Első benyomások a játékról

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Hunemperor írta: közel 38000 mod segítségével magam alakítom
Ugye tudod, hogy ezzel el is pusztítottad az érvelésed.
Konzolosok pl. még a nem hivatalos patcheket sem kapják meg.
PS3-on mai napig játszhatatlan a játék.
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

PC-n játszok, így a konzolosok problémái hidegen hagynak :)
Én mindig a magam nevében beszélek, s nem mondjuk 15 ezer ( vagy tőlem 3 millió) szomorú konzolos nevében.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Sleth »

somesz83 írta:Nem tudom ezt linkeltem e anno vagy mostanában. Egykor a ma már nem létező gamedroid.hu weblapunkra írtam a több tonna ismertető mellé. Ma már itt őrzöm eme kincset! :D

http://telvanninightblade.blogspot.hu/2 ... miert.html
Az egyik kedvenc játékokkal foglalkozó oldalam volt, mert nem állt be a nagy gamer oldalak mellé a AAA játékok seggét ny*ldosni egy kis zöldhasúért.
Cikkel anno és most is egyet értek, mivel csak felmódolva vagyok hajlandó a Skyrimmal játszani.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr.UnGrammar írta:
Hunemperor írta: közel 38000 mod segítségével magam alakítom
Ugye tudod, hogy ezzel el is pusztítottad az érvelésed.
Konzolosok pl. még a nem hivatalos patcheket sem kapják meg.
PS3-on mai napig játszhatatlan a játék.
Nem látom be, hogy ezzel miért dőlne meg az érvelése. Vannak bizonyos játékok, amiket konzolon is lehet modolni, ezek szerint a Skyrim nem olyan. De PC-n attól még igen.
Zagloba/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba/out/ »

Teljesen helytálló cikk. Emlékszem arra amikor az Oblivion sokkolt
engem 2006-ban. Gyenge sztori, gyenge játékmechanika, és ritka csúnya grafika. Skyrim alapjátékkal pedig elvből nem is játszottam. Egy legókészletet vártam. Azt megkaptam...;)Sok játék jutott a Skyrim sorsára sajnos.
Szerepjátékot akarsz? Drakensang.
Nem az online fostaligára gondolok...;)
Persze a nem elhivatottés papír alapú szerepjátékot még nem is szagolt játékosoknak ez kicsit kínai.
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

Sleth írta:
somesz83 írta:Nem tudom ezt linkeltem e anno vagy mostanában. Egykor a ma már nem létező gamedroid.hu weblapunkra írtam a több tonna ismertető mellé. Ma már itt őrzöm eme kincset! :D

http://telvanninightblade.blogspot.hu/2 ... miert.html
Az egyik kedvenc játékokkal foglalkozó oldalam volt, mert nem állt be a nagy gamer oldalak mellé a AAA játékok seggét ny*ldosni egy kis zöldhasúért.
Cikkel anno és most is egyet értek, mivel csak felmódolva vagyok hajlandó a Skyrimmal játszani.
Na jó de a módosításokról enyhén szólva megfeledkezik, így a cikk számomra ugyanolyan ferde, mintha az említett zöldhasúkért írta volna az ellenkezőjét.
Nekem újságíró az egyik végzettségem, ezeknek a cikkeknek hatása van, nagyon fontos, hogy objektív írások szülessenek a játékokról (vagy bármi másról) nem a készítő cég, hanem az olvasók miatt. Én egy darabig pont azért nem játszottam a Skyrimmal, mert egy olyan kritikát olvastam róla, ami szintén nem tudta megfogni a játék lényegét, így halasztottam a kipróbálását, szerencsére olvastam később egy másikat, amiben volt olyan információ, ami felkeltette az érdeklődésemet.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

A gamedroid.hu mindig is szubjektív volt. Ha valami szerintünk szar volt, akkor megkapta. Ha valami jó, akkor dicsértük. Pont ez volt a lényege. ;) Nem követtünk trendeket és elvárásokat. Volt, akinek ez nem tetszett, továbbállt. Ha nem és kötötte az ebet a karóhoz, hamar ott találhatta magát, ahol egy szar játék! :D Nagyon jó beszélgetések és okoskodások születtek anno a fórumon.

Sleth: Öröm olvasni, hogy olvasónk voltál! :) Még néhány cikk elérhető itt: http://gamedroid.sfportal.hu/
Egy szerkesztő kolléga kimentette a menthetőt anno.

