Skyrim Special Edition magyarítás

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
JohnSavic

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: JohnSavic » 2017. nov. 13., hétf. 18:06

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám.hogy ha feltelepítem a magyarítást bizonyos itemeknek elveszik a neve.
Azt írja zárójelben hogy hiányzó név! Ezzel nem is lenne problémám a nagy gond az hogy az item nem látszik az inventorimban,se felvenni se kidobni nem lehet,ha a ruha rajtam volt akkor csere után nem tudom vissza venni,nyomtalanul elvész. A magyarítás törlése után megszűnik a probléma.

Steames verziót használok!

Minden építő jellegű választ előre is köszönök!

Vik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vik » 2017. nov. 13., hétf. 19:34

JohnSavic írta:Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám.hogy ha feltelepítem a magyarítást bizonyos itemeknek elveszik a neve.
Azt írja zárójelben hogy hiányzó név! Ezzel nem is lenne problémám a nagy gond az hogy az item nem látszik az inventorimban,se felvenni se kidobni nem lehet,ha a ruha rajtam volt akkor csere után nem tudom vissza venni,nyomtalanul elvész. A magyarítás törlése után megszűnik a probléma.

Steames verziót használok!

Minden építő jellegű választ előre is köszönök!
Ismételném a (majdnem) másfél órával korábbi hozzászólásomat:
A hiba az volt, hogy a Bethesda belenyúlt a szövegekbe, és a korábbi magyarítás már nem kompatibilis az új verzióval. Az előbb feltöltöttem egy frissített magyarítást, lehet kísérletezni, hátha megjavult.
www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/3160

Szilas

Hozzászólás Szerző: Szilas » 2017. nov. 13., hétf. 22:47

Vik írta:
Szilas írta:o/
Sikerült közben rájönni valakinek, mi lehet a hiba? Valami mód a javításra?
A hiba az volt, hogy a Bethesda belenyúlt a szövegekbe, és a korábbi magyarítás már nem kompatibilis az új verzióval. Az előbb feltöltöttem egy frissített magyarítást, lehet kísérletezni, hátha megjavult.
http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/3160
Áhh! Minden eddig tapasztalt hibám megszűnt, köszi!!! :D :D :D
Csak két dolog, a főmenüben, illetve (talán) máshol; a Készítmény kicsit szexi (b*ssza a szemem)... nem lehetne inkább "Alkotás" ? :oops:
A másik ugyanitt: ugye kéri az email címet, de az "@" -ot nem tudom sehogy előcsalni, ez inkább a magyar bill. kiosztás miatt lenne ?

Horytnica

Hozzászólás Szerző: Horytnica » 2017. nov. 14., kedd 0:48

Sziasztok.

A fórumon új vagyok, de régi látogatótok.

Érdeklődni szereznék, hogy most pontosan hogyan is lehet lefordítani magyarra a játékot. Valamilyen szinten nekem sikerült, pár problémával találkoztam. Vannak tárgyak amik magyarítás után nem látszanak. pl. ilyen a tolvaj céhes speckó páncél, ha kikapcsolom a magyarítást akkor ott vannak, látom őket, ha bekapcsolom akkor is ott van csak nem látszik, ha felhúzom akkor rajtam van de ha magyarítás be van kapcsolva akkor leveszem és nem látom megint :D

Vicces. Persze a magyarítást is úgy tákoltam össze hozzá. Innen az oldalról nem bírtam letölteni, ezért kerestem máshol(google jó barát) találtam egyet majd feltettem de nem lett minden magyar, azután rátaláltam a "Unofficial Skyrim Special Edition Patch Hungarian translation - Nem Hivatalos Kulonleges Skyrim Folt" evvel együtt már elég sok minden magyar lett.

Az is lehet hogy módok kevertek be szegénynek?

Jelenleg ezeket a módokat használom. Tipp vagy ötlet hogyan lehetne összekovácsolni a magyarítást?

https://prnt.sc/ha3blj
https://prnt.sc/ha3bof

Üdv. Gábor.

