Morrowind Overhaul

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

A kapcsolódó hírben jeleztétek, hogy nem működik a Morrowind Overhaul a magyarítással.

Megpróbáltam valamit javítani a helyzeten, de sajnos tesztelni nem tudtam. Légy szíves, próbáljátok ki, és írjátok le az eredményt. Mindössze annyit kell tenni, hogy az itt megadott fájlt kicsomagoljátok, majd egy biztonsági mentés után felülírjátok velük a már meglévőket a Data könyvtárban.
A fájlok a Morrowind Overhaul 1.1-es verziójához készültek.

Van pár angol köztük, illetve ha a "Morrowind Patch 1.6.5 Beta (BTB Edit).esm" fájlt engedélyezitek, akkor helyesen jelennek majd meg a szövegek, mindenféle hibák nélkül, de nagyon sok angolul. Ilyeneket javít mint: "Odaadtam Edwinnának" helyett "Odaadtam Newirának". Az ilyen típusú hibákat ebben a verzióban nem fordítottuk le, de jó pár helyen már eleve a magyarításban is jól szerepel.

A következő fájlok lettek a magyarításhoz igazítva:
  • almalexia armor.esp
  • Balmora Un-Mod.esp
  • bcsounds.esp
  • Better Clothes_v1.1.esp
  • Better Skulls.ESP
  • BetterClothesForTB.esp
  • Bloated Caves.esp
  • bones.esp
  • Book Jackets - Bloodmoon.esp
  • Book Jackets - Morrowind.esp
  • Book Jackets - Tribunal.esp
  • correctUV Ore Replacer 1.0.esp
  • DA_Complete.esp
  • DN_AshVampires.esp
  • Ebonheart Fix.ESP
  • Expanded Sounds.esp
  • GH_ES1.3 Patch.esp
  • GH_Extra_ES1.3 Patch.esp
  • Golden Gold.esp
  • Graphic Herbalism Extra.esp
  • Graphic Herbalism.esp
  • guarskin_drum_replacer.esp
  • Illuminated Windows - Bloodmoon v1.2.esp
  • Illuminated Windows v1.2.esp
  • Imp Guard anticlone.esm
  • Key Replacer Trib & BM.esp
  • More Better Clothes.ESP
  • Morrowind Patch 1.6.5 Beta (BTB Edit).esm
  • Mournhold Overhaul - No NPC's.ESP
  • Neo's Unique Creatures.esp
  • New Argonian Bodies - Mature.esp
  • New Khajiit Bodies - Mature.esp
  • New Veloth's Judgement 2.esp
  • NewBlood_MwTbBm1.1.esp
  • OR_Fang.esp
  • Particle Arrow Replacer.esp
  • Psy_IronMeshImprove_Uniques_BME.esp
  • Shieldfx.esp
  • SirLuthor-Tools.esp
  • SNR_ThievesStep_Standart.esp
  • Statue Replacer - Normal.esp
  • Texture Fix - Bloodmoon 1.1.esm
  • Texture Fix 1.8.esm
  • TLM - Ambient Light + Fog Update.esp
  • TLM - External Lights Ownership.esp
  • TLM - Light Sources (Clearer Lighting).esp
  • TLM - Light Sources (Lanterns).esp
  • TVwofs.esp
  • UAR_ChodalaBoots.esp
  • Unique Banners and Signs.esp
  • Unique Jewelry and Accessories.esp
  • Unique Tombs.esp
  • UniqueFinery.esp
  • Water Level Fix - Full.esp
  • WA_Signy_Signposts(!).ESP
Csatolmányok
Morrowind Overhaul - MorroHun.rar
A Morrowind Overhaul magyarítással működő verziója
(18.27 MiB) Letöltve 513 alkalommal.
Ladislas

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Ladislas »

Kicsomagolásnál az utolsó - WA_Signy_Signposts(!).ESP - fájlnál nekem CRC hibát jelez. Csak nálam van ilyen, vagy mindenkinél? Megnézem a játékot nélküle...
Ladislas

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Ladislas »

Kipróbáltam, megy. Még az előző angol mentésemet is beadta magyarul, amin eléggé csodálkoztam. De új játékot kezdtem és megpróbálom végigtolni. Van egy kevés angol benne, de nem zavaró.

