Készültségi állapot

A játék magyarításával kapcsolatos kérdések helye
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: warg »

Sziasztok! Négy adag fordítása folyik még, lektorálásból még több van hátra. Betegség miatt nem megyünk sehova hétvégén, így talán sikerül egy kicsit jobban belehúznom. Amint végeztünk, gyorsan még végigszaladunk belső szótárunk változásain, aztán egy röpke belső tesztelés után már megy is az első tesztverzió a jelentkezőknek. Türelem, igyekszünk. :)
Jó hétvégét mindenkinek!
hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: hahakocka »

Ah szuperek vagytok! :) Áldás rátok! Eora minden istenétől! :D
tubusz01

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: tubusz01 »

Nagyon szépen köszönjük ezt a rengeteg belefektetett munkát!
hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: hahakocka »

Uh nagyon beindultatok! (94%) Hajrá s előre is köszönjük!
RolandK

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: RolandK »

Kedves Fordítók!

Minden tiszteletem a tiétek!

Egy apró kérésem/kérdésem volna a fordítással kapcsolatban. Mac, és Linux rendszerekkel dolgozok, ezeket használom játékra is. A fordítások viszont a legtöbb esetben exe formájában kerülnek kiadásra, és nehéz kibogarászni, hogy mikor, melyik exe hova potyogtatja el a fájlokat a telepítés során, és átmásolgatni azokat a UNIX alapú változatokba. Ha esetleg majd készítenétek egy olyan verziót, amit becsomagotok, és abból ki lehet szedni, és a megfelelő helyre másolni a fájlokat, az nagy segítség lenne a használathoz nem Windows felhasználóknak. Természetesen, ha nagy kérés, vagy ha már eleve tervben van egy ilyen változat, akkor ne foglalkozzatok vele, de nagyon jó volna egy ilyen verzió is, amit nem csak Windows-al lehet használni.

Köszönöm!
Üdvözlettel, Roland
hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: hahakocka »

A készültséget ítélve februárra kész is lehet ugye? Szuperek vagytok! A 2. résznek is majd neki akartok kezdeni? Egy kis szünet után azért persze gondolom. Megérdemelnétek!
Máté

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Máté »

Sziasztok én is csak egy fordításra váró vagyok de ahogy látom inkább következő hónap közepe végére lesznek kész a srácok/lányok a magyarítással.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: warg »

Sziasztok!
A lektorálás majdnem utol is érte a fordítást, viszont van 4 utolsó adag, amin még dolgoznak a fordítók. Remélhetőleg néhány héten belül elkészülnek, utána gyorsan lektorálunk és pár technikai előkészület és utolsó simítás után indul a rövid belső tesztelés. Sajnos nem tudom, hogy pontosan mikor jutunk el meddig, mert mint mindig, most is több embertől függ minden. Nagy erőkkel biztatom őket, aztán majd kialakul. :)
RolandK írta: 2019. jan. 17., csüt. 14:43 Kedves Fordítók!

Minden tiszteletem a tiétek!

Egy apró kérésem/kérdésem volna a fordítással kapcsolatban. Mac, és Linux rendszerekkel dolgozok, ezeket használom játékra is. A fordítások viszont a legtöbb esetben exe formájában kerülnek kiadásra, és nehéz kibogarászni, hogy mikor, melyik exe hova potyogtatja el a fájlokat a telepítés során, és átmásolgatni azokat a UNIX alapú változatokba. Ha esetleg majd készítenétek egy olyan verziót, amit becsomagotok, és abból ki lehet szedni, és a megfelelő helyre másolni a fájlokat, az nagy segítség lenne a használathoz nem Windows felhasználóknak. Természetesen, ha nagy kérés, vagy ha már eleve tervben van egy ilyen változat, akkor ne foglalkozzatok vele, de nagyon jó volna egy ilyen verzió is, amit nem csak Windows-al lehet használni.

Köszönöm!
Üdvözlettel, Roland
Erre majd szotsaki tud felelni, én sajnos nem értek a dolgok technikai részéhez. Amennyire tudom, ő is Linuxot használ.
RolandK

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: RolandK »

Warg

Köszönöm a választ. Már nagyon várom :-)

Roland
hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: hahakocka »

Én is várom nagyon! Februárra akkor kész lehet.

