Pluginok

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Sziasztok!

Az a problémám, hogy nekem windows 7 alatt nem működik az Mge. Azt írja, ki hogy a program hibás működés miatt leállt.
XP kompatibilis módban mi a helyzet?
Másik: Van egy ilyen pluginotok: Topic javítás megtekintése (Javítások)
Erről lehetne egy bővebb leírás? Ezt feltétlenül fel kell raknom? :)
Csak annak kell, akinek eltűnnek bizonyos kulcsfontosságú témák, s emiatt nem tudja befejezni a fő küldetést.
Harmadik: Morrowind 2009
Nekem hibásan tölti le a 7z-s fájlt.
Rendszeresen visszatérő hiba, de egyszer már másik oldalon is találkoztam vele, úgyhogy nem mi tehetünk róla. :)

Operában van olyan, hogy letöltés folytatása, próbáld meg úgy. Nekem volt már olyan, amikor sikerült letölteni a sérült állomány végét.
Negyedik:
http://morrowind2009.wordpress.com/ -ot szívesen végigcsinálnám, de ha angolra fordítja a szövegeket, akkor inkább nem. Pl Engem nagyon érdekelne a fás csomagok és a fű csomag. Ezekbe is angolra fordít valamit? Meg ha jól emlékszem a cellákat is rosszul ismeri fel a magyarítás miatt, így nem futtatható a plugin. Szerencsére ha a fájlokat a data files-ba bemásoljuk, akkor az alapfák attól megváltoznak, de a több mégis szebb lenne meg a gépem is bírná :)

Ennyit egyelőre, bocsi a fárasztásért. :ugeek:
Kétlem, hogy a fák meg a fű bármit is angolra fordítana. Próbáld meg azt leszedni, ami a Morrowind 2009-es csomagban van, ott jók a cellanevek. Arra vigyázz, hogy ha működésre bírod az MGE-t, és bekapcsolod a végtelen látótávolságot, a füvesítő beépülőket ne dolgoztasd fel vele. Hatalmas bozótot csinál belőle, alig lehet benne látni, meg olyan is előfordult nálam, hogy a fűtől nem lehetett felvenni dolgokat, beszélgetni az NJK-kkal.
Inv1sus

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Sikerült működésre bírni az mge-t. :ugeek: Most szép lassan installálgatom ap lugineket hogy lássam melyiktől akad ki :D

Egyébként szerintem ezt a megerősítő kódot le kellene cserélni, mert emiatt nincs kedve írni az embereknek. Pl én már harmadszor próbálom elküldeni ezt a kis hozzászólásomat is, amit most kibővítettem :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Sikerült működésre bírni az mge-t. :ugeek: Most szép lassan installálgatom ap lugineket hogy lássam melyiktől akad ki :D

Egyébként szerintem ezt a megerősítő kódot le kellene cserélni, mert emiatt nincs kedve írni az embereknek. Pl én már harmadszor próbálom elküldeni ezt a kis hozzászólásomat is, amit most kibővítettem :)
Ha bejegyzett tag leszel az oldalon, akkor nem kell megerősítő kód. Csak be kell lépni, de azt úgyis megjegyzi.
Inv1sus

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Ja értem. :)

Eddig sok plugint sikerült már felraknom úgy, hogy csak max warningot kaptam, most viszont Vality's Ascadian Isles Mod-nál kiad valami ilyesmi hibát:

Kód: Egész kijelölése

 Cell "Dren-ültetvény" not found for dialogue type 
TOPIC 
Info "EMPTY"
Ilyenkor javasolt inkább kihagyni a plugint?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Ja értem. :)

Eddig sok plugint sikerült már felraknom úgy, hogy csak max warningot kaptam, most viszont Vality's Ascadian Isles Mod-nál kiad valami ilyesmi hibát:

Kód: Egész kijelölése

 Cell "Dren-ültetvény" not found for dialogue type 
TOPIC 
Info "EMPTY"
Ilyenkor javasolt inkább kihagyni a plugint?
Ilyenkor hagyd ki, mert úgyse működik. Ez a Morrowind 2009 csomagban van?
Inv1sus

