad kóborlásról már ne is beszéljek, egyedül talán a bug az, amivel nem találkoztam a Witcher 2-ben, de nálam ez a Skyrimben is kimerül eddig 1-2 másfél-két méterrel a föld felett lebegő tárgyban, de ezt simán ki lehet bírni. Nem vagyok az a régi nagy rpg-s, úgyhogy biztos nem látok bele annyira, mint ti, de fórumon már olvastam az "ízlésficamnál" durvább kifejezéseket is az ellentábortól, ahogy rengeteg negatív bejegyzést is, de akkor fogják dobják bele a "kukába", és ne itt ostorozzák, úgy tudom ez az oldal TES rajongók gyülekezete, ahogy pár éve már én is annak vallhatom magamat, nempedig olyanoké, akik szeretett sorozatunk újabb darabját fikázzák itt. Igen, fikázzák.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

relgir írta:Nem magára a Witcher 2 rajongóra értettem, hanem aki a Skyrimmal szemben állítja be jobbként. A hangulat mindjárt a Skyrim mellett szól, a grafika szintén, a felszerelés szintén, az italkészítés is, a szabad kóborlásról már ne is beszéljek, egyedül talán a bug az, amivel nem találkoztam a Witcher 2-ben, de nálam ez a Skyrimben is kimerül eddig 1-2 másfél-két méterrel a föld felett lebegő tárgyban, de ezt simán ki lehet bírni. Nem vagyok az a régi nagy rpg-s, úgyhogy biztos nem látok bele annyira, mint ti, de fórumon már olvastam az "ízlésficamnál" durvább kifejezéseket is az ellentábortól, ahogy rengeteg negatív bejegyzést is, de akkor fogják dobják bele a "kukába", és ne itt ostorozzák, úgy tudom ez az oldal TES rajongók gyülekezete, ahogy pár éve már én is annak vallhatom magamat, nempedig olyanoké, akik szeretett sorozatunk újabb darabját fikázzák itt. Igen, fikázzák.
Nyugodj meg szépen. Ez nem fikázás, hanem építő jellegű kritika. A TES sorozat túl jó hozzá, hogy szolgai módon csak dicsérjük. És mindegyik részében voltak ordas hibák, de azért szeretem. Bár a Skyrimet elég lassan kedveltem meg.:)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Én kb minden kedvenc játékomról tudok jó pár negatívumot mondani, témánál maradva: Morrowind harcrendszere. De én szívesen hallgatok/olvasok negatív kritikát is a kedvenceimről, ha meg tudják indokolni. Sose voltam az az elvakult fan, ami mostanában elég nagy divat. A Végén nálam úgy is az dönt, hogy a mérleg pozitív vagy negatív oldalra leng ki, sajnos a Skyrim az utóbbi nálam (sz*rrá módolva ki lehetne hozni pozitív oldalra is, de van most sokkal jobb játékom is, hogy napokat baszakodjak a módok keresésével, és normális működésük bírására).
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Nekem csak az a bajom, hogy semmi indokot nem tudnak mondani, miért lenne jó, vagy jobb, mint a Witcher. Lehet az illető nem is játszott a Witcherrel...
Lehet vitákat indítani, de észérvek nélkül úgy, hogy a vérpistának egyetlen érve az, hogy ,,mertcsakazértis'', az nem túl valami meggyőző...
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Egyetlen érv a Skyrim mellett ami az igazi Rpg-k sajátja: szabadon alakítható karakter, habár kissé fantáziátlan lett ez most, de a míg a Witcher-ben egy kidolgozott karaktert alakítunk, addig a skyrimben tényleg bárkik lehetünk. Nekem speciel azért tetszik, mert belső nézetből is lehet játszani, amit a Witcher nem mondhat el magáról. Maga a világ mindkét esetben rendkívül jól kidolgozottra sikerült. A skyrim-mal töltött első 48 órában szinte csak a vadvilágot és a tájat néztem ami belső nézetből sokkal élethűbb látványt nyújt(a witcher is szép persze, körülbelül egy szinten vannak, de mégis a nézet miatt a skyrim a jobb nálam)! A witcher2 harcrendszere viszont lenyűgöző volt számomra olyan látványos és egyben taktikus harcokra ad lehetőséget hogy az csoda, persze a Skyrim rendszere is teszik, de az másfajta lassabb, taktikusabb harc(Nem lehet két karddal, pajzsal le fel bukfencezni meg hasonlók). Ami tetszett a Witcher-ben azok a játékok , amik érthetetlen módon a skyrim-ból hiányoznak. Még egy érv a Skyrim mellett: először lehet sárkányra vadászni, igaz kicsit ezen még faraghattak volna, de így is egy legendát alkottak.(Jó tudom volt régen egy Monster Hunter nevű játék amiben lehetett már sárkányt ölni, ám ég és föld a különbség.) ;)
relgir
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2012. aug. 1., szer. 15:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: relgir »

