Beszélgetős téma

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Amúgy most látom hogy ide helyeztétek ezt a kiváló eszmecserét...;)

Szleng szóvá vált az angolban a "mod" kifejezés, mondhatni egy argó(internet szleng) nyelv része lett ez az írott formula, de attól még hibás.
Érdekes módon semmilyen hivatalos angol szótárban sem szerepel önálló kifejezésként. ;)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:Amúgy most látom hogy ide helyeztétek ezt a kiváló eszmecserét...;)

Szleng szóvá vált az angolban a "mod" kifejezés, mondhatni egy argó(internet szleng) nyelv része lett ez az írott formula, de attól még hibás.
Érdekes módon semmilyen hivatalos angol szótárban sem szerepel önálló kifejezésként. ;)
Akkor nézd meg talán a szlengszótárban :D magyarból is van ilyen ha jól sejtem.
Vagy indíts petíciót, hogy helyesen írjanak az emberek. A mód ettől függetlenül ennyit jelent kb.:
http://topszotar.hu/magyarangol/mód
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Engem nem különösebben zavar; mert úgy írom ahogy akarom. Te kötsz bele mindig...;)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:Engem nem különösebben zavar; mert úgy írom ahogy akarom. Te kötsz bele mindig...;)
Van a félrebeszélés és van a rossz helyesírás. Tudom hogy a többség nincs 12 éves, de talán valami ragad rájuk :D
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Gondolod? ;)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:Gondolod? ;)
Jó, lehet 9 :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Bárcsak az lenne a legnagyobb gond a hibás mondatokban, hogy valaki mod-ot, vagy módot ír. :P
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Sleth írta:Bárcsak az lenne a legnagyobb gond a hibás mondatokban, hogy valaki mod-ot, vagy módot ír. :P
A mód az hibás gondolkodásra utal, a modddd meg hibás helyesírásra, vagy beragadó billentyűzetre :D
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Egy kör alakú küzdőtér indokolatlan felbukkanása különböző helyszíneken; pedig súlyos elmezavarra.
Mivel élég sok módozata ismeretes immár... :D :lol:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:Egy kör alakú küzdőtér indokolatlan felbukkanása különböző helyszíneken; pedig súlyos elmezavarra.
Mivel élég sok módozata ismeretes immár... :D :lol:
Csak egy aréna van, összekevered az egy személyként fellelhető nickek számával :D
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Jogos. 8-)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Sleth írta:Végre egy ígéretes hack and slash:


Kár, hogy angol verzió még kérdéses...lehet meg kéne tanulni koreaiul is valamelyest? :D
Kijött egy több mint kétszer olyan hosszú videó erről a Lost Ark-ról. Ez már most jobban érdekel, mint a dio 3 valaha:
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek! :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

BÚÉK :P
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Önnek is doktor úr, és az itteni csapatnak is!
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Although »

Happy New Year for all!
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Kalandmestereknek ajánlom:

http://imgur.com/a/9Mokv
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Zagloba írta:Kalandmestereknek ajánlom:

http://imgur.com/a/9Mokv
Egy másik ajánlás mindenkinek akit érdekel egy kicsit a szerepjáték:
https://www.kalandmester.com/content.php

Külön Although-nak ajánlom ezt a két cikket:
https://www.kalandmester.com/content.ph ... er%C3%A9se
https://www.kalandmester.com/content.ph ... t%C3%ADlus
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Although »

Talán off. De a számítógépes játék kategóriában a leghardcoreb, ha valaki történet szerinti műfajban akar játszani. :)
Ez meg egy jó oldal.
http://www.adventuregames.hu/
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Although »

Djmango292

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Djmango292 »

Tudom hogy nem ide tartozik de mikor lesz a skyrim dlc leforditva. :
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Djmango292 írta:Tudom hogy nem ide tartozik de mikor lesz a skyrim dlc leforditva. :
Amikor le lesz fordítva.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

"Mikor lesz kész, Honnan lehet letölteni, Hogyan lehet telepíteni, Miért nem csináljátok?"

