Magyarítás kiadása

Itt a Dreamfall magyarítással kapcsolatban lehet kérdéseket feltenni, észrevételeket hozzáfűzni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Megelőzendő a szokásos kérdésözönt, még nem tudom, mikorra készülök el vele, de igyekszem. A munka nagy részén már túl vagyok, és Tom Evinnek köszönhetően a szövegek játékba illesztése nem fog sokáig tartani. Ráadásul még a betűk is szépen fognak kinézni.
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Luc »

Úgyis meg fogják kérdezni, tudod jól. Lásd: funkcionális analfabétizmus ;-)
Egyébként örvendezek vala, mivel ez az egyik kedvencem.
Mikor is lesz kész?
Itachi

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Itachi »

Üdv,

Hajrá a fordításhoz, és örülök hogy elkezdted. Jó lesz magyarul is kijátszani, szal ha kell fordításban help, tudok segíteni. Am meg az elmaradhatatlan kérdés: "Mikor lesz kész?" :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Itachi írta:Üdv,

Hajrá a fordításhoz, és örülök hogy elkezdted. Jó lesz magyarul is kijátszani, szal ha kell fordításban help, tudok segíteni. Am meg az elmaradhatatlan kérdés: "Mikor lesz kész?" :)
OK. Küldd el az emil címed, kapsz néhány száz sor fordítani való szöveget. Kész meg akkor lesz, ha lefordítom, megkapom az ékezetes betűket (is), és kiadom. :)
Szamika

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Szamika »

Szia :)

2007. novembere óta várom a fordítást, azt a picit már kibírom, mig elkészülsz vele :)
De igyekezz ám :D
Az angol tudásom hiányos, és jó lenne érteni, mit miért csinálok a játékban.
Köszi a fáradozásod
Balee

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Balee »

Hello!

Vik, ha kell én besegíthetek a magyarítás lektorálásába, így amint elkészülsz gyorsabban adhatod ki. :)
E-mail címem: gyubal@gmail.com
hope

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: hope »

Szia!
A fordításban én is tudok segíteni, ha gondolod. A hope@c2.hu címen elérsz.
Bucsek

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Bucsek »

Na mostmár bármelyik pillanatban kijöhet :D szinte óránként nézem az oldalt, azt lenne még a kérdésem, hogy ha kész a magyarítás lesz valamiféle zárt teszt, és csak útána lesz kiadva? vagy egyből megy a közösbe ?:)

hajrá hajrá
dazsolt
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2009. márc. 6., pén. 18:07
Tartózkodási hely: Tamriel vagy Azeroth

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: dazsolt »

Szia Vik!
Ugye ez a magyarítás működni fog a GameStar-os verzióval?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

dazsolt írta:Szia Vik!
Ugye ez a magyarítás működni fog a GameStar-os verzióval?
Illene neki.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Bucsek írta:Na mostmár bármelyik pillanatban kijöhet :D szinte óránként nézem az oldalt, azt lenne még a kérdésem, hogy ha kész a magyarítás lesz valamiféle zárt teszt, és csak útána lesz kiadva? vagy egyből megy a közösbe ?:)

hajrá hajrá
Arra gondoltam, nyilvános béta teszt lesz, ha esetleg valamit elnéztem volna fordítás közben, bárki jelezheti majd. Egyébként a magyarítás elkészült, csak (már megint) nincs kedvem frissíteni az oldalt. Még van egy technikai gubanc, remélhetőleg holnap megoldódik, utána már csak a telepítőt kell végleges formába önteni.
Balee

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Balee »

Szóval már a héten tolhatjuk? :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Balee írta:Szóval már a héten tolhatjuk? :D
Nagyon valószínű... Én már kipróbáltam, és tetszik. :)
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Mosoly az arcon :) Mosoly az arcon :)Mosoly az arcon :)Mosoly az arcon :)Mosoly az arcon :)Mosoly az arcon :) ... Akkor fel kéne rakni a játékot és meg kéne nézni hogy egyáltalán indul-e :P
Bucsek

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Bucsek »

Zoli182 írta:Mosoly az arcon :) Mosoly az arcon :)Mosoly az arcon :)Mosoly az arcon :)Mosoly az arcon :)Mosoly az arcon :) ... Akkor fel kéne rakni a játékot és meg kéne nézni hogy egyáltalán indul-e :P

Szintén *mosoly az arcon :)*.

Én már 1 hónapja felraktam a játékot, minden készen áll, már csak a magyaritási telepitőt kel beizzitani, és köszönjük szépen Vik, hogy megcsináltad nekünk, és persze azoknak akik segítettek neked.