Megnyugodtam, nem vagyok ideges, nekem sem a negatív kritikákkal van bajom. Legegyszerűbb példám a Fifa-sorozat. A 99-es volt az első, azóta mindet megvettem, minden évben találok olyan dolgot benne, ami elszomorító, de megpróbálom benne csak a pozítívumot látni, ahogy a Skyrimben is, lehet hogy ez az én hibám, de ettől lesz rajongó a rajongó. Nem akartam vitát kirobbantani, nem vagyok még fenn elég régen, ahogy írtam már valahol fentebb, ti lehet, hogy jobban beleláttok.
lordkex(vendégként)

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: lordkex(vendégként) »

Zsírkúl ez a Skyrim, de azért ott a Baldurs Gate :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Hogy ide is írjak pár sort, ne csak mindig kérdezzek:)

Feltettem, persze rögtön kipróbáltam. Azt hittem, hogy nehezebb lesz a Steam aktiválása, de egyszerű volt.
Nagyon nehéz volt kilépni a játékból, valószínűleg igencsak le fog redukálódni a szociális életem...

Először írok pár negatívumot, s ha még több is lesz karakterszám ügyileg, volomenben meg se közelíti a pozitívumokat.
Szóval, az irányítás változott, ezt még szoknom kell, mint ahogy a menük rendszerét is. Nagyon csodálkoztam, mert a 20 perces demoban azt mondta Todd, hogy bal egérgomb-bal kéz és jobb egérgomb-jobb kéz lesz, de nem így lett. Ami persze nem baj, mert így a klasszikus, de nem erre lettem felkészülve.
Aztán, elvittem magam Folyamfenyvesbe és Fehérvágtába, majd megnéztem a térképet... első látásra nem tűnik olyan nagy világnak...

Pozitívumok, a grafika GYÖNYÖRŰ, igen, szerintem nem túlzás ezt nagy betűkkel írni, szerintem az egyik legjobb az egész pc játékok közül. Sőt, hirtelen nem tudnék jobbat mondani nála, de ez lehet, hogy elvakultság. Megkérdeztem édesanyámat, ő azt mondta, hogy élőben nem néz ki ilyen jól!
Emellett igen hangulatos lett, Folyamfenyves rögtön a kedvencem lett. Belegondolok, régen tényleg így volt, a gyerekek az udvaron játszottak, nem volt se tv, se telefon, se számítógép.
A hegymászának külön örülök, nem kell többet vele vesződni.

Megyek is, felrakom mellé a Dawnguard-ot.

