Skyrim Special Edition magyarítás

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
miskolcatesz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. feb. 5., pén. 10:47

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: miskolcatesz »

Letoltottem az Unofficial Skyrim Special Edition Patch Hungarian translationt, bemasoltam a skyrim/data-ba, de ha elinditom a Lootot, nem fogadja el (legalabbis nincs mellette a pipa). A mellekelt kepen ezt mentettem el. Azt nem tudom, szamit-e, hogy a D-re telepitettem a steamet, igy minden jatekot is. Valamint az lenne meg a kerdesem, hogy a Lootnak mindig a hatterben kell futnia, vagy eleg csak egyszer elinditani?
https://postimg.org/image/xkwdfwuuv/
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Csak nem miskolci vagy? Én is! Odaadom neked a magyarítást DVD-n, az jó lesz. Búza-téri görög katolikus templom előtt 18:00, ne késs! :-D
(Nehogy!)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Kull »

:lol:
Husi

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Husi »

Nem jó a letöltőlink, valaki el tudná küldeni a telepitőt?
Sephir

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Sephir »

Sziasztok ,nem tudja valaki ,hogy áll a PS4 es verzióhoz a hun mod?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

miskolcatesz írta:Letoltottem az Unofficial Skyrim Special Edition Patch Hungarian translationt, bemasoltam a skyrim/data-ba, de ha elinditom a Lootot, nem fogadja el (legalabbis nincs mellette a pipa). A mellekelt kepen ezt mentettem el. Azt nem tudom, szamit-e, hogy a D-re telepitettem a steamet, igy minden jatekot is. Valamint az lenne meg a kerdesem, hogy a Lootnak mindig a hatterben kell futnia, vagy eleg csak egyszer elinditani?
https://postimg.org/image/xkwdfwuuv/
Tippre azért nem fogadja el, mert ez csak magyarítás, nem raktad fel a tényleges beépülőt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sephir írta:Sziasztok ,nem tudja valaki ,hogy áll a PS4 es verzióhoz a hun mod?
Sehogy. Az előbb már belépni sem tudtam a Bethesda.net programba. Jelszóváltás után. (Mondjuk előtte sem.)
miskolcatesz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. feb. 5., pén. 10:47

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: miskolcatesz »

"Tippre azért nem fogadja el, mert ez csak magyarítás, nem raktad fel a tényleges beépülőt."

Huh, de jo, hogy neha vissza is nezek ide, hatha kapok ertelmes valaszt is, nemcsak valami ostoba trollolot...

De azt hogy kell erteni, hogy "tenyleges beepulo"? Az mi? Most egy kicsit ossze vagyok zavarodva, mert ugy gondolom, mindent ugy csinaltam, ahogy az a magyaritas felrakasanal es ami az Unof. patchnel le van irva.
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Gruby »

Tényleges beépülőt azt úgy kell érteni, hogy a magyarítás telepítése előtt le kell tölteni az eredetit, ami itt található:
Unofficial Skyrim Special Edition Patch: http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/266/?
Ezt feltelepíted és utána felülírod a magyarításban található fájlokkal.

A gond jelenleg az, hogy a Nexuson csak a legújabb verzió található (4.0.6), a magyarítás viszont egy régebbi 4.0.2 verzióhoz készült és szerintem igy nem használható.
Keresd meg valahol a régit (Unofficial Skyrim Special Edition Patch-266-4-0-2) és telepítsd fel, majd utána mehet a magyarítás.
bandigyerek

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: bandigyerek »

Most töltöttem le a Skyrim SE-t a Steamről és innen töltöttem le magyarítást (115MB). Mivel a telepítő mappahiba miatt visít, csináltam neki egyet. Beleraktam mindent ami a Skyrim SE mappában volt, és így már nem morgott semmiért. Majd az egészet visszamásoltam a Skyrim SE mappába. Megcsináltam amit kért és magyar lett. Röviden ennyi. Nem kellett semmilyen extra "nemhivatalos patch", meg loot. (azt se tudom mi az)
MDez

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: MDez »

Üdv
Érdeklődnék hogy várható magyarítás mod a konzolos verziókhoz? Azért lássuk be hogy ennek a Special Editionnak az egyetlen értelme hogy lehet vele az aktuális konzolokon játszani, de magyarítás nélkül nem veszem meg :)
Előre is köszi a választ.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Kull »

