Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Ebben a fórumban a Skyrimhoz készült pluginokról, modokról olvashatsz
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Prttp, Deathskull
Srácok, a Wintermyst - Enchantments of Skyrim - A tél misztikuma - Égkoszorú bűvölései MKM angol maradt és nem tesz ékezetet a bűvölt tárgyakra a patcher, ez nálam 16.000 fegyver és páncélzat, így gyakorlatilag használhatatlan a mod, mint honosítás! Van erre gyógyír, mert a leírásban nincs semmi?!
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Mi lesz a jutalmam ha megtudom csinálni a Wintermyst - Enchantments of Skyrim - A tél misztikuma - Égkoszorú bűvöléseit színmagyarra, ékezetekkel, MKM-el együtt? :)

Csak mert már megcsináltam, ezt kérem, a könyvek nélkül is bőven megteszi http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/35094/? :D Nem ám, csak írjatok majd, hogy kinek(Prttp vagy Deathskull a feltöltő) küldjem a javítást!
Vagy csak nálam nincs sehol sem ékezet és angol a MKM vagy mi, mert a Languages.xml-ben nincs egy deka ékezet sem, így a bűvölt fegyverek és páncélok nevei(16 ezer) félig csupaszok lettek a WintermystPatcher.esp-ben, majd ezért a játékban? Előfordulhat, hogy elnéztem valamit de mit, azt nem tudom.
Avatar
Prttp
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015. jan. 29., csüt. 17:44
Tartózkodási hely: Kard part, Neverwinter

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Prttp »

Ez a beépülő eredetileg a PerMa-ban volt, aztán Deathskull kiemelte a magyarításomból, átnézte, átdolgozta.
De, ha tényleg sikerült megoldanod az ékezet problémát, az elég komoly. Úgy emlékeztem, hogy ha az xml-ben ékezetekkel írtam, akkor vagy szimbólumokat rakott ki a játékban, vagy kivágott a patcher, mert a java nem tudta kezelni bemeneti forrásként az ékezetes karaktereket.

UI.: Deathskull aztán ért a képszerkesztéshez. :D
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Jól emlékszel, Prtpp, ahhoz a SkyProc patchert kellene újraírni, ami nem egyszerű feladat. Átküldtem egy ismerősömnek, a forrással együtt, de ő sem tudott mit kezdeni vele. A készítőnek kellene írni, de nem is Enai-nak, hanem T3ndo-nak. Viszont ha megtaláltad az MKM-et, akkor lefordítom (ESP-ESM translator nem hozza be, pex-ek között meg nem találom). Elvileg kompatibilis a WAFR, CCOR modokkal, csak nem biztos hogy az általuk megváltoztatott tulajdonságokat (sebzés, súly, szint lista) átviszi a bűvölt fegyverekre/páncélokra. A Perkus Maximushoz volt ilyen patch, de ha beteszem azokat, akkor természetesen hiányolja a mesterfájlt.
Avatar
Prttp
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015. jan. 29., csüt. 17:44
Tartózkodási hely: Kard part, Neverwinter

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Prttp »

Ugyanolyan a felépítése, mint az apokalipszisnek, tehát az MKM az esp fájlban van elrejtve. A legkönnyebben úgy lehet szerkeszteni, ha Tes5Edit-ben megnyitod, kiválasztod a Wintermyst-et és ott kikeresed a Quest lenyíló részt. Ott csak egyetlen bejegyzés lesz, na az az MKM.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Akkor itt ügyelni kell a karakterszámra, ha jól emlékszek?
Avatar
Prttp
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015. jan. 29., csüt. 17:44
Tartózkodási hely: Kard part, Neverwinter

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Prttp »

Notepad++ szerkesztésnél igen. Tes5Edit-nél szerintem nem.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Melyik ő/ű betűt kell alkalmaznom, hogy rendesen jelenjenek meg a játékban? õ/û vagy ÷/¤?
Avatar
Prttp
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015. jan. 29., csüt. 17:44
Tartózkodási hely: Kard part, Neverwinter

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Prttp »

Még régebben néztem ezt a módszert, szerintem a szimbólumokat használd.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Köszi, sikerült, megjelenik rendesen a menüben, karakterszámra szerencsére nem kellett figyelni. Fel is töltöttem.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Örülök, hogy ezt itt megbeszéltétek de írtam, hogy megcsináltam már és elküldöm (az MKM-t is).... de mi a f*sznak :oops:

Továbbá -"Jól emlékszel, Prtpp, ahhoz a SkyProc patchert kellene újraírni, ami nem egyszerű feladat. Átküldtem egy ismerősömnek, a forrással együtt, de ő sem tudott mit kezdeni vele. A készítőnek kellene írni, de nem is Enai-nak, hanem T3ndo-nak." -mi a fuck? :roll: Írtam, hogy sikerült megcsinálnom miért kéne írni bárkinek is.. megsértettem az urakat, hogy levegőnek néznek?
Nem világos még, most akkor már jó, megoldódott és ékezetesek a bűvölések? Mindegy nem vágom...
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Én az Aesir armorra értettem, hogy megcsináltad, bocsi. Viszont akkor kíváncsi vagyok, hogy sikerült megoldani.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Ó dehogy, azt "kértem" jutalom gyanánt, az Aesir armort. Egész éjjel szívtam, félig mire rájöttem, félig mire az egészet átírtam, javítottam a hibás és/vagy félrefordításokat a morrohunos magyarításhoz igazítva, illetve néhánynak akadt sokkal hagyományosabb, egyszerű, magyar jelentése (a nem magyar eredetű szavakra gondolok.)

Átküldtem a fájlt ;)

Többszörösen tesztelve, jól működik játék közben, próbálkoztam másképpen is de csak így vált be.

Ja és hogyan, rendkívül bonyolult volt, fogtam és átírtam a kódolást ansira :)
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Nekem csak annyi a hibám vele generálás után, hogy a Ring/necklace/circlet jelenik meg a különböző ékszernevek helyett (zafír/smaragd, stb. köves arany/ezüst diadém/gyűrű/nyaklánc). Még esetleg annyit lehet rajta módosítani, hogy a Suffix-et Prefix-re átírogatni, utána az esp-t kézzel már át lehet írni, hogy a ragozás is jó legyen (tehát a generált fájlban lévő "Északi acélkesztyû Éleslátás" helyett "Éleslátás Északi acélkesztyű" lenne, a dupla szóközt nagyon egyszerű javítani, meg a végére a kesztyű-->kesztyűje cserét is)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Igazából szerintem ez már csak akkor bírna jelentőséggel, ha normális, nem generált nevek lennének, mint például "Parázs számszeríja'. De ilyen nem lesz, szerintem jó ahogy van, 'Ezüst nyílvessző' - 'Acéltőr a Bérgyilkos' - sőt, másképp nekem pont, hogy kevésbé szimpatikus:
'A Bérgyilkos acéltőr', inkább 'Acéltőr(milyen) a Bérgyilkos(kicsoda, micsoda)' úgy mint 'Ezüst nyílvessző'. Nem bonyolítanám, szerintem jó így de én nem vagyok szaki, csak jobb a fülemnek ;)

szerk.: Mivel ez "csak" bűvölés rátétel, az acélkard az marad acélkard és nem lesz belőle Joffrey Baratheon Szívfalója vagy Özvegykönnye :D ezért hagynám a végére a bűvölést. Rendes, normális igazi nevet a generálás miatt ugye nem tudunk adni.

Egyébként maga a mod az fantasztikus, igaz nehezedik a játék a szintezett listákhoz adás miatt de a játékos sokkalta minőségibb, erősebb és izgalmasabb cuccokhoz jut általa. A Zsákmányolás és Elhasználódás patchet is be kellene tennetek a leírásba, nem kell lefordítani de van. Be is tettem a modpackba cakkpakk.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Generálással nem is, de a generált esp-ben át lehet írni egy egyszerű keresés és csere mindre paranccsal (ESP-ESM Fordítóban) (típusonként egyszer: pajzs-->pajzsa, kard--> kardja, stb.). Legalábbis magamnak biztos, hogy át fogom írni (így már biztos, hogy ékezetesek lettek).
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Deathskull írta:Generálással nem is, de a generált esp-ben át lehet írni egy egyszerű keresés és csere mindre paranccsal (ESP-ESM Fordítóban) (típusonként egyszer: pajzs-->pajzsa, kard--> kardja, stb). Legalábbis magamnak biztos, hogy át fogom írni (így már biztos, hogy ékezetesek lettek).
16.000 nevet nem fogok átírni, hogy a ragozás jó legyen :lol: , ahhoz azért bőven fain jelenleg is.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Nem kell 16 ezret, csak annyit, ahány féle páncél és tárgy van (nagyjából 20 féle). Azért írtam, hogy keresés és csere mindre.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Persze én ezt értem de azoknak kik letöltik a honosítást, nekik senki nem fogja átírni. Ezért is gondoltam jobb úgy, ahogyan van.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Fordító bajtársak! A tél misztikumai javítása közben rájöttem, hogy a TES5Edit-el könnyedén át lehet írni magyarra a pluginok MKM címét illetve nevét.