Kitartás a fordításhoz! ;)
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Ha nem tetszik az irányítás cseréld meg az egérgombokat! ;)
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Dr Lecter:
Minket kérdezgetsz a játékkal kapcsolatban, most meg kiderül hogy legalább egy családtagod élőben látta Skyrimet? :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Cthulhu-cult írta:Dr Lecter:
Minket kérdezgetsz a játékkal kapcsolatban, most meg kiderül hogy legalább egy családtagod élőben látta Skyrimet? :D
:lol:
Apokalypsys

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Apokalypsys »

@fofeEnviniKic
Menj oda, ahol a bors terem, és ne itt reklámozz/spamelj/offtopicolj te kultúrálatlan félkegyelmű n'wah, ha nem látnád ezen a fórumon épp A Játékról beszélünk.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Apokalypsys írta:@fofeEnviniKic
Menj oda, ahol a bors terem, és ne itt reklámozz/spamelj/offtopicolj te kultúrálatlan félkegyelmű n'wah, ha nem látnád ezen a fórumon épp A Játékról beszélünk.
Most tényleg leálltál egy bottal vitatkozni!?! :shock:
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Jééééé, hát ez durva! Slow potit neki. ;)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr.UnGrammar írta:
Apokalypsys írta:@fofeEnviniKic
Menj oda, ahol a bors terem, és ne itt reklámozz/spamelj/offtopicolj te kultúrálatlan félkegyelmű n'wah, ha nem látnád ezen a fórumon épp A Játékról beszélünk.
Most tényleg leálltál egy bottal vitatkozni!?! :shock:
Semmi gond, pontozással kizártam a versenyből. :) Mármint a botot.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Apokalypsys a "kultúrálatlan félkegyelmű n'wah" beszólásért nálam mindenképpen díjat vagy minimum egy oklevelet érdemelne a sértegetés dunmer nyelven kategóriában! :)

Mondjuk az is meglepő, hogy egy bot átjutott az "összeadós" védelmeteken. :shock:

U.i.: Eltávolítását köszönjük!
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Megvolt az első Skyrimes délutánom... Wow, teljesen magával ragadott.
Bleak Falls Barrow nagyon ott volt, be is szívtam a rácsos csapdát. A draugr-ok hangjai pedig eléggé ijesztőek. Párszor sikerült meghalnom itt-ott. Nem úgy van, mint az Oblivionban, itt nagyon jól jönnek az italok.
Közepes szinten nyomom.
A grafika gyönyörű, teszek fel majd képeket.
Már 6-os szinten vagyok, és megöltem a Nyugati Őrtoronynál Milnuirt, vagy kit. Azért haladtam eddig a főszálban, hogy barangolás közben esedlegesen legyen néhány sárkánylelkem.
Ami nagyon érdekelne, hogy a házakon kívűl hol lehetne ingyenesen olyan tárolót szereznem, amelyből nem fognak lopni?
Illetve hol lehet megnézni a rangjaimat?
Nincs nagy angol tudásom, a szöveg zömét megértettem.
De azért mihamarabb várom a fordítást:D

Előre is köszönöm!
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Dr Lecter írta:Megvolt az első Skyrimes délutánom... Wow, teljesen magával ragadott.
Bleak Falls Barrow nagyon ott volt, be is szívtam a rácsos csapdát. A draugr-ok hangjai pedig eléggé ijesztőek. Párszor sikerült meghalnom itt-ott. Nem úgy van, mint az Oblivionban, itt nagyon jól jönnek az italok.
Közepes szinten nyomom.
A grafika gyönyörű, teszek fel majd képeket.
Már 6-os szinten vagyok, és megöltem a Nyugati Őrtoronynál Milnuirt, vagy kit. Azért haladtam eddig a főszálban, hogy barangolás közben esedlegesen legyen néhány sárkánylelkem.
Ami nagyon érdekelne, hogy a házakon kívűl hol lehetne ingyenesen olyan tárolót szereznem, amelyből nem fognak lopni?
Illetve hol lehet megnézni a rangjaimat?
Nincs nagy angol tudásom, a szöveg zömét megértettem.
De azért mihamarabb várom a fordítást:D

Előre is köszönöm!
Annak idején decemberben kb. én is idáig voltam elvarázsolva a játéktól, aztán jöttek a csalódások. :) De ez mellékes...

