Kiegek, na most akkor hogyan is?

The Elder Scrolls III: Tribuanal magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide.
totya

Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: totya »

Sziasztok!

Ahogy olvasom a Tribunal fordítása nem teljes. Ennek ellenére be lehet jelölni a pluginok között, azaz használni, vagy csak inkább akkor ha már teljesen elkészült? Viszont nem lesz belőle gond ha csak később ikszelem be, mikor már haladtam az alapjátékban?

A BloodMoon pedig nincs lefordítva ha jól értelmezem, tehát ezt akkor nem is érdemes aktívvá tenni a puginok között?
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

A kiegészítők fordítása most még egyáltalán nincs benne a játékban. A Tribunalé hamarosan elkészül, a Bloodmoont még nem kezdtük el.
Tehát ha most bejelölöd a Tribunalt, annak szövegei még teljesen angol nyelvűek lesznek. Ami miatt mégis érdemes, és kérték sokan, hogy tegyük kompatibilissá a magyarított alapjátékkal, hogy a Tribunal (az új helyszínen játszódó új küldetések mellett) egy csomó praktikus apróságot is belerak a játékba. Pl. címek szerint is visszakereshetők a naplófájlok (bár a címek még angol nyelvűek), kereskedésnél egy kattintással lehet az árusnál lévő max. pénzösszegre alkudni, meg eféléket.

Megteheted, hogy most nem ikszeled be, ez esetben később, a már magyar nyelvű Tribunallal remélhetőleg minden gond nélkül mehetsz majd tovább egy megkezdett karakterrel (csak a legelső betöltés lesz kicsit hosszadalmasabb).
De ha nem szeretnél lemondani a fenti apró előnyökről, akár bejelölhetetd most is, csak az a lényeg, hogy ne kezdj még bele a tribunalos szálba (vagyis ne hallgass semmi olyanra, amit angol nyelven mondanak neked).
Kevésbé talányosan fogalmazva: talán nem spoiler, ha elárulom, a Tribunal szál azzal kezdődik, hogy legszebb álmodból időnként bérgyilkosok zavarnak fel. Őket természetesen leverheted (szerencsére úgysem túl beszédesek), viszont ne jelentsd az esetet az őröknek (más témáról persze attól beszélhetsz velük) és Ébenszívben ne állj szóba olyanokkal, akik angolul akarnak társalogni veled.
Ha ezt betartod, minden bizonnyal innen is folytatható lesz a magyar Tribunallal a dolog.

Bloodmoont sajnos nem ismerem túlságosan, de nem tudok róla, hogy bármi hasonló extra dolgot beletenne az alapjátékba, ami miatt érdemes lenne most bejelölni, ha nem akarsz vele angol nyelven játszani.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: totya »

Brenda írta:A kiegészítők fordítása most még egyáltalán nincs benne a játékban ...
Kösz szépen a kimerítő választ. Minden világos :)
winencoke
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. feb. 8., pén. 13:14

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: winencoke »

Egyébként most akkor lesz Bloodmoon vagy nem? Pontosabban: mi van tervbe véve? A régi fórumon abban maradt mindenki, hogy majd ha az alap elkészül eldöntitek (döntjük) hogy hogyan is tovább...

Ja, és a régi nickem thral volt, csak ez a fránya fórum (ami amúgy tök szép lett, de tényleg) még nem adja be az aláírásomat
Lüke2135
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008. feb. 9., szomb. 11:47
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Lüke2135 »

winencoke írta:Egyébként most akkor lesz Bloodmoon vagy nem? Pontosabban: mi van tervbe véve? A régi fórumon abban maradt mindenki, hogy majd ha az alap elkészül eldöntitek (döntjük) hogy hogyan is tovább...