Hunemperor: Mellesleg miért kellett volna módosításokról írnom, mikor magát az alapjátékot teszteltem, ami bizony egy nulla?
Mindig elfelejtik az emberek, hogy egy játékot a fejlesztőknek kell először összerakniuk jóra és nem a usereknek! Hogy egy rossz játék moddolható, attól még nem lesz jó játék és ezért nem érdemelnek dicséretet a fejlesztők és kiadók. Nem a játék jó, max a modder közösség pláne, hogy ők teszik értékelhetővé a játékot. Az meg már más tészta. Kukacoskodást pedig nem tudom hol találtál a cikkben, csupán tényeket közlök, hogy mekkora bugyutaság is az egész játék. Pontosan olyan tényeket, logikai ellentmondásokat, bugyutaságokat melyek felett az elvakult fanboyok vagy 12 évesek simán átsiklanak. Ha minden ilyen ostobaságot elővettem volna, az már kukacoskodás lenne, de nem tettem, pedig hosszú a lista. :) A Skyrim egy bohózat, nincs mit szépíteni rajta.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Vik »

"Hogy egy rossz játék moddolható, attól még nem lesz jó játék" - bocsi, de ezért kinevettelek egy picit... :)
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Igen, elég hülyén fogalmaztam bár a teljes mondat értelmében nem. :)
Moddolhatod a Skyrim-et, attól még bugyuta marad az AI és a történet kivitelezése (gondolok itt a következmény-nélküliségre és ellentmondásokra).
Ungrammar/off mode/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Ungrammar/off mode/ »

Vik írta:Nem látom be, hogy ezzel miért dőlne meg az érvelése. Vannak bizonyos játékok, amiket konzolon is lehet modolni, ezek szerint a Skyrim nem olyan. De PC-n attól még igen.
Megdől az érvelése, mert ha ígérek neked egy házat és direkt nem rakok rá tetőt, akkor az véletlenül sem lesz lakható.
Igaz te magad rakhatsz rá tetőt ízlésednek megfelelően, de akkor és úgy ahogy átadtam nem volt lakható.
Ungrammar/off mode/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Ungrammar/off mode/ »

"PC-n játszok, így a konzolosok problémái hidegen hagynak"

"Nekem újságíró az egyik végzettségem, ezeknek a cikkeknek hatása van, nagyon fontos, hogy objektív írások szülessenek"

:lol:
Kull/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Vik írta:"Hogy egy rossz játék moddolható, attól még nem lesz jó játék" - bocsi, de ezért kinevettelek egy picit... :)
:lol: :lol: :lol: Ki a tököm vagy te,aki ekkora ökörséget össze nyálazol itt,a mondókád csupa ferdítés,hozzá nem értés,de legfőképpen arról árulkodik,hogy nem is ismered behatóan a Skyrimet és nem vagy igazi neves hozzáértője a témának,aki ennyire bizonygatja hogy ő(k)mennyire nagyon objektív,akkor biztos tutira nem az,inkább elfogult,mr ítélőbírónak hiszem magam uraság.
Vik légyszíves,hozd a seprüt meg a lapátot :D
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

aki ennyire bizonygatja hogy ő(k)mennyire nagyon objektív
Pont az ellenkezőjét írtam, de sebaj! :D És nem bizonygatok semmi, csupán belinkeltem egy totál szubjektív ezer éves cikkem, mikor még foglalkoztam a végtelenül debil játékvilággal.
Hogy a témának szakértője lennék? Kétlem és ezt sem bizonygattam.
Hogy a Skyrim nevezetű blamát ismerem e elég mélyen? Kétlem, mivel szűk 150 óra elég volt belőle 15 év játékos múlt után hogy konstatáljam, szar. Bár szerintem ehhez játékos múlt sem kell, csupán nyitott szem és esetlegesen a korábbi részek ismerete. Ha meg valaki más véleményen van vagy más az ízlése, állhat a vita, ha egyáltalán ér annyit.

Ezek után Ítélőbíró én? :D Te valamit nagyon félreértelmeztél Kull! Totálisan leszarom ha valakinek tetszik ez bugyutaság, ki tököm akar itt "értékcsősz" lenni? :D Hallhattál/olvashattál egy egészen más véleményt a tucat elfogult és fizetett "világlegjobberpégéje" cikk között. Mert nem minden arany ami fénylik. Pláne a Bethesdánál, ami egy ideje csak marketing, amivel jól megveszik a 12-18 éves gyerekeket.
]neves hozzáértője a témának
Ezen a tituluson még én röhögtem egy jót! :D Szar ügy lehet egy pc játék neves hozzáértőjének lenni, pláne esetleg kiszélesítve a mai végtelenül debil játékvilágra. Kösz nem! :D
Kull/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Bocsánat bemutatkozom: én lenni kocsog fanboy :)
Ha Morrohun tag lennék"Sikerek sorozatát alkotjuk"és az ilyen véleményen lennének a döntőek és a meghatározóak,akkor befordulnék rendesen hogy a szabadidőmet,nem is keveset,ilyen "rossz játék"dolgokra pazaroltam. ;)
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Kull/out/ írta:Bocsánat bemutatkozom: én lenni kocsog fanboy :)
Ha Morrohun tag lennék"Sikerek sorozatát alkotjuk"és az ilyen véleményen lennének a döntőek és a meghatározóak,akkor befordulnék rendesen hogy a szabadidőmet,nem is keveset,ilyen "rossz játék"dolgokra pazaroltam. ;)
Ez igaz, de attól még vannak más vélemények. Mellesleg egy TES rész ha szar is, a világ és a legendái, a kidolgozottsága máig egyedi a játékvilágban. Emiatt is szenvedtem végig a Skyrim-et háromszor is. (Mégis üres maradtam, elmaradt a "katarzis".)
Bocsánat bemutatkozom: én lenni kocsog fanboy :)
Legalább beismered, hogy csőlátású vagy, köszi! :D
Kull/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Az hát,na cső
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kull/out/ írta:nem is ismered behatóan a Skyrimet és nem vagy igazi neves hozzáértője a témának
Kull/out/ írta:Vik légyszíves,hozd a seprüt meg a lapátot :D
>Somesz nem ért a TES-hez
>Somesz nem ért az RPG-hez
>Ugráltatja Vik-et, mintha cseléd lenne

