Ötlet

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Ötlet

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

Nem tom érdekel-e valakit de én a látványt is nézem.Ezért kérdezném hogy nem lehetne valami kapucnis plugint csinálni vagy pl. bakancs meg ilyesmi látvány dolgok. előre is köszi
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

van még1 ötletem: egy hűséges társ pl. párduc képében (nem megidézhető hanem csak úgy van mint a rabszolga)
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

multkor jáccottam és találtam 1 helyet ahol lehet saját rabszolgánk. Mért nem lehet őket felöltöztetni, fegyvert adni vagy cuccokat áttenni hozzá?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

Drizzt írta:multkor jáccottam és találtam 1 helyet ahol lehet saját rabszolgánk. Mért nem lehet őket felöltöztetni, fegyvert adni vagy cuccokat áttenni hozzá?
Nem próbáltam ki, de elképzelhető, hogy a give your orders mod segítségével lehet.
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

Vik írta:
Drizzt írta:multkor jáccottam és találtam 1 helyet ahol lehet saját rabszolgánk. Mért nem lehet őket felöltöztetni, fegyvert adni vagy cuccokat áttenni hozzá?
Nem próbáltam ki, de elképzelhető, hogy a give your orders mod segítségével lehet.


ok kösz majd kipróbálom
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

Drizzt írta:Nem tom érdekel-e valakit de én a látványt is nézem.Ezért kérdezném hogy nem lehetne valami kapucnis plugint csinálni vagy pl. bakancs meg ilyesmi látvány dolgok. előre is köszi
Lehetni lehet, csak ehhez kell valaki, aki ért a 3D modellezéshez, és ezt Morrowindben is tudja.
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

név választásnál vagy bűvölésnél nem lehetne ékezetet berakni? (bocsi lehet h már meg van oldva csak én lehet hogy a régebbi verziót használom)
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

nem lehet mindkét kézbe fegyvert rakni: nem lehetne megoldani h pl a balkézben lévő fegyvert pajzsnak érzékelje h be lehessen rakni?vagy valami ilyesmi :idea:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

Drizzt írta:nem lehet mindkét kézbe fegyvert rakni: nem lehetne megoldani h pl a balkézben lévő fegyvert pajzsnak érzékelje h be lehessen rakni?vagy valami ilyesmi :idea:
Én már láttam ilyen modot valahol...
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

ok majd keresek köszi
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

Vik írta:
Drizzt írta:multkor jáccottam és találtam 1 helyet ahol lehet saját rabszolgánk. Mért nem lehet őket felöltöztetni, fegyvert adni vagy cuccokat áttenni hozzá?
Nem próbáltam ki, de elképzelhető, hogy a give your orders mod segítségével lehet.

megnéztem de nincs más csak alap morrowind és ahoz kell a 2 kieg.
dragadum

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: dragadum »

Szerintem ez a csalás segithet az oblivion lefordításában :coc testinghal az egyik wooden door to mögött megvan az összes cucc és ha megvan a shivering isles akkor annak a cuccai is ott lesznek.
Dragadum

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Dragadum »

Bocsi testinghall.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dragadum írta:Bocsi testinghall.
Van ilyen, de ez miért segítene a fordításban?
Dragadum

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Dragadum »

Hát mert ott az összes tárgy és a tárgyak csak 94%ban vannak készen
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dragadum írta:Hát mert ott az összes tárgy és a tárgyak csak 94%ban vannak készen
Igen, mert a maradék az a könyvcím, és a könyvekkel még csak kicsit foglalkoztunk.
Dragadum

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Dragadum »

Nos ott van egy olyan hely aminek a nevét nemtudom de abban ott az összes könyv. :ugeek: :ugeek:
sqpp

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: sqpp »

Én azt gondoltam nem e lehetne olyan mod hogy házakat veszünk
pédául ilyen híresebb helyeken Balmora,Vivec,Caldera,Ébenszív ez jól lenne :lol: :D :)
Ha sikerülne elkészíteni irjatok sqpp@citromail.hu
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

sqpp írta:Én azt gondoltam nem e lehetne olyan mod hogy házakat veszünk
pédául ilyen híresebb helyeken Balmora,Vivec,Caldera,Ébenszív ez jól lenne :lol: :D :)
Ha sikerülne elkészíteni irjatok sqpp@citromail.hu
Most is vannak ilyen modok. A Saját Mozgó Bázis pl. minden feltételt kielégít, de azonkívül is készítettek jópár ház modot. Nézz szét a pluginok részben, itt is van néhány.
Kripta

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Kripta »

Üdv!

Egy rakat hibát dobál ki a telepítő telepítés közben!
Nálam csak vagy mindenkinél?
Ha lehet ezt javítsátok. Kösz
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kripta írta:Üdv!

