Segítség

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Singulus írta:Sziasztok!

Szeretném bánatomat és szomorúságomat tudatni veletek.

Adott a helyzet ugyanis, hogy beállítok mindent az égadta világon de hol magyar hol nem.
Ami a problémám. Elindítom a letöltött .exe filet. Felinstalálom. Elinditom a játékot, jön a logótok aztán ott nézek ki a fejemből ahol voltam.
Szöveg magyar, de a menü, karakter-alkotás, átvezető képernyők, úgyszintén nem magyar. Mi van most?
Ennyit tudok segíteni.
Feel-the-Fear

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Feel-the-Fear »

Vik írta:
Feel-the-Fear írta:Üdv!
Kérdezhetek a kiegészítőkkel kapcsolatban is?
Letöltöttem a Knights of the Nine kiegészítőt, miután feltelepítettem a magyarítást az Oblivion-hoz.
Feltelepítettem a kieg.-et, és a játék közben, amikor a kiegészítéses küldiket csinálom, egyik karakternek sem mozog a szája, nem beszélnek, csak néznek bután. Ez még a kisebb gond. De ami a fő lényege lenne a KotN-nak, h végigjárjam a zarándok utat...
Válaszát előre is köszönöm!
Köszönettel: egy próbálkozásaiba belefáradt ember xD
Persze. Annyi a gond, hogy a Knights of the Nine nem működik együtt a magyarítással. Pár napja leírtam itt a fórumon, hogyan kell kézzel átalakítani a hangokat; ha akarsz, utánanézhetsz. Egyébként annyi a teendő, hogy a magyarítás után kell tenni a knights.esp-t a betöltési sorban, és már működni is fog.
Üdv!
Sikerült összehozzam, hogy a magyarítás ne akadályozzon a Knights.esp használatában! :D
Előbb végigtoltam a kiegészítést, aztán raktam be mindent újra...de minden tanácsnak hasznát vettem: tényleg nem fér össze a magyarítással a kiegészítés...
Szóval köszönök minden tanácsot! :D
triedge

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triedge »

Hali nem tudom hova írjam ezért ide írom
Elsőnek felraktam a morrowindent utána a többi kiegészítőt Tribunal meg Bloodmon és a Magyarosítást játszottam is vele elindult meg minden de vírusos lett a gépem újraraktam az egész gépet és megint felraktam a Morrowindent + kiegészítő+ magyarosítás de most már nem indul el valami hangfájl hiba miatt (el is kezdtem próbálkozni mi a gond felrakom csak a Morrowindet megy )
(felrakom a Morrowind + magyarosítás megy)
(felrakom a Morrowindet +valamelyik kiegészítő már nem megy)
felrakom a Morrowind + kiegészítő + magyarosítás nem megy)
Valaki segítsen
triedge

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triedge »

Na most már eljutottam oda is hogy a sima Morrowind sem indul :(
triedge

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triedge »

Na fejlődünk végre legalább megvan a hibaüzenet ,eddig csak kidobott
Music Error: Can not play file.DataFiles/Music/Speccial/morrowind title.mp3
nem tudom mi a gondja a fálj amit ír ott van a helyén
triedge

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triedge »

na elindult a Morrowind a kiegészítőtöket most próbálom :)
triedge

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triedge »

Na felraktam a kiegészítőket elindítom a játékot de mielőtt megjelenne a főmenü kifagy a játék :(
triedge

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triedge »

ahogy kiveszem a Tribul kiegészítőt a Data filék közül elindul a játék
triedge

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triedge »

na ez lol kivettem ugye a Tribunalt a Data filékből most visszaraktam és működik :D
végülés fogalmam nincs mért indult el de megy :)
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

triedge írta:na ez lol kivettem ugye a Tribunalt a Data filékből most visszaraktam és működik :D
végülés fogalmam nincs mért indult el de megy :)
Ezek a véletlenek?! Jó szórakozást a Morrowindhez. Jó játék 8-)
triedge

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triedge »

Megint félbúkant az a hiba valaki help
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

triedge írta:Megint félbúkant az a hiba valaki help
Próbáld meg törölni/cserélni a zenét, hátha akkor jó lesz, illetve töröld le a magyarítást, hátha az megoldja.
triede

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triede »

Am magyarosítás nincs fent és ha törlőm jó lesz viszont nincs a játéknak hangja akkor
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

triede írta:Am magyarosítás nincs fent és ha törlőm jó lesz viszont nincs a játéknak hangja akkor
Esetleg megpróbálkozhatsz egy Windows újratelepítéssel is. Ha jól emlékszem, ez az egyetlen biztos megoldás erre a hibára. Nálam viszont még nem volt ilyen.
triedge

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: triedge »

nem hiszem mert már az volt és ugyan olyan tőle
deicide
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010. jan. 20., szer. 23:56

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: deicide »

Üdv..

nekem kimaradt az életemből ez a játék de most rá találtam!