Gondolkoztatok a cím magyarításán is esetleg? Ez persze ritka , de az Örökkévalóság pilléreit szokták rá emlegetni.

Más :
Láttátok hogy Jan. 24. től körökre osztott mód lehetőség is lesz a Pillars of eternity 2. részében a harcok esetén? Patchel hozzák el ezt a lehetőséget. Remélem esetleg az 1. részhez is lesz majd.
Avatar
oddman
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. jan. 30., szer. 13:35
Tartózkodási hely: Veszprém megye

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: oddman »

Számomra hihetetlen, hogy nemsokára Magyarul is élvezhetjük ezt a remek játékot. :o
Nagy köszönet a készítőknek! ;)

Remélem Linux-hoz való verzió is lesz, mert én is Linux alatt játszom. :roll:
g0rr0

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: g0rr0 »

Igen. Köszönjük, hogy közel három év várakozás után magyarul is élvezhetjük majd ezt a remek játékot!
Todor

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Todor »

Majd ha elkészül...............................................
hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: hahakocka »

Akkor februárra kész is lesz! Előre is sok sikert! Szerintem meglesz! :) Várom már a mailt! :)
hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: hahakocka »

Van az 1. részben egy Developer Commentary mód esetleg azt is le tudtátok fordítani? Nem tudom mennyi a mennyisége. De jó ötlet bár annyira nem fontos feliratozni azért.
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: warg »

hahakocka írta: 2019. feb. 2., szomb. 21:52 Van az 1. részben egy Developer Commentary mód esetleg azt is le tudtátok fordítani? Nem tudom mennyi a mennyisége. De jó ötlet bár annyira nem fontos feliratozni azért.
Erről nem is tudtam, köszi az infót! :) Este megnézem, hogy néz ki. Vannak hozzá feliratok, vagy csak hang?

Közben új gazdát talált az utolsó adag, a héten szerintem elkészül a lektorálása is. Utána csak szotsaki szabad idején és a technikai dolgokon múlik, hogy mikor indul a tesztelés. :D
hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: hahakocka »

Na szuper! Majd jelezzétek itt vagy gmailen ha indul a tesztelés. A hibákra fogalmazásilag is lehet majd beküldeni ugye? Ha pl ezt és ezt esetleg jobbnak éreznénk?
Nemcsak betű elírás stb.

Hát úgy láttam csak hang van olykor bizonyos helyeken. De gondolom van benne file is hozzá. Felirat talán nincs. Az optionsnél van. Ki be lehet pipálni.
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Az options-Game developer commentarynál található.
tubusz01

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: tubusz01 »

A régi jelentkezés a forditás tesztelésére még aktuális? Vagy ismét kell majd jelentkezni rá?
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: warg »

tubusz01 írta: 2019. feb. 4., hétf. 21:08 A régi jelentkezés a forditás tesztelésére még aktuális? Vagy ismét kell majd jelentkezni rá?
Nem kell majd újra jelentkezni, mindenki megkapja a tesztverziót, aki egyszer már jelentkezett.

@Hahakocka: köszi az infót! Este sajnos nem volt időm megnézni, de legkésőbb a tesztelésre mindenképp bakapcsolom, mert kíváncsi vagyok rá. Ha nincsenek feliratok (szöveges fájlok), akkor szerintem mi nem fogjuk hozzáadni őket, mert az túl sok munkát jelentene. Azt meg nem tudom, hogy van-e valaki a csapatban, aki le tudná szinkronizálni, de az ötlet érdekesen hangzik. Most kicsit előreszaladtam, de a lényeg, hogy egyelőre nem tervezzük a fordítását.

Köszi a linkeket a videókhoz!
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Nem baj ha nem tudjátok hisz az annyira nem fontos. Már nagyon várjuk ! Köszönet a majd 3 éves munkátokért!

