Segítség

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
ALB

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: ALB »

SZiasztok lenne egy kérdésem az oblivionnak a kiegészitöihez a magyarositást nem birom letölteni ? MERT NEKEM NEM MENTI EL ÉS NEM IS INDITJA EL ELMEGY 100 IG UTÁNA MEG VALAMI SECURITY VAGY NEM TUDOM MIT KIÍR ÉS AKKOR VALAMIT ROSSZUL CSINÁLOK ?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

ALB írta:SZiasztok lenne egy kérdésem az oblivionnak a kiegészitöihez a magyarositást nem birom letölteni ? MERT NEKEM NEM MENTI EL ÉS NEM IS INDITJA EL ELMEGY 100 IG UTÁNA MEG VALAMI SECURITY VAGY NEM TUDOM MIT KIÍR ÉS AKKOR VALAMIT ROSSZUL CSINÁLOK ?
Igen, beragadt nálad a Caps Lock, pedig nem kell kiabálni.

Ha a "security" alatt "forbidden" feliratot értesz, és letöltésgyorsítóval próbálkoztál, akkor letiltott az oldal, mielőtt tönkretetted volna.
szegecs
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. ápr. 29., pén. 12:11

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: szegecs »

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, az NPC-kel kapcsolatban. Nálatok is „feledékenyek”?
Már úgy értem hogy amikor először találkozol velük, szépen bemutatkoznak stb.
Amikor pár nap múlva (teszem azt utazgatás után) visszamész beszélni velük, újból bemutatkozik vagy „Nem hiszem hogy találkoztunk volna”, „Új vagy itt” stb. szöveg van.
Kereskedők majdnem mind elfelejtik, hogy már üzleteltünk. A respektációs szint (kedvteltség) visszaáll alapértékre. Vagy említhetném Larrius Varrot a holdpille erődben a „vérfürdős” küldivel. Rég megcsináltam, gyűrűt megkaptam, ok. Pár nap múlva azzal fogad, hogy munka lenne, de amikor rákérdezek egyből mondja, hogy felejtsem el stb-stb.
Az egyszerű járókelők is vegyes képet mutatnak, valaki emlékszik valaki nem.
Egyébként minden rendben megy, ezt leszámítva.

Ez nálatok is így van?
Reboot

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Reboot »

Ez jó. Nem szeretem a Crysis-t. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy a Morrowindben olyat, hogy tudok, hogy csinálok egy embert (ez megvan), beteszem egy helyre (ez is), és olyan küldetéseket csinálok neki, hogy hozz X dologból Y mennyiséget?
Lizard

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Lizard »

Elég régen érkezett ide az utolsó hozzászólás, azért remélem még él a topic.
(Miután játszottam az Oblivionnal, gondoltam, kipróbálom azt a játékot , amiből kifejlődött...)

Mivel nem vagyok egy számítógépbetyár, lehet, hogy valami egyszerű dogot szúrtam el.
Amikor felteszem a magyarosítást és elindítom, nem enged tovább a menübe (.esm meg. ess fileokat hiányol).
Mit tegyek?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lizard írta:Elég régen érkezett ide az utolsó hozzászólás, azért remélem még él a topic.
(Miután játszottam az Oblivionnal, gondoltam, kipróbálom azt a játékot , amiből kifejlődött...)

Mivel nem vagyok egy számítógépbetyár, lehet, hogy valami egyszerű dogot szúrtam el.
Amikor felteszem a magyarosítást és elindítom, nem enged tovább a menübe (.esm meg. ess fileokat hiányol).
Mit tegyek?
Az indító menüben kapcsold be legalább a morrowind.esm-et meg a magyarjavitas.esp-t.
Lizard

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Lizard »

Gondoltam, hogy valami hasonlóan triviális lesz...
Köszönöm a különösen gyors és nem leszóló választ! :D
Avatar
Barni97
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. feb. 13., vas. 20:34

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Barni97 »

Sziasztok! Lenne két kérdésem.
1. Újra szeretném telepíteni a Morrowindet, de a Construction Settel készítettem néhány plugin fájlt a játékhoz és az lenne a kérdésem, hogy ha ezeket a fájlokat kimásolom egy külön mappába a data files mappából, majd letörlöm a Morrowindet minden kiegészítőjével, meg egyébb dolgaival együtt. Később vissza telepítem a játékot a kiegészítőivel meg a magyarítással együtt. Majd vissza másolom a data files mappába a plugint és a launcherben benyomom, akkor működni fog a játékban? (Nem lenne túl kellemes mindent újra szerkeszteni :( )