Köszi köszi köszi köszi
Balee

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Balee »

Igen ezer köszönet, én is felteszem a játékot, remélem laptopon is megy szépen.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ma már biztosan nem lesz kész a telepítő. Illetve telepíteni már lehet a magyarítást, csak eltávolítani még nem (legfeljebb kézzel), de úgy nem teljes.
realneo

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: realneo »

Hogy te mekkora ász vagy...! :D Millió köszönet!
Bucsek

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Bucsek »

Ki akarja leszedni a magyarítást, minek telepítő, nemkell lyjesmi, az csak csicsa :D a jó öreg ctrl-c + v-vel simán átmásolható, azt cső :)
Balee

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Balee »

De ma már elkészül ugye? :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Balee írta:De ma már elkészül ugye? :)
Nem is tudom. Ma 12 órát dolgoztam munkahelyemen, nem biztos, hogy lesz kedvem hajnalig kódolni, tesztelgetni...
Balee

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Balee »

Vik írta:
Balee írta:De ma már elkészül ugye? :)
Nem is tudom. Ma 12 órát dolgoztam munkahelyemen, nem biztos, hogy lesz kedvem hajnalig kódolni, tesztelgetni...
A körülményeket nem tudtam. Csak reménykedtem. :D
csapoi

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: csapoi »

Hello!
Telepítettem a magyarítást,de nem lett magyar.1.03 patch fent van.Mit csinálok rosszul? Megadom a telepítés helyét,megkér,hogy várjam meg a folytatás üzenetet és nyomjak entert.Ilyen nem jön,csak jó szórakozást kíván.
Előre is köszönöm a segítséget:csapoi
csapoi

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: csapoi »

Sikerült megállítanom a száguldó fekete ablakot "A paraméterek száma nem megfelelő".Ez volt kiírva.
eny

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: eny »

Sziasztok!
Nekem is problémáim akadtak a magyarítás telepítésével. Elindítom, megadom a játék helyét, telepít, aztán azt mondja hogy error a resource.pak nem TLJ pak fájl. Nyomjak entert, jó szórakozást kíván... de a játékban nem változik semmi. Mit csinálok rosszul?
Brain

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Brain »

Itt hibás volt a dolog, de ha a "dftoolbox" mappát bemásoljátok a játék könyvtárába, menni fog a dolog, nálam legalábbis ment. :)

Amúgy jó a magyarítás, örök hála, és persze gratula. :D
eny

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: eny »

Sikerült megoldani, kivettem a resource.pak fájlt a bin\res-ből, feltelepítettem a magyarítást és visszatettem.
Most működik, megyek is játszani..:)
Köszönöm!
csapoi

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: csapoi »

A "dftoolbox" mappa bemásolása nekem is segített!!!
Köszi!!!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

eny írta:Sziasztok!
Nekem is problémáim akadtak a magyarítás telepítésével. Elindítom, megadom a játék helyét, telepít, aztán azt mondja hogy error a resource.pak nem TLJ pak fájl. Nyomjak entert, jó szórakozást kíván... de a játékban nem változik semmi. Mit csinálok rosszul?
Érdekes, nálam nincs is resource.pak a Dreamfall könyvtárban. Két példányban van meg a játék, egyikben se.
eny

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: eny »

Nálam a dreamfall\bin\res -ben van...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

eny írta:Nálam a dreamfall\bin\res -ben van...
Honnan szerezted a Dreamfall-t? GameStar változat?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

csapoi írta:Sikerült megállítanom a száguldó fekete ablakot "A paraméterek száma nem megfelelő".Ez volt kiírva.
Milyen rendszered van? XP és Windows 7 RC alatt teszteltem, mindkettőn működött, nem adott ilyen hibaüzenetet. Habár az utóbbin nem voltak jók az ablakkeretek. A Dreamfall-od honnan származik?
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Nekem GS-es változat van meg.
Berkatam a játékot a gépbe (már nagyon régen) felraktam és csupa paca minden, szóval nem lehet látni semmit. De talán majd most mert azóta már újra lett téve a gép is. Csak most nem nagyon érek rá, mert sok a dolgom meg hát Oblivionozok :)
Tuti végig fogom játszani mert azt mondták hogy nagyon jó kaland játék. Nem sok kalandjátékot játszottam végig ( csak Szibéria 2 és a Grim Fandango).
De lehet hogy hogyha újra felrakom újra szar lesz XD
athrael

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: athrael »

Hali!