Egy rakat hibát dobál ki a telepítő telepítés közben!
Nálam csak vagy mindenkinél?
Ha lehet ezt javítsátok. Kösz
Megtörtént:

1. Telepíted az Obliviont.
2. Felrakod az 1.2-es UK javítást. (Ha hibaüzeneted küld, akkor a másikat.)
2.5. Ha van Shivering Isles kiegészítőd, azt is rakd fel, ekkor csak a hozzá való 1.2-es foltot kell kiválasztani.
3. Magyarítás telepítése. Ha még nem tetted meg, akkor voices 1 és 2 .bsa-kat át kell alakítani. Hagyd, hogy végezze a munkáját, ne zárd be a fekete ablakot. Ha olyan üzenet jönne, hogy "Hiba történt a korábbi átnevezésnél. Sikerült őket javítani...," akkor mondd azt, hogy igen.
3.5. Ha felraktad a Shivering Islest, akkor természetesen át kell alakítani a DLCShiveringIsles - Voices.bsa-t, és telepítsd a golden saint és dark seducer beépülőket is.
4. Oblivion.esm átalakítást ne válaszd ki, alapjátéknál hibás. Mint kiderült, nincs is rá szükség.
5. Ha olyan hibaüzenetet kapnál, hogy nem sikerült átnevezni az északi vagy argóniai könyvtárat, az azért lehet, mert már korábban átalakítottad a voices 1, 2 bsa-kat. Nézd meg az Oblivion\Data\sound\voice\oblivion.esm alkönyvtár tartalmát, és ha kell, másold bele az Oblivion\Data\Mororhuntempből a dolgokat.

Nálam ez így még mindig működött, akkor is, ha szóközt, vagy legutóbb őű betűket is tartalmazó alkönyvtárba tettem az Obliviont.
NihilWolf
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008. feb. 16., szomb. 10:42

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: NihilWolf »

Kéne frissíteni a projektek állását a http://magyaritasok.hu/ oldalon. A Tribunál fordításánál lemaradtak.
El Diablo
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. júl. 7., kedd 11:19

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: El Diablo »

Nincs esetleg olyan mod amiben a páncolokra rá lehetne tenni köpenyeket?
EA

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: EA »

Ha megterhelés varázslatot használtak ellenem, hogy tudom gyógyítani? Egyik szkilem se piros mégis túl vagyok terhelve. előre is kösz
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

EA írta:Ha megterhelés varázslatot használtak ellenem, hogy tudom gyógyítani? Egyik szkilem se piros mégis túl vagyok terhelve. előre is kösz
Pihekönnyedség varázslat esetleg? Illetve volt olyan, akinek nem akart sehogy sem elmúlni, de egy korábbi mentésre való visszatéréssel megoldotta.
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

Nekem a pihenés is segített. (igaz vagy 72 órán át pihent :D )
Bianka (vil)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Bianka (vil) »

HElo!
Kérlek az oblivionhoz magyarítsatok egy jó vámpíros módot, mert angolul nem tudok és megtanulni sem akarok... Kérlek titeket.. :)
sqpp

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: sqpp »

Sziasztok!
Én meg azon gondolkodtam hogy lehetne morrowind multiplayer ,mert mondták hogy lesz de ez szerintem nem igaz? meglehetne oldani valahogyan?
rucc

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: rucc »

Szóba került egyszer a csapat támogatása. Tegyetek fel reklámokat az oldalra. Ígérem, hogy bőszen fogok kattintgatni (gondolom, hogy a többiek is)a reklámokra, ha ezzel segíteni tudok. A munkátok aranyat ér, szóval nekem megéri.
deicide
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010. jan. 20., szer. 23:56

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: deicide »

Üdv..

nekem kimaradt az életemből ez a játék de most rá találtam!

Kellene 1 kis help mert nem nagyon akarok szívni ha nem muszáj!

Próbálkoztam 1 picit de nem boldogultam

mégpedig felraktam a IV majd az összes kiegészítőt majd a magyarosítást de csak a menü lett magyar a többi a felirat nem!

miért van ez???
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

deicide írta:Üdv..

nekem kimaradt az életemből ez a játék de most rá találtam!

Kellene 1 kis help mert nem nagyon akarok szívni ha nem muszáj!

Próbálkoztam 1 picit de nem boldogultam

mégpedig felraktam a IV majd az összes kiegészítőt majd a magyarosítást de csak a menü lett magyar a többi a felirat nem!

miért van ez???
Feltételezem, lemaradt az 1.2-es javítás.
http://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=77
deicide
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010. jan. 20., szer. 23:56

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: deicide »

Vik írta:
deicide írta:Üdv..

nekem kimaradt az életemből ez a játék de most rá találtam!

