Morrowind Overhaul

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Fish

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Fish »

Sziasztok!

Orion33 v2.0:
Azt elfelejtetted odaírni, hogy a _-ra végződő állományok végéről először le kell törölni a _ karaktert, különben nem írja felül az eredetit és egy csomó hibaüzenetet dob.

Jó meglátás, észre sem vettem.

Ákos:
Ha kiszeditek a Morrowind Patch 1.6.5 Beta (BTB Edit).esm fájlt, akkor szerintem jóval kevesebb angol szöveggel fogtok találkozni. Ez egyfajta javítás, ami a szövegeket módosítja, úgy, hogy azok helyesek legyenek (az eredeti angolok rosszak voltak), viszont ezek nincsenek magyarítva.

Köszönöm. Ahogy a fent említett fájt kiszedtem, nem találkoztam angol szöveggel.

Be vagyok havazva, ezért nem tudtam sok időt fordítani a tesztelésre, viszont az a meglátásom, hogy ha kiszeditek a „_” karaktert a fájlok végéről akár mehet is fel a kiegészítők közé.

Lényeg: az AtmosphericSoundEffects-3.0-Tribunal.esp és a Morrowind Patch 1.6.5 Beta (BTB Edit).esm fáj nélkül kell indítani.

Mindenkinek köszönöm.

Üdv. Fish
Holigansz
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. márc. 26., hétf. 9:30

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Holigansz »

cingura írta:Sziasztok!

Nekem az ég kinézetével van bajom. Feltettem az MGSO-t (1.0;1.1) és ha ezután felteszem a magyarítást, az ég úgy néz ki mintha több különböző textúrából lenne össze rakva. Van ahol felhős, halvány csillagok meg galaxisok vannak, máshol pedig -egy éles vonallal elválasztva az előzőtől- sötét,tiszta az ég, itt csak csillagok vannak. Ha teljesen felfele nézek (egyrészt úgy néz ki mintha víz alá kerültem volna, bár szerintem ennek nincs köze az éghez) másrészt pedig az előbb leírt sötét égbolt egy félköralakban jelenik meg. (Nappal az égnek semmi baja :))

Ennyi lenne, a segítséget előre is köszönöm!
Üdv!

Érdeklődnék hogy konkrétan melyik fájlokat töröldet ki mert sajna nálam is ez a hiba áll fent.
orion 33

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: orion 33 »

Az éjszakai égbolt nálam is egy hányadék.
Fish

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Fish »

Sziasztok!

Na igen, az ég probléma. Próbáljátok meg a következőt: Játék telepítése, majd overhaul telepítése, utána a textures mappa tartalmát (2.63 GB) kimásolni valahová. Ezek után a honosítás, majd overhaul honosítás. Ha mindezzel megvagytok, másoljátok vissza a szűz overhaul (textures) fáljait a megfelelő helyre.

Ha így sem menne szóljatok. (Létezik egy még drasztikusabb megoldás, amit én is használtam.)

A grafikai objektumok mint útjelző táblák, könyvek borítója, stb. angolul lesznek.
Nem kell megijedni az exe indítása után attól hogy load, options, new etc. láttok. A helyzet az hogy a grafikai fájlok (overhaul original) visszamásolásakor, felülírták a honosított grafikát. A beállítások magyarul lesznek.
Ugyan ez a helyzet a játékon belüli naplóval, (next, prev, stb.)

Még valami: az AtmosphericSoundEffects-3.0-Tribunal.esp kérdése. Ha ebben a topicban az első oldal, alúlról a hatodik hozzászólásánál (szotsaki) letöltitek a Morrowind Overhaul v1.3.rar-t, majd az ebben lévő már előbb említett fájt bemásoljátok a játékba, működni fog.
Fish

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Fish »

Ehh.. Nem a textúrákkal volt a baj. Ha csináltatok biztonsági mentést (honosítás telepítésénél) a felülírandó fájlokról, akkor másoljátok vissza a „meshes” mappát, így már biztosan mennie kell.