Nekem is ugyanaz a problémám, ha a dftool-t bemásolom, el is indul a magyarítás telepítése, de a játék nyelvén nem változtat... Nekem sincs resource file, valami 1dvd-s orosz telepítője van a játéknak, de angol, bár lehet, hogy itt van a bibi (orosz verzió, a nyelvi file cseréjével). Van öteletek, hogy hol tudnám leszedni azt a verziót, amivel működik a dolog?

Köszi
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

athrael írta:Hali!

Nekem is ugyanaz a problémám, ha a dftool-t bemásolom, el is indul a magyarítás telepítése, de a játék nyelvén nem változtat... Nekem sincs resource file, valami 1dvd-s orosz telepítője van a játéknak, de angol, bár lehet, hogy itt van a bibi (orosz verzió, a nyelvi file cseréjével). Van öteletek, hogy hol tudnám leszedni azt a verziót, amivel működik a dolog?

Köszi
Az 1.03-as frissítést fel tudtad rá rakni? Illetve mi van, ha az oroszra akarod telepíteni a magyarítást?
Eva

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Eva »

Először is ,szeretném megköszönni afordítást. Jó régóta vártam erre. Köszi.
Nekem sem sikerült ,a szokott módon rátelepíteni a magyarítást.
Én úgy csináltam ,hogy 1. dftoolbox.ini-ben átírtam az pontos útvonalat , 2. magyarítás telepítés .Nekem így sikerült .
Vik_jelszó_nélkül

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik_jelszó_nélkül »

A jelzett hibák alapján készítettem egy javított telepítőt, ami letölthető a Magyarítások Portálról.
athrael

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: athrael »

Vik:

Hát igen, elég problémás volt, mert az orosz verzióhoz nem tudta feltelepíteni a patch-et, de ahhoz meg nincs orosz verziójú patch, úgyhogy kicsit bűvészkedtem :D : Kicsomagoltam a patch-et, felülírtam az eredeti fájlokat, és működött, mint 1.03! A magyarítás meg kiírta, miután a dftoolbox mappát felmásoltam, hogy sikerült, de ha elindítom akkor is angol marad. Sajna itt elakadtam...
?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

athrael írta:Vik:

Hát igen, elég problémás volt, mert az orosz verzióhoz nem tudta feltelepíteni a patch-et, de ahhoz meg nincs orosz verziójú patch, úgyhogy kicsit bűvészkedtem :D : Kicsomagoltam a patch-et, felülírtam az eredeti fájlokat, és működött, mint 1.03! A magyarítás meg kiírta, miután a dftoolbox mappát felmásoltam, hogy sikerült, de ha elindítom akkor is angol marad. Sajna itt elakadtam...
?
Ezek szerint az orosz, meg a német verziókkal nem hajlandó együttműködni. Apropó. DFToolBox átmásolása után az insert.exe-t lefuttattad?
athrael

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: athrael »

Vik:

Igen, megpróbáltam, de most vettem észre, hogy a legvégén egy hibaüzenettel ér véget, pak könyvtárként az F: meghajtót jelöli meg, majd azon nem találja a dreamfall\bin\res könyvtárat, ami nem csoda, mert nincs is F: meghajtóm... :shock:
Még egy kérdés? Van jelentősége, hogy crackeltem a gamét 1.03-as crack-kel, vagy a nyelvi fájlok ettől függetlenek?
Eva

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Eva »

athrael írta:Vik:

Igen, megpróbáltam, de most vettem észre, hogy a legvégén egy hibaüzenettel ér véget, pak könyvtárként az F: meghajtót jelöli meg, majd azon nem találja a dreamfall\bin\res könyvtárat, ami nem csoda, mert nincs is F: meghajtóm... :shock:
Még egy kérdés? Van jelentősége, hogy crackeltem a gamét 1.03-as crack-kel, vagy a nyelvi fájlok ettől függetlenek?
Bocs ,hogy bele kotyogok .Ez volt Nálam is .Végül is sikerült .Én így csináltam .
Megnyitottam a Dreamfall hu. mappát ---dftoolbox mappa---dftoolbox konfigurációs beállítások ----és ezen belül töröltem az F -et és átírtam ,Nálam " C "-re és a teljes utat ,ahova telepítette a játékot .
"C:/Program Files/Funcom/Dreamfall/" Nálam így néz ki a konfigurációs beállítások tömb .
athrael

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: athrael »

Megvan!

Köszönöm az ötletet, végül is átmásoltam a dftoolbox-ot, .ini-jében átírtam az elérési utat, majd insert.exe... Ott hibádzott a dolog, hogy átmásoltam ugyan a dftools-t, de nem azt futtattam, hanem eredeti helyéről. :? Ott meg ugye futtatás után már átírta az elérési utat. (igaz mást nem csinált.)

