Gépigény

Kérdések a Skyrim megjelenése előtt
TamrieliRocker
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011. jún. 23., csüt. 21:07
Tartózkodási hely: Égkoszorú, Rockerfalva, Skinheadfalva

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker »

Persze megengedem. A fordítási segítségnek meg nagyon örülök.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

TamrieliRocker írta: Tdnál írni egy hibrid SSD meghajtót? Amit te ajánlanál.
Még sosem láttam ilyet közelről, így ajánlani nem tudok. Nézz utána elemzésekben, melyik mit tud.
Én meg Lord Jack pedig fordítani fogjuk a könyveket, meg az oldalakat. Jó lesz? Akkor hamarabb megtelik az Elder Scrolls Lapok részleg és nem kellenek az angol oldalak. UESP teljes tartalmát le szeretnénk fordítani (de ahhoz hosszú idő kell, én meg közben írok). Azután (vagy előtte) majd a Skyrim fordításásban is szeretnénk részt venni. Úgy nagyjából.
Persze, de SzőtsÁkival kell egyeztetni a Skyrim fordítását, mert ő intézi a csapattagok felvételét, meg azt is ő mondja meg, ki mit fordítson.
TamrieliRocker
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011. jún. 23., csüt. 21:07
Tartózkodási hely: Égkoszorú, Rockerfalva, Skinheadfalva

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker »

Hát én fordítanák dialógusokat (szerintem Lord Jack is). De jöhetnek könyvek is, viszont a dialógusoknak jobban örülnék... Meg a tárgyaknak.

Utánanéztem, de egy jó hibrid meghajtó nagyon drága...
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Meggyőztetek, várok még pár hónapot. Ha az a bulldozeres proc tényleg annyira ütős mint mondják akkor azzal ellennék évekig, ami kell is mert hosszú távra tervezek. Ennyi pénzt valsz jó idejig nem látok megint szóval egy lövésem van, nem sietem el. Gyűjtögetek még hozzá azt majd kiderül.
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Xeon processzort ne vegyetek asztali gépbe, mert az nem oda való. Ha nagy teljesítményű Intel procit szeretnétek, akkor az i7 sorozatból érdemes válogatni.

Az SSD meghajtók a betöltési sebességet növelik (mind az op'rendszerét, mind a játékét), de a játék futási sebességére érdemi hatása nincs. Két fórumtémát érdemes elolvasni vele kapcsolatban: http://hup.hu/cikkek/20110408/valtottam_ssd-re és http://hup.hu/szavazasok/20110714/sajat_gepben_ssd-m

Memória legalább 4 GB legyen, párosával (2-2 GB-os modulok).

Hangkártyát csak akkor érdemes venni, ha legalább 20-30 ezer forintos fülhallgatód van, vagy olyan 300 000 Ft-os hangszórópárjaid és FLAC kiterjesztésű zenéid. Azokkal lehet hallani a különbséget az alaplapi hangkártyától. Ha ezek nincsenek meg, akkor felesleges.

Tápegységből 750W bőven elegendő, hacsak nem két videokártyát teszel be (SLI-ben vagy Crossfire-ben).

Ha a gépház takarni fog mindent, felesleges világító dolgokat venni bele, gondolom, ez egyértelmű :)

