Gépigény

Kérdések a Skyrim megjelenése előtt
skyrimboy

Gépigény

Hozzászólás Szerző: skyrimboy »

Helló,bocs a topic-ért :)

na akkor:

Intel Processor - Celeron E3300 Dual-Core 2.5GHz
AMD Processor - Athlon II X2 240
Nvidia Graphics Card - GeForce GT 420
ATI Graphics Card - Radeon HD 5670 512MB
RAM (Memória) - 4 GB
szabad hely - 10 GB
Direct X - 9

:D :shock:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Akkor pontosítsunk:

Minimum gépigény

* oprendszer: Windows XP, Vista vagy Windows 7
* CPU: Core 2 Duo 2.0 GHz vagy Althon X2 2.0 GHz
* RAM: 3 GB
* HDD: 15 GB szabad terület
* Video kártya memória: 512 MB
* Hangkártya: DirectX 9 kompatibilis
* DirectX: 9.0c

Ajánlott gépigény

* oprendszer: Windows XP, Vista vagy Windows 7
* CPU: Core 2 Quad 3 GHz
* RAM: 3 GB
* HDD: 15 GB szabad terület
* Video kártya memória: 512 MB
* Hangkártya: DirectX 9 kompatibilis
* DirectX: 9.0c

Támogatott videokártyák:

Minimum – 8800 GT
Ajánlott – Geforce GTX 460/Radeon 5850

Megjegyzés: Ezek az előrejelzett követelmények. A hivatalos gépigény később várható.

Forrás: http://www.systemrequirements.in/system ... kyrim.html
skyrimboy

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: skyrimboy »

annál jobb :) de minden hol mást mutat de amit te írtál az tetszik a legjobban :D
akkor már csak 1 gb ram kell :D
sandor555

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: sandor555 »

Hát..ha ilyen lesz a gépigénye, akkor sajna nem nagyon fogok tudni vele játszani..kár.
Arey

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arey »

A gépigénnyle kapcsolatban annyit, hogy 2 dolog van: vagy kapsz egy gagyi szar grafikát illetve abszolút 0 dinamizmust vagy "fizetsz" érte. Ergo erősebb gépet veszel. Hozzáteszem, azé mai technológiák és árak mellett azért nem egy eget rengető kiadásról van szó, ha JÓL körülnézel és nem az első boltban rögtön megveszed a konfigot akár már 80.ft környékéből kihozható. Hogyha nem vagy annyira igényes, illetve nagyon kell akkor használtam még ennél is jóval olcsóbban megtudod venni ezt a konfigot. És még anyuci-apuci zsebébe se kell belenyúlni, ha igazán akarod, akár lemehetsz még dolgozni is. Suli mellett diákmunkával novemberig simán összeszeded az árát. Annál élvezetesebb lesz vele játszani. Tudván, hogy saját két kezeddel kerested emg az árát. Hidd el, tapasztalatból beszélek. Egyépként ahhoz képest amit tudni fogg a skyrim még nem is olyan borzasztó ez a gépigény. Ha csak abból indulok ki, hogy pl egy füves mező megmozgatásáhozz mekkora gép kell Mayában pl.(jó, nem mindegy, hogy paint efects vagy fur-t használunk a megvalósításra.)

Szóval szumma-szummárum: Ha igazán akar valaki vele játszani, megtudja oldani.
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Úgy tűnik, hogy az ajánlott konfig az aktuális árak alapján 140-150 ezer forint körül mozog. Monitor és más perifériák nélkül, egy olcsó HDD-vel. A proci a legdrágább eleme, 75-80 ezer Ft körül. Viszont ez már csúcskategória ahogy elnézem.
-XY-

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: -XY- »

Intel Xeon 8magos
Kb. 200000 foruint. És nagy képernyő kell!
Úgy gondoltam, hogy 4-5százezerből kihozok egy 10 évig jó gépet. Majd kiarbolom közben a názát....:D
Karácsonyra megkapom, de akkor el kell mennem dolgozni, hogy ne csak a szülinapi meg karácsonyi pénzből vegyem meg. (Most van kb. 30ezer)
Karácsonyig kigyűlik a 3-4százezer. Akkor meg is tudom venni a gépet. Jövő nyárig lesz annyi pénzem, hogy a tartozékokat (hangfal, monitor (van egy régi, de kicsi), fejhallgató, külső merevlemez, stb.) megtudjam venni.
Utána megveszem eredetibe először a Morrowind, Oblivion (GoTY nincs meg, és az kell) majd a Skyrimet is Game of the Year-be. Hátha addigra lesz hozzá DLC. Utána megint GotY verziót veszek ha annak is meglettek a kiegészítői.
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

én is GotYkat fogom majd megvenni,de a Skyrim után
Anonymus
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010. dec. 20., hétf. 12:06
Tartózkodási hely: Anvil/Chorrol