Ja, és a régi nickem thral volt, csak ez a fránya fórum (ami amúgy tök szép lett, de tényleg) még nem adja be az aláírásomat
Szerintem lesz magyar Bloodmoon, csak az a kérdés, mikor szánjuk rá magunkat, hogy lefordítsuk.
Avatar
ogmog999
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008. feb. 8., pén. 15:08

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: ogmog999 »

Mikorra várható a Tribunal magyarításának kiadása ? Nem sűrgetésképpen kérdem, csak hát ugye a "Fordítási információk"-nál úgy nézem majdnem kész (98%-os). Vagy esetleg ezt is még tesztelni kell elötte, mint az alap Morrowindet ?
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

A fordítás szinte teljesen kész, tényleg csak az utolsó símítások vannak már hátra. Utána Ákosnak még formába kell öntenie a nyers szövegeket, majd pedig igen, ezt is tesztelni kell. Rövidebb és egyszerűbb az anyag, így a tesztelése is az lesz. Időpontot sajnos nem tudok mondani, mert nagyban függ attól, hogy milyen jellegű problémák merülnek fel a teszt alatt.
Lüke2135
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008. feb. 9., szomb. 11:47
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Lüke2135 »

Brenda írta:A fordítás szinte teljesen kész, tényleg csak az utolsó símítások vannak már hátra. Utána Ákosnak még formába kell öntenie a nyers szövegeket, majd pedig igen, ezt is tesztelni kell. Rövidebb és egyszerűbb az anyag, így a tesztelése is az lesz. Időpontot sajnos nem tudok mondani, mert nagyban függ attól, hogy milyen jellegű problémák merülnek fel a teszt alatt.
Még nem töltődött be a játék, de már van két hibám.
Plusz egy a telepítővel kapcsolatban.
Lássuk a többit... :D
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Hát igen, lesz is még bőven, nem véletlenül küzdöttünk az alapjáték tesztelésével is oly sok ideig. Pedig elvileg minden lefordítva és kijavítva, de még makacskodik a drága. Én pl. most a sok angol nyelvű válasz miatt mérgelődök: az első próbaverzióban kiírta hibának, szépen kijavítgattam, rendberaktam formailag - most már nincs vele problémája, de mégse cserélte le a szövegeket.
De majd megszelídítjük lassacskán...
Bamanna

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Bamanna »

Szia Brenda!

Először is nem tudom, jó helyre írok e, de volna egy kérdésem a magyarítással kapcsolatban. Feltettem a magyarítást, így viszont megint nem tudom a naplóban az aktuális és összes küldetést külön megnézni. Magyarítás nélkül benne volt. Rosszul csináltam valamit? A Tribunál zip-ben talált fájlokat a Morrowind/Data Files alá kellett bemásolni, nem? Kérlek segíts, ha tudsz.
Köszi
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Bamanna írta:Először is nem tudom, jó helyre írok e, de volna egy kérdésem a magyarítással kapcsolatban. Feltettem a magyarítást, így viszont megint nem tudom a naplóban az aktuális és összes küldetést külön megnézni. Magyarítás nélkül benne volt. Rosszul csináltam valamit? A Tribunál zip-ben talált fájlokat a Morrowind/Data Files alá kellett bemásolni, nem? Kérlek segíts, ha tudsz.
Köszi
Nah, bár nem vagyok Brenda, de azért válaszolok :D A magyar Tribunal.esm-el felülírod az eredeti angol esm-et a Data files-ban, majd a Tribunaljavitas.esp-t is bemásolod... Ezek után a jól ismert játékindítást követően kipipálod az adatfájlok között és ezt követően, ha emlékeim nem csalnak, egy új karakterrel elkezded a játékot. Elvileg működnie kell, mert nálam listázza a küldiket szép magyar nyelven.