2. Tudna valaki írni egy oldalt ahol megtalálhatnám a Construction Set pontos használatának a magyar leírását? Van néhány dolog ami még nem teljesen tiszta.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Barni97 írta:Sziasztok! Lenne két kérdésem.
1. Újra szeretném telepíteni a Morrowindet, de a Construction Settel készítettem néhány plugin fájlt a játékhoz és az lenne a kérdésem, hogy ha ezeket a fájlokat kimásolom egy külön mappába a data files mappából, majd letörlöm a Morrowindet minden kiegészítőjével, meg egyébb dolgaival együtt. Később vissza telepítem a játékot a kiegészítőivel meg a magyarítással együtt. Majd vissza másolom a data files mappába a plugint és a launcherben benyomom, akkor működni fog a játékban? (Nem lenne túl kellemes mindent újra szerkeszteni :( )
Igen, de ha más dolgot is használsz, nem csak az .esp-ket, akkor azokról is érdemes biztonsági mentést készíteni.
2. Tudna valaki írni egy oldalt ahol megtalálhatnám a Construction Set pontos használatának a magyar leírását? Van néhány dolog ami még nem teljesen tiszta.
Már jó ideje nem működik a Gumininja oldal, de ha szerencséd van, akkor a végigjátszásba ez a cikk is bekerült.
Avatar
Barni97
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. feb. 13., vas. 20:34

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Barni97 »

Vik írta:
Barni97 írta:Sziasztok! Lenne két kérdésem.
1. Újra szeretném telepíteni a Morrowindet, de a Construction Settel készítettem néhány plugin fájlt a játékhoz és az lenne a kérdésem, hogy ha ezeket a fájlokat kimásolom egy külön mappába a data files mappából, majd letörlöm a Morrowindet minden kiegészítőjével, meg egyébb dolgaival együtt. Később vissza telepítem a játékot a kiegészítőivel meg a magyarítással együtt. Majd vissza másolom a data files mappába a plugint és a launcherben benyomom, akkor működni fog a játékban? (Nem lenne túl kellemes mindent újra szerkeszteni :( )
Igen, de ha más dolgot is használsz, nem csak az .esp-ket, akkor azokról is érdemes biztonsági mentést készíteni.
2. Tudna valaki írni egy oldalt ahol megtalálhatnám a Construction Set pontos használatának a magyar leírását? Van néhány dolog ami még nem teljesen tiszta.
Már jó ideje nem működik a Gumininja oldal, de ha szerencséd van, akkor a végigjátszásba ez a cikk is bekerült.
Köszönöm a választ. Meg is csináltam az újra telepítést és működnek a pluginjaim. :D
A Construction Settel meg egyenlőre nem foglalkozom. Mert most a játékra koncentrálok.
doctor
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. júl. 30., szomb. 16:23

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: doctor »

Helló,
Azt szeretném megkérdezni hogy van e bármilyen speciális teendő a magyarosítás telepítésével.
Teljesen új vagyok ebben a játékban gyakorlatilag ott tartok h elindítottam egyszer a játékot hogy megnézzem a widescreen patchot.
Game of the year változatát használnám a játéknak. 1.6.1820 patchal.
Amit csináltam. Feltelepítettem a 3 játékot. Ezekre pedig a fordítást. A javításokon kívül minden pipát kipipáltam. A tribunal illetve bloodmoon helyét megadtam. A forítás felment. Elindítottam a launchert majd adatfájlok menüpontban mindent kipipáltam. És itt kezdődik a probléma. Indításkor minden alkalommal kapok egy hiba üzenetet Yes No Yes to all lehetőségekkel. És egy warnings.txt-t is kapok a játék könyvtárába.
Ez a fájl tartalma:
Miért van ez vagy mit jelent ez?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