- Az italok egy bizonyos szint után cheat számba mennek. Ugyanis megjelenik az Ultimate lötyi, amin kívül gyakorlatilag semmit sem kell gyűjteni, mert azok instant "god" modot biztosítanak nagy mennyiségben.
- Ha jól tudom csak a házak szolgálnak biztonságos tárolásra...
- Nincsenek rangjaid. :( (nekem is nagyon hiányoznak)
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Dr Lecter:
A teljesen mobil tároló, amiből nem lopnak, Lydia. Ha megölted az őrtoronynál a sárkányt, akkor már Lydia is melléd szegődött.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Cthulhu-cult írta:Dr Lecter:
A teljesen mobil tároló, amiből nem lopnak, Lydia. Ha megölted az őrtoronynál a sárkányt, akkor már Lydia is melléd szegődött.
Köszi. rá nem is gondoltam.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Azt is sok helyen olvastam, hogy eléggé lebutított játék, meg nem is élethű.
Sok más rpg/szerepjátékhoz nem tudom hasonlítani, meg nyilván különböző modokkal még élethűbb lehet, viszont eddigi tapasztalataim szerint:
1, sprintelek, véletlenül nekimegyek valakinek, megszól érte
2, elmentem Riwerwoodba Feadelhez, hogy tanítson íjászkodni, pont evett én meg kiraboltam. Másnap 3 bérgyilkost küldött rám
3, gyakoroltam egy kis Fus-t, erre odajött az egyik Whiterun Guard, hogy legyek szíves abbahagyni, mert nyugtalanítja a lakosságot

:D
Vajon lesznek még ilyenek?
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Könyörgöm, egy fantasy világ hogyan legyen élethű???!!!
Nem annyira összetett mint az előbbi rész mondjuk, de ez változtatható.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Zagloba írta:Könyörgöm, egy fantasy világ hogyan legyen élethű???!!!
Nem annyira összetett mint az előbbi rész mondjuk, de ez változtatható.
Korábban olvastam egy-két realisztikusabb modról, melynek hatására, pl.: lassabban telik el egy nap, vagy muszáj enni és aludni, mert fáradtak és éhesek vagyunk...
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Na jó ezek nekem is fent vannak, meg a fagyás mod, évszakok meg még sok, de ez sok embernek csak nyűg és inkább csak a történetre és a harcokra akar figyelni. ;)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kíváncsiságból kérdezem:
Az élethű és a valósághű nem két külön fogalom?

Mert akkor szerintem egy fantasynak kutyakötelessége élethűnek és nem steril-sablonnak lenni-e.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Tudod ezeket a játékokat nemcsak fanatikusoknak hanem buta tizenéveseknek(sajnos ez a többség, aki egyszer végigszalad rajta aztán jön a következő) is készül akik magasról tesznek rá mennyire élethű a játék. Csak íjászkodni, gyakni, sárkányt vadászni akarnak, nem olyan játékkal játszani ahol még könnyíteni is kell magukon, meg ívó vízért szaladgálni a fogadókba, egyéb "élethű" dolgok. ;)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Zagloba írta:Tudod ezeket a játékokat nemcsak fanatikusoknak hanem buta tizenéveseknek(sajnos ez a többség, aki egyszer végigszalad rajta aztán jön a következő) is készül akik magasról tesznek rá mennyire élethű a játék. Csak íjászkodni, gyakni, sárkányt vadászni akarnak, nem olyan játékkal játszani ahol még könnyíteni is kell magukon, meg ívó vízért szaladgálni a fogadókba, egyéb "élethű" dolgok. ;)
Jah igen... De tudod ezt (a Skyrim előtt) alig félévvel ezelőtt egy Fallout: New Vegas nevű játék orvosolta, azzal, hogy a tutorial után választhattál, hogy most Hardcore modban játszol vagy Normal. Sőt ezeket tudtad ki/bekapcsolni az options menüben is.

