Anniversary Frissítés

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
Bakacsi Attila

Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Bakacsi Attila »

Sziasztok!

A Magyarosítás ki lesz bővítve az Anniversary Frissítés-hez?

Köszönöm.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Bakacsi Attila írta: 2021. nov. 14., vas. 11:34 Sziasztok!

A Magyarosítás ki lesz bővítve az Anniversary Frissítés-hez?

Köszönöm.
Ha arra a 40-50 Készítmény Klub mod fordításra gondolsz, akkor biztosan nem.
Reezy

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Reezy »

Sziasztok!A The Elder Scrolls Skyrim Annyversary Edition - hoz nem fogjatok velettlenul updatelni a magaritast?? Mukodik vele a magyaritas ami most van,csak nem minden van leforditva,illetve az SKSE es a SkyUI -t sajnos blokkolja a forditas!Ami azert baj mert lathatattlana tesz dolgokat az invertoryban :(
Nem tudnatok esetleg legalabb compatibilisse tenni az Anniversary Editional es a SkyUI meg SKSE-vel??

Koszi a valaszt elore is!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Reezy írta: 2021. nov. 29., hétf. 13:14 Sziasztok!A The Elder Scrolls Skyrim Annyversary Edition - hoz nem fogjatok velettlenul updatelni a magaritast?? Mukodik vele a magyaritas ami most van,csak nem minden van leforditva,illetve az SKSE es a SkyUI -t sajnos blokkolja a forditas!Ami azert baj mert lathatattlana tesz dolgokat az invertoryban :(
Nem tudnatok esetleg legalabb compatibilisse tenni az Anniversary Editional es a SkyUI meg SKSE-vel??

Koszi a valaszt elore is!
A magyarításnak semmi köze a SKSE-hez a SkyUI-hez. Persze, hozzá lehetne igazítani a magyarítást, le lehetne fordítani azt a 40-50 (vagy 74) modot, de én biztosan nem fogom. Az előfordulhat, hogy az új kiadással megváltoztattak szövegeket az alapjátékban; ezt is le lehetne fordítani/hozzá lehetne igazítani a magyarítást, de először látni kellene, mik változtak.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: totya »

Vik írta: 2021. nov. 22., hétf. 11:34
Bakacsi Attila írta: 2021. nov. 14., vas. 11:34A Magyarosítás ki lesz bővítve az Anniversary Frissítés-hez?
Ha arra a 40-50 Készítmény Klub mod fordításra gondolsz, akkor biztosan nem.
Helló, első körben (most éppen nem játszok a játékkal), ha már megfrissült az SE AE-vé a steam agresszivitásának hála (régen lehetett választani hogy ne frissítsen) akkor itt egy mod, ami elvileg visszaalakítja az AE-t SE-re: https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/57618?tab=files (innen a nagyobbik).

Mivel magyarítva belátható időn belül nem lesz, ez talán a legjobb alternatíva most. Én még nem próbáltam, mert még nekem nem frissült meg. Mondjuk előtte a vortexben purgézném az összes modot (a magyarítást is beleértve) majd a patcher után deploy neki. Persze a biztonság kedvéért egy teljes arhiválás az egész előtt nem árt sosem.
Avatar
zso30131
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2021. aug. 15., vas. 13:01

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: zso30131 »

Vik írta: 2021. dec. 1., szer. 10:09
Reezy írta: 2021. nov. 29., hétf. 13:14 Sziasztok!A The Elder Scrolls Skyrim Annyversary Edition - hoz nem fogjatok velettlenul updatelni a magaritast?? Mukodik vele a magyaritas ami most van,csak nem minden van leforditva,illetve az SKSE es a SkyUI -t sajnos blokkolja a forditas!Ami azert baj mert lathatattlana tesz dolgokat az invertoryban :(
Nem tudnatok esetleg legalabb compatibilisse tenni az Anniversary Editional es a SkyUI meg SKSE-vel??

Koszi a valaszt elore is!
A magyarításnak semmi köze a SKSE-hez a SkyUI-hez. Persze, hozzá lehetne igazítani a magyarítást, le lehetne fordítani azt a 40-50 (vagy 74) modot, de én biztosan nem fogom. Az előfordulhat, hogy az új kiadással megváltoztattak szövegeket az alapjátékban; ezt is le lehetne fordítani/hozzá lehetne igazítani a magyarítást, de először látni kellene, mik változtak.
Üdv egy kis segítség nekem megoldotta az invertory(eltünögettek dolgok de amugy ott volt mert tömege van meg cheatmodba is leteszteltem) problémát, a magyarosítást a Nexusmodról "Skyrim SE Hungarian translation" verziót, Mod Organizer2 vel látszodnak az eltünt itemek.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: totya »

totya írta: 2021. dec. 3., pén. 22:42 Helló, első körben (most éppen nem játszok a játékkal), ha már megfrissült az SE AE-vé a steam agresszivitásának hála (régen lehetett választani hogy ne frissítsen) akkor itt egy mod, ami elvileg visszaalakítja az AE-t SE-re: https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/57618?tab=files (innen a nagyobbik).
Mivel megfrissült kipróbáltam ezt a modot amit látatlamban javasoltam, nekem teljesen működőképes minden így...
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: totya »