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Anonymus »

Vik írta:Akkor pontosítsunk:

Minimum gépigény

* oprendszer: Windows XP, Vista vagy Windows 7
* CPU: Core 2 Duo 2.0 GHz vagy Althon X2 2.0 GHz
* RAM: 3 GB
* HDD: 15 GB szabad terület
* Video kártya memória: 512 MB
* Hangkártya: DirectX 9 kompatibilis
* DirectX: 9.0c

Ajánlott gépigény

* oprendszer: Windows XP, Vista vagy Windows 7
* CPU: Core 2 Quad 3 GHz
* RAM: 3 GB
* HDD: 15 GB szabad terület
* Video kártya memória: 512 MB
* Hangkártya: DirectX 9 kompatibilis
* DirectX: 9.0c

Támogatott videokártyák:

Minimum – 8800 GT
Ajánlott – Geforce GTX 460/Radeon 5850

Megjegyzés: Ezek az előrejelzett követelmények. A hivatalos gépigény később várható.

Forrás: http://www.systemrequirements.in/system ... kyrim.html
Szerintem nem lesz ilyen nagy gépigénye, mert a tesztelők se akarják, hogy a fél világnak ne induljon el, mert abból nekik nem sok haszon van.
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

nem is nagy
Anonymus
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010. dec. 20., hétf. 12:06
Tartózkodási hely: Anvil/Chorrol

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Anonymus »

Nem mindenkinek van ilyen gépe mint neked. Mondjuk nekem is menni fog, de szerintem akkor se lesz ekkor a gépigénye.
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

szerintem sem de majd ezt később tudjuk meg
Horius

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Horius »

Még valamikor néztem, hogy egy 4magos, 3Ghz-s, új procit, ha keresel találsz 50.000-ért. De ha pl a Gothic 4-et, vagy más RPG-ket nézel, rájössz, hogy a Skyrim gépigénye nem is nagy, sőt kicsi,másokhoz képest...
-XY-

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: -XY- »

Hát kérlekszépen 6 magos proceszort is találasz 80000 forintért. De extrém editionbe is csak 120000. Nem tudja valaki mennyibe kerülhet egy Intel Xeon 8 magos processzor?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

-XY- írta:Hát kérlekszépen 6 magos proceszort is találasz 80000 forintért. De extrém editionbe is csak 120000. Nem tudja valaki mennyibe kerülhet egy Intel Xeon 8 magos processzor?
Magyar oldalakon nem találtam, az Ebay-en 7500-as jelzésűeket 1085-2650 dollár között árulnak. Persze ilyen összegű vásárlásnál már vámot is kell fizetni, meg rájön az ÁFA is...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lol :D
8 magos processzor teljesen felesleges. Kb. mostanság terjed el az általános nézet, miszerint 2 magos processzor már nem elég a legfrissebb játékokhoz. 4 magos processzor kell, de azokat sem tudják maxon kihajtani, ahhoz még kell pár év. De akkor ott a 6 magos amd, baráti áron, 30-40 ezer között. Persze itt is vannak erős túlzások, pl. az f foglalatos 120 ezer forintos :D
10 évig jó gép? lol2.0 :) nekem most van kb. 8 éves gépem (2,8 ghz-es p4-es és gef 6600 vga :) ), de már jópár éve semmi új játék nem játszható rajta... Ha hosszú távra akarsz gépet, akkor amd-t vegyél, ott kompatibilis a processzor foglalat egy ideig... pl. ha most veszel egy phenom II-t (4 magos), akkor bele fog (valószínűleg...) menni az am3-mas alaplapba az új bulldozer proci, ami még meg sem jelent. Na ilyet az intel nem tud. Arról nem is beszélve, hogy ez a proci majdnem annyit tud, mint az új intelek (jó, többet eszik, meg néhol sokkal jobban alulmarad, de általánosságban nem rossz választás egy új intel helyett, és persze olcsóbb is 10-20 ezer forinttal...).
Most (ami minden évre igaz nagy általánosságban) olyan 140-170 ezer forint egy jó gép, monitor, bill, egér, hangfal nélkül. Na ennyit tanulóként nem fogok költeni, mert nekem még monitor is kéne, az kb. +50 ezer (jó fajta Dell, amit sokan fikáznak, nem tudom miért...). De amúgy mindent kéne cserélni, a hangfal talán még bírja, de az egér fogyóeszköz (1000 Ft-os évente egy, ha sokat játszom, bár ez most éppen 2-3 éves...), a billentyűzet meg még az első pc-mhez volt, az olyan cirka... tizenvalahány éves...
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Akkor aki most vásárol gépet annak AMD alaplapot ajánlanál? Most vennék új gépet de nemtudom hogy mit lenne érdemes vásárolni, őszintén szólva az ajánlott Skyrim-es konfigon gondolkodtam ötletek híján. Az biztosan jó lenne évekig
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

