Nyilvános tesztelés

Minden kérdés a magyarításról
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: warg »

Nyilvános teszt JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2022. május 31.
TESZTELÉS tervezett KEZDETE: 2022. június 8.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Fordítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

Elindult a teszt. :)
Avatar
humanoidcreature
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022. jún. 9., csüt. 23:10

Re: Fordítás

Hozzászólás Szerző: humanoidcreature »

Hali, megkaptam az emailt, izgatottan telepíteném a magyarítást, de felvetődött bennem egy kérdés. Ha csak az English.pak fájlt kell felülírni, akkor mire fel az .exe és mire fel az admin jogosultság? Nem lehetne egy egyszerű .zip fájlként terjeszteni a fájlt?
cavedel

Re: Fordítás

Hozzászólás Szerző: cavedel »

Hello, nekem ugyanez a gondom. Nem csak hogy a böngésző jelez be de amikor el akarom indítani az exe-t kiírja hogy kárt okozhat a gépben. Gondolom nem igaz de nincs jogosultságom felülírni. Nem lehetne megosztani inkább a zip-et hogy alternatív módon is lehessen tesztelni? Ez csak feleslegesen korlátoz.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Fordítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

humanoidcreature: De, lehetne.
cavedel írta: 2022. jún. 9., csüt. 23:56 Hello, nekem ugyanez a gondom. Nem csak hogy a böngésző jelez be de amikor el akarom indítani az exe-t kiírja hogy kárt okozhat a gépben. Gondolom nem igaz de nincs jogosultságom felülírni. Nem lehetne megosztani inkább a zip-et hogy alternatív módon is lehessen tesztelni? Ez csak feleslegesen korlátoz.
Mit nincs jogosultságod felülírni? A Windows Smartscreen megakadályozza a program elindítását, mert idióták a MS (meg a Google) fejlesztői, és mindent automatikusan kártékony programnak tekintenek. Rákattintasz a részletek gombra, majd Futtatás mindenképpen.
Avatar
humanoidcreature
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022. jún. 9., csüt. 23:10

Re: Fordítás

Hozzászólás Szerző: humanoidcreature »

Vik írta: 2022. jún. 10., pén. 7:49 Mit nincs jogosultságod felülírni? A Windows Smartscreen megakadályozza a program elindítását, mert idióták a MS (meg a Google) fejlesztői, és mindent automatikusan kártékony programnak tekintenek. Rákattintasz a részletek gombra, majd Futtatás mindenképpen.
Ha valaki nem rendelkezik adminisztrátori joggal, akkor nincs jogosultsága ehhez. :)
Másrészt elég meghökkentő ilyet olvasni, hogy idióták a windows és a google fejlesztői, azért ugye tisztában vagy azzal, hogy ez a kijelentés konkrétan kártékony? A felhasználókat védik minden aláírással nem rendelkező fájllal kapcsolatban, mert kérdéses az eredete és bármilyen vírust, malware-t, coin bányász progit minden gond nélkül fel lehetne így telepíteni.
Megértem, hogy nincs semmilyen ártó szándék a munkátok mögött és ezért idegesítő ez, de lehetne illendőbben is kommunikálni ezt, illetve vírus scannerek eredményét mellékelni az MD5 hashhel, hogy lehessen ellenőrizni az eredetét vagy akár egy forráskódot mutatni.
Lehet ez már túl professzionális elvárás lenne, bár az én meglátásom szerint ez már teljesen normális eljárás manapság.