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Nem, külön rakosgatom fel a pluginokat. Mellesleg valszeg ki is hagyom télleg, mert így legalább változatosabb lesz a térkép :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Nem, külön rakosgatom fel a pluginokat. Mellesleg valszeg ki is hagyom télleg, mert így legalább változatosabb lesz a térkép :)
Esetleg megpróbálhatod a magyarításhoz igazított változatot. Ha nem tetszik egy mod, addig gond nélkül kikapcsolhatod, amíg nem mentettél. Letöltési hiba elkerüléséhez GetRight-ot ajánlom.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kaptunk egy kérést, miszerint fordítsuk le a Szent Nerevar páncélja modot. Félig megtettem, letölthető a pluginok oldalról.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vik írta:Kaptunk egy kérést, miszerint fordítsuk le a Szent Nerevar páncélja modot. Félig megtettem, letölthető a pluginok oldalról.
Ilyen módik az oblihoz mért nincsenek? :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Hasbal írta:
Vik írta:Kaptunk egy kérést, miszerint fordítsuk le a Szent Nerevar páncélja modot. Félig megtettem, letölthető a pluginok oldalról.
Ilyen módik az oblihoz mért nincsenek? :)
Páncél modok? Vagy hatot fordítottál eddig, és mindet feltöltöttem...
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vik írta:
Hasbal írta:
Ilyen módik az oblihoz mért nincsenek? :)
Páncél modok? Vagy hatot fordítottál eddig, és mindet feltöltöttem...
Bocs elírtam de igen ilyenre gondoltam ami fegyvertől az alsónadrágig tartalmaz mindent. :lol:
Lysander

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Lysander »

Először is: borzasztóan becsülöm a munkátokat a mérete és az igényessége miatt is.
Apróság de azért megkérdezem hogy a pluginok között van egy magyarjavítás és egy tribunal javítás is. ezek nincsenek benne a végleges (alap+tr+bl) 550 megás telepítőben? vagy ezek ujabbak annál ami abba van?
elöre is köszi a választ.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lysander írta:Először is: borzasztóan becsülöm a munkátokat a mérete és az igényessége miatt is.
Apróság de azért megkérdezem hogy a pluginok között van egy magyarjavítás és egy tribunal javítás is. ezek nincsenek benne a végleges (alap+tr+bl) 550 megás telepítőben? vagy ezek ujabbak annál ami abba van?
elöre is köszi a választ.
Lehetséges, hogy ezek újabbak, de ha letöltöd őket, meg felrakod a magyarítást, akkor a dátumokat össze tudod hasonlítani.
Lord Jack

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Valaki segítene hogy toljam fel NORMÁLISAN a Morrowindet?!
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Lord Jack írta:Valaki segítene hogy toljam fel NORMÁLISAN a Morrowindet?!
Mit értesz ez alatt?
Lord Jack

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Jó (sok) modot és javítást.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Lord Jack írta:Jó (sok) modot és javítást.
De ha értelmesen feltennéd a kérdésed és nem kéne visszakérdezni akkor már játszani a módolt gémmel amúgy... ;) : :ugeek:
Lord Jack

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Szeretném tudni milyen pluginokat tegyek rá a Morrowindre, hogy tökéletesebb legyen!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lord Jack írta:Szeretném tudni milyen pluginokat tegyek rá a Morrowindre, hogy tökéletesebb legyen!
A Saját Mozgó Bázist ajánlom, illetve a Morrowind 2009 csomagot nézd meg.
Lord Jack

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

A Morrowind 2009 világít de megpróbálom mégegyszer ma is.
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Üdvözlet!

Régen jártam erre, és rögtön egy kérdésem is lenne... Vannak még pluginok/modok, amiket a magyarításhoz szeretnétek igazítani? A múltkor böngésztem az angol modokat és van pár jó, ami feldobná a világot ;)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nordavind írta:Üdvözlet!

Régen jártam erre, és rögtön egy kérdésem is lenne... Vannak még pluginok/modok, amiket a magyarításhoz szeretnétek igazítani? A múltkor böngésztem az angol modokat és van pár jó, ami feldobná a világot ;)
Írj tippeket, letöltési címmel együtt, hátha egyszer sor kerül rá.
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Rajtam ne múljon... :D

Less Generic NPC - http://www.lgnpc.org/downloads
Emma: The Witchgirl Adventure - http://lovkullen.net/Emma/witchgirl.htm
Emma: The White Wolf of the Lokken Mountain - http://lovkullen.net/Emma/lokken.htm
Illuminated Order - http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... ail&id=732
Arcimaestro Antares Modjai között is vannak ígéretesek - http://arcimaestroantares.webs.com/
Lord-Jack

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Lord-Jack »