nekem AMD van
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

TESMAN írta:nekem AMD van
És te bővítetted már? Nincs vele gond? Amugy én is azt használok, az enyém rendben volt/van azt leszámítva hogy lassan 8 éves lesz, mondjuk én nem bővítettem rajta soha.
Valsz azt fogok szerezni újat, asszem ezek már mind PCI-expressesek. Viszont akkor valaki mondhatna egy Intel Core 2 quad 3ghz-el egyenértékű AMD procit :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Parancsoljatok. Itt a nyolc magos processzor :D (azaz négymodulos).
http://prohardver.hu/hir/befutottak_els ... dozer.html
Ezen biztos futni fog a Skyrim :) Még nem olvastam el a cikket, valamint a végleges verzió v.mikor nyáron gyorsabb lesz. Ezért nem is erőltettem télen a gépvásárlást, de már akkor amd-t vettem volna.
Szerintem meglátjuk. Az összes pci-expresses, plusz az amd videokártya téren is odavág az nvidiának, szóval most ők vannak felül. Ha hozzávesszük, hogy megtartja-e jó szokását az amd, miszerint kompatibilisek lesznek a proci foglalatok, akkor magasan az amd lehet a legjobb. Őszig még van idő, addig a vga árak is csökkennek, így szerintem jó 3 hónap múlva térj vissza a gépvásárlás témára.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

A cikkben azt írják, 19,5 mp alatt számolta ki a Pi értékét 1 millió tizedes jegyig. Kíváncsi voltam az enyém milyen értéket tud felmutatni (2,5 GHz 4 magos Intel proci). 1995-ös tesztprogram, állítólag csak egy szálat használ, érdekes módon a legtöbb megterhelést futtatás közben mégis a 2. és 3. magon lehetett mérni. Az eredmény meg 21,182 mp lett. Nem is rossz. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

1M teszt: 50,594 sec :D p4 2,85 mhz 500mhz-s, tehát a középső típus :D
Haver picit húzott 2500k-ja 10,4 sec környékén van :D
Na de nem ezért a 9 másodpercért fogok bulldozert venni :P
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Ez szép és jó csak az a probléma hogy a frissen érkező vadiúj termékek ára mindíg a csillagokban van, és én nem szándékozom 100-120 ezret adni csak a processzorra, akkor inkább olyan gépet veszek amiben később lehet azt cserélni. Én nem vagyok úgy eleresztve hogy mindíg a legújabb cuccokban gondolkodjak. Összvissz 150-160 szánnék rá, aztán majd ha 2-3 év múlva kellene akkor bővíteném.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ahogy nézegettem az árakat, ez nem 100-120 ezer körüli áron fog piacra kerülni. Legdrágább 6 magos processzor valami 250.000 Ft-os áron jelent meg.
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Vik írta:Ahogy nézegettem az árakat, ez nem 100-120 ezer körüli áron fog piacra kerülni. Legdrágább 6 magos processzor valami 250.000 Ft-os áron jelent meg.
Ezért nem fog engem érinteni a dolog :)
Egyébként is tapasztalataim szerint nem mindíg a legdrágább és a legújabb dolog a legjobb.
Avatar
Womath
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009. máj. 11., hétf. 6:14
Tartózkodási hely: Cheydinhal-ban. :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Womath »

Ezt a gépigényt elnézve, full grafikán nem, de egy erős high-on már menni fog. :mrgreen:
cereegolas

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: cereegolas »

huh szerintem elirtak azt a 3 gb ramot mert nekem 1,75gb megyen 1024xvalamenyi de + meg az alap ugy 2gb ram van nekem
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Arcturus, teljesen el vagy tévedve. Vik pont azt írta, hogy olcsó lesz... Egy új processzor olyan 20-60 ezer forint, már amire érdemes lehet beruházni. 20 a netezésre meg a filmekre, de intel oldalon is van normális proci játékra olyan 40-50 között. Az amd meg mindig olcsóbb szokott lenni, igaz gyengébb is, de amíg 3-4 év kell, hogy 100%-osan ki legyen használva egy proci, szerintem mindegy is. Most jutottak el odáig a játékosok, hogy egy core 2 duo, vagy egy phenom II x4-es procit le kell cserélni egy jobbra... Előbb fogod a vga-t cserélni, mint a procit. Meg ugye ha egy am3+ alaplapot veszel, az a nyár végén megjelenő Bulldozer procit is elviszi, meg valszeg a következő generációt is, ha erre épül, bár ez még kérdéses. Ha jól tudom, az amd két családdal rukkol elő, elsőnek az fx-ek jelennek meg, majd pár hónap múlva, év vége felé az a8-asok. Hogy milyen árban, az egyelőre kérdéses, de senki sem vár 80-100 ezer forintos amd-t szerintem...
FX -_ _ _ _ - Bulldozer - (Zambize) AM3+ foglalat.
A8 -_ _ _ _ - (Llano) FM1-es foglalat, szorzómentes (agyontuningolható).
Na most karácsonyra veszel egy AMD A8-ast, saccperkábéra gyengébb lesz, mint ha hasonlót vennél intelbe, de olcsóbb (mivel az árak nem emelkednek, hanem új procik jönnek be a régiek helyére az ártáblán, így sztem az a 40-60 ezer forintos ár várható az amd-től, max pár hónappal a megjelenés után, mert egy kis idő kell, hogy beárazódjanak :D ). És ha kell, pár év múlva felhúzod az órajelét, ha már tényleg nem kevésnek bizonyul a proci a játékokhoz. Vagy ha a Bulldozer sokkal olcsóbb lesz, az A8-asok meg nagyon drágák, akkor veszel fx-et :D