Remélem jól leírtam, ha mégis baj lenne, akkor lehet valami moddal akad össze, vagy telepítési hiba, amit orvosolhat egy reinstall ;)
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Bamanna írta:Szia Brenda!
Köszönöm a bizalmat, bár nem tudom, mivel érdemeltem ki, hisz az egész csapatból talán én értek legkevésbé az ilyesféle technikai ügyekhez. :)
Mindenesetre Nordavind tanácsainál többet én sem tudok mondani. Csak annyi kiegészítés, hogy nem csak új karakterrel működik így elvileg.
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Hmm... Valahol írtátok, hogy a magyarított Tribunal-hoz szükséges lesz új karakter... Végülis teljesen mindegy, úgyis újat kezdtem volna, így biztosan nem lesz hiba, na meg a frissen telepített modokat is kikapcsoltam, nehogy összeakadjon valamelyikkel, bár messze van az még, hogy átmenjek Mournhold-ba :P
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nordavind írta:Hmm... Valahol írtátok, hogy a magyarított Tribunal-hoz szükséges lesz új karakter... Végülis teljesen mindegy, úgyis újat kezdtem volna, így biztosan nem lesz hiba, na meg a frissen telepített modokat is kikapcsoltam, nehogy összeakadjon valamelyikkel, bár messze van az még, hogy átmenjek Mournhold-ba :P
Szerintem nem kell új karakter a magyar Tribunalhoz, csak az volt fontos, hogy ne kezdj bele a Tribunal küldetéseibe addig, amíg nem jött ki a magyarítás hozzá.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Bamanna írta:Szia Brenda!

Először is nem tudom, jó helyre írok e, de volna egy kérdésem a magyarítással kapcsolatban. Feltettem a magyarítást, így viszont megint nem tudom a naplóban az aktuális és összes küldetést külön megnézni. Magyarítás nélkül benne volt. Rosszul csináltam valamit? A Tribunál zip-ben talált fájlokat a Morrowind/Data Files alá kellett bemásolni, nem? Kérlek segíts, ha tudsz.
Köszi
Tesztelésnél nálam működött. Biztos engedélyezted a Tribunal.esm-et az adatfájlok menüpontban?
Avatar
ogmog999
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008. feb. 8., pén. 15:08

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: ogmog999 »

Eddig is fent volt a Tribunal, de a két új faj (Tsaesci és a Tsaesci Beast), nem jelent meg a választható fajok között. Ezek a magyarítással kerültek be ?
Elég szépen kapnak pluszt a képzettségeikre, de más bónuszt sajnos nem.
gerop
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008. feb. 29., pén. 8:02

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: gerop »

Vik írta: Tesztelésnél nálam működött. Biztos engedélyezted a Tribunal.esm-et az adatfájlok menüpontban?
Működni nálam is működött, de a naplóból eltüntek a küldetések (két aktív és egy befejezett maradt csak meg)
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

ogmog999 írta:Eddig is fent volt a Tribunal, de a két új faj (Tsaesci és a Tsaesci Beast), nem jelent meg a választható fajok között. Ezek a magyarítással kerültek be ?
Elég szépen kapnak pluszt a képzettségeikre, de más bónuszt sajnos nem.
Ilyen fajok nincsenek a Tribunalban. Valami más kiegészítőhöz tartoznak minden bizonnyal.
Vendég

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

gerop írta:
Vik írta: Tesztelésnél nálam működött. Biztos engedélyezted a Tribunal.esm-et az adatfájlok menüpontban?
Működni nálam is működött, de a naplóból eltüntek a küldetések (két aktív és egy befejezett maradt csak meg)

Egy kicsit tovább mentem a játékban, és az új küldiket már szortírozza. Csak a régiek nem jelennek meg.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

gerop írta:
Vik írta: Tesztelésnél nálam működött. Biztos engedélyezted a Tribunal.esm-et az adatfájlok menüpontban?
Működni nálam is működött, de a naplóból eltüntek a küldetések (két aktív és egy befejezett maradt csak meg)
Légy szíves küldj egy olyan mentést a v_dozsa(kukac)fibermail(pont)hu címre, ahol ez a hiba előjött. Lehetőleg olyat is, hogy még nem töltötted be a Tribunalt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nézegettem ezt a hibát (bár még nem kaptam hozzá mentést). Indítottam egy karaktert csak alap Morrowind.esm-mel, meg pár kiegészítővel, amik itt nem játszanak szerepet. Tribunal telepítve, de kikapcsolva: nincsenek küldetések a naplóban, már a játék elején se! Viszont lehet(ne) lapozgatni az aktív/összes között.

Bekapcsoltam hozzá a Tribunal.esm-et, egyből előjöttek a küldetések.

Aztán indítottam egyet Morrowind+Tribunallal, így látszanak a küldetések.