Ráadásul ugye az is a Beth háza tájáról jött. :D

Szerk.: És az opció volt konzolon is. Oh my!
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Na azzal speciel nem volt szerencsém játszani. Nem is igazán szeretem azt a világot, de tényleg érthetetlen hogy akkor miért nem alkalmazták ezt a fícsőrt a TESV-ben.
Mindegy így is jó nekem a Skyrim(szarrá moddolva), persze fél évembe telt mire ezt összehoztam.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Örök rejtély... örök rejtély...

De legalább voltak olyan kedvesek és adtak hozzá szerkesztő programot (CK). Ezt a kapzsibbja (EA) valószínűleg soha nem fogja megtenni a játékosokért.
akosnagy
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. feb. 21., csüt. 15:34

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: akosnagy »

Ugyan nem első benyomás, de nem találtam jobb helyet neki, viszont érdekes tapasztalat.

Ivarsted közepén úgy gondoltam túl sok a cuccom, hát az értéktelenektől megszabadulok. Ki is vágtam a tatyóból 4-5 íjat. Arra járt egy kislány, és mondván elejtettem valamit felvette az egyiket és visszaadta. Be is került az inventorimba újra :D Mehettem odébb szemetelni :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

akosnagy írta:Ugyan nem első benyomás, de nem találtam jobb helyet neki, viszont érdekes tapasztalat.

Ivarsted közepén úgy gondoltam túl sok a cuccom, hát az értéktelenektől megszabadulok. Ki is vágtam a tatyóból 4-5 íjat. Arra járt egy kislány, és mondván elejtettem valamit felvette az egyiket és visszaadta. Be is került az inventorimba újra :D Mehettem odébb szemetelni :D
:lol:
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

akosnagy írta:Ugyan nem első benyomás, de nem találtam jobb helyet neki, viszont érdekes tapasztalat.

Ivarsted közepén úgy gondoltam túl sok a cuccom, hát az értéktelenektől megszabadulok. Ki is vágtam a tatyóból 4-5 íjat. Arra járt egy kislány, és mondván elejtettem valamit felvette az egyiket és visszaadta. Be is került az inventorimba újra :D Mehettem odébb szemetelni :D
Próbáld ki azt, hogy valami igazán drága és erős cuccot dobsz el. ;)
Dcgreg
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. márc. 7., csüt. 2:50

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dcgreg »

Sziasztok!
Most kezdtem el játszani a skyrim-mel, ez az első elder scrolls játék amivel játszom, és van egy olyan problémám hogy elhívtam magammal Faendel-t, aztán egyszer csak észre vettem hogy eltűnt. Visszamentem Riverwoodba, ott meg is találtam, de azt mondogatta, hogy már van valaki akit elhívtam de gyakorlatilag egyedül mászkálok mint a kis újam.
A másik városban ugyan ezt mondogatja Lydia is meg van még egy nő aki ugyan abban a városban van mint Lydia de fogalmam sincs már mi a neve de ő is azt mondja hogy már eljött velem valaki. Itt lejjebb olvasgattam és találtam egy hasonló panaszt akinek azt tanácsolták nézze át a már megcsinált questeket, de annyira értem azért az angolt hogy tudjam hogy nem akart közben velem jönni senki és csak ezzel a 3 followerrel találkoztam eddig. Szóval mi lehet ez valami bug? vagy szerintetek hogyan tudom ezt orvosolni?
Előre is köszönöm.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dcgreg írta:<nyissz>
annyira értem azért az angolt hogy tudjam hogy nem akart közben velem jönni senki és csak ezzel a 3 followerrel találkoztam eddig. Szóval mi lehet ez valami bug? vagy szerintetek hogyan tudom ezt orvosolni?
Előre is köszönöm.
Vagy megkeresed azt a követődet, akinek veled kellene lennie, de valahol lemaradt (néha előfordul), vagy konzolba beírod, hogy
set playerfollowercount to 0
és utána újra lehet követőd.
Dcgreg
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. márc. 7., csüt. 2:50

