Nyilvános tesztelés

Minden kérdés a magyarításról
Vendég

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

s_Zozoka írta: 2022. jún. 20., hétf. 19:33 Sziasztok!
Megkértek a hibajelentésnél, hogy küldjek képeket, hogy lássuk miről is írtam.

Seprű
Kétkezes buzogány
Kép

Szeghúzó kalapácsok
Kép

Kép

Nem nagy problémák csak kiszúrtam.
Chrome-ban, nálam nem jelennek meg a képek.
jobb egérgomb, kép megnyitása új lapon. Úgy jó.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Vendég írta: 2022. jún. 20., hétf. 19:40
s_Zozoka írta: 2022. jún. 20., hétf. 19:33 Sziasztok!
Megkértek a hibajelentésnél, hogy küldjek képeket, hogy lássuk miről is írtam.

Seprű
Kétkezes buzogány
Kép

Szeghúzó kalapácsok
Kép

Kép

Nem nagy problémák csak kiszúrtam.
Chrome-ban, nálam nem jelennek meg a képek.
jobb egérgomb, kép megnyitása új lapon. Úgy jó.

Az Ő képeit Safariban sem látom. Firefoxom meg nincs.
Avatar
humanoidcreature
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022. jún. 9., csüt. 23:10

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: humanoidcreature »

Vik írta: 2022. jún. 17., pén. 11:27
humanoidcreature írta: 2022. jún. 15., szer. 20:53 Egy rossz/hiányzó driver vagy egy kimaradt windows update simán problémát tud okozni.
Meg az is, ha tele van szemetelve a regisztrációs adatbázis (láttam már olyan gépet, ahol a Youtube videolejátszás nem működött). Ccleaner segíthet.
Hú ez jó ötlet, eszembe sem jutott. Érdemes lefuttatni.
s_Zozoka

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: s_Zozoka »

Sziasztok!
Megkértek a hibajelentésnél, hogy küldjek képeket, hogy lássuk miről is írtam.

Seprű
Kétkezes buzogány
Kép

Szeghúzó kalapácsok
Kép

Kép

Sajnálom, de hírtelen így tudtam megoldani, remélem látszanak a képek.
Az előző próbálkozásomat nyugodtan törölhetitek.
Akinek van kedve segíteni és tud valami jó megoldást és vagy mi lehet a hiba az segíthet a
Az oldalak használata, hibák jelentése témánál,
A linkelt képek bizonyos százaléka nem látszik és nem is nézhető meg fórumban.
viewtopic.php?t=19869
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Megnéztem a hibajelentéseidet. Egyrészt a játékot nem fogjuk módosítani a magyarítással, tehát hiába erősebb az egyik fegyver, mint a másik, ezt a fejlesztők döntötték el. Másrészt a "buzogány" a fegyver típusa. Tehát, ha átnevezzük valamelyik kalapácsot teszem azt kétkezes zúzófegyvernek, akkor az összes ilyen típusú tárgy onnantól kezdve kétkezes zúzófegyver lesz. Meg lehet csinálni, csak szerintem nincs értelme.
s_Zozoka

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: s_Zozoka »

Szia!
Köszi az infót, nagyobb problémát okoz a korrigálás és a pontosítás.
Ahogy írtam. Nem nagy problémák csak kiszúrtam.
ThrinTheMage

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: ThrinTheMage »

Boxxer
Ha elfogadod, hogy a tesztelés a fordítás részét képezi akkor a felvetésed ugyanannyira jogos mint ha 90%-nál írtad volna le.

Az a része pedig hogy a "játékok azért jelennek meg bugosan", azok azért történnek meg mert a fejlesztő pénzt várt a beletett munkájáért és hajlandó félkészen eléd dobni csak induljon meg a pénzfolyam.
Vendég

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!
Bocsi, a sajtos kenyérre vonatkozó észrevételem véletlenül a "párbeszéd" kategóriába ment a "tárgy" helyett :roll:
MrSanyi

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: MrSanyi »

Sziasztok!

Nemrég bukantam rá a játékra és nagyon megtetszett, az élet pedig úgyhozta hogy tengernyi időm lesz lefoglalni magam vele. Szívesen segítenék a forditás tesztelésében ha már úgyis ennyi időt töltök előtte :D
Persze látom hogy már rég lejárt a jelentkezési határidő, ezt csak azért írtam hátha szükség van még emberekre.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

MrSanyi írta: 2022. jún. 23., csüt. 19:34 Sziasztok!

Nemrég bukantam rá a játékra és nagyon megtetszett, az élet pedig úgyhozta hogy tengernyi időm lesz lefoglalni magam vele. Szívesen segítenék a forditás tesztelésében ha már úgyis ennyi időt töltök előtte :D
Persze látom hogy már rég lejárt a jelentkezési határidő, ezt csak azért írtam hátha szükség van még emberekre.
Tuti, hogy a tesztelésben akarsz segíteni, és nem csak hamarabb hozzájutni a magyar változathoz?
MrSanyi

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: MrSanyi »

Az is szempont, a kellemeset kötném össze a hasznosal. Úgyis szeretek belemerülni az adot játék világába és átolvasni benne mindent.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

MrSanyi írta: 2022. jún. 24., pén. 1:28 Az is szempont, a kellemeset kötném össze a hasznosal. Úgyis szeretek belemerülni az adot játék világába és átolvasni benne mindent.
Ja értem. Akkor erről majd a készítők bölcsen döntenek.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta: 2022. jún. 23., csüt. 10:10 Sziasztok!
Bocsi, a sajtos kenyérre vonatkozó észrevételem véletlenül a "párbeszéd" kategóriába ment a "tárgy" helyett :roll:
Az nem baj. Ha tényleg hiba, javítjuk.
Lacko1978
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022. jún. 11., szomb. 7:16