És elnézést mindenkitől.

Üdv. Fish
dereze

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: dereze »

Sziasztok feltelepitetem ebe a sorendbe
1,morrowind(goty verziom van tehát nem pacholtam mer alabol benevan)
2,overhaul 2.0
3,magyarositás (javitásokat nem pipáltam azon kivül mindent felraktam)
4,overhaul magyarositást másoltam a data mapában felülirva az ott lévöket(_ karaktereket töröltem)
AtmosphericSoundEffects-3.0-Tribunal.esp és a Morrowind Patch 1.6.5 Beta (BTB Edit).esm nem pipáltam a többit igen.
5,morrowindd.exe inditotam rendszergazdaként
és amikor belép egyböl hiba üzenetek jönnek pl: Cellˇ disopla mine' not found for dialog tipye topic info 'emty'
és igy sorba jönnek a hibák. ha le okozom akor bejöna fömenü de inditásnál error.
Erre szeretnék segitséget választ kapni hogy mit rontottam el , elöre is köszönöm.
dereze

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: dereze »

Ja és a morrowind.exe filet az overhaul telepitése után kimásoltam majd a magyarositás telepitése után visza.
dereze

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: dereze »

Sikerült elinditani egy reinstal után érdekes meginn ugy csináltam mindent most jo.
Kár hogy magyar puldingokat nemtok hozárakni gondolom azokat is igazitani kellene mint pl a társakat.
Köszönöm hogy lehetövé tettétek a overhaul használatát.
Solyom2

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Solyom2 »

Helló!
Valaki le tudná írni,hogy mit kell tenni ahhoz hogy a magyarosítás teljesen működjön a moddal.
Előzőleg már látom írtak le ötleteket de belezavarodtam pontosan hogyan is kéne.
dereze

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: dereze »

1,morrowind(goty verziom van tehát nem pacholtam mer alabol benevan)
2,overhaul 2.0 (morrowind exe t másold ki valahova)
3,magyarositás
4,overhaul magyarositást másolás a data mapában felülirva az ott lévöket (mikor kicsomagolod az overaul magyarosítást _ karaktereket töröld a fileok végéröl )
AtmosphericSoundEffects-3.0-Tribunal.esp és a Morrowind Patch 1.6.5 Beta (BTB Edit).esmne pipáld inditáskor a töbit igen
5. a kimásolt morrowind exe t másold visza a helyére
6,morrowindd.exe indisd rendszergazdaként
Solyom2

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Solyom2 »

Melyik exeről csináljak másolatot.Az eredetiről vagy amin már fenn van az overhaul?
danika89

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: danika89 »

Üdv!
Szeretném megkérdezni, hogy van olyan verziója a programnak ami tökéletesen működik magyarosítással.
Megtennétek, hogy leírjátok, melyik verzió mennyire lett jó fordításilag? Mennyi maradt bennük az angol szöveg?
Esetleg a 2.0-hoz, vagy az 1.3-hoz sikerült egy jó magyarítást csinálni (kevés angol szöveggel, és kevés programhibával)?

Előre is köszi a válaszokat.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Szerintem egyikből sem készült magyar változat, SzőtsÁki csak hozzáigazította a magyar Morrowindhez, hogy el lehessen indítani.
danika89

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: danika89 »

Köszönöm, de akkor melyik az a változat ami a legjobban hozzá lett igazítva (kevés programhiba, kevés angol szöveg)? Szeretném kicsit felturbozni a grafikát, de az angolból nem vagyok jó. Sikerült valamelyik verziót úgy hozzáigazítani, hogy érdemes legyen megpróbálkozni vele?
Esetleg érdemesebb Morrowind 2009(Morrowind Expanded)-et kipróbálni, arról milyenek a tapasztalatok?
Előre is köszi
Dani
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ha jól emlékszem, én a Morrowind 2009-et használtam. A hangokkal volt egy kis gond, a többi rendben működött. De ha csak a grafikát akarod javítani, akkor Morrowind Graphics Extender+valami grafika javító csomag, pl. ultimate textures complete az, ami neked kell.
Avatar
alduin-
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 0:42