cereegolas, rohadtul nem értjük mit akarsz ezzel mondani. Ha a helyesírásod normális lenne, könnyebb lenne. A ramnak semmi köze ahhoz, milyen felbontáson játszol... a ram mondjuk úgy, hogy a játékok betöltésénél számít igazán, már ha értelmes mennyiséggel rendelkezel, és pl. veszel mellé. Mostanság a 4 gb ram szerintem alap :D az, hogy neked csak kettő van, csak annyit tesz, hogy régebbi géped van. Vagy átvágtak a boltban.
Ja persze, a játék készítői nem tudják belőni, de te igen :D szerintem még 4 gb rammal rendelkezők is fogják mondani, hogy jó lenne 6gb :P



szerk.: Arcturus, gondolj bele és ne csinálj hülyeséget. Veszel most egy olcsóbb procis gépet, a proci kb. 40, majd két év múlva lecseréled, veszel egyet mondjuk megint 40-ért. Na már most sokkal előrébb lennél, ha kapásból most vennél egy procit 70ért. Ugyan ott vagy, csak kezdetektől jobb procid van, és olcsóbb.
Nem úgy kell gépet venni, hogy mindig megveszem amire épp pénzem van. Összeszedsz 200 ezer forintot kb., majd veszel egy jó gépet monitorral mindennel. Esetleg vga-t nem veszel bele, és az alaplapit, vagy a processzorba építettet használod, nem a legújabbakat, de a kicsit régebbi játékokat épp hogy lehet vele játszani... De annak nincs értelme, hogy veszel egy jó gépet, és a pl. a régi rossz 17"-os monitoron játszol 1280as felbontásban... Szerintem inkább spórolj. Meg még egy veszély, ha cserélsz v.mit, akkor papíron lehet pl. a vga megy az alaplapba, gyakorlatban viszont lehet nem fogja elbírni a lap a vga-t...
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Ezt én valahogy sose értettem. Az ajánlott az az, hogy közepesen fut-e vagy már maxon is elmegy?
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Zoli182 írta:Ezt én valahogy sose értettem. Az ajánlott az az, hogy közepesen fut-e vagy már maxon is elmegy?
A minimum az hogy elindul, az ajánlott az amin tesztelték hogy mennyire fut, és hogy eléri e bizonyos fps-t.
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Hasbal írta:
Zoli182 írta:Ezt én valahogy sose értettem. Az ajánlott az az, hogy közepesen fut-e vagy már maxon is elmegy?
A minimum az hogy elindul, az ajánlott az amin tesztelték hogy mennyire fut, és hogy eléri e bizonyos fps-t.
A minimumot azt értem, de az ajánlottat még most sem...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zoli182 írta: A minimumot azt értem, de az ajánlottat még most sem...
Ajánlott konfig kell, ha normálisan akarsz játszani. Kár, hogy ez nem mindig jön össze, mint pl. a Witcher 2-nél, ahol tökmindegy, milyen géped van.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vik írta:
Zoli182 írta: A minimumot azt értem, de az ajánlottat még most sem...
Ajánlott konfig kell, ha normálisan akarsz játszani. Kár, hogy ez nem mindig jön össze, mint pl. a Witcher 2-nél, ahol tökmindegy, milyen géped van.
Ezt mondtam én is csak bonyolultabban :P
Ehm... esetleg GTA IV, Cryisis széria, na meg lehet majd a Skyrim is... egyenlőre az is csak előrejelzés hogy mennyi a gépigénye...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Szerintem felesleges nézni. Van olyan játék, ami egyik gépen sem fut normálisan...
A minimum az, hogy azon elindul. De ez még nem jelenti azt, hogy nem fog pl. szaggatni.
Az ajánlott az van amelyik játéknál azt jelenti, hogy ezen már minimum felbontással tudsz játszani, valamelyik játéknál meg azt, hogy ilyen géppel már majdnem full grafikával megy a játék. :D igen, vicces. Ezért vannak (voltak) a demók, hogy meg tudd nézni, milyen jól fut a játék. Bár az utóbbi időkben meg már a demó meg a full játék is másként futott ugyan azon a gépen...
