Segítség

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Pista

help

Hozzászólás Szerző: Pista »

Sziasztok!István vagyok és én is ugyanerre a kérdésre szeretnék választ kapni.
Bár asdasd egy kicsit csúnyán fogalmazott de ha nem lenne önkontrollom és a játék megszállottja lennék én is ezt mondanám.A magyarosítás alatt nem indul a mentés és így nem tudok játszani.
Kérlek segítsetek, várom válaszotokat.
Üdv
Pisti :geek:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: help

Hozzászólás Szerző: Vik »

Pista írta:Sziasztok!István vagyok és én is ugyanerre a kérdésre szeretnék választ kapni.
Bár asdasd egy kicsit csúnyán fogalmazott de ha nem lenne önkontrollom és a játék megszállottja lennék én is ezt mondanám.A magyarosítás alatt nem indul a mentés és így nem tudok játszani.
Kérlek segítsetek, várom válaszotokat.
Üdv
Pisti :geek:
Mivel te normális hangnemben tetted fel a kérdésed, neked válaszolok. Amennyiben nem indul el a mentett játékod a magyarítással, két dolgot tehetsz. 1. Megkeresed, mely modok azok, amelyek nem működnek a magyarítással, azokat kikapcsolod, és nélkülük játszol tovább. 2. Elindítod a magyarítás telepítőjét, és eltávolítod. (Másik megoldás, hogy a vezérlőpulton kiválasztod a telepített programok eltávolítását, és azon belül választod ki a magyarítást, majd azt mondod, hogy távolítsa el a géped.)
orchi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. júl. 20., kedd 12:45

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: orchi »

Kedves Mindenki! Az lenne a problémám, hogy a morrowind patch v1.6.4-gyel egyáltalán nem működik a magyarítás. A többire is kiír hibaüzenetet, de vígan fut a játék. Van erre valami orvosság? Vagy van értelme egyáltalán ennek a patch-nek? Azt olvasom mindenhol hogy rengeteg hibát kijavít.
Válaszokat köszi
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

orchi írta:Kedves Mindenki! Az lenne a problémám, hogy a morrowind patch v1.6.4-gyel egyáltalán nem működik a magyarítás. A többire is kiír hibaüzenetet, de vígan fut a játék. Van erre valami orvosság? Vagy van értelme egyáltalán ennek a patch-nek? Azt olvasom mindenhol hogy rengeteg hibát kijavít.
Válaszokat köszi
Igen, hozzá kellene igazítani a magyarításhoz, jobb esetben lefordítani az egészet. Majd meglátjuk, lesz-e belőle valami. Egyébként a foltokat azért szokták kiadni, hogy kijavítsák a hibákat, csak hát az angol nyelvű foltok a magyarításban levő dolgokat is angol nyelvűre változtatják, plusz van bőven a magyarításhoz készített javító folt a telepítőben meg az oldalunkon is...
Hardon
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010. jún. 8., kedd 19:52

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Hardon »

Helllooo!

Az E3-on mi volt a Bethesda Softworks meglepetése? Az új Fallout? Mert a TES V-ről semmit se látok,hogy lenne.
Vendég

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vendég »

szasztok!

felraktam a magyarítást, de kiír valamit h you need to load mittomén milyen file ....:( tudnátok segíteni??mi lehet a baj?
Vendég

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vendég »

pontosabban ezt írja ki: you need top load at least one .esm or .esp file to run morrowind
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vendég írta:pontosabban ezt írja ki: you need top load at least one .esm or .esp file to run morrowind
Mondjuk mert be kéne kapcsolni az adatfájlok részben a morrohun fájlt
zolka97

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: zolka97 »

Én nem rég kezdtem a the elder scroll IV obliviont és azt kérdezem mi az a HEXADECIMÁLIS SORSZÁM már halottam róla pár dolgot hogy a dvd borítóján van de nekem nincs olyan vki megtudná adni azoka a a számokat :?: :?: :|
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

zolka97 írta:Én nem rég kezdtem a the elder scroll IV obliviont és azt kérdezem mi az a HEXADECIMÁLIS SORSZÁM már halottam róla pár dolgot hogy a dvd borítóján van de nekem nincs olyan vki megtudná adni azoka a a számokat :?: :?: :|
A hexadecimális szám 16-os számrendszerben ábrázolt számot jelent. Pl. 2010 16-os számrendszerben így néz ki: 07d6. Azt mondjuk nem tudom, ennek mi köze van az Oblivion DVD borítójához.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Halljátok nektek is a bejelentett támadó webhelyet ír ha a tesnexus-ra felmentek? A Google szerint Malicious software includes 2 trojan(s), 2 exploit(s). Successful infection resulted in an average of 2 new process(es) on the target machine. Ez éppenséggel Firefoxon van de ugyan ez Google Chrome-on is a helyzet. Egyedül az Internet Explorer hozza be.
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: danimester »