[thumbnail]http://i3.kym-cdn.com/photos/images/ori ... 87/f9f.gif[/thumbnail]
Kull/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Mellesleg az eléggé furcsa önellentmondás ha valaki végig játsza a Skyrimet és közben azt érzi-gondolja hogy fuu de szar,fuu de szar nem baj gyerünk még egyszer,fuu de szar fuu de szar,ááá azért mivel ilyen szar gyerünk megint,fuu de szar fuu de szar és sajnos elmaradt a katarzis :D
És mellesleg modolva a mesterséges int. minden csak nem bugyuta csak érteni kell hozzá.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Megjelenése óta eltelt szűk három-négy év alatt nem hiszem, hogy fura lenne. Ez kb. évente egy nagyobb alkalom.
Pláne nem önellentmondás, már ha érted mit jelent a szó, nem csak használod.
De látom téged nagyon mélyen érintett, hogy nem vagyunk egy véleményen. :)

A modolást meg belekeverhetjük ha nagyon szeretnéd, de nem arról szólt a cikk. Igen, marha nagy pozitívum, hogy moddolható, így nem marad szar Skyrim, mert a rajongók kijavítják! :D Micsoda üzletpolitika! Az a fájdalmas, hogy anno a Morrowindet a modok színesítették, nem (csak) kijavították. Erről van itt szó. ;)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kull/out/ írta:Mellesleg az eléggé furcsa önellentmondás ha valaki végig játsza a Skyrimet és közben azt érzi-gondolja hogy fuu de szar,fuu de szar nem baj gyerünk még egyszer,fuu de szar fuu de szar,ááá azért mivel ilyen szar gyerünk megint,fuu de szar fuu de szar és sajnos elmaradt a katarzis :D
És mellesleg modolva a mesterséges int. minden csak nem bugyuta csak érteni kell hozzá.
Ökörség. Plusz játszd végig úgy, hogy kikapcsolod az ÖSSZES mod-od!
Az az önámítás, hogy a játékot teljesen átírva játszod és közben véded a vanilia verziót.

És mielőtt visszadobnád a kérdés:
Igen, én nem élveztem. Első hetes volt a vétel, és a második héten visszamentem New Vegas-ozni. Bőven kijött a CK mire mire újra neki álltam.
SkyUI nélkül pl. egy percet sem bírnák a játékban.

U.i.: Somesz jó látni, hogy még élsz! Már itt volt az ideje, hogy visszavonszold a segged! :D Wasteland 2 meg volt? Héten jön a Pillars! Ugye most már maradsz? :shock:
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Kull! Fenséges királyom, mint egyszerű északi nemes alázattal kérlek, hogy hagyd a "dagadt ruhát másra.... :!: ;) 8-)

Ha valaki nem érti mi a legókészlet akkor ott valami eleve hiányzik...persze ez nem feltétlenül az ő hibája.
Más szemszög, más megközelítés.
Írtam is hasonló cikket anno egy egészen más játékról(Rome2), mint TWO Support tag és lehordtam mindenkit aki jó játéknak tartotta az alapjátékot.
Mégis beletettem 220 órát, ami nagy szó. Igaz már eleve modokat használva kezdtem játszani(Akit ez meglep kérem emelje fel a kezét :lol: :lol: )
Mert egész más megítélés az enyém, és foggal-körömmel ragaszkodom hozzá, mert egy "újságíró" tudja megvédeni a véleményét ha kell.
Persze utólag teljesen releváns és a játék minőségét helyesn megítélő megállapításaim voltak, de mire erre sokan rájöttek a fórum adminjával már sikerült összenyúlnom...valamint kiadtak 16(+3) foltot...
A helyzet az hogy sokan nem értik meg a játékostársadalomban végbemenő változásokat. Mert valaki a Dragon Age-t a Witchert vagy ne adj Isten a TES szériát isteníti. Ám ha jobban belenézel akkor meglátod hogy ezek a 30+os korosztály számára már nem igazán ingerküszöb elérő alkotások...Mondjuk a Witcher ha jól tudom most visszahozza a Diablo 2 hardcore karakter kezelését is.(milyen érdekes :D )