Nyilván visszamenőleg húzós lenne az összes modot átírni és feltölteni de innentől érdemes lenne erre is odafigyelni. Mindössze 30 másodpercbe(se) kerül az egész művelet, a modpackot teljesen átnyomtam és ebből tudom, hogy jó. Az almenük szintén átírhatóak.

Szép magyar, azért nagyon nem mindegy. ;)

szerkesztve:Deathskull, a Wintermyst - Enchantments of Skyrim - A tél misztikuma - Égkoszorú bűvöléseihez még annyit, hogy egy "elegáns" kötőjellel tökéletesíteni lehetne az egészet. Úgy, mint azt a Zsákmányolás és elhasználódás pluginban csináltam de nem baj ha van egy kihagyás a "-" után. Így már elég konkrét lenne, a gyűrű és nyaklánc ügyben nem lehet mit tenni.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Kull engem érdekelne...
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

ignussen írta:Kull engem érdekelne...
deadly.jpg
Itt, ebben az esetben csak egy sor van a Quest lenyíló rész alatt de gyakran több, sőt sok is lehet de azonnal észre lehet venni, hogy melyikben van a keresendő MKM név.

Egyszerű, elindítod a TES5Edit-et, select none, aztán kiválasztod azt az egy esp-t(mehet egyszerre több is), amit módosítani fogsz, indít, végez, kiválasztod és megnyitod a plugint (esp-t), ott kikeresed a Quest lenyíló részt, innen már könnyen megtalálod a megfelelő sort általában MCM vagy SkyUIConfig és hasonlók, majd katt rá és jobb oldalt addig görgeted lefelé, amíg meg nem látod a ModName, String és alatta ott a mod neve. Dupla katt rá(Yes) és átírod simán normál betűkkel, aztán kilépsz. Linkelek egy képet, abból sokkal egyértelműbb lesz.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Ott is át lehet így írni, ahol eddig nem lehetett (pl.: a CCOR-ban), mert nem töltötte be az MKM-jét?
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Igen uram, mindenhol! :)
CCOR.jpg
Avatar
Prttp
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015. jan. 29., csüt. 17:44
Tartózkodási hely: Kard part, Neverwinter

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Prttp »

Kull
Így utólag gratulálok, hogy sikerült megtanulnod egy éjszaka alatt javában programozni. :lol:

Terminusz
A 2 fordításodról el is feledkeztem. Ha megírod hozzájuk a leírást (tartalom, követelmény, letöltés), akkor kirakom az első oldalra.

Raimhol
Hogy állsz a Vilja tesztelésével, mert nekem úgy tűnik sehogy. Így nem leszünk jóban.
► Show Spoiler
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Nem javában programozott, csak más kódolással dolgozott. ANSI táblával és a ÷/¤ jelek használatával a SkyProc patcher nem rondítja el az ékezetes karaktereket.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Prttp írta:Kull
Így utólag gratulálok, hogy sikerült megtanulnod egy éjszaka alatt javában programozni. :lol:
8-) 8-) 8-) :lol:

Képzeld el, annyira nem bírtam feladni ezt a valódi élőhalott plugint, hogy végül megoldottam :D , a helyzet:

-SoT verzióval Tony amit lehetett csak rontott a helyzeten
-a FINAL amit honosítottál az nem A FINAL de erre csak ma, most az előbb jöttem rá illetve győződtem meg róla, hanem felette van egy csomag miben különféle verziók találhatóak: SIC verzió, sima alap verzió -ezek az esp-k, aztán van ilyen, hogy amikor felkelnek akkor erősebbek lesznek és\vagy nem, továbbá rutinok ezek meg azok javítva lettek ottan
-és most jelenleg olyan az egész működése, mintha egy forró nyári napon, matracon sörrel a kezedben ringatóznál egy tavacska lágy hullámain :mrgreen:
-esküszöm annyire sima és kiegyensúlyozott a működése, hogy az nem igaz