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Lacko1978 »

Sziasztok szép estét.Segitségre lenne szügségem.Újra kellet rakni a gépemet mert behalt szegényem.A játékot feltelepitettem de a magyarositás az istenért se sikerül.Jobb klik a letöltésre link mentés máskép elindul de abbamarad pontosaban megszakad.Nos ez lenne a problémám.Válaszaitokat segitségeteket előre is köszönöm.Ja igen. A gép elromlása elöt tökéletesen müködöt a magyarositás a játék szóval nem volt vele gond.A játék most is hibátlanul fut csak a magyarositást nem tudom letölteni
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lacko1978 írta: 2022. jún. 24., pén. 20:22 Sziasztok szép estét.Segitségre lenne szügségem.Újra kellet rakni a gépemet mert behalt szegényem.A játékot feltelepitettem de a magyarositás az istenért se sikerül.Jobb klik a letöltésre link mentés máskép elindul de abbamarad pontosaban megszakad.Nos ez lenne a problémám.Válaszaitokat segitségeteket előre is köszönöm.Ja igen. A gép elromlása elöt tökéletesen müködöt a magyarositás a játék szóval nem volt vele gond.A játék most is hibátlanul fut csak a magyarositást nem tudom letölteni
Próbáld másik böngészővel, vagy Chrono Download Managerrel.
Lacko1978
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022. jún. 11., szomb. 7:16

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Lacko1978 »

Köszönöm.Közben megoldódott.Az Avast kevert be,kikapcsoltam és sikerült letölteni,telepíteni
drax18
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022. jún. 29., szer. 22:35

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: drax18 »

Sziasztok, coop-ban teszteltük barátnőmmel a dolgokat, mind a ketten jelentkeztünk tesztelőnek, és hát..., meghalt a windowsom, valszeg az áram kimaradás miatt corrupted lett a windows...viszlát lett a divinity 2 mentésemnek, az elden ring coop-nak is (tudom nem ide tartozik de rip) így sajnos csak pár dolgot tudunk elküldeni átnézésre, mert így már nagyon nehezen vesszük rá magunkat hogy újra kezdjük a gamet, annyi szerencse, hogy a txt másik ssd-n volt amin írtam a "hibákat". :|
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

drax18 írta: 2022. jún. 29., szer. 22:41 Sziasztok, coop-ban teszteltük barátnőmmel a dolgokat, mind a ketten jelentkeztünk tesztelőnek, és hát..., meghalt a windowsom, valszeg az áram kimaradás miatt corrupted lett a windows...viszlát lett a divinity 2 mentésemnek, az elden ring coop-nak is (tudom nem ide tartozik de rip) így sajnos csak pár dolgot tudunk elküldeni átnézésre, mert így már nagyon nehezen vesszük rá magunkat hogy újra kezdjük a gamet, annyi szerencse, hogy a txt másik ssd-n volt amin írtam a "hibákat". :|
Ilyenkor jön jól a Steam felhőben tárolt biztonsági mentés. Onnan folytathatod a játékot, ahol abbahagytad - nem számít, hányszor telepíted újra a rendszert.
Magoold

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Magoold »

Sziasztok!

Nemrég kezdtem hozzá a teszteléshez, és azt kell hogy mondjam nagyin kevés hibával találkoztam eddig, Bár még csak a kezdő szigeten vagyok.
Egy hibával futottam eddig össze. Az egyik könyvben van egy apró hiba. Egy albumba a börtönben.
Elf menekült árasztják el a falvakat.
Szerintem helyesen: Elf menekültek árasztják el a falvakat.
Kép

Majd még kutatok tovább, de lehet hogy kevesebbet találok mert most látom az emailt, hogy van frissítés.
joci1500

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: joci1500 »

Sziasztok volna egy kis gondom, a divinity 2 magyaritásnak a telepitöje nem indul el(a játék eredetiben van meg és gond nélkül fut) hiába katintok rá töbször is (elsönek kiadta hogy lehet hogy virusos de én rányomtam a futtatás mindenképenre.) nem történik semmi ,többször is újra telepitetem. Kérhetek segitséget?
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Na, én akkor most írom azt, hogy jelen állapot szerint részemről abbahagytam a tesztelést, pedig úgy gondolom, hogy eddig hasznos javításokat küldtem be. Erre bíztatok másokat is, most úgy látom, hogy nem érdemes energiát fektetni abba, hogy ez a magyarítás jobb legyen. Azért döntöttem így, mert az 1.1 telepítése után azt látom, hogy néhány egetverően baromság félrefordítását vagy nem javították, vagy valami más egetverően baromságra javították. Nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy valami nevetséges hiúság vagy gőg, vagy mindkettő állhat a dolog hátterében. Példát is hozok. A "master volume" kifejezés a menüben "mester hangerőre" lett fordítva. A kurva életben senki nem használ ilyen kifejezést a magyar nyelv területén, egyszerűen ilyen szó nincs. A profi hangmérnökök ezt magyar nyelvi környezetben is "master volume"-nak használják, és ha mindenképpen le akarjuk fordítani (és egyébként fordítsuk le, hiszen ez egy magyarítás), akkor "fő hangerő" a megfelelő. "Mester hangerő", soha, sehol nem láttam ebben a formában, pedig félig-meddig szakmabeli vagyok, a család egy része pedig teljesen az (televíziós rendezők, szinkronrendezők, stb), de ők sem hallottak még "mester hangerő" kifejezésről. Hovatovább pénzt ajánlok annak, aki hivatalos formulában mutat nekem bármit, ahol a "master volume" kifejezést "mester hangerő"-nek fordítják. Kétszer is bejelentettem, e-mailt is írtam, internetes hivatkozásokkal alá is támasztottam azt, amit ide is leírtam, látszólag el is fogadták a fordítók, még sincs változás. Én viszont nem szeretem az ennyire (ön)kritika nélkül élő embereket, és nem szeretek velük együtt dolgozni, az én környezetemben a legtöbb ember bírja és gyakorolja a kritikát, akár saját magán is.