Akkor ne vedd meg! :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

MDez írta:Üdv
Érdeklődnék hogy várható magyarítás mod a konzolos verziókhoz? Azért lássuk be hogy ennek a Special Editionnak az egyetlen értelme hogy lehet vele az aktuális konzolokon játszani, de magyarítás nélkül nem veszem meg :)
Előre is köszi a választ.
Sajnos nem, mivel ehhez normálisan kellett volna megírnia a Bethesdának a Creation Kitet/Bethesda Launchert, hogy fel tudjam tölteni velük a konzolos magyarításokat az oldalukra. Ha megpróbálom, összeomlik az egész. (Illetve a legutóbbi helyzet az volt, hogy már be sem tudtam lépni, mert nem fogadta el a jelszót, amit előtte módosítottam.) Pont, mint a játékban, amikor megnyitottam a beépülők menüpontot.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gruby írta: A gond jelenleg az, hogy a Nexuson csak a legújabb verzió található (4.0.6), a magyarítás viszont egy régebbi 4.0.2 verzióhoz készült és szerintem igy nem használható.
Keresd meg valahol a régit (Unofficial Skyrim Special Edition Patch-266-4-0-2) és telepítsd fel, majd utána mehet a magyarítás.
Frissítettem 4.0.6b verzióra a Nem Hivatalos Folt magyarítását.
http://www.nexusmods.com/skyrimspeciale ... mods/3165/?
??????

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: ?????? »

Valamit nem értek de lehet hogy én vagyok troll miért a nexuson van a magyarosítás nem pedig itt az oldalon (bocsánat ha hülye vagyok)?
Lajos

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Lajos »

?????? írta:Valamit nem értek de lehet hogy én vagyok troll miért a nexuson van a magyarosítás nem pedig itt az oldalon (bocsánat ha hülye vagyok)?
Mert ez a MorroHun oldala és itt a MorroHun-os fordítást töltheted le. A Nexus-on Vik honosítása érhető el, ami MÁS, mint a MorroHun-os.
????

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: ???? »

Na látom csak én vagyok a hülye.
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Gruby »

Vik írta: Frissítettem 4.0.6b verzióra a Nem Hivatalos Folt magyarítását.
http://www.nexusmods.com/skyrimspeciale ... mods/3165/?
Köszönöm a frissítést Vik :)
Czakó

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Czakó »

Ps4 magyarításról tud valaki valamit ?
Czako

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Czako »

Vik írta:Na kérem. Ma jött egy frissítés a Creation Kithez, és ugyanúgy összeomlik, ha megpróbálok feltölteni vele valamit a Bethesda.netre, ahogy eddig is. Ezért arra gondoltam, itt közzéteszem a magyarítás PS4 és Xbox One változatát, hátha valaki fel tudja tölteni, hogy ki lehessen próbálni, működnek-e.
Szia, nem tudom letölteni mert nem elérhető. Valamilyen módon közzé tudnád tenni újra ?
Vendég

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszönöm, segitenel meg annyit hogy hogy tudnám feltelepíteni? Vagy előbb fel kéne tölteni?
Avatar
Alduin
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016. márc. 14., hétf. 20:23
Kapcsolat:

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Alduin »

Vendég írta:
Köszönöm, segitenel meg annyit hogy hogy tudnám feltelepíteni? Vagy előbb fel kéne tölteni?
Be kell másolni a Skyrim Special Edition\Data mappába.
Czakó

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Czakó »

Alduin írta:
Vendég írta: Köszönöm, segitenel meg annyit hogy hogy tudnám feltelepíteni? Vagy előbb fel kéne tölteni?
Be kell másolni a Skyrim Special Edition\Data mappába.
Köszönöm, de ps4-ről lenne szó. És ott nemtudom hogy lehetne megnyitni a játék mappáját. Hogyha nincs más mód feltölthetném a bethesda.net-re? Vagy sikerült már nektek is ?
MDez

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: MDez »

Ha valakinek esetleg sikerül feltölteni és használni a magyarosítást PS4-en akkor jelezzétek és veszem megfele a játékot :)
psy1234
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. okt. 26., szer. 17:54