doctor írta:Helló,
Azt szeretném megkérdezni hogy van e bármilyen speciális teendő a magyarosítás telepítésével.
Teljesen új vagyok ebben a játékban gyakorlatilag ott tartok h elindítottam egyszer a játékot hogy megnézzem a widescreen patchot.
Game of the year változatát használnám a játéknak. 1.6.1820 patchal.
Amit csináltam. Feltelepítettem a 3 játékot. Ezekre pedig a fordítást. A javításokon kívül minden pipát kipipáltam. A tribunal illetve bloodmoon helyét megadtam. A forítás felment. Elindítottam a launchert majd adatfájlok menüpontban mindent kipipáltam. És itt kezdődik a probléma. Indításkor minden alkalommal kapok egy hiba üzenetet Yes No Yes to all lehetőségekkel. És egy warnings.txt-t is kapok a játék könyvtárába.
Ez a fájl tartalma:
Miért van ez vagy mit jelent ez?
Azért van a "One of the files..." kezdetű sok egyforma hibaüzenet, mert később készült a magyarított morrowind.esm, mint azok a beépülők, amik a felsorolásban vannak. Nem kell velük foglalkozni, elég a "yes to all" választ megadnod. Az utolsó két hibaüzenet oka tisztázatlan, de azokkal sem kell foglalkozni.
Hungladiator

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Hungladiator »

Üdv! A bájolással kapcsolatban lenne némi kérdésem:
Azt szeretném kérdezni hogy van-e lehetőség, vagy addon arra hogy én több lélekkő erejét fektessem bele egy fegyver, vagy ruha megbűvölésébe?
Ugyanígy az oblivioni pecsétekre is értem hogy van-e lehetőség többel is felruházni egy tárgyat, vagy már egy megbűvölt tárgyra lehet e pecsétkövet rakni vagy fordítva? Válaszotokat előre is köszönöm, és ha egy nagyon hülye kérdést írtam le akkor viszont elnézéseteket kérem! :mrgreen:
Miki

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Miki »

Hali.

Oblivion,Morrowindet hol tudnám megrendelni?Mert pár oldalon meglehet de azt mondják hogy nem kapták meg.
11-11-11

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

szerintetek megéri itt meg venni? :?:

http://www.supergamer.hu/the-elder-scro ... -6772.html

az a komment engem idegesít. :roll: :cry: :cry:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Miki írta:Hali.

Oblivion,Morrowindet hol tudnám megrendelni?Mert pár oldalon meglehet de azt mondják hogy nem kapták meg.
CD-Galaxis megbízható szállító, de náluk csak ritkán érhető el. Vaterán érdemes megnézni, de csak olyantól szabad rendelni, aki megbízható a visszajelzések alapján. Ha más nem, akkor marad a Steam.
Miki

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Miki »

Vik írta:
Miki írta:Hali.

Oblivion,Morrowindet hol tudnám megrendelni?Mert pár oldalon meglehet de azt mondják hogy nem kapták meg.
CD-Galaxis megbízható szállító, de náluk csak ritkán érhető el. Vaterán érdemes megnézni, de csak olyantól szabad rendelni, aki megbízható a visszajelzések alapján. Ha más nem, akkor marad a Steam.
köszi,vaterán megnézem,hátha lesz
Miki

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Miki »

Max írok annak a supergamernek hogy van-e tudnak-e szerezni.
Shirokko

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Shirokko »

Sziasztok! Felraktam a magyarítást és minden működik kivéve egy dolgot. Játék közben egyáltalán nem mutatja a térképet. Hogy lehetne ezt megoldani? Köszi.
Gyurma007
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. jan. 16., hétf. 10:50

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Gyurma007 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a SKYRIM-ben mozgásnál nem tudom, hogy a földön gurulást hogy kell csinálni, milyen kombinációval lehet?
Előre is nagyon köszönöm.
zsoltcraft

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: zsoltcraft »

HALI azt akarnám kérdezni hogy én le töltöttem a morrowindet és hozzá a magyaritást és a magyaritás kér valami másik játékot valamit kér tudom csak a neve nem jut eszembe na mind1 mit csináljak(meg nem vehetem mert falubal akok :( )
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: TGWH »

zsoltcraft írta:HALI azt akarnám kérdezni hogy én le töltöttem a morrowindet és hozzá a magyaritást és a magyaritás kér valami másik játékot valamit kér tudom csak a neve nem jut eszembe na mind1 mit csináljak(meg nem vehetem mert falubal akok :( )
A két kiegészítőt kéri, de világosan, magyarul le van írva, mi a teendő. Vagy felteszed a két kieget, vagy nem pipálod ki, amikor telepíted a magyarítást.