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dcgreg »

Nagyon szépen köszönöm! Eddig csak Faendel-t hívtam el magammal és igen ki is próbáltam hogy beszélek újra vele miután eltűnt, meg is találtam Riverwood-ban, de ő is azt mondta hogy van már segítőm.. ezért nem értettem a dolgot. mert hogy magáról beszélt elvileg :D lehet kicsit skizofrén :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Nos, feltettem a High Texture Packot.

Megpróbálom tényszerűen leírni azt a fél órás tapasztalatomat, amit eddig szereztem vele: (bekapcsoltam most az árnyékokat és az FXAA-t is)

- irtó lassan jöt le, gondolom a net miatt
- normálisan ki-be lehet kapcsolni, így gondoltak a későbbiekre is
- nagyon lényegi változás azért nem történt benne
- úgy fogalmaznék, hogy letisztultabb lett, valamivel természetesebb hatást keltettek az eddig látottak
- a tiszta égen a felhők sokkal szebbek lettek
- a legnagyobb félelmem az volt, hogy túl sötétek lettek a felhők a hegyek magasságában, több youtube-os videón legalábbis így látszik, nos ez nem igaz, mert ugyan valamivel sötétebbek lettek, de nem annyira, hogy egy posztapokaliptikus világban érezhessük magunkat - Égkoszorú szerintem egyáltalán nem ilyen
- a hajnalok és az esték is sötétebbek, de nem fordult át a bili
- az esőzés nagyon tetszett, jobb lett, no meg a villámlás és villámdörgés is
- a sparks nevű varázslat is szebb lett, hasonló lett a fénye, mint a Jedik fény vagy lézerkardjainak
- és talán ez a legfontosabb, volt egy pillanat Égkoszorúbeli időszámítás szerint 19:32-kor, mikor már eléggé sötét volt, ott álltam Fehérvágta előtt a Khajitok tábora mellett és a távolba révedtem, az ég borús volt helyenként, s a tisztább részeken már látni lehetett a sarki fény első jeleit, s eközben a szél lágyan ringatta azokat a vöröses növényeket..., a fülemben pedig Jeremy Soul hegedűre épített atmoszférikus zenéje szólt..., végigborsózott a hátam, elfelejtettem hol is vagyok valójában, és azon gondolkoztam, hogy ott akarok élni.

Még hogy nem szép a játék? A Witchernek szebb a grafikája? Nem, és meglehet. Akinek nem tetszik, ne játszon vele :)
Úgyhogy úgy néz ki, egyenlőre marad ez a DLC - bekapcsolva. Ennek hatására, ha lehet mondani, még jobban várom a magyarítást! (De megnyugtatlak titeket, nem fogom kérdezni, hogy mikor lesz kész) :D

Az viszont érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van vele?
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Although »

Kicsit szomorú vagyok mert már ezt az, általam eddig csak olvasott, korábban nagyon színvonalas oldalt is ellepték az "akció játékosok" ami nem is lenne baj, de...

Gondoltam írok egy rövid összefoglalót pár szemponttal ami a szerintem egy jó rpg alapjai, altípustól függetlenül.

-Story: Helyenként gyermeteg fő sztori vonal, láthatóan tényleg igaz amit láttam ahogy Todék gondolkodnak sokak szerint, "a story másodlagos a látvány fontos". Kérdés lehet így jó rpg csinálni?
-Párbeszédek: Ez talán az a rész ami miatt leginkább élvezhetetlen a játék számomra. Amerikai "B" kategóriás mozi színvonal sok helyen, helyenként jó, de így együtt.....
-questek: 99%-ban csak menj oda öld meg gyere vissza. Pozitivum a a guild questek még vannak nagyjából az utolsó még védett "bástya" a Bethesda által legalább lore szinten lefedezik az "újításaikat" Ez meglepő volt számomra mert rosszabbra számítottam.
-Harcrendszer: Vicc kategória egy rpghez. Nem is részletezem teljesen mindegy mit csinálsz működik. amíg játszottam addig is csak móddal ment.
Az Oblivion még úgy ahogy játszható volt modok nélkül is. A skyrim már élvezhetetlen.