Morrowindben is van tesztszoba:
coc Toddtest
Érdemes előtte beszerezni egy Almsivi vagy Isteni közbeavatkozás tekercset vagy varászlatot.
ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: ismeretlen. »

Nekem lenne egy apró gondom a magyaritással. A játék eredeti, és év játéka kiadás, legalábbis a doboz szerint. Benne viszont a játék, és a két kiegészítő külön cd -ken van, nem egyben, ahogy a game of the year változatnak kellene lennie. A 3 cd -n viszont mindenből a legújabb van, tehát ezzel nincs probléma. A magyaritas telepítése után - összes plugin is felkerült vele természetesen, gondoltam azok amiket beletettetek gondosan kiválogatott darabok, nem ártanak a programnak, és nem teszik tönkre a játékélményt - figyelmesztet a program hogy bizonyos file változatok nem megfelelőek.
Íme a "warning.txt" tartalma:
"One of the files that "magyarjavitas.esp" is dependent on has changed since the

last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
One of the files that "MorroHun Team.esp" is dependent on has changed since the

last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
One or more plugins could not find the correct versions of the master files

they depend on. Errors may occur during load or game play. Check the

"Warnings.txt" file for more information.
Expression Error Unable to find cell "Sotha Sil, Dome of Serlyn" in script

sotha_machine1.
Texture "Textures\_land_default.tga" count 3.
Texture "Textures\Tx_WG_road_01.tga" count 3.
Texture "Textures\Tx_wood_weathered_rings.dds" count 2."


A kérdés az lenne, mit tehetek ebben az esetben. A kézzel kigyomlálás, és a file változatokkal játszadozás nem tűnik jó ötletnek, így inkább megkérdezlek titeket... :)
A játék egyébként elindul a figyelmeztetés ellenére is, és működik is, de azért aggaszt a dolog, mert nem biztos hogy minden rendben lesz ,ajd a játék során.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

ismeretlen. írta:Nekem lenne egy apró gondom a magyaritással. A magyaritas telepítése után - összes plugin is felkerült vele természetesen, gondoltam azok amiket beletettetek gondosan kiválogatott darabok, nem ártanak a programnak, és nem teszik tönkre a játékélményt - figyelmesztet a program hogy bizonyos file változatok nem megfelelőek.
Íme a "warning.txt" tartalma:
"One of the files that "magyarjavitas.esp" is dependent on has changed since the

last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
Ezekkel nem kell foglalkozni.
Expression Error Unable to find cell "Sotha Sil, Dome of Serlyn" in script

sotha_machine1.
Kapcsold be a tribunaljavitas.esp-t az indító menü adatfájlok részében. Sőt, célszerű letölteni a legfrissebb változatot a pluginok közül.
Texture "Textures\_land_default.tga" count 3.
Texture "Textures\Tx_WG_road_01.tga" count 3.
Texture "Textures\Tx_wood_weathered_rings.dds" count 2."
Ezekkel nem tudom, mit lehetne kezdeni. Baj szerintem nem lesz belőle.
ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: ismeretlen. »

Vik írta:
ismeretlen. írta:Nekem lenne egy apró gondom a magyaritással. A magyaritas telepítése után - összes plugin is felkerült vele természetesen, gondoltam azok amiket beletettetek gondosan kiválogatott darabok, nem ártanak a programnak, és nem teszik tönkre a játékélményt - figyelmesztet a program hogy bizonyos file változatok nem megfelelőek.
Íme a "warning.txt" tartalma:
"One of the files that "magyarjavitas.esp" is dependent on has changed since the

last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
Ezekkel nem kell foglalkozni.
Expression Error Unable to find cell "Sotha Sil, Dome of Serlyn" in script