Ha pedig tényleg érdekel titeket a fordítás, és szeretnétek is segíteni, akkor azt javaslom, hogy pár ESL oldal lefordításával rázódjatok bele a nyelvhasználatba; illetve így én is meg tudom állapítani, hogy mennyire megy az angol. Ha nem tudjátok, hogy hol kezdjétek, nyugodtan írjatok vagy PÜ-t, vagy az ESL fórumtémába.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vagyok. Huhh... hát TamrieliRocke, őszinte leszek. Úgy szar ez a gép ahogy van...
Szóval Számítógép Felszerelés, ezt külön kiemelném, nyelvtanilag sem jó :D
Nézzük miből élünk.
Alaplap elmenne, ha tuningolni akarnál. De egy olcsóbb 24 ezres ugyan azt tudja, legfeljebb 38-cal kevesebb usb port van rajta.
Procival én várnék. Jövőre dobja ki állítólag az intel az új procijait, amik már 2000 mhz-s ramokat fognak tudni kezelni... igen, így már nem úszod meg a ramokat sem olcsón, de nem vészes. Ezt én is egy napja tudtam meg, ahogy azt is, hogy a Bulldozer nem olyan erős, mint gondoltuk. Persze csodát senki sem várt az amd-től, de most úgy néz ki, hogy az előző generációnál nem sokkal erősebbet sikerült gyártaniuk... kiforratlan még ez a fusion technológia. Ennek ellenére nem mondom hogy nem éri meg, ha jó árban lesznek, de jelenleg a legjobb vétel egy intel i5 2500k (47 ezer).
Ram, itt bukhatsz, olyat vegyél, amilyet támogat az alaplap! Ez nagyon fontos. Én a jelenlegi ram árak mellett hátulról fejbe csapnám drága jó Ákos barátunkat egy szeneslapáttal... 8 gb szerintem elkél. 2*2 gb semmiképpen, akkor már 1*4 gb, és veszel mellé még egyet később, már ha kapsz ugyan olyant... ezért inkább 2*4 gb.
VGA-t lásd később.
Mint említették előttem, hangkártya felesleges, bár egy kis terhet leszed a prociról, én ezt az előnyét emelném ki.
Ha kell olyan dvd író akkor vegyél, én egy sima alap 5 ezer forintost pakolnék a gépbe.
Tápegység szintén baromság, nem az árra kell menni. Írták, 750es elég, az meg minőségi anyagok esetén is 15, de inkább 20 ezer forintból megoldható, jobbakban túlfesz. védelem is van, de ha beröccentesz mellé egy szünetmentes tápot, már nyert ügyed van. Chieftec-et én nem vennék, nemtom miért, de nem kedvelem. Corsair pl. már minőségi, bár v.mit hallottam róla amiért inkább mást vennék, de fsp-re is mondják hogy szar :D Mindegy, majd ha itt lesz az ideje, utána nézek melyik a legjobb árban és teljesítményben is. Én egy passzív hűtésűt is bevállalnék, bár nem igazán játékra ajánlják, egyelőre :D
Venti megint hüleség, előre egy minél nagyobb, amit jobb házakhoz ingyé adnak. Aztán hátulra egy szintén minél nagyobb, meg oldalra, vagy felülre, tehát 3 elég lehet, de miattam lehet négy, nekem nyolc.
Vinyóból akkor már sata3-mas, ha jól tudom jelenleg a legjobbat a samsung gyártja, bár lehet tévedek.
Háznál az a lényeg, minél jobban szellőzzön, ezért elöl legyen egy jó nagy venti.
Monitor, samsung nem rossz márka :D ha neked elég a d-sub csatlakozó akkor jó.
A másik dolog - visszatérve a vga-ra -, hogy ha két év múlva jön össze a pénzed, akkor sokkal jobb gépet tudsz venni... így eleve hülyeség kinézni mit veszel két év múlva. Nem számoltam össze, de kb. max 250ből ki lehetne hozni egy ilyen gépet amit szeretnél. És akkor abban van minden.
Én még mindig azt mondom, hogy egyelőre várjunk a gépvásárlással. Én tavasznál előbb semmiképp sem tudok gépet venni, hiába van meg rá a pénzecském. Ősszel és télen jönnek ki az újdonságok az amd-től és az inteltől egyaránt. + intel jövőre új procit akar...
Erről az a hír jut eszembe, hogy sajnálkoztak, mennyivel csökkentek a procieladások... hát ha évente jelenik meg egy új proci + új foglalat, akkor ne csodálkozzanak...

SSD-t később lesz érdemes beszerezni, wint és pár játék pont elfér egy 64 gb-oson. A jövő az ssd-é, egy kellően gyors példány csak jót tesz a gépnek. Adatot tárolni meg még nem tartunk ott, hogy megérje.
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Én nem várok addig. Skyrimot mindegy hogy mivel de játsszani fogom még idén. Reméljük jó ára lesz a bulldozernek ha már teljesítményben nem hozza az elvártat.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Arcturus írta:Én nem várok addig. Skyrimot mindegy hogy mivel de játsszani fogom még idén. Reméljük jó ára lesz a bulldozernek ha már teljesítményben nem hozza az elvártat.
Az első A8-as és A6-os példány már kint van. Ugyan olyan áron (30.000 Ft) kapsz egy intel i3 2120-at, ami egyértelműen jobb választás.
A játék megjelenéséig mindenképpen vársz? Mert akkor előtte pár héttel írjál mennyit akarsz rákölteni, kell-e monitor + bill + egér, egyéb akármi. Vagy ha kinéztél v.mit akkor azt írd le :D
TamrieliRocker kint

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker kint »

Köszönöm a véleményed és neked is megfogadom a tanácsaid. Az igazat megvallva én egyáltalán nem értek ehhez, kivéve gey-két dolgot.
Ha két-három év múlva meglesz a 350000 vagy egy kicsit több (nem sokkal), akkor majd írok, és megkérdem milyen gépet vegyek. De persze egy-két alap dolgot leírnák, mert min. 500 gigás hibrid SSD kell.
Azontúl meg simán telirakok egy 4 terrás vinyót is rock, metál és skinhead zenékkel. Tehát nem csak játékra kéne.
Meg majd váltok egy jobb netre. Már 10 megásat adják 2800-ért, hátha addigra a 15 vagy 20 megásat fogják annyiért. Egy évre előre ki is spórolnám magamnak...
TamireliRocker kint

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TamireliRocker kint »