Amikor a delfinek visszajönnek és újra kérnek halat enni, áááá!

Remélem páran értik, mit akartam ezzel mondani... :D :roll:
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

htt p://hu.eldersc rolls.wikia.com/wiki/Elderscrolls-wiki
Ezt csak most vettem észre. A Ti kezetek is benne van vagy független kezdeményezés? :D

szerk.: raktam bele szóközt, mivel 403-as hibát dobott(ez a lap nem olvasható nyilvánosan, keressen a főoldalon kattintható linket, stb...)
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Ákos! Küldtem egy cikket a morrhun emiailre. Három éve ígértem, az is igaz. :D
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Egy kis érdekesség! Ken Rolston interjú, ő volt a Morrowind "agya". Jópofa manusz szerintem, meg mond érdekeseket!

TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Bocs, biztos takarítás volt. Ki is volt az ork-barát? :D szeretnék egy pü-t küldeni, kérem jelentkezzen! :D köszi.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek :D
Ungrammar/off mode/

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Ungrammar/off mode/ »

Srácok mi a vélemény, arról, hogy a Steam-en fizetősek lettek a mod-ok? :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Ungrammar/off mode/ írta:Srácok mi a vélemény, arról, hogy a Steam-en fizetősek lettek a mod-ok? :D
Erről most hallok először...*rákeres egy kicsit, amiben barátja a google segíti*

Hát pont a Skyrim-nél kezdtem érezni, hogy nagyon elkezdett elmenni ilyen HD csöcsök irányba az egész (tisztelet a kivételnek). Bár a Valve ezzel a lépésével nem igazán lepett meg, early access és greenlight után mit várt az ember?
Most kb DLC szintű magasságokba fog emelkedni az egész, fizess több ezer forintot egy skinért...

Mit hozhat ez a változtatás a modder társadalomra? Egyértelműen elk*rvul a farncba és egymástól fognak ötleteket lopni, vagy eddig ingyenes modokat fognak pénzért árulni.
Valve-t ez érdekelni fogja-e? Nem, jön a lóvé és csak ez a lényeg.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ungrammar/off mode/ írta:Srácok mi a vélemény, arról, hogy a Steam-en fizetősek lettek a mod-ok? :D
Marhaság. Aki akarta, eddig is támogathatta a modok készítőjét (lehet, hogy a Steam Műhelyben nem, Nexuson biztosan). De a többség nem fizetett értük. Miért tették volna? Egyébként továbbra is lehet ingyenes modokat terjeszteni a Steamen.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Vik írta:
Ungrammar/off mode/ írta:Srácok mi a vélemény, arról, hogy a Steam-en fizetősek lettek a mod-ok? :D
Marhaság. Aki akarta, eddig is támogathatta a modok készítőjét (lehet, hogy a Steam Műhelyben nem, Nexuson biztosan). De a többség nem fizetett értük. Miért tették volna? Egyébként továbbra is lehet ingyenes modokat terjeszteni a Steamen.
Nem baromság Vik. Igen is káros a cucc!
Jelenleg az van, hogy ha fogom a Nexus-os modod és felbaszom Steamre kemény dollárért, akkor ÉN fogok pénz keresni a TE mododért. A Valve (mint kiderült) magasról leszarja. Persze maradhatsz Nexus-on, de azzal csak magad alatt vágod a fát.

Plusz a modok gyakran tartalmaznak más emberek munkáiból is. Lásd Frostfall extrák. Ez a lehúzós rendszer szétveri a modder közösséget! Nem lesz keresztbe adogatás, meg félbe hagyott projekt átvétele a pénzezés miatt. Csak gondolj bele. Nincs olyan, mint Kull-nál hogy innen onnan foltozza össze a szuper grafot az alacsony gépigénnyel, mert leizzad tőle a pénztárcád. Nincs olyan, hogy kipróbálod találomra a cuccot, mert az esztelen töltögetés kemény forintot visz.