sotha_machine1.
Kapcsold be a tribunaljavitas.esp-t az indító menü adatfájlok részében. Sőt, célszerű letölteni a legfrissebb változatot a pluginok közül.
Texture "Textures\_land_default.tga" count 3.
Texture "Textures\Tx_WG_road_01.tga" count 3.
Texture "Textures\Tx_wood_weathered_rings.dds" count 2."
Ezekkel nem tudom, mit lehetne kezdeni. Baj szerintem nem lesz belőle.
Kössz. Leellenőrzöm. Még egy apró kérdés. Ha nekem leginkább CSAK a grafikát érintő plugin -ok érdekelnek (hogy a játékot ne tegyem tönkre) akkor melyik lenne az, amelyik kellőképpen igényes, és kompatibilis a magyaritással azokon kívül, amik belekerültek a telepítőbe... Tudom van egy ilyen menüpont az oldalon, de sikerült tönkretennem már a játékot egy egyszerű textúra pakkal is, ami még csak nem is írta felül az alap textúrákat, tehát elvileg nem kellett volna ártania. Természetesen magyaritas nélkül az is működött. De én most pont a fordításra vagyok kíváncsi.. elég sok munkátok van benne ahhoz, hogy kíváncsivá tegyen.. :)
Mellesleg nekem alapból is jó a játék, szerintem egyáltalán nem csúnya. De természetesen a fan project -ek, és házi textúrák talán dobhatnak rajta egyet.

Tehát mit javasoltok?
ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: ismeretlen. »

"Nem működik még mindig. Most megpróbálkozom azzal, hogy letöltök valahonnan egy igazi game of the year változatot, (ha már az én eredetimmel nem megyek most semmire) és megnézem azzal megy -e. Ha igen, akkor ez valami speciális változat ami nekem van.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

ismeretlen. írta:"Nem működik még mindig. Most megpróbálkozom azzal, hogy letöltök valahonnan egy igazi game of the year változatot, (ha már az én eredetimmel nem megyek most semmire) és megnézem azzal megy -e. Ha igen, akkor ez valami speciális változat ami nekem van.
Pontosan mi nem működik? Nekem is 3+1 CD-s év játéka kiadású Morrowindem van, és működik vele a magyarítás.
Ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Ismeretlen. »

Vik írta:
ismeretlen. írta:"Nem működik még mindig. Most megpróbálkozom azzal, hogy letöltök valahonnan egy igazi game of the year változatot, (ha már az én eredetimmel nem megyek most semmire) és megnézem azzal megy -e. Ha igen, akkor ez valami speciális változat ami nekem van.
Pontosan mi nem működik? Nekem is 3+1 CD-s év játéka kiadású Morrowindem van, és működik vele a magyarítás.
Fentebb belinkeltem a warning.txt -t. Azóta annyi változott benne, hogy rengetegszer szerepel benne egy indítás után is hogy adott plugin nem találja a megfelelő file verziót, illetve a textúrákra vonatkozó részek ugyanúgy megjelennek. Azóta letöltöttem próbaképpen egy másik kiadást, de ugyanazt csinálja az is, úgyhogy nem ezzel van a baj.

Egyébként maga a játék elindul, és működik is, csak pfigyelmeztet az indulásnál hogy gondjaim lehetnek a játékkal. Ha elfogadom, akkor megy. De attól félek a játékmenetben lesz majd vele gondom..
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ismeretlen. írta: Fentebb belinkeltem a warning.txt -t. Azóta annyi változott benne, hogy rengetegszer szerepel benne egy indítás után is hogy adott plugin nem találja a megfelelő file verziót, illetve a textúrákra vonatkozó részek ugyanúgy megjelennek. Azóta letöltöttem próbaképpen egy másik kiadást, de ugyanazt csinálja az is, úgyhogy nem ezzel van a baj.

Egyébként maga a játék elindul, és működik is, csak pfigyelmeztet az indulásnál hogy gondjaim lehetnek a játékkal. Ha elfogadom, akkor megy. De attól félek a játékmenetben lesz majd vele gondom..
Ettől ne félj, nem lesz vele gond. Ha akarod, eltüntetheted a nem megfelelő file verzió figyelmeztetéseket, ha megnyitod a kérdéses beépülőt a CS nevű világszerkesztővel, és mentesz egyet.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

ismeretlen. írta:Még egy apró kérdés. Ha nekem leginkább CSAK a grafikát érintő plugin -ok érdekelnek (hogy a játékot ne tegyem tönkre) akkor melyik lenne az, amelyik kellőképpen igényes, és kompatibilis a magyaritással azokon kívül, amik belekerültek a telepítőbe... Tudom van egy ilyen menüpont az oldalon, de sikerült tönkretennem már a játékot egy egyszerű textúra pakkal is, ami még csak nem is írta felül az alap textúrákat, tehát elvileg nem kellett volna ártania. Természetesen magyaritas nélkül az is működött. De én most pont a fordításra vagyok kíváncsi.. elég sok munkátok van benne ahhoz, hogy kíváncsivá tegyen.. :)
Mellesleg nekem alapból is jó a játék, szerintem egyáltalán nem csúnya. De természetesen a fan project -ek, és házi textúrák talán dobhatnak rajta egyet.