Eleve aki soha életében nem alkotott saját kútfőből karaktert, jellemet, előtörténetet, ne adj isten saját kis világot attól mit lehet várni...?
A cikk attól még helytálló. ;)
Kull/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Nem tudtam hogy vannak modok csak magyarítva volt a Skyrim,amikor előszőr végigvittem és nekem tetszett. Én ha valamit tényleg szarnak tartok,akkor ahhoz többé nem nyúlok,nem firtatom,nem beszélek róla többet,akárhogyan is javítgatják. A Morrowinden lett volna bőven mit javítani pl. a harcrendszerén de akkoriban nem voltak komolyabb modok csak színesítgetések.
Szerepjáték ügyben,igazi komoly hozzáértő csapatok akik még karakterlappal,mesélővel tolják már majdnem kihaltak. Nekem volt szerencsém egy olyan bandában pár évig játszani,ahol a mesélőt nemzetközi téren is elismerik valamelyest. Ha az ott tapasztaltak alapján lennének elvárásaim,akkor örökké csak csalódnom kellene.
Nem vagyok jó kritikus és nem is mernék másokat lebeszélni semmiről,inkább azt mondanám próbálja ki,hátha a saját fantáziájával végül egy élménnyé formálja azt amit mások egész egyszerűen leszaroznak.
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

Megőrülök attól, ha azt írják, hogy ne vegyem figyelembe a modokat, meg játsszak anélkül. Könyörgöm értsék már meg, nem akarok a módosítások nélkül játszani!
..és nem a Bethesdát védem, de kevés cég vállalja azt, hogy egy rakás rajongó fényezheti magát az ő renoméjukra, hogy sokkal színvonalasabb dolgokat készítenek, mint ők.
Múltkor pl. moddolható (esetleg openworld) Game of Thrones szerepjátékot kerestem, de nem találtam. Miért nincs??
Én továbbra sem értem, miért kellett azt az elavult cikket most belinkelni, mit várt ettől Somesz.
A másik: hol vannak azok a "híres" játékok, amik sokkal jobbak, mint a Skyrim, és annyira jó az "üzletpolitikájuk" és a hangulatuk (minőségük, stb), hogy szinte elszippantanak a Skyrim mellől? Hogy ne kelljen ezzel az elavult mások által "szar"-nak (ilyet címben írni?!) tartott játékkal játszani. Az egész játékpiac egy nagy ígérethalmaz.
Évekig kell várni egy beharangozott játékra, már elavultan jelenik meg, miközben a Skyrim modderek az én szubjektív véleményem szerint sokszor a világszínvonallal simán lépést tartanak.
Na látjátok ezért tartok ki mellettük.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Persze hogy nem akrunk módosítás nélkül játszani, de a cikk nem erről szól.
Hogy mit várt nem tudom, viszont egyet tudok érteni vele...mert a játék azon kívűl hogy "openworld", pc-s rpg szinten egy nulla.(kis túlzással)
A történetszálak közül nagyon sokon csak röhögtem...a harcrendszrer elég jó...a képesség és képzettség rendszer valóban siralmas...a mestreséges intelligencia valójában unintelligencia(ez minden játékra igaz, csak gondoljatok bele :D ).
A pontenciál tulajdonképpen a gyurmázhatóságban van, és milyen érdekes ez is a Bethesda érdeme, mert mondhatta volna hogy "kapjátok be!" nem lesz moddolható.
Megnézem hányan vennék meg PC-re a TES VI-ot. Meg ugye lehet hogy féláron dea moddolhatóság adja el a legendary edition-t ist nagyrészt.
Az üzletpolitika érthető, csak meg kell forgatni az érmet... ;)
Avatar
bollokr
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. márc. 25., szer. 18:14
Tartózkodási hely: a saját bőrömben vagyok legtöbbször

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: bollokr »

PS3-on mai napig játszhatatlan a játék.[/quote]

nem akarok okoskodni,vagy kiragadni egy mondatot,egy teljes nagy beszélgetés folyamatból,de azért ezt közel sem igaz állítás.
A LEG:ED játszom és Lev.57 ,közel 80k arany,invertoriban( egy fahordót neveztem ki rá) kb 200 cucc,vagy 30 küldetés pipálva ,a mellékekkel együtt,a hivatalos játékidő 158 órán túli,
és lassan 2 hónapja úgy berántott mint a jó heroin a kezdő drogost.
Megunhatatlan.ha holnap rá tudom tenni a magyarítást,akkor meg újra kezdem az egészet.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Na vazze, Zaglo csak összerakta nektek!
Annyi off-ot még oda raknék, hogy nevetséges hogy a videojátékok nehézfiúja a 90-es években keményebbek voltak a maiaknál.
Az első Half-Life katonái a mai napig képesek megszívatni. Akkor hogy is ez?