Nos, a honosításodat átemeltem ebbe a kupacba és fel fogom tölteni, érdemes lenne kicserélni majd...
Off Topic
Jelentenem kell, hogy elértem a végcélt modpack témában. Csak néhány dolog:
-a load order most rendkívül precíz, aminek előny kell a működéséhez az teljesen ki van szolgálva, ide a LOOT már édeskevés
-azok a bizonyos scriptes modok késés mentesen tudnak működni, ahogy jönnek az üzenetek már változik is az időjárás, a kihülés, a fejek azonnal lerobbanak amikor a harcimágus támad, illetve szakadnak a kezek a lábak, csökken a szomjad stb.
-4-5 db ilyen mfgconsol-os swf-es dll-es scriptes-es plugintól is sikerült megválni, amik összeomlást okozhattak -már azt se tudom anno miért tettem be de az új SkyUI nemigen tolerálta azt észrevettem
-a FPS az egekben van, állítottam az ini-n is, visszatettem az eredeti(legalapabb), a Fagyhalálhoz Chesko által megírt illetve ajánlott Papyrust
-az élethelyzetek, a harcok kiegyensúlyozottak, egyszerűen egy képzett, íjászatra szakosodott OBIS banditának nem lehet fejjel nekirohanni és bizony ha több haramia is támad, akkor fel kell venni a nyúlcipőt, mert szervezetten, okosan próbálkoznak és a víz(folyók, tavak), az ajtók, barlangok( cellák) sem állítják meg őket ha rádállnak
-az együttműködés készség jutalmazás miatt ha az egyik követőd például pusztítás mágiával harcol, akkor neked is növekszik eme képzettséged hiszen ott vagy és ezt-azt ellesel a küzdelmekből
-kereskedelem, ökonómia, ingatlanbirodalom, brutalitás és még több hardcore elem
-egy még elnézhető bug azért néha-néha jelen van, a CACO ritkán össze szokta keverni az ételeket, ez egy ismert hibája az új verziónak(úgy tudom csak a kellNekem moddal együtt van ez a hiba) de egy kilépés és újraindítás ezt orvosolja, amúgy maga az ételek hatása az megmarad csak a neveket kutyulja meg -nem tudom, hogy várható é mostanában frissítés..
-már csak egy gond van, hogy a Tél Misztikumai az eddig domináns és fontos, új balkezes gyűrűk( by Deathskull ) plugint, teljesen elnyomta, mintha megszüntette volna de a leírás alapján sejtem, hogy mit kell tenni



raimhol, ne légy már genyó tróger hisz megkaptad az arénádat, amit évek óta vártál!
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Ha leállamvizsgáztam jövő héten, lefordítom az Immersive Jewelry-t (amiben több ékszer is van, illetve kompatibilis teljesen az Wintermysttel), ami szükségtelenné teszi a balkezes gyűrűket (kattintásra áttehető egyik kézről a másikra), megoldva a problémát.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Hát így, akkor sok sikert kívánok a vizsgához és majd a fordításhoz is, egyik sem egyszerű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Érdekes amúgy, hogy a CACO az 2016 május 1.-én lett kész de a kellNekem folt, ehhez képest nagyon de nagyon régi január 1. Ugye a CACO 1.2.1(asszem) volt az előző verzió, azzal még nem csinálta ezt a kellNekem ez biztos.
Majd most, egy jó hónapra rá nem készült el a patch frissítése, lehet nem is fog? Mert úgy látom nem is a CACO a hibás, most ilyenkor mi van? :roll:

szerkesztve.: Aha, utána olvastam a dolognak és az derült ki, hogy a kellNekem patch-nek semmi köze nincsen az ilyen típusú működéséhez a CACO-nak de ettől függetlenül a CACO új verziója már nem tetszik a kellNekem modnak, szóval kryptopyren múlik minden, hogy ez ügyben tesz-e lépéseket és/amikor kiadja a következő verziót.... Kicsit még várok akkor és pluszban megpróbálok állítani a kellNekem MKKM-ben az élelmiszerek tartósságán, bár sok reményt nem fűzök hozzá..
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Deathskull

Légyszi nézd meg ezt http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/70564/?! Ez most a Tél Misztikumai bűvölte-adta, gyűrűk átváltását adja az egyik kézről a másikra vagy mi ez?
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Nem, az Immersive Jewelry kiegészítése, de elég réginek tűnik (2015 október), és kevés is rajta a letöltés, szerintem ez már be lett építve (van a Wintermysthez egy patch a mod oldalán, az 2016 áprilisi).
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Értem köszi!