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: alduin- »

Én a Morrowind Overhault próbáltam tavaly, a grafika nagyon üt, emellett plusz objektumokat is rak a játékba, például több fa Balmorában, stb. Azonban Vikhez hasonlóan a hangokkal nekem is akadtak gondjaim, a vízesések pl néha olyan hangot adtak, mint amikor hangyafoci van a TV-ben, illetve a dungeonokban is elég fura háttérzaj volt. A telepítés során viszont lehetőséged van kiválasztani mit akarsz, és mit nem - javaslom a plusz hangok mellőzését. Ettől eltekintve amúgy szerintem remek összeállítás.
Avatar
alduin-
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 0:42

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: alduin- »

Ma felraktam a Morrowindet és vele az Overhault. Azóta már van egy 2.0-ás verzió, és ez sokkal jobb, mint az előző. A telepítése is teljesen automatizált, csak minimális interakció szükséges. A hangproblémák megszűntek, és stabilabb is a játék, mint azelőtt. Annyi csak a gondom, hogy valamiért elég sötét a játék, ezért világosabbra kell venni, így a sötétebb beállításra tervezett felhasználói felület elképesztő ronda pirosas színű lesz, de ez lehet, hogy csak nálam fordul elő.
dadano1

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: dadano1 »

sziasztok :) az overhaul 2.0 magyarításáról tudunk valamit?
dadano1

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: dadano1 »

ja semmi XD rossz oldalt néztem
dadano1

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: dadano1 »

1,morrowind(goty verziom van tehát nem pacholtam mer alabol benevan)
2,overhaul 2.0 (morrowind exe t másold ki valahova)
3,magyarositás
4,overhaul magyarositást másolás a data mappában felülirva az ott lévöket (mikor kicsomagolod az overaul magyarosítást _ karaktereket töröld a fileok végéröl )
AtmosphericSoundEffects-3.0-Tribunal.esp és a Morrowind Patch 1.6.5 Beta (BTB Edit).esmne pipáld inditáskor a töbit igen
5,a kimásolt morrowind exe t másold visza a helyére
6,morrowindd.exe indisd rendszergazdaként


ezt értem én, két kérdésem lenne:
- egyrészt már kérdezte valaki, hogy a kimásolt exe melyikbol van? az eredetibol, vagy az overhaul 2.0 telepítése utániból?
- másrészt a 4. lépést nem igazán értem. az az aoverhaul magyarositas hol van? a honlapon csak a morrhun.exe van, de semmi overhaul fájl nincs :D

köszi
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

dadano1 írta: - másrészt a 4. lépést nem igazán értem. az az aoverhaul magyarositas hol van? a honlapon csak a morrhun.exe van, de semmi overhaul fájl nincs :D

köszi
Azért nincs, mert nem is készült belőle magyar változat. Készült viszont egy olyan, amit SzőtsÁki hozzáigazított a magyarításhoz, hogy el lehessen indítani. Ha visszaolvasol itt a fórumban, szerintem megtalálod azt a hozzászólást, aminek a mellékletéből letöltheted.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Kérlek igazítsátok magyarításhoz a következő modot: http://www.moddb.com/mods/morrowind-rebirth
Tökéletesen együtt működik az MGSO-val (angolul játszok)! Gondolom nem több munka annál.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Hahó! Valaki nem akar legalább válaszolni?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lord Jack írta:Hahó! Valaki nem akar legalább válaszolni?
SzőtsÁki most szabadságon van, egy hét múlva írj neki egy magán üzenetet, hátha meg tudja oldani.
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Morrowind overhaul 3.0-hoz lesz magyarosítás vagy leírás?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Morrowind overhaul 3.0-hoz lesz magyarosítás vagy leírás?
Leírás igen valószínűtlen, de ha SzőtsÁkinak lesz ideje, lehet, hogy ráereszti a fordítóprogramot. Más kérdés, hogy ha a Morrowind Overhaul 2.0-ra 16-an voltak eddig kíváncsiak, akkor ez mennyire fontos...
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Aki tud erről a módról, az inkább ezt használja, nem pedig mást. Egy másik honlap fórumában szintén ezt a módot vártuk, illetve ezt terjesszük, mint "must have" módot. Egyébként kijött a 3.0 verzió időközben. http://www.ornitocopter.net/v3-0-release/