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: psy1234 »

MDez írta:Ha valakinek esetleg sikerül feltölteni és használni a magyarosítást PS4-en akkor jelezzétek és veszem megfele a játékot :)
sajnos úgy látom megoldhatatlan a probléma.... végignéztem a bethesda.net modokat és találtam pár török meg koreai fordítást , de főleg xbox-one-ra van sokféle, ott jobban engedi/működik ez a honosítás mod téma. egy portugál honosítás van ps4-re, de ott is csak a könyveket fordították le, viszont xboxone-ra fent van a komplett portugál fordítás.

a ps4-es moddolás nagyon le van korlátozva, vagy hatalmas meló lenne, vagy nem is lehetséges.

pedig én is ezért vettem meg a megjelenéskor, hogy valakinek talán sikerül megcsinálnia :I
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

Czakó írta:Hogyha nincs más mód feltölthetném a bethesda.net-re? Vagy sikerült már nektek is ?
Nyugodtan töltsd fel a bethesda.net-re, ezért tettem közzé őket "nyers" formában. Nekem ugyanis nem megy. Telepítened kell hozzá a Bethesda Launchert, abból le tudod tölteni a Creation Kitet (azt hiszem), azt telepítve a Skyrim Special Editionre meg tudod nyitni a Skyrim Special Edition\Data mappába másolt magyarítást, és megpróbálhatsz létrehozni egy új beépülőt a Bethesda.net felhasználód nevében. Ha szerencséd van, nem omlik össze, mint nálam.
fbibela

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: fbibela »

Szevasztok
tudok segiteni
jó a magyarositások
Skyrim Special Edition mapát ideiglenesen át irod Skyrim mapára mig a magyarositás telepited
Utána csak ird visza Skyrim Special Edition-ra hogy a szteam megtalálja
nekem 100% os
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

fbibela írta:Szevasztok
tudok segiteni
jó a magyarositások
Skyrim Special Edition mapát ideiglenesen át irod Skyrim mapára mig a magyarositás telepited
Utána csak ird visza Skyrim Special Edition-ra hogy a szteam megtalálja
nekem 100% os
Igen, csak konzolon ezt nem lehet megoldani.
kukac2001

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: kukac2001 »

Sziasztok!

Sehogy sem sikerül feltelepíteni a magyarítást. Kipróbáltam az összes leírt verziót, de angol marad a játék. Első körben próbálkoztam a letölthető magyarítással, ami még korábbról meg volt. Nekem is kiírta, hogy csak a Skyrim mappába telepíthető a magyarítás. Átneveztem a mappát, de ezután is ezt írta ki. Kipróbáltam utána, hogy letöltöttem és Nexus mod mamagerrel beállítottam az Unofficial_Skyrim_Special_Edition_Patch-266-4-0-6b és a Nem Hivatalos Kulonleges Skyrim Folt-3165-4-0-6b modokat. A játék ettől függetlenül magyar maradt. A modok sorrendje biztosan jó, mert az eredetiek után következik, más modot nem telepítettem fel. Kifogytam az ötletekből, valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond?
kukac2001

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: kukac2001 »

kukac2001 írta:Sziasztok!

Sehogy sem sikerül feltelepíteni a magyarítást. Kipróbáltam az összes leírt verziót, de angol marad a játék. Első körben próbálkoztam a letölthető magyarítással, ami még korábbról meg volt. Nekem is kiírta, hogy csak a Skyrim mappába telepíthető a magyarítás. Átneveztem a mappát, de ezután is ezt írta ki. Kipróbáltam utána, hogy letöltöttem és Nexus mod mamagerrel beállítottam az Unofficial_Skyrim_Special_Edition_Patch-266-4-0-6b és a Nem Hivatalos Kulonleges Skyrim Folt-3165-4-0-6b modokat. A játék ettől függetlenül magyar maradt. A modok sorrendje biztosan jó, mert az eredetiek után következik, más modot nem telepítettem fel. Kifogytam az ötletekből, valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond?
"A játék ettől függetlenül magyar maradt." Ezt elírtam, angol maradt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

kukac2001 írta:Sziasztok!