Kellene 1 kis help mert nem nagyon akarok szívni ha nem muszáj!

Próbálkoztam 1 picit de nem boldogultam

mégpedig felraktam a IV majd az összes kiegészítőt majd a magyarosítást de csak a menü lett magyar a többi a felirat nem!

miért van ez???
mezes28

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: mezes28 »

Hello
Hogy lehet használni a viszahivás varázslatot???
Léci válaszoljon valaki.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

mezes28 írta:Hello
Hogy lehet használni a viszahivás varázslatot???
Léci válaszoljon valaki.
Először használod a megjelölés varázslatot, később a visszahívással bármikor visszaugorhatsz a megjelölt helyre.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

deicide írta:Üdv..

nekem kimaradt az életemből ez a játék de most rá találtam!

Kellene 1 kis help mert nem nagyon akarok szívni ha nem muszáj!

Próbálkoztam 1 picit de nem boldogultam

mégpedig felraktam a IV majd az összes kiegészítőt majd a magyarosítást de csak a menü lett magyar a többi a felirat nem!

miért van ez???
Ha még aktuális: http://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=77
mezes28

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: mezes28 »

Kösz az elöbbi segitséget .
De még lenne egy fontos kérdésem.
Hogy lehet az erömet vagy a varázserömet 1000 fölé vinni ?
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

mezes28 írta:Kösz az elöbbi segitséget .
De még lenne egy fontos kérdésem.
Hogy lehet az erömet vagy a varázserömet 1000 fölé vinni ?
Minden korlátozott, és ha eléred azt a bűvös határt akkor már nem tudsz feljebb fejlődni...
mezes28

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: mezes28 »

Hasbal írta:
mezes28 írta:Kösz az elöbbi segitséget .
De még lenne egy fontos kérdésem.
Hogy lehet az erömet vagy a varázserömet 1000 fölé vinni ?
Minden korlátozott, és ha eléred azt a bűvös határt akkor már nem tudsz feljebb fejlődni...


És valamien tárgyal meglehet nővelni 1000 fölé ???
Mert láttam a neten hogy valakinek kb 3000 volt az eröja a varázs lata meg kb 54000 volt és olyan varázslatokat használt ami 1 elsötéskor 3000-4000 varázseröt vet le.
Na meg azértis gondoltam ere mert a TRIBUNAK kirgészitésbe a muzeum ba olyan kalapács van aminek 1000 a suja .
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

mezes28 írta: És valamilyen tárggyal meg lehet növelni 1000 fölé?

(Túl sok hiba van a szövegedben, törölve.)
Bár nem próbáltam ki, de alkímiával talán megoldható. Az a kalapács meg tuti, hogy nem játékos karakternek készült. :)
Vendég

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Bár nem próbáltam ki, de alkímiával talán megoldható. Az a kalapács meg tuti, hogy nem játékos karakternek készült. :)[/quote]

Alkímiával??
És azzal hogy?
Robi

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Robi »

Sziasztok!
Tugya valaki mire jó a telekinézis varázslat??
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vendég írta:Bár nem próbáltam ki, de alkímiával talán megoldható. Az a kalapács meg tuti, hogy nem játékos karakternek készült. :)
Alkímiával??
És azzal hogy?[/quote]

Készítesz egypár erő itókát és megiszod :lol:
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Robi írta:Sziasztok!
Tugya valaki mire jó a telekinézis varázslat??
Távoli tárgyak mozgatására való :)
Benny

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Benny »

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy honnan szerezhetném meg a morrowindben használt (magic cards) betűstílus ékezetes verzióját? A magyarosításban ékezettel van.

Előre is köszi!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Benny írta:Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy honnan szerezhetném meg a morrowindben használt (magic cards) betűstílus ékezetes verzióját? A magyarosításban ékezettel van.

Előre is köszi!
A kérdésben benne van a válasz: a magyarításból.
Benny

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Benny »

Vik írta:
Benny írta:Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy honnan szerezhetném meg a morrowindben használt (magic cards) betűstílus ékezetes verzióját? A magyarosításban ékezettel van.

Előre is köszi!
A kérdésben benne van a válasz: a magyarításból.

Sejtettem, de most a játék éppen nincs nincs nálam, és egy darabig nem is kapom vissza ... :(
A magyarosítást csak a játék könyvtárába lehet telepíteni (nem elég a mappa, feltelepített játék kell neki). Mivel nincs játék, nincs magyarosítás, nincs betűstílus... :( Valami alternatív megoldás?
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Benny írta:
Vik írta:
A kérdésben benne van a válasz: a magyarításból.