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: »

Ezt a CRC hibát nekem is kihozza, bár a magyarosítás megy úgyahogy. Nálam az a fő probléma, hogy az ékezetek elvesztek a magyar szövegből. Valami ötlet hogyan lehetne megoldani a hibát?
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Zé írta:Ezt a CRC hibát nekem is kihozza, bár a magyarosítás megy úgyahogy. Nálam az a fő probléma, hogy az ékezetek elvesztek a magyar szövegből. Valami ötlet hogyan lehetne megoldani a hibát?
Az Overhaul telepítője nem írta felül a magyarítás betűkészlet fájljait? A Morrowind fonts (ha jól emlékszem) mappájában mikoriak a fájlok utolsó módosítási dátumai?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Egész pontosan a Morrowind\Data Files\Fonts mappa tartalma kellene.

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: »

Tessék, alábbi képen van a Fonts mappám tartalma és a frissítések dátumai.

Link

Amúgy gondolkoztam. Ha újrarakom a Morrowindet és előbb teszem fel az Overhault, mint a magyarosítást, akkor elvileg elkerülhető lehet az ékezetvesztés?
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Zé írta:Tessék, alábbi képen van a Fonts mappám tartalma és a frissítések dátumai.

Link

Amúgy gondolkoztam. Ha újrarakom a Morrowindet és előbb teszem fel az Overhault, mint a magyarosítást, akkor elvileg elkerülhető lehet az ékezetvesztés?
Igen, valószínűleg ez megoldás lehet. Most viszont egyszerűbb lesz az, hogy odaadom a saját Morrowind telepítésemből a fájlokat, szerintem ezzel működni fognak az ékezetek is.
Csatolmányok
Fonts.rar
Magyar Morrowind betűtípusok
(46.72 KiB) Letöltve 302 alkalommal.

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: »

Köszönöm a feltöltést :) Így már minden rendesen működik. (Perpillanat :D )
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Várhatóak közeljövőben frissítések, javítások magyarosítás szempontjából az overhaulhoz? Pl az 1.2-eshez? :)
mravik94

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: mravik94 »

várható a jövőben teljes magyarítás? :O vagy ez már az?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

mravik94 írta:várható a jövőben teljes magyarítás? :O vagy ez már az?
Nem igazán. Ez csak a magyarításhoz igazított változat. Olyan, mint amit a 2009-esből készítettem.
TamrieliRocker

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker »

Nekem működik meg minden, de van két nagy problémám. Első: menü helyett egy 1. szintű dunmer akrobatával kezdek és mikor megnyomom az Esc-t akkor angol a szöveg (Pl.: Options, New, Save).
Másik: mikor valakivel szóbaállok azt írja ki: Jelzés! Tribunal dialógusok fentebb
És nem jelennek meg a párbeszédtémák. Csak az hogy külföldi, meg dunmer.
Valaki tud megoldást?
Sky Captain

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Sky Captain »

Üdv,
Nekem az a problémám, hogy van egy laptomom Vista rendszerrel és az azon nem működik a Morrowind Overhaul. ( a gépemen fut) Valami hibát ír ki! Kompatibilis a Vistával ez a javítás? Majd megpróbálom még újra, de már kétszer buktam meg vele.
TamrieliRocker

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker »

Megoldódott a problémám. Még délután, csak már nem bírtam befejezni...
A következő a megoldás: letöröltem a magyarítást meg a Morrowindet, azután kitöröltem a mappát. Felraktam a Morrowindet (GotY), rá az Overhaul-t és arra a magyarosítást, végül a Demonforce-t meg a Vamprism Ring-t és az Overhaul magyarítását. Nem pipáltam ki a Patch-t az Adatfájlokban és az eredmény az hogy ( bár a látótávot kicsire kellett venni ) 20-25 körüli FPS, teljesen magyar nyelv (sehol sincs angol) és remekül működik a Overhaul. Persze közben én szórakoztam a Graphics Extenderrel és maxra állítottam a grafot is...
DRE-X

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: DRE-X »

nekem a játék inditásánál betol egy ilyen errort: "Failed to load snowflake: Meshes\BM_Snow_01.nif."

valami ötlet?
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

DRE-X írta:nekem a játék inditásánál betol egy ilyen errort: "Failed to load snowflake: Meshes\BM_Snow_01.nif."

valami ötlet?
nekem más hibát ítr ki valami koal barlanggal
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

DRE-X írta:nekem a játék inditásánál betol egy ilyen errort: "Failed to load snowflake: Meshes\BM_Snow_01.nif."

valami ötlet?
Amikor a telepítő kérte az eredeti Bloodmoon CD-t, odaadtad neki? Ha nem, pótolhatod a hiányzó dolgokat, mindössze be kell másolni a Morrowind\Data Files mappába.
DRE-X