Gyurma007, Morrowind magyarítás témának mi köze a Skyrimhoz? Amúgy nem lehet szerintem földön gurulni.
Begar
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010. szept. 25., szomb. 9:59

MORROWIND CT Slave Hunter

Hozzászólás Szerző: Begar »

Sziasztok!

Egyszer már a napokban kiposztoltam ezt itt a fórumon, csak rossz fórumrészre és miután erre felhívták a figyelmemet, elnézést kérve a modiktól, kiposztolom ide (is).

Szeretnék csinálni a Morrowindhez egy eléggé átfogó rabszolgavadász és rabszolga-kereskedő vonalat, ahol törvényen-kívüliekből és hozzáadott ártatlan karakterekből lehetne rabszolgát csinálni, és eladni őket a rabszolgapiacokon. Esetleg előtte egy néhány küldiből álló történetet kerekítenék.. mondjuk a Surani rabszolga kereskedő ládájában találsz egy feljegyzést, ami szerint még nem fizetett ki ennyi, meg ennyi aranyat a Camona Tong-nak, a legutóbbi rabszolgaszállítmány után, és ha adott időn belül nem fizet, elbúcsúzhat az életétől. Te pedig (a megfelelő bizalmi szint elérése után) ajánlatot tennél neki, hogy amennyiben felfedi a Camona Tong-os összekötője kilétét, kifizetnéd neki a tartozást. Lévén az átlag Suraniak csórók, és nem engedhetnek meg rabszolgákat otthonra, nincsen pénze, hát bevesz a buliba. Itt venné kezdetét a sztori. Te elmennél találkozni az összekötővel és kifizetni a jó zsíros tartozást, és miután bizalmába beszélted magad, csatlakoznál a Camona Tong-hoz, mint rabszolgavadász. Eleinte parancsokat teljesítenél, és ezalatt megtanulnál bánni a rabszolgabilincsekkel, és megismerkednél a helyekkel, ahol a rabszolgáidat eladhatod.

Esetleg egy későbbi verzióban építtethetnél rabszolgatábort/táborokat, ahol kedvenc rabszolgáidat a hamugyökérföldeken, vagy bányákban dolgoztathatod, esetleg bérbe adhatod őket morrowind urainak, lakosainak, így bevételed származna a rabszolgáid után. Természetesen őröket kéne felfogadnod bizonyos számú rabszolgánként, hogy a lázadást elkerüld, persze megfizetve a zsoldjukat.

Idővel pedig egy harmadik verzióban végleg elszakadhatnál a Camona Tong-tól, leszámolva annak rád támadó bérgyilkosaival, és fejeseivel, hogy saját hálózatod átvehesse a helyét. A megmaradt, a CT-hez kevésbé lojális gazfickókat, pedig alkalmazhatnád, átvéve a skooma és egyéb sötét ügyletek irányítását Vvardenfell területén.

Viszont mivel csak ötletem van, és technikai tudásom egyenlőre nincsen, szükségem lenne valamilyen tutorial-ra, a TES CS használatához. (Annak idején a morrowindHQ-n találkoztam hasonlóval magyarul, de az ugye már megszűnt...) Esetleg, ha szerintetek más progikra is szükségem lehetne az ötletek megvalósításához, azokhoz sem ártana egy alap szintű "kiképzés". Ha valakinek van a birtokában olyan anyag (ez lehetőleg magyar vagy ha más nincsen, angol nyelven), program, ötletek, korábbi modok vagy bármi egyéb ami a segítségemre lehet a temérdek munkában, akkor nagyon szívesen fogadnám a gery11111@freemail.hu e-mail címre, "MORROWIND CT Slave Hunter" címmel.

