TELJESÍTMÉNY, MINŐSÉG? ENB, SWEETFX...?

Ebben a fórumban a Skyrimhoz készült pluginokról, modokról olvashatsz
rogue29
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. dec. 15., csüt. 2:17

TELJESÍTMÉNY, MINŐSÉG? ENB, SWEETFX...?

Hozzászólás Szerző: rogue29 »

Üdvözlök mindenkit aki idekattintott!

Régóta foglalkozok már a videójátékok grafikájának elemzésével, vanilla/mod struktúrájával. Leginkább az optimalizálás az erősségem, gyenge vas alatt elérni a kívánt teljesítményt, a lehető legmaximálisabb látvánnyal megspékelve, ugyanis nekem sem, és még sok másnak sem lehetett mindig a legkorhűbb gépe az adott játékokkal szemben...Van az úgy. DE! Így mostmár, a leharcolt évek után elmondhatom, hogy van némi jártasságom etéren, és segítséget is tudok adni Nektek, megspórolván az időtöket, és a felesleges bosszankodást... ENB, SweetFx, ReShade, Reloaded, a kombók és a többi... Akinek bármilyen kérdése van ezügyben, forduljon hozzám bizalommal, akár itt, akár privátban!


Ui. Sokat dolgozok, így nem mindig tudok egyből válaszolni, de amint géphez jutok, és nem az Eüs adatbázisban kell turkálni SOSben, akkor válaszolni fogok okvetlen! :P
Arkangyal

Re: TELJESÍTMÉNY, MINŐSÉG? ENB, SWEETFX...?

Hozzászólás Szerző: Arkangyal »

Szia elég sok ENB próbáltam már és nem igazán tudtam elérni a kelő hatást mit tudnál ajánlani milyen Modokkal egy i5 proci-gtx1060 kari alá. Jelenleg ezt használom ENB de elég nehézkes a betöltése de a hatás megéri gyönyörű a játék tőle de van hogy random kidob a játék vagy egy pillanatra beakad :(.
rogue29
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. dec. 15., csüt. 2:17

Re: TELJESÍTMÉNY, MINŐSÉG? ENB, SWEETFX...?

Hozzászólás Szerző: rogue29 »

Arkangyal írta:Szia elég sok ENB próbáltam már és nem igazán tudtam elérni a kelő hatást mit tudnál ajánlani milyen Modokkal egy i5 proci-gtx1060 kari alá. Jelenleg ezt használom ENB de elég nehézkes a betöltése de a hatás megéri gyönyörű a játék tőle de van hogy random kidob a játék vagy egy pillanatra beakad :(.
Üdv! A géped több, mint jó!:) Grat hozzá. Nos, a Vividiannal már volt dolgom még a KullModPack 1ben, így teljes mértékben egyetértek veled. A látvány gyönyörű, a Crysis 3at is megeszi és keresztbe kiszarja, annyira. Ha lehet mondani, a legjobb. Ezzel a VGA-val és CPU-val működnie kell! Ha random kidob a játék, az más modok inkompatibilitása miatt van. Ha beakad egy pillanatra, úgy szint. Minél több mod, annál több VRAM/RAM igény és tovább. Erre konkrét válasz nincs.
Shift+Enter kombinációval játék közben, előhozhatod az enbseries.ini grafikus menüjét...A leggyorsabban így tudod egyből megnézni, hogy az effektek ki/be kapcsolása mennyire segít a "folyékonyságon". Javaslom, hogy a Depth of Field, de leginkább az Ambient Occlusion-nal kezdj! Ezek eszik a legjobban a VGA-t. Pipa ki/be. :)

Ha nem oldja meg a problémát, annyit tehetsz még, hogy a felbontást lejjebb veszed... Ha tovább sem működik kellőképp, akkor az oldal amit linkeltél, a Description rész alatt olvasgathatsz róla többet, hátha valami konkrét eltérésre akadsz, amit be kell h állíts/átírj. Enblocal.ini, Prefs ini és a többi....Ott is irosgatni kell különleges esetekben. De itt több mint valószínű, hogy a felbontás megoldást jelenthet számodra. Ha folyamatosan nincs fps laggod, akkor nem, szóval ha csak időnkénti akadásról van szó, akkor a rengeteg mod miatt van, mert a Vividian a leggépigényesebb, amivel valaha találkoztam...

Ha egy jó tanácsot megfogadsz tőlem, én igazából mindenkinek, a világelső ENB-t javasolnám, a RealVision-t, amit a nexusról úgyszint le tudsz tölteni. Egy remek csapat alkotta remekmű, teljesítménybaráttól a minőségkedvelőig, minden benne van. És gyakorlatilag a látvány mindenhol ugyanaz, csak, és CSAKIS az effektek kerülnek off/on-ra. A leghíresebb modderek, köztük MxR is ezt használja. Nem a semmiért. Én is ezt használom, 60 fpsel, gyönyörű látvánnyal, a KMP2 Könnyed verzión. Próbáld ki, nem bánod meg! ;)
Arkangyal

Re: TELJESÍTMÉNY, MINŐSÉG? ENB, SWEETFX...?

