Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Kérdések a Skyrim megjelenése előtt
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Üdv. Gondoltam létrehozom ezt is, hátha lesz rá ígény.

Mint mindenki tudja, a várva várt Skyrim fejlesztése, készítése elkezdődött, és előreláthatólag II•II•II ikén ki is jön. Avagy még vagy 11-10 hónap. A facebookon lehet csatlakozni a Skyrim Elder Council-jába és ott található egy fórum. Sok rajongó postolgat a fórumba kívánság listákat, hogy ők mit látnának szívesen a Skyrimben. De még nem láttam úgy igazán egyet se amiben egy nagyon közösség vett volna részt... Szeretnék én is létrehozni egy kívánság listát, és a kérelmeket összegyűjtve szívesen feltenném a Facebookra.

- Vagyis ha valamit szívesen látnál a Skyrimben akkor azt írd ide le. -
A kérések után írjatok egy nevet, vagy nick nevet, hogy majd postoásnál lehessel látni azt, hogy kitől származik.

Megkötések:
• Értelmes postok, kívánságok.
- Mint pl ilyen ne legyen: " legyen beépített Nude patch!!! "

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wish List Hungary - Kívánságlista
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1) - Környezet, Tárgyak rongálódása. (Törékeny tárgyak, Gyümölcsök, Fegyverek kopása s csorbulása) - Wumper
2) - Izgalmasabb harcok (Új Skillek, több fejtörés harcoknál.) - ?
3) - Végtagok és esetleg egyéb szervek sérülése, hosszabb támadása után. - AdweeX
4) - Veszélyesebb, halálos csapdák barlangokban és egyéb helyeken. - AdweeX
...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Utolsó Frissítés: 2010. Dec. 24
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1) Destructable enviroment, items. (Brokable glasses...)
2) More actionful fighting. (New Skills, more tactics)
3) Legs, Hands Injure if it smashed with a hammer or other weapon. (Like in Fallout 3)
4) More Dangerous or death traps in caves and other places.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Legyen olyan hangulatú, összetettségű mint a Morrowind, de inkább kicsit több (több cucc, szakmák, reálisabb, azaz ne keressenek kihalt utakon 10 méterenként rablóbandák, stb) :D Semmiképpen sem Oblivion folytatás, mert szerintünk az ugye inkább visszalépés volt.
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Fejtsd ki bővebben légyszives:D Hogy valamennyire tudjuk kategorizálni és ki is írni majd. Nem tudom, szerintem az Oblivion nem volt visszalépés. Máig kedvenc játékom úgy ahogy a morrowind is. Grafikailag, fizikailag sokat fejlődött :) Remélem a Skyrim jobb lesz...
Hát én gondoltam társasági életre például. Milyen jól nézne ki egy menyecske a házamba:D Jó hát persze ez lehet túlzás, de esetleg nagyobb társasági életet adhatnának a játéknak. Szívesen beszélgetnék a falusiakkal... Illetve bővíteném az Oblivionos szinkron stábot még vagy 100 emberrel! :D - Osszuk a véleményeket :)
moli

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: moli »

Lehetne olyan fizikája, mint a Star Wars: the force unleashed-nek volt, gfrikája, mint Crysinek, harcmódja, mint az Assassin's Creed-nek, hangulata mint a Morrowidnek.
Persze nem azt akarom, hogy több játék keveréke legyen, csak mindenből a legjobbat akartam kihozni.
Wumper
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. dec. 19., vas. 21:18

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Wumper »

Szerintem az lenne jó, hogyha a dolgok összetörnének pl. ha egy ládába beleütünk egy fejszével az némiképp rongálódjon, vagy a felszereléseken látszodjon hogy épek vagy már szét vanak verve.
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Igen teljes mértékben egyetértek a törésekkel :) Az a gond, hogy ezt nem hiszem hogy teljesítik :) A játék motorját már szerkesztették, így Fizikája már adott.
Mellékesen a Crysis - Crytech motorja nem sokat ér. A Crytech motor főleg a környezetre hangolódott rá... Viszont mai szemmel nézve a játék szerintem már nem szép :(
Az Assassin's Creedet én is szeretem de az a harcmód csak 3rd person mode-ba használható. Illetve az nem hiszem, hogy az RPG viszonyhoz tartozna... Illetve szeretném, hogy majd az Elder Scrolls VI: ... nál majd azt emlegessük, hogy legyen olyan hangulata mint a Morrowindnek és a Skyrimnek :)
Remélem nagy játék lesz!:D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Vik »

Adweex írta: Mellékesen a Crysis - Crytech motorja nem sokat ér. A Crytech motor főleg a környezetre hangolódott rá... Viszont mai szemmel nézve a játék szerintem már nem szép :(
Azért natural moddal felturbózva nagyon szép tud lenni az még manapság is...
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Ha annyira modolható lesz mint Oblivion, én leszek a világ legboldogabb embere, a többi meg lesz oldva akkor :D
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Vik írta:Azért natural moddal felturbózva nagyon szép tud lenni az még manapság is...
Igaz, bár lehet, hogy csak én vetem el a sulykot. Szeretem a játékot, de vannak pillanatok amikor rosz is. :D Moddolhatósága biztos lesz. Nem hiszem, hogy kihagynák a játékból. Viszont azért mégis jobb ha tökéletesre csinálják meg a játékot és pár száz igénytelen mod nem kerül fel majd a tesnexus.com-ra vagy egyéb helyekre.:D persze ez is a jövő.