Itt válaszolnék egy beírásra miszerint a skyrim azért lett első mert nem volt más. Ez nem igaz, a witcher 2 volt. És aki elolvassa a fentieket annak látnia kell minden szempontból jobb volt mint a skyrm a harcrendszer talán az ami túlságosan akció orientált lett. De az is komolyabb volt mint amit a skyrim felmutat. http://www.gamebanshee.com/topgames.htm ... ase_e=2019
Javaslom ezt az oldalt mint reális listát. amin látható a felhozatal mennyiségében gyalázatos 2010 utáni években sincs első helyen.

Mielőtt anyázás lenne kérem végiggondolni a szempontrendszert mi kell egy jó rpghez. Vajon amit itt olvasunk, és nem vitatható az élvezeti értéke sokak számára, az tényleg egy jó rpg szükséges elemei? A jövő biztató köszönhetően, két olyan cégnek akik az rpg területen eddig minőségnek számítanak és beköszönnek az open world rpg világába.

Végezetül itt is veszem a bátorságot ha valaki a skyrimmal akar még is játszani és régi rpg fan, annak ez kötelező darab. http://skyrim.nexusmods.com/mods/19281
A letöltési számok is jól jelzik az arányokat a skyrimbe.
Pár szó róla,
-egyedi ellenfelek(nem mindne ölhető minden fegyverrel)
- Meridia questet vampir már nem veheti fel.
- 25,50,75,100 rendszerű perk rendszer.skill szintek jobban számítanak
- Módosított guild és egyéb questek.
stb,stb. Oldalakon keresztül lehetne sorolni erős tükör a skyrimra.
Ettől függetlenül mint játék nem lett rossz. De mint rpg nekem csalódás lett. Ami igaz az hogy konkurencia híján a Bethesdanak nem kellett törnie magát most majd lesz, olyan amivel maximális
teljesítményen sem lesz képes versenyezni. De ez nem is gond. Ez a cég sose volt Bioware. Annak is örülni fogok ha legalább a fenti feltételekből kihozzák magukhoz képest a legtöbbet.
Mert egy biztos ennél sokkal többet tudnak.

-
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kissé átértékeltem a játékot, mivel van bent sok jó dolog. De aztán arra jutottam, hogy így, második benyomásra is nagyon kevés...
Sok mindent ki lehetett volna hozni a játékból, pl. ha megállsz az elején a fősztorival, akkor is jönnek a sárkányok, és porrá rombolják a fél tartományt, de megölni nem tudod őket.
Most azt hagyjuk, hogy ha sokáig nyaggatsz egy őrt, akkor elkezdi előröl a mondandóját, és a végén mindig oda lyukadunk ki, hogy minden őr kalandozó volt, amíg nem kapott egy nyilat a térdébe...
Iszonyat sokat ki lehetett volna hozni csak a ,,mi lenne ha'' szálon elindulva. Így viszont még annyira sem értem, mitől lenne jó játék... lehet mindenki csak hirtelen felindulásból értékelt...
raimhol343

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: raimhol343 »