És akkor még csak egyet írtam a döbbenetes megmaradt hibákból. Srácok! Ha a hozzáállás ilyen, akkor teszteljetek magatok, vagy teszteljetek tizenéves srácokkal, vagy teszteljetek akivel akartok!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

joci1500: Másnál is előfordult ilyen. Nem egyértelmű, hogy mi okozza, talán érdemes hozzáadni a víruskereső kivételeihez a magyarítás telepítőjét. Vagy Ccleanerrel ki kell takarítani a géped.

Szerafin: "»Mester hangerő«, soha, sehol nem láttam ebben a formában," Érdekes, én sem. Mármint a játék szövegei között. "Mester" több helyen is szerepel. Az egyik lehet, hogy a hangerőre vonatkozik. Majd megnézem; és remélhetőleg, ha itt átírom, máshol nem fog elrontani semmit. Amúgy mik azok a döbbenetes megmaradt hibák?
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Vik írta: 2022. júl. 1., pén. 14:59 joci1500: Másnál is előfordult ilyen. Nem egyértelmű, hogy mi okozza, talán érdemes hozzáadni a víruskereső kivételeihez a magyarítás telepítőjét. Vagy Ccleanerrel ki kell takarítani a géped.

Szerafin: "»Mester hangerő«, soha, sehol nem láttam ebben a formában," Érdekes, én sem. Mármint a játék szövegei között. "Mester" több helyen is szerepel. Az egyik lehet, hogy a hangerőre vonatkozik. Majd megnézem; és remélhetőleg, ha itt átírom, máshol nem fog elrontani semmit. Amúgy mik azok a döbbenetes megmaradt hibák?
Hiszen bejelentettem, háromszor is a "mester hangerő" hibát, plusz e-mailt is írtam, mert vissza lett utasítva. A "beállítások, hang" menüben van így. Megmaradt hibák? Hol is kezdjem? Jeleztem, hogy a spanyolfal szó talán nem megfelelő az öltözőparavánra, mert Rivellon fantáziavilágában lehet, hogy nem ismerik a spanyolokat. Még is maradt spanyolfal. De ha még következetesen spanyolfal lenne mindenhol, talán azt írnám, oké, de valahol meg "öltözőpanel" a neve, amit aztán tényleg a környezetbe tökéletesen nem illő, írhatnám azt is, hogy anakronisztikus kifejezés.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: warg »

Szerafin írta: 2022. júl. 1., pén. 16:03
Vik írta: 2022. júl. 1., pén. 14:59 joci1500: Másnál is előfordult ilyen. Nem egyértelmű, hogy mi okozza, talán érdemes hozzáadni a víruskereső kivételeihez a magyarítás telepítőjét. Vagy Ccleanerrel ki kell takarítani a géped.

Szerafin: "»Mester hangerő«, soha, sehol nem láttam ebben a formában," Érdekes, én sem. Mármint a játék szövegei között. "Mester" több helyen is szerepel. Az egyik lehet, hogy a hangerőre vonatkozik. Majd megnézem; és remélhetőleg, ha itt átírom, máshol nem fog elrontani semmit. Amúgy mik azok a döbbenetes megmaradt hibák?
Hiszen bejelentettem, háromszor is a "mester hangerő" hibát, plusz e-mailt is írtam, mert vissza lett utasítva. A "beállítások, hang" menüben van így. Megmaradt hibák? Hol is kezdjem? Jeleztem, hogy a spanyolfal szó talán nem megfelelő az öltözőparavánra, mert Rivellon fantáziavilágában lehet, hogy nem ismerik a spanyolokat. Még is maradt spanyolfal. De ha még következetesen spanyolfal lenne mindenhol, talán azt írnám, oké, de valahol meg "öltözőpanel" a neve, amit aztán tényleg a környezetbe tökéletesen nem illő, írhatnám azt is, hogy anakronisztikus kifejezés.
Egészen biztos, hogy nem kicsinyességről van szó, igyekszünk minden hibát javítani, ami beérkezik, és nagyon hálásak vagyunk a segítségetekért. <3
A "spanyol" szót most csak a nyelvi beállítások szavainál látom, gondolom, valaki már javította a spanyolfalat. Viszont találtam egy "paravánt". Talán csak a következő verzióban lesz látható.,
A Master hangerőt Vik megtalálta és javította. (Köszi!) Nem volt egyszerű kiszűrni. Több játékban láttam már, hogy a fejlesztők 1 szót használnak az angolban x dologra, amit aztán nem lehet rendesen lefordítani, mert akkor minden helyen az jelenik meg. Remélem, hogy itt a Master nevű karakternek most nem Fő hangerő a neve, lol.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

