Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsolatban

Az Oblivion magyarításával kapcsolatos kérdések, hibák.
Groghart

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Groghart »

Hello!Az lenne a kérdésem hogy a Shivering Isles-t is magyarítja az alap magyarítás vagy csak az alapot?Mert nekem csak az alapot magyarította.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Groghart írta:Hello!Az lenne a kérdésem hogy a Shivering Isles-t is magyarítja az alap magyarítás vagy csak az alapot?Mert nekem csak az alapot magyarította.
Az alap magyarítás csak az alapjátékot magyarítja, de elkészítettük a Reszkető-szigetek meg a többi hivatalos beépülőét is.
atas63

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: atas63 »

Nálam van egy olyan hiba a magyarítás telepítése után hogy a föld textúrája felcserélődik a térkép textúrájával de a magyarítás telepítése előtt normálisan ment... ha a mentett fájlokat visszateszem a játékba az sem oldja meg a gondom ... :?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

atas63 írta:Nálam van egy olyan hiba a magyarítás telepítése után hogy a föld textúrája felcserélődik a térkép textúrájával de a magyarítás telepítése előtt normálisan ment... ha a mentett fájlokat visszateszem a játékba az sem oldja meg a gondom ... :?
1.2.0416-os javítást sikerült hibátlanul telepítened? http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
atas63

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: atas63 »

Vik írta:
atas63 írta:Nálam van egy olyan hiba a magyarítás telepítése után hogy a föld textúrája felcserélődik a térkép textúrájával de a magyarítás telepítése előtt normálisan ment... ha a mentett fájlokat visszateszem a játékba az sem oldja meg a gondom ... :?
1.2.0416-os javítást sikerült hibátlanul telepítened? http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK

Sajnos nem de megpróbálkozom vele még egyszer remélem sikerül és köszi előre is
TharBael

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: TharBael »

Hellóka. igazából nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy általános hiba e, vagy direkt így van? :

Anno végigjátszottam angolul mert úgy jó volt nekem. Ezek után egy akkori angolul nemtudó barátom feltette a magyarítást. Namármost kedvet kaptam anno Én is. de számomra a küldetések szövegei olvashatatlanok. az alap világos pergamenre amin ugye a szöveg áll angolul világos citromsárga színnel rikítanak a betűk. fél óra játék után borzalmasan fáj az ember szeme. mind a dátum a térképnél és az egyéb belső feliratok (karakterek dialógusfeliratai szépek olvashatóak). Nem lehetne e ezt valahol megváltoztatni,mindenkinek ilyen e vagy csak nekem és ha csak nekem az minek a hibájából?

Egyébként fantasztikus munka csak gratulálni tudok!

Üdv.: TharBael
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

TharBael írta:Hellóka. igazából nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy általános hiba e, vagy direkt így van? :

Anno végigjátszottam angolul mert úgy jó volt nekem. Ezek után egy akkori angolul nemtudó barátom feltette a magyarítást. Namármost kedvet kaptam anno Én is. de számomra a küldetések szövegei olvashatatlanok. az alap világos pergamenre amin ugye a szöveg áll angolul világos citromsárga színnel rikítanak a betűk. fél óra játék után borzalmasan fáj az ember szeme. mind a dátum a térképnél és az egyéb belső feliratok (karakterek dialógusfeliratai szépek olvashatóak). Nem lehetne e ezt valahol megváltoztatni,mindenkinek ilyen e vagy csak nekem és ha csak nekem az minek a hibájából?

Egyébként fantasztikus munka csak gratulálni tudok!

Üdv.: TharBael
Annyi a dolog trükkje, hogy nem szabad egyszerre felrakni az Anti- és a Dark UI-t, mert ütik egymást. Pluginok oldalon megtalálod őket, telepítsd azt, ami kell.
TharBael

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: TharBael »

Vik írta:
Annyi a dolog trükkje, hogy nem szabad egyszerre felrakni az Anti- és a Dark UI-t, mert ütik egymást. Pluginok oldalon megtalálod őket, telepítsd azt, ami kell.

