BodySlide und egyéb kérdések

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
Pando
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. ápr. 25., kedd 17:44

BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: Pando »

Sziasztok ömberek!
Elnézést, ha rossz helyre nyitottam a témát, ez esetben akkor helyezhető moderátor által.
Nem rég kezdtem el a játékot, már rég ki akartam próbálni, mivel sok jót hallottam róla. Nem nagyon volt tapasztalatom ilyen játékok terén, csak a Prince of Persia vagy az AC-k, de nem nagyon sorolhatóak ebbe a kategóriába. Többynire Armázok és DayZ-zek. Természetesen láttam hogy a karakterkreálások terén hiányosságok vannak, így hát neki is álltam modolgatni. A CBBE tetszett meg, fel is tettem Mod Managerrel. Tökéletesen működött, de vannak egyéb ruhadarabok amik nem nagyon illeszkednek a karakterre, így gondoltam BodySlide-al átmozgatom őket. Az első gond ott kezdődik, hogy amint a BS elindul a legelső ablaknál a legördülő menüknél nálam nincs ott az a rengeteg "lehetőség" Nem tudom hogy nevezzem, elnézést új vagyok még ebben. Pedig láttam hogy részletesen lehet csúszkákkal állítani a test bizonyos részeit. De ehelyett csak az Outfit Studioban tudok saját kézileg módosítani rajta. Ezzel még nem is lenne gond. De hiába konvertálom ki a módosított fájlokat NIF-ben azt hiszem, majd feltelepítem, aztán mintha hozzá sem nyúltam volna. Illetve próbáltam a Mod Organizier-t, de ott meg nem találja az TESV.exe fájlt, mert helyette SkyrimSE.exe volt, de átírtam, majd ezután arra hivatkozott hogy fel kéne patcheljem a játékot, hát oké... Majd ha ráérek meglesz... Viszont felmerültek egyéb kérdések. Valamiféle HDT HighHeel-s systemet feltelepítettem viszont mellé amint feltelepítek akármilyen HH modot, onnantól kezdve a játék el sem akar indulni. Nem szereti a magassarkúakat. :'D Illetve van ez az SKSE. A játék telepített mappáját adtam meg, mégis azt írja ki hogy nem találja az exe.-t. Illetve még a SkyUI. Interface mod, biztos hasznos, leglábbis azt olvastam róla. Mindig jó, ha könnyebb kezelni az interface-t. De szintén nem indul el tőle a játék. Illetve akartam pár animációt is feltelepíteni, de a FNIS, az animáció betallózásakor, szintén arra hivatkozott, hogy nem a megfelelő helyre van telepítve vagy valami hasonló (Pedig de.) És ezután a játékban minden ember az alap "T" pozícióban állt, és csúszkált. Segítenétek kérlek? Neharagudjatok ha hosszúra sikeredett, illetve ha alapvető dolgokat nem tudok. Néha elég értetlen vagyok. A YT videók se Angol se Német se Magyar nyelven nem nyújtottak segítséget, mivel mindenkinél minden működött faszán. Még tört verzióval is. :lol: TeamSpeak-es megoldás könnyebb lenne, szóból jobban értek. Nekem csak ez a pár kérésem lenne! Kösz hogy elolvastad!
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: Kull »

Szia!

Röviden azt tudom mondani, hogy olvass utána és nézz videókat a témában! Amit írtál abból látszik, hogy még az alapok helyes telepítésével és működtetésével sem vagy tisztában. A stúdió használata pedig már nehezebb téma.
Ezeket a dolgokat mind kézzel magadnak kell megcsinálni, variálni ahogy tetszik. Ezért csak is akkor leszel teljes mértékben tisztában a dolgokkal ha te magad jössz rá és tapasztalod meg azokat!
Amúgy sem könnyű a moddingolás ezért csak annak javasolnám, aki rengeteg időt bele tud és bele is akar tenni.