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: DRE-X »

igen beadtam kulonben nem is ment volna tovabb :) na mostmar megy, visoznt a magyaritas nekem kinyirja az egészet... aki meg tudta oldani, hogy magyar legyen az le tudná irni pontosan mit csinált? sztem sokan megköszönnénk :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TGWH »

http://morrowind2009.wordpress.com/
Én ezt tettem fel. Gondolom elvileg ugyan azon az elven működik. Ha rákeresel a hozzászólásaimra, valahol leírom hogy tettem fel, nem sok van, csak 38 :D

Telepítés közben felírtam mi nem kell a magyarításhoz, szóval ezektől tuti nem fog működni, vagy bugos lesz a fordítás:
SG-MW-ecology
Morrowind Patch v1.6
Morrowind Patch v1.2
Texture Fix - Bloodmoon
Texture Fix 1.8
SG-MW-ecology-BM
Illuminated Windows
ASE Tribunal
ASE Bloodmooon
Illuminated Windows
abotWaterLifeTR
topicjavítás

Morrowind Goty verzióm van, és még így is előfordul, hogy angol szövegek jönnek elő... De többségében magyar :D majd Vik összedob egy használható leírást. Csinál mondjuk egy olyan magyarítást, amibe bele vannak építve a legfontosabb modok, amik a játékmenetet nem, csak grafikákat, hangokat javítanak :D Meg ezek után majd dob mellé egy rakat olyan modot, ami már kompatibilis a fordítással, és a játékélményt, a játékmenetet változtatja meg :D
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

TGWH írta:http://morrowind2009.wordpress.com/
Én ezt tettem fel. Gondolom elvileg ugyan azon az elven működik. Ha rákeresel a hozzászólásaimra, valahol leírom hogy tettem fel, nem sok van, csak 38 :D

Telepítés közben felírtam mi nem kell a magyarításhoz, szóval ezektől tuti nem fog működni, vagy bugos lesz a fordítás:
SG-MW-ecology
Morrowind Patch v1.6
Morrowind Patch v1.2
Texture Fix - Bloodmoon
Texture Fix 1.8
SG-MW-ecology-BM
Illuminated Windows
ASE Tribunal
ASE Bloodmooon
Illuminated Windows
abotWaterLifeTR
topicjavítás

Morrowind Goty verzióm van, és még így is előfordul, hogy angol szövegek jönnek elő... De többségében magyar :D majd Vik összedob egy használható leírást. Csinál mondjuk egy olyan magyarítást, amibe bele vannak építve a legfontosabb modok, amik a játékmenetet nem, csak grafikákat, hangokat javítanak :D Meg ezek után majd dob mellé egy rakat olyan modot, ami már kompatibilis a fordítással, és a játékélményt, a játékmenetet változtatja meg :D
És Vik bele egyezett? ;) :o :?:
DRE-X

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: DRE-X »

Köszi szépen ^^ még egyet szeretnék akkor toled kérdezni: mennyi a magyar szöveg? marmint mittomén kb 80% magyar a tobbi nem, vagy igy össze vissza fele magyar fele nem... semmi bajom az angollal, sőt imádom, viosznt egy ilyen volumenu jatékot inkabb anyanyelven tolnék, de ha igy össze vissza magyarit akkor inkabb végig tolom angolul :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

TESMAN írta: És Vik bele egyezett? ;) :o :?:
Nem igazán. Még a Morrowind fordítóprogrammal sem haladtam, főként idő hiány miatt.
DRE-X

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: DRE-X »

hát emberek... mostmár az overhaul se megy... ugyanazzal a snowflakes hibával jon... én is GOTY-t használok, ugyan ugy csináltam mindent mint mikor egyszer ment, most meg nem... ne mjott elp valakinek még ez? 64bitessel tolom de nem hiszem hogy ez a problem... :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Morrowind fordítóprogram minek? Már le van fordítva, nem? :D
Hajrá hajrá :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:Morrowind fordítóprogram minek? Már le van fordítva, nem? :D
Hajrá hajrá :D
A játék igen, de vannak olyan beépülők, amik még nem.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Jaaaa, hát én is ezt írtam :D olyan magyarítás kéne, amiben sok grafikai mod alapból benne van :P opcionálisan meg lehet választani játékélményt, játékmenetet befolyásoló modokat is :D hajrá :D
TamrieliRocker
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011. jún. 23., csüt. 21:07
Tartózkodási hely: Égkoszorú, Rockerfalva, Skinheadfalva

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker »

DRE-X írta:hát emberek... mostmár az overhaul se megy... ugyanazzal a snowflakes hibával jon... én is GOTY-t használok, ugyan ugy csináltam mindent mint mikor egyszer ment, most meg nem... ne mjott elp valakinek még ez? 64bitessel tolom de nem hiszem hogy ez a problem... :)
A következő a megoldás: letöröltem a magyarítást meg a Morrowindet, azután kitöröltem a mappát. Felraktam a Morrowindet (GotY), rá az Overhaul-t és arra a magyarosítást, végül a Demonforce-t meg a Vamprism Ring-t és az Overhaul magyarítását. Nem pipáltam ki a Patch-t az Adatfájlokban és az eredmény az hogy ( bár a látótávot kicsire kellett venni ) 20-25 körüli FPS, teljesen magyar nyelv (sehol sincs angol) és remekül működik a Overhaul. Persze közben én szórakoztam a Graphics Extenderrel és maxra állítottam a grafot is...
Nomeg, teljesen magyar is!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Végül is logikus, először a játék, aztán a grafikai tuning, majd a magyarítás :D Lehet én is átállok a másikról, bár nemtom mi az, v.mi 2009 van a nevében...
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Már kijött az 1.3-as patch. Most fogom felrakni, remélem sikerül magyar nyelvűvé varázsolnom.

Most jelenleg azon filózom, hogy tartalmaz-e az overhaul játéknehezítő módot. Ha meg nem, akkor hogyan tudom felrakni ehhez a sok cucchoz, hogy ne hulljon szét atomokra a rendszer tőle.
-XY-

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: -XY- »

Hűt úgy, hogy ez a grafikán kívül semmit nem változtat, így abból biztos nem lesz gond. Előtte pedig nyomhatsz egy biztonsági mentést.
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Ez sajnos nem ilyen egyszerű. Itt módok is frissülnek és 1.3-as patchelésű játékhoz nyilván nem fogok felrakni egy elavult magyarosítást.

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom hozzáigazítani a módokat, kiegészítőket a magyarosításhoz. Én most hajlandó lennék nekiállni az 1.3-as patch magyarosításához, ha kapok megfelelő instrukciókat. (Időm az van.)

Ebben kérnék segítséget az induláshoz.

ui: A magyarosítás exe fájlaiban milyen módosítások történtek? Azokat kötelező felrakni?
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Esetleg link is jöhet, ha már votl erről szó, de ahogy olvasgatok szupertitkós az információ és csak közvetlenül a magyarosítók nyúlhatnak bele. :cry:
Miért nincs erről valami leírás?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Esetleg link is jöhet, ha már votl erről szó, de ahogy olvasgatok szupertitkós az információ és csak közvetlenül a magyarosítók nyúlhatnak bele. :cry:
Miért nincs erről valami leírás?
Annyira nem titkos. Bárki belenézhet a magyarításhoz igazított beépülők szerkezetébe, összehasonlíthatja az eredetivel, és nekiállhat fordítóprogramot írni. Nem lesz egyszerű feladat. (Vagy meg lehet várni, amíg lesz időm vele foglalkozni.) Segítségképpen a Morrowind rekordszerkezete megtekinthető az UESP-n. A 99%-os hatékonysággal működő fordítóprogram tényleg titkos, mert annak idején a készítője úgy adta át SzőtsÁkinak, hogy nem terjesztheti. Leírás meg azért nincs, mert eddig még nem készült.
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Én nem terjeszteni akarom, hanem használni. Egyébként milyen nyelvben íródott, mert én is programozó volnék... :twisted:

http://mobilarena.hu/tema/morrowind_3/friss.html Ebbe a topikba több ember is örülne egy magyarosításnak, nem hittem, hogy ilyen bonyolult. Tegnapi keresgéléseim után valami olyasmi programot írnék, ami az eredeti esm fájlt összehasonlítja a magyarosított esm fájl-lal, a változásokat kilistáznám egy táblába, majd minden mod-on ezt a listát lefuttatnám és megváltoztatnám, ami kell. Eméleti tervezés. :roll:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Én nem terjeszteni akarom, hanem használni. Egyébként milyen nyelvben íródott, mert én is programozó volnék... :twisted:
Ha jól tudom, .NET 2-ben készült, de ez a legkevesebb, mert aki tud programozni, annak mindegy, milyen nyelven áll neki.
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Esetleg annyit tudsz segíteni, hogy a magyarosított cellák listáját átküldöd nekem az angol megfelelőjével?

Most találtam egy programot, ahol a módokat át tudom írni, hogy illeszkedjenek a mesterfájl celláihoz, csak most a cellanevek megtalálása, kimásolása sok időt venne igénybe.

Vagy ide vagy az e-mailcímemre küld el légyszíves: inv1sus87@gmail.com.

Köszi!
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Na jó ennyi, feladtam. Játszok inkább angolul.