Vik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vik » 2017. nov. 14., kedd 20:17

Szilas írta: Csak két dolog, a főmenüben, illetve (talán) máshol; a Készítmény kicsit szexi (b*ssza a szemem)... nem lehetne inkább "Alkotás" ? :oops:
A másik ugyanitt: ugye kéri az email címet, de az "@" -ot nem tudom sehogy előcsalni, ez inkább a magyar bill. kiosztás miatt lenne ?
Az első simán megoldható: A Skyrim Special Edition/Data/Interface/translate_english.txt-et nyisd meg Notepad++ szövegszerkesztőben, keresd meg a megfelelő sort, és írd át olyanra, ami neked tetszik. Sima Jegyzettömböt nem javaslom, mert kinézem belőle, hogy elrontja az őű betűket.
A másodikban nem tudok segíteni, mert én el sem jutok odáig. Ha rákattintok a modok menüpontra, 1-2 mp után összeomlik a játék.

Vik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vik » 2017. nov. 14., kedd 20:18

Horytnica írta:Sziasztok.

A fórumon új vagyok, de régi látogatótok.

Érdeklődni szereznék, hogy most pontosan hogyan is lehet lefordítani magyarra a játékot.
Üdv. Gábor.
Kicsit olvass vissza, vagy várd meg, amíg frissítjük a telepítőt.

Szilas

Hozzászólás Szerző: Szilas » 2017. nov. 15., szer. 14:24

Vik írta:
Szilas írta: Csak két dolog, a főmenüben, illetve (talán) máshol; a Készítmény kicsit szexi (b*ssza a szemem)... nem lehetne inkább "Alkotás" ? :oops:
Az első simán megoldható: A Skyrim Special Edition/Data/Interface/translate_english.txt-et nyisd meg Notepad++ szövegszerkesztőben, keresd meg a megfelelő sort, és írd át olyanra, ami neked tetszik. Sima Jegyzettömböt nem javaslom, mert kinézem belőle, hogy elrontja az őű betűket.
A másodikban nem tudok segíteni, mert én el sem jutok odáig. Ha rákattintok a modok menüpontra, 1-2 mp után összeomlik a játék.
o7
Köszi, de akkor meghagyom így, nem kontárkodok bele a munkádba, munkátokba! :)

petya1984

Hozzászólás Szerző: petya1984 » 2018. jan. 1., hétf. 10:23

Sziasztok nem tudom ide tartozik e de a special edition nem akar elindulni.vagy is elindul a menüig azt kidob az asztalra.

Vik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vik » 2018. jan. 2., kedd 19:08

petya1984 írta:
2018. jan. 1., hétf. 10:23
Sziasztok nem tudom ide tartozik e de a special edition nem akar elindulni.vagy is elindul a menüig azt kidob az asztalra.
Nálam ugyanez van. Akkor is, ha ellenőriztetem vele a játék állományait, meg akkor is, ha minden beépülőt kikapcsolok, és csak az alap dolgok maradnak.

Pysztacya

Hozzászólás Szerző: Pysztacya » 2018. jan. 16., kedd 7:56

Sziasztok! A SSE magyarítás és a nem hivatalos skyrim folt meg van ,de van esetleg az UI-hoz is magyarítás? Illetve vannak már modok amik le vannak fordítva? :)

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2018. jan. 16., kedd 7:58

Pysztacya írta:
2018. jan. 16., kedd 7:56
Sziasztok! A SSE magyarítás és a nem hivatalos skyrim folt meg van ,de van esetleg az UI-hoz is magyarítás? :)

Alduin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Alduin » 2018. jan. 16., kedd 12:40

Vendég írta:
2018. jan. 16., kedd 7:58
Pysztacya írta:
2018. jan. 16., kedd 7:56
Sziasztok! A SSE magyarítás és a nem hivatalos skyrim folt meg van ,de van esetleg az UI-hoz is magyarítás? :)
Nincs hozzá.