Nagyon Szépen Köszönöm. Épp újra pakolom fel a játékot, kedvet kaptam hozzá, valamint belerángatom a "családot" barátnőm személyében :D
atas63

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: atas63 »

Köszönöm a segítséget most már csak annyi bajom akadt hogy térkép nincsen :(
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

atas63 írta:Köszönöm a segítséget most már csak annyi bajom akadt hogy térkép nincsen :(
Ezt a hibát még nem tudtam előállítani, így nem tudom, mi okozhatja. Esetleg tört a játék?
atas63

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: atas63 »

Vik írta:
atas63 írta:Köszönöm a segítséget most már csak annyi bajom akadt hogy térkép nincsen :(
Ezt a hibát még nem tudtam előállítani, így nem tudom, mi okozhatja. Esetleg tört a játék?

Igen tört a játék az okozhat ilyen problémákat? :oops:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

atas63 írta: Igen tört a játék az okozhat ilyen problémákat? :oops:
A visszajelzések alapján ilyet is, meg másmilyeneket is.
Mikee
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011. júl. 27., szer. 21:20

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mikee »

Sziasztok!
Először is maximális tiszteletem mindenkinek, aki szabadidejében tudását arra fordítja, hogy mások számára is "teljes értékűvé" tegyen játékokat. A MorroHun csapatának pedig külön gratulációm a minőségi munkáért, amely már oly' legendás, hogy engem is rávett ezen játék kipróbálására. (persze ehhez kellett egy olyan bolygó-együttállás is, hogy van már olyan gépem, amely képes futtatni és most már tényleg racionális áron meg is lehet venni :-)))
Nem vagyok RPG rajongó (ha ez egyáltalán RPG), valahogy nem az én stílusom, főleg ebben az újkori hentelős formában. Ebben a műfajban utoljára talán a Legacy of the Ancients (C64) volt az a játék, amivel több időt töltöttem, de az Oblivion kifejezetten hatással volt rám. Nem mondom, lehet angolul is elbarkácsoltam volna vele valamennyire, de ez így egészen más.
Még egyszer gratula. Ha pedig a téma "kérdések és válaszok", akkor kérdeznék is:
Az Oblivion projekt lezártnak tekinthető, vagy ha találok apró hibát (elütés, angolul maradt szöveg) azt érdemes még jelezni, mert lesz még javított magyarítás ?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Mikee írta: Az Oblivion projekt lezártnak tekinthető, vagy ha találok apró hibát (elütés, angolul maradt szöveg) azt érdemes még jelezni, mert lesz még javított magyarítás ?
Lényegében igen, de ha találsz valamit, nyugodtan írd be a hibabejelentőbe, esetleg javítom. Én is találtam múltkor a Birodalmi Légió tesztelése közben 2 db hibát.
Vendég

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!

Gratulálok a magyarításhoz nagyon jó lett. Én egy Steam-es GOTY Deluxe verzióval rendelkezem, és csupán annyi probléma merült fel hogy a térkép az nem lett magyar (meg színes) mármint a játékon belül, mert a menüben még jó, és a grafikák is angolok maradtak. Például a céh feliratok meg ilyesmi. De amúgy minden működik, a szövegek, az ékezetek, a videó feliratozások szóval minden kivéve ezt a kettőt.

Leszedtem a Oblivion Mod Manager-t, és ahogy le is van írva bementem az invalidation Archive menüpontba. Ott minden alapból olyan beállításon volt ahogy írva van a telepítési útmutatóba. Rányomtam az Update Now feliratra és abban a pillanatban felugrott egy kis ablak amiben csak annyi volt hogy "Done". De nem változtatott semmin se. Erre létezik valami megoldás?