Amennyiben nincs időtök ráereszteni a fordítóprogramot, én szentelek rá processzoridőt. :(

Kár hogy ennyire rejtegetitek meg mitudomén, miközben nélküle nem igazán tudunk meglenni, ti meg nem igazán akartok vele foglalkozni.
GothMan

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: GothMan »

Sziasztok!
Kijött az Overhaul 3.0, ennek örömére még egyszer elővenném a játékot. Kérdésem az lenne, hogy hogyan kell feltelepíteni, mert nem igazán tudom, hogy mit s, hogyan kellene csinálni. :S
Valaki lenne olyan jó, hogy egy magyar nyelvű leírást adna, arról, hogyan kell telepíteni? Mi a folyamata?
Valamint még azt szeretném kérdezni, hogy a magyarítás működik megfelelően a mod-al?

Előre is köszönöm!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

GothMan írta: Valamint még azt szeretném kérdezni, hogy a magyarítás működik megfelelően a mod-al?
Erre tudom a választ: biztos, hogy nem. Amíg nem lesz magyarításhoz igazított változat, javaslom a 2.0 használatát, amit néhány oldallal előrébb találsz.
GothMan

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: GothMan »

Köszönöm a választ!
Sikerült feltelepíteni.... nem is volt, olyan nehéz az instal, ahogy azt leírták!
Na mindegy a lényeg, hogy felraktam a magyarítást és eddig minden magyar... kb. 2 órát játszottam vele a GOTY kiadás van meg. Egyedül az intro maradt angol de ennyi!
Vendég

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hello.
Az overhaul 3. verziója engem is nagyon érdekel. Végre sikerült összehozni egy gépet ami elbírja az új grafikai cuccot is. GothMan-en kívül próbálta még valaki a 2.0-ás magyarítást? Ha igen, akadtak további problémák?
Off Topic
Esetleg nem tudja valaki, hogy a MGSO 3.0 és a Morrowind Rebirth 1.9 mennyire kompatibilis egymással? (Avagy a MGSO egyéb quest és item modokkal).

eternia.wolf@yahoo.com
Köszönet minden válaszolónak és tisztelet minden Morrowind játékosnak ^^
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Elkészült az Overhaul 3-as verziójának a magyarításhoz igazított verziója.
A részletes leírást itt találjátok: Öreg róka nem vén róka - Morrowind Overhaul 3.

Ha probléma merülne fel a játékkal vagy a telepítéssel kapcsolatban, írjatok!
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Sziasztok!
Hát én már 6-szor feltelepítettem az Overhaul 3.0-t az útmutató szerint, de nem akar rendesen működni.
Eddig minden rendben:
1.Morrowind, Tribunal, Bloodmoon telepítése
2.A Bloodmoon 1.6.1820-as patch telepítése
3.A Morrowind Overhaul 3 feltelepítése, majd a Morrowind.exe átmásolása biztos helyre
Vagyis sikerült az overhaul telepítése és működik is rendesen.
De a magyarítás telepítése, illetve a magyarításhoz igazított fájlok bemásolása után, mindezt helyes sorrendben és a végén a Morrowind.exe visszamásolása után a játék bár magyar, de a régi grafikával...
Pedig a Launcher-ban az esp-ket nem felejtettem el kipipálni az AtmosphericSoundEffects-3.0-Tribunal.esp kivételével.
Előre is köszi a segítséget. :)
Inv1sus

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Húha, köszi szépen srácok. meg is osztom a hírt, illetve elkezdek telepíteni :)