Shan Co

Hozzászólás Szerző: Shan Co » 2018. feb. 20., kedd 20:56

Sziasztok!
Az Én kérdésem az lenne hogy sikerült e már valakinek magyarosítani a játékot ps4-en. :?:

beka82

Hozzászólás Szerző: beka82 » 2018. márc. 6., kedd 18:38

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Hogy ha a számítógépen van két felhasználói fiók, "A" és "B".
Az "A" rendszergazdai jogosultságú, a "B" csak sima felhasználói fiók. Ketten használjuk a gépet, egyikünk szeretne magyarul játszani a másikunk angolul.
Lehet úgy telepíteni a magyarítást, hogy a "B" fiókban legyen csak magyar, a másikban "A" (rendszergazdaiban) pedig angol? (Steam-en kersztül fut a játék.)
Segítségeteket előre is köszönöm! És a munkátokat is amivel ezt az egészet létrehoztátok!

HUN_locsa

Hozzászólás Szerző: HUN_locsa » 2018. márc. 17., szomb. 23:41

Üdv!

Köszönöm a magyarosítást! Nexusról letöltöttem, bemásoltam a két fájlt és remekül működik! Még nem tapasztaltam semmi rosszat sem!

Szép napot!

Kull

Hozzászólás Szerző: Kull » 2018. márc. 18., vas. 21:43

HUN_locsa írta:
2018. márc. 17., szomb. 23:41
Üdv!

Köszönöm a magyarosítást! Nexusról letöltöttem, bemásoltam a két fájlt és remekül működik! Még nem tapasztaltam semmi rosszat sem!

Szép napot!
Jó körül néztél amúgy?! :) Például a Vezérkanca, a kovács vagy a Részeg vadász stb. cégér táblája is magyar nálad? ;)

Vik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vik » 2018. márc. 19., hétf. 17:12

beka82 írta:
2018. márc. 6., kedd 18:38
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Hogy ha a számítógépen van két felhasználói fiók, "A" és "B".
Az "A" rendszergazdai jogosultságú, a "B" csak sima felhasználói fiók. Ketten használjuk a gépet, egyikünk szeretne magyarul játszani a másikunk angolul.
Lehet úgy telepíteni a magyarítást, hogy a "B" fiókban legyen csak magyar, a másikban "A" (rendszergazdaiban) pedig angol? (Steam-en kersztül fut a játék.)
Segítségeteket előre is köszönöm! És a munkátokat is amivel ezt az egészet létrehoztátok!
Csak úgy lehet megoldani, ha két különböző mappába rakjátok a játékot, és az egyikre tesztek magyarítást, a másikat meghagyjátok angolul. Természetesen a Steam csak az egyikről tud majd. Vagy ide-oda másolgatjátok a nyelvi adatokat, attól függően, hogy melyik felhasználó játszik vele, de azt bonyolultabb kivitelezni.

Bjónás

Hozzászólás Szerző: Bjónás » 2018. márc. 24., szomb. 3:22

Sziasztok!

Valaki tud linket hogy honnan tölthetem le Unofficial Skyrim Special Edition 4.0.6 amivel a jelenlegi magyarítás működik?
Esetleg lesz még frissítve a magyarítása?

Köszi.

Alduin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Alduin » 2018. márc. 24., szomb. 6:41

Merlayn

Hozzászólás Szerző: Merlayn » 2018. ápr. 17., kedd 20:22

Sziasztok! A magyarítás remek és kiválóan működik minden elismerésem ismét, de akad elég "sok" új content a játékban (gondolok itt a Creation Clubos tárgyakra, küldetésekre) ezekre nincs magyarítás? Vagy már nem is lesz update? Mert sajnos így elég "félkésznek" tűnik. :/ De az is elég lenne ha valaki útmutatást tudna adni hogyan is tudnám ezeket lefordítani. :) Előre is köszönöm.

Falconius

Hozzászólás Szerző: Falconius » 2018. júl. 18., szer. 8:25

Sziasztok!

1.000 bocs, ha erre a problémára mégis van itt valahol egy leírás, de nem találtam.

Steam verziós Special Edition-re telepítettem a magyarítást. A játékon belül teljesen jónak is tűnik, bár mint ha valahol olvastam volna, hogy akár a kocsmák tábláit is magyarul kellene látnom(?), az útjelző táblákhoz hasonlóan (ezek magyarok nálam is).

A nagyobb problémám, hogy a Creation Club hibásan jelenik meg, minden karakter helyén üres négyzet. :!:

A játék teljesen frissen telepített, abszolút mod mentes.

Válasz küldése