A 2. részt is majd akarjátok fordítani vagy átvenné majd más csapat? Maradjon nálatok inkább.
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

A héten vagy jövő héten akkor már lehet akár a tesztelés kiküldése e-mailre? Csak azért kérdem hogy hogy készüljek rá előre. Mikorra. Barátnő, (ami nem baj! :D ) munka mellékmunka pont bekeverhet. :) Végigjátszást is látom sokan várják már.
tubusz01

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: tubusz01 »

Addig csinálhatnál még videót róla. Valamit, amivel nem lősz le semmi "poént", de esetleg érdekes, hasznos lehet. Ez a kettő is tetszett!
Hahakocka írta: 2019. feb. 6., szer. 11:14 A héten vagy jövő héten akkor már lehet akár a tesztelés kiküldése e-mailre? Csak azért kérdem hogy hogy készüljek rá előre. Mikorra. Barátnő, (ami nem baj! :D ) munka mellékmunka pont bekeverhet. :) Végigjátszást is látom sokan várják már.
hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: hahakocka »

Köszi! Hát hmm van talán még egy ötletem. :)
tubusz01

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: tubusz01 »

Az jó lenne. Fel is iratkoztam.
hahakocka írta: 2019. feb. 6., szer. 13:04 Köszi! Hát hmm van talán még egy ötletem. :)
Dirteen
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019. feb. 6., szer. 17:15

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Dirteen »

Sziasztok

Az a problémám lenne, hogy én már jelentkeztemn a tesztelésre de email cím vátozásom lett. Kivel lehet ez ügyben felvenni a kapcsolatot?

Köszi
hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: hahakocka »

Sziasztok! Végül lesz még egy 4. bemutató videó de ez tényleg az utolsó. Mert van pár nehézkesen érthető elem az adatsorokban! Erről fog szólni a záró rész. Egy külföldi videóban bukkantam ezekre az adatokra s azok megmagyarázására fontosak lehetnek! Holnap rakom majd fel.
Shedien

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Shedien »

Köszi a feltöltéseket.Hasznosak voltak az ùtmutatòid.
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Én köszönöm az érdeklődést! Nincs mit! Majd a magyarítással lesz végigjátszás is. Meg holnap még 1 bemutató videó. Amit ma csináltam. A bonyolultabb adatokról.
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Nincs mit! Remélem segít! Jövő héten lesz akkor kész talán a magyarítás? Ah pont kedden kell 2. ára mennem gyökérkezelésre. Most már elvileg csak tömni kell remélhetőleg és más nem lesz. :) Még sose volt ilyesmim, ez az igazi pain for eternity! :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Vik »

Szerintem az a legegyszerűbb, ha jelentkezel az új email címeddel.
Dirteen írta: 2019. feb. 6., szer. 17:17 Sziasztok

Az a problémám lenne, hogy én már jelentkeztemn a tesztelésre de email cím vátozásom lett. Kivel lehet ez ügyben felvenni a kapcsolatot?

Köszi
kukacka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: kukacka »

Mennyit kell még aludni a 100%-hoz?
Dirteen
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019. feb. 6., szer. 17:15

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Dirteen »

Vik írta: 2019. feb. 8., pén. 19:54 Szerintem az a legegyszerűbb, ha jelentkezel az új email címeddel.
Dirteen írta: 2019. feb. 6., szer. 17:17 Sziasztok

Az a problémám lenne, hogy én már jelentkeztemn a tesztelésre de email cím vátozásom lett. Kivel lehet ez ügyben felvenni a kapcsolatot?

Köszi
Köszi megtettem :D
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: totya »

Vik írta: 2019. feb. 8., pén. 19:54 Szerintem az a legegyszerűbb, ha jelentkezel az új email címeddel.
Dirteen írta: 2019. feb. 6., szer. 17:17 Sziasztok
Az a problémám lenne, hogy én már jelentkeztemn a tesztelésre de email cím vátozásom lett. Kivel lehet ez ügyben felvenni a kapcsolatot?
Köszi
Én már jelentkeztem egy ideje, de a kutya se válaszolt... imádom az ilyen kamu felhívásokat. Sebaj, van más játék is amit -valóban- lehet tesztelni. Nektek azért jó munkát! :)
adamk

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: adamk »


Én már jelentkeztem egy ideje, de a kutya se válaszolt... imádom az ilyen kamu felhívásokat. Sebaj, van más játék is amit -valóban- lehet tesztelni. Nektek azért jó munkát! :)
Ne is haragudj, de te hány éves vagy?