Nomeg, a Crossfire-ről mi a véleményed?
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Köszi TGWH :) Igazán kedves vagy.
Ha majd eljön az idő és nagyon vásárolni akarok akkor egy konfigurációt megkérdek tőled, hogy az adott pillanatban melyik a legjobb egy bizonyos összegért :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Hibrid vinyó alatt mit értesz? Jelenleg 15 ezer körül van a legjobb vinyó a piacon, 1 TB-os. SSD még nagyon drága. De egy újabb hdd-t és/vagy ssd-t akár mikor bele tudsz pakolni a gépbe. Mondjuk kettőnél több vinyót nem tennék bele, max a másodikat külsőnek, minimálisan drágább, mint a hagyományos belső.
Crossfire/sli szerintem baromság. Azért a két (vagy 3) vga-ért kétszer (vagy háromszor) annyit fizetsz, mint egy vga-ért, és nem tud kétszer annyi sebességnövekedést produkálni... Egy-két év múlva meg nem kapsz ugyan olyant, mint az első, tehát mindenképp egyszerre kell megvenned a két-három vga-t. Inkább vegyél egy vga-t 80-90-ért, vagy 100-ért, ha nagyon van pénzed, bár minél drágább, annál nagyobb az értékcsökkenése. Meg ugye két vga több áramot zabál mint egy. Persze, biztosan tovább kihúzza pl. fél-egy évvel, mint egy 60-70 ezres vga, kérdés megéri-e neked ez a fél, max egy év. Ez meg ugye attól függ, hogy mennyire számít a grafika, mert ha nem fontos, hogy a vétel után két évvel ugyan úgy max grafikával menjenek a játékok, hanem addig használod a vga-t, amíg nem szaggatnak rajt a játékok, akkor mondhatod, hogy pénzügyileg nem jártál olyan rosszul. Ha fontos, akkor meg évente vehetsz új vga-t... Procit ne. Most akarja úgymond rásózni cuccait a két gyártó a népre, de ne feledjük, hogy a négy éves processzort, ami két magos, most már illik lecserélni. Ha minden igaz, a mai 50 ezres processzorok is minimum 3 évig kihúzzák úgy, hogy a 95%-os terhelést sem érik el. Ez minden elmond, ha a procid 100%-ra le van terhelve több játéknál, és emiatt szaggatnak, te meg nem akarod hogy szaggasson, akkor kell lecserélni.

300 ezer forintért én nem vennék gépet. Most ha 50 ezret számolok egy csúcs(közepe, pár éves típus) monitorra, ami tényleg sokkal szebb képet ad, mint egy 30ezres, de mégsem olyan szépet, mint egy 100 ezres, de azért mégis csak minőségi gyártmány, akkor is 250 marad a gépre. 50 a proci, 30 a táp + ház, 25 az alaplap, 15 a vinyó, 20at írjunk ramra, akkor ez 140, ha 70 a vga akkor is 210-nél vagy. 25 legyen az egér, bill, hangfal ha kell. De ugye az egér, hangfal, bill, monitor azért kibír két gépet, akár többet is, szóval mondjuk úgy, két gépenként kell cserélni, vagy ahogy gondolod.
Na jó 285 az máris majdnem 300.000. Persze itt-ott lehet még faragni belőle, pl. ramot lehet kapsz olcsón (10), ha nem fontos az élettartam garancia, alaplapot is vehetsz 15-20 körül, attól függően milyen a proci (általában amd-khez vannak 15 ezres alaplapok, amik nem rosszak, nagyon is jók a géphez, és pl. Asrock minőséget gyárt, olcsóbban, mint a többiek). Monitort is kapsz 35-ért mondjuk, és a Samsung pl. kifejezetten jó márka, mégis egy Dell azért eggyel magasabb kategória (már kinézetre is látni a Dell-en, nem ilyen fénylő műanyag borítású, lekerekítve hülye formákra). Aztán akár tápon is, bár ott nagyon kell figyelni, de ha szerencséd van, 12-13 körül kapsz egy tényleg minőségit, de ennél olcsóbbat semmi esetre sem (ja meg a drága szart sem kell :P )! Ha így számoljuk, és ráfogjuk a Samsungra, hogy jó képet ad (persze ha egymás mellé teszel egy 35, egy 50, és egy 100 ezres monitort, egyből látszik mennyivel szebb a képe a legdrágábbnak, de ugye ha nem nézed meg a jobbakat, akkor abban a hitben élsz, hogy micsoda szép képet ad, és nem is gondolsz rá, hogy ennél lehet szebbet is :P ), szóval ha faragunk belőle akkor 35 monitor, 12 ram, 13 táp, 15 ház, 15 vinyó, 50 proci, 20 alaplap, 25 bill, egér, hangfal, akkor 170, + 70 vga, 240 össz., és nem is kaptál rosszabb alkatrészeket, max kevésbé nyugodt szívvel játszol, hogy nem-e megy tönkre v.mi :)

Arra viszont nagyon kell figyelni, hogy a processzor milyen memóriát támogat, és ugye az alaplapot is kapásból hozzácsapjuk, mivel az kezeli le a másik kettőt. Régen könnyű volt, írták a proci mellé, hogy mennyi az fsb, és egyszerűen ehhez a számhoz igazítottad a ramot meg az alaplapot... ma már ilyet nem írnak, max annyit, hogy az amd a8 asszem 1833 mhz-es ramokat támogat, míg az intel i5 2500k gyengébb, talán 1333 mhz-es ramokkal érzi jól magát. A vicc az egészben, hogy a régebbi intel jobban teljesít még gyengébb ramokkal is... persze a két proci között van 20 ezer forintos árkülönbség, de az a8 ellenfele az i3, forintra pontosan annyiba kerül, mégis érezhetően jobb játékok alatt. Van egy-két teszt amiben kikap, de aki játszani akar, gondolom nem nézi, hogy 15 másodperc helyett 18 másodpercet kell várnia amíg pl. tömörít v.mit... Persze jönnek majd az erősebb amd-k is, legalábbis jönniük kéne :D