TGWH írta:Kissé átértékeltem a játékot, mivel van bent sok jó dolog. De aztán arra jutottam, hogy így, második benyomásra is nagyon kevés...
Sok mindent ki lehetett volna hozni a játékból, pl. ha megállsz az elején a fősztorival, akkor is jönnek a sárkányok, és porrá rombolják a fél tartományt, de megölni nem tudod őket.
Most azt hagyjuk, hogy ha sokáig nyaggatsz egy őrt, akkor elkezdi előröl a mondandóját, és a végén mindig oda lyukadunk ki, hogy minden őr kalandozó volt, amíg nem kapott egy nyilat a térdébe...
Iszonyat sokat ki lehetett volna hozni csak a ,,mi lenne ha'' szálon elindulva. Így viszont még annyira sem értem, mitől lenne jó játék... lehet mindenki csak hirtelen felindulásból értékelt...
Szerintem a legnagyobb hibája a játéknak, hogy nem vagy befolyással a történetre, tehát teljesen mindegy, hogy hogyan döntesz, nincsenek nagy fordulatok.
Pl ciceronál is el kell döntened, hogy megkíméled-e vagy megölöd, és igazából semmi fordulat nincs benne, ha életben hagyod. Gondoltam ilyesmire, hogy életben hagyom, és mi van, ha hátba támad vagy elárul majd, vagy kiderül a testvériségemben hogy "hazudtam". de semmi ilyen nincs itt. Lényegtelen, hogy hogyan döntesz, mindig ugyan az a szál vége. ott a fekete mélység is, léynegtelen hogy nagyuradnak tekinted-e ígyse úgyse lesz bajod, és ígyis úgyis megkapod a könyvet. De folytathatnám tovább... lényegtelen, hogy egy beszélgetésben mit mondasz, vagy mi a válaszod, a vége úgyis ugyan az. Pedig ez szerep játék, izgalmasabb lett volna, ha pl más válasz miatt más lesz a szál folytatása. Pl a legelején jelented a sárkányt, és ha azt mondod, hogy kivégzésről jöttél, akkor mondjuk elfognának az őrök, vagy bármi fordulatos... De tökmindegy mi a válasz, úgyis az a vége, hogy megölöd a sárkányt.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Sokadik hiba: mondja az npc a problémáját, én kíváncsi vagyok és kérdezem, erre elfogadok egy olyan küldetést, amit nem is akarok... pl. viharköpenyesként segítsek a lázadóknak... miért nem lehet egyszerűen visszautasítani a küldetést? Azért megnéztem, hát elég gyér az a börtön küldi... maga az ötlet nem lett volna rosz, ha dolgoztak volna rajt még pár hetet a készítők, nagyon jól hetett volna.
De emberek, őszintén! Ki az a marha, aki egy ezüstbányába zárja be az elítélteket, felügyelet nélkül, és még csákányt is ad, tudván, hogy nem tömör kő az egész barlang, bőven vannak benne földszerűen puha részek is...
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Nem tudom ezt linkeltem e anno vagy mostanában. Egykor a ma már nem létező gamedroid.hu weblapunkra írtam a több tonna ismertető mellé. Ma már itt őrzöm eme kincset! :D

http://telvanninightblade.blogspot.hu/2 ... miert.html
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

Nem értek egyet!!!
Régi cikk, elavult, kár volt már belinkelni.
Énvelem a Skyrim szerettette meg a szerepjátékok világát, pár másikat is kipróbáltam, de mindig visszakívánkozok. (Ami nem openworld, a Skyrim óta szóba sem jöhet nálam)
Nem azon sírok, hogy a Bethesda mit rontott el a játékon, hanem a közel 38000 mod segítségével magam alakítom amilyen világ közel áll az elképzelésemhez.
Szinte kétnaponta jön ki újdonság, ami érdekel - sok mindent idő és erőforrás hiányában ki sem próbáltam még. Ráadásul a modkészítők nem álltak meg, kitűnő projektek vannak kész közeli állapotban (pl: Skywind, Enderal) Egyre több együttműködést is látok a modderek csoportjai között, ami újabb lehetőségeket vet fel.
A cikk hangvételével sem értek egyet, mert alapvetően mindenhez pozitívan állok hozzá, tudomásul veszem, hogy mindenben lehetnek hibák, és nem azokon kukacoskodok.
Válasz küldése