Nekem nem ír ki semmi ilyesmit.
Lord-Jack

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Lord-Jack »

De nekem igen.Én figyelmen kívül hagyom és a letöltés meggátolását is sikerült feltörnöm.
De még mindig nem tudok úgy regelni TESNEXUSRA hogy le tudjam tölteni a 2megánál nagyobb fájlokat.
Viszont PlanetElderScrolls-on /FilePlanet/ már az oldalra is regeltem így mindenet ami van le tudok tölteni.Így sokkal jobb a Morrowindes térkép.A kontinens jól néz ki.Oblivionban pedig túl nagy lett a Pörölyföld, de szép!
Lord-Jack

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Lord-Jack »

Danimester, te hogy csináltad azt a modot?Úgy részeletesen el tudnád magyarázni nekem?
Ja és megvan hogy kell tesnexusra regelni.
Ramza

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Ramza »

Sziasztok!

Nekem az az egyetlen nagy kérdésem lenne, hogy letöltöttem a magyarosítást, minden elindult, de viszont a magyarosítás mellékleteit ( végig játszások leírására ) nincs olyan program, ami feltudná ismerni a fájlokat, amik pdf formátumban vannak megadva.

Az lenne a kérdésem, hogy tud valaki egy programot ajánlani, ami esetleg felismeri a fájlt, és én is eltudnám olvasni? :shock:

Köszi!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ramza írta:Sziasztok!

Nekem az az egyetlen nagy kérdésem lenne, hogy letöltöttem a magyarosítást, minden elindult, de viszont a magyarosítás mellékleteit ( végig játszások leírására ) nincs olyan program, ami feltudná ismerni a fájlokat, amik pdf formátumban vannak megadva.

Az lenne a kérdésem, hogy tud valaki egy programot ajánlani, ami esetleg felismeri a fájlt, és én is eltudnám olvasni? :shock:

Köszi!
Adobe Acrobat Reader biztosan megnyitja.
Ramza

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Ramza »

Igen, működik, köszi szépen!
Barbi.

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Barbi. »

Helóka. Volna egy kis problémám ezzel a játékkal. A morrowind -el. Meg tudnátok nekem mondani hogy mi van akkor, ha valamelyik karakter tulajdonságot, pl az erőt pirossal jelöli? És mit tehetek ellene?
Köszi.
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Azt jelenti, hogy az értéke valami miatt lecsökkent. Lehet, hogy valamilyen betegség miatt, ilyenkor meg kell gyógyulni (megfelelő típusú betegséggyógyító itallal, varázslattal vagy oltárnál). Ritkábban lehet a csökkenés oka tulajdonságelszívó varázslat, ilyenkor a megfelelő tulajdonság-helyreállító (pl. erőhelyreállító) ital vagy varázslat a megoldás.
CrossKamui
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. jan. 11., kedd 21:12

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: CrossKamui »

Sziasz mindenkni ^^
Először is köszönöm a fordítást a fordítóknak :D Nagyon vagány.
1.) Lenne egy picuri problémám. Megpróbáltam ügyeskedni TES-ben egy picit. Belső cellát hogy kötök össze a külvilággal ?( pl: Balmorába egy lejáró földalá ).
2.) Mire kell vigyázni pluginkészítésnél, hogy ne ütközzenek a dolgok Morrowind világával? (Pl. az adatbázisban ha módosítom egy bizonyos típusú konténer térfogatát -maxsúly- akkor ez bekavar-e)