Ezért kell megnézni a fórumokat, már akinek régebbi gépe van, hogy akik játszottak már vele, hogy fut náluk, és milyen gépen. De ez sem 100%, mert ha hülye az user, és 86 program fut a háttérben, persze hogy a játékot fogja szidni, hogy milyen szar, meg hogy nem fut normálisan a vadi új fél millás gépén... ami mondjuk ér annyit, mint ha én 200-ért raktam volna össze egy gépet, mert a boltban is átvágták...
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Jó, tegyük fel, hogy nagy levegőt veszek és novemberig várok. 180-200 ból ha megveszem azt a konfigot amit említettetek akkor járnék a legjobban? Monitorra semmiképp nem akarok beruházni, ez bírja az 1024*768 at nekem nagyon is elég. Magára PCre koncentrálnék.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Arcturus írta:Jó, tegyük fel, hogy nagy levegőt veszek és novemberig várok. 180-200 ból ha megveszem azt a konfigot amit említettetek akkor járnék a legjobban? Monitorra semmiképp nem akarok beruházni, ez bírja az 1024*768 at nekem nagyon is elég. Magára PCre koncentrálnék.
Na már most az 1024-es felbontás nagyon kicsi... és hány "-os? 17"-19" szerintem a minimum amivel érdemes játszani. Ennyi erővel vehetnél blue ray lejátszót is a kis 17"-es tv-dhez... végül is blue ray filmet néznél... Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen régi monitor a szemet sem kíméli. Vagy ha lehetőséged nyílik, és tényleg akarod, szerezz be 5-9 ezer forintért egy használt tft-t, még az is jobb, mint a semmi, és játszhatsz 1280ban... én 4 ezerért vettem egy 17-es Belinea-t, tökéletesen jó, mondjuk a crt is kb. ugyan olyan, csak nagyobb.
Ezt nem lehet megmondani, mikor járnál a legjobban. Év végén jelenik meg az új tokozású amd, kell neki pár hónap, mire lemegy az ára, meg beáll a piac, ha esetleg nem jelennének meg hozzá megfelelő alaplapok, vagy csak drágán. De ha pl. bejelentik, tudni lehet, hogy drága lesz, mert tuningmániásoknak szánják, akkor elég lehet a Bulldozer is. Vagy egy hasonló kategóriás intel. 200ból már nagyon jó gépet lehet kihozni, csak nem tudni milyet :P De lehet variálni is:
1, Teszel hozzá még pl. 20-at, és már monitor is fér bele.
2, Nem veszel hozzá vga-t (spórolsz 50 ezret), hanem a prociba integráltal játszol, és később, ha lesz pénzed veszel egy jó kis vga-t. Ennek az az előnye, hogy ugyan annyi pénzért jóval jobb vga-t tudsz venni, ha vársz vele, és kibírod az alaplapi vagy a prociban lévő vga-val. Pl. kijátszod azokat a játékokat, amik a mostani gépeden nem futnak el, és még nem olyan újak. A legújabb játékokat meg majd ha lesz vga. Lehet a Skyrim is elfutna játszható állapotban...
3, Kibírod tavaszig, ez pár hónapon belül kiderül, legkésőbb télre.
4, Veszel akkor egy közepes gépet, amikor a hőn áhított játékok megjelennek. Ennek az a hátránya, hogy később költened kell rá, és így már drágább lesz, mint ha egyszerre egy jót vennél, amire később kell költeni.
5, 200 körül veszel egy jó gépet monitorral, és az tényleg megéri, mert annyira lemennek az árak mire veszed :D ebben csak bízni tudsz.
Mondhatnám, hogy vegyél egy olcsóbb x4-es amd-t, de ha most készül lecserélni az amd az évek óta használt am3-mas foglalatot, akkor később alaplapot is kell venned, ha fejlesztesz, meg lehet ramokat is... Jó a phenom játékra, csak pár év múlva már küszködni fog, míg egy 3-5 hónappal később vett újabb amd még vígan vinni fogja a legújabb játékokat is... pár éve még jó üzlet volt a most olyan 25-28 ezer forintos phenom II x4, bár a mostani árhoz képest iszonyat jól teljesít, csak régi... Egy intel i5-2500k meg mondjuk 43 ezer, de erősebb is, így később kell lecserélned. Viszont ha nem akarsz még vga-t venni, mert a prociba integráltal el tudsz játszani minimum-közepes beállításokkal a Skyrim-ben, akkor is jó választás lehet a 2500k (vagy a sima 2500 kb. kicsit drágább a k-s, lehet egyikben nincs vga, vagy tuningolhatóbb, nem tudom hirtelen), viszont az amd prociba épített vga-ja sokkal jobb, mint az intelé...