Csak még valami, ez "Remake Bashed Patch with Immersive Jewelry included after making WintermystPatcher.esp if you choose to use proccer at all." azt jelenti, hogy készítsünk új Bashed Patchet az IJ moddal miután azt, vagyis az IJ modot már bepatcheltük a Wintermyst patcherrel(WintermystPatcher.esp) és nyilván úgy, hogy a Bashed Patchben végül legyen benne a WintermystPatcher.esp is :?: Csak mert a skyproc patcher adta espk-et(DSR,ASIS) nem szoktam a Bashed Patchbe beletenni, ez külön téma de itt lehet akkor mégis..
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Nekem csak a WintermystPatcher.esp van benne (korában olvastam valahol, hogy kell). A DSR nem ad hozzá tárgyat pluszban, csak a helyét igazítja, az ASIS nem tudom, ad-e hozzá tárgyakat, nem használom. Bár a Wintermyst oldalán meg a SkyRe moddal kapcsolatban meg pont fordítva (Bashed-->Wintermyst Skyproc Patcher-->SkyRe reproccer).

Szerk: S.T.E.P fórumon azt írja egy Dreadflops nevű csóka, hogy: Wintermyst-et deaktivál, Bashed Patch, Wintermyst aktivál, Bashed Patchet kivenni a Skyproc blokkoló listából és úgy lefuttatni.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Na most az a helyzet, hogy a Bashed Patch nálam alapjáraton kihagyja a Wintermystet(nem a Patchet). Aztán a Wintermyst Skyproc blokkoló listában eleve alapból nincsen semmi blokkolva
► Show Spoiler
szóval nem kell a Wintermystet deaktiválni, úgy megy minden ahogy az a srác írja. Viszont, és itt jönne a lényeg, a fenti angol szöveget ha jól értem, akkor a Wintermyst patch-et(amiben már benne lenne az IJ) már bevenné a Bashed Patch és ez is a teendő, mármint ezt kérdem, hogy jól értem e??
A SkyRe modot nem használom de azt tudom róla, hogy komplikált.

szer: "Nekem csak a WintermystPatcher.esp van benne" Ezt úgy érted, hogy a Bashed Patch-ben van benne, mert akkor innen már egyértelmű lenne?
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Nekem a Bashed Patch-ben a Wintermyst - Enchantments of Skyrim.esp és a WintermystPatcher.esp is benne van (De a DSR patch nincs).
De úgy látom, neked ott a Bashed Patch, 0.esp a blokkoló listában. Na azt ki kell venni elvileg és úgy lefuttatni a Skyproc patchert.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Ilyen a normális megkezdetlen almáspite.
Ilyen a normális megkezdetlen almáspite.
Itt a főtt tojásnak almáspite neve de a hatása az jó maradt vagy is a tojásé.
Itt a főtt tojásnak almáspite neve de a hatása az jó maradt vagy is a tojásé.
Itt egy szelet pite elfogyasztása után, főtt krumpli lett a neve de a hatás szintén jó maradt.
Itt egy szelet pite elfogyasztása után, főtt krumpli lett a neve de a hatás szintén jó maradt.
Egy mentés és játék újraindítás után minden visszaáll a normálisra és azt is pontosan megjegyezte, hogy mennyi-hány szelet almáspite fogyott el.
Egy mentés és játék újraindítás után minden visszaáll a normálisra és azt is pontosan megjegyezte, hogy mennyi-hány szelet almáspite fogyott el.