Bővítettem a listát pár saját kívánsággal, illetve valahogyan sikerült leírnom a jobb harcokat, de bővebb információk kénének. Alulra pedig leírtam az angolos változatát:) Nyugodtan bele lehet kötni, ha esetleg valamit rosszul írtam. De szerintem lényegébe nem hibáztam.
Reboot

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Reboot »

A dangarous az nem dangerous lenne?
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Teljesen igaz, javítva lett. Sajnos nehéz bírni 3 nyelvel. Angol + Orosz + Latin ... néha keverek :)
Reboot

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Reboot »

Profi vagy Adweex.
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Jólwanna. XD Umm. Ahogy látom, készült egy hasonló téma, :) Ezellenben, ha nem nagyon lesz erre ígény:D kibővítem, és hát bepostolom, hátha figyelemre talál egyszer a többivel együtt. :)
Warhammer

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Warhammer »

Nos, szerintem jó lenne, ha véletlenszerűen, vagy játékba iktatva jelennének meg egyéb küldetések.De csak kisebbek (pl. el kell kísérni véletlenszerűen generált embereket a szomszéd faluba) és kisebb pénzjutalommal, hogy szinte sose lehessen kifogyni a küldikből.Meg egyéb később fellépő problémák (tehát mégtöbb küldi) és több társas élet is lehetne.De jó lenne még ha a személyiségünk (jó vagy rossz) meghatározná, hogy az emberek hogyan viszonyulnak hozzánk (mint a Fable-ben) és hogy a kereskedők milyen áron adják el a termékeket.Valamint még az is jó lenne, ha bizonyos dolgok ára területenként változna attól függően hogy mennyi van belőle a környéken.A tengerparti városokban persze még jöhetnének hajók, amik árut vagy pénzt szállítanak.Erre lehetne rablóbandás küldi szint a végletekig.Ami még jó lenne az ha itt is lenne ökölharcos banda mint a Fable-be.Több varázslat, több fegyver, több páncélfajta is jó lenne.Meg ha egyszer már végigmentünk egy úton és megöltünk mindenkit akkor visszafele menet megint lennének ott ellenségek.Szerintem még a szinthez igazított fegyver,páncél,ellenség is egy nagy baromság!Ja és lehetne még obszidián fegyver is.A látványosabb varázslatokat én sem tartom hülyeségnek!
Lehetne még a fennmaradt birodalmiakból ellenállás vagy a birodalmi légió újraalapítása egy kis rendfenntartással.Persze csak néhány küldetésről lenne szó.
Reboot

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Reboot »

Azért én is örülnék ha változatos lenne a táj.Egy-két alföld is elfér gondolom.Nomeg lehet ebből is hatalmas területet csinálni csak a hegyvidékeket kell még a Gothic 3-nál is jobban megszerkeszteni!A sárkányokat a Gothic 2-be és a Fable-be is meg tudták csinálni elég jól.Én kinézném a Bethesdából hogy sokkal jobbat is össze tud hozni!
Csirio

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Csirio »

Sziasztok!
-Amit az Oblivionból hiányoltam, az az úszás és a repülés...Ezek kihagyhatatlanok volnának szerintem.
-Továbbá remek lenne, ha a körülöttem levő legkülönbözőbb tárgyakat lehetne fegyvernek használni...(mint az Alone in The Dark-ban a vágódeszkát pofozkodásra...) De dobálhatnék széket, könyvet; ha már erősebb vagyok, fűrészbakot, asztalt, malomkövet.. Bármit.
-Sok gyűrű és amulet férjen egyszerre rám.
-Bezárt ajtót be lehessen törni -nyilván nem mindet, de érdemes legyen megpróbálni.
-Ablakon, tetőn is be lehessen jutni
-Lehessen házakat, területeket, csónakot venni, ki ne hagyják!
-Az éjszaka legyen tényleg sötét..
-Ha lépten-nyomon nem találnék ellenfelet, akkor több lehetőségem volna gyűjtögetni...
-Legyenek csapatokban is ellenfelek, mint pl egy farkas falka. Ebből lehetne egyszer 5, máskor 15 egyszerre.

Hirtelen ennyi..
Azért ha tudtok infokat, hogy ebből benne lesz-e valami, annak örülnék...

Üdv
metalwarrior

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: metalwarrior »

Csirio írta:Sziasztok!
-Amit az Oblivionból hiányoltam, az az úszás és a repülés...Ezek kihagyhatatlanok volnának szerintem.
-Továbbá remek lenne, ha a körülöttem levő legkülönbözőbb tárgyakat lehetne fegyvernek használni...(mint az Alone in The Dark-ban a vágódeszkát pofozkodásra...) De dobálhatnék széket, könyvet; ha már erősebb vagyok, fűrészbakot, asztalt, malomkövet.. Bármit.
-Sok gyűrű és amulet férjen egyszerre rám.
-Bezárt ajtót be lehessen törni -nyilván nem mindet, de érdemes legyen megpróbálni.
-Ablakon, tetőn is be lehessen jutni
-Lehessen házakat, területeket, csónakot venni, ki ne hagyják!
-Az éjszaka legyen tényleg sötét..
-Ha lépten-nyomon nem találnék ellenfelet, akkor több lehetőségem volna gyűjtögetni...
-Legyenek csapatokban is ellenfelek, mint pl egy farkas falka. Ebből lehetne egyszer 5, máskor 15 egyszerre.