Azt viszont nem tudtam megcsinálni, amit itt írtak páran, hogy alap Morrowindben látszódjanak a küldetések, Tribunal bekapcsolása után meg ne. Lehet, hogy ez akkor van, ha valaki nem telepíti a Tribunalt, csak a Morrowindet+magyarítást, később pedig felrakja a Tribunalt+magyarítást is?

Ahogy Ákos fogalmazott: Ééérdekes hiba... :)
Avatar
ogmog999
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008. feb. 8., pén. 15:08

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: ogmog999 »

Alap Morrowind esetében nem listázza ki a küldetéseket.
Megpróbálom röviden :
Amikor megjelent a Morrowind magyarítása, azt a tanácsot kaptuk, tegyük fel a Tribunalt is, hogy a küldetések listázása megjelenjen, mégha angolul is.
Tehát telepítve van :
Morrowind + magyarítása + Tribunal (Angol) - Küldetések felsorolása látszik, angol nyelven.
Kijön a Tribunal magyarítása, feltelepítve a küldetések listázása eltűnik.
Bamanna

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Bamanna »

ogmog999 írta:Alap Morrowind esetében nem listázza ki a küldetéseket.
Megpróbálom röviden :
Amikor megjelent a Morrowind magyarítása, azt a tanácsot kaptuk, tegyük fel a Tribunalt is, hogy a küldetések listázása megjelenjen, mégha angolul is.
Tehát telepítve van :
Morrowind + magyarítása + Tribunal (Angol) - Küldetések felsorolása látszik, angol nyelven.
Kijön a Tribunal magyarítása, feltelepítve a küldetések listázása eltűnik.
Nálam már csak az új küldetéseket teszi bele. A régieket csak a naplóban történő lapozásnál tudom megkeresni.
kmartina
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. feb. 26., kedd 22:18

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: kmartina »

Nálam is ez a gond. Amikor megjelent a magyarítás, új karaktert kezdtem, akit szépen kifejlesztettem, és ahogy Brenda írta, direkt figyeltem arra, hogy véletlenül se kezdjek a Tribunalos szálba, a telepítés menete anno az volt, amit a telepítő kért (alap - tribunal - honosítás). most bemásoltam a tribunal magyarításának fájljait is, de az eddigi küldetéseimet nem listázza a napló (eddig ugye angolul voltak benne). Az újak magyarul szerepelnek, minden szöveg is magyar. Akartam persze egy új karaktert is kezdeni, de mivel írtátok anno, hogy menni fog, gondoltam milyen jó lesz a már megszeretett és kitápolt karakteremmel játszani tovább a kiegben - most kicsit tanácstalan vagyok. Persze nem dől össze a világ, csak jó lett volna.. vagy esetleg a végleges tribunal honosítás már szeretni fogja a régi mentésemet is, tudom hogy ez még csak a tesztverzió... (reménykedőszmájli)
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Igen, látjuk a problémát. Próbáljuk megoldani, aztán majd kiderül...
Hank

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Hank »

Helo!
Én azt szeretném tudni, hogy hanyas szinttől tudok átmenni mournhold-ba? 2 es szinten apelles matiusnál nem volt olyan opció hogy dark brotherhood, és a nő aki majd később elteleportál, annál sincs semmi olyan lehetőség hogy elteleportáljon mournholdba. A tribunal fent van és a magyarítás is, ja és mikortól fognak a dark brotherhood kémei rámtámadni? Mert edig még nem találkoztam eggyel se.
Désiré
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:52

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Désiré »