Sehogy sem sikerül feltelepíteni a magyarítást. Kipróbáltam az összes leírt verziót, de angol marad a játék. Első körben próbálkoztam a letölthető magyarítással, ami még korábbról meg volt. Nekem is kiírta, hogy csak a Skyrim mappába telepíthető a magyarítás. Átneveztem a mappát, de ezután is ezt írta ki. Kipróbáltam utána, hogy letöltöttem és Nexus mod mamagerrel beállítottam az Unofficial_Skyrim_Special_Edition_Patch-266-4-0-6b és a Nem Hivatalos Kulonleges Skyrim Folt-3165-4-0-6b modokat. A játék ettől függetlenül magyar maradt. A modok sorrendje biztosan jó, mert az eredetiek után következik, más modot nem telepítettem fel. Kifogytam az ötletekből, valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond?
Javaslom, hogy ne a régi magyarítást "ami még korábbról meg volt" próbáld felrakni a különleges kiadásra, hanem azt, ami a letöltéseknél található. Először próbáld meg modok nélkül, utána az Unofficial_Skyrim_Special_Edition_Patch-266-4-0-6b (angol), majd ennek a magyarítása: Nem Hivatalos Kulonleges Skyrim Folt-3165-4-0-6b.

Ha sehogy sem jönne össze, próbáld letölteni a Nexusról.
kukac2001

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: kukac2001 »

Vik írta:
kukac2001 írta:Sziasztok!

Sehogy sem sikerül feltelepíteni a magyarítást. Kipróbáltam az összes leírt verziót, de angol marad a játék. Első körben próbálkoztam a letölthető magyarítással, ami még korábbról meg volt. Nekem is kiírta, hogy csak a Skyrim mappába telepíthető a magyarítás. Átneveztem a mappát, de ezután is ezt írta ki. Kipróbáltam utána, hogy letöltöttem és Nexus mod mamagerrel beállítottam az Unofficial_Skyrim_Special_Edition_Patch-266-4-0-6b és a Nem Hivatalos Kulonleges Skyrim Folt-3165-4-0-6b modokat. A játék ettől függetlenül magyar maradt. A modok sorrendje biztosan jó, mert az eredetiek után következik, más modot nem telepítettem fel. Kifogytam az ötletekből, valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond?
Javaslom, hogy ne a régi magyarítást "ami még korábbról meg volt" próbáld felrakni a különleges kiadásra, hanem azt, ami a letöltéseknél található. Először próbáld meg modok nélkül, utána az Unofficial_Skyrim_Special_Edition_Patch-266-4-0-6b (angol), majd ennek a magyarítása: Nem Hivatalos Kulonleges Skyrim Folt-3165-4-0-6b.

Ha sehogy sem jönne össze, próbáld letölteni a Nexusról.
Szia Vik!

Köszönöm szépen a segítséget, így már működött. Amikor írtam a korábbi bejegyzést, próbáltam letölteni a magyarítást az oldalról, de 404-es hibát dobott, és végül a magyaritasok.hu oldalról töltöttem le a telepítőt. Azzal nem sikerült a magyarítás, de ezzel az új telepítővel már igen.

Köszönöm még egyszer a segítséget! :)
Varga

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Varga »

Hozzá lesz igazítva a fordítás a nemrég kiadott SKSE-hez és Unofficial Patch-hez?
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Gruby »

SKSE nincs új és szerintem nem kell magyarítani. A honlapjukon néztem itt http://skse.silverlock.org/
Az Unofficial Skyrim Special Edition Patch 4.0.8 nekem is jól esne magyarul :)
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Gruby »

Megjelent a SkyUI SE.

What does "unsupported alpha version" actually mean?

* SkyUI requires SKSE64, which is currently still in alpha, so SkyUI simply inherits that state.
* It is a feature-complete release. All features of the non-SE version should be working.
* There are no installation instructions yet. If you need help settings things up, you should wait for a stable release.
* Only short-term testing was done, so there might still be undiscovered bugs. Please report any issues you find.
* Updates might not be backward compatible. If everything goes well, they will. But if not, be prepared to go back to an earlier save.

https://www.nexusmods.com/skyrimspecial ... ods/12604/?
Hunreal
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. okt. 23., hétf. 16:55

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Hunreal »

Sziasztok!

