Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Ebben a fórumban a Skyrimhoz készült pluginokról, modokról olvashatsz
vakolat

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: vakolat »

genndy írta:Főküldiben el kell jutni a Way of the Voice-ig.

Már megcsináltam, vissza vittem a kürtöt is.... Már az a rész jönne, mikor Delphinnel kell beszélni,de továbbra sem látom sem a hajót, sem azokat akiknek meg kellene támadnia -.-' Mi lehet a probléma, mit csináljak?
Tiber Septim

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Tiber Septim »

Hali!
Én is hasonló gondokkal küzdök: a DLC fájlok a data mappában, a Launcher/ Data Files menüpontban felismeri a dragonbornt, de a játékban nincs ott az a bizonyos hajó a kikötőben,amivel el tudnék hajókázni, a dragonbornos küldetéseket pedig már mind megcsináltam. Próbálkoztam azzal, hogy indítottam egy új karaktert, hátha azzal van a baj, hogy korábbi mentést töltöttem be,aminél még nem volt dragonborn ( bár ezt cáfolja, hogy a hearthfire, és a dawnguard is működik) de nem segített. van valakinek valami ötlete?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: genndy »

A plugins.txt fájlt nézd meg. Ha abban benne van, a jó helyen, akkor kezdésnél betölti a játék. Ez itt van:
XP : C:\Documents and Settings\Felhasználónév\Application Data\Skyrim\
Win7 : C:\Users\Felhasználónév\AppData\Local\Skyrim\
Rejtett mappákat tedd láthatóvá.
Valahogy így kell kinéznie:
Skyrim.esm
Update.esm
Dawnguard.esm
HearthFires.esm
Dragonborn.esm

Illetve a mentett állásba is belenézhetsz Total Commanderrel (F3). Ha megtalálod benne a Dragonborn.esm-t akkor a játék látja, a mentett állásban benne van, szóval valami scripthiba lesz. Akkor ezt megpróbálhatod konzolba, ez indítja a főküldijét:
startquest DLC2MQ01 5
vagy
startquest DLC2MQ01 7
vagy
startquest DLC2MQ01 10
Tiber Septim

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Tiber Septim »

Szia!
Ne haragudj, de nem igazán értem amit mondasz xD Nem vagyok egy nagy műszaki szaki,szóval ha nem lene fárattság a részedről, leírnád kicsit szájbarágós "hülyegyerek" nyelven?
Win7-em van,de nem a Win7 : C:\Users\Felhasználónév\AppData\Local\Skyrim\ hanem C/Flehasználók/felhasználó név/dokumentumok/mygames/skyrim mappában találtam amire gondoltál (feltéve ha erre gondoltál) :
Skyrim.ini
SkyrimPrefs.ini
RenderInfo.txt
Saves (mappa)

Továbbá beírtam a játék közben hogy
startquest DLC2MQ01 5
de nem történt semmi.
Létszi tudnál segíteni? Köszi
11-11-11vok

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: 11-11-11vok »

C:\Users\Felhasználónév\AppData\Local\Skyrim\ mikor benne vagy a "felhasználónév" mappában engedélyezd a rejtett mappákat ( http://windows.microsoft.com/hu-hu/wind ... dden-files ) ,ha ez megvan felül lesz az appdata,menj bele és ott is vagy.
Tiber Septim

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Tiber Septim »

Helló!
Köszi szépen, sikerült megtalálni a mappát,ezt tartalmazza:

# This file is used by Skyrim to keep track of your downloaded content.
# Please do not modify this file.
Dragonborn.esm
HearthFires.esm
Dawnguard.esm

Tehát,mint azt láthatjuk, a dragonborn is benne van, csak az update fájlok hiányoznak,bár nem hiszem hogy az befolyásolja a dragonborn működését. De akkor mi lehet a probléma? Talán egy teljesen új karaktert kellene kezdenem, és elvinnem a küldetés sorozatot addig, amikor vissza kell vinnem a kürtöt? ha így lenne,ennek nem nagyon örülnék, mert a magyar verzióban szeretnék ezzel foglalkozni, főleg úgy, hogy már egy párszor megcsináltam... Megvannak a fájlok,nem értem miért nicns a játékban. Mi lehet a baj, van valakinek ötlete?
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Biztos hogy nem kell új karaktert indítani! Ez 100%. Én is egy régi karakterrel toltam végig a Dragonborn-t.
Milyen patch van telepítve? Az 1.8-as kell hozzá.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: genndy »

Kell a patch bizony. Úgyhogy kell az Update.esm, mert ugye az a patch.
Tiber Septim