warg írta: 2022. júl. 2., szomb. 10:38
Szerafin írta: 2022. júl. 1., pén. 16:03

Hiszen bejelentettem, háromszor is a "mester hangerő" hibát, plusz e-mailt is írtam, mert vissza lett utasítva. A "beállítások, hang" menüben van így. Megmaradt hibák? Hol is kezdjem? Jeleztem, hogy a spanyolfal szó talán nem megfelelő az öltözőparavánra, mert Rivellon fantáziavilágában lehet, hogy nem ismerik a spanyolokat. Még is maradt spanyolfal. De ha még következetesen spanyolfal lenne mindenhol, talán azt írnám, oké, de valahol meg "öltözőpanel" a neve, amit aztán tényleg a környezetbe tökéletesen nem illő, írhatnám azt is, hogy anakronisztikus kifejezés.
Egészen biztos, hogy nem kicsinyességről van szó, igyekszünk minden hibát javítani, ami beérkezik, és nagyon hálásak vagyunk a segítségetekért. <3
A "spanyol" szót most csak a nyelvi beállítások szavainál látom, gondolom, valaki már javította a spanyolfalat. Viszont találtam egy "paravánt". Talán csak a következő verzióban lesz látható.,
A Master hangerőt Vik megtalálta és javította. (Köszi!) Nem volt egyszerű kiszűrni. Több játékban láttam már, hogy a fejlesztők 1 szót használnak az angolban x dologra, amit aztán nem lehet rendesen lefordítani, mert akkor minden helyen az jelenik meg. Remélem, hogy itt a Master nevű karakternek most nem Fő hangerő a neve, lol.

Fiúk, a műfordításokkal az a helyzet (és tekintsük ezt is annak, akkor is, ha egy játékról van szó), hogy nem lehet tükörfordítást csinálni, a magyar nyelvre kell alkalmazni, írhatjuk azt, hogy műfordítani kell. Gondoljunk bele, hogy mi lett volna, ha Réz Ádám, Göncz Árpád és Tandori Dezső csak tükör-fordítja a Gyűrűk Urát? A master volume, még ha ez egy menü, és technikai jellegű is, az pont egy ilyen durva tükörfordítás, ha mester hangerő lesz a neve. De ugyanez a "my little chicken" küldetés, mikor a csaj keresi a gyerekét. Azt mondja: When you find her, give her the doll and tell her Mummy says this is for her little chicken, and it's time to come home. That's what I call her. My little chicken. Tükörfordításban az "én kiscsirkém" tökéletes, csak abba kell belegondolni, hogy mi, magyarban használunk-e ilyen kifejezést a gyerekeinkre, hogy "kiscsirkém". De nem nagyon, és ezért javasoltam javításra a Kiscsibémet.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

warg írta: 2022. júl. 2., szomb. 10:38
Szerafin írta: 2022. júl. 1., pén. 16:03

Hiszen bejelentettem, háromszor is a "mester hangerő" hibát, plusz e-mailt is írtam, mert vissza lett utasítva. A "beállítások, hang" menüben van így. Megmaradt hibák? Hol is kezdjem? Jeleztem, hogy a spanyolfal szó talán nem megfelelő az öltözőparavánra, mert Rivellon fantáziavilágában lehet, hogy nem ismerik a spanyolokat. Még is maradt spanyolfal. De ha még következetesen spanyolfal lenne mindenhol, talán azt írnám, oké, de valahol meg "öltözőpanel" a neve, amit aztán tényleg a környezetbe tökéletesen nem illő, írhatnám azt is, hogy anakronisztikus kifejezés.
Egészen biztos, hogy nem kicsinyességről van szó, igyekszünk minden hibát javítani, ami beérkezik, és nagyon hálásak vagyunk a segítségetekért. <3
A "spanyol" szót most csak a nyelvi beállítások szavainál látom, gondolom, valaki már javította a spanyolfalat. Viszont találtam egy "paravánt". Talán csak a következő verzióban lesz látható.,
A Master hangerőt Vik megtalálta és javította. (Köszi!) Nem volt egyszerű kiszűrni. Több játékban láttam már, hogy a fejlesztők 1 szót használnak az angolban x dologra, amit aztán nem lehet rendesen lefordítani, mert akkor minden helyen az jelenik meg. Remélem, hogy itt a Master nevű karakternek most nem Fő hangerő a neve, lol.

És megint vissza lett utasítva a "master volume". Akkor további jó tesztelgetést kívánok, én befejeztem!
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: warg »

Szerafin írta: 2022. júl. 4., hétf. 10:25
És megint vissza lett utasítva a "master volume". Akkor további jó tesztelgetést kívánok, én befejeztem!
Nem én darálom a hibákat, így csak tippelni tudok, hogy talán azért, mert már sikerült javítani. Ez viszont csak a következő verzióban fog látszani.
Tomtom

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Tomtom »

A jézuskát nem vártam annyira mint ezt a végső fordítást, szóval jó munkát és kitartást mindenkinek!
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: warg »

Tomtom írta: 2022. júl. 5., kedd 12:43 A jézuskát nem vártam annyira mint ezt a végső fordítást, szóval jó munkát és kitartást mindenkinek!
Ez még nem a végső verzió, azt majd valamikor később adjuk ki. Nyár végén, talán ősz elején szeretnénk.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: warg »

Nem azért jött létre ez a téma, hogy marakodásnak adjon teret.
Legyetek kedvesek privátban megkeresni egymást, ha folytatni akarjátok ezt a veszekedést.
A témához nem illő hozzászólásokat törölni fogjuk, főleg, ha személyes sértésekkel is tele vannak tűzdelve.
TrógerMC

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: TrógerMC »

warg írta: 2022. júl. 6., szer. 15:05 Nem azért jött létre ez a téma, hogy marakodásnak adjon teret.
Legyetek kedvesek privátban megkeresni egymást, ha folytatni akarjátok ezt a veszekedést.
A témához nem illő hozzászólásokat törölni fogjuk, főleg, ha személyes sértésekkel is tele vannak tűzdelve.