Tehát mit javasoltok?
Better Heads, Better Bodies alap. Előbbihez kell egy apró javítás, ami megtalálható a pluginok között, utóbbi szerintem teljesen együttműködik a magyarítással. Aztán ott van még az Ultimate Textures Complete nevű csomag, meg bármilyen egyéb textúra javító, ami kellhet. Nézz körül Planet Elder Scrollson meg a Morrowind 2009 honlapon. Morrowind Graphic Extender végtelen látótávolságát és gyönyörű víz hatásait ki ne felejtsem a felsorolásból.
ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: ismeretlen. »

Vik írta:
ismeretlen. írta:Még egy apró kérdés. Ha nekem leginkább CSAK a grafikát érintő plugin -ok érdekelnek (hogy a játékot ne tegyem tönkre) akkor melyik lenne az, amelyik kellőképpen igényes, és kompatibilis a magyaritással azokon kívül, amik belekerültek a telepítőbe... Tudom van egy ilyen menüpont az oldalon, de sikerült tönkretennem már a játékot egy egyszerű textúra pakkal is, ami még csak nem is írta felül az alap textúrákat, tehát elvileg nem kellett volna ártania. Természetesen magyaritas nélkül az is működött. De én most pont a fordításra vagyok kíváncsi.. elég sok munkátok van benne ahhoz, hogy kíváncsivá tegyen.. :)
Mellesleg nekem alapból is jó a játék, szerintem egyáltalán nem csúnya. De természetesen a fan project -ek, és házi textúrák talán dobhatnak rajta egyet.

Tehát mit javasoltok?
Better Heads, Better Bodies alap. Előbbihez kell egy apró javítás, ami megtalálható a pluginok között, utóbbi szerintem teljesen együttműködik a magyarítással. Aztán ott van még az Ultimate Textures Complete nevű csomag, meg bármilyen egyéb textúra javító, ami kellhet. Nézz körül Planet Elder Scrollson meg a Morrowind 2009 honlapon. Morrowind Graphic Extender végtelen látótávolságát és gyönyörű víz hatásait ki ne felejtsem a felsorolásból.
Köszi. Egy kérdés ezzel kapcsolatban. Textura csomagból meglehetősen sok van a neten. Igazából 3 igazán komoly csomag van amit találtam. A "Vibrant Morrowind", a "Morrowind Visual Pack", illetve amit az imént említettél, a "Ultimate Textures Complete". A forum hozzászólások, és a leírások között vannak eltérések arra vonatkozóan, hogy mennyi az átfedés ezen csomagok között. Azt szeretném kérdezni hogy szerinted/szerintetek melyik a "legjobb" vagy "legteljesebb" pakk? Mert ha majdnem ugyanaz mind, akkor vagy a legújabbat, vagy a legnagyobb -at (legtöbb file -t tartalmazó) darabot lenne logikus alkalmazni.... De ha nem muszály, akkor nem szívesen próbálgatnám vég egyesével.. :)
Remélem tudsz segíteni.....
ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: ismeretlen. »

Kérnék egy kis segítséget. Nem tudom mi okozhatja ezt a hibát, de talán ti is találkoztatok már vele. Egy ideje már morrowind -ben a nap, fekete színű. :o :

http://kepfeltoltes.hu/view/101128/hiba ... es.hu_.jpg

Szerintetek mi okozhatja ezt? Talán az MGE? Vagy a texture pack? Annak nem szabadna ilyesmit csinálni.
ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: ismeretlen. »

ismeretlen. írta:Kérnék egy kis segítséget. Nem tudom mi okozhatja ezt a hibát, de talán ti is találkoztatok már vele. Egy ideje már morrowind -ben a nap, fekete színű. :o :

http://kepfeltoltes.hu/view/101128/hiba ... es.hu_.jpg

Szerintetek mi okozhatja ezt? Talán az MGE? Vagy a texture pack? Annak nem szabadna ilyesmit csinálni.
Kis kiegészítés, hogy a sok helyen a nap texturainak lecserélésével oldják meg ezt a gondot, ami szerintem nem túl elegáns megoldás. Azért remélem lesz más is.

Mindenesetre egy apró kérdés.

