Segítség

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
sepultura809
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019. jún. 12., szer. 9:26

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: sepultura809 »

Sziasztok!Van egy kis problémám a magyarítással.Meg vettem a Morrowind Goty-t.A magyarítás telepítése után nem indul el a játék.Fel jön egy ablak hogy helyezzem be a Morrowind CD-t bármelyik meghajtóba.Nem igazán értem a dolgot pedig benne van a lemez.Esetleg ha tudna valaki segíteni rettentően örülnék.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lehetséges, hogy az a baj, a jelenlegi Morrowind magyarítás a Steam/Gog változathoz készült. Próbáld meg letölteni a Magyarítások Portálról, az még valószínűleg a régi. Hátha úgy jó lesz.
sepultura809
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019. jún. 12., szer. 9:26

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: sepultura809 »

Köszönöm a segítséget!Azt tapsztaltam hogy ha nem rakom fel az amerikai javítást akkor működik.Csak hát elég bugos.De ki próbálom a másik verziót.Mégegyszer köszi!
Grebber01

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Grebber01 »

Tenném fel az Overhaul 3 + magyarítás kombot de elakadtam :(

Ott tartok, hogy ezek megvoltak

1. Morrowind, Tribunal, Bloodmoon telepítése
2. A Bloodmoon 1.6.1820-as patch telepítése
3. A Morrowind Overhaul 3 feltelepítése, majd a Morrowind.exe átmásolása biztos helyre

Ezek jönnének:

4. A Morrowind magyarítás telepítése, de a vizuális segédletek nélkül (Ez melyik és hol találom?)
5. A magyarításhoz igazított fájlok felülírása a Data Files mappában (Mik ezek a fájlok van milliárd az oldalon a plugin résznél...?)
6. A Morrowind.exe visszamásolása (Ezt kivételesen tudom majd )
Vircsaft
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. szept. 12., csüt. 13:51

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vircsaft »

C:/Goggames/Morrowind/Morrowind.exe an error occured whole trying to rename a file in the destination directory:Move file failed;code 5.a hozzáférés megtagadva.A Morrowind telepítése nem sikerül,ezt a hibaüzenet küldi,Mia a teendő, köszönöm.
colter
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. feb. 14., pén. 23:31

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: colter »

Sziasztok!
A Zainab Nerevarine küldetésnél nem akar követni a Falura Llervu nevű rabszolgalány, akivel vissza kellene menni a táborba a hamukánhoz. Kipróbáltam eredeti angol verzióval is, és ott követett.
A GOG-os verzióval játszom MGSO nélkül.
Lehet, hogy ha a magyarosítás mellé fel lenne rakva az MGSO, akkor nem lenne ilyen probléma? Ti mit tapasztaltatok ennél a küldetésnél?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

colter írta: 2020. feb. 14., pén. 23:52 Sziasztok!
A Zainab Nerevarine küldetésnél nem akar követni a Falura Llervu nevű rabszolgalány, akivel vissza kellene menni a táborba a hamukánhoz. Kipróbáltam eredeti angol verzióval is, és ott követett.
A GOG-os verzióval játszom MGSO nélkül.
Lehet, hogy ha a magyarosítás mellé fel lenne rakva az MGSO, akkor nem lenne ilyen probléma? Ti mit tapasztaltatok ennél a küldetésnél?
https://www.morrohun.hu/global/letoltes ... 599&type=2

Sajnos maradt egy (20) rejtett hiba a magyarításban, ami akkor jön elő, ha egy NJK-t el kell kísérni valahova, és a fejlesztők pontosan meghatározták az úti cél (cella) nevét. Sikerült úgy módosítanom a fordító programot, hogy lehessen vele frissíteni a Morrowind.esm-et, a magyarításhoz igazítva ezeket a cellaneveket.

Töltsd le, majd csomagold ki a "Morrowind\Mentes atalakito" könyvtárba, felülírva a korábbi dolgokat. Indítás után a Frissítés gombra kattintva válaszd ki a Morrowind.esm-et.
colter
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. feb. 14., pén. 23:31

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: colter »

Ezt a frissítést korábban már letöltöttem, amikor a Huleeya nevű karakter nem akart követni, de ott a frissítés után egyből követett. A jelenlegi esetnél viszont nem akar követni a rabszolgalány. Ki próbáltam úgy is, hogy kikapcsolgattam mindegyik scriptet egyesével próbálgatva, hogy hátha ott zavar be valami, de nem.
Volt egy korábbi eset is, amikor a corpus betegség kezelése után vissza kellett menni Caius Cosades-hez, és nálam akkor jelent meg a következő küldetés a parancs utasításra kattintva, ha kikapcsoltam a magyarjavítás scriptet.
Egyébként igazán kitűnő minőségi munka a fordítás.
Dandin

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Dandin »

Nekem is ugyan ez a problémám, lett rá valami megoldás végül?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dandin írta: 2022. okt. 17., hétf. 15:09 Nekem is ugyan ez a problémám, lett rá valami megoldás végül?
A korábban jelzett morrowind.esm frissítés, illetve a magyarjavitas.esp kikapcsolása nem segít?
Dandin

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Dandin »

Sajnos nem. Kipróbáltam mindent. Próbáltam újratelepíteni is az MGSO-val is (eddig anélkül volt fent), viszont ott is valami hiba van, mert a launcher exe setupnál automatikusan a resolutionst kellene beállítania ehelyett elvisz a bethesda honlapjára és nem csinál semmit, így az is kilőve. GOG-os verzión vagyok egyébként. Szóval jelenleg ott tartok, hogy nagyon tetszik a magyarítás, csak sajnos a főküldit sehogysem tudom végigcsinálni vele és így lehet, hogy oda a mentésem.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dandin írta: 2022. okt. 17., hétf. 19:57 Sajnos nem. Kipróbáltam mindent. Próbáltam újratelepíteni is az MGSO-val is (eddig anélkül volt fent), viszont ott is valami hiba van, mert a launcher exe setupnál automatikusan a resolutionst kellene beállítania ehelyett elvisz a bethesda honlapjára és nem csinál semmit, így az is kilőve. GOG-os verzión vagyok egyébként. Szóval jelenleg ott tartok, hogy nagyon tetszik a magyarítás, csak sajnos a főküldit sehogysem tudom végigcsinálni vele és így lehet, hogy oda a mentésem.
MGSO telepítővel nem tudok mit kezdeni, úgy kellene működnie, ahogy a videón látszik. Amikor a Zainab problémába ütközöl, el tudnád küldeni a Morrowind\warnings.txt hibajelentést?
Zombie975

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Zombie975 »

Sziasztok!

Skyrim magyarítás problémába ütköztem, segítséget kérnék.
Jobb helyre költöztetném a családot, de a kipontozott részekkel bajom van. Rányomtam a legalsóra és csupán 48 órába telt, mire megtaláltam őket. Mint kiderült, az a Bloodchill Cavern...Kép
Mi lehet a második és harmadik hely? Nem szeretnék megint napokat azzal tölteni, hogy keresem őket.
Ugyanitt érdekelne, hogyan lehet őket Hendraheim-be vinni?
Köszi előre is, ha valaki válaszol!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Egyrészt ez a Morrowind magyarítás téma, másrészt nem látszik a kép.
Válasz küldése