Arcturus, nálad mennyi a keret? :D

Bocs hogy mindig ennyit írok, de ennyibe fér bele :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta: Bocs hogy mindig ennyit írok, de ennyibe fér bele :D
Semmi gond, én is érdeklődve olvasom. Ahhoz képest, hogy idén nem is terveztem gépfejlesztést, már kettő alkatrész beszerzésén is túl vagyok. A második tesztelése még zajlik, nemsokára lesz róla egy szösszenet.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:
TGWH írta: Bocs hogy mindig ennyit írok, de ennyibe fér bele :D
Semmi gond, én is érdeklődve olvasom. Ahhoz képest, hogy idén nem is terveztem gépfejlesztést, már kettő alkatrész beszerzésén is túl vagyok. A második tesztelése még zajlik, nemsokára lesz róla egy szösszenet.
Külön-külön veszed? Ejnye... nem leszünk így jóban... micsoda felelőtlenség... én csak egy monitort vennék meg külön, most leárazva 50 ezer... kérdés meddig lesz akcióban... nagyon fájj rá a fogam...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta: Külön-külön veszed? Ejnye... nem leszünk így jóban... micsoda felelőtlenség... én csak egy monitort vennék meg külön, most leárazva 50 ezer... kérdés meddig lesz akcióban... nagyon fájj rá a fogam...
Miért ne venném külön, ha előre nem tudom, hogy 3 hónap múlva mit akarok venni?
Egyébként kész vagyok az összegzéssel.

(hibás volt, törölve)
Zoli97

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Zoli97 »

Sziasztok!

Csak azt szeretném kérdezno hogy a The Elder Scroll IV Oblivion Elfutna-e a gépemen?:

Gépem adatai:

Intel Pentium 4 ( 2.00 GHz ) processzor

Memória: 512 MB

Videókártya: Nvidia (256 MB-os)

Directx: 9-es

Előre is köszönöm a választ!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zoli97 írta:Sziasztok!

Csak azt szeretném kérdezno hogy a The Elder Scroll IV Oblivion Elfutna-e a gépemen?:
A minimum igény megvan, tehát valószínűleg igen.
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Zoli97 írta:Sziasztok!

Csak azt szeretném kérdezno hogy a The Elder Scroll IV Oblivion Elfutna-e a gépemen?:
Rossz helyen kérdezel Oblivionnal kapcsolatban, de sebaj. Valószínűleg egyre kevesebb embert érint a gépigényes probléma, de azért még akadnak olyanok akik nem érik el még a minimumot sem. Nekik készült az Oldblivion.

http://www.oldblivion.com/
Zoli97

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Zoli97 »

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

( És bocsi hogy rosszhelyre írtam, csak a morrohun.hu oldalon voltak megjelenítve hozzászólássok és ott volt hogy gépigény, ezért írtam ide. )
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zoli97 írta:Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

( És bocsi hogy rosszhelyre írtam, csak a morrohun.hu oldalon voltak megjelenítve hozzászólássok és ott volt hogy gépigény, ezért írtam ide. )
Tényleg vannak itt gépigény hozzászólások, de az már a következő részhez tartozik. Még annyit érdemes ellenőrizned egyébként, hogy a videokártyád Direct3D kompatibilis-e. Bár sem a játék dobozán, sem a Steam-en nem írják, hogy pontosan mely kártyák azok.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zoli97 írta:Sziasztok!

Csak azt szeretném kérdez...
Intel Pentium 4 ( 2.00 GHz ) processzor
Memória: 512 MB
Videókártya: Nvidia (256 MB-os)
Directx: 9-es
Az attól függ, milyen nvidia kártya... nekem egy jobb gépen simán elfut, és még fel is tudtam húzni a grafikát, hogy csillogjon-villogjon minden. gef6600as kártyával már nem csak minimumon fut el.

Vik, a fájl rossz. Többször letöltöttem, feldobtam a legújabb winrart, de még mindig nem hajlandó kicsomagolni. Próbálkozz még egyszer kérlek.
-XY-

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: -XY- »

Én a fájl javításával próbálkoztam, és sikerült megnyitnom...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

-XY- írta:Én a fájl javításával próbálkoztam, és sikerült megnyitnom...
És azt hogyan? Milyen programmal? Mi van a fájlban? :P
-XY-

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: -XY- »

Winrarral megnyitottam a fájl-t (kicsomagolni attól nem tudja csak el lehet olvasni), és jobb egérgombbal rákattintottam, utána archívum (az nem egy skinhead zenekar?) kijavítása, vagy valami lyen. Utána megnyitotta.

De azért ide kimásolom neked:

Így jártam anyátokkal (ez itt át van húzva) az SSD-vel
Történt egyszer, hogy elolvastam a SzőtsÁki által ajánlott fórumokat az SSD-ről, majd tovább
nézelődtem a neten, alaposan átolvastam a Prohardver cikkeit is, és úgy alakult, kaptam egy ilyet
ajándékba, mert megtetszett. Felkészültem rá, hogy rögtön frissítenem kell a meghajtó
vezérlőprogramját, ahogy itt is írják, de mikor kicsomagoltam a dobozából, örömmel vettem észre,
hogy erre nem lesz szükség, mert ez már a legújabb sorozatból van. Itt aztán jó időre meg is szűnt
az öröm vele kapcsolatban.
Mivel nem sok kedvem volt teljesen az elejéről újratelepíteni a Windowst, amit két éve használok,
ezért úgy döntöttem, igénybe veszem a Kingston által a meghajtóhoz mellékelt klónozó programot
(ez is egy ok volt, hogy ezt a fajtát választottam). Tudni kell, hogy az SSD-k működése teljesen
eltér a merevlemezekétől, más módon tárolják az adatokat, mint a hagyományos merevlemezek,
ezért célszerű blokkhatáron kezdeni a partíciót. A Windows 7 és 2008 R2 telepítője eleve így hozza
létre őket, ellenőrizni is lehet. No, itt kezdődtek a gondok. Illetve nem is itt, hanem az asztali
fejlesztő készletnél, ami arra való, hogy a notebook-okba szánt viszonylag kis méretű (2,5 hüvelyk)
meghajtót be lehessen szerelni egy asztali gépbe is. Ez két fémdarabban nyilvánul meg, amiket be
lehet csavarozni a ház keretébe, illetve ezekre lehet csavarozni az SSD-t. Aprócska bökkenő, hogy a
legszélesebb megoldásban összecsavarozva is kb. 5 mm-rel keskenyebbek, mint pl. egy kis floppy
meghajtó (3,5 hüvelyk), vagyis nem lehet rendesen beszerelni a házba. Mindegy, némi
ügyeskedéssel túllendültem ezen az akadályon. Közben erősen foglalkoztam a gondolattal, hogy
egymásra teszem őket, és készítek egy fényképet, amit elküldök a Kingstonnak, hogy lássák, valami
nem stimmel a minőség-ellenőrzéssel/gyártással/tervezéssel. De aztán nem vacakoltam vele.
Szóval a gond a klónozással az volt, hogy ugyan az Acronis True Image HD elsőre gyorsan
elkészítette a másolt rendszert, de nem foglalkozott azzal, hogy SSD-ről van szó - lemásolta a
rendszerlemezt, és kész. Mivel az eredetin nem kezdődött blokkhatáron a partíció (normál
merevlemezeknél nem is fontos), így itt sem. Utánanéztem a gyártó honlapján, és azt írták, hogy a
régebbi programoknál van ilyen, de a legújabb Acronis True Image Home 2011 már tökéletesen
kezeli az SSD-ket, ingyen ki is próbálhatom, ha akarom. Meg is tettem, és tényleg ingyen volt.
Kivéve a klónozó részt, amelyre nekem szükségem van, azért már fizetni kell 30 dolcsit. Némi
utánajárással azért tényleg sikerült ingyen kipróbálni, és ez is szépen klónozta a merevlemezt, csak
éppen ez se foglalkozott a blokkhatáron való kezdéssel. Mintha nem tudná a partíció eltolást.
(Mondjuk nem is tudta.) Még tovább keresgéltem, és kiderült, hogy -attól függetlenül, mit írtak a
Prohardver cikkben- egyetlen program van, ami rendesen kezeli az SSD-ket, a Drive Snapshot.
Csak nem nálam. :) Ha jól számolom, összesen négyszer futottam neki a klónozásnak az utóbbi
éjszakák során, a negyedik alkalommal már nem is erőltettem, mert látszott, hogy nem lesz jó.
Aztán kitaláltam, hogy mi lenne, ha kézzel lemásolnám a Windowst, és nem vacakolnék a
klónozással. Erre elvileg megfelel egy Linux, és egyébként is fel akartam rakni a gépemre. Pár
nappal korábban csak azért töröltem le, mert nem hagyta, hogy átméretezzem a partícióját - nem
tartom szükségesnek egy tartalék rendszerhez a 200-220 GB terület lefoglalását, de még a 20 is
soknak tűnt, ő meg úgy döntött (vagyis a Gparted), hogy akkor szerinte nincs is ott semmiféle
partíció. Nehogy már nekem legyen igazam - gondolta ő. :) Hiába kérdeztem tőle, hogy "Figyelj, ha
nincs alattad semmi partíció, akkor hogyan indultál el?" - erre nem tudott mit felelni. (Egyébként
Live CD-ről indítva se látta, de mindegy.) Szóval visszaraktam a Linuxot, persze nem oda települt,
ahova mondtam, hanem a Windows 7-re, de így legalább egyetlen menüből ki tudom választani az
összes rendszert, ami a gépen van, és még azt is sikerült vele megértetnem, hogy ne a Linux legyen
az alapértelmezett, úgyhogy tök jó. De még hátra van a partíciójának az átméretezése, kíváncsi
vagyok, ott mi lesz. :)
Visszakanyarodva a Windows rendszer lemásolásához: arra gondoltam, exportálom a
beállításjegyzéket, telepítek egy új Windows 7-et az új SSD-re (a kísérletezés közben a Drive
Snapshot nagyon hasznos volt, mert amikor sikerült tönkretennem a Windowst, 2 perc alatt
helyreállította, a rendes telepítés meg fél óra (+negyed óra, mire a csiga lassú telepítő összeszedi
magát, és elindul), importálom a beállításjegyzéket, majd Linux alól átmásolom az eredeti
Windows-hoz tartozó összes adatot. Egy darabig ment is, aztán ez az ötlet se vált be. Néhány
rendszerkönyvtárat nem tudott lemásolni. Szóval négy éjszakám ráment (többé-kevésbé), kb. 250-
300 GB adatot írtam fel az SSD-re feleslegesen, amiknek inkább csökkenteni kell az írását, mint
növelni, és -mivel nem maradt más lehetőség- telepítettem a Windows 7-et, most pedig az
adatmentések/visszatöltések/felhasználói+játék programok 100+ gigabyte-nyi adatmennyiségének
telepítésénél tartok. (A régi rendszerhez tartozó GAMES mappám 150 GB fölött van, nagy részét
telepíteni kell, ehhez jön még a Steam-ről letöltésre váró néhány játék, amiket akciósan vettem, és
még nem fejeztem be őket. Lesz mivel foglalkoznom hétvégén.) A fontos Windows frissítésekről
nem is szólva.
A végén még írhatnék arról, hogy érdemes volt-e átköltöztetni a rendszert SSD-re, gyorsabb lett-e.
Igazából nem tudom. :) Talán igen, bizonyos esetekben érzékelhető, hogy gyorsabb, de még nem
sokat volt alkalmam használni. Mondjuk a Windows 7 indító animációt lecserélő program
összeomlik, úgyhogy annak a sebességét nem tudom összehasonlítani.
Miután felraktam az OpenOffice-t:
Egyértelműen gyorsabb a rendszer, öröm vele dolgozni. És még arra is van tippem, miért omlik
össze a Windows 7 rendszertöltő animáció lecserélésére szolgáló program.
Vik
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kösz, így már megy.
Az ssd egyértelműen gyorsabbá teszi a rendszert, és ha elsőre telepített volna Vik, megspórolt volna 3,8 éjszakát :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:Kösz, így már megy.
Az ssd egyértelműen gyorsabbá teszi a rendszert, és ha elsőre telepített volna Vik, megspórolt volna 3,8 éjszakát :D
Az igaz. Meg akkor is, ha normálisan megírják a klónozó programokat. Oka volt, hogy annyit vacakoltam vele.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta: Vik, a fájl rossz. Többször letöltöttem, feldobtam a legújabb winrart, de még mindig nem hajlandó kicsomagolni. Próbálkozz még egyszer kérlek.
Itt is elérhető, ki tudtam csomagolni.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:
TGWH írta: Vik, a fájl rossz. Többször letöltöttem, feldobtam a legújabb winrart, de még mindig nem hajlandó kicsomagolni. Próbálkozz még egyszer kérlek.
Itt is elérhető, ki tudtam csomagolni.
Má' mindegy... de ennyi hűhót, írhattad volna egyszerű txt-be is...
TESMAN jelszó nélkül