Ez a húzás egy gerinctelen lépés volt a Valve-től! :cry:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Ungrammar/off mode/ írta:Srácok mi a vélemény, arról, hogy a Steam-en fizetősek lettek a mod-ok? :D
Leszrom :D megjavíttatom a négyütemű fűkaszát, meg vettünk egy fűnyírót mellé, azzal elberregek :D majd nevelek golfpálya hd grass textúrát a kertben :lol:
A fene essen bele, a házzal együtt jött meg a kedvem a benzinszaghoz :D eddig a kocsi sem érdekelt, mentem vele aztán kész. Most már egy mz-n gondolkodom :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

TGWH írta:
Ungrammar/off mode/ írta:Srácok mi a vélemény, arról, hogy a Steam-en fizetősek lettek a mod-ok? :D
Leszrom :D megjavíttatom a négyütemű fűkaszát, meg vettünk egy fűnyírót mellé, azzal elberregek :D majd nevelek golfpálya hd grass textúrát a kertben :lol:
A fene essen bele, a házzal együtt jött meg a kedvem a benzinszaghoz :D eddig a kocsi sem érdekelt, mentem vele aztán kész. Most már egy mz-n gondolkodom :D
Én jobban preferálom a kerékpárt, azzal jól lehet közlekedni 20-30 km-es körzetben, főleg belvárosban, és mivel alig van már tényleges tél, így szinte egész évben tudom is használni. + az agyváltós kerékpárok elég igénytelenek. :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Örülök nektek srácok! :)
Közben kiderült, hogy a Frostfall készítője az ügy miatt letette a lantot. Talán végleg. Szép új világ itt jövünk...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Sleth írta:
Én jobban preferálom a kerékpárt, azzal jól lehet közlekedni 20-30 km-es körzetben, főleg belvárosban, és mivel alig van már tényleges tél, így szinte egész évben tudom is használni. + az agyváltós kerékpárok elég igénytelenek. :D
Ja, alig van tél, főnök bent fogott túlórára, gondoltam még nem jön a hóvihar :D kiértem a vasútállomásra, még két órát vártam, mert alig volt tél :D
Meg ha zuhog az eső, meg vagy áldva. Tíz perceket kellett bicikliznem, hát néha nagyon utáltam. Most sem több, de ha megázom, egyből hazaérek, nem pedig a vonaton kell agyonázva utazni, nem mindegy.
Autóellenes írás, érdemes olvasgatni a hsz-okat :D http://kiszamolo.hu/az-elet-auto-nelkul


Most erre mit mondjak. Több mindent is elbsztak, nem ez volt az első, és nem is az utolsó :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

TGWH írta: Ja, alig van tél, főnök bent fogott túlórára, gondoltam még nem jön a hóvihar :D kiértem a vasútállomásra, még két órát vártam, mert alig volt tél :D
Meg ha zuhog az eső, meg vagy áldva. Tíz perceket kellett bicikliznem, hát néha nagyon utáltam. Most sem több, de ha megázom, egyből hazaérek, nem pedig a vonaton kell agyonázva utazni, nem mindegy.
Autóellenes írás, érdemes olvasgatni a hsz-okat :D http://kiszamolo.hu/az-elet-auto-nelkul