Akinek pedig nem működik, azé miért nem tudja azt is leírni, hogy mit ír ki hibaüzenetként? Találjuk ki, hogy a millió egy fájl közül neked mivel van gondod?
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

warningreszlet.txt
Találtam egy ilyet, ha ez megfelel hibaüzenetnek. Bár kicsit meg kellett rövidítenem, mert ez a sor legalább ezerszer szerepelt benne:
Missing object "UNKNOWN_GRASS" for reference during cell "***************" load. (***********=a játék vmelyik vidéke)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sovngarde írta:
warningreszlet.txt
Találtam egy ilyet, ha ez megfelel hibaüzenetnek. Bár kicsit meg kellett rövidítenem, mert ez a sor legalább ezerszer szerepelt benne:
Missing object "UNKNOWN_GRASS" for reference during cell "***************" load. (***********=a játék vmelyik vidéke)
Igen, ez a hibajelentés. Az első 50 sor nem lényeges, azok a bizonyos UNKNOWN_GRASS hibák igen. Szerintem ezért kapod a régi grafikát. Azt viszont nem tudom, hogyan lehetne kijavítani.
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Az utolsó sorok is érdekesek. Valamiért nem talál textúrákat. Ha valahova fel tudod tölteni a Morrowind, Tribunal és Bloodmoon .bsa fájlokat a Data Files könyvtárból, akkor kibányászom neked őket, és akkor ezek a hibák megszűnnek.

Az UNKNOWN_GRASS hibát próbáld bináris kereséssel leszűkíteni: Töröld le a Warnings.txt-t, majd vedd ki a pluginok felét, és nézd meg, hogy megvan-e még a GRASS hiba. Ha eltűnik, akkor szüntesd meg a kijelölést, és a korábban ki nem jelöltek felét jelöld ki. Majd az is felezd annak a függvényében, és így tovább. Így szépen folyamatosan felezgetve megkapod, hogy melyik pluginnél jön elő ez.
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

https://www.dropbox.com/sh/lsgl8f0q6xu62ca/CVm3eUTZnM
Remélem működik a link.
Köszönöm szépen a segítséget.
flash

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: flash »

sziasztok. Az mért lehet hogy nemtudok átmeni a fün? Olyan mintha fal lenne. :D
flash

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: flash »

megoldotam :D
Deru

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Deru »

flash írta:sziasztok. Az mért lehet hogy nemtudok átmeni a fün? Olyan mintha fal lenne. :D
Nekem is hasonló problémám van. Légyszi írd meg hogy te hogyan oldottad nem a dolgot, vagy más aki tudja a megoldást.
cingura
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. jan. 15., vas. 20:53

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: cingura »

Nekem is volt ilyen gondom. Én annyit tettem, hogy az adatfájlokon belül nem tettem pipát ezekre a pluginokra: Grass Ascadian Isles, Grass Ashlands, Grass Azura's Coast, Grass Bitter Coast, Grass Grazelands, Grass West Gash. Ezeket csak a MGE-n belül kell bejelölni.
cingura
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. jan. 15., vas. 20:53

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: cingura »

Sziaztok!

Feltettem az Overhaul 3.0-át és a magyarítást. A játék teljesen jól elindul, és az eddigi párbeszédek is mind magyarok :D. Az egyetlen problémám az introval van, mivel ennek a szövege angol maradt és a magyar feliratok sem jelennek meg. Nem tudom van-e rá mód, hogy visszaállítsam magyarra anélkül, hogy mindent újra kelljen telepíteni. Ha valaki tudja a megoldást légyszi írjon.