Hozzászólás Szerző: Arkangyal »

Köszi a választ és mindent alaposan megnéztem de tuti hogy a enb miatt dobál ki ha nem én állítom be hanem automatán telepit elég sokáig játszom vele míg kidob. RealVision az a bajom hogy rengeteg kiegészítőt be kell rakni hogy jól nézzen ki önmagában nem nagy durranás. Enblocal.ini-ben a memória értékhez 512 írtam emeljem még?
rogue29
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. dec. 15., csüt. 2:17

Re: TELJESÍTMÉNY, MINŐSÉG? ENB, SWEETFX...?

Hozzászólás Szerző: rogue29 »

Arkangyal írta:Köszi a választ és mindent alaposan megnéztem de tuti hogy a enb miatt dobál ki ha nem én állítom be hanem automatán telepit elég sokáig játszom vele míg kidob. RealVision az a bajom hogy rengeteg kiegészítőt be kell rakni hogy jól nézzen ki önmagában nem nagy durranás. Enblocal.ini-ben a memória értékhez 512 írtam emeljem még?
Természetesen, ha a videókártya memóriád eléri a 2-3 GB-ot.

Teljesítmény növekedést érhetsz el, ha az Enblocal.ini igényeinek megfelelően kalkulálsz:
ReservedMemorySizeMb=XXX <--- 64 bites rendszer esetében, növelheted a kihasználást ( 256, 384, 512, ..., 1024 ) amíg neked kezdvező, a memória függvényében. (512...)
VideoMemorySizeMb=XXXX <--- RAM + VRAM - 2048. Ez a pontos számítás. (1Gb=1024) Ha a ramod nagyobb vagy egyenlő 8Gb-nál (8192Mb) AKKOR is 8192-vel kell számítani.
Tehát, ha van egy 4 gigás kártyád tegyük fel (4096), meg egy 16 gigás ramod (akkor is 8192-vel kell számítani), akkor ezt összeadod, aztán kivonsz belőle 2048-at, így lesz 10240. Ezt kell a pirossal kiemelt rész után írnod. Így megfelelő lesz a memóriakiosztás, és a géped maximális kihasználtságban részesül.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: TELJESÍTMÉNY, MINŐSÉG? ENB, SWEETFX...?

Hozzászólás Szerző: Kull »

Arkangyal írta: random kidob a játék vagy egy pillanatra beakad :(.
Windows 10 van fenn?
Ha igen akkor azért van a baj.
Megoldás:

1. Legyen normálisan telepítve a DX9 szcsomag.
2. Át kell nevezni egy vagy két fájlt, amit az ENB tartalmaz és voálá.

Ehhez látnom kellene, hogy milyen fájlokat tartalmaz-kell bemásolnod a főkönyvtárba azzal együtt, amit az enbseries mappa is tartalmaz.

Ezért is ajánlottam szándékosan olyan ENB-et a modpakkhoz, amiben nincs sweetfx. Tudtam, hogy lesznek win 10-es játékosok is.
Arkangyal

Re: TELJESÍTMÉNY, MINŐSÉG? ENB, SWEETFX...?

Hozzászólás Szerző: Arkangyal »

