Hibák a játékkal kapcsolatban

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Metalich

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Metalich »

Megoldódott a problémám! Gondoltam megnézem a beépülők betöltési sorrendjét, és módosítottam azzal hogy a magyarosítást legalulra tettem... és most van szinkron, száj is mozog... Szégyellem hogy eddig nem gondoltam rá...
Köszönöm a segítséget!
bmisi

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: bmisi »

Helli mindeki!
Nekem annyi lenne kicsike textura hiba hogy a foldet a közelemben lilának mutatja ès rajta van a fôváros térképének mintája
video kártyám 2 gb sharder / vertex sharder 5 3d true tehát azzal nem lehet baj
a játék nem eredeti
magyaritás fenn van de problémás mert csak egyes dolgok magyarok(ez lenne a 2. Problem)
segítséget elôre köszönöm szépen
bmisi

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: bmisi »

bmisi írta:Helli mindeki!
Nekem annyi lenne kicsike textura hiba hogy a foldet a közelemben lilának mutatja ès rajta van a fôváros térképének mintája
video kártyám 2 gb sharder / vertex sharder 5 3d true tehát azzal nem lehet baj
a játék nem eredeti
magyaritás fenn van de problémás mert csak egyes dolgok magyarok(ez lenne a 2. Problem)
segítséget elôre köszönöm szépen
Ezt még szeretném kiegésziteni hogy elsőre próbálom a játékot
modok nincsenek
laptopon játszok
patch nincs
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

bmisi írta:
bmisi írta:Helli mindeki!
Nekem annyi lenne kicsike textura hiba hogy a foldet a közelemben lilának mutatja ès rajta van a fôváros térképének mintája
video kártyám 2 gb sharder / vertex sharder 5 3d true tehát azzal nem lehet baj
a játék nem eredeti
magyaritás fenn van de problémás mert csak egyes dolgok magyarok(ez lenne a 2. Problem)
segítséget elôre köszönöm szépen
Ezt még szeretném kiegésziteni hogy elsőre próbálom a játékot
modok nincsenek
laptopon játszok
patch nincs
Az utolsó sorban van a hiba, egyébként http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Mikimause

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Mikimause »

Sziasztok nekem annyi lenne a problémám hogy amikor meg akarom nyitni az obliviont akkor kidob egy hiba üzenetet, hogy binkw32.dll -nem találja, most nem tudom ez mi, rá kerestem interneten, ki is dobott valamit le szedtem de még akkor sem találta sehol, nem tudom ez most mi, de a morrowind-nél nem volt ilyen hiba...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Mikimause írta:Sziasztok nekem annyi lenne a problémám hogy amikor meg akarom nyitni az obliviont akkor kidob egy hiba üzenetet, hogy binkw32.dll -nem találja, most nem tudom ez mi, rá kerestem interneten, ki is dobott valamit le szedtem de még akkor sem találta sehol, nem tudom ez most mi, de a morrowind-nél nem volt ilyen hiba...
Ez egy hiba. Lehet, hogy nem sikerült a játék telepítése, vagy esetleg nem elég jó hozzá a géped. Vagy frissíteni kell a játékot, DirectX-et, stb.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vagy le kell futtatni a dll-t.
Ra'Virr

Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Ra'Virr »

Sziasztok! Tegnap telepítettem a játékot és a magyarítást is. Minden klappol rendesen, csak egy kis gondom akadt: A játékban (kültéren) mindenhol lila a talaj. Emlékszem, valaki mástól már olvastam ezt a hibát a fórumon, de neki nem volt eredeti a játéka, így ennek a rovására írtátok a hibát. Nálam viszont a eredeti és a gép is új. Biztosan nincs valakinek ötlete, hogy ezt mivel lehetne orvosolni?
Ra'Virr

Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Ra'Virr »

Ra'Virr írta:Sziasztok! Tegnap telepítettem a játékot és a magyarítást is. Minden klappol rendesen, csak egy kis gondom akadt: A játékban (kültéren) mindenhol lila a talaj. Emlékszem, valaki mástól már olvastam ezt a hibát a fórumon, de neki nem volt eredeti a játéka, így ennek a rovására írtátok a hibát. Nálam viszont a eredeti és a gép is új. Biztosan nincs valakinek ötlete, hogy ezt mivel lehetne orvosolni?
Bocsánat! Visszaolvastam. :P
frigli

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: frigli »

Sziasztok!

XBox-on játszom a játékkal, és rendszeresen előjön, hogy egy-egy mentés után nem állnak velem szóba a karakterek. Nem csináltam semmi negatívat.

Van valami tippetek miért van?

Frigli
Ra'Virr

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Ra'Virr »

frigli írta:Sziasztok!