Sok sikert a továbbiakban!
Pando
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. ápr. 25., kedd 17:44

Re: BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: Pando »

Köszönöm a válaszod! Az időm néha korlátolt, viszont tudok rá keríteni. Azzal a "saját magam kitapasztalós" dologgal egyet is értek, csak nehéz úgy, ha el sem indulnak a programok. SKSE... SkyUI. Érted. :/
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: Kull »

Lényegében a tőlük tanultak után tudtam végleg biztosra menni. Mindent bemutatnak ami létezik, csak utánozni kell amit látsz és közben pedig meg is fogod érteni a működési elveket!

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
left77
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. ápr. 5., kedd 8:57

Re: BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: left77 »

Illetve próbáltam a Mod Organizier-t, de ott meg nem találja az TESV.exe fájlt, mert helyette SkyrimSE.exe volt, de átírtam, majd ezután arra hivatkozott hogy fel kéne patcheljem a játékot, hát oké...
Szia :)
Szerintem alapvető hibát követsz el.... a 64bites special sedition verzióhoz akarsz a régi 32bites skyrim-hez való modokat használni.
Pando
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. ápr. 25., kedd 17:44

Re: BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: Pando »

Helló! Hát nem tudom. Sehol sem láttam feltűntetve két lehetőséget hogy 32 vagy 64 bit-es verzió. Illetve azt se hogy a régi Skyrimhez van. Többnyire a Nexusmodról szedem őket. Bár most hogy írod valóban, mivel az alap játéknak TESV a neve. Akkor majd SE-hez utánnanézek. A videókat meg köszönöm Kull-nak. Megnézem őket azonnal. :D
left77
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. ápr. 5., kedd 8:57

Re: BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: left77 »

Pando írta:Többnyire a Nexusmodról szedem őket. Bár most hogy írod valóban, mivel az alap játéknak TESV a neve. Akkor majd SE-hez utánnanézek.
Tudtommal SE-hez még csak béta SKSE van. Az SKyrimScriptExtender az alapja egy csomó modnak. Köztük a skyui-nak is. És ez a régi skyrimhez jó. Az újhoz (SE) nem.
Nexus SE oldala. Innen válogass!
Pando
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. ápr. 25., kedd 17:44

Re: BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: Pando »

Igen, időközben rájöttem köszi! De a Mod Organizier meg "no game identified [Elérési útvonal] "-et ír mikor be akarom tallózni a mappáját az elindításkor. A Mod Managgerrel meg nem is működnek a modok. Lásd BodySlide, HDT HH System, SkyUI stb. És nem hiszem hogy ezek a régi Skyrimhez valóak. Igen, most kezdtem még csak ebbe a dologba, de van tapasztalatom a modok baszkurálásával. Meg is tanulnám én magamtól használni ezeket, mert valamilyen szinten tudtam, a MM-el. De ha el se indul a MO akkor nem sokra megyek a modokkal. Pedig másra nem tippelek. Az Animációkat is pontosan úgy telepítettem fel ahogy a videókban láttam és mégis egyedül nálam nem működik. Mert szintén a retkes telepítési mappára hivatkozik. Akkor vagy csak nekem van ilyen szerencsém, vagy tényleg a Nexus MM. az oka. Ha az utóbbi, akkor foggalmam sincs miért nem találja meg az exe fájlt. Esetleg nem fér össze a két mod telepítő? Illetve ha már a SE kiadásnál tartunk, akkor érdemesebb az alapot használni? Nem sok modot láttam SE-re, de rengeteg TESV mod működik rajta.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: Kull »

Amiket te pont használni akarsz, azok mind igénylik az skse-t. Nem működnek csak is az oldrimen.

Most is csak azt mondom tedd fel a modpakkot, mert ENB nélkül használva nem kell hozzá super masina és ezek a modok mind benne vannak.