Nagyon nem tartozik a témához, de mivel az "Anniversary frissítés" problémáját megoldottam... :) szóval a skyrim zenéinek (is) jó feldolgozásai vannak, két példa rögtön:

Skyrim - The Dragonborn Comes - Cover by Rachel Hardy

Malukah - ‪The Dragonborn Comes - Skyrim Bard Song and Main Theme Female Cover‬
Zoli86

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Zoli86 »

Sziasztok!

Belátható időn belül lesz frissítve AE-re a játék magyarítása?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zoli86 írta: 2022. ápr. 10., vas. 17:46 Sziasztok!

Belátható időn belül lesz frissítve AE-re a játék magyarítása?
Raktak bele új szövegeket, vagy mit kellene frissíteni?
Zoll86

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Zoll86 »

Vik írta: 2022. ápr. 10., vas. 19:20
Zoli86 írta: 2022. ápr. 10., vas. 17:46 Sziasztok!

Belátható időn belül lesz frissítve AE-re a játék magyarítása?
Raktak bele új szövegeket, vagy mit kellene frissíteni?
Szerintem a szövegek helyét változtathatták meg, mert nem minden jelenik meg magyarul ami eddig magyar volt. A legelején már látszik. A szekéren amivel visznek fogolyként az egyik szereplője a párbeszédnek, angolul mond egy mondatot. De később is sok helyen vannak angolul megjelenő mondatok. Küldetések amik eddig magyarul voltak sok helyen angolul jelennek meg.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zoll86 írta: 2022. ápr. 13., szer. 8:55
Szerintem a szövegek helyét változtathatták meg, mert nem minden jelenik meg magyarul ami eddig magyar volt. A legelején már látszik. A szekéren amivel visznek fogolyként az egyik szereplője a párbeszédnek, angolul mond egy mondatot. De később is sok helyen vannak angolul megjelenő mondatok. Küldetések amik eddig magyarul voltak sok helyen angolul jelennek meg.
Ez inkább arra utal, hogy telepítettél valami modot, ami felülírja a magyarítást.

Itt azt írják, "a magyarítás végig megfelelően működik ezzel a kiadással is".
dozsa98

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: dozsa98 »

Üdvözletem!
Lassan másfél évvel a Skyrim Anniversary Edition megjelenése után, lehet arra számítani, hogy a közvel- vagy a távoljövőben valaki javítja a jelenlegi új verzió hibáit, hogy a magyarítással a játék megfelelően működjön? Esetleg az újonnan hivatalosan bekerült tartalmak is fordításra kerülhetnek? Szerintem sokan nagyon hálásak lennének érte.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Vik »

dozsa98 írta: 2023. márc. 24., pén. 1:31 Üdvözletem!
Lassan másfél évvel a Skyrim Anniversary Edition megjelenése után, lehet arra számítani, hogy a közvel- vagy a távoljövőben valaki javítja a jelenlegi új verzió hibáit, hogy a magyarítással a játék megfelelően működjön? Esetleg az újonnan hivatalosan bekerült tartalmak is fordításra kerülhetnek? Szerintem sokan nagyon hálásak lennének érte.
Lehet. Pár napja valaki elküldte nekem az alapjáték új szövegeit. Milyen hibákkal találkoztál? Az "új" modok fordítását nem vállalom.
...
Csak újra kell írni a fordítóprogramot, mert kiderült, hogy már nem működik.
SzelEddie811975
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023. ápr. 26., szer. 11:12

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: SzelEddie811975 »

Sziasztok Morrohun csapat!!!

Csatlakoznék az elöttem szolóhoz hogy nagyon szívesen venném(vennénk) ha az évfordulós kiadás hozzá lenne frissítve a legendás/speciális kiadáshoz!!! Szerintem többen is lennénk akik anyagilag is támogatnánk nem tudom hogy mennyi munka lenne ez de egy támogatótok már van hozzá!!! A Skyrim örök!!!
Vendég

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én is nagyon szivesen támogatnám Hetente ha el lenne kezdve a magyarositás.
almavagyok

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: almavagyok »

SzelEddie811975 írta: 2023. ápr. 26., szer. 11:14 Sziasztok Morrohun csapat!!!