Most erre mit mondjak. Több mindent is elbsztak, nem ez volt az első, és nem is az utolsó :D
Eső nem nagyon szokott zavarni, nem cukorból vagyok, a szél az igazi szívás, mert az sose hátulról fúj. Illetve ha vonatoznod kell, akkor gondolom többet kell utaznod mint 20- 30 km, és akkor inkább már egy autó mint egy motor, de ez csak személyes vélemény.
Dr.UnGrammar írta:Örülök nektek srácok! :)
Közben kiderült, hogy a Frostfall készítője az ügy miatt letette a lantot. Talán végleg. Szép új világ itt jövünk...
Ameddig a Maid 2: Deception mod utolsó fejezete nem lesz dobva, addig engem nem zavar...annyira...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Sleth írta: Eső nem nagyon szokott zavarni, nem cukorból vagyok, a szél az igazi szívás, mert az sose hátulról fúj. Illetve ha vonatoznod kell, akkor gondolom többet kell utaznod mint 20- 30 km, és akkor inkább már egy autó mint egy motor, de ez csak személyes vélemény.
Majd zavar az eső, ha fél órákat kell ülnöd csurom vizesen a szar új buszon, ami még fűteni sem tud :D
Autó munkára soha. Fél havi fizetésed elmegy a benzinre.
Most arra a pár km-re az mz tökéletes lenne, főleg ha 50ccm-esként adják :D már nem vonatozom/buszozom, annyit nem akarnak fizetni hogy nekem az megérje :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

TGWH írta:
Sleth írta: Eső nem nagyon szokott zavarni, nem cukorból vagyok, a szél az igazi szívás, mert az sose hátulról fúj. Illetve ha vonatoznod kell, akkor gondolom többet kell utaznod mint 20- 30 km, és akkor inkább már egy autó mint egy motor, de ez csak személyes vélemény.
Majd zavar az eső, ha fél órákat kell ülnöd csurom vizesen a szar új buszon, ami még fűteni sem tud :D
Autó munkára soha. Fél havi fizetésed elmegy a benzinre.
Most arra a pár km-re az mz tökéletes lenne, főleg ha 50ccm-esként adják :D már nem vonatozom/buszozom, annyit nem akarnak fizetni hogy nekem az megérje :D
De ha én kerékpárral elindulok, akkor miért kéne buszoznom, vonatoznom?
Gondolom a munkához szükséges felszerelést és vagy rakományt majd tömegközlekedésen viszi az ember. Ha az ember 40 km-t megy minden munkanap, 7 liter fogyasztás (ami átlagos fogyasztás, egy régi suzuki swift 5 litert is tud) mellett durván 21 ezer forint havonta. Ez hol a havi fizetés fele?
Illetve most ha nem buszozol/vonatzol, akkor mennyi az a "pár km" amit említesz, csak úgy kiváncsiságból?