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TESMAN jelszó nélkül »

TGWH írta:
Vik írta:
Itt is elérhető, ki tudtam csomagolni.
Má' mindegy... de ennyi hűhót, írhattad volna egyszerű txt-be is...
heh bele néztem abba amit Vik
Sir Reginald Hawkins

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Sir Reginald Hawkins »

Na gyerekek én készültem! Emlékszem utoljára az Oblivionra készültem íly lelkesen és alaposan.

PC izzik:
ATI 5870
6 magos AMD
8Gb Corsair

Periféria parázslik:
Böszöm Samsung Plasma TV... (46" asszem. Valójában fingom sincs... de k*rva nagy :o )
5.1 Logitech a szobában szépen körberakva.
Bőrfotel, tölgyfa asztal, füstölők, illatos gyertyák...stb :idea:

Ó, Skyrim! Alázatos szolgád felkészült fogadásodra!

...csak az asszony ne verné ki a rezet folyamatosan, hogy "már most jobban szeretem a kis jövevényt mint őt"... (van benne valami igazság, valljuk be :mrgreen: )
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Két és fél havi villanyszámlát szerintem megspórolnál, ha kikapcsolnád a gépet, mert ma délután még nem jön ki szerintem :D :P
Különben sem kell olyan jóra számítani, így nem koppansz akkorát :D egyelőre örüljünk annak, ha nem csúszik a megjelenés, és játszható lesz a játék, nem lesznek nagyobb bugok...
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Éppen azon gondolkodtam a napokban, miért nem hozzák nyilvánosságra, ha már kész a játék...
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Vik írta:
Éppen azon gondolkodtam a napokban, miért nem hozzák nyilvánosságra, ha már kész a játék...
Jaja ezen én is elgondolkodtam. :)
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

PC specs are now planned to be released this coming Monday, apparently Todd wants to personally verify it himself :). facebookon ez van
Anonymus
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010. dec. 20., hétf. 12:06
Tartózkodási hely: Anvil/Chorrol

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Anonymus »

Hellószotk szerintetek ezen a gépen menne maxon 1280x1024-be? Tudom hogy ritka látni ilyen kevés felbontást de erre már nem volt pénz :)

AMD Phenom II X4 955 3.20GHZ
4GB KingMax DDR3 1066Mhz
Radeon HD 5770 1GB Limited Edition
ASRock 770 Extreme3
500GB SATA3
Avatar
Drax
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011. szept. 26., hétf. 12:23
Tartózkodási hely: Skyrim
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Drax »

Anonymus írta:Hellószotk szerintetek ezen a gépen menne maxon 1280x1024-be? Tudom hogy ritka látni ilyen kevés felbontást de erre már nem volt pénz :)

AMD Phenom II X4 955 3.20GHZ
4GB KingMax DDR3 1066Mhz
Radeon HD 5770 1GB Limited Edition
ASRock 770 Extreme3
500GB SATA3
Szerintem menni fog... de 1024*768 max grafikával biztosan.
Avatar
Drax
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011. szept. 26., hétf. 12:23
Tartózkodási hely: Skyrim
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Drax »

Hivatalos gépigény:

Ajánlott konfiguráció

• Windows 7/Vista/XP PC (32 vagy 64 bit)
• Processzor: Quad-core Intel vagy AMD CPU
• 4GB System RAM
• 6GB szabad HDD tárhely
• DirectX 9 kompatibilis NVIDIA vagy AMD ATI videókártya 1GB RAM-mal (Nvidia GeForce GTX 260 vagy jobb; ATI Radeon 4890 vagy jobb).
• DirectX kompatibilis hangkártya
• Internet hozzáférés a Steam aktiváláshoz