Sejtettem, de most a játék éppen nincs nincs nálam, és egy darabig nem is kapom vissza ... :(
A magyarosítást csak a játék könyvtárába lehet telepíteni (nem elég a mappa, feltelepített játék kell neki). Mivel nincs játék, nincs magyarosítás, nincs betűstílus... :( Valami alternatív megoldás?
Nagyon sokszor emlegetem ezt az oldalt a gtahungaryn mint szerkesztő :lol:
Vendég

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hasbal írta:
Vik írta:
A kérdésben benne van a válasz: a magyarításból.
Nagyon sokszor emlegetem ezt az oldalt a gtahungaryn mint szerkesztő :lol:
Nagyon köszi, minden problémám megoldódott... Gondolod, nem ez volt az első, amin kerestem? Nem azért kértem segítséget, hogy megtaláljátok helyettem, hanem azért, hogy hátha valakinél ott figyel egy mappában és el tudja küldeni, vagy értelmes megoldást tud a problémámra... Mellesleg megvan a magyarítás, de a windows/fonts mappába nem tudom bemásolni, mert más kiterjesztésű. (TEX és FNT) ezek konvertálására találtam egy programot, de az meg nem működik... Magyarításon belül más fájltípust (mármint true type) sehol sem találtam. utána olvastam, és ez a két más kiterjesztésű fájl, valami tárolási módja a használható betűtípusnak ... igazából fogalmam sincs.
Benny

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Benny »

Az előbb elfelejtettem felhasználónevet írni :D
Vendég

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hali. Egy gondom van: elkezdtem játszani a Morrowind-al. Tök jó a játék, de egy valami nagyon idegesít: van az elején, hogy a csajnak a házában meg kell ölni a patkányokat. De nem tudok rajtuk semmit se sebezni :? Tud valaki valami trükköt, vagy megoldást, hogy hogy lehet rajta tutira sebezni? Előre is köszi :D
Sty

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Sty »

Sziasztok,

Nekem nem konkrétan a játékkal, hanem a hozzá tartozó szerkesztővel vannak nehézségeim.
Szeretnék benne csinálni magamnak egy kis házikót, a külseje már megvan és létrehoztam az interiort is, de az ajtón nem tudok sehogy bejutni. Hogy kell beállítani, hogy be tudjak menni rajta? Bármilyen segítség, leírás, kézikönyv, tutorial érdekelne. Előre is köszönöm
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sty írta:Sziasztok,

Nekem nem konkrétan a játékkal, hanem a hozzá tartozó szerkesztővel vannak nehézségeim.
Szeretnék benne csinálni magamnak egy kis házikót, a külseje már megvan és létrehoztam az interiort is, de az ajtón nem tudok sehogy bejutni. Hogy kell beállítani, hogy be tudjak menni rajta? Bármilyen segítség, leírás, kézikönyv, tutorial érdekelne. Előre is köszönöm
Elég részletes leírás található itt. Egyébként pedig az ajtóra dupla kattintva az egyik fülön (talán még a base object gombra kattintás után) be kell állítani, hova teleportáljon.
Sty

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Sty »

Vik írta:
Sty írta:Sziasztok,

Nekem nem konkrétan a játékkal, hanem a hozzá tartozó szerkesztővel vannak nehézségeim.
Szeretnék benne csinálni magamnak egy kis házikót, a külseje már megvan és létrehoztam az interiort is, de az ajtón nem tudok sehogy bejutni. Hogy kell beállítani, hogy be tudjak menni rajta? Bármilyen segítség, leírás, kézikönyv, tutorial érdekelne. Előre is köszönöm
Elég részletes leírás található itt. Egyébként pedig az ajtóra dupla kattintva az egyik fülön (talán még a base object gombra kattintás után) be kell állítani, hova teleportáljon.
Szia Vik,

Köszönöm kipróbálom és megnézem az oldalt is.
Sty

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Sty »

Odáig jutottam, hogy sikerül bemenni és kimenni a helységből, viszont a bejárati ajtó valamiért dupla. Először ki kell nyitnom az egyiket, hogy utána be tudjak menni a másikon :(
Valamilyen ötlet esetleg erre?
Tomi

ez bug???