A magyaritással lehet -e együtt használni a morrowind code patch -et, vagy sem? Illetve az unofficial patch -et ami elérhető?
Ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Ismeretlen. »

Látom nem sokan jártok ide.. Kár. Pedig a morrowind igazából sokkal jobb mint az oblivion. Nincs benne olyan idióta szintkövető rendszer ami az agyamra ment az obliban. (Ezt leszámítva az sem volt rossz)

Azért még egy kérdést feltennék, hátha valaki válaszol majd rá...
Tehát. A "beauty pack" szerintetek üti a "better heads" -et, vagy elvannak egymás mellett?

Apró megjegyzés még ezen kívül hogy a "morrowind comes alive" plugin -t senkinek sem ajánlom, eléggé megborítja az eredeti játékmenetet, én meg az ilyesmit nem szeretem. Csak grafikai, vagy hibajavító modokat használok. Pl olyan plugin is van, amivel a városokban szaladgáló jelentéktelen civileket lehet odavarázsolni. Azzal semmi gond nincs. Nagyon szép, életszerű, és nem árt a játéknak.... No egyenlőre ennyi. :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ismeretlen. írta: Azért még egy kérdést feltennék, hátha valaki válaszol majd rá...
Tehát. A "beauty pack" szerintetek üti a "better heads" -et, vagy elvannak egymás mellett?
Szerintem próbáld ki, és meglátod.
Ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Ismeretlen. »

Kipróbáltam, és nem tudom... a better heads az biztosan működik, a beauty pack pedig nem jelez hibát, de nem vagyok biztos benne hogy rendesen működik... még kísérletezni kell vele egy kicsit.

Viszont lenne egy olyan kérdésem, amire biztos tud valaki válaszolni...

http://kephost.hu/image-B198_4CF6B120.jpg

http://kephost.hu/image-DDDE_4CF6B120.jpg

A képeken látni, hogy egész pofás kis morrowind -et hoztam össze magamnak, de van egy apró, ám annál idegesítőbb részlet ami kimaradt.... a pajzs. Már mindenféle fegyver, és páncélzat textura moddal próbálkoztam, de a pajzs hátsó részét, (ahol fogni kell) nem cseréli le semmi amit találtam.. :cry:

Láthatjátok is milyen feltűnően mosott a többi részlethez mérten.... esetleg nem tudjátok hol találok rá rendes texturákat?
Ismeretlen.

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Ismeretlen. »

Ismeretlen. írta:Kipróbáltam, és nem tudom... a better heads az biztosan működik, a beauty pack pedig nem jelez hibát, de nem vagyok biztos benne hogy rendesen működik... még kísérletezni kell vele egy kicsit.

Viszont lenne egy olyan kérdésem, amire biztos tud valaki válaszolni...

http://kephost.hu/image-B198_4CF6B120.jpg

http://kephost.hu/image-DDDE_4CF6B120.jpg

A képeken látni, hogy egész pofás kis morrowind -et hoztam össze magamnak, de van egy apró, ám annál idegesítőbb részlet ami kimaradt.... a pajzs. Már mindenféle fegyver, és páncélzat textura moddal próbálkoztam, de a pajzs hátsó részét, (ahol fogni kell) nem cseréli le semmi amit találtam.. :cry:

Láthatjátok is milyen feltűnően mosott a többi részlethez mérten.... esetleg nem tudjátok hol találok rá rendes texturákat?
Egyébként az egy ork pajzs..
Inv1sus

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Azt szeretném kérdezni, hogy a magyarítás után a Topic javítás és a Magyarjavitas plugint fel kell rakni? Mármint a magyarosítás exe fájlát már nem frissítitek és azért kell ezeket felrakni pluszba?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Azt szeretném kérdezni, hogy a magyarítás után a Topic javítás és a Magyarjavitas plugint fel kell rakni? Mármint a magyarosítás exe fájlát már nem frissítitek és azért kell ezeket felrakni pluszba?
Topicjavitas-t csak akkor, ha eltűnnek a témák a játékból. Magyarjavitas.esp kell.
Inv1sus

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

És ezt már az elején leellenőrizhetem, hogy kell-e nekem a topikjavítás? Egyáltalán mitől függ, hogy baj lesz-e vele?

Nehogy úgy járjak, hogy egy későbbi részben bukkanjon elő :(
Inv1sus

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:És ezt már az elején leellenőrizhetem, hogy kell-e nekem a topikjavítás? Egyáltalán mitől függ, hogy baj lesz-e vele?