A segítséget előre is köszönöm.
Eisenberg

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Eisenberg »

Hali. Nos felraktam az Oblivion kalóz verzióját, és rá a magyarítást.
Nézzük miket pipálgattam be:
Alap összetevők.
Javításoknál mindkét patch, az egyiket feltette.
Grafika hangolása.
Menürendszer: Dark UI
Fajok.
Egyéb: Unofficial Oblivion Patch.
Színes Cyrodiil térkép.
OBSE.
Végigjátszás.
Mindkét betűtípus.
Jó. Rámegyek, hogy backup.
Megkérdi, hogy miről akarok készíteni biztonsági mentést. Rámegyek, hogy semmiről.
Rámegyek, hogy tovább, és elkezdi telepíteni. A patchekkel kezdi. Az egyiket felrakja, és innentől megy tovább simán. Kérdem én: Milyen hangokkal kell babrálni? Erre gondolok:

"5. Következik a legfontosabb lépés, a hangok átalakítása. MINDENFÉLEKÉPPEN PIPÁLNI KELL! Ha fent van a kiegészítő, akkor a 2. négyzetbe is tegyünk pipát, de az elsőbe kötelező rakni! Igaz írja, hogy később,ellehet ezt a két file-t menteni, de én a köv. telepítésnél hiába használtam fel újból, jöttek a "Nem beszélő" karakter hibák, tehát ajánlott, minden újratelepítésnél, bepipálni az 1. négyzetet, és türelmesen kivárni a kb 30-45 perces átalakítást!"

Hova tegyek pipát micsodán belül vagy mivan? Merthogy nekem a betütípusoknál véget értek a totós részek utána jött a mentés majd a telepítés. Hoppámivan? O.o Persze mikor elindítom a játékot féligmagyar, és a karakterek sem beszélnek.
A telepítés közben ki illetve visszacsomagolja a voices fájlokat dehát....

Nos az én problémám ennyi lenne. Bocs, hogy nem vagyok hajlandó végigolvasni a 28. oldaltól de már kicsit felhúzott a dolog pedig egyébként higgadt ember vagyok. 2 napja próbálkozom. Ha egy magyarítás 620 MB az már eleve kicsit frusztrálttá teszi az embert ha nincs valami jó nete.. De nembaj leszedtem. Aztán rájöttem, hogy hohó dejó ingyen modok javítások stb. Ja...csak épp elég érdekesen lett összerakva ha félig magyarított a game, és hangok sincsenek. *Sóhaj* Pedig más magyarításnál ez alap.. Na mindegy. Úgy látszik itt valami bibi van. Nem lehetne megspórolni ezt a fájl másolgatós izét? Miért kell vele szenvedni? Beletesztek pár objektumot amiket ha jól olvastam Ti kreáltatok meg tornyot meg miegyebet. Grat. De a magyarítás meg...khm...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta: Leszedtem a Oblivion Mod Manager-t, és ahogy le is van írva bementem az invalidation Archive menüpontba. Ott minden alapból olyan beállításon volt ahogy írva van a telepítési útmutatóba. Rányomtam az Update Now feliratra és abban a pillanatban felugrott egy kis ablak amiben csak annyi volt hogy "Done". De nem változtatott semmin se. Erre létezik valami megoldás?

A segítséget előre is köszönöm.
Próbáld a "timestamps" gombot, ahogy itt is írjuk.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Eisenberg írta:Hali. Nos felraktam az Oblivion kalóz verzióját, és rá a magyarítást.

Megkérdi, hogy miről akarok készíteni biztonsági mentést. Rámegyek, hogy semmiről.
Hiba. Ha valami gond van a magyarítással, nem fogod tudni helyreállítani az eredetit. Újra kell telepítened az egész Obliviont.
Rámegyek, hogy tovább, és elkezdi telepíteni. A patchekkel kezdi. Az egyiket felrakja, és innentől megy tovább simán. Kérdem én: Milyen hangokkal kell babrálni? Erre gondolok:

"5. Következik a legfontosabb lépés, a hangok átalakítása. MINDENFÉLEKÉPPEN PIPÁLNI KELL! Ha fent van a kiegészítő, akkor a 2. négyzetbe is tegyünk pipát, de az elsőbe kötelező rakni! Igaz írja, hogy később,ellehet ezt a két file-t menteni, de én a köv. telepítésnél hiába használtam fel újból, jöttek a "Nem beszélő" karakter hibák, tehát ajánlott, minden újratelepítésnél, bepipálni az 1. négyzetet, és türelmesen kivárni a kb 30-45 perces átalakítást!"