(tudom, tudom rakjam fel az ellenfeleket izmosító modokat)

Bollokr: Akkor ezek szerint már nem ragadnak be a Winterhelm-i küldetések? Emlékeim szerint már bőven jött a dawnguard mikor még mindig fennállt a hiba (egyedül csak a PS-nél). Születtek is az összeesküvés elméletek a Beth fórumán.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Megittam pár kupa mézbort így alapvetően hallgatag énem, eléggé valódi "Zaglobásra" váltott.
A lényeg az hogy ez egy jó játék mert moddolható, de szar játék volt amikor és ahogy kiadták... ;)
Most megyek is, és leszédülök mézsörtől megrészegedve egy Égkoszorú felett lavírozó léghajó kötélzetéről... :lol:

Half-Life: mai napig zseniális alkotás a maga nemében, a 2 pedig epic brutal game, szerintem hangulatábana mai napig az első 3 tagja a világon.
Kull/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Alapvetően nekem a vanilla Skyrimből csak az hiányzott,hogy mondjuk...mondjuk...mondjuk...mondjuk...mondjuk legyen tánc meg minden jó legyen és belegyen parkosítva :lol: de nem volt szar,modolva viszont már igen yoo game.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Ám ha jobban belenézel akkor meglátod hogy ezek a 30+os korosztály számára már nem igazán ingerküszöb elérő alkotások...
Na ez nagyon igaz! Magamon érzem, sajnos/nem sajnos. :) Az utolsó játék ami mutatott valamit számomra az kb. a Dishonored, a Bioshock: Infinite meg talán a Deus Ex HR. RPG-k terén pedig nem is emlékszem, de talán a Divinity 2.
Eleve aki soha életében nem alkotott saját kútfőből karaktert, jellemet, előtörténetet, ne adj isten saját kis világot attól mit lehet várni...?
Ezt nem igazán értem kire és milyen vonatkozásban érted, de egyetértek. A mai játékok már előre megvannak emésztve és nem sok fantáziát és saját gondolatot hagynak a játékosnak. Az a korosztály, amihez én is tartozok anno még papíron és kockával szerepjátékozott, a PC elérhetetlen volt kb.
A másik: hol vannak azok a "híres" játékok, amik sokkal jobbak, mint a Skyrim, és annyira jó az "üzletpolitikájuk" és a hangulatuk (minőségük, stb), hogy szinte elszippantanak a Skyrim mellől?
A cikkben fel volt sorolva pár.
Hogy ne kelljen ezzel az elavult mások által "szar"-nak (ilyet címben írni?!) tartott játékkal játszani.
Ez tényleg erős, nem is a stílusom. Gondolkodtam rajta beleírjam e, de annyira kiborított jó értelemben akkor éppen a Skyrim, hogy muszáj volt! Emlékeim szerinte hangosan röhögtem a Skyrim hülyeségein és régi hozzászólásokon! :D

Egyébként örülök, hogy kialakult egy kis vita/beszélgetés. ;)
Kull/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Milyen kár hogy a magyarokkal fejlődés szinten nem az a helyzet,mint a modolt Skyrimmel. Tagjai régen bátrak,egységesek,kúltúráltak,sokoldalúak voltak. Ma meg megvert,megalázott,kivéreztetett rabszolgák,akik már csak virtuális mézsört ihatnak és vitázhatnak amíg végül majd mindenkinek igaza nem lesz,gyalázat
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Kull/out/ írta:Milyen kár hogy a magyarokkal fejlődés szinten nem az a helyzet,mint a modolt Skyrimmel. Tagjai régen bátrak,egységesek,kúltúráltak,sokoldalúak voltak. Ma meg megvert,megalázott,kivéreztetett rabszolgák,akik már csak virtuális mézsört ihatnak és vitázhatnak amíg végül majd mindenkinek igaza nem lesz,gyalázat
Akár kardodba is dőlhetsz! :D
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

A magyar "egységes" törzsszövetség nem önmagaát ölte meg és ezt te is jól tudod!