Hirtelen ennyi..
Azért ha tudtok infokat, hogy ebből benne lesz-e valami, annak örülnék...

Üdv
Hát nem azért de úszni az Oblivionban is lehet, a repülésre meg van mod!!!
Vendég

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Vendég »

metalwarrior írta:
Csirio írta:Sziasztok!
-Amit az Oblivionból hiányoltam, az az úszás és a repülés...Ezek kihagyhatatlanok volnának szerintem.
-Továbbá remek lenne, ha a körülöttem levő legkülönbözőbb tárgyakat lehetne fegyvernek használni...(mint az Alone in The Dark-ban a vágódeszkát pofozkodásra...) De dobálhatnék széket, könyvet; ha már erősebb vagyok, fűrészbakot, asztalt, malomkövet.. Bármit.
-Sok gyűrű és amulet férjen egyszerre rám.
-Bezárt ajtót be lehessen törni -nyilván nem mindet, de érdemes legyen megpróbálni.
-Ablakon, tetőn is be lehessen jutni
-Lehessen házakat, területeket, csónakot venni, ki ne hagyják!
-Az éjszaka legyen tényleg sötét..
-Ha lépten-nyomon nem találnék ellenfelet, akkor több lehetőségem volna gyűjtögetni...
-Legyenek csapatokban is ellenfelek, mint pl egy farkas falka. Ebből lehetne egyszer 5, máskor 15 egyszerre.

Hirtelen ennyi..
Azért ha tudtok infokat, hogy ebből benne lesz-e valami, annak örülnék...

Üdv
Hát nem azért de úszni az Oblivionban is lehet, a repülésre meg van mod!!!

Oké, de lemerülni is lehet a víz alá? Mert erre nem emlékszem.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta: Oké, de lemerülni is lehet a víz alá? Mert erre nem emlékszem.
Lehet.
aPar aLyza

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: aPar aLyza »

Hi!

Az Oblivion karaktert át lehessen "transzportálni".
Így rögvest a közepébe lehetne csöppeni (in medias res).
Killer Joe
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010. dec. 13., hétf. 18:22
Tartózkodási hely: Esztergom vagy Cheydinhal

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Killer Joe »

Hello!
Akkor mondom is a kívánságokat:
Morrowind hangulat és zene
Minden felborítható/szétüthető, ha valamibe belevágok, a vágás maradjon is meg
Fejsérülés legyen komolyabb
Ha mondjuk erős páncélra rálövünk egy gyenge nyílvesszőt, az pattanjon le
Sok céh(Harcos, Mágus, Tolvaj, DB, valami birodalmi, valami nord), és ezek legyenek tényleg hosszúak (mint Morrowind)
A városok éljenek, ne az legyen, hogy egy emberrel egyszer beszélsz a játék folyamán, és ő is csak ugyanazt tudja mondani, amit már ezerszer hallottál más NPC-ktől. Minden ember legyen más.
Kis faluk ne haljanak ki(értsd: Morroban szinte minden faluban volt valami küldi/érdekesség, míg Oblivionban semmi)
Barlangok ne hasonlítsanak egymásra
Ha valahova betörök, 1. Ne csak az ajtón tudjak bemenni 2. Ne csak almát tudjak lopni(Mondjuk lehetnének ékszerek, drágakövek, értékes festmény vagy szobor)
Legyenek társak(illetve társasági élet: haverok, feleség stb)
Jó küldik, változatos helyszínek
Ne legyen szirti repkedő("KRAAAH") :D
Legyen LAN :D
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Offtopik a dolog de azért hátha valaki nem hallott róla, a Gamekapocs információi szerint elég nagy az esély egy TES MMO-ra, a Bethesda bejelentést tett arról hogy ügyfélszolgálati központokat hoz létre, és valószínűleg nemsokára szó esik a nagy projektről is.

A cikket itt lehet olvasni:
http://www.gamekapocs.hu/hir/22319/ujab ... o_ja_felol
savas16

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: savas16 »

