Epic verzió

A játék magyarításával kapcsolatos kérdések helye
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Epic verzió

Hozzászólás Szerző: warg »

Sziasztok! Szóltam szotsakinak, hogy ha lesz ideje, készítsen egy új telepítőt az Epic verzióhoz.
Sajnos nem tudom, meddig fog tartani, ezért ajánljuk addig is figyelmetekbe a másolgatós módszert a Linux verzióval. Köszönjük a türelmet!

A következő helyre másoltam be a magyarítás "hu" nevű mappáit a három data mappába a többi nyelv közé. Nálam és másoknál is működött:

F:\Gaming\Epic Games\PillarsOfEternity\win\PillarsOfEternity_Data

Ne írjatok felül semmit, csak a 'hu' mappákat kell bemásolni a megfelelő helyre!
Utána a játékon belül ki lehet választani a magyar nyelvet.
LucasKane

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: LucasKane »

Én is az epices verziót várom már, nem tudom hogy működik, de ha valakinek steamesen megvan az elküldhetné a fájlokat, és bemásolhatnánk epic-re hátha úgy jó lenne :D plusz azt nem igazán értem miért nem engedi szimplán csak telepiteni akárhová és onnan csak bemásolni, nagyon sok magyarositással voltam igy, hogy nem jo neki ahova raknám de bemásolhatom és jó.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: warg »

Innen letölthetőek maguk a fájlok, kicsomagolás után csak be kell másolni a 'hu' mappákat a megfelelő helyre, a többi nyelv közé.
alt6ir

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: alt6ir »

Nekem az a kérdésem, hogy a megadott helyen létezik egy data_expansion4 mappa is és ennek a letöltött tömörített fájlban nincs meg a magyar megfelelője, ez okozhat problémát?
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: warg »

alt6ir írta: 2020. dec. 17., csüt. 22:03 Nekem az a kérdésem, hogy a megadott helyen létezik egy data_expansion4 mappa is és ennek a letöltött tömörített fájlban nincs meg a magyar megfelelője, ez okozhat problémát?
Nem, mert az a mappa üres. Gondolkoztunk rajta, hogy mi a fene lehet, szerintem egy kiegészítőhöz hozták létre, ami végül nem jelent meg.
Cobrasr
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. dec. 19., szomb. 19:53

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: Cobrasr »

warg írta: 2020. dec. 14., hétf. 8:05 Innen letölthetőek maguk a fájlok, kicsomagolás után csak be kell másolni a 'hu' mappákat a megfelelő helyre, a többi nyelv közé.
Szia.
Valamiért nem tudom letölteni a fájlokat....hiába kattintok rá az "Innen" szövegre semmi nem történik.
Cobrasr
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. dec. 19., szomb. 19:53

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: Cobrasr »

Nekem sikerűlt megoldanom. Másik oldalról le tudtam tölteni a linuxos verziót és azt bemásoltam a mappákba a fájlokat. Csak le akartam írni hogy nem működik a letöltés.
default

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: default »

default

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: default »

bocs, elírtam, az a telepítő, .exe XD
helyesen:
http://home.sch.bme.hu/~szotsaki/MorroH ... ity.tar.xz
kicsomagolod és a megfelelő mappába másolod (semmit se írj felül : )
default írta: 2020. dec. 22., kedd 17:33 tökéletesen működik:
ide visz: http://home.sch.bme.hu/~szotsaki/MorroH ... ernity.exe
uwell_hun

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: uwell_hun »

Sziasztok, és ezt az .XZ fájlt mégis mivel lehet kicsomagolni?? Nincs véletlenül egy telepítős verzió *.exe az Epices játékhoz? És akkor nem kéne szenvedni vele. Köszi.
aker

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: aker »

uwell_hun. Letöltesz ez winzip tömörítőt és azzal ki tudod csomagolod a fájlt. Kapsz egy MorroHun - Pillars of Eternity.tar fájlt, amit kitömörítve valahova megkapod a három adatkönyvtárat.
\data_expansion2\
\data_expansion1\
\data\

Ezeket kell bemásolni, ahogy warg írta az első hozzászólásban a telepített játék könyvtárba.
Gaming\Epic Games\PillarsOfEternity\win\PillarsOfEternity_Data
Géza

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: Géza »

Kollégák!

Epicék mint ha valamit elszabtak volna a Pillars verziójukkal. A játék mérete ugyanis 60GB, ami azért jóval több, mint amennyinek lennie kellene, 14GB, még a DLC-kkel együtt is. Van persze benne egy rakás fos, másfél gigabájtos hogy készült videó, játék zene, stb, de még azokkal együtt is rengetegnek tűnik a 60GB. Egy rakás fájl van, ami duplikált. Nézzétek meg ti is. Reddit beszélgetésben is felbukkan ez a dolog, valaki szerint ezt egyenesen elbaltázta az Epic.
Vendég

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: Vendég »

aker írta: 2020. dec. 22., kedd 23:03 uwell_hun. Letöltesz ez winzip tömörítőt és azzal ki tudod csomagolod a fájlt. Kapsz egy MorroHun - Pillars of Eternity.tar fájlt, amit kitömörítve valahova megkapod a három adatkönyvtárat.
\data_expansion2\
\data_expansion1\
\data\

Ezeket kell bemásolni, ahogy warg írta az első hozzászólásban a telepített játék könyvtárba.
Gaming\Epic Games\PillarsOfEternity\win\PillarsOfEternity_Data
Fuuu, hogy a winzip nem jutott eszembe.. :S Köszi szépen!
nF0rcr

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: nF0rcr »