Teljesen jogos, és a saját nevemben elnézést is szeretnék kérni ezért! Amúgy sem állt szándékomban tovább folytatni, de teljes mértékben egyet értek.

Még egyszer a saját nevemben elnézést! :(
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

TrógerMC írta: 2022. júl. 6., szer. 15:15
warg írta: 2022. júl. 6., szer. 15:05 Nem azért jött létre ez a téma, hogy marakodásnak adjon teret.
Legyetek kedvesek privátban megkeresni egymást, ha folytatni akarjátok ezt a veszekedést.
A témához nem illő hozzászólásokat törölni fogjuk, főleg, ha személyes sértésekkel is tele vannak tűzdelve.

Teljesen jogos, és a saját nevemben elnézést is szeretnék kérni ezért! Amúgy sem állt szándékomban tovább folytatni, de teljes mértékben egyet értek.

Még egyszer a saját nevemben elnézést! :(
Így van, az én nevemben ne is kérj te csak elnézést, éppen ideje megtanulnod, hogy nem vagy te senki, hogy másoknak meg akard szabni, hogyan élheti az életét, vagy hogyan nem!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Szerafin írta: 2022. júl. 6., szer. 15:18 Így van, az én nevemben ne is kérj te csak elnézést, éppen ideje megtanulnod, hogy nem vagy te senki, hogy másoknak meg akard szabni, hogyan élheti az életét, vagy hogyan nem!
Már elég sokat pörögtél ezen a témán. Ideje lenyugodni, nagy levegőt venni, aztán megnézni még egyszer azt az állítólagos hibát, amit már háromszor elutasítottak. Hátha észreveszed, amit korábban írtam, hogy nincs ilyen szöveg a játékban (se az angolban, se a magyarításban).
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Vik írta: 2022. júl. 6., szer. 16:04
Szerafin írta: 2022. júl. 6., szer. 15:18 Így van, az én nevemben ne is kérj te csak elnézést, éppen ideje megtanulnod, hogy nem vagy te senki, hogy másoknak meg akard szabni, hogyan élheti az életét, vagy hogyan nem!
Már elég sokat pörögtél ezen a témán. Ideje lenyugodni, nagy levegőt venni, aztán megnézni még egyszer azt az állítólagos hibát, amit már háromszor elutasítottak. Hátha észreveszed, amit korábban írtam, hogy nincs ilyen szöveg a játékban (se az angolban, se a magyarításban).

Valótlanság, és akkor még nagyon visszafogottan fogalmaztam.


Kép
Lazarus

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Lazarus »

Egek soha nem fog kijönni már kezdem sajnálni azokat akik pénzt adtak hogy játszhassák magyarul és le se szarják őket XDD csak pár "tesztelőnél" van csak meg azok meg vagy hisztiznek vagy röhögnek a markukban és csak végig tolják a game GG XXD :lol: :lol: :lol: :lol:
H.Adam

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: H.Adam »

Szerafin írta: 2022. júl. 6., szer. 17:58
Vik írta: 2022. júl. 6., szer. 16:04

Már elég sokat pörögtél ezen a témán. Ideje lenyugodni, nagy levegőt venni, aztán megnézni még egyszer azt az állítólagos hibát, amit már háromszor elutasítottak. Hátha észreveszed, amit korábban írtam, hogy nincs ilyen szöveg a játékban (se az angolban, se a magyarításban).

Valótlanság, és akkor még nagyon visszafogottan fogalmaztam.


Kép
Bocsi, de a kép inkább pont az mutatja, hogy tényleg nincs "master volume" sor. Van egy "master" és egy "volume", remélhetőleg előbbiből létezik külön erre az oldalra.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

H.Adam írta: 2022. júl. 6., szer. 23:31
Szerafin írta: 2022. júl. 6., szer. 17:58


Valótlanság, és akkor még nagyon visszafogottan fogalmaztam.


Kép
Bocsi, de a kép inkább pont az mutatja, hogy tényleg nincs "master volume" sor. Van egy "master" és egy "volume", remélhetőleg előbbiből létezik külön erre az oldalra.