Kellene 1 kis help mert nem nagyon akarok szívni ha nem muszáj!

Próbálkoztam 1 picit de nem boldogultam

mégpedig felraktam a IV majd az összes kiegészítőt majd a magyarosítást de csak a menü lett magyar a többi a felirat nem!

miért van ez???
Feltételezem, lemaradt az 1.2-es javítás.
http://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=77

nem nem nem de most UP és minden tökéletes lett remélem:)
köszönök mindent:)
Dani Mester

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Dani Mester »

Nekem két ötletem lenne:

1.Ha van a Sötét testvériségnek is páncélja,akkor a Morag Tongnak miért nincs?

2.Miért nem lehetne olyat csinálni,hogy a karakternek mind a két kezében van kard,és védekezni is tud velük?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dani Mester írta:Nekem két ötletem lenne:

1.Ha van a Sötét testvériségnek is páncélja,akkor a Morag Tongnak miért nincs?
Nézz szét TesNexuson, hátha van ilyen beépülő.
2.Miért nem lehetne olyat csinálni,hogy a karakternek mind a két kezében van kard,és védekezni is tud velük?
A Féregagyar kard pont ilyen. Nézd meg a Pluginok oldalt. Vagy keress kétkezes harc beépülőt a TesNexuson.
Dani Mester

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Dani Mester »

Kössz,majd megnézem.
Dani Mester

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Dani Mester »

Csak úgy kíváncsiságból,a Bleachből miért nem lettek pluginok.Onnan elég sok fasza fegyvert és ruhát lehetne csinálni.
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: danimester »

Szerintem ötletnek jó,ha az árnyékokat próbálják megcsinálni.Tudom,hogy van ilyen beállítás a menüben,csak ott nagyon hülyén nézett ki pl.Balmorában a Camonna Tongos csávóknak nem a ház tetején volt az árnyékjuk,hanem az Odai-folyóban.Mondjuk így is jó,árnyék nélkül,de azért egy kicsit élethűbb lenne. ;)
Termi

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Termi »

Sziasztok. Az oldal nagyon jó, a magyarítás is f@sza az oblivionhoz, és a magyarított pluginek is jók. Viszont elég sok plugint nem lehet letölteni. Deadly reflex, vérfarkas mód, meg a nagyobb plugineket nem lehet letölteni. Mikor elindítom a letöltést, a sebessége egyre lassul, majd megáll a letöltés. Már 3 gépen, 3 nettel, 3 böngészővel próbáltam letölteni a pluginokat, de mindenhol ugyanez a tünet. Bocsi, hogy ha rossz kategóriába írok.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Termi írta:Sziasztok. Az oldal nagyon jó, a magyarítás is f@sza az oblivionhoz, és a magyarított pluginek is jók. Viszont elég sok plugint nem lehet letölteni. Deadly reflex, vérfarkas mód, meg a nagyobb plugineket nem lehet letölteni. Mikor elindítom a letöltést, a sebessége egyre lassul, majd megáll a letöltés. Már 3 gépen, 3 nettel, 3 böngészővel próbáltam letölteni a pluginokat, de mindenhol ugyanez a tünet. Bocsi, hogy ha rossz kategóriába írok.
Próbálj használni valami letöltőprogramot.
Termi

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Termi »

3 letöltésvezérlőből 1-el sikerült leszednem 20 kb/sec-es sebeséggel. (20 mb 20 perc alatt) :evil:
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Termi írta:3 letöltésvezérlőből 1-el sikerült leszednem 20 kb/sec-es sebeséggel. (20 mb 20 perc alatt) :evil:
Akkor Free Download Manager
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

Termi írta:3 letöltésvezérlőből 1-el sikerült leszednem 20 kb/sec-es sebeséggel. (20 mb 20 perc alatt) :evil:
GetRight-tal is jól szokott működni.
Anonymus

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Anonymus »

Nem tudom van-e olyan mód mint a Morrowindbe hogy barátnőnk legyen!
De ha lehet és van olyan mód hogy mi animálhatjuk meg a barátnőnket és lehetne vele sexelni!
Nem hiszem hogy van ilyen mód de ha van akk lécci mondjátok meg a nevét!
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Anonymus írta:Nem tudom van-e olyan mód mint a Morrowindbe hogy barátnőnk legyen!
De ha lehet és van olyan mód hogy mi animálhatjuk meg a barátnőnket és lehetne vele sexelni!
Nem hiszem hogy van ilyen mód de ha van akk lécci mondjátok meg a nevét!
Ennek a kérdésnek máshol lenne a helye...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

Anonymus írta:Nem tudom van-e olyan mód mint a Morrowindbe hogy barátnőnk legyen!
De ha lehet és van olyan mód hogy mi animálhatjuk meg a barátnőnket és lehetne vele sexelni!
Nem hiszem hogy van ilyen mód de ha van akk lécci mondjátok meg a nevét!
Részben van ilyen. A Morrowind pluginok között találod a Laura Craft romance and adventure modot.
Avatar
somesztes
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. szept. 15., szer. 17:15
Kapcsolat:

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: somesztes »

Hali!