Két hatalmas bug/hiba van a Skyrim Special Edition magyarításban (semmi extra nincs hozzá telepítve, csak a steames szűz special edition+magyarítás):

- Az egyik bug, hogy a kovácsnál (más tárgyaknál is) pl. a daedra fegyverekhez a "Hiányzó név" jelenik meg. Inventory-ban az elkészített fegyver, páncél nem jelenik meg, de a súlya ott van.

- A másik bug, a lockpick hiánya. Konkrétan nincs a játékban. Eltűnt magától az inventory-ban és egyik NPC-től sem lehet vásárolni, mivel nincs nekik. A problémám teljesen ugyanaz, mint ami az SG fórumán többen írnak:

https://sg.hu/forum/uzenet/1292131626/29983
https://sg.hu/forum/uzenet/1292131626/30000
https://sg.hu/forum/uzenet/1292131626/29990

Ha kiszedem a magyarítást, akkor angolban minden okés lesz.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Kull »

Hunreal írta:Sziasztok!

Két hatalmas bug/hiba van a Skyrim Special Edition magyarításban (semmi extra nincs hozzá telepítve, csak a steames szűz special edition+magyarítás):

- Az egyik bug, hogy a kovácsnál (más tárgyaknál is) pl. a daedra fegyverekhez a "Hiányzó név" jelenik meg. Inventory-ban az elkészített fegyver, páncél nem jelenik meg, de a súlya ott van.

- A másik bug, a lockpick hiánya. Konkrétan nincs a játékban. Eltűnt magától az inventory-ban és egyik NPC-től sem lehet vásárolni, mivel nincs nekik. A problémám teljesen ugyanaz, mint ami az SG fórumán többen írnak:

https://sg.hu/forum/uzenet/1292131626/29983
https://sg.hu/forum/uzenet/1292131626/30000
https://sg.hu/forum/uzenet/1292131626/29990

Ha kiszedem a magyarítást, akkor angolban minden okés lesz.
Durva, eddig senki sem szólt, hogy nincs "lockpick", azaz a zárnyitásra tolvajkulcsra gondolsz vagy mire. Ez Vik szakterülete de csak kérdezem, pontosan hogyan telepítetted a magyarítást?
Mer ugye ha jól tudom a telepítő ha nem kapcsolod ki alapértelmezetten feltesz egy régi SkyUI-t például, ami simán hazavágja a SSE változatban az ilyen UI cuccokat. Vagy már más a telepítő? :roll:

U.I.: Amúgy durva, hogy ez a spesöledisön mennyire speciális. :lol: Nem valami barátságos jószág az biztos. Vik, itt meló lesz asszem! :D
Hunreal
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. okt. 23., hétf. 16:55

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Hunreal »

Kull írta:
Hunreal írta:Sziasztok!

Két hatalmas bug/hiba van a Skyrim Special Edition magyarításban (semmi extra nincs hozzá telepítve, csak a steames szűz special edition+magyarítás):

- Az egyik bug, hogy a kovácsnál (más tárgyaknál is) pl. a daedra fegyverekhez a "Hiányzó név" jelenik meg. Inventory-ban az elkészített fegyver, páncél nem jelenik meg, de a súlya ott van.

- A másik bug, a lockpick hiánya. Konkrétan nincs a játékban. Eltűnt magától az inventory-ban és egyik NPC-től sem lehet vásárolni, mivel nincs nekik. A problémám teljesen ugyanaz, mint ami az SG fórumán többen írnak:

https://sg.hu/forum/uzenet/1292131626/29983
https://sg.hu/forum/uzenet/1292131626/30000
https://sg.hu/forum/uzenet/1292131626/29990

Ha kiszedem a magyarítást, akkor angolban minden okés lesz.
Durva, eddig senki sem szólt, hogy nincs "lockpick", azaz a zárnyitásra tolvajkulcsra gondolsz vagy mire. Ez Vik szakterülete de csak kérdezem, pontosan hogyan telepítetted a magyarítást?
Mer ugye ha jól tudom a telepítő ha nem kapcsolod ki alapértelmezetten feltesz egy régi SkyUI-t például, ami simán hazavágja a SSE változatban az ilyen UI cuccokat. Vagy már más a telepítő? :roll:

U.I.: Amúgy durva, hogy ez a spesöledisön mennyire speciális. :lol: Nem valami barátságos jószág az biztos. Vik, itt meló lesz asszem! :D
Igen, jóra gondolsz. Tolvajkulcs. A magyarítás telepítése az oldalon található (https://www.morrohun.hu/global/letoltes ... 589&type=3) *.exe-vel történt. Semmit sem módosítottam (mindösszesen a telepítő útvonalát állítottam be), tehát az alapértelmezett beállításokat használtam. Mellesleg a Vik-féle magyarítást (https://www.nexusmods.com/skyrimspecial ... mods/3160/?) is próbáltam, amiben csak a string található, de a végeredmény ugyanez volt. Nuku tolvajkulcs és bizonyos tárgyaknál "Hiányzó név" jelenik meg. A problémát súlyosbítja, hogy az inventory-ban is eltűnik az összes tolvajkulcsod, amid volt és a "hiányzós nevű" tárgyakat sem tudod használni, mivel bár fizikailag nálad van, de a listában nem szerepel, láthatatlanná válik.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Kull »

Hunreal írta: Igen, jóra gondolsz. Tolvajkulcs. A magyarítás telepítése az oldalon található (https://www.morrohun.hu/global/letoltes ... 589&type=3) *.exe-vel történt. Semmit sem módosítottam (mindösszesen a telepítő útvonalát állítottam be), tehát az alapértelmezett beállításokat használtam. Mellesleg a Vik-féle magyarítást (https://www.nexusmods.com/skyrimspecial ... mods/3160/?) is próbáltam, amiben csak a string található, de a végeredmény ugyanez volt. Nuku tolvajkulcs és bizonyos tárgyaknál "Hiányzó név" jelenik meg. A problémát súlyosbítja, hogy az inventory-ban is eltűnik az összes tolvajkulcsod, amid volt és a "hiányzós nevű" tárgyakat sem tudod használni, mivel bár fizikailag nálad van, de a listában nem szerepel, láthatatlanná válik.
Na de mondom ha jól emlékszem az alapértelmezett beállítás az telepíti a ganajt is! Ki kell venni a pipákat és úgy telepíteni, hogy a magyarítás legyen csak bepipálva!
Aztán lehet ez már másik telepítő és nem így van. Nézd meg itt telepítés, hogy így telepítetted vagy nem!
Hunreal
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. okt. 23., hétf. 16:55

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Hunreal »

Kull írta:
Hunreal írta: Igen, jóra gondolsz. Tolvajkulcs. A magyarítás telepítése az oldalon található (https://www.morrohun.hu/global/letoltes ... 589&type=3) *.exe-vel történt. Semmit sem módosítottam (mindösszesen a telepítő útvonalát állítottam be), tehát az alapértelmezett beállításokat használtam. Mellesleg a Vik-féle magyarítást (https://www.nexusmods.com/skyrimspecial ... mods/3160/?) is próbáltam, amiben csak a string található, de a végeredmény ugyanez volt. Nuku tolvajkulcs és bizonyos tárgyaknál "Hiányzó név" jelenik meg. A problémát súlyosbítja, hogy az inventory-ban is eltűnik az összes tolvajkulcsod, amid volt és a "hiányzós nevű" tárgyakat sem tudod használni, mivel bár fizikailag nálad van, de a listában nem szerepel, láthatatlanná válik.
Na de mondom ha jól emlékszem az alapértelmezett beállítás az telepíti a ganajt is! Ki kell venni a pipákat és úgy telepíteni, hogy a magyarítás legyen csak bepipálva!
Aztán lehet ez már másik telepítő és nem így van. Nézd meg itt telepítés, hogy így telepítetted vagy nem!
A telepítő már szerintem új, mivel az installer leírásában az van benne, hogy a Special Edition nem kompatibilis a SkyUI-val, ezért az installer automatikusan kiszedi azt és csak az alap megy rá. Megnéztem és így is van, de amúgy fentebb írtam, hogy nexusos "nyers" magyarítást is próbáltam (abban aztán tényleg nincs semmi UI) és ugyanaz a végeredmény.
sky2.jpg
sky.jpg
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Kull »

Hunreal írta:A telepítő már szerintem új, mivel az installer leírásában az van benne, hogy a Special Edition nem kompatibilis a SkyUI-val, ezért az installer automatikusan kiszedi azt és csak az alap megy rá. Megnéztem és így is van, de amúgy fentebb írtam, hogy nexusos "nyers" magyarítást is próbáltam (abban aztán tényleg nincs semmi UI) és ugyanaz a végeredmény.
Na így már teljesen világos, hogy baj van. Nem láttam még ezt az új telepítőt, mert az Oldrimmel tolom és régóta nem telepítettem újra a honosítást.