Minimum konfiguráció

• Windows 7/Vista/XP PC (32 vagy 64 bit)
• Processzor: Dual Core 2.0GHz vagy ezzel egyenértékű processzor
• 2GB System RAM
• 6GB szabad HDD tárhely
• Direct X 9 kompatibilis videókártya 512 MB RAM-mal
• DirectX kompatibilis hangkártya
• Internet hozzáférés a Steam aktiváláshoz
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ugyanez magyarul, GS hírből másolva (ekkor még angol volt az előző):
Minimális rendszerkövetelmény:

Operációs rendszer: Win XP/7/Vista (32 vagy 64 bit)
Processzor: Dual Core 2GHz
Memória: 2GB RAM
Videokártya: DirectX 9.0c-t támogató videokártya 512MB RAM-mal

Ajánlott rendszerkövetelmény:

Operációs rendszer: Win XP/7/Vista (32 vagy 64 bit)
Processzor: Quad-Core Intel/AMD CPU
Memória: 4GB RAM
Szabad hely: 6GB
Hangkártya: DirectX kompatibilis
Videokártya: DirectX9-es videokártya 1GB RAMmal. GTX 260/Radeon 4890 vagy jobb

Internet hozzáférés kell a Steam aktiváláshoz.
Killer Joe
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010. dec. 13., hétf. 18:22
Tartózkodási hely: Esztergom vagy Cheydinhal

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Killer Joe »

Akkor úgy tűnik...A TELET SKYRIMBAN FOGOM TÖLTENI!!!!! :D :D :D
Minimum és ajánlott között vagyok, így nem lesz gond, max nem lesz olyan szép. :D
Nah, egy gonddal kevesebb.
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Killer Joe írta:Akkor úgy tűnik...A TELET SKYRIMBAN FOGOM TÖLTENI!!!!! :D :D :D
Minimum és ajánlott között vagyok, így nem lesz gond, max nem lesz olyan szép. :D
Nah, egy gonddal kevesebb.
jaja én is a kettő között vagyok és nemcsak te töltöd a telet Skyrim-ban ;) nekem csak proci gond
Killer Joe
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010. dec. 13., hétf. 18:22
Tartózkodási hely: Esztergom vagy Cheydinhal

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Killer Joe »

11-11-11 írta:
Killer Joe írta:Akkor úgy tűnik...A TELET SKYRIMBAN FOGOM TÖLTENI!!!!! :D :D :D
Minimum és ajánlott között vagyok, így nem lesz gond, max nem lesz olyan szép. :D
Nah, egy gonddal kevesebb.
jaja én is a kettő között vagyok és nemcsak te töltöd a telet Skyrim-ban ;) nekem csak proci gond
Amúgy nekem is a proci a ciki, mert dual 2.1-esem van.
Már nagyon kíváncsi vagyok a játékra, a bejelentés óta követem a híreket. Remélem lesz olyan jó, mint a Morrowind és az Oblivion.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Üdv, páran kerestetek gépet a Skyrim-hez, nos, most van egy kis időm válaszolni.
A Bulldozer enyhén szólva sem jött be. Vicces, de úgy tűnik, hogy egy régebbi és olcsóbb amd-vel jobban járnánk... A kínálat sem valami hű de nagy, és túl is van árazva szerintem, 10 ezerrel olcsóbb csak egy jóval gyengébb piroska. Kezdjük akkor a procival: ha mindenképpen amd-t akarunk, akkor AMD Phenom II X4 955 30.000 Ft-ért nagyon csábító ajánlat. A drágább nagytesói (970, 980) sem számítanak szerintem rossz vételnek. Nem egy csúcs gép, de a 43.000 Ft-os FX-6100-hoz képest meglepően olcsó, és talán erősebb is.
Később, ha beállnak az árak, és elérhetővé válik idehaza is a Bulldozer, érdemes lenne meggondolni a vásárlást, de ha most azonnal kell új amd, akkor egy x4-es mellett döntenék.

Intel részről egyértelműen a Core i5-2500K (50-55 magyar ezres), nem kell magyarázni. Drágább, de erősebb is, mint a konkurensek. Egy ilyen procival jó ideig nem lesz gondunk semmire.

Mindkét részről a hozzá illő alaplapot és memóriát kell választani, így erre nem térnék ki, 8 gb-ot minden különösebb aggodalom nélkül be lehet pakolni a gépbe. Pontosan nem emlékszem rá, de egyik proci sem támogat 2000mhz feletti ramokat, sőt talán 1600 a max, innentől meg szinte teljesen mindegy ki milyen ramot választ, van akinek az örökélet garancia tetszik, van akinek egy márka. Az időzítésekre azért figyeljünk oda, meg az alaplap hivatalos honlapján mindenképp járjunk utána, milyen ramokat támogat gond nélkül a kiszemelt alaplap.

Vinyót ne vegyetek, az áradások nagyon megdobták az árakat, jövő év tavaszára talán visszaszállnak a hdd árak, legalábbis ezt spekulálják. Ha előbb, akkor szerencséje van, akinek nagyon kell.
Egy SSD-n viszont el lehet gondolkodni. 80-120 gb-osok vannak már egész baráti áron, viszont az alacsonyabb ár mindenképpen sebességvesztéssel jár. Viszont ez egyes esetekben csak pár tizedmásodpercet jelent, de még pár másodpercet sem vesz észre az átlag felhasználó. 25 ezer forinttól indulnak az árak, 60 gb-ért ez pont annyi, mint egy darab nagyobb vinyó (ami a harmadára vissza fog esni minden bizonnyal pár hónap múlva). Tanuljunk spórolni, egy-két nagyobb játék gond nélkül elfér 60 gb-ra.