1; a kutya nem fog neked válaszolni ha ilyen stílusban tudsz kommunikálni
2; nem tudom milyen kamuról beszélsz, még senki nem teszteli, mivel nincs kész (99%)
3; szerintem senki nem fog sírva fakadni ha mást fogsz tesztelni inkább :D
juvi

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: juvi »

Mivel már közeleg a várva várt célszalag, ezért teszem fel a kérdéseket (bár gyanítom erről lesz hír is):

1. nagyjából mennyi ideig szokott tartani a teszt időszak?
alapvetően nem sok időm van, ezért beszéltem le magam a tesztelésről is, de ha bőven sok idő van rá, akkor lehet én is besegítenék.

2. a teszt után mennyi idő, amíg kiadjátok a végleges verziót?
igazából ez már csak kíváncsiság: folyamatosan dolgozzátok fel a tesztelők beküldéseit, vagy egyszerre?

Jó munkát!
sir0cco

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: sir0cco »

adamk írta: 2019. feb. 10., vas. 15:26
Ne is haragudj, de te hány éves vagy?

1; a kutya nem fog neked válaszolni ha ilyen stílusban tudsz kommunikálni
2; nem tudom milyen kamuról beszélsz, még senki nem teszteli, mivel nincs kész (99%)
3; szerintem senki nem fog sírva fakadni ha mást fogsz tesztelni inkább :D
Totya már a 4. oldalon is idiótáskodott. Kár a karakter érte.
Már akkor is írta, hogy ez így nem lesz jó de csak itt eszi a penész :D
Végül is mindegy hadd zörögjön itt.
tubusz01

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: tubusz01 »

Nem tagadom, hogy már nagyon várom. :D Pár napja érkezett meg a 27-es ívelt monitor, már szivesen belevetném magam vele a játékba. :D Hajrá lányok, srácok!
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Sziasztok! Elvileg a héten már jöhet a magyarítás akkor ugye ha jól számoltam? SOk sikert előre is! Tuti nagy sikere lesz! Már várjuk nagyon!
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: warg »

Sziasztok! Elkészültek a szövegek! :D Szotsaki elkezdte összeállítani a fájlokat a belső teszteléshez, remélhetőleg hamarosan kezdhetjük. Nem sokkal utána indul a nyilvános kör is. Csak ő tudja, hogy mennyi időre van még szüksége, ezért sajnos nem tudom megmondani, hogy mikor jön el pontosan a nagy nap.
juvi írta: 2019. feb. 10., vas. 16:10 Mivel már közeleg a várva várt célszalag, ezért teszem fel a kérdéseket (bár gyanítom erről lesz hír is):

1. nagyjából mennyi ideig szokott tartani a teszt időszak?
alapvetően nem sok időm van, ezért beszéltem le magam a tesztelésről is, de ha bőven sok idő van rá, akkor lehet én is besegítenék.

2. a teszt után mennyi idő, amíg kiadjátok a végleges verziót?
igazából ez már csak kíváncsiság: folyamatosan dolgozzátok fel a tesztelők beküldéseit, vagy egyszerre?

Jó munkát!
1. A belső teszt rövidebb lesz, az a terv, hogy a leginkább szembeötlő hibákat javítsuk, hogy ne azzal induljon a nyilvános teszt, hogy sokan ugyanazokat a hibákat jelentik be a játék elejéből.
2. Ez a bejelentett hibák mennyiségétől függ. Ha sokat kell javítani, akkor tovább tarthat. Szerintem egy idő után elérünk majd egy pontot, amikor látványosan megfogyatkoznak majd a hibák, és akkor majd jöhet a 'végleges' verzió. Idézőjelbe írtam, mert ha megjelenés után még érkeznek hibák, akkor később még frissülhet a magyarítás.

