Morrowind Magyarítás Verzió probléma

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Sylonan

Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: Sylonan »

Sziasztok!

Nos telepítettem a Morrowind GOTY-t és alapjaiban működik a játék magyarítás előtt, 1.6 verziós. A magyarítás telepítése során ezt a hibaüzenetet kapom: " The Elder Scrolls III: Morrowind is about to be updated to version 1.2". Ez az üzenet az alapjáték fordítás alatt jelenik meg, aztán a következő részben az egyik kiegre ugyanez az üzenet csak 1.4-verziót követelve, aztán a másik kiegnél pedig az 1.6, követtem a telepítési sorrendet. Szerintetek mi lehet a probléma?
Sylonan

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: Sylonan »

Meg tudtam végül oldani a problémát de jönnek sorra, nem is értem mi van ezzel a magyarítással kezd nevetséges lenni. Működik a magyarítás, tökéletesen fut a játék és egyszerűen lefagy mentésnél és kidob minden esetben. Jah és ami érdekes hogy miután telepítettem a fordítást, konkrétan a sivatag közepére kiad egy meg nem alkotott karakterrel, tehát nem is a menübe navigálna hanem az exe indítás után egyből ezt tölti be, de hogy honnan az jó kérdés. :D Bármi ötlet hogy mégis mi lehet ezzel a baj?
ZWolol
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2021. márc. 28., vas. 17:05

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: ZWolol »

Szia

> tehát nem is a menübe navigálna hanem az exe indítás után egyből ezt tölti be
Vannak sorok az angol "Morrowind.ini" fájlban:

[PreLoad]
Cell 0=Imperial Prison Ship
Cell 1=Seyda Neen

A magyar változatnak így kell lennie:
Cell 0=Birodalmi b‡rt‡nhaj¥

Attól függ, hogy mit telepített.
Sylonan

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: Sylonan »

Köszönöm, ez segített ezzel a hibával kapcsolatban. :) Ami érdekes hogy 10 újratelepítés után már nem volt baja a mentés, konkrétan úgy hogy semmit extrát nem csináltam magától megoldódott, pedig csak szimplán újratelepítés történt, de tegyük fel 9-ik alkalommal még mindig kidobott, 10-re meg már nem. Mindenesetre köszönöm a segítséget. :)
robertorius
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022. márc. 28., hétf. 12:17

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: robertorius »

Sziasztok!
Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy nekem úgy tűnik nem akar összejönni a magyar verzió és az mgso3.0 ...
Telepítem a játékot (GOTY)
Telepítem a magyarosítást
Telepíteném az MGSO 3.0 final-t de a Launch Morrowind Launcher scriptnél lefagy a kurzor nem megy vissza az oké gombra, ha én okézom le vagy zárom be, összeomlik az installer...
mindenféle képernyőbeállítást próbáltam (mert volt olyan is hogy a launchernél a weboldalra kattintott az auto script)
ja és magyarosítás előtt működött az mgso installer végig...
valakinél jelentkezett hasonló? érthető volt ez így? remélem tudtok tanácsot adni!
köszönöm!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: Vik »

robertorius írta: 2022. márc. 28., hétf. 12:24 ja és magyarosítás előtt működött az mgso installer végig...
valakinél jelentkezett hasonló? érthető volt ez így? remélem tudtok tanácsot adni!
köszönöm!
Most nincs előttem a leírás, de mintha úgy lenne jó, hogy először telepíted a játékot, aztán az MGSO-t, mindennel, ami kell, majd a legvégén a magyarítást.
robertorius
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022. márc. 28., hétf. 12:17

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: robertorius »

Helo! nem sajnos, a leírás így szól:
1., A Morrowind, Tribunal és Bloodmoon, majd a magyarítás telepítése.
2., A Morrowind grafika és hangok nagyjavítás (MGSO)-, majd az MGSO magyarításának telepítése.
3., Az Asztalon lévő, „Futtass le a Morrowind MGSO telepítése után!” parancsikon elindítása
úgy telepítettem először hogy fent volt az mgso.. felraktam az unofficial morrowond patch-et is, és egy hibaüzenetek sorát kaptam...
Dandin

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: Dandin »

Sziasztok!