Nem akarlak bántani, látszik a hozzászólásodból, hogy feszült napok/órák vannak mögötted és hálás vagyok a munkátokért.
Ha valakit érdekel itt az
MD5 hash: BAB584DE076EA960702AC79F819A2154
SHA1 hash: 5195805fcf51ce3799b7e7a4560d8a41995f8cd6


Itt van néhány analízis a fájlról, a bizalom növelése érdekében:
https://virusscan.jotti.org/en-US/files ... rm7bvxo5vz
https://www.virustotal.com/gui/file/b2c ... /detection
https://metadefender.opswat.com/results ... r/overview
https://opentip.kaspersky.com/B2C788129 ... 81E21E1E7/

Apró javítás, a letöltésnél ott az SHA1 hash.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Fordítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ez mind szép és jó, de nem változtat a tényen, hogy
1. Gmail nem enged futtatható programot küldeni, tömörítve, jelszóval védve sem, mert "biztonsági kockázatot jelent". MINDEN futtatható program, teljesen mindegy, mit tartalmaz.
2. Google Chrome letölteni sem engedi őket. (Volt, amikor sima Excel táblázatot sem lehetett letölteni, mert már az is biztonsági kockázatnak számít.)
3. Ugyanez van pl. a magyarításaink telepítőjével. Mivel ismeretlen program, a Windows megakadályozza az elindítását. Nyilván, hiszen biztonsági kockázatot jelent.

Akkor nem lennének idióták az ezeket fejlesztők, ha ELLENŐRIZNÉK az adott futtatható programot/táblázatot/akármit, és az alapján döntenének - de nem így van. (Ellenőrzésnél persze előfordulhatna téves riasztás, ahogy a Virustotalnál is szokott időnként.)

Amúgy adminisztrátori jog ahhoz kell, ha módosítani akarod a rendszert. Játékokat meg eleve nem célszerű az alapértelmezett c:\Program Files (x86) mappába telepíteni, pont azért, mert az rendszermappának számít, és ha később harmadik féltől származó programot is adnál hozzá, problémák jelentkezhetnek. Ha oda telepítetted a játékot, előbb távolítsd el, telepítsd újra egy külön játékok számára készített mappába, aztán próbáld a magyarítást.
willit
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022. jún. 9., csüt. 22:54

Re: Fordítás

Hozzászólás Szerző: willit »

Bocs, hali Tölts le a Crommal és klikk az alsó leöltés nyilra 2x feldobja a hiba jelentést, klikkelj rá valahova csak ne a kilépésre és görgesd le ahol felkiinálja hogy elepitheted saját felelőségre klikk rá és voilá automatikusan megkeresi a játékot és telepiti a HUN é s annyi.
willit
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022. jún. 9., csüt. 22:54

Re: Fordítás

Hozzászólás Szerző: willit »

Ja és nem kötelező kikapcsolni a Windows Defendert.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: warg »

Ebbe a témába mehet minden a játék nyilvános tesztelésével kapcsolatban.
FTL
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022. jún. 11., szomb. 7:04

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: FTL »

Sziasztok!

Sajnos én a magyarosítás telepítésén se vagyok túl vmiért nem engedi elinditani a letöltött inditófájlt, azaz maga a telepítő nem indul el. (túl vagyok az admin engedélyezésen a mindenféle biztonsági kockázatmegkerülésével de semmi. ) se hibaüzenet semmi. Ötlet?
Lacko1978
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022. jún. 11., szomb. 7:16

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Lacko1978 »

Sziasztok jó reggelt.Nekem sikerült leszedni a telepítést de egy kicsit belekeveredtem hogy is tovább.Hova is kéne bemásolnom?Megkerestem az englis pakkot de oda nem engedi.Nagyon nem megy ez nekem :oops: Elöre is köszönöm a segítségeteket!!!
Neohero

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Neohero »

Nálam meg a telepítő nem találja hova van téve a játék pedig megadtam az elérési utat.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lacko1978 írta: 2022. jún. 11., szomb. 7:23 Sziasztok jó reggelt.Nekem sikerült leszedni a telepítést de egy kicsit belekeveredtem hogy is tovább.Hova is kéne bemásolnom?Megkerestem az englis pakkot de oda nem engedi.Nagyon nem megy ez nekem :oops: Elöre is köszönöm a segítségeteket!!!
A telepítőt oda másolod, ahova akarod. El kell indítani, és utána meg kell adni neki a játék könyvtárát, ha nem találja meg magától.