Nehogy úgy járjak, hogy egy későbbi részben bukkanjon elő :(
Azt nem tudom, hogy mi okozza, de ha később előjön nálad a hiba (nem tudnád végigjátszani a fő küldetésszálat, mert nem lennének megfelelő témák, amiken tovább lehet menni), akkor bekapcsolod a topikjavitas.esp-t, és kész. Az elején szerintem nem lehet ellenőrizni, hogy később szükséged lesz-e rá.
Inv1sus

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Bocsi nem akarlak nyaggatni, :roll: de mégis kevés az infó erről a patchről, holott elvileg nagyon fontos:

1) Csak néhány embernél jött elő?
2) Hol? Példákat tudnál említeni esetleg? (Én már végigjátszottam egyszer ;) )
3) Ha bekapcsolom, akkor mi fog változni? Mitől lesz "nem elegáns"?
4) Új játék kezdésénél bekapcsoljam vagy ne.

Bocsi a fárasztásért. Többet nem nyaggatlak, de ezeket, ha tudod válaszold meg légyszi. (vagy aki érintett vagy ismeri a problémát)

Köszi.
Vendég

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Friss telepítésnél így kezdődik a játék (Főmenü előtt, semiylen plugint nem raktam fel telepítésnél):

One of the files that "magyarjavitas.esp" is dependent on has changed since the last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
One of the files that "Bloodmoonjavitas.esp" is dependent on has changed since the last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
One of the files that "Tribunaljavitas.esp" is dependent on has changed since the last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
One or more plugins could not find the correct versions of the master files they depend on. Errors may occur during load or game play. Check the "Warnings.txt" file for more information.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Inv1sus írta:Bocsi nem akarlak nyaggatni, :roll: de mégis kevés az infó erről a patchről, holott elvileg nagyon fontos:

1) Csak néhány embernél jött elő?
Elvileg igen.
2) Hol? Példákat tudnál említeni esetleg? (Én már végigjátszottam egyszer ;) )
Ott, ahol lennie kellett volna bizonyos témáknak, de nem voltak. :)
3) Ha bekapcsolom, akkor mi fog változni? Mitől lesz "nem elegáns"?
Attól, hogy a témák végén meg fog jelenni egy egyes szám.
4) Új játék kezdésénél bekapcsoljam vagy ne.
Ha nagyon akarod, kapcsold be. Ártani nem fog.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Majd a Morrowindes pluginokat is lehetne frissíteni.Ha gondoljátok azt én elvállalom!

Jut eszembe!Hétvégén ajánlok majd néhány modot ami jelentősen javítja a játékot!Azok nem működnek magyarítással de hozzá lehetne igazítani!Meg egy-kettőt lefordítani!Ha valaki dob nekem egy fordítót Morrowindhez akkor én le is fordítok párat közülük!Oblivionnal szintúgy!
Ja és kérnék egy útmutatót hogy hogyan is regeljek TESNexus-ra!És nagyon kösz a Morrowind grafikás modokat!Lesz ott még egy pár.Majd én gondoskodom róla.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Jó estét!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lord Jack írta:Majd a Morrowindes pluginokat is lehetne frissíteni.Ha gondoljátok azt én elvállalom!

Jut eszembe!Hétvégén ajánlok majd néhány modot ami jelentősen javítja a játékot!Azok nem működnek magyarítással de hozzá lehetne igazítani!Meg egy-kettőt lefordítani!Ha valaki dob nekem egy fordítót Morrowindhez akkor én le is fordítok párat közülük!Oblivionnal szintúgy!
Ja és kérnék egy útmutatót hogy hogyan is regeljek TESNexus-ra!És nagyon kösz a Morrowind grafikás modokat!Lesz ott még egy pár.Majd én gondoskodom róla.
Már tervezem 1-2 éve, hogy újraírom a Morrowind fordítóprogramomat. Ha egyszer eljutok odáig, közzé fogom tenni.

Útmutató TESNexus-ra: http://www.tesnexus.com/modules/register/ oldalon rákattintasz a Register now feliratra, elolvasod a szabályzatot, ha elfogadod, akkor alul kipipálod az "I have read, understood and agree to these rules and conditions" feliratot, Continue Registration gombra kattintasz, megadod az adataidat, időzónát, stb. re-CAPTCHA védelmen megpróbálsz átjutni, alul Register gomb, aztán gondolom készen vagy. Ha mégsem, akkor biztos kiírja, mit kell még tenni.
Válasz küldése