Ti meg tartsátok meg magatoknak a programotokat, mert biztos még nagy hasznát fogjátok venni.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Inv1sus írta:Na jó ennyi, feladtam. Játszok inkább angolul.

Ti meg tartsátok meg magatoknak a programotokat, mert biztos még nagy hasznát fogjátok venni.
Marhára kitartó voltál, nem hinném, hogy óránként jár ide Vik :D
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Nem azért adtam fel, Mert Vik nem válaszolt időben, hanem mert megnéztem hány cella van az esm fájlokban. Az Enchanted Morrowind Editorral rengeteg időbe telne átirni mindent, és gondolom nem ez lenne az egyetlen dolog, amit meg kellene oldani.
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Mármint a módok esm fájlaiban.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Én nem terjeszteni akarom, hanem használni. Egyébként milyen nyelvben íródott, mert én is programozó volnék... :twisted:

http://mobilarena.hu/tema/morrowind_3/friss.html Ebbe a topikba több ember is örülne egy magyarosításnak, nem hittem, hogy ilyen bonyolult. Tegnapi keresgéléseim után valami olyasmi programot írnék, ami az eredeti esm fájlt összehasonlítja a magyarosított esm fájl-lal, a változásokat kilistáznám egy táblába, majd minden mod-on ezt a listát lefuttatnám és megváltoztatnám, ami kell. Eméleti tervezés. :roll:
SzőtsÁkival megbeszéltük, és az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha a fordításra váró dolgokat elküldenétek neki a morrohun@gmail.com címre, ő lefuttatja a programot, és visszaküldi az eredményt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Esetleg annyit tudsz segíteni, hogy a magyarosított cellák listáját átküldöd nekem az angol megfelelőjével?

Most találtam egy programot, ahol a módokat át tudom írni, hogy illeszkedjenek a mesterfájl celláihoz, csak most a cellanevek megtalálása, kimásolása sok időt venne igénybe.

Vagy ide vagy az e-mailcímemre küld el légyszíves: inv1sus87@gmail.com.

Köszi!
Azt nem, de SzőtsÁkival megbeszéltük, és az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha a fordításra váró dolgokat elküldenétek neki a morrohun@gmail.com címre, ő lefuttatja a programot, és visszaküldi az eredményt.
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Úgy is jó, főleg hogy ezek a francia fordítóprogramok nem működnek valami jól. :x

Köszönöm mindenki nevében, akik várjuk izgatottan a frissítést!
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Lefuttattam a módosításokat a kapott fájlokon és feltöltöttem ide őket, hogy mindenki tudja tesztelni.
Az egyik plugin fájlnál, az AtmosphericSoundEffects-3.0-Tribunal.esp-nél a fordító összeomlott a végén, de valamit generált, így azt is beletettem az archívumba.

A "bm_snow_01.nif" fájlt a telepítő biztosan tartalmazza; és ha jól emlékszem, még a CD sem kell hozzá, mert mindenképpen telepíti. De ettől függetlenül feltöltöttem ide is, ha külön szeretnétek elérni.
Csatolmányok
bm_snow_01.nif
BN_Snow_01 - Bloodmoonhoz
(823 bájt) Letöltve 139 alkalommal.
Morrowind Overhaul v1.3.rar
Morrowind Overhaul - v1.3 (magyar verzió)
(15.38 MiB) Letöltve 256 alkalommal.
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Most próbálom letesztelni a cuccokat, viszont nekem mindkettő rar-nál azt írja ki, hogy váratlanul végevan a fájlnak és így kitömörítésnél az utolsó fájlt nem tudom kibontani. Más nem tapasztal hasonló hibát? :(
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Internet explorerrel is megnéztem és úgy tűnik, hogy nem tölti le az egész fájlt a honlapotokról, hanem a végénél hirtelen befejezés elött abbahagyja.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Internet explorerrel is megnéztem és úgy tűnik, hogy nem tölti le az egész fájlt a honlapotokról, hanem a végénél hirtelen befejezés elött abbahagyja.
Igen, ez egy rendszeresen visszatérő hiba az oldalnál. Kellene valamilyen letöltésvezérlő -de nem letöltésgyorsító!- program, pl. GetRight.
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Inv1sus, a leírást megkaptam, köszönöm szépen; a teszteléssel hogy álltok? Mennyire stabil, játszható? Milyen hibákat találtatok eddig benne?
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Én nem tapasztaltam hibát eddig, a többiek meg nagyon eltűntek. Megkérdezem őket a fórumba, hogy valaki kipróbálta-e.
Válasz küldése