Sajnos, mivel emellett jelenleg az év végi záróvizsgákra is készülnöm kell, szakdogát kell írnom stb., ezért nem tudom mikor láthatok neki a munkának, és így időpontot sem nagyon tudok ígérni, hogy mikor készül el az első verzió, de igyekezni fogok minél hamarabb kielégíteni az igényeket :)

Üdvüzlettel és köszönettel,
Begar.
czeto.r
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. máj. 6., vas. 20:05

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: czeto.r »

sziasztok.
Azt szeretném megkérdezni hogy mikor letöltök egy plugint és csomagolnám ki akkor miért írja azt hogy hibás a file vagy nem támogatott.Emiatt nemnagyon tudok olyan pluginokat feltenni amiket amúgy szeretnék.A segítséget előre is köszi.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

czeto.r írta:sziasztok.
Azt szeretném megkérdezni hogy mikor letöltök egy plugint és csomagolnám ki akkor miért írja azt hogy hibás a file vagy nem támogatott.Emiatt nemnagyon tudok olyan pluginokat feltenni amiket amúgy szeretnék.A segítséget előre is köszi.
Régebben volt egy hiba az oldalon, ami azt eredményezte, hogy nem lehetett teljesen letölteni a beépülőket, az utolsó 1-2 KB adat hiányzott. Lehet, hogy ez okozza. Ilyenkor valamilyen letöltésvezérlővel -de nem letöltésgyorsítóval!- érdemes megpróbálni. Pl. GetRight biztosan jó.
czeto.r
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. máj. 6., vas. 20:05

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: czeto.r »

Köszönöm a választ.
hegazsoldos

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: hegazsoldos »

Uwel írta:Hali!
Én most kezdtem el játszani a morrowinddel és lenne 1-2 dolog ami nem világos.
Jó lenne, ha tudnátok segíteni abban hogy pl hol lehet megnyitni a naplót, illetve mi az a konzol ami megjelenik ha megnyomom a 0-ás gombot.
Köszi előre is.
Napló J betűvel.
A 0-val pedig a consol jön elő.Ide irhadd pl.a kódokat(csalás),stb.Tehát ez játék közben nem fog kelleni használnod.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

hegazsoldos írta:
Uwel írta:Hali!
Én most kezdtem el játszani a morrowinddel és lenne 1-2 dolog ami nem világos.
Jó lenne, ha tudnátok segíteni abban hogy pl hol lehet megnyitni a naplót, illetve mi az a konzol ami megjelenik ha megnyomom a 0-ás gombot.
Köszi előre is.
Napló J betűvel.
A 0-val pedig a consol jön elő.Ide irhadd pl.a kódokat(csalás),stb.Tehát ez játék közben nem fog kelleni használnod.
Hát, ezt a választ nem kapkodtad el. :)
Egyébként akit bővebben érdekel a konzol: http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:Konzol
Zsebrocky

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Zsebrocky »

Sziasztok. Látom kicsit kihalt mostanában ez a fórumrész, de az én életemben most jött el a pillanat hogy Morrowindel játsszak.:) Nos a kérdésem annyi lenne hogy minden indításnál dob egy hibaüzenetet hogy nem jó verziójú a master vagy valami ilyesmi, de ha folytatom akkor látszólag minden oké. Később lehet ebbők gond? mert akkor inkább most javítom ki a hibát.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zsebrocky írta:Sziasztok. Látom kicsit kihalt mostanában ez a fórumrész, de az én életemben most jött el a pillanat hogy Morrowindel játsszak.:) Nos a kérdésem annyi lenne hogy minden indításnál dob egy hibaüzenetet hogy nem jó verziójú a master vagy valami ilyesmi, de ha folytatom akkor látszólag minden oké. Később lehet ebbők gond? mert akkor inkább most javítom ki a hibát.
Bár ilyen esetben sokat segít, ha pontosan megmondod, mi a hibaüzenet, de úgy vélem, nem lesz belőle gondod. Mindenkinél vannak olyan üzenetek, hogy későbbi a morrowind.esm mint a használt beépülők.
rostos

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: rostos »

Sziasztok .
A Morroblivion-hoz jó a morrowind hunosítása?
És ha nem,lesz esetleg időtök a magyarítást átkonvertálni?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

rostos írta:Sziasztok .
A Morroblivion-hoz jó a morrowind hunosítása?
És ha nem,lesz esetleg időtök a magyarítást átkonvertálni?
Alapjáraton nem jó hozzá. Megnéztem, és sajnos a Morrowind magyarítás eléggé összevissza szövegtárolási elveken alapul. Át lehetne alakítani, de sokat kellene dolgozni vele, mire írok egy programot, amíg a nagy részét a CS számára fogyaszthatóvá teszem. Ha ezzel el is készülnék, akkor még mindig sok olyan szöveg maradna, amit nem lehet géppel átalakítani. Egyelőre nem foglalkoznék vele. Pedig szívesen játszanék Morrobliviont magyarul. :)
rostos

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: rostos »

Köszi a gyors választ és hogy megprobáltad.
Azért én reménykedek hátha néhány hónap múlva kitalálsz valamit.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

rostos írta:Köszi a gyors választ és hogy megprobáltad.
Azért én reménykedek hátha néhány hónap múlva kitalálsz valamit.
Már kitaláltam, hogyan lehetne megoldani. A kulcsszó a "néhány hónap", amíg csak ezzel foglalkoznék.
Looori

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Looori »

Sziasztok!