Láthatólag nagyon jól megragadtad a dolog lényegét. Tekintettel arra, hogy részletesen leírtam, hogy mit és hol kell keresni, ahhoz, hogy ez alapján ezt ne lehessen megtalálni... Mert egyébként hol kellene még keresni bármit is, ami a hangerővel kapcsolatos, mint a beállítások menü hang almenüjében, hmm? Őszintén kíváncsi vagyok a válaszodra!
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Lazarus írta: 2022. júl. 6., szer. 23:11 Egek soha nem fog kijönni már kezdem sajnálni azokat akik pénzt adtak hogy játszhassák magyarul és le se szarják őket XDD csak pár "tesztelőnél" van csak meg azok meg vagy hisztiznek vagy röhögnek a markukban és csak végig tolják a game GG XXD :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezek szerint azok, akik röhögnek a markukban, okosabbak voltak, mint te, amikor jelentkeztek tesztelőnek úgy, hogy valójában nem is akartak tesztelni. :lol: :lol: :lol: :lol:
Lazarus

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Lazarus »

Hm érdekes felvetés mivel nem is jelentkeztem :lol: :lol: :lol: mivelhogy nem is izgat csak hogy ha már valakik fizettek. És várták a játékot valamiért és pl nem tudtak időben jelentkezni mert munka család tudod ilyen valós emberi dolgok le késtek róla nekik még ki tudja meddig várhatnak vagy vártak mert így elég le rohasztó dolog hogy fizettél valamiért de nem használhatod. De persze ahogy látom téged ilyen apróságok is felbasznak hogy master wolume az arroganciád hihetetlen mond csak külön le diplomáztál érte vagy mi ? :D :D :D De inentől befejeztem a veled a kommonikácót hiszen a magad fajták tartják magukat a teremtés csúcsának ők tökéletesek mások selejtek csak nem? hány hinger és kész vicc vagy ember sajnálak XD De hé a mekiben minding lesz heyl a fajtádnak néz a jó oldalát XDDD
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Lazarus írta: 2022. júl. 8., pén. 0:23 Hm érdekes felvetés mivel nem is jelentkeztem :lol: :lol: :lol: mivelhogy nem is izgat csak hogy ha már valakik fizettek. És várták a játékot valamiért és pl nem tudtak időben jelentkezni mert munka család tudod ilyen valós emberi dolgok le késtek róla nekik még ki tudja meddig várhatnak vagy vártak mert így elég le rohasztó dolog hogy fizettél valamiért de nem használhatod. De persze ahogy látom téged ilyen apróságok is felbasznak hogy master wolume az arroganciád hihetetlen mond csak külön le diplomáztál érte vagy mi ? :D :D :D De inentől befejeztem a veled a kommonikácót hiszen a magad fajták tartják magukat a teremtés csúcsának ők tökéletesek mások selejtek csak nem? hány hinger és kész vicc vagy ember sajnálak XD De hé a mekiben minding lesz heyl a fajtádnak néz a jó oldalát XDDD

Nem tudtál időben jelentkezni? Az hogy lehet, vagy egy hónapig lehetett jelentkezni, és még meg is lett hosszabbítva?! Na most te összekevered a szezont a fazonnal. Ez még mindig tesztelés. Akik kifizették a játékot, nem fognak hoppon maradni, fognak kapni magyarítást. De ez még nem kiadott magyarítás, hanem teszt. Teszt. Ez még a munka fázis. Én, mint tesztelő, nyilván játszom is, hiszen csak így lehet kiszűrni a hibákat, de mondjuk ki kellene próbálnod, hogy milyen az, hogy olvasod a magyar szöveget, hallgatod a kimondott angol szavakat, közben nézed a YouTubeon eredeti nyelven a kérdéses részt, meg nyitva van még két Divinity Wiki, és így próbálod kiszűrni, hogy van-e hiba, hol van, és mi az. Na, szerinted mennyire szórakoztató ez? Megírod nekem, hogy te amúgy mennyit fizettél ezért a magyarításért? Mert állandóan ezt emlegeted, de tudomásom szerint a készítők díjmentesen végzik a magyarítást. Támogatást elfogadnak, de nem kötelező.

Megnyugtatlak, csak az ilyenekkel vagyok arrogáns, mint amilyen te is vagy. A hozzám hasonló normális emberekkel nagyon kedves és udvarias vagyok. De hát ők hasonszőrűek, mint én, vagyis többdiplomás, értelmiségiek, tanárok, politikusok, cégvezetők, stb. Nagyon jól lehet kommunikálni velük.

A jövőm miatt meg ne aggódj, azt, hogy a diplomásoknak gyorsétteremben kell dolgoznia, csak az olyanok hiszik, mint te, a vágyvezérelt gondolkodásuk miatt. Mert akkor elkezdhetnék írni arról, hogy egy diplomás hatszor könnyebben talál állást magának, a bére jóval magasabb szintről indul még kezdőként is, mint a középfokú végzettségűnek, egyszóval az akkreditált felsőfokú végzettség befektetés a jövőbe, például azért, hogy ne kelljen gyorsétteremben dolgoznunk sose. De ezt te úgy sem érted. Igazából nem is ismerek olyan diplomást, aki valaha is gyorsétteremben dolgozott volna, pedig van jópár a környezetemben.

Itt van például ez a cikk, ami arról szól, hogy mennyivel keres az átlagbér felett a legtöbb diplomás. Na és hány ilyen cikk van még. Mennyit rakjak még be?

Mennyit ér a diploma forintban?