Hank írta:Helo!
Én azt szeretném tudni, hogy hanyas szinttől tudok átmenni mournhold-ba? 2 es szinten apelles matiusnál nem volt olyan opció hogy dark brotherhood, és a nő aki majd később elteleportál, annál sincs semmi olyan lehetőség hogy elteleportáljon mournholdba. A tribunal fent van és a magyarítás is, ja és mikortól fognak a dark brotherhood kémei rámtámadni? Mert edig még nem találkoztam eggyel se.
Csak akkor fog megjelenni a Dark Brotherhood topic a beszélgetésekben, ha már megtámadtak egyszer álmodban, és utánna beszélsz egy őrrel.
Bármikor megtámadhatnak, akár a legelső szinten is.
A Morrowindben semmi sincs szinthez vagy tapasztalathoz kötve, a Morrowindben a feltételes dolgok mindíg eseményekhez vannak kötva. Pl.: egy NPC él-e vagy sem, el értél-e egy bizonyos rangot a szervezetben, nálad van-e egy bizonyos tárgy, de a legtöbbször naplóbejegyzésekhez van kötve az ilyesmi (azaz teljesítetted-e a feladatodat, és hogyan).
Így a Te esetedben a következőknek kell történnie:
Megtámadnak éjjszaka -> jelented egy őrnek, Ő beszéll neked a Dark Brotherhoodról -> mehetsz rákérdezni Ébenszívbe.
Hank

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Hank »

Köszönöm a válaszodat Désiré. Attól féltem hogy valamit elrontottam a telepítésnél és nem működik rendesen a Tribunal kiegészítő. Akkor mostmár várom a támadást.
Avatar
ogmog999
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008. feb. 8., pén. 15:08

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: ogmog999 »

Hank írta:Köszönöm a válaszodat Désiré. Attól féltem hogy valamit elrontottam a telepítésnél és nem működik rendesen a Tribunal kiegészítő. Akkor mostmár várom a támadást.
Annyit hozzátennék :
Akkor támadnak amikor alszol, tehát pihensz. A bejelentést azért szerintem nem érdemes elkapkodni, mert elég jó cuccokat dobálnak, mármint a kezdő szintünkhöz viszonyitva, amit érdemes eladni.
Később már daedrikus rövidpengéket használnak. Van amikor bénítást is használnak, de erre fel lehet készűlni italokkal.
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Hank írta:Köszönöm a válaszodat Désiré. Attól féltem hogy valamit elrontottam a telepítésnél és nem működik rendesen a Tribunal kiegészítő. Akkor mostmár várom a támadást.
Még egy kis kiegészítés:
Ha netán azért szeretnél mielőbb átmenni, hogy tesztelhesd a Tribunalt (vagyis kipróbálás/hibakeresés céljából), akkor ajánlom a "tgm" konzolparancsot (amitől gyakorlatilag halhatatlan lesz a karaktered, továbbá a manapontjai sem fogynak varázsláskor). Durva cheat persze, de 2-3-as szinten másképp nem sok esélyed van az életben maradásra a komolyabb mournholdi küldetésekben.
Vendég

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Annyit hozzáfűznék, hogy én nem nem is őrhöz, pontosabban az egyik nevesítetthez fordultam, mégpedig a játék legelején, ahol a karakterünket generáltuk, karakterlapunkat megkapjuk és gyakorlatilag elindultunk, abban a szobában van egy nevesített légiós, Vudius Nuccius mellett (nem biztos hogy pontosan ez a neve). Amikor vele beszélünk, szó nélkül a sötét testvériség támadásáról lesz szó, anélkül hogy bármit is kérdeznél.
Valamint sztem is érdemes a bejelentéssel várni, vagy nem beszélni ezzel az őrrel, mert tizedik szint környékén már deadriskus wakizashit dobnak, kicsit feljebb meg már ketten vannak.. Ruhájuk és a két fegyver együtt eladva már közel százezer aranyat ér, no meg a penge magunknak sem utolsó...
A kis off után ismét kifejezném gratulációmat az igényes fordításért, látszik, hogy egy ember foglalkozott vele, teljesen ledöbbentem némely nagyobb hangvételű monológ perfekt honosításán (pozitív értelemben) - az alapjátéknál nem mindig voltam ilyen elégedett. Köszönet, Brenda.
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Örülök, hogy tetszik. :)
Így máris volt értelme...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Brenda írta: Még egy kis kiegészítés:
Ha netán azért szeretnél mielőbb átmenni, hogy tesztelhesd a Tribunalt (vagyis kipróbálás/hibakeresés céljából), akkor ajánlom a"tgm" konzolparancsot (amitől gyakorlatilag halhatatlan lesz a karaktered, továbbá a manapontjai sem fogynak varázsláskor). Durva cheat persze, de 2-3-as szinten másképp nem sok esélyed van az életben maradásra a komolyabb mournholdi küldetésekben.
Á, én meg azt gondoltam, ez egy hiba a magyarításban, hogy ingyen tudok megjelölni-visszahívni... :)