1: Lehessen házat venni, vagy szerezni azt be bútorozni, felszerelni (alkímia labor, varázs készítő labor, enchantoló labor)
2: A tárgyakon látszódjon hogy használva vannak pl rozsdásodjanak, csorbuljon ki a kés éle stb
3: Legyen benne több fegyver típus pl lándzsa, dárda, számszer íj stb
4: A végtagok sérülése legyen külön meg csinálva mint a falloutban
5: Szerez hess követőket akiket értelmesen is lehet használni nem úgy mint az oblivionban azt a sárga hajú izét
6: Legyenek benne új varázsaltok, kerüljenek vissza a régiek pl repülés, szellem test stb
7: Lehessen benne több féle vámpírtörzshöz tartozni saját küldetésekkel
8: Legyen benne vérfarkas, vérmedve ezeknek is legyenek saját küldetéseik
9: Legyen hatalmas, változatos bejárható terület
10: Legyenek véletlen szerű küldetések pl ölj meg valakit, valamit, szerez vissza valakit, valamit stb
11: legyen a környezet rendesen kidolgozva ne csak őzek ugráljanak a vadonba legyenek más állatok is pl madarak, nyuszik
12: Legyenek a szörnyek valamennyire randomizálva ne csak a szintünknek megfelelő szörnyekkel találkozhassunk lehessen 1-3 szinttel magasabb meg alacsonyabb szörnyekkel (lényekkel) is találkozni
13: Lehessen könyvekből is varázslatot tanulni, a tápos varázslatok meg legyenek elrejtve vagy őrizze őket egy erősebb szörny lásd 12 pont
Valaki

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Valaki »

Legyen sok skooma kereskedő. Mindenki arról papol, hogy skooma kereskedők így, skomma kereskedők úgy, de az egész játékban én még csak egyel találkoztam.
Valaki

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Valaki »

El lehessen menni a Nyár-szigetekre nyaralni.
Valaki

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Valaki »

- Lehessen építőanyagokat gyűjteni, amiből házat lehet építeni. (Persze a városon kívül).
- Lehessen hajózni illetve csónakázni.
- Amit mindenki elmondott: Látszódjon a fegyvereken, hogy használtak.
- Ha elromlik egy fegyver, attól még had vegyem a kezembe. (pl.: Íj eltörik, tökéletes bunkó válik belőle)
Jutocs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. ápr. 3., vas. 19:40

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Jutocs »

Valaki írta:- Lehessen építőanyagokat gyűjteni, amiből házat lehet építeni. (Persze a városon kívül).
- Lehessen hajózni illetve csónakázni.
- Amit mindenki elmondott: Látszódjon a fegyvereken, hogy használtak.
- Ha elromlik egy fegyver, attól még had vegyem a kezembe. (pl.: Íj eltörik, tökéletes bunkó válik belőle)
Házépítés nem rossz ötlet...csak rönkönként-kövenként hosszadalmas lenne összerakni!
Valami kis szekér igás állattal megoldható lenne... Morrowind SMB modja pl ad 8 kyborgot (sajna lassúak és az állandóra idézett daedrikus surranót se hordják mindig)...viszont véderőként és áruszállító egységként tökéletes! :-)
-Az viszont igazán laza lenne, ha toborozni lehetne embereket (és egyéb fajt...), toborzás után fel is lehetne szerelni.
Hogy hiteles is legyen a népszerüséghez legyen mérve a felvehető egyének szintje
-Az elég soknál hiányzik, hogy saját magunk készítsünk fegyvert, páncélt (100-as kovácsolásnál kezdődne a buli és amelyik eléri a 100-at, abból tudnánk alkotni... pl.: 100-as könnyűpáncélnál a könnyűpáncélok közül lehet, ha a hosszúkardoknál akkor a hosszúpengék közül...stb.
-esetleg egy küldetés, ahol kapunk egy összeget, hogy szereljünk fel 4 alakot és foglaljunk vissza egy helyet, plussz jutalmat akkor kapnánk, ha hiánytalanúl visszahozzuk az egységet...(Hasonló lenne, mint a Firemonti ostrom)
Avatar
Barni97
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. feb. 13., vas. 20:34

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Barni97 »

-Az jó lenne, ha hajóval, vagy ha lovaskocsival levő utazás lenne. Ráadásul nem csak egy töltés menne végig, hanem rendesen beszállhatnánk és nézelődhetnénk ki a lovas kocsiból/hajóról.
-Az is jó lenne, ha valahogyan meg tudnák oldani azt, hogy egyszerre ne csak egy valakivel tudjunk beszélgetni, hanem mondjuk egyszerre akár hárman (a karakterünk és még egy-egy valaki) tudnánk beszélgetni. Ez szerintem sokkal életszerűbb lenne és ezzel nagyobb társas megbeszélésben is részt vehetnénk. (Csak az vele a gond, hogy szinte megoldhatatlannak hangzik. És már szinte 99% biztos vagyok benne, hogy nem lesz. Különben mondták volna). :cry:
-Szerintem is jó lenne, ha rongálódnának a tárgyak.
-Mikor vágják/vágjuk a fát a játékban és kidől akkor életszerű lenne, ha a fa födet érésekkor felverődne a por, vagy esetleg a közelben lévő madarak a zaj hatására egyszerre elrepülnének. Ez mutatná, hogy mekkora is a fa súja. (És, hogy mekkora mázlink van, hogy nem rajtunk landolt. :D
-A legutóbbi interjú szerint társulat, amelybe beléphetünk az a tolvajok, harcosok és a mágusok céhe lesz. Ezek mind jók, de azért remélem, hogy nem csak ez a három lesz. Jó lenne még valamilyen lovagrend, mint a Knights of the Nine az oblivionban. (Lovagok előnyben!) Továbbá birodalmi légió, de akár ez lehetne egy teljesen más légió is mint a Morrowindben. Akár Északi légió, vagy tudom is én mi. Ami még tetszett a Morrowindben az még a templom volt, meg még volt sok jó kis társulat és az volt ebben a nagy előnye a Morrowindnek, hogy szinte minden kasztnak volt olyan társulat amibe bele illik. Vagy akár több is. (Ezeket a párokat most nem fogom felsorolni.) Meg még lehetnének nagyházak is, csak más nevűek és sok mindenben eltérőek a morrowindiektől.
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

amit itt mondtak
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

fasza én nem örülnék a MMO-nak ha az lesz akkor el kell felejtenem a tes 6.ot :(
Avatar
Barni97
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. feb. 13., vas. 20:34