Van még kérdésed?
Lazarus

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Lazarus »

Látom diplomás létedre szöveg értelmezésen toppon vagy 8-) 8-) 8-) Hol és mikor írtam hogy fizettem meg mutatnád vagy hogy jelentkeztem? Én azokról beszélek akik pénzzel támogatták őket. Mondhatod milyen király vagy meg stb nem igazán érdekel XD meg hogy vágy álom hogy annyit keresek mint te vagy hogy olyan legyek mint te kösz.. inkább kihagyom köszönöm meg vagyok elégedve külföldi munka helyemmel havi 1500 eu valahogy nem vágyok a te életszínvonaladra kösz XD Ja kedves félig ironikus írásomra hogy belekötöttél mint holmi "fehér lovag" de befejeztem veled a kommunikációt mert végén lemegyek a te szintedre.
Tomtom

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Tomtom »

Rakjátok már ki ezt a Szerafin gyereket...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Szerafin írta: 2022. júl. 7., csüt. 19:50 Láthatólag nagyon jól megragadtad a dolog lényegét. Tekintettel arra, hogy részletesen leírtam, hogy mit és hol kell keresni, ahhoz, hogy ez alapján ezt ne lehessen megtalálni... Mert egyébként hol kellene még keresni bármit is, ami a hangerővel kapcsolatos, mint a beállítások menü hang almenüjében, hmm? Őszintén kíváncsi vagyok a válaszodra!
Mondjuk a fordítóprogramban...
Kép
H.Adam

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: H.Adam »

Szerafin írta: 2022. júl. 7., csüt. 19:50
H.Adam írta: 2022. júl. 6., szer. 23:31

Bocsi, de a kép inkább pont az mutatja, hogy tényleg nincs "master volume" sor. Van egy "master" és egy "volume", remélhetőleg előbbiből létezik külön erre az oldalra.

Láthatólag nagyon jól megragadtad a dolog lényegét. Tekintettel arra, hogy részletesen leírtam, hogy mit és hol kell keresni, ahhoz, hogy ez alapján ezt ne lehessen megtalálni... Mert egyébként hol kellene még keresni bármit is, ami a hangerővel kapcsolatos, mint a beállítások menü hang almenüjében, hmm? Őszintén kíváncsi vagyok a válaszodra!
Nézd, én csak arra reagáltam, hogy azt mondod, "valótlanság", hogy nincs "Master Volume" kifejezés a játékban. Pedig nincs. Ráadásul semmi garancia nincs rá egy szövegkinyerő programban, hogy mondjuk a menüben szereplő "Volume", "Master", "FX" stb. sorok egymás után szerepelnek. Ettől függetlenül igaz, hogy ott a "Mester" kifejezés nem jó, de lehet, az a sor máshol is megjelenik. Ezt átírással lehet kideríteni, és ahogy kivettem, ez megtörtént, úgyhogy várhatóan a következő frissítésben látható lesz. Amúgy meg jogos a spanyolfalas és a kiscsibés észrevétel is. Teszem hozzá, nekem is lett utasítva az egyik észrevételem, lehet, mert túl általánosan fogalmaztam.

És akkor itt jegyezném meg, hogy én szívesebben olvasnék törpökről és tündékről a játékban, de hát ez nem az én projektem :D :D :D

A "Master" témakörről még egy-két gondolat: Én pl. szenvedtem olyannal, hogy egy "Exit" sor hivatkozott kijáratra és kilépésre egyaránt. Vagy a mostani Syberiában is szövegek (pl. observe, talk) jelennek meg az interakciós pontoknál ikonok helyett. Persze, a legtöbbre nem lehet egy magyar szót felhúzni, úgyhogy lesz egy két fura parancs, pl. "open" az ajtónyitás is, de az is, hogy feltolja a redőnyt... De eljutottam arra a pontra, hogy az observe/watch/inspect mindegyike "megnéz" lesz, mert egyszerűen nem értem a logikát, mikor melyiket használja a program, és még mindig ezt találom a legjobb kifejezésnek rá.
Tomaj
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022. júl. 9., szomb. 11:47

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Tomaj »

Van még rá mód hogy beférjek ebbe a tesztelési csoportba ?
Igen tudom a folyamat már rég elindult , a határidőről meg úgy csúsztam le mint egyszeri hülye gyerek a városi strand csúszdáján.
Ám ha mégis megszánna a közösség eme lehetőséggel ,úgy igaz hitű kockaként vetném bele magam eme feladatba.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Lazarus írta: 2022. júl. 8., pén. 7:49 Látom diplomás létedre szöveg értelmezésen toppon vagy 8-) 8-) 8-) Hol és mikor írtam hogy fizettem meg mutatnád vagy hogy jelentkeztem? Én azokról beszélek akik pénzzel támogatták őket. Mondhatod milyen király vagy meg stb nem igazán érdekel XD meg hogy vágy álom hogy annyit keresek mint te vagy hogy olyan legyek mint te kösz.. inkább kihagyom köszönöm meg vagyok elégedve külföldi munka helyemmel havi 1500 eu valahogy nem vágyok a te életszínvonaladra kösz XD Ja kedves félig ironikus írásomra hogy belekötöttél mint holmi "fehér lovag" de befejeztem veled a kommunikációt mert végén lemegyek a te szintedre.
Nocsak! Akkor most másodjára is befejezed velem a "kommonikációt" (sic!)? Mert elsőre is ezt írtad, aztán még is visszaevett a fene. Akkor nem csak írástudatlan vagy, hanem következetlen is. Nem túl jó kombó.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Tomtom írta: 2022. júl. 8., pén. 8:46 Rakjátok már ki ezt a Szerafin gyereket...
Szerencsére ezt sem te fogod eldönteni. Ha a moderátorok kiraknak, akkor majd úgy lesz. De nem te döntöd el, az biztos. Nem vagy te senki ehhez (sem).
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Vik írta: 2022. júl. 8., pén. 19:27
Szerafin írta: 2022. júl. 7., csüt. 19:50 Láthatólag nagyon jól megragadtad a dolog lényegét. Tekintettel arra, hogy részletesen leírtam, hogy mit és hol kell keresni, ahhoz, hogy ez alapján ezt ne lehessen megtalálni... Mert egyébként hol kellene még keresni bármit is, ami a hangerővel kapcsolatos, mint a beállítások menü hang almenüjében, hmm? Őszintén kíváncsi vagyok a válaszodra!
Mondjuk a fordítóprogramban...
Kép