Továbbá a mellékelt videókban tartok némi alap Stúdió használat tanfolyamot is. Ha másra nem is arra jó, hogy tanulj belőle! Láthatod milyen modokat használok és azt is, hogy mik a prioritások. Láthatod a plafont, láthatod minek mi az ára és miért okoz hibát bizonyos esetekben, láthatod mi van és mi nincs. Nekem több évembe tellett, hogy megértsem a dolgokat, ezért mondtam azt, hogy magadtól kell rájönnöd a működési elvekre. Készítettem már régebben is stúdió segédletet, aminek 100.000-es nézettsége van és sokan meg is köszönték. Mások pedig azt mondták: -Haver, ez egy nagyon komplikált balfaxság!!
Ma már a modpakkba magam készítem a vanilla vagy bpp akármi páncélok, special body hdt változatát.
A kérdéseid olyan szerteágazó útra vinnének, mint egy 100 éves diófa gyökere. Akkor tudnék segíteni ha az elmúlt években együtt haladtunk volna a moddingolásban és már fél mondatokból is lazán megértenénk egymást.

A Skyrim SE tipikusan az a dolog, amikor eladjuk kétszer ua.-t. Igazából konzolosoknak készült, mert már olyan gépeken is játszható hol azelőtt nem. Egy PC-s embernek a feljavított motor és az új effektek mit sem érnek, mert már rég megoldottuk modokkal a jólétet.
Különben sem valami barátságos a Bethesda, a magyarítással kapcsolatos ügyben a MorroHun képviselőjét válaszra sem méltatta. A konzolokra való átültetését sem segítik túlságosan.
Hanyag és tetü banda a Beth ha engem kérdezel és nem érdemes foglalkozni a rogyásig bugos Special Edition-nal. ;)

Korrekció: Persze bizonyos dolgok miatt egyes modok jobban teljesítenek a SE verzión. Például jobban bírja kezelni a motor ha egyszerre több ellenfél van támadásban, láthatóan jobban. Nagyon is jó lett volna ez még 2012-ben. Akkor most elérhetőek lennének olyan régi de nélkülözhetetlen modok, melyeket már soha nem fognak áttenni a SE-re.
Pando
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. ápr. 25., kedd 17:44

Re: BodySlide und egyéb kérdések

Hozzászólás Szerző: Pando »

Értem. Igazából most kaptam válaszokat a kérdésemre. Kösz megint! Viszont mint mondtam nem igazán akartam ilyen anime meg hentai karakteres dolgokkal televágni a játékot, csak kicsit bővíteni. Nem vágtam hogy miért nem indul a Mod Organizier ¯\_(ツ)_/¯ És hogy miért nem működik a BodySlide. Azt hittem, hogy a SE kiadás ilyen Remastered szerű. Ahol kicsit csiszoltak a textúrákon, és tettek bele egy - két új elemet. (Például ilyen gazokat a ház oldalához és hasonlók) Nem nagyon olvastam sehol hogy figyelni kéne a modolásra a két verziónál, csak max az ENB-knél. Aminek ugye szintén nem láttam értelmét mert azt gondoltam, hogy felteszem az SE-t és akkor nem kell szarakodnom a Oldrim-es ENB-kel mivel még egyenlőre a procim az, amit nem sikerült lecsernélnem nem valami jó már. Értsd: 12 éves Q6600 Illetve vele együtt az alaplapot, ugye ami az egyik legfőbb szempont, hiába van erősebb VGA-m ha ilyen optimalizálatlanok a játékok. :D Az SE is néha 30 FPS-el fut, gondolom ha az alapot ENB-zném szét akkor mégrosszabbaul menne. Szerintem... Visszatérve... Gondolkodtam azon hogy a Nexuson okkal van két kategóriára bontva a mod szekció a Skyrim-nél de fene se gondolta volt hogy ilyen HDT Scriptek meg HH elemek nem mennek el rajta. Láttam a videókat, eszem ágában sem volt kétségbe vonni modolási tudásodat. Félreértés ne essék nem bántok én senkit. A modpakk ahogy olvastam 10XY GB. :D Az én netemnek elég nagy, de hát ez legyen a legnagyobb gond. Majd max azt használom belőle ami tetszik. :D Csak nem tudom hogy csinálom meg azt hogy nézzen is ki úgy az SE de azért ne legyen diavetítés. De ez már az én gondom. Nos akkor Alles Gute! Kösz mégegyszer mindenkinek! ☢
Válasz küldése