De a lényeg az, hogy még sok minden kiderül, vagy változhat amíg megjelenik a játék. Még bőven ráérsz dönteni.
Az amd-nek jelenleg nincs a piacon új processzora, de érdemes várni őszig, vagy év végéig. Nem biztos, hogy jobbat ad ki mint az intel, de elvileg olcsóbbat :D aztán lehet hogy nem, de addig figyelheted hogy alakulnak az árak. De addig ha nagyon ráérsz, nézegethetsz teszteket, meg hogy hogy alakulnak az intel procik.

Nagyjából írok árakat, pl. hogy ha most muszáj lenne gépet vennem, akkor v.mi ilyesmit vennék:

Intel proc és alaplap:
Core i5-2500K 3.3GHz Socket 1155 ~ 44.000 Ft
AsRock Z68 Pro 3 ~ 26.000 Ft

Amd proc és alaplap:
AMD Phenom II X6 1090T ~ 36.000 Ft
Gigabyte GA-880GMA-USB3 ~ 20.000 Ft

A többi meg kb. ugyan az lehet, csak gyors összedobom, az amd-s lapot meg sem néztem milyen ram fér bele:
- 8 GB Kingston~ 24.000 Ft vagy akármi más, lehet 3*2 gb is, de olyan 16-28 ezer körül vannak.
( - ssd olyan 30 körül a 64 gigás, na ezért is kell még várni, hogy lemenjen az ára :P )
- hdd: Western-Digital 640GB ~ 15 000 Ft
- ház olyan 10-15 ezer
- táp pl: Corsair CMPSU-600CXEU ~ 15.000 Ft, talán elég :P
- vga meg kb. min. 50 ezer, radeon 6900as széria, vagy geforce 570-580, vga-kban nagyon nem tájékozódtam, mert mire kéne, arra úgyis két szériával újabbak lesznek...

Nagyon hasracsapva akkor egy intel vagy egy amd gép ára olyan ~184 és ~170 ezer környékén mászkál, tehát ennyinél kevesebbért szerintem nem érdemes gépet venni. Hozzácsapsz egy minőségi monitort, és ott vagy 234-220 ezer forint környékén... olcsóbb monitorral 214-200 ezer. De ismétlem, ennél kevesebbet nem éri meg költeni rá. Így sem v.mi combos konfigok, +10-20 ezer forintot még rá lehetne költeni a vga-ra. De ugyan ezért az árért jövő tavasszal lehet sokkal de sokkal jobb gépet tudsz venni, addigra meg összegyűlhet egy 50 ezer egy tényleg minőségi monitorra, és teljes lesz az élmény.
Én mindenképpen várnék, minimum novemberig, addig lesném a híreket, hátha kicsusszan egy-két szaftos infó az új amd-kről, meg ugye várható az intel sandy bridge 2-je is...
Bocs ha sok szöveget írtam :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vagy veszel egy PS3 Slimet 60-80 ezerért, ha nem érdekelnek a beépülők, és nem akarsz sokat a gép fejlesztésére költeni. Ha nem számít, hogy hamar tönkremehet, akkor szóba jöhet Xbox 360 is.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:Vagy veszel egy PS3 Slimet 60-80 ezerért, ha nem érdekelnek a beépülők, és nem akarsz sokat a gép fejlesztésére költeni. Ha nem számít, hogy hamar tönkremehet, akkor szóba jöhet Xbox 360 is.
Fújjj!!! És játsszon szarabb grafikával? :D nekem azért nem kéne, mert nincs rajta net, meg sok más, hasznos program. Meg ahhoz tv is kell, ami +100 ezer kb. :D
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

TGWH írta:
Vik írta:Vagy veszel egy PS3 Slimet 60-80 ezerért, ha nem érdekelnek a beépülők, és nem akarsz sokat a gép fejlesztésére költeni. Ha nem számít, hogy hamar tönkremehet, akkor szóba jöhet Xbox 360 is.
Fújjj!!! És játsszon szarabb grafikával? :D nekem azért nem kéne, mert nincs rajta net, meg sok más, hasznos program. Meg ahhoz tv is kell, ami +100 ezer kb. :D
A grafika még mindig nemlényeges, van rajta wifi... tv-ről meg csak annyit hogyha van egy olyan tv-d amin van hang, s-video input (általában az oldalában a régebbi tv-éknek) akkor működik.
Avatar
Barni97
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. feb. 13., vas. 20:34

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Barni97 »

