Pluginok/Modok

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
roli

Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: roli »

Sziasztok, egy olyan kérdésem van, hogy az innen letöltött modokat miért nem tudom használni??
Mert leszedtem a Better Heads-et, de .RAR formátumú és nem tudom melyik mappába kell berakni..
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: TGWH »

roli írta:Sziasztok, egy olyan kérdésem van, hogy az innen letöltött modokat miért nem tudom használni??
Mert leszedtem a Better Heads-et, de .RAR formátumú és nem tudom melyik mappába kell berakni..
Ki kell tömöríteni. Nem mindegyik lesz jó, valamelyik csak fordítás, azokhoz kell az eredeti. Olvasd el nexus-on, hogy kell.
Sokat fogsz szívni vele, ha a .rar kiterjesztés sem ismerős :D :lol:
randomboy

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: randomboy »

roli írta:Sziasztok, egy olyan kérdésem van, hogy az innen letöltött modokat miért nem tudom használni??
Mert leszedtem a Better Heads-et, de .RAR formátumú és nem tudom melyik mappába kell berakni..
Kicsomagolod (winrar-t használhatod vagy 7-zip-el), utánna pedig a Morrowind\Data mappába tedd be (általában ilyesmik: textures és meshes könyvtárak és ha van esp kiterjesztésű fájl akkor azt is másold be). Ezután az elindítod és az adatfájloknál kijelölöd és ezután játszhatsz is. Dióhéjban ennyi.
roli

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: roli »

Oké, köszi!
Az egyik modot (amiben egy kocsmát kell üzemeltetni) azt fel is raktam, működik rendesen.

És akkor ezek szerint a nexusról lehet csak leszedni a better heads-et, és utánna az innen letöltehető fordítását?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: TGWH »

roli írta:Oké, köszi!
Az egyik modot (amiben egy kocsmát kell üzemeltetni) azt fel is raktam, működik rendesen.

És akkor ezek szerint a nexusról lehet csak leszedni a better heads-et, és utánna az innen letöltehető fordítását?
Amihez itt oda van írva, hogy teljes, az működni fog elvileg. Valamihez dobnak linket, töltsd le az angolt, telepítsd, aztán írd felül a magyarral.
Mindenhez van readme fájl, leírja mit hová kell telepíteni, meg hogy mit nem szabad együtt használni. Van, hogy két fájl közül csak az egyiket szabad feltenni, amelyik neked kell.
Sokat ne tegyél fel, randomgyerek gyökérkékre meg ne hallgass, akik itt ordibálják a baromságaikat. Lehet neki fájj, de tényleg az lesz, ha nem értesz hozzá, sorra fogja dobni a hibaüzeneteket. Ha valami felülír valamit, akkor ott bizony gondok lehetnek... ha egy magyar útjelző tábla ír felül egy angolt, az természetes. De ha két mod ugyan azt a fájlt használnja, az egyik teljesen vagy részben nem fog működni.
Nexus-on amúgy tényleg le van írva, néhol még képek is, hogyan kell tömöríteni, és hová kell tömöríteni.
randomboy

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: randomboy »

Sokat ne tegyél fel, randomgyerek gyökérkékre meg ne hallgass, akik itt ordibálják a baromságaikat.
Hmm... Most nem értem miért arcoskodsz TGWH. Most őszintén, szerinted a srác kérdésére segítő válasz az, hogy: "Sokat fogsz szívni vele, ha a .rar kiterjesztés sem ismerős"?
Én a kérdésére válaszoltam, ami szerinted baromság. A teljes körű válaszról (tudod te is szerintem) akár könyvet is lehetne írni. Nézd, a te válaszod is helytálló, de most a hibaüzenetek miatt ne kezdjen el valaki moddolni? Tud kérdezni, ha elakad. Szerintem én is meg te is így kezdted, nem?
Na mindegy, de újra megismétlem a lényeget: ha reagálsz egy posztra, ne fikázd már le a kérdezőt, hanem inkább segítsél (ha már olyan okos vagy) neki. Ezen nem megsértődni kell (meg vissza gyökérkézni), hanem önkritikát gyakorolni.

(A stílusod nem volt ideillő - Vik)
roli

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: roli »

Oké, köszöntem mindkettőtöknek. De egyébként nem mondtam, hogy nem ismerem a .RAR-t, csak nem vágtam, hogy mit kezdjek vele, mert a játék olyan kiterjesztést nem használ, legalábbis tudtommal.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: TGWH »

roli írta:Oké, köszöntem mindkettőtöknek. De egyébként nem mondtam, hogy nem ismerem a .RAR-t, csak nem vágtam, hogy mit kezdjek vele, mert a játék olyan kiterjesztést nem használ, legalábbis tudtommal.
Hát általában ki szokták csomagolni. Meg általában minden mod leírása úgy kezdődik, hogy csomagold ki...
Avatar
angel1721
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. szept. 13., vas. 20:10

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: angel1721 »

Sziasztok!