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Sleth! Nagyon ott van a szeren a PoE,aki igazi papír alapokhoz szokott szerepjátékos az most megtalálja a számítását. Csak úgy "pörög a dobókocka",jobbra lent meg az eredménye és ilyen történetvezetést mesélő legyen a talpán aki lenyom ;) De maga az egész,beleértve a varázslatokat,a fegyvereket-cuccokat,a szereplőket,a hangulatot,a látványt,a játékmenetet mindenestül úgy ahogy van lenyűgöző. Újdonságot nagyon nem hoz annak aki nagy Baldurs' Gate-es volt,leszámítva azt ahogyan felhozták a mai színvonalra a dolgokat. Meg aztán egy BG2 ToB az 300 óra,a PoE úgy 30-max 50 és könnyebb is volt a főellenfél,bár nem a legnehezebb fokozaton, nyilván úgy keményebb. Jó volt ez a nosztalgia,megfogadtam egy éve hogy akármi van ezt nem hagyom ki és nem bántam meg.Az egyrészt a Black Isle kemény magjából lett Obsidian kitett magáért rendesen és megmutatták,hogy milyen egy igazi rpg ;)
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Azért egy PoE CK-nak meg a "térkapu-tarisznya" elhagyásának tudnék örülni...;)
Majd átolvasom poe summáját, aztán meglátom adok-e esélyt egy unalmas játékmechanikának.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Sleth írta:
De ha én kerékpárral elindulok, akkor miért kéne buszoznom, vonatoznom?
Gondolom a munkához szükséges felszerelést és vagy rakományt majd tömegközlekedésen viszi az ember. Ha az ember 40 km-t megy minden munkanap, 7 liter fogyasztás (ami átlagos fogyasztás, egy régi suzuki swift 5 litert is tud) mellett durván 21 ezer forint havonta. Ez hol a havi fizetés fele?
Illetve most ha nem buszozol/vonatzol, akkor mennyi az a "pár km" amit említesz, csak úgy kiváncsiságból?
Bemesz a busszal nagyvarosba, onnét a munkahelyedre biciklivel :)
Felszereles? Festő gondolom nem busszal jár :)
Fogasztas kb. 6 l, 20*25*2 km az 60 l, kb. 18 ezer. Ja, nem fele :) de sok. Valaki minimálbér mellett csinálta ezt.
Pár km az kb napi nyolc km. Úgy nem gond, ha egyből haza érkezem megszaradni.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Zagloba írta:Azért egy PoE CK-nak meg a "térkapu-tarisznya" elhagyásának tudnék örülni...;)
Majd átolvasom poe summáját, aztán meglátom adok-e esélyt egy unalmas játékmechanikának.
Szerintem jól megfontolták ezt a tárgypakolás dolgot, talán úgy látták végül így lesz az egyszerűbb,ezek az embörek nem ma kezdték. :) Engem nem foglalkoztatott a dolog. Unalmas játékmechanika,ne már,melyik játékról beszélünk? PoE CK-val mihez kezdenél? Ez az rpg olyan amilyen,amilyennek lennie kell,mint az egyik legkedvesebb könyve az embernek,abba sem firkál bele ;) Ezt egy szerepjátékot igazán komolyan kedvelő csak akkor hagyja ki ha még nálam is kevesebbet tud angolul, szerintem itt az igazán durva maga az út amin jársz,nem csak a vége. A játék/történet vezetés nagyon tudatos,erős hatásfokkal és magának a játékosnak is ésszel kell a karakterét és majd a csapatát felépítenie,9. szinten egy 4-6 fős csapattal már huujujjúj :D És most jut eszembe de ha jól értettem,választható a "halott az halott"-ra erősen hajazó beállítás is kezdéskor,ezt csak úgy mellékesen mondom :lol:

szerkesztve: Egyébként azt a dolgot,hogy az ember ne legyen hero és EGY medve,vaddisznó vagy farkas is életveszélyes legyen a kezdetekben,aztán fontos legyen a tudatos csapatépítés és többi dolog,simán megoldottam és megoldható a Skyrimben is,akkor majd jó pár 10 órával hosszabb és tartalmasabb lesz a végigjátszás is:

-Enemy AI OverHaul---Revenge Of the Enemies
-Duel - Combat Realism
-Combat Evoled
-Action Combat
-ASIS

ennyi a titok és akkor még erre jön pár értelmes,ésszel elkészített mod ami kell vagy lehet még sok más irányból is nehezíteni ha ez nem elég,ott a Frostfall,a Realistic Needs,a Realistic Carry Weight és még lehet fokozni. De ehhez már alapból kell egy erős gép a rengeteg scriptelt AI miatt és szerintem átlagban több az olyan ember aki az "erőművét" nem holmi régebbi ilyen-olyan rpg-n dolgoztatja. Pedig így kezdetben ha jön három bandita és sarokba szorítanak,akkor még god mod-ban is tíz perc lenne mire egyel végezni tudsz . Szóval ez a helyzet,meg az,hogy így komolyan szinte senki nem akar játszani illetve igen kevesen,inkább csak bohóckodnak az emberek,moddingolnak össze vissza. Múltkor pl. Dr.UnGrammarnak az volt a gondja,hogy nem elég világosak a termei :) ,na aztán félreértés ne essék mert nem mintha én nem csináltam volna száz órákon keresztül ugyan ezt :D De azért ehhez még azt hozzá kell tennem,hogy mielőtt pihenő üzemmódba kapcsoltam volna,végigvittem a Skyrimet kettő állandó jól kidolgozott csapattárssal,kb. három teljes fokozattal könnyebben,mint a fentebbi modokkal lett volna és így is sokat gyúrtunk Vik arénájában.
Egy uccsó megjegyzés: -olvastam többen már akkor letörölték a PoE-t,amikor az első vaddisznófalka legyalulta őket vagy a medve a barlangban. A mai játékos társadalom sem a régi,meg az alkotások 99%-a se azt biztos. Bár azon is fölösleges méltatlankodni,hogy miért nem erre a témára mentek rá és fejlesztették a készítők az elmúlt jó 10 évben de akkor is nagyobb részt őket okolom és nem az embereket,mert a pénz motiválta cégeket nem érdekli ha az évek alatt totál elpuhulnak a játékosok. Még jó,hogy a PoE esetében nem tudtak beleszólni,látszik is rajta. Kevés a kihívást jelentő és tartalmas alkotás. Régen a lányoknak még udvarolni kellett meg ez az amaz,most meg.....bemegyek egy szórakozóhelyre vagy lélekvesztőbe,persze én se józanul(szlalomozva az orkok között)aztán ploty loty,gyüsz, na gyüssz akkor,gyáré és a f****m mellé még legalább az egy bakancsommal is bele kell lépnem :lol:(20 év alatti lányok)és annyit is ér az egész,tisztelet a kivételnek meg amúgy is csak vicc volt!
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Unalmas az egész szerepjátékos világ ami a monitorokon zajlik...nem végigjátszani akarok egy játékot hanem kalandozni benne.
Ez a csapatépítgetős dolog is lejárt lemez...amúgy a PoE-t nem tartom erős szerepjátéknak mert "vezeti" az embert.
Inkább egy csapatalapú kalandjáték sok beépített algoritmussal, de engem már ez sem hat meg.

Mihez kezdenék egy CK-val?? Ezt gyorsan gondold át! ;)

Nem értem egyébként ezt a vaddisznó ügyet, hiszen ha én kardal a kezemben(1.szint) kimegyek az erdőbe és szembejön egy vadkan akkor elég valószínű melyikünk az esélyes. De még magasabb szinten sem egyértelmű hogy ki maradna életben...
Szóval "azért mert valami fantasy még nem kell elrugaszkodnia valóságtól"! ;)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Pardon, de akkor MIT KERESEL ITT? A problémádra 2004-ben kitalálták és népszerűsítették az MMO stílust.
Szinte 100%-ban egyezik fentebb leírt siralmaiddal.