Ahogy a mi nemzetünket a minket körülvevő kicsinyes, megalkuvó, tudatlan, számító államok és népek; úgy a TES szériát is a hasonló kulturális és társadalmi visszafejlődés öli meg ami technikai fejlődése miatt előrelépésnek tűnik holott szó nincs erről.(nagyjából így értettem, de ezt akik ismernek tudják)
Egyébként elég értelmetlen vita ez, de hát mitagadás szeretem szaporítani a szót amikor nincs jobb dolgom. :roll: ;)

Hogy állsz az új "vasak" előtermetésével Kull?!
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

U.i.: Somesz jó látni, hogy még élsz! Már itt volt az ideje, hogy visszavonszold a segged! :D Wasteland 2 meg volt? Héten jön a Pillars! Ugye most már maradsz? :shock:
Nem tudom, annyira esetleges a netes és játékos jelenlétem! :D Pl. beléptem a somesztes email címemre, amin ott fogad szotsakival folytatott levelezésem három évvel ezelőttről, mikor írtam a könyvismertetőt. Utolsó levél tőlem, miszerint küldöm az új cikket! Úgyhogy tegnap el is küldtem. :D
Wasteland 2 még sajnos nem, de Fallout 3 ötödször igen.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: genndy »

Néhány kiragadott mondatra reagálok:

"mert mondhatta volna hogy "kapjátok be!" nem lesz moddolható. Megnézem hányan vennék meg PC-re a TES VI-ot."
A konzolosok vették a Skyrimet. Régen olvastam már, de valami 8:1 volt az arány. Egyértelműen nekik készült (=kocajátékosok, casuar gamers), ezért olyan amilyen. Ja, és konzolon NEM lehet modolni. Mégis kapkodták. Ez a trend is fog folytatódni amíg ebben van a pénz. Addig a PC-sek csak megtűrt aprópénzesek, Bethesda még normálisan állt hozzá hogy kiadták a szerkesztőt meg nem tiltották a modolást (illetve nem titok hogy rengeteg ötletet patchbe meg DLC-be a modos közösségből szedtek/loptak/használtak fel).
Aki "igazi" régivágású szerepjátékot akar az inkább az indie meg Kickstarteres körökben nézelődjön (Pillars of Eternity pl. ha jók az értesüléseim)

"invertoriban( egy fahordót neveztem ki rá)"
Abból azonnal vedd ki a cuccodat. Akkor inkább már dobálj le mindent a földre a városon belül. Vagy adj el mindent amíg nincs hová pakolnod. Lesz nagy sírás amikor a legközelebbi cell resetnél egycsapásra eltűnik mindened abból a hordóból. Vegyél egy házat, csak a saját házban lévő tárolók biztonságosak.
Kull/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Akkor azt mondod,hogy igazából nem is magunkat juttattuk ide hanem mások miatt van a jelenlegi pocsék helyzet?
Meg van már az új vas,a három "next level mod pack"videó már azzal készült. Ezek amolyan grafikai és hangulat bemutatók lettek. Tulajdonképpen már összállt egy stabil 260 plugin,most úgy elindultam hogy végig is akarok menni. Jó hogy semmi sem késik,minden úgy működik ahogy az ember azt szeretné. Dead is Dead most nincs,mert túl amatőr vagyok még ehhez a mod packhoz,nem tudnám végigvinni.
Kull/out/

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

A BG 2 óta várok,hogy a mesterek végre színrelépjenek. A PoE lesz az,aminél többet senki nem fog kapni rpg szinten ha el nem rontják. Illetve van még 3 nagyon várós,nekem még tán jobban is,mint a PoE. Kettő közölük Baldur's Gate néven fut.
Abban amint látom mindenki egy véleményen van,hogy a készítők elpuhítottak minket és ennek köze van a pénzhez. Ki merem jelenteni,hogy igen kevés ember ismerősötök lehet aki végigvitte a BG 2 ToB-t mindenféle csalás nélkül(ha egyáltalán lehetett),nem hiszen hogy valaki el tudja valaha is feledni azt a ribancot vagy esetleg még Durlag tornyát.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Kull/out/ írta:A BG 2 óta várok,hogy a mesterek végre színrelépjenek. A PoE lesz az,aminél többet senki nem fog kapni rpg szinten ha el nem rontják. Illetve van még 3 nagyon várós,nekem még tán jobban is,mint a PoE. Kettő közölük Baldur's Gate néven fut.
Abban amint látom mindenki egy véleményen van,hogy a készítők elpuhítottak minket és ennek köze van a pénzhez. Ki merem jelenteni,hogy igen kevés ember ismerősötök lehet aki végigvitte a BG 2 ToB-t mindenféle csalás nélkül(ha egyáltalán lehetett),nem hiszen hogy valaki el tudja valaha is feledni azt a ribancot vagy esetleg még Durlag tornyát.
Én BG2-t és a kiegészítőt csalás nélkültoltam végig, Berserker Cleric-emmel nem volt nehéz ügy :) . Remélem a PoE (ami ha minden igaz ma fog megjelenni) egy kicsit megszorongatja azon a bizonyos cRPG-k "trónján" a BG2-t, mert sok éve először, látok is rá esélyt.