Hova tegyek pipát micsodán belül vagy mivan? Merthogy nekem a betütípusoknál véget értek a totós részek utána jött a mentés majd a telepítés. Hoppámivan? O.o Persze mikor elindítom a játékot féligmagyar, és a karakterek sem beszélnek.
A telepítés közben ki illetve visszacsomagolja a voices fájlokat dehát....
A http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK oldalon megtalálhatod a részletes telepítési útmutatót. A legutolsó telepítővel már nincs szükség a hangok átalakításának kipipálására. Ha még így sem működik, érdemes megnézni, nincs-e valami olyan beépülőd, ami visszarakja az angol fajneveket.
Nos az én problémám ennyi lenne. Bocs, hogy nem vagyok hajlandó végigolvasni a 28. oldaltól de már kicsit felhúzott a dolog pedig egyébként higgadt ember vagyok. 2 napja próbálkozom. Ha egy magyarítás 620 MB az már eleve kicsit frusztrálttá teszi az embert ha nincs valami jó nete.. De nembaj leszedtem. Aztán rájöttem, hogy hohó dejó ingyen modok javítások stb. Ja...csak épp elég érdekesen lett összerakva ha félig magyarított a game, és hangok sincsenek. *Sóhaj* Pedig más magyarításnál ez alap.. Na mindegy. Úgy látszik itt valami bibi van. Nem lehetne megspórolni ezt a fájl másolgatós izét? Miért kell vele szenvedni? Beletesztek pár objektumot amiket ha jól olvastam Ti kreáltatok meg tornyot meg miegyebet. Grat. De a magyarítás meg...khm...
De, lehetne, ha valaki megtanítaná a Bethesda programozóit, hogyan kell nagy méretű adatbázisokat kezelni, és kiadnának egy hivatalos javítást. De ennek elég kicsi a valószínűsége.
Eisenberg

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Eisenberg »

1. Igen megtettem párszor xD Nekem igazából így kényelmesebb.
2. Hááát raktam fel pár modot viszont ha jól emlékszem először semmit sem, és akkor sem működött. De azért kipucolom a Data mappát sőt újrarakom az egészet megint. Van időm ^^
Átnézem a telepítési útmutatót hátha. De van egy olyan érzésem, hogy megint kudarcot vallok.
Eisenberg

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Eisenberg »

Ahogy sejtettem így sem működik. A magyarítás telepítése után meg kell crackelnem a játékot. Ez lehet az oka esetleg?
Ha a telepítés előtt crackelem nem kell újra meg crackelni?
Vendég

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vik írta:Próbáld a "timestamps" gombot, ahogy itt is írjuk.
Köszönöm szépen, most már jó a térkép is :) Viszont azt észrevettem hogy a Mehrunes Razor sajnos továbbra is angol. De csak ő, a többi működik. Feltettem a DLC-k magyarítását is. Az Oblivion indításánál minden be van pipálva kivéve az alap játék.
garo

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: garo »

Hasbal írta:
Hardon írta:Üdv!

Nekem a magyarítás telepítésénél,amikor a Voice.bsa fájlokat akarja átírni a telepítő ezt írja ki:

Az "Oblivion - Voices1.bsa" az átalakítás után is hibás marad. Másold vissza a backup könyvtárból a régi fájlt az Oblivion "Data" mappába. Ha ez nem segít, akkor újra kell telepítened a játékot. Szeretnéd újra ellenőrizni (Igen) vagy kilépsz (Nem)?