A Morrowind-et feltelepíteném Mac-re. A magyarítás kompatibilis azzal a rendszerrel?
Üdv!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Looori írta:Sziasztok!

A Morrowind-et feltelepíteném Mac-re. A magyarítás kompatibilis azzal a rendszerrel?
Üdv!
Ha jól tippelek, nem, mivel a magyarítás telepítője .exe formátumú, azt meg nem kezeli a Mac. Persze, ha előbb telepíted PC-re, aztán átmásolod a magyarítás dolgait, akkor működhet. Nem próbáltuk ki.
Vendég

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vik írta:
Looori írta:Sziasztok!

A Morrowind-et feltelepíteném Mac-re. A magyarítás kompatibilis azzal a rendszerrel?
Üdv!
Ha jól tippelek, nem, mivel a magyarítás telepítője .exe formátumú, azt meg nem kezeli a Mac. Persze, ha előbb telepíted PC-re, aztán átmásolod a magyarítás dolgait, akkor működhet. Nem próbáltuk ki.
Értem. Köszi a választ! ;)
Flaci16

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Flaci16 »

Sziasztok! Feltelepítettem a magyarítást és miután belépek azt írja ki, hogy "You need to load at least one .ESM or .ESP file to run Morrowind.". Mi lehet a probléma? A játék eredeti, kiegészítő nélkül és Windows 8 operációs rendszerem van. Előre is köszönöm a segítséget!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Flaci16 írta:Sziasztok! Feltelepítettem a magyarítást és miután belépek azt írja ki, hogy "You need to load at least one .ESM or .ESP file to run Morrowind.". Mi lehet a probléma? A játék eredeti, kiegészítő nélkül és Windows 8 operációs rendszerem van. Előre is köszönöm a segítséget!
Data files-ban nézd meg be van-e minden pipálva. Így elsőre. Tudod, nem a játékot indítod egyből, hanem a pici ablakot, amiben van Data files fül :D
Flaci16

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Flaci16 »

Flaci16 írta:Sziasztok! Feltelepítettem a magyarítást és miután belépek azt írja ki, hogy "You need to load at least one .ESM or .ESP file to run Morrowind.". Mi lehet a probléma? A játék eredeti, kiegészítő nélkül és Windows 8 operációs rendszerem van. Előre is köszönöm a segítséget!
Ki volt pipálva a .esm fájl és a magyarjavitas.esp is. Miután az esm-et újra kipipáltam egy újabb hibaüzenet fogadott, mégpedig: "One of the files that "magyarjavitas.esp" is dependent on has changed since the last save.

This may result in errors. Saving again will clear this message

but not necessarily fix any errors.

One or more plugins could not find the correct versions of the master files they depend on. Errors may occur during load or game play. Check the "Warnings.txt" file for more information."

A magyarítást úgy raktam fel, hogy még nem volt mentésem, tehát nem kezdtem még el a játékot.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Flaci16 írta:Sziasztok! Feltelepítettem a magyarítást és miután belépek azt írja ki, hogy "You need to load at least one .ESM or .ESP file to run Morrowind.". Mi lehet a probléma? A játék eredeti, kiegészítő nélkül és Windows 8 operációs rendszerem van. Előre is köszönöm a segítséget!

Ki volt pipálva a .esm fájl és a magyarjavitas.esp is.
Nem volt.
Miután az esm-et újra kipipáltam egy újabb hibaüzenet fogadott, mégpedig: "One of the files that "magyarjavitas.esp" is dependent on has changed since the last save.