U.I. Kettőssel kapcsolatban... amikor módosítottam egy plugint (újrabútorozás) utána az inventoryban bekavart pl Fegyverek helyett sWeapons... meg ilyenek... miért lehetett? Köszönöm előre is ^^ :D :geek:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Na kész, elegem van, négy napja szenvedek a fordítással.
MGE-vel és Expanded 2009-cel próbálkoztam. Ma jutottam el odáig, hogy működik a játék. De mihelyst ráteszem a magyarítást, mindenféle cellahibára hivatkozik... mi a francot csináljak?
Could not find sound 'wind calm1' in load for region 'Felsaad Coast Region'.
Could not find sound 'wind calm2' in load for region 'Felsaad Coast Region'.
Could not find sound 'wind calm3' in load for region 'Felsaad Coast Region'.
Could not find sound 'wind calm4' in load for region 'Felsaad Coast Region'.
Could not find sound 'wind calm5' in load for region 'Felsaad Coast Region'.
Could not find sound 'rumble1' in load for region 'Moesring Mountains Region'.
Could not find sound 'rumble2' in load for region 'Moesring Mountains Region'.
Could not find sound 'rumble3' in load for region 'Moesring Mountains Region'.
Could not find sound 'rumble4' in load for region 'Moesring Mountains Region'.
Could not find sound 'howl5' in load for region 'Moesring Mountains Region'.
Could not find sound 'wind des1' in load for region 'Moesring Mountains Region'.
Could not find sound 'wind des2' in load for region 'Moesring Mountains Region'.
Could not find sound 'wind des3' in load for region 'Moesring Mountains Region'.
Could not find sound 'wind des4' in load for region 'Moesring Mountains Region'.
Could not find sound 'wind trees4' in load for region 'Isinfier Plains Region'.
Could not find sound 'wind calm1' in load for region 'Isinfier Plains Region'.
Could not find sound 'wind calm2' in load for region 'Isinfier Plains Region'.
...
Global variable "Random100" not found for dialogue type Voice
Info "EMPTY"
Race "Imperial" not found for dialogue type Voice
Info "EMPTY"
...
Info "EMPTY"
Object "elone" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Object "keel_raniur" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Object "throknolf the craven" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Object "fryfnhild" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Object "hjotra the peacock" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Object "Kirginia" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
...
Info "EMPTY"
Cell "Ministry of Truth, Hall of Processing" not found for dialogue type Greeting
Info "EMPTY"
Cell "Ministry of Truth, Hall of Processing" not found for dialogue type Greeting
Info "EMPTY"
Cell "Ministry of Truth, Hall of Processing" not found for dialogue type Greeting
Info "EMPTY"
Cell "Ginith Ancestral Tomb" not found for dialogue type Greeting
...
Cell "Pelagiad, South Wall" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Cell "Erabenimsun Camp" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Cell "Vivec, Guild of Mages" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Cell "Vivec, Guild of Mages" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Cell "Sadrith Mora, Telvanni Council House" not found for dialogue type Topic
Info "EMPTY"
Expression Error Unable to find cell id "Odai-fennsµk" in script Strong_Build1_H.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:Na kész, elegem van, négy napja szenvedek a fordítással.
MGE-vel és Expanded 2009-cel próbálkoztam. Ma jutottam el odáig, hogy működik a játék. De mihelyst ráteszem a magyarítást, mindenféle cellahibára hivatkozik... mi a francot csináljak?
Meg kell nézni, melyek azok a beépülők, amik nem működnek együtt a magyarítással, és el kell döntened, melyik a fontosabb; azt használd.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Aszongya:

Kód: Egész kijelölése

,,Expression Error Unable to find cell id "HollA\-szikla" in script ColonyEstate Timer.
Ezzel most a mi a fenét kezdjek? Még próbálgatom kikapcsolni a modokat, már csak annyit ír ki indításkor, hogy feljegyzett pár hibát a warnings.txt-be, és semmi más, de még mindig nem indul a játék.
Jó lenne minél előbbi segítség, ha nem gond...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:Aszongya:

Kód: Egész kijelölése

,,Expression Error Unable to find cell id "HollA\-szikla" in script ColonyEstate Timer.
Ezzel most a mi a fenét kezdjek? Még próbálgatom kikapcsolni a modokat, már csak annyit ír ki indításkor, hogy feljegyzett pár hibát a warnings.txt-be, és semmi más, de még mindig nem indul a játék.
Jó lenne minél előbbi segítség, ha nem gond...
Van egy "Holló-szikla" nevű cella a magyarításban, ami nem tetszik valamelyik beépülőnek. Sajnos ezt csak úgy lehet kiszűrni, hogy egyesével ki/be kapcsolgatod őket, és megnézed, működik-e a játék. Bloodmoonjavitas.esp-t használod?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta: Van egy "Holló-szikla" nevű cella a magyarításban, ami nem tetszik valamelyik beépülőnek. Sajnos ezt csak úgy lehet kiszűrni, hogy egyesével ki/be kapcsolgatod őket, és megnézed, működik-e a játék. Bloodmoonjavitas.esp-t használod?
Pontosan ezt csináltam, és a Pluginok témában (azaz, vagy több mint fél órával ezelőtt :) ), egy hét szenvedés után megszületett a várva várt eredmény. :D
s