Vikék pikk-pakk megoldják. ;)

Egyébként ezek szerint, ez aztán tényleg true special edition. :lol:
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Szilas »

Nekem is fenn állnak a fenti hibák, a kovácsnál néhány páncél neve hiányzik, illetve bizonyos piákat, borokat, söröket nem enged felvenni a polcokról, ilyesmik.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kull írta: U.I.: Amúgy durva, hogy ez a spesöledisön mennyire speciális. :lol: Nem valami barátságos jószág az biztos. Vik, itt meló lesz asszem! :D
Örülök, ha a szövegek frissítését megoldom, a telepítő nem hozzám tartozik...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

Hunreal írta: A telepítő már szerintem új, mivel az installer leírásában az van benne, hogy a Special Edition nem kompatibilis a SkyUI-val, ezért az installer automatikusan kiszedi azt és csak az alap megy rá. Megnéztem és így is van, de amúgy fentebb írtam, hogy nexusos "nyers" magyarítást is próbáltam (abban aztán tényleg nincs semmi UI) és ugyanaz a végeredmény.

sky2.jpg
sky.jpg
Nem új a telepítő, hanem ugyanaz, mint ami a Skyrim Special Edition magyarítás kiadásakor volt. Csak azóta a Bethesda némileg belenyúlt a szövegekbe, és ezek szerint nem kompatibilis vele a régi magyarítás.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Kull »

Vik írta:Örülök, ha a szövegek frissítését megoldom, a telepítő nem hozzám tartozik...
Úgy értetettem, hogy itt általában te képviseled a csapatot. Nem úgy, hogy egyedül neked kell majd megoldani.

Meg a Nexuson lévő változata a honosításnak nem is telepítős... És ha az már jó lesz, akkor azzal felül lehet írni a telepítős változatot és már is kész. Az Oldrim esetében is így jártam el, mert a modok fordítása is Fehércsermely stb. szöveges változat szerint készültek.
Hunreal
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. okt. 23., hétf. 16:55

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Hunreal »

Kull írta:
Vik írta:Örülök, ha a szövegek frissítését megoldom, a telepítő nem hozzám tartozik...
Úgy értetettem, hogy itt általában te képviseled a csapatot. Nem úgy, hogy egyedül neked kell majd megoldani.

Meg a Nexuson lévő változata a honosításnak nem is telepítős... És ha az már jó lesz, akkor azzal felül lehet írni a telepítős változatot és már is kész. Az Oldrim esetében is így jártam el, mert a modok fordítása is Fehércsermely stb. szöveges változat szerint készültek.
Találtam egy viszonylag friss külföldi topikot, melyben azt taglalják a userek, hogy náluk is eltűnt a tolvajkulcs. Kiderült, hogy ők német, cseh fordítást használnak. Aztán elvileg nekik megoldódott úgy, hogy a nexuson találtak string fájlokat (külön van nyelvenként), amiket csak egyszerűen ki kellett cserélni a régivel. A magyar is ott van az oldal alján, de az se segít, mert az még a kiadáskori 1.0-ás fájlokat tartalmazza.
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Szilas »

o/
Sikerült közben rájönni valakinek, mi lehet a hiba? Valami mód a javításra?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Skyrim Special Edition magyarítás

Hozzászólás Szerző: Vik »

Szilas írta:o/
Sikerült közben rájönni valakinek, mi lehet a hiba? Valami mód a javításra?
A hiba az volt, hogy a Bethesda belenyúlt a szövegekbe, és a korábbi magyarítás már nem kompatibilis az új verzióval. Az előbb feltöltöttem egy frissített magyarítást, lehet kísérletezni, hátha megjavult.
www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/3160
Válasz küldése