És mielőtt feljajdulnál, hogy Pvp. Khm... khm... na és a pve szerverek? Azok sem üresek.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Zagloba írta: Ez a csapatépítgetős dolog is lejárt lemez...amúgy a PoE-t nem tartom erős szerepjátéknak mert "vezeti" az embert.
Na ne vadítsál már meg,jól tudod a mesélők,kalandmesterek is vezetik a játékost,így vagy úgy. Baszki el is várom,hogy a mesélő vezessen,hát ő tölti be még az istenek szerepét meg a sok kiszámíthatatlan NJK-ét is. Ráadásul itt a PoE-ben annyi mindenkit megismerhetsz és azok történetét is hogy az nem igaz. Mondjuk itt egyébként ahogyan régebben is,elég sok tetted,döntésed befolyásolja a végkimenetelt. Csapatépítés lejárt lemez lenne,hol hol járt ez le,baromság?! Látom én,hogy gyakorlatban nem merültél bele a témába és tök fölöslegesek az ilyen "szak" szavak mint beépített algoritmus,játékmechanika meg a tököm,az ilyen szavak arra valók hogy megtorpantsák az ember gondolatmenetét és tátott szájjal találgasson hogy a 100 jelentéséből vajon most melyikre kell gondoljon ;) Miért,most mire jó ez itt? Sokkal egyszerűbb,érthetőbb is így hogy a PoE egy igazi,vérbeli rpg,ezen a részén nincs mit rugózni, már régen volt ilyen és túl sok nem is nagyon várható.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kull írta:
Zagloba írta: Ez a csapatépítgetős dolog is lejárt lemez...amúgy a PoE-t nem tartom erős szerepjátéknak mert "vezeti" az embert.
Na ne vadítsál már meg,jól tudod a mesélők,kalandmesterek is vezetik a játékost,így vagy úgy. Baszki el is várom,hogy a mesélő vezessen,hát ő tölti be még az istenek szerepét meg a sok kiszámíthatatlan NJK-ét is. Ráadásul itt a PoE-ben annyi mindenkit megismerhetsz és azok történetét is hogy az nem igaz. Mondjuk itt egyébként ahogyan régebben is,elég sok tetted,döntésed befolyásolja a végkimenetelt. Csapatépítés lejárt lemez lenne,hol hol járt ez le,baromság?! Látom én,hogy gyakorlatban nem merültél bele a témába és tök fölöslegesek az ilyen "szak" szavak mint beépített algoritmus,játékmechanika meg a tököm,az ilyen szavak arra valók hogy megtorpantsák az ember gondolatmenetét és tátott szájjal találgasson hogy a 100 jelentéséből vajon most melyikre kell gondoljon ;) Miért,most mire jó ez itt? Sokkal egyszerűbb,érthetőbb is így hogy a PoE egy igazi,vérbeli rpg,ezen a részén nincs mit rugózni, már régen volt ilyen és túl sok nem is nagyon várható.
Wow Kull, ez aztán odabaszos egyenes beszéd volt! Gratula és 100%-ban egyetértek.
Amúgy a csapat orientált játékok pont most élik második virágkoruk és nem csak az rpg-knél!
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Akkor hajrá; vezessenek benneteket csak oda ahova menni akartok!
Látszik hogy nem igazán játszottál még "felkészült" kalandmester pálcája alatt.

Soha nem vezettem a játékosaimat egy adott(sőt semmilyen) irányba mert akkor magamat árultam volna el.
Rögtönöztem amikor kellett, és új történet szálak alakultak ki a mesélés közben , mert egy kalandozó nem ment be az ork után az erdőbe...

Le van szarva a csapatalapú játék, nekem már elegem volt belőle tíz éve is...
Vérbeli rpg...korántsem. ;) :roll: :lol:..a monitoron talán, én végeztem a behatárolt játékokkal.

Ha nem értitek mi a bajom az egész fostalicska pc játékokkal amik 10 éve nem változnak semmit akkor sajnálom...mmozni meg mmozzon az akinek hat anyja van. Rosseb megette az egészet. visszatérek a papír alapú szerepjátszáshoz, még ha ehhez havonta kétszer tele is kell tankolnom az autót.
Valamint Inkább pár óra Milsim airsoft lövöldözés mint hogy felbasszam magam a mai játékok lerágott csontjain...
A technika fejlődik az agyak zsugorodnak...

Na viszlát!
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

[quote="Zagloba"
Látszik hogy nem igazán játszottál még "felkészült" kalandmester pálcája alatt.
Soha nem vezettem a játékosaimat egy adott(sőt semmilyen) irányba mert akkor magamat árultam volna el.
Rögtönöztem amikor kellett, és új történet szálak alakultak ki a mesélés közben , mert egy kalandozó nem ment be az ork után az erdőbe... Hát olyan atom felkészült alatt biztos nem amilyenről beszélsz ha egyáltalán van ilyen,aki nem egy kidolgozott történetbe vonja be a játékosokat,hanem hipp-hopp rögtönöz :lol: nyilván így aztán nagyon kidolgozott lehet a történet :)

Le van szarva a csapatalapú játék, nekem már elegem volt belőle tíz éve is...
Vérbeli rpg...korántsem. ;) :roll: :lol:..a monitoron talán[/quote] hát én arról beszéltem,a PoE-ről.
Válasz küldése