Ettől függetlenül, aki _játszani_ szeretne a Tribunallal, hagyja figyelmen kívül ezt a két bejegyzést - MERT ÉLMÉNYRONTÓ.
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Vik írta:Á, én meg azt gondoltam, ez egy hiba a magyarításban, hogy ingyen tudok megjelölni-visszahívni... :)

Ettől függetlenül, aki _játszani_ szeretne a Tribunallal, hagyja figyelmen kívül ezt a két bejegyzést - MERT ÉLMÉNYRONTÓ.
Hogy élményrontó? Ugyan, semmivel sem jobban, mint az ezres sebesség és akrobatika, aztán az is micsoda élményt okozott egyeseknek... ;)
Egyébként persze hogy nem rendes igazi játékra való, de hátha van valaki olyan rendes, hogy direkt tesztelni szeretne gyorsan-gyorsan, csak nincs még hozzá elég magas szintű karaktere.
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Belekeztem a Tribunal-ba... hát durva :D A hatalmas Nerevar-ra csak úgy ömlöttek a Sötét Testvériség fejvadászai (fogalmam sincs mennyivel küzdöttem egyszerre), aztán kóborlás közben lezúzta két goblin :lol: Ez tetszik, a magyar szöveg meg hab a tortán, élvezetesek a leírások, a beszélgetések, s mivel ebben a részében még kezdő vagyok, így nem ugrok át semmi felett, mint a Morrowind-ben néhanapján ;) Szóval köszönöm :)

Nem tudom, hogy valami mod zavart-e be, de a Nagy Bazárban mikor a drámát kell előadni, pontosabban a dráma előadása közben néhol angolul jelenik meg a válasz, míg sok helyen csak a válasz közepe jelenik meg (nem fért be a dobozba, vagy nem méretezi?).
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Nordavind írta:Nem tudom, hogy valami mod zavart-e be, de a Nagy Bazárban mikor a drámát kell előadni, pontosabban a dráma előadása közben néhol angolul jelenik meg a válasz, míg sok helyen csak a válasz közepe jelenik meg (nem fért be a dobozba, vagy nem méretezi?).
Igen, ez még hiba benne (nem mod zavar be), véglegesben már javítva lesz.
gipsz
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. márc. 19., szer. 14:50

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: gipsz »

Elkeztem a Morrowind-el játszani magyarul,de nem kapcsoltam ki a Tribunal-t és a Bloodmoon-t. Ezért néhány küldetést angolul fogadtam el.
Ismeri-e valaki vagy használta-e a Wrye Mash nevű programot, amivel elvileg meg lehet szüntetni a függőségeket és így magyarul játszhatom majd a Tribunal-t is.
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Van egy kis problémám... A Tribunal kezdetekor a Templom udvarába való belépésnél a következő üzenetet kaptam:

Script TribEnd
Trying to RunFunction index greater then function count
The script not run anymore

Continue running executable?


Aztán a szokásos Yes, No, Yes to all... Persze rányomtam az utolsóra...

Azt hittem mod kavar be, így kikapcsoltam őket, de a hibaüzenetet azokon kívül is hol megkaptam, hol nem. Eddig minden rendben is futott, ám előjött a Vivec-es probléma, hogy Almalexia elfelejtette odaadni a pengedarabot, ami addig fel sem tűnt, míg utánna nem olvastam, hogy hol a hiányzó rész... Az istennőt csalással levertem, de csak a kardján kívül más nincsen nála. Esetleg másnak is előjött a hiba, vagy nálam van a baj? Rakjam újra a játékot, aztán kezdjem előről a Tribunal-t?
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Nordavind írta:Van egy kis problémám... A Tribunal kezdetekor a Templom udvarába való belépésnél a következő üzenetet kaptam:

Script TribEnd
Trying to RunFunction index greater then function count
The script not run anymore

Continue running executable?