Neohero: a játék verziószáma megfelel a telepítőnek?
Neohero

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Neohero »

Igen, 3.6.69.4648 (40474) a verziója.
Lacko1978
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022. jún. 11., szomb. 7:16

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Lacko1978 »

Köszönöm a helpet.Sikerült!
Vendég

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Neohero írta: 2022. jún. 11., szomb. 9:18 3.6.69.4648 (40474) a verziója akkor gondolom frissebb kell.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: warg »

Vendég írta: 2022. jún. 11., szomb. 9:20
Neohero írta: 2022. jún. 11., szomb. 9:18 3.6.69.4648 (40474) a verziója akkor gondolom frissebb kell.
3.6.117.3735 az aktuális verzió.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

FTL írta: 2022. jún. 11., szomb. 7:06 Sziasztok!

Sajnos én a magyarosítás telepítésén se vagyok túl vmiért nem engedi elinditani a letöltött inditófájlt, azaz maga a telepítő nem indul el. (túl vagyok az admin engedélyezésen a mindenféle biztonsági kockázatmegkerülésével de semmi. ) se hibaüzenet semmi. Ötlet?
Nálam is volt már olyan, hogy bizonyos programok nem akartak elindulni. Próbáld meg újraindítani a gépet, hátha megjavul.
tzolko

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: tzolko »

A bejelentéssemmel kapcsolatban, azt hiszem egy játék bugot találtam, amit nem vettem észre és bejelentettem, mit fordítási hibát. A karakter alkotásnál ha saját karakter indítunk varázslóként akkor a támadások leírásánál méregsebzést ír, ha jól értem, mert a karakterhez két méregpálca kerül. Kép , Kép -e helyett Kép , Kép ezt írja a leírásban a hadviselés és csirkefogó képességeknél.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

tzolko írta: 2022. jún. 11., szomb. 14:56 A bejelentéssemmel kapcsolatban, azt hiszem egy játék bugot találtam, amit nem vettem észre és bejelentettem, mit fordítási hibát. A karakter alkotásnál ha saját karakter indítunk varázslóként akkor a támadások leírásánál méregsebzést ír, ha jól értem, mert a karakterhez két méregpálca kerül. Kép , Kép -e helyett Kép , Kép ezt írja a leírásban a hadviselés és csirkefogó képességeknél.
Úgy megnézném a képeidet. De nem tudom.
tzolko

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: tzolko »

Bocsánat, nem vagyok gyakorlott fórumhasználó.
Nem tudom, hova tudom felrakni a képeket, úgy hogy jó legyen.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

tzolko írta: 2022. jún. 11., szomb. 17:41 Bocsánat, nem vagyok gyakorlott fórumhasználó.
Nem tudom, hova tudom felrakni a képeket, úgy hogy jó legyen.
Érdesek, most Macről vagyok, Safari, hibátlanul látszanak a képeid.
Tomlac
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022. jún. 12., vas. 10:51

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Tomlac »

Szerafin írta: 2022. jún. 11., szomb. 22:40 Érdesek, most Macről vagyok, Safari, hibátlanul látszanak a képeid.
Win10/Firefox alatt is tökéletesen látszanak a képek. Chrome-ban nem látszik.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

tzolko írta: 2022. jún. 11., szomb. 14:56 A bejelentéssemmel kapcsolatban, azt hiszem egy játék bugot találtam, amit nem vettem észre és bejelentettem, mit fordítási hibát. A karakter alkotásnál ha saját karakter indítunk varázslóként akkor a támadások leírásánál méregsebzést ír, ha jól értem, mert a karakterhez két méregpálca kerül. Kép , Kép -e helyett Kép , Kép ezt írja a leírásban a hadviselés és csirkefogó képességeknél.
A képeket jól illesztetted be. Nem tudom, miért nem látszanak. Egyébként ez nem hiba. Attól függően írja ki a sebzést a játék, hogy milyen fegyvert raksz a kezedbe. Használni persze csak akkor tudod ezeket a képességeket, ha megfelelő fegyvert választottál.