Ha az igent nyomom akkor ugyan ezt írja ki, ha a nemet akkor kilép a telepítésből.

Szeretném megkérdezni hogy mi lehet a baj. (Nekem az orosz GOTY változat van meg.)

Most töltöm az angol GOTY-ot azal hátha jó lesz,de azért várok még tippeket.
A magyarítás csak német és angol játékkal jó.
Nekem ugyanez a bajom az eredeti német Game Of The Year Edition-nal. Amúgy beérném a német hangokkal, de magyar szöveggel, szóval a komolyabb beavatkozást megspórolnám. Valami ötlet, tipp?

Amit eddig próbáltam: A kérdéses bsa fájlt átmásoltam valahova (mivel a backup könyvtár üres marad...), majd a felszólításra vissza, de nem jutottam tovább. Előre is köszönöm a segítséget!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

garo írta: A magyarítás csak német és angol játékkal jó.
Ezt most nem tudom, ki írta, de nem így van. Bármire fel lehet telepíteni, de a hangátalakítást csak angol játékon tudja elvégezni a telepítő.
Nekem ugyanez a bajom az eredeti német Game Of The Year Edition-nal. Amúgy beérném a német hangokkal, de magyar szöveggel, szóval a komolyabb beavatkozást megspórolnám. Valami ötlet, tipp?
http://www.morrohun.hu/esl/Hangátalakítás
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Eisenberg írta:Ahogy sejtettem így sem működik. A magyarítás telepítése után meg kell crackelnem a játékot. Ez lehet az oka esetleg?
Ha a telepítés előtt crackelem nem kell újra meg crackelni?
Nem tudom, én még csak eredeti játékra telepítettem a magyarítást. Nem volt kedvem a hibás törésekkel kísérletezni.
garo

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: garo »

Vik írta:
garo írta: A magyarítás csak német és angol játékkal jó.
Ezt most nem tudom, ki írta, de nem így van. Bármire fel lehet telepíteni, de a hangátalakítást csak angol játékon tudja elvégezni a telepítő.
Nekem ugyanez a bajom az eredeti német Game Of The Year Edition-nal. Amúgy beérném a német hangokkal, de magyar szöveggel, szóval a komolyabb beavatkozást megspórolnám. Valami ötlet, tipp?
http://www.morrohun.hu/esl/Hangátalakítás
Köszönöm a gyors választ Vik, de ugye ahogy mondtam is, pont ezt a Hangátalakítás oldalon leírt procedúrát szerettem volna elkerülni. Erre van-e valami mód, tehát létezik-e valahogy olyan megoldás, hogy a német változat "Oblivion - Voices1.bsa" fájl szerkesztése nélkül legalább magyar kiírt szöveget kapok?

Ha nincs, akkor nyilván kénytelen leszek megcsinálni ezeket a lépéseket, bár nem tudom mennyi munka lenne ez a Knights of the Nine és a Shivering Isles kiegészítőkkel együtt...
Eisenberg

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Eisenberg »

Olvastam, hogy másoknak megy kalóz verzióval. Windows 7-em van. Ez lehet gond? O.o
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

garo írta: Köszönöm a gyors választ Vik, de ugye ahogy mondtam is, pont ezt a Hangátalakítás oldalon leírt procedúrát szerettem volna elkerülni. Erre van-e valami mód, tehát létezik-e valahogy olyan megoldás, hogy a német változat "Oblivion - Voices1.bsa" fájl szerkesztése nélkül legalább magyar kiírt szöveget kapok?
Végül is, ha készítesz egy beépülőt, ami visszaalakítja a német fajneveket, akkor talán működhet.
heal
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. aug. 21., vas. 12:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: heal »

Sziasztok!
Először is le a kalappal a fordítók előtt, eszméletlen sok munkátok lehet abban, hogy elérhetővé tettétek magyarul a játékot! Köszönjük!