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Tiber Septim »

Köszönök mindent,telepítettem az 1.8-as patchet, és bár abban a bizonyos mappában továbbra sincs patch file, most már működik. Örülök hogy vanna még fórumok,ahol segítőkész emberek veszik a fárattságot és segítenek a másiknak. Nagyon vártam már ezt a kiegészítőt, így igazán értékelem a tippeket. Köszi
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Vik »

Tiber Septim írta:Köszönök mindent,telepítettem az 1.8-as patchet, és bár abban a bizonyos mappában továbbra sincs patch file, most már működik. Örülök hogy vanna még fórumok,ahol segítőkész emberek veszik a fárattságot és segítenek a másiknak. Nagyon vártam már ezt a kiegészítőt, így igazán értékelem a tippeket. Köszi
Egy tipp: ha megveszed eredetiben, és nem tiltod le Steamen az automatikus frissítést, akkor megkímélheted magad az ilyen problémáktól.
Tiber Septim

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Tiber Septim »

Vik írta:
Tiber Septim írta:Köszönök mindent,telepítettem az 1.8-as patchet, és bár abban a bizonyos mappában továbbra sincs patch file, most már működik. Örülök hogy vanna még fórumok,ahol segítőkész emberek veszik a fárattságot és segítenek a másiknak. Nagyon vártam már ezt a kiegészítőt, így igazán értékelem a tippeket. Köszi
Egy tipp: ha megveszed eredetiben, és nem tiltod le Steamen az automatikus frissítést, akkor megkímélheted magad az ilyen problémáktól.
Nem ér annyit, hogy csak azért vegyem meg, hogy megkíméljem magam az ilyen problémáktól. ha megvehetném csak azért tenném, hogy támogassam a játékot, és a PC ipart. Egyébként meg tisztában vagyok az eredeti játék előnyeivel,de azért köszi...
Gomba úr

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Gomba úr »

Helló!
Az lenne a problémám, hogy a Mirak fight közepén, amikor Mirak regenerálódik a hányadékban, ki kellene jönnie onnan, nekem pedig bemegy, és ott marad. Nem regenerálódik, hanem egy áll helbyen, és nem lehet megsebezni. Ilyenkor mi van?
11-11-11vok

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: 11-11-11vok »

Tiber Septim írta: Nem ér annyit, hogy csak azért vegyem meg, hogy megkíméljem magam az ilyen problémáktól. ha megvehetném csak azért tenném, hogy támogassam a játékot, és a PC ipart. Egyébként meg tisztában vagyok az eredeti játék előnyeivel,de azért köszi...

HÁ VEDD MEG ÉS TÁMOGASD A PC IPART!!!!PONT AZ ILYENEK MIATT UTÁLJÁK A KÉSZÍTŐK A PCSEKET!!
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: genndy »

Tiber Septim írta:Nem ér annyit, hogy csak azért vegyem meg, hogy megkíméljem magam az ilyen problémáktól. ha megvehetném csak azért tenném, hogy támogassam a játékot, és a PC ipart. Egyébként meg tisztában vagyok az eredeti játék előnyeivel,de azért köszi...
Hát ilyen hozzáállással sok segítséget ne várj itt a továbbiakban :roll:

Gomba úr írta:Helló!
Az lenne a problémám, hogy a Mirak fight közepén, amikor Mirak regenerálódik a hányadékban, ki kellene jönnie onnan, nekem pedig bemegy, és ott marad. Nem regenerálódik, hanem egy áll helbyen, és nem lehet megsebezni. Ilyenkor mi van?
Ismert hiba. Legjobb tippem: töltsd vissza a harc előtti állásodat.
Gomba úr

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Gomba úr »

Gomba úr írta:Helló!
Az lenne a problémám, hogy a Mirak fight közepén, amikor Mirak regenerálódik a hányadékban, ki kellene jönnie onnan, nekem pedig bemegy, és ott marad. Nem regenerálódik, hanem egy áll helbyen, és nem lehet megsebezni. Ilyenkor mi van?
Ismert hiba. Legjobb tippem: töltsd vissza a harc előtti állásodat.[/quote]

Már próbáltam, de ugyan az történik: mikor Mirak lehívja a sárkányát, absorbálnia kellene a dragonsulját,de e helyett ezt én teszem, automatikusan én szerzem meg a dragon soult, ez pedig odáig vezet, hogy a játék bebuggol, és miark pedig középen marad... Töbször is próbáltam hogy újra betöltöm,de mindig ez történik
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: genndy »