Szerk: Alaposabban megnéztem a jelentéseidet, és tényleg összekeveri nálad a bónusz sebzés tulajdonságait. Hogy sikerült varázslónak csirkefogó képességeket adni a karakteralkotásnál?
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Win10/Firefox alatt is tökéletesen látszanak a képek. Chrome-ban nem látszik.
Ez valami Chromium hiba lesz, mert Edge-el sem jó.
Tomtom

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Tomtom »

Szerafin írta: 2022. jún. 12., vas. 11:59 Ez valami Chromium hiba lesz, mert Edge-el sem jó.
Valószínűleg a http-vel van gondja.
vendég000

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: vendég000 »

Hello mindenki!
Nekem olyan problémám van, hogy a telepítő nem engedi telepíteni a magyarítást, azt írja ki nekem hogy a verzióm régebbi mint 3.6
Megnéztem és nekem a legújabb van fent a 3.6.69.4648 (40474) verzió.
Esetleg valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: warg »

vendég000 írta: 2022. jún. 13., hétf. 17:16 Hello mindenki!
Nekem olyan problémám van, hogy a telepítő nem engedi telepíteni a magyarítást, azt írja ki nekem hogy a verzióm régebbi mint 3.6
Megnéztem és nekem a legújabb van fent a 3.6.69.4648 (40474) verzió.
Esetleg valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm.
3.6.117.3735 az aktuális verzió, erre lesz szükséged.
tzolko

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: tzolko »

Vik írta: 2022. jún. 12., vas. 11:34
tzolko írta: 2022. jún. 11., szomb. 14:56 A bejelentéssemmel kapcsolatban, azt hiszem egy játék bugot találtam, amit nem vettem észre és bejelentettem, mit fordítási hibát. A karakter alkotásnál ha saját karakter indítunk varázslóként akkor a támadások leírásánál méregsebzést ír, ha jól értem, mert a karakterhez két méregpálca kerül. Kép , Kép -e helyett Kép , Kép ezt írja a leírásban a hadviselés és csirkefogó képességeknél.
A képeket jól illesztetted be. Nem tudom, miért nem látszanak. Egyébként ez nem hiba. Attól függően írja ki a sebzést a játék, hogy milyen fegyvert raksz a kezedbe. Használni persze csak akkor tudod ezeket a képességeket, ha megfelelő fegyvert választottál.

Szerk: Alaposabban megnéztem a jelentéseidet, és tényleg összekeveri nálad a bónusz sebzés tulajdonságait. Hogy sikerült varázslónak csirkefogó képességeket adni a karakteralkotásnál?
csak kiválasztottam a varázslót mint presetete és utána nulláztam mindent. Viszont a karakternél ilyenkor pálca marad és ez okozhatja. ezért hittem, hogy fordítási probléma elsőre, de észrevettem, hogy angol verzióban is probléma ez a karakter alkotásnál. Így viselkedik a hadviselés is ha varázslót állítok be. Elnézést a téves jelentésért de csak jóval később eset le hogy ezt csinálja.
getalefromGPT

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: getalefromGPT »