Sziasztok! Mindent bemásoltam ahogy kell, a könyvtárak a magfelelő helyen vannak viszont a játékban nem tudom kiválasztani a magyar nyelvet. Mi lehet a baj?
SlipKnoTiaN

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: SlipKnoTiaN »

Sziasztok. Nekem az a problémám, hogy tegnap még működött szépen a játék, ma pedig már a töltőképernyő után hibával bezáratja magát. Ha véletlenül el is indul maga a játék, akkor ott döglik meg, amikor az első táborozást akarom megcsináltatni a csapattal. Tudom nem közvetlenül kötődik ez a magyarításhoz, de hátha találkozott valaki itt hasonlóval és tud segíteni. Az Epic-es verziót telepítettem fel tegnap miután be lehetett húzni múltkor ingyen, és a Linux-os magyarosítást csináltam meg hozzá, ahogy itt is írták páran.
Ryudo
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020. dec. 27., vas. 19:44

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: Ryudo »

Hali
Megcsináltam a linuxos verzióval a magyarítást eddig semmi gond se volt, viszont találkoztam egy olyan problémával hogy a story-ba haladva egy torony tetején az egyik Quest npc angolul kezdett velem komunikálni és fura mivel a Quest listába magyarul írja a történéseket csak az érdekelne hogy másnál is volt hasonló.
Csak azért érdekel mert nem tudom hogy én rontottam e el valamit vagy vannak olyan Questek amik nem lettek magyarítva(ami nem gond mivel így is 1000 hála a fordítóknak) linux verzió letöltve, kicsomagolva, Epic Games\PillarsOfEternity\data\win\PillarsOfEternity_data\data\localized-be be illesztettem a hu mappát mind a 3-at nem írtam felűl így lett 11,6 mb méretű hu mappa.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: warg »

nF0rcr írta: 2020. dec. 25., pén. 19:20 Sziasztok! Mindent bemásoltam ahogy kell, a könyvtárak a magfelelő helyen vannak viszont a játékban nem tudom kiválasztani a magyar nyelvet. Mi lehet a baj?
Nincs benne a legördülõ menüben a magyar?
SlipKnoTiaN írta: 2020. dec. 25., pén. 20:22 Sziasztok. Nekem az a problémám, hogy tegnap még működött szépen a játék, ma pedig már a töltőképernyő után hibával bezáratja magát. Ha véletlenül el is indul maga a játék, akkor ott döglik meg, amikor az első táborozást akarom megcsináltatni a csapattal. Tudom nem közvetlenül kötődik ez a magyarításhoz, de hátha találkozott valaki itt hasonlóval és tud segíteni. Az Epic-es verziót telepítettem fel tegnap miután be lehetett húzni múltkor ingyen, és a Linux-os magyarosítást csináltam meg hozzá, ahogy itt is írták páran.
Meg tudnád próbálni visszaállítani angolra, és újra megnézni ezt a toborzós rész? Angolul is rosszul mûködik?
Azt javasolnám, hogy nyomj egy "Verify" gombot az Epic telepítõben, és utána újra másold be a magyar mappákat. Hátha ez megoldaná.
Ryudo írta: 2020. dec. 27., vas. 20:00 Hali
Megcsináltam a linuxos verzióval a magyarítást eddig semmi gond se volt, viszont találkoztam egy olyan problémával hogy a story-ba haladva egy torony tetején az egyik Quest npc angolul kezdett velem komunikálni és fura mivel a Quest listába magyarul írja a történéseket csak az érdekelne hogy másnál is volt hasonló.
Csak azért érdekel mert nem tudom hogy én rontottam e el valamit vagy vannak olyan Questek amik nem lettek magyarítva(ami nem gond mivel így is 1000 hála a fordítóknak) linux verzió letöltve, kicsomagolva, Epic Games\PillarsOfEternity\data\win\PillarsOfEternity_data\data\localized-be be illesztettem a hu mappát mind a 3-at nem írtam felűl így lett 11,6 mb méretű hu mappa.
Tudnál légyszi pontosan idézni néhány mondatot az angolul maradt szövegekbõl? Elvileg mindennek magyarnak kellene lennie, viszont nem teszteltük mélyen az Epic verzióval.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: warg »

Ideiglenes telepítő a Pillars of Eternity Epic verziójához.

!!FONTOS!! A telepítési helyet, az Epic által létrehozott PillarsOfEternity nevű mappát neked kell kiválasztanod, a telepítő nem találja meg magától!

Szerk. (szotsaki): az oldalról letölthető telepítő már támogatja az Epic áruházat (és újabb magyarítást tartalmaz), így ezt a linket eltávolítottam, hogy ne okozzon kavarodást.
sepultura809
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019. jún. 12., szer. 9:26

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: sepultura809 »

Nagyon köszönöm a telepítőt.Nekem ez a bemásolós módszer nem jött össze.Kicsomagoltam másoltam meg minden.Egyszerűen bármit csináltam nem működött.Mégegyszer köszönöm szépen. :D :D :D
ZionT112
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021. dec. 25., szomb. 1:35

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: ZionT112 »

warg írta: 2020. dec. 31., csüt. 19:11
nF0rcr írta: 2020. dec. 25., pén. 19:20 Sziasztok! Mindent bemásoltam ahogy kell, a könyvtárak a magfelelő helyen vannak viszont a játékban nem tudom kiválasztani a magyar nyelvet. Mi lehet a baj?
Nincs benne a legördülõ menüben a magyar?


nekem sincs...
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Epic verzió

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Frissült a magyarítás telepítője, így most már telepíthető az Epic áruházból letöltött játékra is. Bővebben lásd a kapcsolódó hírt: https://www.morrohun.hu/hirek/2022/02/f ... gyaritasa/
Válasz küldése