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Barni97 »

TESMAN írta:fasza én nem örülnék a MMO-nak ha az lesz akkor el kell felejtenem a tes 6.ot :(
Én sem örülnék, ha az MMO lenne. Nem szeretem az MMO-kat. De egy kisebb multit igazán csinálhatnának. Egy olyat amit hálózaton lehetne játszani és maximum 8 játékos mehetne együtt és kalandozhatna a TES világában. Habár ide kellene néhány újítás, de jó lenne, ha lehetne, hogy néhányan mennénk és akkor mondjuk az ellenfeleink száma is megnőne, (hogy ne legyen túl könnyű.) És máris van egy izgalmas és aránylag nagy csata van a játékban. ;)
TamrieliRocker

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker »

De azt nehéz megoldani és sokat csúszna a kiadás!
Dr.UnGrammar

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Üdv,

Sajnos az előzetes hírek alapján az én kívánság listám még nagyon sokáig (legalább is egy beépülőig vagy a 6. részig) nem fog megvalósulni.
Miért is?

1.) Morrowindben is látott frakciók (Nagy Házak) - Állítólag bele lehet szólni a játék világában lévő gazdaságban. Őszintén, ennek mi értelme, ha nincsenek legalább klánszintű szervezetek, politikai erők. Ráadásul a birodalom összeroskadni készül éppen, ez már önmagában okot ad arra, hogy különböző frakciók (akár birodalom ellenesek is) toborozni vagy rivalizálni kezdjenek egymással a hatalomért. Félek azért nem volt eddig ilyesmiről szó, mert nem is lesz hasonló a kész játékban.

2.) Morrowind szintű vagy kidolgozottabb rivalizálás - Ezt azért vettem az előzőtől külön, mert Morrowind szigetén még a céhek is keresztbe tettek egymásnak. Ha politikai befolyással rendelkező frakciók nem is lesznek legalább a céhek között lehetne valamiféle nézeteltérés (de ne a vérszegény ,,mágus a nekromanta ellen" típusú, mert az szenvedés volt számomra az Oblivionban, különösen az előző rész nyomozós szálai után). A céhen belüli korrupciós ügyek/rivalizálás is megmaradhatna ezzel egyik részben sem volt gond (ugye a harcosok céhének tagjai nem a becsületességükről voltak híresek).

3.) Hiperérzékeny fizika elfelejtése - Hülyén hangzik, de hadd próbáljam meg elmagyarázni: A tárgyak érzékenysége egy idő után mulatságosból a nagyon idegesítőbe csaptak át az Oblivion során. Emlékszem első játékom során, mikor megvettem a főváros szegény negyedében lévő faházat az első adandó alkalommal sikeresen letaroltam a szépen rendezett asztali díszeket, pedig csak közelebb akartam menni leülni. A későbbiekben rájöttem, hogy a Morrowindben folytatott sisak gyűjtés és kiállítás sem fog menni, valamint a könyveket sem fogom tudni szépen sorba állítani. Kár érte...

Hirtelen most ennyi lenne. A többiről pedig valószínűleg majd a Nexus hősei gondoskodni fognak.
Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom a kívánságaimat.
Aki pedig elolvasta annak köszönöm a türelmét!
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

kilehessen látni az ablakon.look out the windows XD(lehet rosszul írtam)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr.UnGrammar írta:Üdv,

3.) Hiperérzékeny fizika elfelejtése - Hülyén hangzik, de hadd próbáljam meg elmagyarázni: A tárgyak érzékenysége egy idő után mulatságosból a nagyon idegesítőbe csaptak át az Oblivion során. Emlékszem első játékom során, mikor megvettem a főváros szegény negyedében lévő faházat az első adandó alkalommal sikeresen letaroltam a szépen rendezett asztali díszeket, pedig csak közelebb akartam menni leülni. A későbbiekben rájöttem, hogy a Morrowindben folytatott sisak gyűjtés és kiállítás sem fog menni, valamint a könyveket sem fogom tudni szépen sorba állítani. Kár érte...