Továbbra se tudom letölteni, se crome-al, se firefoxal. Virusírtó is bejelez de az a legkevesebb, crome-nál azonnal hibaüzenetet ad. Ha nincs megoldás a problémára, hogy simán letölthető legyen, akkor én kiszállok a tesztelésből. (akinek van még esetleg ötlete, hogy tudnám letölteni (az itt felsoroltak egyike se működik), akkor azt köszi, ha megossza velem)
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

getalefromGPT írta: 2022. jún. 14., kedd 9:49 Továbbra se tudom letölteni, se crome-al, se firefoxal. Virusírtó is bejelez de az a legkevesebb, crome-nál azonnal hibaüzenetet ad. Ha nincs megoldás a problémára, hogy simán letölthető legyen, akkor én kiszállok a tesztelésből. (akinek van még esetleg ötlete, hogy tudnám letölteni (az itt felsoroltak egyike se működik), akkor azt köszi, ha megossza velem)
Leírtam neked Magyarításokon, hogy mit kellene csinálnod. Érdekes módon mindenki más meg tudta oldani, csak te nem. Akkor a többiekkel van baj, avagy veled? Nem írhatok a készítők nevében, de hiányozni fogsz, köszi az eddigi "részvételt". :cry:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

getalefromGPT írta: 2022. jún. 14., kedd 9:49 Továbbra se tudom letölteni, se crome-al, se firefoxal. Virusírtó is bejelez de az a legkevesebb, crome-nál azonnal hibaüzenetet ad. Ha nincs megoldás a problémára, hogy simán letölthető legyen, akkor én kiszállok a tesztelésből. (akinek van még esetleg ötlete, hogy tudnám letölteni (az itt felsoroltak egyike se működik), akkor azt köszi, ha megossza velem)
Nekem sem akarta letölteni (és rám szóltak, amiért kiakadtam a Google fejlesztőire :) ). Jobb kattintás, link mentése másként, megadod a letöltési mappát, majd engedélyezed a roppant veszélyes program letöltését.
getalefromGPT

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: getalefromGPT »

Igen, erre írja, hogy nem menthető, mert ismeretlen hiba történt.Próbáltam ezt is. Basszus a Nasa-hoz egyszerűbb bejutni... :D
getalefromGPT

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: getalefromGPT »

Na, csak sikerült. Crome-al negyedszerre. :D Én voltam a béna
Avatar
humanoidcreature
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022. jún. 9., csüt. 23:10

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: humanoidcreature »

Vik írta: 2022. jún. 11., szomb. 10:57
FTL írta: 2022. jún. 11., szomb. 7:06 Sziasztok!

Sajnos én a magyarosítás telepítésén se vagyok túl vmiért nem engedi elinditani a letöltött inditófájlt, azaz maga a telepítő nem indul el. (túl vagyok az admin engedélyezésen a mindenféle biztonsági kockázatmegkerülésével de semmi. ) se hibaüzenet semmi. Ötlet?
Nálam is volt már olyan, hogy bizonyos programok nem akartak elindulni. Próbáld meg újraindítani a gépet, hátha megjavul.
Próbálta, de nem működik továbbra sem. Első indításnál leokézta a Windowsos 'Nem megbízható program'-os ablakot, majd maga a telepítőfájl betöltésénél az adminos indítást is leokézta, de utána nem történt semmi. Maga a telepítő be sem jön neki. Próbáltam discordon keresztül segíteni neki, hátha észreveszek valamit, de nincs ötletem. Nincs valami függősége a telepítőnek? Valamelyik .Net verzió?
Átdobtam neki az én English.pak-omat (nálam működött minden elsőre), úgy jó neki. Valszeg azért nem írt még vissza, mert nincs kedve már foglalkozni vele, ha egyszer már jó. :D De gondolom a kövi frissítésnél megint visszaáll a fájl az eredeti állapotába.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Leírtam néhányszor már, állandóan azt látom játékoknál, hogy megy a siránkozás, hogy "Nem indul el, nem működik, brühühühüh, miért van?!", stb. Nekem mindig minden játék gond nélkül futott, még régen a törtek is, amióta meg csak eredetit használok, azok főleg. Ja, hogy nekem olyan is a gépem, hogy alkalmas bármelyik játék futtatására!
Avatar
humanoidcreature
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022. jún. 9., csüt. 23:10

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: humanoidcreature »

Akárhogy nézem, de nem látom, hogy bárki írta volna, hogy nem indul neki a játék. Kinek szólt akkor? (csak költői kérdés volt)
Azért egy számítógép, meg egy operációs rendszer elég komplex és rohadt sok dolog különböző lehet attól függetlenül, hogy milyen teljesítménnyel pörög alatta a hardver.
Egy rossz/hiányzó driver vagy egy kimaradt windows update simán problémát tud okozni.