Hát nagyon szépen köszönöm a magyarítást, sokat melóztál vele, megérdemelsz egy őszinte gratulációt!
;)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

athrael írta:Megvan!

Köszönöm az ötletet, végül is átmásoltam a dftoolbox-ot, .ini-jében átírtam az elérési utat, majd insert.exe... Ott hibádzott a dolog, hogy átmásoltam ugyan a dftools-t, de nem azt futtattam, hanem eredeti helyéről. :? Ott meg ugye futtatás után már átírta az elérési utat. (igaz mást nem csinált.)

Hát nagyon szépen köszönöm a magyarítást, sokat melóztál vele, megérdemelsz egy őszinte gratulációt!
;)
Köszi. Megjegyzem, az új telepítővel nem kell sokat vacakolni, csak megmutatni neki, hol van a Dreamfall.
Sulugy

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Sulugy »

Nekem az XBOX (nem 360) változat van meg.
Erre vajon fel lehetne tenni a magyarítást ?

Sajnos a /bin/res/*.pak fájlok összetétele jelentősen eltér mind az alap mind az 1.03-as verziótól.
és a lemezen lévő verzion.txt tartalma is pont a kettő közötti állapotra utal. :(
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sulugy írta:Nekem az XBOX (nem 360) változat van meg.
Erre vajon fel lehetne tenni a magyarítást ?

Sajnos a /bin/res/*.pak fájlok összetétele jelentősen eltér mind az alap mind az 1.03-as verziótól.
és a lemezen lévő verzion.txt tartalma is pont a kettő közötti állapotra utal. :(
Fordítás közben találkoztam Xbox360 szövegekkel, a képek között is vannak olyanok, szóval egy próbát megér. Csak az a kérdés, mit tud vele kezdeni a DFToolBox.
Sulugy

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Sulugy »

Vik írta:Fordítás közben találkoztam Xbox360 szövegekkel, a képek között is vannak olyanok, szóval egy próbát megér. Csak az a kérdés, mit tud vele kezdeni a DFToolBox.
Sajnos a *.pak filok csomagolt tartalmai valahogy máshogy vannak összeállítva :(
Amikor megpróbáltam elindítana a magyarítás telepítőt, elsőre ugyan kellet neki prezentálnom egy dreamfall.exe állományt, ezt a patchben találhatóval áthidaltam :)

De sajna ezt követően közli velem, hogy "Nem találom: E:\Dreamfall XBOX\DVD\bin\res\common.pak Nélküle nem megy a Dreamfall.", ez mondjuk teljesen jogos, ezek a .pak fájlok között tényleg nincs common.pak.

Viszont a dftoolbox elboldogult a fájlokkal, és létre is hozta (szépen lassan) a filelistát,
na most jól sejtem, hogy a magyarítás \dftoolbox\dreamfall-mods\yourmod\ mappa tartalmát kell a megfelelő *.pak fájlba betenni ?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sulugy írta: Viszont a dftoolbox elboldogult a fájlokkal, és létre is hozta (szépen lassan) a filelistát,
na most jól sejtem, hogy a magyarítás \dftoolbox\dreamfall-mods\yourmod\ mappa tartalmát kell a megfelelő *.pak fájlba betenni ?
Így van, az insert.exe-vel.
Moli

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Moli »

Jajaj, gázban vagyok a magyarításal mer sehol nem tudom leszedni az 1.03 pachet, habár valami hasonlót sikerült de nem engedi föltenni. :( (a játék nem eredeti)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Moli írta:Jajaj, gázban vagyok a magyarításal mer sehol nem tudom leszedni az 1.03 pachet, habár valami hasonlót sikerült de nem engedi föltenni. :( (a játék nem eredeti)
Megpróbálhatod kicsomagolni a tartalmát, és bemásolni a játék könyvtárába.
Moli

Re: Magyarítás kiadása

Hozzászólás Szerző: Moli »

Vik írta:
Moli írta:Jajaj, gázban vagyok a magyarításal mer sehol nem tudom leszedni az 1.03 pachet, habár valami hasonlót sikerült de nem engedi föltenni. :( (a játék nem eredeti)
Megpróbálhatod kicsomagolni a tartalmát, és bemásolni a játék könyvtárába.
Már megpróbáltam fölfuttatni de nem ment mert megállt egy hibaüzenettel ( a pachről beszél) nem a tömöritett változatott szedtem le.
Válasz küldése