Aki pedig elolvasta annak köszönöm a türelmét!
Nekem most is tetszik, hogy belebotlok egy kétkezes harci pörölybe, és métereket csúszik odébb. Valószínűleg a tapadási súrlódási együtthatót kifelejtették az Oblivion fizikájából. Egyébként a könyveket sorba lehet állítani (mint a többi tárgyat is), csak türelem kell hozzá, sokszori mentés, illetve a bookplacing beépülő.
-XY-

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: -XY- »

"de amióta bejelentették a játékot, már kétszer meg lehetett tanulni angolul..." Sőt, olaszul, franciául, németül és egy kicsit japánul is.
Ezt honnan találtad ki Vik?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Simán elég annyi is, hogy játszol :D alapok meglesznek. Aztán rágyúrsz az igékre, a mondatok törvényszerűségeire, hogy tudd mi mit jelent. Ha van ige, akkor sok főnévi igenév is megvan, vagy hogy hívják őket. Aztán esetleg még a használati tárgyak és pro is vagy :D
Dr.UnGrammar

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Vik írta: Nekem most is tetszik, hogy belebotlok egy kétkezes harci pörölybe, és métereket csúszik odébb. Valószínűleg a tapadási súrlódási együtthatót kifelejtették az Oblivion fizikájából.
Egyszer vesztettem már el így gyűrűt a játékban. :(

A angol tudáshoz pedig: Én a Morrowind-en és a SW: The Phantom Menance-on tanultam meg angolul. Komoly. Az angol nyelv egy vicc a némethez képest; simán lehetne univerzális nyelvként oktatni, hogy mindenki megértse egymást ezen a sárgolyón!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Vik »

-XY- írta:"de amióta bejelentették a játékot, már kétszer meg lehetett tanulni angolul..." Sőt, olaszul, franciául, németül és egy kicsit japánul is.
Ezt honnan találtad ki Vik?
Ezt a Duke Nukem Forever magyarításával kapcsolatban olvastam valahol. :)
games2612

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: games2612 »

Jó lenne ha lenne egy ősi sárkány aki barátságos és egy sárkány páncélt és fegyver segít megtalálni vagy elkészíteni különböző ritka alapanyagokból.
games2612

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: games2612 »

Jó lenne ha lovat lehetne fejleszteni ha sokat futott akkor gyorsaság ha sokat harcolt erőt és ha megsérült akkor mondjuk megtalálhatod egy istállóban kivéve ha meghal a ló. :)
games2612

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: games2612 »

Kalandozás közben hangulatos zene legyen.
games2612

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: games2612 »

Lópáncélt lehessen készíteni(Kovácsolni).
A tárgyakat könnyebben lehessen lerakni pl: egy könyvet elhelyezni az asztalon.
Ne legyen olyan mint az oblivionban hogy a hó átesik a falakon és a háztetőkről néha leessen a nagy hókupac.
A házat lehessen fejleszteni a házat gondolok: ablakok erkély emeletek padlás.
Az vadállatokat meg lehessen szelídíteni hogy majd segítsenek a harcba.
Könnyebb pénzszerzési lehetőség.
:D :P
games2612

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: games2612 »

A lovon lehetne egy táska amit tele lehetne pakolni.
Ne legyenek szirti repkedők.
A lóra sokféle páncélt lehessen rakni.
Az emberek ne csak éjfélkor menjenek aludni hanem mondjuk 8-9 körül.
Lassabb legyen az idő múlása. ;)
Avatar
Barni97
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. feb. 13., vas. 20:34

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Barni97 »

Az még elég komoly lenne, ha meglehetne azt csinálni, hogy alkímia képzettséggel mérget készíthetnénk és képesek lennénk a mérget valaki poharába beleönteni. Egyszerű lenne a Sötéttestvériséges küldetés de tegyük föl, hogy csak egy nagyon nagy képzettségű alkímista tudna halálos mérget készíteni.
Továbbá az is jó lenne, ha mondjuk a nagyobb nemeseknek (pl.: grófoknak, báróknak, esetleg királyoknak) lenne személyes kóstolója. A biztonság kedvéért.
Még az is jó lenne, ha ez a kóstoló egy számunkra is elérhető szakma lenne a Skyrimben és csak annyi lenne a dolgunk, hogy délre ott legyünk az ebédnél megkóstoljuk az ételt, italt azt már be is zsebelhetnénk érte egy kis aranyat. (Csak az lenne a szívás, ha egy NPC pont azt az előkelőséget akarná megmérgezni akinek mi vagyunk a kóstolója.)
kroly

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: kroly »

Az ékszerek, drágakövek legyenek tényleg értékesek! Az Oblivionban egy ékszergyüjteményem, csupa arany és gyémánt, de az egész értékébõl egy kardot nem tudtam volna venni...
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Kedves Morrowind, Oblivion, Skyrim vagy Elder Scrolls rajongók, játékosok :) Köszönöm mindazoknak akik bővítették a magyar kívánság listának sorait. A levelet már régebben küldtem, de most jutottam el idáig, hogy válaszolhassak. Az alábbi kívánságok kerültek be hasonló formában. A kitalálók, kívánok nevei 99% ban ott vannak a kívánság mellett.