Újból ellenőriztem és tényleg csak ez az egy apróság történik meg néha, ami egy újraindítással teljesen orvosolható. Mivel ezt eddig nem csinálta a kellNekem, meggyőződésem, hogy a következő CACO verzióban ezt orvosolják, szóval várom nagyon.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Nálam ez még egyszer sem jött elő, valószínűleg azért, mert a CACO hibabejelentőjében azt írja kryptopyr, hogy valószínűleg az iNeed étel romlásával akad össze.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Deathskull írta:Nálam ez még egyszer sem jött elő, valószínűleg azért, mert a CACO hibabejelentőjében azt írja kryptopyr, hogy valószínűleg az iNeed étel romlásával akad össze.
Igen, ez pontosan így is van, sajnos.
Deathskull írta:Nekem a Bashed Patch-ben a Wintermyst - Enchantments of Skyrim.esp és a WintermystPatcher.esp is benne van (De a DSR patch nincs).
De úgy látom, neked ott a Bashed Patch, 0.esp a blokkoló listában. Na azt ki kell venni elvileg és úgy lefuttatni a Skyproc patchert.
Óóóóó te jó ég :idea: köszönöm, hogy megvilágosítottál :D hát éppen, hogy blokkolja hiszen azért van a listában. Csak.... csak azt nem értem, hogy ha neked ezek benne vannak a Bashed Patch-ben, akkor minek van a WintermystPatcher-ben Bashed Patch blokkoló, hiszen a Bashed Patch készül el utoljára így kerül bele mindkettő esp. :roll:
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Lehet én csináltam rosszul, ezért hoztam fel példának a STEP fórumot és a SkyRe-t. Ott előbb Bashed, utána Wintermyst (blokkolóból kivéve a Bashed-et). A Tes5Edittel belenéztem, a Wintermyst Patch-ben is van Leveled list. Szóval most már nem tudom, melyiket melyikbe kellene építeni.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

így van így van, most néztem meg a Bashed Patch-ben nálam bizony még is csak ott van a Wintermyst, szóval az angol szöveget összevetve azzal, hogy a Wintermyst patcher-ben van Bashed Patch blokkoló így teljesen egyértelmű a helyzet, vagyis a Wintermyst patcher indítása előtt már kész kell lennie a BP-nek. A STEP fórum mondja jól, na most már örülök. :)

Csak az flusztrál, hogy az előző CACO-ban is ugyanúgy volt étel adagokra bontása de ott még nem zavarta a kellNekem modot :cry:
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Deathskull
Csak azt akartam mondani, hogy akármennyire is egyszerű vagy nem egyszerű pluginokat használsz de ASIS-t mindenképpen ajánlom figyelmedbe. Nem a lényszaporító része miatt, azt nem is használom és a MKM-be nem szoktam belenézni se, viszont a többi funkciója na az igen. Használat:
-A patch indításakor a legfelső opcióból kiveszed a pipát és mehet, a többi jó. Persze még ez előtt az Improved INI moddal mindenképp érdemes felülírni, mert az egy profi beállítás és nem beszélve arról a sok plugin támogatásról, mint például az Ordinator stb. Igazából veszteni nem lehet vele semmit..
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Na kipróbáltam ha ki van kapcsolva az étel megromlása, akkor nincs ez. Mindegy, ezért nem fogom kikapcsolni ezt a hc funkciót, főleg mivel újraindítás után teljesen megjavul és úgy is marad.

Közben kryptopyr visszaírt ez ügyben és azt mondta a következő frissítésig így marad, de megoldják. Viszont ez nem mostanában lesz, szóval le van a gond.
Avatar
Alduin
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016. márc. 14., hétf. 20:23
Kapcsolat:

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Alduin »

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition - Elérhető: október 28. :D :D :D Platform: 64 bites Windows 7 / 8.1 / 10
https://cdgalaxis.hu/PC/23080/skyrim-sp ... ition.html / Videó:
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Aki tud, segíthet a G-Portálra feltölteni a modokat, még több, mint 160(!) van hátra :D.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Kapzsi lélekkövek frissítve, most már magyarul jelennek meg a bal felső sarokban az üzenetek.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Kérem szépen az urakat, hogy ezt https://sites.google.com/site/immersive ... ic-edition illetve erre tegyék át a High Level Enemies honosítását, mert a Magávalragadó Teremtmények oldaláról ide irányítanak! Letöltve innen a központból a HLE modot(SIC verziót telepítve) nem ezt, a nyilvánvalóan jobb, kompatibilisebb SIC verziót kapjuk(eleve össze van vonva a plugin stb.)!! A SIC és a HLE eléggé nagy volumenű modok, főleg az előbbi és szeretném jól összereakni!