Sziasztok rászántam egy teljes hónapot az ENB tesztelésére és nem eredmény nélkül. Először is igen win10-et használok mint legtöbben már az ENB futtatására. Amin megütközik az ember sokszor az, hogy fél információval dolgozik az ember és más móderek tesztelése alapján készül el kompatibilitási csoport mit mivel használhatunk mit értek fél információn?. Túlnyomó részt win7-re tervezik a moderek az ENB aminek kull igazán örül nemde :) na de térjünk vissza. Nagyon kevés helyen van feltüntetve az a tény, hogy win10 alatt a memória kiosztása nem lehet több mint 4096!!! ha fene fenét eszik is hiába van 6-8 Gb vram. A másik az ENB nagyon érzékenyek a fény és időjárás módokra van olyan ENB ami egyiket sem támogatja mert a sajátját használja és ha rápakoljuk akkor bum jön az fps dropok meg a kidobálás legjobb esetben csak fél hatást kapunk a játékban. Van oldal ahol az ENB alá ajánlott a Crash Fixes és a SKSE Plugin Preloader használata ez nálam is megoldotta a problémák nagy részét. Számos nagy ENB próbáltam terhelni több grafikus módokkal és elég érdekes eredmények születnek amire azt írják teljesítmény barát nem éppen igaz. Azt elfelejtik közölni, hogy milyen gépen is tesztelik ?? a hazai viszonylatok messze elmaradnak külföldi módereinkhez képest :( .RealVision ENB, SOUL ENB, Vividian ENB - Weather... és még sorolhatnám személyes kedvencem Vividian ENB a legstabilabb és legszebb amit eddig teszteltem félre ne értsétek a többi is szép de kinek mi. Mindegyik más fényhatással dolgozik és a szűrőkel variál, és máris kész a csoda:). Sokszor megtévesztő videók születnek a bemutatott táj gyönyörű már filmszerű de nem játékra tervezve!!! bemutatás céljából készül és a 10-15fps elégé gyengécske játékra. Ami nagyon megterheli a grafikus motort az nem más mint a fű módok 15-20 fps minusz ami nem kevés és zavaró ha egy pillanatra is megakad a játék. Akinek bírja a gépe azért érdemes kipróbálni mert igen érdekes jelenetek kerekednek belőle pl. mikor tokáig ér a fű raptorként támadnak a vadállatok a magas fűben semmit nem látni csak a lábadat rágcsálják egy óvatlan pillanatban :P. Aki eddig látta nem hit a szemének ilyen is lehet a játék? igen lehet, és nem volt hajlandó tovább játszani a régi de nem csúnya grafikával. Sokáig tévhitben éltem és úgy gondoltam csak feldobom az ENB és máris azt kapom amit láttam az adott oldalon azt meg a fityfenét. Számos módot fel kell rakni mellé ami nem egyszerű mit mivel mikor íratsz felül már ha engedi. Példának vannak módok amik tárgyak textúráját tartalmazza és pluszba van benne fényhatások azokkal nem szabad felülírni a meglévőt ha kéri használja csak az enb a sajátját és így tovább. Ezek ismeretében stabil játékot lehet összerakni sok idő volt míg eljutottam idáig. Le a kalappal a móderek előtt mi időt beleölnek mások szórakoztatására. Gyerek cipőben járok ebben a témában és sokat tanulhatunk egymástól de megéri vesződni vele ha van rá egy kis idő és sok türelem 70 mód javításokkal a jelenlegi pak amivel üzemelek, és 15 szintig ha egyszer kivágott az asztalra mert közben babráltam még vele :). Ez a hosszú beszámoló csakis azért készült hogy más is merjen belefogni garantálom nem marad el a hatás képeket is fogok készíteni ha valakit érdekel. Most már befejezem mielőtt megköveztek sok kérdés lesz még ami várat még magára vén szamár létemre rabja lettem a játéknak vagy a módolásnak :)?? . Első kérdés használ valaki sweetfx a win 10 alatt?mert elméletileg működik.
Imi1
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013. okt. 30., szer. 15:27

Re: TELJESÍTMÉNY, MINŐSÉG? ENB, SWEETFX...?

Hozzászólás Szerző: Imi1 »

Hát bizony én is tudnék mesélni a játék csinosításáról elég rendesen.Csak két hónapomba telt mire újra raktam és felmodingoltam a játékot.Mert különböző csomagok keverékét használom.Van ahol a talaj textúra szép,de abban a pakkban mondjuk egy fal textúra már csúnya.Ekkor azt hittem kész van.De csak egyre mélyebbre ástam magam,és ma már ott tartok hogy szinte egyenként textúrázom fel a különböző nem tetsző mesh modelleket. Pl.az összes fenyőfa egyedi fa kérget kapott.De beszélhetnék a különböző bútorokról,vagy kőfal textúrákról.Sőt volt olyan textúra amit én magam csináltam,illetve alakítottam át meglévőt photoshoppal. A kis vadász sátrakat teljesen átszabtam.Fogtam egy prém textúra csomagot és a prémeket rápakoltam a kiterített vadász sátor textúrára.Most már ott járok hogy meglévő modelleket helyezek el a játékban.Pl,keresztre feszített csontvázakat helyezek el az út mentén,meg a város kapuknál.Sose leszek kész :D Mindig találok valamit.Most azzal vagyok hogy adott egy kőfal textúra amin borostyán lóg,és minden kőfal erre hivatkozik.De egy belső térben elég hülyén néz ki,mondjuk egy bolt válasz falánál.Így meg kell keresni azt a mesht,és átírni egy egyedi textúrára.De most vettem észre hogy az egyik fű mód amit használok sem stimmel.Az egyik halász tanyán belelógnak a csónakba a folyami növények.Most fogom a csónakot és át kell helyeznem egy olyan részre ahol nincs növény.A Real visiont használom,az új változatát,amit már átírtak a COT 5-re.Azért nem tudom csinált vagy nem csinált videók,de ha követed az utasításokat,bizony nekem úgy néz ki a játék mint a videókon.És itt jön a kérdés.Egy picit talán túl élénk is minden.Főleg a nyírfák levelei.Gondolom a környezeti világításon kellene lejeb tekerni.Melyik ini fájlt és abban melyik részt kellene megpiszkálni??Csak hogy egy kicsit haloványabb legyen.Ha olyanok a fények szinte világítanak a levelek.
Válasz küldése