Most pedig a kérdés.. OS X alá telepítettem az Oblivion-t és itt szeretném magyarosítani. Ehhez viszont nem jó az exe telepítő. Nem tölthetném le valahonnan csak a fájlokat, amit magam másolnék be a helyükre?

Köszönöm!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

heal írta:Sziasztok!
Először is le a kalappal a fordítók előtt, eszméletlen sok munkátok lehet abban, hogy elérhetővé tettétek magyarul a játékot! Köszönjük!

Most pedig a kérdés.. OS X alá telepítettem az Oblivion-t és itt szeretném magyarosítani. Ehhez viszont nem jó az exe telepítő. Nem tölthetném le valahonnan csak a fájlokat, amit magam másolnék be a helyükre?

Köszönöm!
De, ha lemásolod egy másik gépről, amin már telepítve van. Egyébként egyszer már felmerült ez a probléma Macintosh-sal kapcsolatban (feltételezem, az OS X ahhoz tartozik), és ezzel kapcsolatban arra vagyok kíváncsi, hogy ha a Windows alá kiadott Oblivion.exe-t tudod futtatni, akkor a magyarítás telepítőjét miért nem?
heal
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. aug. 21., vas. 12:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: heal »

Sajnos nincs Win alatt telepített játékom.
Gondoltam van egyszerűbb megoldás, de ha nincs akkor letöltök egyet és telepítem.

Igen, az OS X a mac-en használt operációs rendszer. Nem tudok rajta .exe fájlokat futtatni. Amit én telepítettem az OSX-re kiadott .app fájl.

(egyébként megpróbáltam a Morrowind magyarítását is, ahhoz találtam itt az oldalon X-Box magyarítást. gondoltam a fájlok ugyanazok, bemásolgattam. Azért az X-Box változatot töltöttem le, mert az nem telepítővel dolgozik, így láttam a módosított fájlokat. Minden hiába, nem változott meg a nyelv, pedig felülírtam az összes fájlt.)
Anonymusx
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. szept. 28., szer. 19:51

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Anonymusx »

Helló!

A felszerelésnél elérhető cobl beállító menünél (ahol pl be lehet állítani hogy mutassa az időt) sok dolog angol, ez ilyen vagy csak én csináltam valamit rosszul?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Anonymusx írta:Helló!

A felszerelésnél elérhető cobl beállító menünél (ahol pl be lehet állítani hogy mutassa az időt) sok dolog angol, ez ilyen vagy csak én csináltam valamit rosszul?
Igen, ez ilyen. Csak részben fordítottam le a COBL beépülőt.
JPorta

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: JPorta »

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a napokban felraktam az egész játékot, kiegészítésekkel együtt, telepítettem a magyarítást, a knights of nine működik is megfelelően, de a shivering isles esetében egyik NPC-nek sincs hangja. Mit kéne tennem?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

JPorta írta:Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a napokban felraktam az egész játékot, kiegészítésekkel együtt, telepítettem a magyarítást, a knights of nine működik is megfelelően, de a shivering isles esetében egyik NPC-nek sincs hangja. Mit kéne tennem?
Át kell alakítani a Reszkető-szigetek hangjait is. Elvileg a telepítő megteszi, de ha mégsem, akkor http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Esetleg nézz utána, nincs-e olyan beépülőd, ami visszaalakítja a fajneveket, mert az is okozhat ilyet.
Jano

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Jano »