Aztán a szokásos Yes, No, Yes to all... Persze rányomtam az utolsóra...
A legutóbbi tesztváltozatban nálam is előjön ugyanez.
Vik, ne feledj majd el erre is ránézni légy szíves!
Azt hittem mod kavar be, így kikapcsoltam őket, de a hibaüzenetet azokon kívül is hol megkaptam, hol nem. Eddig minden rendben is futott, ám előjött a Vivec-es probléma, hogy Almalexia elfelejtette odaadni a pengedarabot, ami addig fel sem tűnt, míg utánna nem olvastam, hogy hol a hiányzó rész... Az istennőt csalással levertem, de csak a kardján kívül más nincsen nála. Esetleg másnak is előjött a hiba, vagy nálam van a baj? Rakjam újra a játékot, aztán kezdjem előről a Tribunal-t?
Ez a problémám meg akkor volt, mikor annak idején angolul játszottam.
Ha lehet, várj holnapig, addigra eljutok odáig a teszteléssel.
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Rendben várok :) Mondjuk, ha angolban is előjött valószínű bug lesz, hiszen eddig csak én jeleztem a pengedarab eltűnését... vagy még csak én tartok ott? 8-)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Brenda írta:
Vik írta:Á, én meg azt gondoltam, ez egy hiba a magyarításban, hogy ingyen tudok megjelölni-visszahívni... :)

Ettől függetlenül, aki _játszani_ szeretne a Tribunallal, hagyja figyelmen kívül ezt a két bejegyzést - MERT ÉLMÉNYRONTÓ.
Hogy élményrontó? Ugyan, semmivel sem jobban, mint az ezres sebesség és akrobatika, aztán az is micsoda élményt okozott egyeseknek... ;)
Az igaz. :P
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nordavind írta:Rendben várok :) Mondjuk, ha angolban is előjött valószínű bug lesz, hiszen eddig csak én jeleztem a pengedarab eltűnését... vagy még csak én tartok ott? 8-)
A TribEnd hibát (is) javítottam ma, persze nem ott volt a hiba. A pengedarab átnemadása nálam is előfordult, de még a Tribunal tesztelés legelején, utána már rendben működött. Szóval a mostani változatban már jónak kellene lennie. Annyira nincs kedvem újra elkezdeni az egész Tribunalt... Bár, ha sikerülne felgyorsítani kicsit a küldetések elvégzését... :idea:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

No, sikerült végigszaladnom a Tribunal küldetésein, úgyhogy kijelenthetem, tényleg godnok vannak Almalexiával, de nem súlyos a helyzet: ha úgy gondolod, belekavarodott a küldetésekbe, akkor igazad van, kissé össze-vissza vannak a feltételek, köszönések. Ki lehetne bogozni, esetleg berakni egy új köszönést Almalexiának arra az esetre, amikor még nem adta át a pengedarabot, de már megemlítette Nerevar kardját, csak épppen ez elég bonyolult feladat. Sokkal egyszerűbb rákattintani jobb oldalt az Igazláng témára, és így "utólag" odaadja a pengedarabot, eztán már lesz értelme annak a küldetésnek, hogy újjá kell kovácsoltatni a pengét...

(Jól emlékeztem, hogy tesztelés alatt végigjátszottam... :) )
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Vik: Ez a Tribunal javított verzió még nem elérhető ugye? Az Igazláng téma... gondolom az is abban lesz benne, mert jelenleg az enyhén egocentrikus "istennő" nem hajlandó ilyesmiről beszélni (magyarul nincs a választható témák között).

Szerencsére a Tribunal kezdetekor csináltam egy mentést, így lehet reinstall lesz, aztán elkezdem a mournhold-i küldetéseket előről, hátha megjavul ;)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nordavind írta:Vik: Ez a Tribunal javított verzió még nem elérhető ugye? Az Igazláng téma... gondolom az is abban lesz benne, mert jelenleg az enyhén egocentrikus "istennő" nem hajlandó ilyesmiről beszélni (magyarul nincs a választható témák között).