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: s »

Leszedtem az 568.40 MB-os magyarítást, de amikor elindítanám, akkor kiírja hogy leáll. Utána is megpróbáltam, de ugyanazt írta ki. Mit csináljak?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

s írta:Leszedtem az 568.40 MB-os magyarítást, de amikor elindítanám, akkor kiírja hogy leáll. Utána is megpróbáltam, de ugyanazt írta ki. Mit csináljak?
Van, akinek nem hajlandó működni. Töltsd le még egyszer, és próbáld azt telepíteni, hátha úgy jó lesz.
Vendég

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Üdvözlet!

Minap megvettem a Morrowind régi, két CD-s verzióját pár 100 Ft-ért. Ez a verzió nem tartalmazza egyik kiegészítőt sem. Feltettem rá az 1.20722 patch-t (az e fölöttiekhez már kell legalább a Tribunal). Ezek után letöltöttem tőletek a magyarítást, de nem működik. A játék angol nyelven gond nélkül elindul. A kérdésem az, hogy ez azért lehet, mert a fordítás tartalmazza a két kiegészítő anyagát is, amit nálam nem talál? Ha ez a hiba oka, le lehet tölteni olyan magyarítást, ami csak az alapjáték anyagát tartalmazza?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Üdvözlet!

Minap megvettem a Morrowind régi, két CD-s verzióját pár 100 Ft-ért. Ez a verzió nem tartalmazza egyik kiegészítőt sem. Feltettem rá az 1.20722 patch-t (az e fölöttiekhez már kell legalább a Tribunal). Ezek után letöltöttem tőletek a magyarítást, de nem működik. A játék angol nyelven gond nélkül elindul. A kérdésem az, hogy ez azért lehet, mert a fordítás tartalmazza a két kiegészítő anyagát is, amit nálam nem talál? Ha ez a hiba oka, le lehet tölteni olyan magyarítást, ami csak az alapjáték anyagát tartalmazza?
Emlékeim szerint a telepítőben nem kötelező kijelölni a kiegészítők magyarítását is. Sokkal inkább az lehet a baja, amit a warnings.txt-be írt a játék.
Adam

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Adam »

Sziasztok! :)
Úgy döntöttem elölről kezdem a morrowindet megint és azt szeretném megkérdezni, hogy olvasgatom, hogy van több nehézséget beállító plugin. Ti melyiket ajánljátok?
Másik: Hogy lehet a magyarosítást kiemelni a többi plugin fölé? Mármint, ha több plugint felrakok, akkor lehet pár szöveg újra angol lesz. El lehet valahogy érni, hogy a magyar plugin-nek legyen nagyobb piorítása a többi szöveg fölött?

Köszi! :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Adam írta:Sziasztok! :)
Úgy döntöttem elölről kezdem a morrowindet megint és azt szeretném megkérdezni, hogy olvasgatom, hogy van több nehézséget beállító plugin. Ti melyiket ajánljátok?
Másik: Hogy lehet a magyarosítást kiemelni a többi plugin fölé? Mármint, ha több plugint felrakok, akkor lehet pár szöveg újra angol lesz. El lehet valahogy érni, hogy a magyar plugin-nek legyen nagyobb piorítása a többi szöveg fölött?

Köszi! :)
Nem, mivel a Morrowind magyarítás az .esm állományokat változtatja meg, a beépülők pedig azokra építkeznek.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta: Nem, mivel a Morrowind magyarítás az .esm állományokat változtatja meg, a beépülők pedig azokra építkeznek.
Hát pedig elég sok angol mondat maradt nekem is! :D
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Pedig? Pontosan AZÉRT, mert nem lehet (a magyarítást a pluginok fölé helyezni).
gukcsa1
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. feb. 11., pén. 8:56

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: gukcsa1 »