Nekem is hasonló a gondom az mgso telepítőnél, amikor launcherhez ér elvileg, mert megnéztem egy youtube videón automatikusan a beállításokra kellene vinnie az egérkurzort, majd beállítani egy felbontást, ehelyett a bethesda oldalára visz el, ami után nem történik semmi, csak lefagy a telepítő ezáltal elakad . Lehetséges a magyarítás hibamentes telepítése mgso nélkül pl? Mert azt is megpróbáltam, csak ott az a gondom, hogy a főküldiben a Zainab törzsfő menyasszonya nem követ script hiányára hivatkozva, pedig feltettem minden lehetséges javítást, amit az oldalon találtam. Kicsit sajnálnám kidobni a mentésemet, mert sok játékóra benne van már. Ha tudtok segítsetek. Köszönöm előre is.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dandin írta: 2022. okt. 17., hétf. 13:55 Sziasztok!

Nekem is hasonló a gondom az mgso telepítőnél, amikor launcherhez ér elvileg, mert megnéztem egy youtube videón automatikusan a beállításokra kellene vinnie az egérkurzort, majd beállítani egy felbontást, ehelyett a bethesda oldalára visz el, ami után nem történik semmi, csak lefagy a telepítő ezáltal elakad .
Érdekes. Ez az útmutató melyik részénél van? Én még nem láttam olyat, hogy a Bethesda oldalára vitt volna az MGSO telepítő.
Lehetséges a magyarítás hibamentes telepítése mgso nélkül pl?
Persze, csak akkor nem fog szépen kinézni a játék.
Mert azt is megpróbáltam, csak ott az a gondom, hogy a főküldiben a Zainab törzsfő menyasszonya nem követ script hiányára hivatkozva, pedig feltettem minden lehetséges javítást, amit az oldalon találtam. Kicsit sajnálnám kidobni a mentésemet, mert sok játékóra benne van már. Ha tudtok segítsetek. Köszönöm előre is.
Le kell futtatni a morrowin.esm-en a mentés átalakítót. Van erről leírás valahol itt az oldalon.
Dandin

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: Dandin »

Köszönöm a választ. Másik fórumon reagáltam, mert már mindent is lefuttattam és feltelpítettem, amit az oldalon találtam és ennek ellenére ütközök ebbe a problémába.
Dandin

Re: Morrowind Magyarítás Verzió probléma

Hozzászólás Szerző: Dandin »

Vik írta: 2022. okt. 17., hétf. 17:41
Dandin írta: 2022. okt. 17., hétf. 13:55 Sziasztok!

Nekem is hasonló a gondom az mgso telepítőnél, amikor launcherhez ér elvileg, mert megnéztem egy youtube videón automatikusan a beállításokra kellene vinnie az egérkurzort, majd beállítani egy felbontást, ehelyett a bethesda oldalára visz el, ami után nem történik semmi, csak lefagy a telepítő ezáltal elakad .
Érdekes. Ez az útmutató melyik részénél van? Én még nem láttam olyat, hogy a Bethesda oldalára vitt volna az MGSO telepítő.
Lehetséges a magyarítás hibamentes telepítése mgso nélkül pl?
Persze, csak akkor nem fog szépen kinézni a játék.
Mert azt is megpróbáltam, csak ott az a gondom, hogy a főküldiben a Zainab törzsfő menyasszonya nem követ script hiányára hivatkozva, pedig feltettem minden lehetséges javítást, amit az oldalon találtam. Kicsit sajnálnám kidobni a mentésemet, mert sok játékóra benne van már. Ha tudtok segítsetek. Köszönöm előre is.
Le kell futtatni a morrowin.esm-en a mentés átalakítót. Van erről leírás valahol itt az oldalon.

Az útmutatóra reagálva, itt egy videó és a 10:34-39 közötti rész konkrétan nekem nem a settingsbe visz, hanem rákkantint az egérrel a bethesda oldalára.
Válasz küldése