This may result in errors. Saving again will clear this message(nyissz)
Ez csak egy figyelmeztetés, nem kell vele foglalkozni.
0101

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: 0101 »

Tiszteletem,nem lehetne feltölteni,akár ideiglenesen is valahová a magyarítást,(Morrowind)mert a magyarítások portál bizonytalan ideg nem elérhető.Köszönöm.Elnézést hogy ide is írtam.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sikerült nagyjából összeszednem a Morrowind tipp gyűjteményemet. Inkább felrakom ide is, nehogy megint elveszítsem.
Témák: Creeper, kincs, pénz, tippek kezdéshez, ében, daedrikus, üveg fegyverek szerzése...
Csatolmányok
morrowind_tipp.zip
(13.89 KiB) Letöltve 318 alkalommal.
zoltankai

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: zoltankai »

Véletlenül kitöröltem az egyik fájlt a "Fonts" mappából. Sajnos amiket találtam, azok angolok, és ezért az ékezetes betűket nem mutatja, csak az ékezet nélkülieket és a mássalhangzókat. Esetleg valaki átküldené nekem a "Magic_Cards_Regular.fnt" fájlt emailben?

Emailom: zolikamgl@gmail.com

Előre is köszönöm annak, aki elküldi nekem.
zoltankai

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: zoltankai »

zoltankai írta:Véletlenül kitöröltem az egyik fájlt a "Fonts" mappából. Sajnos amiket találtam, azok angolok, és ezért az ékezetes betűket nem mutatja, csak az ékezet nélkülieket és a mássalhangzókat. Esetleg valaki átküldené nekem a "Magic_Cards_Regular.fnt" fájlt emailben?

Emailom: zolikamgl@gmail.com

Előre is köszönöm annak, aki elküldi nekem.
Mindegy, már megoldottam!
Irenicus

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Irenicus »

Hello!
a morrowind construction set-jét használnám hogy picit tudjam fejleszteni a játékomat, Kb tudom hogy mit kell csinálni és haladgatok is szépen a kitanulásával. Ám olyan problémába ütköztem hogy sehogy sem tudom kitalálni hogy miként kellene egy születési jegynek /fajnak egy képességet adni. Elkészítettema fajt elkészítettema spellt ám nem tudom sehogy sem bele huzni át huzni, ráhúzni, ctrl-c ctrl-v vel semmivel nem vagyok képes odaadni neki a képességet... valaki eltudná mesélni hogy mit csinálok rosszul? :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Irenicus írta:Hello!
a morrowind construction set-jét használnám hogy picit tudjam fejleszteni a játékomat, Kb tudom hogy mit kell csinálni és haladgatok is szépen a kitanulásával. Ám olyan problémába ütköztem hogy sehogy sem tudom kitalálni hogy miként kellene egy születési jegynek /fajnak egy képességet adni. Elkészítettema fajt elkészítettema spellt ám nem tudom sehogy sem bele huzni át huzni, ráhúzni, ctrl-c ctrl-v vel semmivel nem vagyok képes odaadni neki a képességet... valaki eltudná mesélni hogy mit csinálok rosszul? :D
Lehet, hogy a magyarításhoz mellékelt Construction Set nem tökéletes. Próbáld meg letölteni a Morrowind Nexusról a 42196-os számról.
Irenicus

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Irenicus »

Igen ez megoldotta a problémát :D
Irenicus

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Irenicus »

Olyan kérdésem lenne még hogy Construction set-ben készítettem egy modot ami nagyon szépen működik. 1 hibája van amit nem tudok kiküszöbölni hogy valamiért ha a modot használom bármit csinálok a karakteremnek iszonyatosan magas Stamina regenerációja lesz és sajnos nem tudom hogy miért. Nem találtam olyan lehetőséget Construction set ben egyenlőre amivel fixálni tudnám a hibát amit ott csináltam (jelzem fogalmam sincs hogyan) Valakinek valami ötlete van?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Irenicus írta:Olyan kérdésem lenne még hogy Construction set-ben készítettem egy modot ami nagyon szépen működik. 1 hibája van amit nem tudok kiküszöbölni hogy valamiért ha a modot használom bármit csinálok a karakteremnek iszonyatosan magas Stamina regenerációja lesz és sajnos nem tudom hogy miért. Nem találtam olyan lehetőséget Construction set ben egyenlőre amivel fixálni tudnám a hibát amit ott csináltam (jelzem fogalmam sincs hogyan) Valakinek valami ötlete van?
Nézz körül a Gameplay - Settings menüben, hátha átállítottál valamit.
Válasz küldése