Csatlakoznék az elöttem szolóhoz hogy nagyon szívesen venném(vennénk) ha az évfordulós kiadás hozzá lenne frissítve a legendás/speciális kiadáshoz!!! Szerintem többen is lennénk akik anyagilag is támogatnánk nem tudom hogy mennyi munka lenne ez de egy támogatótok már van hozzá!!! A Skyrim örök!!!
Az anyagiakba én is tudnék segiteni!!
Csak legyen magyar :D !
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ahogy azt már korábban említettem, frissítem a Skyrim magyarítást, mivel hozzájutottam a szövegekhez. (Egyébként azt gondoltam, két nap alatt elkészültem vele, aztán kiderült, hogy amit csináltam, nem jó, kezdhetem elölről az egészet.) Mostanra az is kiderült, hogy egy csomó új szöveget raktak a játékba, úgyhogy még egy darabig el leszek vele.

Azt is említettem, hogy nem vállalom a Készítmény Klub modok fordítását, úgyhogy ezt ne várjátok.

Aki pedig támogatná a csapatot, megteheti; van erről cikk valahol a hírek között (bár én vagyok az egyetlen, akit a csapatból még érdekel a Skyrim magyarítás).
SzelEddie811975
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023. ápr. 26., szer. 11:12

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: SzelEddie811975 »

Vik írta: 2023. ápr. 27., csüt. 21:32 Ahogy azt már korábban említettem, frissítem a Skyrim magyarítást, mivel hozzájutottam a szövegekhez. (Egyébként azt gondoltam, két nap alatt elkészültem vele, aztán kiderült, hogy amit csináltam, nem jó, kezdhetem elölről az egészet.) Mostanra az is kiderült, hogy egy csomó új szöveget raktak a játékba, úgyhogy még egy darabig el leszek vele.

Azt is említettem, hogy nem vállalom a Készítmény Klub modok fordítását, úgyhogy ezt ne várjátok.

Aki pedig támogatná a csapatot, megteheti; van erről cikk valahol a hírek között (bár én vagyok az egyetlen, akit a csapatból még érdekel a Skyrim magyarítás).
Köszönöm a választ és az eddigi igényes magyarításokat! Megtaláltam a számlaszámot és ahogy ott olvastam az volt írva hogy 2022-ig biztosan él de ez igaz 23-ra is? Mert akkor jövő hónaptól megy majd némi összeg!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Elkészültem a Skyrim Évfordulós Kiadás magyarításával. Letölthető innen.
Meghagyom a Különleges Kiadáshoz készültet is, bár mindkettő működik mindkét játékverzióval.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: totya »

Köszönöm!

Mondjuk nekem egy ideje be van halva a vga-m úgyhogy csak pixeles játékokat tudok játszani, de eljön még az az idő... :)
SzelEddie811975
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023. ápr. 26., szer. 11:12

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: SzelEddie811975 »

Vik írta: 2023. máj. 16., kedd 20:08 Elkészültem a Skyrim Évfordulós Kiadás magyarításával. Letölthető innen.
Meghagyom a Különleges Kiadáshoz készültet is, bár mindkettő működik mindkét játékverzióval.
Köszönjük szépen!!! Örök hála ezért! Ha esetleg van még ambíció ahhoz hogy módok magyarítasa én támogatnám. Mondjuk estleg a unofficial patchek vagy populáris modokat?!
Basa

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: Basa »

Vik írta: 2023. máj. 16., kedd 20:08 Elkészültem a Skyrim Évfordulós Kiadás magyarításával. Letölthető innen.
Meghagyom a Különleges Kiadáshoz készültet is, bár mindkettő működik mindkét játékverzióval.
Szia!

Ha a Nexusról letöltött AE magyarítást rakom fel manuálisan (Data mappába történő kicsomagolással), akkor csak az ételek neveti látom angolul, a többi szöveg elvileg magyar. Legalábbis eddig nem vettem észre mást angol felirattal.
► Show Spoiler
Ha viszont az SE-t teszem fel, ami ugye régebbi fájlokat tartalmaz (2016, 2017), akkor több minden angolul, vagy hibásan jelenik meg. Pl. pár város vagy felfedezett hely neve, ételek neve ugyanúgy, megidézett nyílvessző, stb.
► Show Spoiler
Ez mitől lehet? Én rontanék el valamit? Hisz mindkét becsomagolt fájlban van két mappa, amit be kell másolni a fentebb megadott helyre...

Eredeti, Steam-es Skyrim SE-m van, nem Anniversary! Nem használok semmilyen modot vagy mod managert.
Köszi, ha utána tudsz vagy tudtok nézni!
GGG

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: GGG »

Vik írta: 2023. máj. 16., kedd 20:08 Elkészültem a Skyrim Évfordulós Kiadás magyarításával. Letölthető innen.
Meghagyom a Különleges Kiadáshoz készültet is, bár mindkettő működik mindkét játékverzióval.
GoG- változathoz használhatatlan.
GGG

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: GGG »

Már megoldódott, én voltam a béna
GGG

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: GGG »

Sajnos még így is sok miden Angolul marad, PL:Ancestor's Wrath, Tomato, Wine és ez csak pár apróság
lexi

Re: Anniversary Frissítés

Hozzászólás Szerző: lexi »

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary le lesz forditva?
Válasz küldése