Kicsit mókásnak tartom, hogy lassan 3. éve (2008. január 4. óta) létezik egy mod oldalam, amit eredetileg saját modjaimnak szántam, aztán lám egy szolid közösségi oldal lett belőle és eddig még nem kerestelek meg titeket! :) Bár már elég standby üzemmódban van az oldalam, de annyira kevés minőségi magyar Elder Scrolls oldal van, hogy akár össze is foghatnánk. Gondolok itt egy banner cserére, hírcserékre stb. Szóljatok mindenképp!

Egyébként voltam már én itt regisztrált tag, csak nem találtam sehol a jelszó emlékeztetőt, úgyhogy beregeltem új néven.

Oldalam linkje a profilomban. (elvileg)

Three blessings seras! ;)
Anonymus

Ötlet

Hozzászólás Szerző: Anonymus »

Nem tudtom mondjuk egy multyplayer módot felrakni.
Vagy ha jól tudtok programozni nem lehetne benne multyplayer?
4dam088

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: 4dam088 »

Nekem lenne egy jó ötletem... :)
Ha elég jelentkező lenne a feladatra, és a magyarítással már végeztetek, akkor össze lehetne hozni egy kisebb saját kiegészítőt, amit az oldalon közzétehetnénk. Persze ehhez szükség van Mesh-, küldetés-, pálya-, textúra-, szöveg- és script-készítőkre, de ha elegendő jelentkező van, úgy egy hét kemény munka árán egy meglehetősen ütős kiegészítőt össze lehetne hozni ;) Persze nem Shivering Isles hasonmásra gondoltam, egyértelműen az nagyon nagy falat lenne, de ha mást nem, hát egy DLC-t készíthetnénk a játékhoz. :) Vélemények?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: Vik »

4dam088 írta:Nekem lenne egy jó ötletem... :)
Ha elég jelentkező lenne a feladatra, és a magyarítással már végeztetek, akkor össze lehetne hozni egy kisebb saját kiegészítőt, amit az oldalon közzétehetnénk. Persze ehhez szükség van Mesh-, küldetés-, pálya-, textúra-, szöveg- és script-készítőkre, de ha elegendő jelentkező van, úgy egy hét kemény munka árán egy meglehetősen ütős kiegészítőt össze lehetne hozni ;) Persze nem Shivering Isles hasonmásra gondoltam, egyértelműen az nagyon nagy falat lenne, de ha mást nem, hát egy DLC-t készíthetnénk a játékhoz. :) Vélemények?
Jó ötlet. De kinek van ideje egy hétig napi 24 órában ezen a feladaton dolgozni?
4dam088

Re: Ötlet

Hozzászólás Szerző: 4dam088 »

Vik írta:
4dam088 írta:Nekem lenne egy jó ötletem... :)
Ha elég jelentkező lenne a feladatra, és a magyarítással már végeztetek, akkor össze lehetne hozni egy kisebb saját kiegészítőt, amit az oldalon közzétehetnénk. Persze ehhez szükség van Mesh-, küldetés-, pálya-, textúra-, szöveg- és script-készítőkre, de ha elegendő jelentkező van, úgy egy hét kemény munka árán egy meglehetősen ütős kiegészítőt össze lehetne hozni ;) Persze nem Shivering Isles hasonmásra gondoltam, egyértelműen az nagyon nagy falat lenne, de ha mást nem, hát egy DLC-t készíthetnénk a játékhoz. :) Vélemények?
Jó ötlet. De kinek van ideje egy hétig napi 24 órában ezen a feladaton dolgozni?
Nem gondoltam napi 24 órában ;) Mondjuk mindig egy kevéskét haladni, mindenki elkészítené a saját feladatát, és útközben alkalmanként ellenőriznénk, ki hogy áll, és "egybeolvasztanánk" az egészet, részletekben tesztelve azokat.
Nem kis szervezés szükséges ehhez, az a gond :/ De csak egy ötlet volt, amihez bármikor vissza lehet térni, ha a játékosok és Ti, szerkesztők is úgy érzitek, hogy most van rá idő. Lehet, hogy sosem jön el ez a nap, de nem baj, egy próbát megért :)
Válasz küldése