Pár kívánság kimaradt a megvalósíthatatlanság miatt vagy értelmetlen kérés miatt.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wish List Hungary - Kívánságlista
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1) - Környezet, Tárgyak rongálódása. (Törékeny tárgyak, Gyümölcsök, Fegyverek kopása s csorbulása) - Wumper
2) - Izgalmasabb harcok (Új Skillek, több fejtörés harcoknál.) - ?
3) - Végtagok és esetleg egyéb szervek sérülése, hosszabb támadása után. - AdweeX ; Killer Joe ; savas16
4) - Veszélyesebb, halálos csapdák barlangokban és egyéb helyeken. - AdweeX
5) - Random küldetések - Warhammer ; savas16
6) - Társas élet a játékban (házastárs, barátok...) - Warhammer ; Killer Joe [NINCS MEGERŐSÍTVE]
7) - Karma -> Jó és Rosz - Warhammer
8) - Hajózás - ?
9) - Tárgyak mozgathatósága, és azok védelemre és támadásra való felhasználása - Csirio ; Killer Joe
10) - Ablakokon és egyébb helyeken való bejutás, házak hátsó ajtók...stb - Csirio
11) - Ház, telek vásárlás, földművelés...stb - Csirio
12) - Nagyobb sötétség. - Csirio
13) - Állat csoportok - Csirio
14) - Morrowind típusú játék. - Killer Joe
15) - Realisztikusabb harcok, Az ijjász kaszt megerősítése, egyben speciális védekezés ellene. Legyen mindkettő - Killer Joe
16) - Hosszabb céh küldetések. - Killer Joe
17) - Minden ember kapjon külön személyiséget (ne csak név alapján hanem külsőre) - Killer Joe
18) - Realisztikusabb városok (több ember, változatosabb párbeszédek) - Killer Joe
19) - A faluknak legyenek mellékküldetéseik - Killer Joe
20) - Különböző barlangok, kazamaták...stb Változatosság! - Killer Joe
21) - Értékesebb, lopható dolgok (kompenzálás képp nehezebb betörés!) - Killer Joe
22) - Multiplayer
23) - Tárgyak részletesebb elhasználódása - savas16; Barni97 ; Jutocs
24) - Részletesebb ház berendezés és építés - savas16
25) - Több fegyvertípus például dobótőr, dárda, számszer íj...stb - savas16
26) - Változatosabb, élő környezet és azok elleni harc. - savas16
27) - Mágikus Fóliánsok és azok nehezebb beszerzése (pl.: szörnyek őrzik) - savas16
28) - Skooma kereskedők. - ?
29) - Hatalmas harcok háborúk, ne úgy mint az Oblivionban, hogy 10 en küzdenek hanem vagy 100 ember. - AdweeX
30) - Hadvezetés - Jutocs ; AdweeX
31) - Fegyver és Páncél készítés alias mesterségek - Jutocs
32) - Több emberes párbeszéd. - Barni97
33) - Frakciók közti ellentétek - Dr.UnGrammar,
34) - Fizika javítása! Dr.UnGrammar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wish List Hungary - Kívánságlista
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Utólag szeretnék bocsánatot kérni azoktól akik kimaradtak, vagy a nevük nem került a kívánság mellé. Az EREDETI e-mailben mindenki ott szerepelt, de mivel az e-mail fiókom tartalma hack támadás miatt elveszett így sajnos, gyorsban írtam össze az elküldött kívánságokat. (ezek voltak, mind a 34)
A Bethesdától kaptunk egy választ melyben megköszönték az e-mailt és megvalósítják a reális és még megvalósítható kéréseket! A levélben megemlítettem a MorroHun-teamot hisz az ő oldalukon történt ez a kívánság gyűjtés, úgyhogy köszönöm nekik, hogy össze hozták ezt a jó kis Elder Scrolls " rajongó " játékos csapatot :)


A JÁTÉK MEGJELENÉSE UTÁN RÖGTÖN ELLENŐRIZNI FOGOM, HOGY A KÍVÁNSÁGOKBÓL MELYEK TELJESÜLTEK. PÁR KÍVÁNSÁG MÁR TELJESÜLT HISZ AZ EDDIGI VIDEÓKBÓL LÁTHATTUNK PÁR DOLGOT!

Ha esetleg valaki bármi információval tud szolgálni a kívánságokkal kapcsolatban (persze amit meg is tud erősíteni) akkor bekerültnek, vagy nem bekerültnek nyilvánítjuk :)

Jelmagyarázat:
Bekerült
Nem került be
Volt róla szó de egyenlőre nincs megerősítve
Killer Joe
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010. dec. 13., hétf. 18:22
Tartózkodási hely: Esztergom vagy Cheydinhal

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Killer Joe »

Adweex írta:Kedves Morrowind, Oblivion, Skyrim vagy Elder Scrolls rajongók, játékosok :) Köszönöm mindazoknak akik bővítették a magyar kívánság listának sorait. A levelet már régebben küldtem, de most jutottam el idáig, hogy válaszolhassak. Az alábbi kívánságok kerültek be hasonló formában. A kitalálók, kívánok nevei 99% ban ott vannak a kívánság mellett.