Sziasztok Láma vagyok :mrgreen: Egy kis segítségere lenne szükségem. Megvettem a Morrowind két CD-s alapjáték verzióját kiegészítők nélkül. 1.20722 patch van fent. Szerettem volna telepíteni hozzá a morrohun magyarítást de a telepítés közben Setup.exe hibával leáll. Mi lehet a hiba oka?
A patch-t és a hivatalos pluginokat a magyarítás előtt vagy utána telepítsem? Segítséget előre is köszönöm!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

gukcsa1 írta:Sziasztok Láma vagyok :mrgreen: Egy kis segítségere lenne szükségem. Megvettem a Morrowind két CD-s alapjáték verzióját kiegészítők nélkül. 1.20722 patch van fent. Szerettem volna telepíteni hozzá a morrohun magyarítást de a telepítés közben Setup.exe hibával leáll. Mi lehet a hiba oka?
Valószínűleg ugyanaz, mint ami már sokszor előkerült a fórumon. Mélyen a telepítő magjában van egy hiba, ami néha megakadályozza a telepítést. Egyetlen ellenszer ismert rá: le kell tölteni még egyszer a telepítőt.
A patch-t és a hivatalos pluginokat a magyarítás előtt vagy utána telepítsem? Segítséget előre is köszönöm!
Előtte.
gukcsa1
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. feb. 11., pén. 8:56

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: gukcsa1 »

Köszönöm a segítséget! Feltelepítettem ismét (patch telepítése után), ezuttal nem volt hibaüzenet (elvileg föltelepült), de a játék angol nyelvű maradt. A data file-ok között nem látok magyarítás esp.-filet. Van külön esp file, vagy a morrowind.esm filet módosítja?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

gukcsa1 írta:Köszönöm a segítséget! Feltelepítettem ismét (patch telepítése után), ezuttal nem volt hibaüzenet (elvileg föltelepült), de a játék angol nyelvű maradt. A data file-ok között nem látok magyarítás esp.-filet. Van külön esp file, vagy a morrowind.esm filet módosítja?
A Morrowind magyarításhoz csak magyarjavitas.esp van, egyébként a morrowind.esm-et módosítja.
Gombaferi01
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. feb. 28., hétf. 18:17

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Gombaferi01 »

Hali szeretnék egy hibát bejelenteni ami több mint bizonyos hogy az én gépemmel van ,vagy nem.
Ezzel egy időben segítséget is kérnék .
Az a gondom hogy fölrakom a játékot a kiegészítőkkel együtt ,jelzem a boltban vettem ,felrakom a magyarítást és miután a betöltés gombra kattintok kiírja , hogy hiba. Amikor viszont magyarítás nélkül játszok, akadály mentesen fut a program .
Ezt hogyan lehetne orvosolni? Előre is köszi.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gombaferi01 írta:Hali szeretnék egy hibát bejelenteni ami több mint bizonyos hogy az én gépemmel van ,vagy nem.
Ezzel egy időben segítséget is kérnék .
Az a gondom hogy fölrakom a játékot a kiegészítőkkel együtt ,jelzem a boltban vettem ,felrakom a magyarítást és miután a betöltés gombra kattintok kiírja , hogy hiba. Amikor viszont magyarítás nélkül játszok, akadály mentesen fut a program .
Ezt hogyan lehetne orvosolni? Előre is köszi.
Kicsit lehetne pontosítani, hogy milyen hibát ír ki? Warnings.txt-ben mi van?
Gombaferi01
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. feb. 28., hétf. 18:17

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Gombaferi01 »

Vik:Mivel nem nagyon tudtam mit csinálni tegnap, a magyarított Morrowindet felül írtam a biztonsági mentéssel és most megnéztem a Warnings. txt-t és ez volt benne:
Texture "Textures\Tx_RM_rock_01.tga" count 3.
Texture "Textures\_land_default.tga" count 3.
Texture "Textures\Tx_wood_weathered_rings.dds" count 2.

Töltsem le és rakjam fel újra a magyarítást ?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gombaferi01 írta:Vik:Mivel nem nagyon tudtam mit csinálni tegnap, a magyarított Morrowindet felül írtam a biztonsági mentéssel és most megnéztem a Warnings. txt-t és ez volt benne:
Texture "Textures\Tx_RM_rock_01.tga" count 3.
Texture "Textures\_land_default.tga" count 3.
Texture "Textures\Tx_wood_weathered_rings.dds" count 2.

Töltsem le és rakjam fel újra a magyarítást ?
Fölösleges, ezek nem hibák, csak figyelmeztetések. Nem kell velük foglalkozni. Akkor nézd meg a warnings.txt-et, amikor a magyarítással próbálsz játszani.
Gombaferi01
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. feb. 28., hétf. 18:17

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Gombaferi01 »

Vik: Köszi mindent ,de most már rájöttem a keleti kérdés nyitjára.
Rosszul raktam fel a magyarítást és most már tökéletesen megy magyarul is.
Na de nem is ez a lényeg hanem az ,hogy hálám üldözzön.(Azért vigyázz magadra mert nagyon szívós hálám van:))
Szóval kösz mindent hali.
KINY

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: KINY »

Hali!