Másrészt meg biztos vagyok benne, hogy aki ír, hogy problémája van a telepítővel, csak a kisebbség. Nem tudom hány ember vesz részt a tesztelésben, de ahogy nézem csak egy tucat embernek lehet gondja vele eddig. Szóval nem kell ennyire borúlátónak lenni.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Na és ki mondta neked, hogy kizárólag a Divinity Original Sinről írtam? Minden játéknál ott a rinya, hogy így nem indul, úgy nem indul, más és más fórumokon. Egy rossz vagy kimarad driver, elmaradt Windows frissítés egyenlő: alkalmatlan számítógép. Az hogy lehet, hogy nekem meg van minden driverem, frissítésem és még hardveresen is alkalmas a gépem? Ha én meg tudom oldani, másnak is meg kellene tudnia oldani. Nem úgy születtem én sem, hogy tudtam mindent a számítástechnikáról. Szépen megtanultam.
Gunter

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Gunter »

űdv mindenki!

Sajnálatos módon nálam is előfordul az a jelenség, hogy nem akar elindulni a telepitő. Valaki el tudná küldeni bármely úton módon az englispak-ot?
s_Zozoka

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: s_Zozoka »

Sziasztok!
Hibajelentés korrigálás, mert szerintem nem jó, ill nem tudom milyen javítás történt a részetekről.

Nebora
Neked? A francokat!
Válasz *Tovább erőlteted. De ő tudja, hogyan lehet őket manipulálni...*
javaslatom:
Tovább erőlteted, de ő nem tudja, hogyan lehet őket manipulálni

Szerintem nem kerek az én javaslatommal sem.
Így néz ki a párbeszéd
- Nebora
Venni is akarsz valamit, vagy csak az időmet vesztegeted ezzel a rengeteg kérdéssel?
- Választás
Érzed, hogy többet tud, mint amennyit megoszt veled. Azt mondod, túl szoros a béklyód és megkérdezed, hogy tudna-e lazítani rajta.
- Nebora
Neked? A francokat!
- Választás
Tovább erőlteted. De ő tudja, hogyan lehet őket manipulálni... (hibás)
- Nebora
Az én dolgom ezt tudni, a tiéd meg az, hogy eltűnj a szemem elől. Vegyél valamit, vagy húzz el!

Javítás: Tovább erőlteted, mert ő tudhatja, hogyan lehet őket manipulálni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

humanoidcreature írta: 2022. jún. 15., szer. 20:53 Egy rossz/hiányzó driver vagy egy kimaradt windows update simán problémát tud okozni.
Meg az is, ha tele van szemetelve a regisztrációs adatbázis (láttam már olyan gépet, ahol a Youtube videolejátszás nem működött). Ccleaner segíthet.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Vik írta: 2022. jún. 17., pén. 11:27
humanoidcreature írta: 2022. jún. 15., szer. 20:53 Egy rossz/hiányzó driver vagy egy kimaradt windows update simán problémát tud okozni.
Meg az is, ha tele van szemetelve a regisztrációs adatbázis (láttam már olyan gépet, ahol a Youtube videolejátszás nem működött). Ccleaner segíthet.
Bizony-bizony, az össze-vissza telepítgetett, ilyen-olyan programok, meg megbízhatatlan oldalak meglátogatása.
ThrinTheMage

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: ThrinTheMage »

Tiszteletem

Ebbe a problémába ütköztem tesztelés közben:

Egy logikai feladványt találtam a játékban ami jól van lefordítva, viszont a magyar formájában megfejthetetlen.