Csak tőled függ. A tesztelés nincs időhöz kötve, egyik tesztelőtől sem várjuk el, hogy napi sok órát játsszon vagy keresztülrohanjon a játékon.
Ha van kedved, besegíthetsz akkor is, ha nincs túl sok időd. A tesztverzió természetesen nyersebb lesz, mint a végleges, a hibák zavaróak lehetnek. Őszintén szólva nem tudom, hogy hogy néz most ki a játék, nekünk is meg kell várnunk szotsaki fájljait. :P
tubusz01

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: tubusz01 »

Ez a "közösségi" tesztelés a legeslegjobb megoldás. Aki szeretne segíteni, megteheti. Ha igy is jó, hogy lehetnek benne hibák, már előbb használhatja. Ha valaki inkább megvárja, úgy is jó. mindenhol ezt a formát kellene választani.
juvi

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: juvi »

Beadtam a jelentkezést a tesztelésre, és máris lenne egy halom kérdésem, pl. milyen jellegű hibákat vártok (typo, helyesírási, tartalmi, irodalmi, stb.), hogyan kell hivatkozni rájuk stb., de gondolom lesz majd erről valami infó megosztás, vagy tévedek?
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Igen én is akartam kérdezni! Hogy hogy és milyen hibákat jelenthetünk be.
Shedien

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Shedien »

Édes Istenem, jelentkeztem a tesztelèsre, de most làtom még be kellett volna pipàlnom hogy 5 hibàt feltàrok. Megbuktam egy nicknév+emailcim+pipa+enter kombinàción :shock: Nem kell ide komolyabb szürö úgy làtom, ezen is fennakad a selejt :D
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: warg »

juvi írta: 2019. feb. 12., kedd 7:55 Beadtam a jelentkezést a tesztelésre, és máris lenne egy halom kérdésem, pl. milyen jellegű hibákat vártok (typo, helyesírási, tartalmi, irodalmi, stb.), hogyan kell hivatkozni rájuk stb., de gondolom lesz majd erről valami infó megosztás, vagy tévedek?
A Skyrim tesztelésénél volt egy kis formula, ahová be kellett írni a talált hibát és lehetett javaslatot is tenni a javításra, ha nem egyértelmű. A legjobb szó szerint idézni, esetleg leírni, hogy hol van a játékban, hogy könnyebben megtalálhassuk majd. Szerintem most is hasonló lesz.
Folyamatosan javítjuk majd a hibákat, új verziót kiadni viszont nagyobb időközönként fogunk.

"typo, helyesírási, tartalmi, irodalmi, stb."

Mindenféle hiba jöhet, a legfontosabbak talán azok, melyek nehezítik a haladást a történetben, esetleg megoldhatatlanná tesznek egy rejtvényt. Ezeket nehezebb kiszúrni, mint az elgépeléseket, de remélhetőleg minden ilyen hibát sikerül majd elkapni.

Shedien írta: 2019. feb. 12., kedd 15:24 Édes Istenem, jelentkeztem a tesztelèsre, de most làtom még be kellett volna pipàlnom hogy 5 hibàt feltàrok. Megbuktam egy nicknév+emailcim+pipa+enter kombinàción :shock: Nem kell ide komolyabb szürö úgy làtom, ezen is fennakad a selejt :D
:D Próbáld újra. :D
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Én a végigjátszásom során vagy lejegyzetelem vagy bemondom majd de nem hiszem, hogy sok hiba lesz. Mivel a Morrohun csapata a legjobb magyarítók között van! :)
juvi

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: juvi »

warg: köszi!

Hahakocka: a kevés hibának meglehet az a hátránya, hogy a tesztelő belefeledkezik a játékba :)
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Ez is igaz! :D
Hahakocka

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Hahakocka »

Köszönet a magyarítás elkészültéért! Látom már hivatalosan is 100% os! Várjuk a tesztlehetőséget és előre is sok sikert! 3 év kemény munkája van majdnem mögöttetek!
Vendég

Re: Készültségi állapot

Hozzászólás Szerző: Vendég »

En mar a honorarium nagysagan gondolkozom😀 gigantikus munka volt ez. Koszonet erte.
Válasz küldése