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Hali. Elkezdtem játszani a játékkal. A harcosok céhében vagyok Ald Ruhn-ban, és azthiszem a 2. küldetés az, hogy el kell menni Sargonba.
Nomost... A problémám a következő:
Bemegyek a bányába, és van egy varázsló, akivel miután megharcoltam, nem tudok mozdulni, mert azt írja, hogy túl vagyok terhelve :x Lehet, hogy csak az a k***g rám varázsolt valamit, és meg kell várni, hogy elmúljon a hatása?(Ha egyáltalán elmúlik :| ) Vagy az egy bug lenne? Meg lehet oldani ezt valahogy?
Légyszi, segítsetek, mert tök jó a játék, a magyarosítás is tök jó, csak ez ne lenne :cry:
Köszi
Vendég

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szerintem csak annyi az egésznek a nyitja hogy mivel túl vagy terhelve, tele a tatyó stb.. nem tudsz megbmozdulni. Dobj ki valami nehéz értéktelen tárgyat és asszem menni fog :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: ez bug???

Hozzászólás Szerző: Vik »

Tomi írta:Hali. Elkezdtem játszani a játékkal. A harcosok céhében vagyok Ald Ruhn-ban, és azthiszem a 2. küldetés az, hogy el kell menni Sargonba.
Nomost... A problémám a következő:
Bemegyek a bányába, és van egy varázsló, akivel miután megharcoltam, nem tudok mozdulni, mert azt írja, hogy túl vagyok terhelve :x Lehet, hogy csak az a k***g rám varázsolt valamit, és meg kell várni, hogy elmúljon a hatása?(Ha egyáltalán elmúlik :| ) Vagy az egy bug lenne? Meg lehet oldani ezt valahogy?
Légyszi, segítsetek, mert tök jó a játék, a magyarosítás is tök jó, csak ez ne lenne :cry:
Köszi
Vannak olyan varázslatok, amik csökkentik az erődet. Ha helyre tudod állítani (varázslat/ital), akkor nem kell eldobálni a tárgyaidat.
Tomi

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Vendég írta:Szerintem csak annyi az egésznek a nyitja hogy mivel túl vagy terhelve, tele a tatyó stb.. nem tudsz megbmozdulni. Dobj ki valami nehéz értéktelen tárgyat és asszem menni fog :)
De az erőm 275 volt, most meg lement 7re :? :x :x
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Üdv, hirtelen nem tudom máshova írni, de nem tudja valaki miért nem elérhető a morrowindhq weblapja?
alma

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: alma »

Sziasztok!

Valaki megtudja nekem mondani hogy a magyarosításhoz muszáj-e feltelepíteni a kiegészítőket vagy megy anélkül is?? Ja és hogyan kell megcsinalni a magyarosítást?:$

Előre is Köszi! alma
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

alma írta:Sziasztok!

Valaki megtudja nekem mondani hogy a magyarosításhoz muszáj-e feltelepíteni a kiegészítőket vagy megy anélkül is?? Ja és hogyan kell megcsinalni a magyarosítást?:$

Előre is Köszi! alma
Megy nélkülük is. A "megcsinálást" hogyan érted? Így?
1
2
3
Hardon

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Hardon »

A Magyarítás jó az orosz verzióhoz is? Vagy a GOTY-hoz?

Amúgy a GOTY verzióban mind a két kieg benne van+alapjáték?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Hardon írta:A Magyarítás jó az orosz verzióhoz is? Vagy a GOTY-hoz?

Amúgy a GOTY verzióban mind a két kieg benne van+alapjáték?
Feltehetően jó, de a hangokat neked kell átalakítanod. Útmutatót az Elder Scrolls lapokon találsz. Második kérdésre a válasz: igen.
Horius

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Horius »

Üdv!

Lenne egy kérdésem. Ezt írja ki miután a magyarítást felraktam a GOTY verzióra:

One or plugins could not find the correct versions the master files they depend on. Errors may occur during load or game play. Check the "Warnings.txt" file for more information.

Contineu running executable?

Mi lehet a hiba?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Horius írta:Üdv!

Lenne egy kérdésem. Ezt írja ki miután a magyarítást felraktam a GOTY verzióra:

One or plugins could not find the correct versions the master files they depend on. Errors may occur during load or game play. Check the "Warnings.txt" file for more information.

Contineu running executable?

Mi lehet a hiba?
Az, hogy nem pont ugyanazzal a játékkal játszol, mint amihez készítették azt a modot, ami ezt a hibaüzenetet küldi. Egyébként nem kell foglalkozni vele.
asdasd

help

Hozzászólás Szerző: asdasd »

HOGY A PISCSÁBA KELL LETÖRÖLN EZT A SZR MAGYAROSÍTÁST MERT NINCS UNINSTALLJA????!!!!!
LÉCCI VKI HELP

CC
I :twisted: ASDASD
Válasz küldése