Üdv. Azt szeretném tudni hogy a kilenc lovagjait most szereztem meg és hogy most lekell-e törölnöm az egész magyaritást és ujrarakni? Vagy meglehet e oldani hogy most így utólag telepítsem a kiegészítő magyarosítását. Csak azért lenne jó nekem mert már párszor (régebben) raktam ujra a magyarosítást és utána összeomlott a játék hiába másolgattam a data mappát és most ujrarakni az egészet és megkeresni minden plugint ujra hát azt nemszeretném. Köszi a választ előre is!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Jano írta:Üdv. Azt szeretném tudni hogy a kilenc lovagjait most szereztem meg és hogy most lekell-e törölnöm az egész magyaritást és ujrarakni? Vagy meglehet e oldani hogy most így utólag telepítsem a kiegészítő magyarosítását. Csak azért lenne jó nekem mert már párszor (régebben) raktam ujra a magyarosítást és utána összeomlott a játék hiába másolgattam a data mappát és most ujrarakni az egészet és megkeresni minden plugint ujra hát azt nemszeretném. Köszi a választ előre is!
Vagy elkéred valakitől a magyarított knights.esp-t és átalakítod a hozzá tartozó hangokat kézzel, vagy eltávolítod a magyarítást, utána újratelepíted, bejelölve a Kilenc Lovagjait is. Ha összeomlana a játék, segíthet az Oblivion Mod Manager Utilities-Archive Invalidation-Reset BSA timestamps gombja is.
Jossy

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Jossy »

Sziasztok
2 kérdésem lenn a magyarosítással kapcsolatban . A párbeszédeknél a szöveget le lehet valahogy lassítani mert gyakran olyan gyorsan elkapja h nem lehet elolvasni.
11-11-11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Jossy írta:Sziasztok
2 kérdésem lenn a magyarosítással kapcsolatban . A párbeszédeknél a szöveget le lehet valahogy lassítani mert gyakran olyan gyorsan elkapja h nem lehet elolvasni.
nem lehet ez 1 kérdés volt
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Jossy írta:Sziasztok
2 kérdésem lenn a magyarosítással kapcsolatban . A párbeszédeknél a szöveget le lehet valahogy lassítani mert gyakran olyan gyorsan elkapja h nem lehet elolvasni.
Rosszul telepítetted fel a magyarítást és ezért harapja le a feliratot. Telepítsd újra ennek megfelelően és nem fogja leharapni hanem rendesen elmondja.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Jossy írta:Sziasztok
2 kérdésem lenn a magyarosítással kapcsolatban . A párbeszédeknél a szöveget le lehet valahogy lassítani mert gyakran olyan gyorsan elkapja h nem lehet elolvasni.
Gondolom, nem sikerült elvégezni a hangátalakítást telepítés közben. Ilyenkor kézzel kell nekiállni. http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
feco97

oblivion

Hozzászólás Szerző: feco97 »

Kérlek valaki segítsen!!!!!!
Nekem az lenne a gondom h csak a menü lett magyar(az se teljesen).Már vagy ötödszörre raktam fel a magyarosítást a játékot meg kétszer.Annó már sikerült valahogy megcsinálnom de azóta már letöröltem.Ha valaki tudna adni valamilyen tippet azt megköszönném :D
Ja és csak az alapjáték van meg (nincs se kiegem se semmim csak az alapjáték!!!)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: oblivion

Hozzászólás Szerző: Vik »

feco97 írta:Kérlek valaki segítsen!!!!!!
Nekem az lenne a gondom h csak a menü lett magyar(az se teljesen).Már vagy ötödszörre raktam fel a magyarosítást a játékot meg kétszer.Annó már sikerült valahogy megcsinálnom de azóta már letöröltem.Ha valaki tudna adni valamilyen tippet azt megköszönném :D
Ja és csak az alapjáték van meg (nincs se kiegem se semmim csak az alapjáték!!!)
Nézd át a telepítési útmutatót: http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
koceka

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: koceka »

Hello
1 és sok kicsi problémám van.
-eredeti az oblivion (kb 1 hete vetem meg mert a tört verzióval gondok voltak.)(win7 a géppel nincs baj)
-Feltelepítem a játékot edig semi gond.
-ha meg probálok petch-et vagy foltot felteni mindig XY %-ál hibát ír.
-ha félig vagy nem teszek fel petch-et vagy foltot ezután elíndítom a magyarosítást( legutoljára 1 hete szetem le))
-az elején ki pipálom vagy nem pipálom ki .....
-és Kép egy ijet kapok... akármit teszek
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