Szóltam hozzád?
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

H.Adam írta: 2022. júl. 9., szomb. 7:40
Szerafin írta: 2022. júl. 7., csüt. 19:50


Láthatólag nagyon jól megragadtad a dolog lényegét. Tekintettel arra, hogy részletesen leírtam, hogy mit és hol kell keresni, ahhoz, hogy ez alapján ezt ne lehessen megtalálni... Mert egyébként hol kellene még keresni bármit is, ami a hangerővel kapcsolatos, mint a beállítások menü hang almenüjében, hmm? Őszintén kíváncsi vagyok a válaszodra!
Nézd, én csak arra reagáltam, hogy azt mondod, "valótlanság", hogy nincs "Master Volume" kifejezés a játékban. Pedig nincs. Ráadásul semmi garancia nincs rá egy szövegkinyerő programban, hogy mondjuk a menüben szereplő "Volume", "Master", "FX" stb. sorok egymás után szerepelnek. Ettől függetlenül igaz, hogy ott a "Mester" kifejezés nem jó, de lehet, az a sor máshol is megjelenik. Ezt átírással lehet kideríteni, és ahogy kivettem, ez megtörtént, úgyhogy várhatóan a következő frissítésben látható lesz. Amúgy meg jogos a spanyolfalas és a kiscsibés észrevétel is. Teszem hozzá, nekem is lett utasítva az egyik észrevételem, lehet, mert túl általánosan fogalmaztam.

És akkor itt jegyezném meg, hogy én szívesebben olvasnék törpökről és tündékről a játékban, de hát ez nem az én projektem :D :D :D

A "Master" témakörről még egy-két gondolat: Én pl. szenvedtem olyannal, hogy egy "Exit" sor hivatkozott kijáratra és kilépésre egyaránt. Vagy a mostani Syberiában is szövegek (pl. observe, talk) jelennek meg az interakciós pontoknál ikonok helyett. Persze, a legtöbbre nem lehet egy magyar szót felhúzni, úgyhogy lesz egy két fura parancs, pl. "open" az ajtónyitás is, de az is, hogy feltolja a redőnyt... De eljutottam arra a pontra, hogy az observe/watch/inspect mindegyike "megnéz" lesz, mert egyszerűen nem értem a logikát, mikor melyiket használja a program, és még mindig ezt találom a legjobb kifejezésnek rá.

Ezeket én is észrevettem, de ugyanúgy, ahogy te, emiatt nem szóltam, mert alkotói szabadságnak gondolom. Most például találtam olyat, hogy skót tőr, vagy ilyesmi, kifotóztam. Ez nekem ugyanúgy nem tetszik, mint amikor pl. Star Wars játékokban találni teljesen földi vonatkozású dolgokat. Az is simán lehet, hogy eredetileg is ilyen volt, sajnos ezt nem tudom ellenőrizni, hiszen most már magyar nyelven használom a játékot, nem látom az eredeti szöveget.

Egyébként egy nagyon érdekes dolog az elutasított észrevételekről. Megkeresett valaki privát üzenetben, nem itt, egy másik oldalon. Látta, hogy megy itt a vita, és ezért írt nekem. Bejelentett egy hibát, mi szerint a magyarítás telepítése átállítja a magyar nyelvű billentyűzetét angolra, és felcserélődnek a betűk, például az Y és a Z. Elutasították neki, ezzel elege is lett, tovább nem tesztel. Mi ennek a történetnek az érdekessége? Hogy pont ugyanezt én is észrevettem és be is jelentettem, és nekem is elutasították.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: warg »

Azt szeretném kérni, hogy egy minimális tiszteletet adjunk már meg egymásnak!
Attól, hogy nem ért valaki egyet egy másik emberrel, az még nem jogosítja fel arra, hogy sértegesse. Most komolyan...

A billentyűzetkiosztásos hibát felírtuk, mi viszont csakis a szövegeket módosítottuk a játékban, ezért ezzel nem tudunk mit kezdeni. (Ezért került az "elutasítva" kategóriába, mert mi nem tudjuk javítani, ezért nem jelölhetjük meg "javítva" címkével.)
Kapcsolatba fogunk lépni a Lariannal, és ha válaszolnak, megkérjük majd őket, hogy nézzék meg, mi okozza.
Az egyetlen, amire gondolni tudok, hogy talán azért történik, mert az angol szövegeket cseréltük magyarra a játékban, mert máshogy nem lehet a fejlesztők segítsége nélkül megoldani. Viszont érdekes, hogy nem mindenkinél történik ez...

Ahogy már írta valaki, a csapatot lehet támogatni, ez viszont nem kötelező. Ha valaki úgy érzi, hogy megérdemeljük, annak nagyon örülünk. És ezúton is köszönjük!
A magyarítás mindenki számára ingyenesen elérhető lesz a tesztelés befejezése után.
A lelkiismeretes tesztelés időigényes és sokkal kevésbé szórakoztató (újra és újra kiszakítja az embert a játék világából), szóval minden tiszteletünk azoké, akik komolyan csinálják.
Hatalmas játékról van szó, simán elmegy 100 óra a végigjátszásával. Ehhez mérten el fog még tartani egy darabig a tesztelés. Köszönjük a türelmet!
Válasz küldése