Angol feladvány és megoldása:
“BRACCUS is a bloody, rotten, thieving, very, very awful fellow. Some even call him a cur! A CUR is…?” There’s a reason why the words BRACCUS and CUR are capitalized. The letters in BRACCUS correspond with the words that the Statue of Illusions says after that.

So in this case, B corresponds with “bloody,” R is “rotten,” A is “thieving,” C is “very,” and so on and so forth. When he asks you what a CUR is, you’ll want to match the letters in CUR with the words he said in the first part of the question

Magyar verzió:
BRACCUS egy rohadék, erkölcstelen tolvaj, nagyon, nagyon szörnyű fickó. Van, aki korcsnak nevezi! Egy KORCS...?

A megoldást magyarul is a CUR adja ki. Lehet, hogy észre is vettétek csak nem tudtatok mit kezdeni vele, de talán ha az eredeti angol kifejezések kerülnek oda a mondat végére, lefordítatlanul mint egyfajta "ősi kifejezés" az talán működhetne, ha nem is szép de működőképes megoldásként, s megmaradna a játékosnak a megfejtés lehetősége.
Jancso

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Jancso »

Üdv!

Az előző hozzászólásban szereplő feladvány folytatásával hasonló a probléma.

Kép Kép

Ez után pedig van egy párbeszéd amelyik visszautal az előbbi párbeszédre: "Felidézed a második rejtvényét, és megkérdezed mit értett az alatt, hogy "gyógymód" a Forrásra."
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Hehe, én amikor itt jártam pár napja, és elsőre nem értettem, mit akarnak (másodszor meg nem lehet próbálkozni), egyszerűen szétcsaptam az ajtót. :)
Amúgy igazatok van, ezt rendbe kell rakni. Meglátjuk, mit tudok kihozni belőle.
Boxxer

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Boxxer »

Sziasztok az egész munkátokat figyelemmel követtem és nagy tisztelettel, sajnos a tesztelésbe nem tudtam segíteni 4 gyerek mellett ezért nem is jelentkeztem feleslegesen, de azt nem értem miért kell korlátozni a letöltést csak tesztelőkre ha elkészült szívesen pötyögnék vele néha amennyit az én időm enged még ha tetű lassan is haladva, büntetésnek érzem azt, hogy hiába követem az oldalt ha nem érsz rá tesztelni akkor húzzak a picsába érzés támad bennem.
Tényleg tök feleslegesnek tartom ezeket a mindenféle jelszóval meg isten tudja mivel védett fájlt mikor egyébként is szabad felhasználásra készítettétek, tudjátok jól, hogy évek óta tűkön ül mindenki ezért, és nem feltétlen azért nem vett részt a teszten valaki mert szarik bele, hanem a tőletelhető támogatást megadta csak épp a tesztelésre nem jutott ideje.
Olyan keservesen lassan akar kikerülni az egész, én megértem, hogy kell javítani rajta, de simán lehetne már egy 1.0-ás verzió kint aztán majd ráér mindenki commentelni, hogy mit és hol kell javítani, a játékok is ezért jelennek meg bugosan, ha arra várna a fejlesztő, hogy 0 hibával legyen elérhető, sose jelenne meg semmi.
Ettől függetlenül tisztelet mindenkinek a munkáért.
Szerafin
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. máj. 15., szomb. 8:39

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Szerafin »