Én Xbox360-on fogom játszani. Szerintem nem néznek ki olyan csúnyán rajta a játékok. Például annak idején az Obliviont is azon játszottam elsőnek. (Míg nem volt hozzá erős gépem.)
És nem kell azon aggódnom, hogy nem fogja elindítani vagy, hogy szaggatni fog rajta. És persze a plusz költségektől is megóv. (Vagyis nem kell új PC-t venni. :D )
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

8 évenként veszek új gépet, nekem megéri :D xbox nem kell, nincs nekem arra pénzem. + a játékok sem olcsók...
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Az én gépem is 8 éves már, ezért tartom olyan sürgetőnek a cserét mert már hónapokkal ezelőtt be akartam újítani és már nem fér a babszem a hátsómba. Steamen rahedli játékot megvásároltam már ami akciós volt és megérte, csak az a bökkenő, hogy a jelenlegi configomra (AMD Athlon/duron(tm) 1.25Ghz 1.62GB RAM WinXPprof szervizcsomag3 NVIDIA GeForce FX 5200 ami inkább mozizós oldalon erős) nem igazán alkalmasak, tehát tele vagyok játékkal és nem bírom játsszani őket! :D
Csak példaképp, amilyen játék megy szaggatásmentesen mondjuk a kor csúcskategóriás játéka, az az Unreal tournament 2004, a gyári mapok, mert a hatalmas moddingolt mapok már laggosak. Vagy például a GTA San Andreas az még tűrhető, Painkiller első része is az. De ezek már kissé régi gamak, mindíg keresek olyat ami régebbi és még nem játszottam, de eredetibe nem igazán találni. Counter Strike 1.6 al nyomtam már sokszáz órát de ideje továbbálni sztem Sourcera! :) Ettől függetlenül meg vagyok elégedve a masinámmal mert a 8 év alatt még egy windows reinstallt sem kellett csinálni, csak 2xer volt tápcsere ez minden, szal stabil masina és még 5-8 évig biztos hű társam lenne, de a korral csak haladni kell.

Xbox 360 van itthon de én alapjában véve nem igazán szeretem a konzolokat, pláne akkor nem ha egy FPS gamaról van szó. !!!Analóggal!!! Elkezdtem játsszani a falloutot rajta de nem értem a végére, mert annyira beleuntam részben az irányítás miatt, részben amiatt hogy nem lehetett modolni, nem éreztem a magaménak a játékot, hiába volt jó a grafika, és hiába van hozzá fasza szélesvásznú 100HZs TV egyszerűen nem volt az igazi.
TamrieliRocker
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011. jún. 23., csüt. 21:07
Tartózkodási hely: Égkoszorú, Rockerfalva, Skinheadfalva

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker »

Egy ilyen gép mennyire lesz jó hozzá szerintetek?
Mert keményen gyűjtök rá és 2 év múlva meg is lesz.
Pláne, ha közben lemegy az ára is.
Csatolmányok
Számítógép Felszerelés.doc
(43.5 KiB) Letöltve 126 alkalommal.
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

TamrieliRocker írta:Egy ilyen gép mennyire lesz jó hozzá szerintetek?
Mert keményen gyűjtök rá és 2 év múlva meg is lesz.
Pláne, ha közben lemegy az ára is.
minek új egér,billentyűzet,monitor,gépház?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

TamrieliRocker írta:Egy ilyen gép mennyire lesz jó hozzá szerintetek?
Mert keményen gyűjtök rá és 2 év múlva meg is lesz.
Pláne, ha közben lemegy az ára is.
Bár nem ismerem az AMD termékeit, szerintem elég jó gép lesz. Esetleg érdemes lenne megfontolni, hogy egy (hibrid) SSD meghajtóra telepítsd az operációs rendszert, a gyorsítótárnak meg jó lesz a 2 terabyte-os merevlemez.
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Vik írta:
Zoli182 írta: A minimumot azt értem, de az ajánlottat még most sem...
Ajánlott konfig kell, ha normálisan akarsz játszani. Kár, hogy ez nem mindig jön össze, mint pl. a Witcher 2-nél, ahol tökmindegy, milyen géped van.
OKÉ! Akkor már értem, főleg így példákkal (Crysis, GTAIV) No meg, hogy én is előjöjjek egy példával : Metro 2033
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Arcturus írta:Az én gépem is 8 éves már, ezért tartom olyan sürgetőnek a cserét mert már hónapokkal ezelőtt be akartam újítani és már nem fér a babszem a hátsómba. Steamen rahedli játékot megvásároltam már ami akciós volt és megérte, csak az a bökkenő, hogy a jelenlegi configomra (AMD Athlon/duron(tm) 1.25Ghz 1.62GB RAM WinXPprof szervizcsomag3 NVIDIA GeForce FX 5200 ami inkább mozizós oldalon erős) nem igazán alkalmasak, tehát tele vagyok játékkal és nem bírom játsszani őket! :D
Csak példaképp, amilyen játék megy szaggatásmentesen mondjuk a kor csúcskategóriás játéka, az az Unreal tournament 2004, a gyári mapok, mert a hatalmas moddingolt mapok már laggosak. Vagy például a GTA San Andreas az még tűrhető, Painkiller első része is az. De ezek már kissé régi gamak, mindíg keresek olyat ami régebbi és még nem játszottam, de eredetibe nem igazán találni. Counter Strike 1.6 al nyomtam már sokszáz órát de ideje továbbálni sztem Sourcera! :) Ettől függetlenül meg vagyok elégedve a masinámmal mert a 8 év alatt még egy windows reinstallt sem kellett csinálni, csak 2xer volt tápcsere ez minden, szal stabil masina és még 5-8 évig biztos hű társam lenne, de a korral csak haladni kell.