Elgondolkodtam azon, hogy újra felteszem a játékot, de kéne nekem egy olyan mod, ami hasonlít az Oblivion Deadly Reflex-éhez és működik a két kiegészítővel együtt is. Az Akavirian Armor mod-ban nem tudom, hogy elírás volt-e, de volt olyan, hogy "szamurájharc". Ez a karakter harci mozgását változtatja?

Továbbá az is jó volna, ha egy xp alapú kiegészítő is lenne. Az Oblivionban tetszett. Itt is láttam kettő fejlődési javítást, de ezek ha jól gondolom nem olyanok.

Előre is köszönöm.
Rob

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Rob »

Szia'

A galsais vagy hasonló nevű, az kiveszi a szinteket. Helyette töredékpontokat ad a tulajdonságok fejlődéséhez a képzettségek fejlődése alapján.

TP alapú rendszerről nem tudok ES3-hoz.

Ha felraksz egy demon force pliugint és kiveszed a mindig a legjobb támadást, akkor már lehet érezni, hogy izzasztóbbak a lények.
Ha ehhez még jön egy comes alive + kiegészítői akkor meg lehet utolsó 10 ÉP-nél támad be valamiu bandita a semmi közepén, vagy akár épp a biztonságosnak hit városban, arról nem is beszélve, ha kifogsz rossz hírű vidéken bóklászva egy rossz hírű lidércet, főleg alacsony szinten. :cry: Párszor halt már így karakterem.
Avatar
angel1721
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. szept. 13., vas. 20:10

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: angel1721 »

Köszi Rob, de sajnos egyiket sem találom a leírtak közül. Pedig az a galsais jól hangzott. :(

:D Megvan! :D Azt nem írtad, hogy innen tölthető... :o A Nexuson kerestem. :oops: Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy fognak-e működni az innen letöltött pulginok, mert soknak eléggé kicsinek találtam a méretét, de szinte egyik sem írta, hogy az eredeti is kell... :?
Valaki19

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Valaki19 »

Arról szeretnék érdeklődni hogy van e Demon Force jellegű mod, amihez nem kell a Magyarítás? (sajnos ez utóbbi csak azzal működik de magyarítás meg nem kimpatibilis a TES3MP vel így nem multizható de sajnos nem találtam semmilyen Demon Force jellegű modot :( Főleg a creautrek nek a viselkedése és ereje miatt hogy ne keljen construction set be egyesével beállítanom / illetve h a scamp tudjon paralizálni mert az meg script ing már azt meg nemtudok sajnos :D ) Segítséget előre is köszönöm!
Valaki19

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Valaki19 »

Előzőhöz ha esetleg létezik maga a Demon Force amihez nem kell magyarítás akkor arról egy linket vagy magát az esp filet megköszönném.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Vik »

Valaki19 írta: 2019. ápr. 14., vas. 19:01 Arról szeretnék érdeklődni hogy van e Demon Force jellegű mod, amihez nem kell a Magyarítás? (sajnos ez utóbbi csak azzal működik de magyarítás meg nem kimpatibilis a TES3MP vel így nem multizható de sajnos nem találtam semmilyen Demon Force jellegű modot :( Főleg a creautrek nek a viselkedése és ereje miatt hogy ne keljen construction set be egyesével beállítanom / illetve h a scamp tudjon paralizálni mert az meg script ing már azt meg nemtudok sajnos :D ) Segítséget előre is köszönöm!
Ezt találtam, jó lesz?
demon force.zip
(338.6 KiB) Letöltve 198 alkalommal.
Valaki19

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Valaki19 »

IGEN köszönöm :D kompatibilis elvileg
Valaki19

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Valaki19 »

Sajnos nem teljesen jo. És nemtudom orvosolni a hibát mivel construction set el nem nyithato meg.
Sajnos a Golden Saint. És Dremora alapok nem erősebbek mint az alapjátékban (de a summoned az nagyon nagyon baszó abbol. Éreztem h lehet valami nem jo :D)
Mivel tudnék belenyulni az ESP be hogy javitsam?
bereczky91

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: bereczky91 »