Amúgy mi baja volt a Morrowind harcrendszerének? Azt aláírom, hogy nem volt valami nagy szám, de a Skyrimnek se sokkal jobb, főleg ha összehasonlítom Dark Messiah vagy Vindictus harcrendszerével.

Modolás és nem modolásról csak annyit, hogy nézzétek meg a TESO-t (amit nem lehet modolni), és látjátok, hogy szinte senki sem játszik már vele...

somesz83: anno azon az oldalon találtam meg kedvenc MMORPG-met Vindictus képében (inkább nevezem online hack and slash játéknak, mint MMORPG-nek, de hát ez legyen a legkisebb gondja) . Bár az igaz, hogy mindig pihentetni kell, mert gyorsan repetitívé válhat, de az a harcrendszer mindenért kárpótol.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

somesz83: anno azon az oldalon találtam meg kedvenc MMORPG-met Vindictus képében (inkább nevezem online hack and slash játéknak, mint MMORPG-nek, de hát ez legyen a legkisebb gondja) . Bár az igaz, hogy mindig pihentetni kell, mert gyorsan repetitívé válhat, de az a harcrendszer mindenért kárpótol.
Hát igen, kicsit sajnálom is, hogy lehúztuk a rolót, de már annyira nem érdekelt senkit a játékvilág akkor és csak nyűg volt, hogy legyen cikk, de miről meg minek? :D
Avatar
bollokr
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. márc. 25., szer. 18:14
Tartózkodási hely: a saját bőrömben vagyok legtöbbször

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: bollokr »

Dr.UnGrammar írta:Na vazze, Zaglo csak összerakta nektek!
Annyi off-ot még oda raknék, hogy nevetséges hogy a videojátékok nehézfiúja a 90-es években keményebbek voltak a maiaknál.
Az első Half-Life katonái a mai napig képesek megszívatni. Akkor hogy is ez?

(tudom, tudom rakjam fel az ellenfeleket izmosító modokat)

Bollokr: Akkor ezek szerint már nem ragadnak be a Winterhelm-i küldetések? Emlékeim szerint már bőven jött a dawnguard mikor még mindig fennállt a hiba (egyedül csak a PS-nél). Születtek is az összeesküvés elméletek a Beth fórumán.
nem tudom miről beszélsz.mesélj csak erről az összeesküvésről!!!
Megy mindhárom mellék szál mint az álom.Nem ragad be,néha belassul,mikor már 5-6 órája nyomom folyamatában,de ezen kívül semmi.Fix minden rajta,a kivégzések is remekek,max a beszélgetések idegesítenek,amit nem tudok átugrani.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

bollokr írta:nem tudom miről beszélsz.mesélj csak erről az összeesküvésről!!!
Megy mindhárom mellék szál mint az álom.Nem ragad be,néha belassul,mikor már 5-6 órája nyomom folyamatában,de ezen kívül semmi.Fix minden rajta,a kivégzések is remekek,max a beszélgetések idegesítenek,amit nem tudok átugrani.
Oké, akkor ez off lesz: Anno mikor jöttek a patch-ek a PS3-é rengeteget késett, plusz a DLC is csúszásokkal jöttek rá.
Ekkor járt olyan szóbeszéd a Beth fórumán, hogy a Microsoft pénzt nyomat a Beth-nek, hogy lassabban dolgozzanak a többi platformon. Ezt néhányan elég komolyan is gondolták. :lol:
2012-ben volt egy fórumos összehasonlítás, hogy milyen bugokat sikerült kiirtani. A PS3-as verzió durván le volt maradva. Ekkor jött az a gúnyos megjegyzés a rajongóktól, hogy a Beth nem tud PS-re fejleszteni, mert analfabéták.

De nem véletlen Legendary-val tolod? Akkor még szép, hogy nem tapasztalsz játékélményt gyilkoló bug-okkal. A fölött nincs újabb verzió. ;)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

somesz83 írta:
U.i.: Somesz jó látni, hogy még élsz! Már itt volt az ideje, hogy visszavonszold a segged! :D Wasteland 2 meg volt? Héten jön a Pillars! Ugye most már maradsz? :shock:
Nem tudom, annyira esetleges a netes és játékos jelenlétem! :D Pl. beléptem a somesztes email címemre, amin ott fogad szotsakival folytatott levelezésem három évvel ezelőttről, mikor írtam a könyvismertetőt. Utolsó levél tőlem, miszerint küldöm az új cikket! Úgyhogy tegnap el is küldtem. :D
Wasteland 2 még sajnos nem, de Fallout 3 ötödször igen.
De gondolom, amikről próbáltunk évekkel ezelőtt meggyőzni, hogy adj nekik még egy esélyt azóta sem kerültek elő. :mrgreen:
Cö-cö-cö :roll:
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Ajjajj! Szégyellem, de nem rémlik. :oops:

Ha a Neverwinter 2 kiegészítőkre gondolsz, nem! És nem is fogom. Nincs már se türelmem se időm ezekhez. :?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

somesz83 írta:Ajjajj! Szégyellem, de nem rémlik. :oops:

Ha a Neverwinter 2 kiegészítőkre gondolsz, nem! És nem is fogom. Nincs már se türelmem se időm ezekhez. :?
Neverwinter és Dragon Age.
Egyiket sem fejezted be, illetve az ajánlott (jobbra sikeredett) kiegészítőit szerintem nem is próbáltad a csalódás után.

Amúgy fel kellene élesztenünk valami nekrómágiával a CRPG topic-ot. Már csak az ilyen gyöngyszemekért is:
Nehéz páncél vízzel kombinálva
Nehéz páncél vízzel kombinálva
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Nekem is van konzolon...azon egy értelmes "rpg" volt anno(na jó kettő):
Arx Fatalis és a Fable bár ez utóbbi már eléggé casual....

Oblivion konzolon: Haverral két napig betépve játszottunk vele majd elküldtem az unokaöcsémnek. 8-)
Amúgy meg mindenki azt gondol meg mond amit akar nem?! Demokráciának álcázott diktatúra van ugyebár.... :D :lol: :mrgreen:
Somesz azt gondolja, én ezt gondolom, Kull megint mást gondol...minek igazságot tenni amikor az eleve nem is létezik?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Zagloba írta:Nekem is van konzolon...azon egy értelmes "rpg" volt anno(na jó kettő):
Arx Fatalis és a Fable bár ez utóbbi már eléggé casual....

Oblivion konzolon: Haverral két napig betépve játszottunk vele majd elküldtem az unokaöcsémnek. 8-)
Amúgy meg mindenki azt gondol meg mond amit akar nem?! Demokráciának álcázott diktatúra van ugyebár.... :D :lol: :mrgreen:
Somesz azt gondolja, én ezt gondolom, Kull megint mást gondol...minek igazságot tenni amikor az eleve nem is létezik?
Kull-nak most sokkal inkább a stílusával volt bajom.
Ha nem láttam volna az eddigi munkáit simán azt hinném, hogy egy 12 éves kis pöcs.
Legyünk őszinték, csak 2 oldalt kellett volna visszalapozni, hogy lássa Soma nem egy trollkodó újonc.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Én tényleg azt hittem Kull max 16, ezért is vettem fel ezt a hangnemet. :roll: Jajjajj.... :)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull »

Fiuk!

Nézzétek meg ezt a szerintem legjobb Skyrim videómat(páran már láttátok),amely azon dilemma miatt készült el,hogy kinek van igaza :D ,ki az aki a "jó"ügyért küzd. Ez egy megrendezett történet melyben kibékítem csajokkal,tánccal,muzsikával és mézsörrel a Birodalmi Légiót és a viharköpenyeseket(a gorékat),majd terminatorként megindulok a Thalmor követségre rendet vágni a háttérből manipuláló igazi gonoszok között. De ez nem is számít,hanem csak az hogy jó és vicces,ezáltal kicsit jobb kedvre deríti az embert: Stormcloaks or Imperials?
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull »

Visszatérve a fentebbiekre: 1. készül egy Baldur's Gate ami nem a 3 lesz hanem az egy és a kettő között játszódik
2.készül a Sword Coast Legends(erre is értettem hogy BG néven fog futni de nem)
3.készül a Seven Dragon Saga

Videót,képeket tudtok találni,ezek mind hozzák az elvárt szintet,szinte 100%biztos :D . A szerencséseknek holnap hozza a postás a PoE-t ;)
acdc

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: acdc »

Kull írta:Fiuk!

Nézzétek meg ezt a szerintem legjobb Skyrim videómat(páran már láttátok),amely azon dilemma miatt készült el,hogy kinek van igaza :D ,ki az aki a "jó"ügyért küzd. Ez egy megrendezett történet melyben kibékítem csajokkal,tánccal,muzsikával és mézsörrel a Birodalmi Légiót és a viharköpenyeseket(a gorékat),majd terminatorként megindulok a Thalmor követségre rendet vágni a háttérből manipuláló igazi gonoszok között. De ez nem is számít,hanem csak az hogy jó és vicces,ezáltal kicsit jobb kedvre deríti az embert: Stormcloaks or Imperials?
Nagyon fasza! Mi a zene a nyuszis rész alatt? Köszi a választ előre is! :)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: Kull »

zenekar: Claim The Throne
szám címe: Two Pints Of Honey And A Barrel Full Of Beer
Válasz küldése