Szerencsére a Tribunal kezdetekor csináltam egy mentést, így lehet reinstall lesz, aztán elkezdem a mournhold-i küldetéseket előről, hátha megjavul ;)
Még nem, mert tegnap éjjel Brenda mondott még valamit, amit meg kellene néznem benne. Hanem,
ha nálad nem jelenik meg az Igazláng téma, akkor légyszi küldd el a mentésedet a v_dozsa(kukac)fibermail(pont)hu címre. Ha tényleg olyan súlyos a helyzet, ahogy írod, akkor ki kell javítanom ezt is.

Szerintem a végleges Tribunalban már meg fognak javulni ezek a bajok... :D
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Újraraktam az egészet, majd a régi mentéssel újrakezdtem a Tribunal-t... Érdekes módon a hibaüzenet eltűnt és azt hiszem tudom hol rontottam el a pengés dolgot.

Az Almalexiával való első találkozás alatt (mikor a pántot átadom) egyből rákérdeztem mindenre ami ott volt, így szegény kissé megzavarodhatott, mert a mostani játékkal a pánt átadása után kiléptem a beszédpanelből és a támadásig nem is volt hajlandó beszélni velem. Jelenleg épp a dwemer romban próbálok hamuvihart előidézni és ezidáig meg sem említette Nerevar kardját... azt hiszem most jó lesz, különben úgyis szólok és küldöm a mentést ;)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nordavind írta:Újraraktam az egészet, majd a régi mentéssel újrakezdtem a Tribunal-t... Érdekes módon a hibaüzenet eltűnt és azt hiszem tudom hol rontottam el a pengés dolgot.

Az Almalexiával való első találkozás alatt (mikor a pántot átadom) egyből rákérdeztem mindenre ami ott volt, így szegény kissé megzavarodhatott, mert a mostani játékkal a pánt átadása után kiléptem a beszédpanelből és a támadásig nem is volt hajlandó beszélni velem. Jelenleg épp a dwemer romban próbálok hamuvihart előidézni és ezidáig meg sem említette Nerevar kardját... azt hiszem most jó lesz, különben úgyis szólok és küldöm a mentést ;)
Akkor már tudom, mi volt a baj nálad: abban a változatban a "megbízatás" témáról túl korán lehetett beszélni Almalexiával és az tényleg nagyon bekavart. Viszont most elérhetővé teszem a legfrissebb javítást. Remélem, az összes, Bethesda által benthagyott hibát/kavarást kijavítottam. Ha mégsem, most még lehet szólni, hogy valami nem megy... :)

(Mivel ma lejár a Tribunal tesztelés határideje, tessék igyekezni. :D )

Letölthető a http://dotyo.fw.hu oldalról.
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Igen, túlságosan hamar rákérdeztem a dolgokra, így már megvan a kard, csak bűvöltetni kell ;)

Még mielőtt a javítást felraknám, a hamuvihart kavaró gépezet nem igazán akart beindulni. 1 órán keresztül szórakoztam vele, közben volt, hogy a fentihez hasonló hibaüzenetet kaptam, melyben szerepelt a weather szócska, így bizonyára ezért nem működik :P Mondjuk úgy tudom angolban is elő szokott fordulni, így bug is lehet, de majd megpróbálom megint ;)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nordavind írta:Igen, túlságosan hamar rákérdeztem a dolgokra, így már megvan a kard, csak bűvöltetni kell ;)

Még mielőtt a javítást felraknám, a hamuvihart kavaró gépezet nem igazán akart beindulni. 1 órán keresztül szórakoztam vele, közben volt, hogy a fentihez hasonló hibaüzenetet kaptam, melyben szerepelt a weather szócska, így bizonyára ezért nem működik :P Mondjuk úgy tudom angolban is elő szokott fordulni, így bug is lehet, de majd megpróbálom megint ;)
Pontosan mi volt az a hibaüzenet?
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kiegek, na most akkor hogyan is?

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Nem emlékszem, de szerintem a fentihez hasonló, csak más dolgot nem talált... not run anymore meg ilyenek. Egyszer jött be csak, én meg nem írtam le, de mindjárt küldök neked mentést Sotha Sil csarnokából, mert Almalexia is eltűnt :P
Válasz küldése