A tápra azért figyeljetek, a névteleneket tessék elkerülni, de 10-20 ezer körül már mindenki talál kényére-kedvére valót.

A ház jól szellőzzön, elöl-hátul egy-egy venti, és ha kényelmesen elfér minden, mindennek van helye, nagy gond a meleggel sem lehet.

VGA-ra meg mindenki annyit költ, amennyire futja. Persze, a gyengébb, az olcsóbb nem tart ki olyan sokáig, mint egy drágább darab. Van aki négy évente vesz 1 db 60 ezer forintosat, van aki meg két évente 1 db 30 ezreset, ugyan ott vannak. Persze körültekintőnek kell lenni, mint minden egyes alkatrész kiválogatásával.

Monitor... vannak már olcsóbb, de minőségi monitorok 50 ezer környékén, hosszú távra mindenképpen érdemes egyet beszerezni. Persze ha ilyent még nem láttál, nem fog feltűnni a tescos 30 ezres képminősége... Ami nem feltétlen rossz, csak kicsit többért már van sokkal jobb is.

Elsőre ennyi, az árak nem változnak, ugyan úgy igaz, hogy 150-250 ezerből ki lehet hozni egy játékgépet, sőt talán megkockáztatom, már 100ból is, monitor nélkül :P

Ha valaki bővíteni szeretne, vagy van valami elképzelése, alkatrészeket kéne válogatni, szívesen segítek, már amiben időm engedi.
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Én elcsináltam a gépvásárlást, idő híján a Skyrim megjelenés napján estem be a legközelebbi PC boltba és számomra igen előnytelen üzletet kötöttem, de nem számít már.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Arcturus írta:Én elcsináltam a gépvásárlást, idő híján a Skyrim megjelenés napján estem be a legközelebbi PC boltba és számomra igen előnytelen üzletet kötöttem, de nem számít már.
Na mesélj szépen? :D hát nem tanultál semmit sem az írásaimból :P
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

TGWH írta:
Arcturus írta:Én elcsináltam a gépvásárlást, idő híján a Skyrim megjelenés napján estem be a legközelebbi PC boltba és számomra igen előnytelen üzletet kötöttem, de nem számít már.
Na mesélj szépen? :D hát nem tanultál semmit sem az írásaimból :P
Kinéztem egy újságból egy 210000es konfigot. Bementem a boltba, de ott nem volt AMD, így rendeltettem a csávóval, a 210000es konfig 280000 nál tartott, nemtom hogy, és lefaragtunk belőle úgyh h 250000 legyen. Lehet lehúztak vagy 50K val :D De nem baj ma este akárhogy is de kipróbálom a programot, egyszerűen már nem bírtam vele várni... A fanatizmus... most azt sem tudom 100% hogy miylen eszközöket rendelt a csávó és honnan.

A winchesterek ára duplája, mert jópár gyárat elöntött a víz, 8 giga RAM helyett lett 2x4 és igy tovább.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Ember, hát itt mondtam, hogy nem kell vinyó... bahh, hát meg is érdemelted, miért nem írtál, hogy kéne valami új gép? :D

Ilyenkor mérges vagyok, mert majdnem megvágtak egy kis pluszmunka miatt (az volt a baj, hogy be mertem jelenteni, és adózni kívántam utána...), és a vége az lett, hogy 10 ezerért melóztam kb. két hónapig...
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

TGWH írta:Ember, hát itt mondtam, hogy nem kell vinyó... bahh, hát meg is érdemelted, miért nem írtál, hogy kéne valami új gép? :D

Ilyenkor mérges vagyok, mert majdnem megvágtak egy kis pluszmunka miatt (az volt a baj, hogy be mertem jelenteni, és adózni kívántam utána...), és a vége az lett, hogy 10 ezerért melóztam kb. két hónapig...
Tudom, írtam régebben hogy majd kikérem a tanácsod, de az volt, hogy teljesen lefoglalt a meló, és nem volt erőm másra, meg h a PC vásárlós dologgal foglalkozzak, de most hogy lassan vége a projektünknek mostmár lesz időm, viszont megnéztem azt a sok pazar videót Skyrimről és egyszerűen nem bírtam várni és beleugrottam. Teljesen kiégtem tőle,pedig 1ccer már megszívtam egy laptoppal pár éve hasonlóképpen, ott még nagyobbat buktam, és úgy látsxzik az a tanulópénz sem volt elég...

Mindenesetre kívánom neked is hogy mielőbb kipróbálhasd a játékot, a látottak alapján nagyon ütős, a sok negatív síránkozós komment ellenére is.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Nah jóvan :D másnak nem kell gép? Esetleg amit lenyúlnának tőle, felét elküldheti nekem, hogy majdan nekem is legyen szép új gépem a gef6600as helyett valamikor márciusban... négy-öt ilyen haszonfelezős emberke már elég alap lenne :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Én időnként szoktam vásárolgatni a http://www.gepbolt.hu-ról. Lehet, hogy nem a legolcsóbb, de biztosan azt kapom, amit választok, abban az árban, amit választok, és a minőséggel sem volt még gond.
Válasz küldése