Telepítettem a Morrowindet, és szeretném a magyarosítását is, de nem műkődik. Az Esm és esp fájlok után kiabál, de nem tudom hogy hol van az az "adatfájlok ahol be kell pipálni őket".
Én csak a telepítésnél látok pipálni valókat,méghozzá a javításokat(amcsi vagy magyar), kiegészítők, pluginok (ott a küldik vannak felsorolva) térképek,végigjátszás, betűtipusok. Késsz.
Úgyhogy segítsetek légysziiii,értelmesen ,mint egy 3 évesnek elmagyaráznátok?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

KINY írta:Hali!

Telepítettem a Morrowindet, és szeretném a magyarosítását is, de nem műkődik. Az Esm és esp fájlok után kiabál, de nem tudom hogy hol van az az "adatfájlok ahol be kell pipálni őket".
Én csak a telepítésnél látok pipálni valókat,méghozzá a javításokat(amcsi vagy magyar), kiegészítők, pluginok (ott a küldik vannak felsorolva) térképek,végigjátszás, betűtipusok. Késsz.
Úgyhogy segítsetek légysziiii,értelmesen ,mint egy 3 évesnek elmagyaráznátok?
Persze. Elindítod a Morrowind Launchert.exe-t, második sorban van az Adatfájlok menüpont, azt kiválasztod. A megjelenő listából pedig kijelölöd, ami kell. Legalább a morrowind.esm és magyarjavitas.esp-re szükség van. Kijelölni a négyzetben történő dupla kattintással lehet.
Jutocs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. ápr. 3., vas. 19:40

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Jutocs »

Nálam az Smb kiegészítő vacakol...több féle képpen feltelepítettem...firemontos ostromot lazán felnyomtam, Creeper feljavítása is lazán ment, de ennél semmi változás!
Ennél mindig kiír valami hibát...Balmorát teljesen bejártam a legapróbb sufniig mindent...de sehol sincs az a figura akinél be lehetne ruházni a mozgó bázisra...
Kiny

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Kiny »

Vik, köszi a segítséget, meg is találtam, hogy hol kell pipálgatni, de csak az esm van ott és be is van pipálva. A többi sor tök üres...elszúrtam valamit a telepítésnél?
Kool

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Kool »

Sziasztok!
Lenne egy gondom. Felrakom cakli-pakli a Morrowindet kiegekkel, meg néhány az oldalon letöltések közt talált pluginnal. Persze a pluginok eredetijét szedtem le. Új játékot akarok kezdeni, amikor hibát ír ki, hogy nem találja a Koal-barlang bejárat nevű cellát, és az ehhez tartozó srciptet sem. Olvastam máshol, hogy át kell írni, de már az egész délutánom ráment, hogy midig újraindítom a játékot, kijavítom, újra indítom. Mi lehet a gond?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kool írta:Sziasztok!
Lenne egy gondom. Felrakom cakli-pakli a Morrowindet kiegekkel, meg néhány az oldalon letöltések közt talált pluginnal. Persze a pluginok eredetijét szedtem le. Új játékot akarok kezdeni, amikor hibát ír ki, hogy nem találja a Koal-barlang bejárat nevű cellát, és az ehhez tartozó srciptet sem. Olvastam máshol, hogy át kell írni, de már az egész délutánom ráment, hogy midig újraindítom a játékot, kijavítom, újra indítom. Mi lehet a gond?
Az lehet a gond, hogy vagy nem használod a különféle magyarjavitas.esp-k legfrisebb változatait (a pluginok között fönt vannak), vagy olyan beépülőt is használni akarsz, ami nem működik együtt a magyarítással.
Kool

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Kool »

Az lehet a gond, hogy vagy nem használod a különféle magyarjavitas.esp-k legfrisebb változatait (a pluginok között fönt vannak), vagy olyan beépülőt is használni akarsz, ami nem működik együtt a magyarítással.[/quote]

Kösz a segítséget, akkor próbálkozok rájönni melyik kis gané lehet az. :twisted:
Jutocs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. ápr. 3., vas. 19:40

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Jutocs »

Nálam 2 szer kérte a telepítő lemezt a hivatalos modok magyarosításakor...mindig kiírja, hogy mit kér éppen!:-)
Válasz küldése