Xbox 360 van itthon de én alapjában véve nem igazán szeretem a konzolokat, pláne akkor nem ha egy FPS gamaról van szó. !!!Analóggal!!! Elkezdtem játsszani a falloutot rajta de nem értem a végére, mert annyira beleuntam részben az irányítás miatt, részben amiatt hogy nem lehetett modolni, nem éreztem a magaménak a játékot, hiába volt jó a grafika, és hiába van hozzá fasza szélesvásznú 100HZs TV egyszerűen nem volt az igazi.
Együtt érzek veled. Én is ilyen játékokkal játszottam még fél éve. Nekem 6200-es kártyám volt a kezdetektől fogva. (kb 5-6év) Most vettem egy teljesen új gépet mert fejleszteni nem lehetett csak pár giga ramot tenni a fél mellé ( de annak meg mi értelme) Inkább vettem 90-100ért egy teljesen új konfigot, kivéve monitor és winchestert. Persze sokáig tanakodtam, hogy mit vegyek.
PS3: a szívemhez ez áll a legközelebb-nincs rá magyar játék
Xbox360:olcsó- megbízhatatlan, kevés magyar játék
PC:MAGYAR játékok, hiányozna az egér-drága.
Még high-on elfutnka a mai játékok, de pár év múlva már nem, de nekem nem a grafika az első se a második. Persze szempont a grafika is mert ha lenne fontos még mindig marioznánk. Furcsa Neverwinter Nights után Assassin's Creed Brotherhood-ozni maxon. Főleg, hogy a NWN is csak 15fps-sel futott.
Szóval ha 200ért veszel gépet akkor sokáig nem lesz gondod.
TamrieliRocker
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011. jún. 23., csüt. 21:07
Tartózkodási hely: Égkoszorú, Rockerfalva, Skinheadfalva

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker »

TESMAN írta:
TamrieliRocker írta:Egy ilyen gép mennyire lesz jó hozzá szerintetek?
Mert keményen gyűjtök rá és 2 év múlva meg is lesz.
Pláne, ha közben lemegy az ára is.
minek új egér,billentyűzet,monitor,gépház?
Azért, mert a régi monitoromon csak kicsi felbontásban lehet játszani, a gépház már 12 éves (apámé volt), a billentyűzet meg tönkrement...
Vik írta:
TamrieliRocker írta:Egy ilyen gép mennyire lesz jó hozzá szerintetek?
Mert keményen gyűjtök rá és 2 év múlva meg is lesz.
Pláne, ha közben lemegy az ára is.
Bár nem ismerem az AMD termékeit, szerintem elég jó gép lesz. Esetleg érdemes lenne megfontolni, hogy egy (hibrid) SSD meghajtóra telepítsd az operációs rendszert, a gyorsítótárnak meg jó lesz a 2 terabyte-os merevlemez.
Tdnál írni egy hibrid SSD meghajtót? Amit te ajánlanál.
Van ott egy Intel is, állítólag vízhűtéses lesz. Ha igen, akkor azt veszem, meg kicserélem a hűtőket is vízhűtésesre... Akkor jobban lehet maxolni. Annak a választásában is segíthetnél, ha nem gond.
Én meg Lord Jack pedig fordítani fogjuk a könyveket, meg az oldalakat. Jó lesz? Akkor hamarabb megtelik az Elder Scrolls Lapok részleg és nem kellenek az angol oldalak. UESP teljes tartalmát le szeretnénk fordítani (de ahhoz hosszú idő kell, én meg közben írok). Azután (vagy előtte) majd a Skyrim fordításásban is szeretnénk részt venni. Úgy nagyjából.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Veszek én is egy ilyen gépet... Bocsi, ha lopom az ötleteid. Megtehetem (gondolom) mert személyesen is ismerjük egymást.
A két jó barát.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Meg fordítani is segítenék.
Válasz küldése