Akkor próbáld meg ezt: Unofficial Dragonborn Patch
Gomba úr

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Gomba úr »

nem volt más választásom,mint tovább ugorni a jelenetet :

setstage dlc2mq06 580
setstage dlc2mq06 600

Ha valakinek hasonló gondja adódik, próbálja ki ezt,nekem bejött, bár Miraakot nem tudtam lootolni
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: genndy »

Van szerintem még egy: konzol, katt Miraakra, 'kill'. Nem próbáltam, lehet hogy nem úgy működik, ahogy kellene! De általában bejön.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Nagyon fáradt vagyok, hogy lefordítsam magyarra, de az UESP több módszert is írt erre a hibára.
Első ránézésre a leghasználhatóbb a konzol parancsos. Szerintem...

Na de lényegre térve itt a lap, és a bug szekció első sora tárgyalja is a hibát:
http://www.uesp.net/wiki/Dragonborn:At_ ... _Apocrypha

Reméljük ezzel valamicskét tudtam segíteni.
hahahah

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: hahahah »

Sziasztok valaki tudna 1 videot hogy hogyan kel meg csinálni hogy normálisan müködjön a Dragonborn mert nekem nem megy
Elöre is köszi sürgős lenne: :))
duble.d

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: duble.d »

Üdv mindenki a 2dlc a dragonborn és a dawnguard közül meik éri meg jobban ? Meg tudom hogy mennyire zavaró hogy egy csomó mod hoz kell dlc, van,egy modom egy uj világ küldikkel meg mindennel márt most eltörpülnek
mellette a dlck kb 60% körül vagyok vele de ez nem egy stabil szám mert mindig jönnek új ötletek tuggyátok hogyvanez mindig megy hozzá valami itt ott na de az a lényeg hogy ehhez nemkellmajd dlc ugy csinálom :D ha valakit érdekel a modom v társulna irjon és magadom az e-mailom na szoval meik jobb a DB v DG ? Bocs kicsit eltértem a tárgytól.
hahamájkrém

Re: Dragonborn kiegészítő

Hozzászólás Szerző: hahamájkrém »

Dragonborn legjobb!
Chrys 1980

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Chrys 1980 »

Sziasztok. Tudtok e valami hasonló módot mint ami a Hordozható lyuk volt az Oblivionban.
Az tökre jól jött mindég, amikor már túl sok minden volt nálam és nem bírtam el akkor mindég bepakoltam.
A vevő előtt magamhoz vetem és eladtam :D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: genndy »

Jani1989 vagyok
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. júl. 25., csüt. 16:02

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Jani1989 vagyok »

Üdv!
Van, amikor elolvasok egy könyvet, vagy ha beszélgetek, valakivel megjelölésre kerül a térképemen egy vagy több helyszín, ezek szürkén jelölve jelennek meg. Ez a játék elején még nem baj, de most már elég sok helyet felfedeztem (ezek pedig fehéren látszanak). A problémám az, hogy most nem tudom, észrevenni pl. melyik helyszínről beszéltek, mely helyszínek azok, amik "újonnan" megjelölésre kerültek a térképemen.

Szeretném, ha ajánlanátok egy olyan módot/beépülőt, ami ezeket a helyeket valahogy másként megjelzi nekem.

Köszönöm.
Avatar
Alduin
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016. márc. 14., hétf. 20:23
Kapcsolat:

Re: Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Alduin »

Sziasztok!! ;)
Follower Twins Mair and Noar 1.03
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/74112/?
Follower Itsuki 1.2
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/73559/?
Sjel Blad Castle v1-44a - English
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/41612/?
NK Followers 1.1
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/65347/?
Irina Follower 1.1 CBBE/UNPB
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/71697/?
Elina Follower 1.1
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/65761/?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

Jani1989 vagyok írta:Üdv!
Van, amikor elolvasok egy könyvet, vagy ha beszélgetek, valakivel megjelölésre kerül a térképemen egy vagy több helyszín, ezek szürkén jelölve jelennek meg. Ez a játék elején még nem baj, de most már elég sok helyet felfedeztem (ezek pedig fehéren látszanak). A problémám az, hogy most nem tudom, észrevenni pl. melyik helyszínről beszéltek, mely helyszínek azok, amik "újonnan" megjelölésre kerültek a térképemen.

Szeretném, ha ajánlanátok egy olyan módot/beépülőt, ami ezeket a helyeket valahogy másként megjelzi nekem.

Köszönöm.
Colored Map Markers. Azt hiszem, én azt használom. :)
Válasz küldése