Boxxer írta: 2022. jún. 19., vas. 13:34 Sziasztok az egész munkátokat figyelemmel követtem és nagy tisztelettel, sajnos a tesztelésbe nem tudtam segíteni 4 gyerek mellett ezért nem is jelentkeztem feleslegesen, de azt nem értem miért kell korlátozni a letöltést csak tesztelőkre ha elkészült szívesen pötyögnék vele néha amennyit az én időm enged még ha tetű lassan is haladva, büntetésnek érzem azt, hogy hiába követem az oldalt ha nem érsz rá tesztelni akkor húzzak a picsába érzés támad bennem.
Tényleg tök feleslegesnek tartom ezeket a mindenféle jelszóval meg isten tudja mivel védett fájlt mikor egyébként is szabad felhasználásra készítettétek, tudjátok jól, hogy évek óta tűkön ül mindenki ezért, és nem feltétlen azért nem vett részt a teszten valaki mert szarik bele, hanem a tőletelhető támogatást megadta csak épp a tesztelésre nem jutott ideje.
Olyan keservesen lassan akar kikerülni az egész, én megértem, hogy kell javítani rajta, de simán lehetne már egy 1.0-ás verzió kint aztán majd ráér mindenki commentelni, hogy mit és hol kell javítani, a játékok is ezért jelennek meg bugosan, ha arra várna a fejlesztő, hogy 0 hibával legyen elérhető, sose jelenne meg semmi.
Ettől függetlenül tisztelet mindenkinek a munkáért.
Nem itt, hanem a magyarítás honlapon írtam, én úgy gondolom, hogy amit mi, tesztelők, lektorálók csinálunk, az még nem a szórakozás kategória, hanem ez is még a munka része, már amennyiben valaki komolyan veszi. Nem is olyan nagyon egyszerű ám odafigyelni egyszerre az angol kimondott szövegre (ha van), a magyar fordításra, észre venni akár a félrefordításokat, akár más hibákat. Teljesen megértem a készítőket, hogy így döntöttek, a nyilvános tesztelés nem arról szól, hogy szívesen pötyögne vele valaki néha, ha az ideje engedi.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: Vik »

Boxxer írta: 2022. jún. 19., vas. 13:34 Sziasztok az egész munkátokat figyelemmel követtem és nagy tisztelettel, sajnos a tesztelésbe nem tudtam segíteni 4 gyerek mellett ezért nem is jelentkeztem feleslegesen, de azt nem értem miért kell korlátozni a letöltést csak tesztelőkre ha elkészült szívesen pötyögnék vele néha amennyit az én időm enged még ha tetű lassan is haladva, büntetésnek érzem azt, hogy hiába követem az oldalt ha nem érsz rá tesztelni akkor húzzak a picsába érzés támad bennem.
Tényleg tök feleslegesnek tartom ezeket a mindenféle jelszóval meg isten tudja mivel védett fájlt mikor egyébként is szabad felhasználásra készítettétek, tudjátok jól, hogy évek óta tűkön ül mindenki ezért, és nem feltétlen azért nem vett részt a teszten valaki mert szarik bele, hanem a tőletelhető támogatást megadta csak épp a tesztelésre nem jutott ideje.
Olyan keservesen lassan akar kikerülni az egész, én megértem, hogy kell javítani rajta, de simán lehetne már egy 1.0-ás verzió kint aztán majd ráér mindenki commentelni, hogy mit és hol kell javítani, a játékok is ezért jelennek meg bugosan, ha arra várna a fejlesztő, hogy 0 hibával legyen elérhető, sose jelenne meg semmi.
Ettől függetlenül tisztelet mindenkinek a munkáért.
Egyrészt minden magyarításunknál volt egy (vagy több) nyilvános tesztidőszak, másrészt bárki jelentkezhetett tesztelőnek. Ha készen leszünk, akkor lesz szabadon letölthető magyarítás a játékhoz. Ha nem jutott időd a tesztelésre, akkor sajnos várnod kell még egy kicsit.
s_Zozoka

Re: Nyilvános tesztelés

Hozzászólás Szerző: s_Zozoka »

Sziasztok!
Megkértek a hibajelentésnél, hogy küldjek képeket, hogy lássuk miről is írtam.

Seprű
Kétkezes buzogány
Kép

Szeghúzó kalapácsok
Kép

Kép

Nem nagy problémák csak kiszúrtam.
Válasz küldése