Köszönöm!

Deathskull
Ha lesz időd kérlek nézd meg légyszi a Revenge Of the Enemies 2016 modot, hogy mennyire tudja az adatbankod magától lefordítani! Nekem ez a rész nem működik, törlődött de úgy láttam, ezek a vanilla játék alap cuccai(varázslatok, classok stb.), remélhetőleg. Meg akarom próbálni, script mentes harci beépülőkkel elérni azt a szintet, amit a Duel ad. Ez a mod lenne vegyítve egy másik, szintén nem scriptes harci beépülővel, ami lényegében csak több harci alapállást, küzdő stílust biztosít a NJK számára, illetve "észt" ad némilig de nem kell fordítani! Köszi előre is!

UI.: A Duel nagyon kevés, azaz 5 db scriptet tartalmaz és hogy úgy mondjam az igazán jó, intenzív ilyen típusú modoknak legalább minimálisan de scripteltnek kell lennie.... de szerintem azért még is meg lehet oldani másképpen is. A Postremus Testimonii tapasztalataim szerint messze a legizgalamasabb és legintenzívebb ilyen harci jellegű mod de ez csak akkor igaz ha semmi mást nem alkalmazunk, mert az ASIS-al együtt már az Ultimate Combat is bőven adja ezt a szintet, csak hogy az is scriptes. :) Na most a fenti moddal, szerintem én meg tudom oldani ezt a kérdést script mentesen is. Ez azért nagyon fontos, mert ha az ellenfelek buták és mindenféle taktika s egyebek nélkül csak jönnek és jönnek, az nagyon lehúzó, egy meghatározó része menne taccsra a játéknak. Ha sikerülne olyan kihívást illetve észt, sebzést, taktikai érzéket stb. kölcsönözni, a játék elején az első szembejövő útonállónak, mint amit a Duel ad akkor győzelem van és nem is kell tovább mahinálni. ;)

Ez a három - Postremus Testimonii(legkeményebb), Ultimate Combat(kissé könnyebben halnak, gyorsan fogy az életerejük), Revenge Of the Enemies(script-mentes de nincs friss tapasztalat)- fő olyan harci módosító, amelyek közül egynek benn kell lennie a load orderben.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

Deathskull
Ezer hála! Így már gyerekjáték lesz, a maradékkal elpötyögök. :) Most egyenlőre betesztelem angolul, hogy beválik é a számításom ha nem, a fordítást utána akkor is megcsinálom. Valaki, egy gyerek panaszkodott, mert 180-as szinten szétütötték az új Draugrok :lol: , hogy nagyon OP ellenfelek vannak. Megnéztem, ez egy spéci adottság amivel leszedik nullára a teherbírást és így nem tudsz moccani sem :D
Aztán most vagy 7 plugint is összegyúrtam 1 darabba ennek kapcsán, jó ez a merge plugins mod. Ami sima esp azt lazán összerakom, csak a scriptes patcheket nem merem és nem is fogom. 8-)
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Nincs mit. A HLE-SIC verziónak is csak a felét tudtam betölteni a két beépülőből, de külön is működnek egyébként.
A Wearable Lanterns frissítve 4.0.2-re, az USLEEP pedig 3.0.4a-ra.
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Gruby »

Az USLEEP itt az oldalon 3.0.3 , Nexuson van a friss 3.0.4a
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Csak névleg, a Drive nem írja át a fent lévő fájl nevét az újonnan feltöltöttre. Ha rákattintasz a letöltésre, akkor már az új nevével írja ki (de a régi nevével tölti le). Mindjárt javítom, hogy ne zavarjon össze senkit.
A fordítóknak a figyelmébe ajánlom az AddItemMenu beépülőt, mellyel az összes aktív esp-ből leltárszerűen elő lehet hozni az összes általa hozzáadott tárgyat, nem kell konzol kódokkal szórakozni. (Használata: tesz a leltáradba egy [AddItemMenu] nevű tárgyat, melyet aktiválva előhozza az esp-k listáját, azokból a kívánt modot kiválasztva előhoz egy leltárat, amelyben az adott mod tárgyai lesznek.) SKSE és UIExtensions kell hozzá (EFF-ben van, de van külön is).
Válasz küldése