koceka írta:Hello
1 és sok kicsi problémám van.
-eredeti az oblivion (kb 1 hete vetem meg mert a tört verzióval gondok voltak.)(win7 a géppel nincs baj)
-Feltelepítem a játékot edig semi gond.
-ha meg probálok petch-et vagy foltot felteni mindig XY %-ál hibát ír.
-ha félig vagy nem teszek fel petch-et vagy foltot ezután elíndítom a magyarosítást( legutoljára 1 hete szetem le))
-az elején ki pipálom vagy nem pipálom ki .....
-és Kép egy ijet kapok... akármit teszek
Nem teljesen értem a fenti hibáidat, mindenesetre nézd meg a magyarítás telepítési útmutatót.
kocek

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: kocek »

sry
tehát az eredeti oblivion teszem fel a gépre utána
és ezt a foltot leszedem felteszem de általában hibát ír
ujra rakom az oblivion-t akkor sem megy fel a magyarosítás vagy ha a leírtak alapján bizt. mentésböl másolok visza akkor sem jön ösze:(
vagy roszat töltök le rosz hejröl vagy a gép a rosz vagy én velem van a baj
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

kocek írta:sry
tehát az eredeti oblivion teszem fel a gépre utána
és ezt a foltot leszedem felteszem de általában hibát ír
ujra rakom az oblivion-t akkor sem megy fel a magyarosítás vagy ha a leírtak alapján bizt. mentésböl másolok visza akkor sem jön ösze:(
vagy roszat töltök le rosz hejröl vagy a gép a rosz vagy én velem van a baj
de hogy lehet így írni? :oops:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

kocek írta:sry
tehát az eredeti oblivion teszem fel a gépre utána
és ezt a foltot leszedem felteszem de általában hibát ír
ujra rakom az oblivion-t akkor sem megy fel a magyarosítás vagy ha a leírtak alapján bizt. mentésböl másolok visza akkor sem jön ösze:(
vagy roszat töltök le rosz hejröl vagy a gép a rosz vagy én velem van a baj
Az 1.2.0416-os javításnak egyébként nincs köze a fenti képen jelölt hibához, az már a hangátalakításnál jelentkezik. Azt nem tudom, hogy nálad mi okozza ezt a hibaüzenetet, mindenesetre ha nem sikerült a telepítőnek átalakítania a hangokat, megpróbálhatod kézzel is. http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
koce

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: koce »

hát nem vált be amit ot le irtak le töltötem a patch simán felment de most a voices.bsa -találta hibásnak
http://www.shacknews.com/file/8778/elde ... 6-patch-uk
Chris47

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Chris47 »

Sziasztok!
Nemtudom olvassa-e még ezt valaki de ha igen szeretném ha segítene mert nekem sem jó a magyarítás. Az egész topicot végigolvastam kb 18-szor megpróbáltam felrakni de nem megy.A játék nem eredeti hanem másolt de pár hónapja már felraktam a játékot és a magyarítást is és akkor semmi gond nem volt vele. A telepítésnél is csak a next-re kattintottam mindig és működött. Most meg csak a menü lesz magyar. A data files-ban is be van pipálva ami kell. A shivering isles és a knights of the nine is fent volt és most is próbáltam úgy hogy fent van de úgy sem jó. Ha valaki leírná RÉSZLETESEN hogy hogyan is kell felrakni és a telepítőben mit is kell pipálgatni azt nagyon megköszönném.
Légyszi ne a régi hozzászólásokat másoljátok be mert azt én is olvastam és nem segített.

Köszönöm ha valaki segít!
Jas0n

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Jas0n »

Hello
nekem az lenne a problémám h felé raktam az alap (tört) játékot és a a magyarosítást hozzá és elvileg fel is telepít mindent rendesen,a menü magyar a király dumája az elején is magyar de amikor a cellában beszél hozzám az angol,a karakterem beállítása is angol.remélem tud valaki segíteni.elörre is köszi.
Válasz küldése