Előre is köszönök mindent!:)
Solyom2

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Solyom2 »

Helló!
Leöltöttem a morrowind overhaul 3.0-át, feltelepítettem úgy ahogy azt kell, a magyarítás telepítésénél is ügyeltem, hogy minden olyan legyen ahogy le van írva. A játék rendesen el is indul, a szöveg magyar, de mikor kilépek a rabszállító hajóról és a játék elkezdi betölteni a külső területeket, azután hogy betöltött a játék kidob hibaüzenettel.
Tudna valaki segíteni? Nagyon megköszönném.
cingura
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. jan. 15., vas. 20:53

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: cingura »

Solyom2 írta:Helló!
Leöltöttem a morrowind overhaul 3.0-át, feltelepítettem úgy ahogy azt kell, a magyarítás telepítésénél is ügyeltem, hogy minden olyan legyen ahogy le van írva. A játék rendesen el is indul, a szöveg magyar, de mikor kilépek a rabszállító hajóról és a játék elkezdi betölteni a külső területeket, azután hogy betöltött a játék kidob hibaüzenettel.
Tudna valaki segíteni? Nagyon megköszönném.

Ha tudod, szerintem írd le a hibaüzenetet is! Sokat segíthet annak aki ért hozzá.
cingura
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. jan. 15., vas. 20:53

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: cingura »

Kissé kihaltnak tűnik ez a téma mostanában, de ha valaki véletlenül épp erre tévedne és már írná a válaszát az előző kérdésemre, ne tegye! :D Sikerült megoldást találnom. Ha valakinek hasonló problémái vannak, szívesen leírom én mire jutottam. (Intro szövege)


Ui.: Hálás köszönet a fordítóknak a magyarításért és a hozzáigazított pluginokért. Nagyon jó ez a játék és mostmár jól is néz ki. (Nem mintha eddig akkora gond lett volna vele...) Kár lett volna csak azért kihagyni, mert nem értem miről szól. :)
Kool

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Kool »

Üdv!

Letöltöttem a Morrowind Overhaul 3.0-át, feltelepítettem ahogy le van írva (Morrowind->Tribunal->Bloodmoon->Patch->MO->Morrowind magyarítás->MO magyarítás), de nem akar elindulni. Az elején kiírja angolul, hogy néhány pluginhoz nem találja a megfelelő verziójú mesterfájlt, de máskor is írta. Néhány plugint betölt, és aztán bizonyos pluginoknál befagy a betöltés, a feladatkezelőbe a program nem válaszol. Próbáltam azt, hogy amelyiknél befagy, annál kiveszem a pipát az adatfájloknál, de már szinte az összeset végigzongoráztam és csak nem indul, úgyhogy fogtam, letöröltem az egészet. Megpróbáltam magyarítások nélkül is játszani, de akkor sem indul, kiírja, hogy nem talál egy vagy több pluginhoz tartozó megfelelő verziójú mesterfájlt, azt leokézom, és akkor kapásból leáll, kidobja, hogy a program nem válaszol, a windows megoldásokat keres.
Valamit rosszul csinálok? Vagy mi a gond?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Vik »

Hogyan törölted le? Mert az eredeti, angol játékhoz készített Morrowind Overhaulnál nem kellene a magyarításra jellemző hibaüzeneteket kapnod (néhány pluginhoz nem találja a megfelelő verziójú mesterfájlt).
Kool

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: Kool »

Teljesen. Uninstall mindennél, ahogy kell, utána még a megmaradt mappákat is kitöröltem kézileg. De érdekes, most míg vártam a válaszodra, gondoltam megpróbálom újra az egészet, és a magyarítás nélkül újra nézem. És most angolul tökéletesen, hiba meg minden egyéb nélkül működik. Az Overhaul telepítésénél a vége felé az egyik régiónál Vurt Bushy helyett mást jelöltem be, a többi beállítás maradt ugyanaz.
Most egy kicsit félek felpakolni a magyarításokat, mert ha most megint elmegy kakkantani a játék, hát már idegbajt kapok, tegnap óta kínlódok vele. Úgyhogy lehet most angolul játszom végig, ahogy még nagyon-nagyon régen.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Morrowind Overhaul

Hozzászólás Szerző: genndy »

Mentsd el így az egészet ahogy van valahová máshová. Ha bekavar a magyarítás, akkor visszateszed.
Válasz küldése