Hali.Morrowindhez felraknék valami túlélő modot,kelljen kajálni,inni,aludni. De mindig üti a magyaritás,vagy pl a Bare necessities bugos,mert kiihatom a tengert Seyda Nennél,akkor se veszi le a negatiív módositót. Ötletek?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Vik »

bereczky91 írta: 2019. ápr. 27., szomb. 17:35 Hali.Morrowindhez felraknék valami túlélő modot,kelljen kajálni,inni,aludni. De mindig üti a magyaritás,vagy pl a Bare necessities bugos,mert kiihatom a tengert Seyda Nennél,akkor se veszi le a negatiív módositót. Ötletek?
Ha küldesz linket, szívesen hozzáigazítom a magyarításhoz.
bereczky91

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: bereczky91 »

Vik írta: 2019. ápr. 28., vas. 16:04
bereczky91 írta: 2019. ápr. 27., szomb. 17:35 Hali.Morrowindhez felraknék valami túlélő modot,kelljen kajálni,inni,aludni. De mindig üti a magyaritás,vagy pl a Bare necessities bugos,mert kiihatom a tengert Seyda Nennél,akkor se veszi le a negatiív módositót. Ötletek?
Ha küldesz linket, szívesen hozzáigazítom a magyarításhoz.

https://www.nexusmods.com/morrowind/mods/43365


https://www.nexusmods.com/morrowind/mods/44399 ez a két verzió van,nem vágom annyira a különbséget :D köszi
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Vik »

bereczky91 írta: 2019. ápr. 27., szomb. 17:35 Hali.Morrowindhez felraknék valami túlélő modot,kelljen kajálni,inni,aludni. De mindig üti a magyaritás,vagy pl a Bare necessities bugos,mert kiihatom a tengert Seyda Nennél,akkor se veszi le a negatiív módositót. Ötletek?
Requires MWSE 2.0.0+ and Code Patch v2.4+. Ezeket használtad hozzá?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Vik »

The Bare Necessities magyarításhoz igazított változat csatolva. Próbáld ki, aztán ha működik, feltöltöm a többi közé.
Csatolmányok
TBN - WanderRA edit 5.0 Hun.zip
(44.74 KiB) Letöltve 195 alkalommal.
bereczky91

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: bereczky91 »

Okés,tesztelem.
bereczky91

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: bereczky91 »

Vik írta: 2019. máj. 3., pén. 20:35 The Bare Necessities magyarításhoz igazított változat csatolva. Próbáld ki, aztán ha működik, feltöltöm a többi közé.
szerintem jó lesz
bereczky91

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: bereczky91 »

[quote=Vik post_id=53486 time=1556908508 user_id=110]
The Bare Necessities magyarításhoz igazított változat csatolva. Próbáld ki, aztán ha működik, feltöltöm a többi közé.
[/quote

Mégse jó... egy darabig megy,aztán nem,hiába csinálok vele bármit is.Új modot nem raktam fel. Nem értem mi baja.
bereczky91

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: bereczky91 »

https://www.nexusmods.com/morrowind/mod ... escription

https://www.nexusmods.com/morrowind/mod ... ?tab=files

most ezekkel akartam próbálkozni,de erre azt írja,hogy nem talál valami Vivec,Aréna a bearerscriptben :shock: az mit jelent,és hogy lehet javítani? Az Oblivion és a Skyrim nem csinált ilyeneket,pedig tökig raktam modokkal Nexusról és Loverslabröl.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Vik »

bereczky91 írta: 2019. máj. 12., vas. 13:42 most ezekkel akartam próbálkozni,de erre azt írja,hogy nem talál valami Vivec,Aréna a bearerscriptben :shock: az mit jelent,és hogy lehet javítani? Az Oblivion és a Skyrim nem csinált ilyeneket,pedig tökig raktam modokkal Nexusról és Loverslabröl.
Ez azt jelenti, hogy nem működnek együtt a magyarítással. Le kell futtatni rajtuk a fordítóprogramot, amivel hozzá lehet igazítani a magyarításhoz őket.
bereczky91

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: bereczky91 »

Bocs hogy ennyire balfék vagyok,de azt hogy kell? Mit töltsek le? egy linket a progihoz és egy leíráshoz kaphatnék?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Vik »

bereczky91 írta: 2019. máj. 17., pén. 9:40 Bocs hogy ennyire balfék vagyok,de azt hogy kell? Mit töltsek le? egy linket a progihoz és egy leíráshoz kaphatnék?
Felesleges, mert szükség van hozzá a Morrowind teljes eredeti és lefordított szövegére is, a megfelelő formátumban, amit nem adhatok ki. Maga a fordító program lebutított változata egyébként benne van a magyarításban, de pont ezért van lebutítva.
Hahakocka
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2019. feb. 14., csüt. 14:16

Re: Pluginok/Modok

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Nem tudjátok hogy lehet 720p-1080p be rakni a játékot? Van valami mod hozzá? Előre is köszi! Steam GOTY verzió magyarítással
Válasz küldése