Pár kívánság kimaradt a megvalósíthatatlanság miatt vagy értelmetlen kérés miatt.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wish List Hungary - Kívánságlista
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1) - Környezet, Tárgyak rongálódása. (Törékeny tárgyak, Gyümölcsök, Fegyverek kopása s csorbulása) - Wumper
2) - Izgalmasabb harcok (Új Skillek, több fejtörés harcoknál.) - ?
3) - Végtagok és esetleg egyéb szervek sérülése, hosszabb támadása után. - AdweeX ; Killer Joe ; savas16
4) - Veszélyesebb, halálos csapdák barlangokban és egyéb helyeken. - AdweeX
5) - Random küldetések - Warhammer ; savas16
6) - Társas élet a játékban (házastárs, barátok...) - Warhammer ; Killer Joe [NINCS MEGERŐSÍTVE]
7) - Karma -> Jó és Rosz - Warhammer
8) - Hajózás - ?
9) - Tárgyak mozgathatósága, és azok védelemre és támadásra való felhasználása - Csirio ; Killer Joe
10) - Ablakokon és egyébb helyeken való bejutás, házak hátsó ajtók...stb - Csirio
11) - Ház, telek vásárlás, földművelés...stb - Csirio
12) - Nagyobb sötétség. - Csirio
13) - Állat csoportok - Csirio
14) - Morrowind típusú játék. - Killer Joe
15) - Realisztikusabb harcok, Az ijjász kaszt megerősítése, egyben speciális védekezés ellene. Legyen mindkettő - Killer Joe
16) - Hosszabb céh küldetések. - Killer Joe
17) - Minden ember kapjon külön személyiséget (ne csak név alapján hanem külsőre) - Killer Joe
18) - Realisztikusabb városok (több ember, változatosabb párbeszédek) - Killer Joe
19) - A faluknak legyenek mellékküldetéseik - Killer Joe
20) - Különböző barlangok, kazamaták...stb Változatosság! - Killer Joe
21) - Értékesebb, lopható dolgok (kompenzálás képp nehezebb betörés!) - Killer Joe
22) - Multiplayer
23) - Tárgyak részletesebb elhasználódása - savas16; Barni97 ; Jutocs
24) - Részletesebb ház berendezés és építés - savas16
25) - Több fegyvertípus például dobótőr, dárda, számszer íj...stb - savas16
26) - Változatosabb, élő környezet és azok elleni harc. - savas16
27) - Mágikus Fóliánsok és azok nehezebb beszerzése (pl.: szörnyek őrzik) - savas16
28) - Skooma kereskedők. - ?
29) - Hatalmas harcok háborúk, ne úgy mint az Oblivionban, hogy 10 en küzdenek hanem vagy 100 ember. - AdweeX
30) - Hadvezetés - Jutocs ; AdweeX
31) - Fegyver és Páncél készítés alias mesterségek - Jutocs
32) - Több emberes párbeszéd. - Barni97
33) - Frakciók közti ellentétek - Dr.UnGrammar,
34) - Fizika javítása! Dr.UnGrammar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wish List Hungary - Kívánságlista
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Utólag szeretnék bocsánatot kérni azoktól akik kimaradtak, vagy a nevük nem került a kívánság mellé. Az EREDETI e-mailben mindenki ott szerepelt, de mivel az e-mail fiókom tartalma hack támadás miatt elveszett így sajnos, gyorsban írtam össze az elküldött kívánságokat. (ezek voltak, mind a 34)
A Bethesdától kaptunk egy választ melyben megköszönték az e-mailt és megvalósítják a reális és még megvalósítható kéréseket! A levélben megemlítettem a MorroHun-teamot hisz az ő oldalukon történt ez a kívánság gyűjtés, úgyhogy köszönöm nekik, hogy össze hozták ezt a jó kis Elder Scrolls " rajongó " játékos csapatot :)


A JÁTÉK MEGJELENÉSE UTÁN RÖGTÖN ELLENŐRIZNI FOGOM, HOGY A KÍVÁNSÁGOKBÓL MELYEK TELJESÜLTEK. PÁR KÍVÁNSÁG MÁR TELJESÜLT HISZ AZ EDDIGI VIDEÓKBÓL LÁTHATTUNK PÁR DOLGOT!

Ha esetleg valaki bármi információval tud szolgálni a kívánságokkal kapcsolatban (persze amit meg is tud erősíteni) akkor bekerültnek, vagy nem bekerültnek nyilvánítjuk :)

Jelmagyarázat:
Bekerült
Nem került be
Volt róla szó de egyenlőre nincs megerősítve
Megerősítem, szerintem nagyon fontos a társas élet és szerintem írtam is. Amúgy a házasság benne lesz a Skyrimban, a többi meg... majd meglátjuk a hétvégén. :D
Reboot

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Reboot »

Nagyon, nagyon kérlek titeket, hogy az íjak javítását is írjátok be. Mellékelem a linket a képre. Szörnyű ahogy kinéznek, a valóságban nem lehetne velük lőni! Ezt még küld el nekik légyszíves!!!

http://www.ijaszapro.hu/files/images/DSC00307.JPG
http://www.apaklub.hu/szolnokijasz/kep/ ... ijak04.jpg
http://www.turania.hu/catalog/images/baranta_ij2_n.jpg

http://szentkoronaradio.com/files/image ... kassai.jpg

KIEMELTEN SZÜKSÉGESNEK TARTOM!!!!!!!!!!!!
Warhammer

Re: Skyrim Wish List - avagy - Kívánságlista

Hozzászólás Szerző: Warhammer »

Szerintem meg hallgathatnának egy kis Oi Bois-t!

Linkelem a bemutatót:
Nagyon jó, nagyon ajánlom!!!
Meg pár a dalszövegek közül: http://bois.gportal.hu/gindex.php?pg=33737597
Válasz küldése