XBox-on játszom a játékkal, és rendszeresen előjön, hogy egy-egy mentés után nem állnak velem szóba a karakterek. Nem csináltam semmi negatívat.

Van valami tippetek miért van?

Frigli
Az jól hangzik! :) Azért meg tudod nézni, hogy mennyire kedvelnek téged, vagy mielőtt bármire rámehetnél elküldenek a francba? Hányas a személyiséged? Azt esetleg nem csökkentette le valami?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

frigli írta:Sziasztok!

XBox-on játszom a játékkal, és rendszeresen előjön, hogy egy-egy mentés után nem állnak velem szóba a karakterek. Nem csináltam semmi negatívat.

Van valami tippetek miért van?

Frigli
Te nem a Gray Fox (ejh de furcsa ezt leírni a Metal Gear után) maszkjában masírozol véletlenül?
Byske

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Byske »

Üdv következő két problémám lenne
Első:Bárhogy variálom a grafikai beállításokat olyan érzésem van mint ha 20fps menne a játék.Vagyis normálisan megy de pl:1kocka akadás,1normál kocka váltja egymást valami ilyen érzésem van.
Másik problémám hogy bizonyos időközként az irányítás meghalt.Játék ugyan úgy fut de egér,billentyű játékon belül meghal.

Rendszer:AMD 245 2 mag 2900mhz
4 giga ram
HD6450 (kérlek ne videokártyára hivatkozzatok mert ugyanezzel a videokártyával core2 rendszerrel magas beállítások mellet nem volt semmi gondja)
windows7 64 bit.Játék/rendszer legújabb frissítésekkel.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Byske írta:Üdv következő két problémám lenne
Első:Bárhogy variálom a grafikai beállításokat olyan érzésem van mint ha 20fps menne a játék.Vagyis normálisan megy de pl:1kocka akadás,1normál kocka váltja egymást valami ilyen érzésem van.
Másik problémám hogy bizonyos időközként az irányítás meghalt.Játék ugyan úgy fut de egér,billentyű játékon belül meghal.

Rendszer:AMD 245 2 mag 2900mhz
4 giga ram
HD6450 (kérlek ne videokártyára hivatkozzatok mert ugyanezzel a videokártyával core2 rendszerrel magas beállítások mellet nem volt semmi gondja)
windows7 64 bit.Játék/rendszer legújabb frissítésekkel.
Hát ha intellel nem volt gondja, akkor valszeg az amd lesz a ludas :D fps-t nem érzésre kell, van egy rakat program ami méri...
Graween

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Graween »

Sziasztok!
Bocsi h ide irok..de csak ez aktiv topic..Lenne egy nagy problémám amit már hetek ota nemtudok megoldani...
Helyzet a következő: Felteszem a jatekot(Oblivion)..felteszem a magyaritast..majd pár plugint...elindul a játék..megy minden baro..majd mikor kilepek es vissza akarnek lepni a játék nemindul..:/
A következö hibakódot kapom:
Microsoft c++ runtime library error r6002...floating point not loaded
Ujratettem a windowst lecsereltem a keretrendszert..mar mindent megprobaltam de semmi javulas...jah es ha,letorlom a magyaritast akkor megy ujbol a jatek..ha vissza felteszem..akkor ismet csak egy belepest enged..:/
Segitsetek lecci..:/
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Graween írta:Sziasztok!
Bocsi h ide irok..de csak ez aktiv topic..Lenne egy nagy problémám amit már hetek ota nemtudok megoldani...
Helyzet a következő: Felteszem a jatekot(Oblivion)..felteszem a magyaritast..majd pár plugint...elindul a játék..megy minden baro..majd mikor kilepek es vissza akarnek lepni a játék nemindul..:/
A következö hibakódot kapom:
Microsoft c++ runtime library error r6002...floating point not loaded
Ujratettem a windowst lecsereltem a keretrendszert..mar mindent megprobaltam de semmi javulas...jah es ha,letorlom a magyaritast akkor megy ujbol a jatek..ha vissza felteszem..akkor ismet csak egy belepest enged..:/
Segitsetek lecci..:/
Sztem nem magával az operációs rendszerenddel van a gond, hanem a c++-al. Tippre megbuherált windows-od van, és az "rosszul" tette fel a c++-t.
Megoldás: leszeded a c++-t a vezérlőpultból, majd ezt a progit feltelepítve, megkeresteted a hibás fájlokat a registry-ben, és kitörlöd azokat, ezután friss c++-t teszel fel, amit lehetőleg a microsoft oldaláról szedsz le.
Graween

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Graween »

Sleth írta:
Graween írta:Sziasztok!
Bocsi h ide irok..de csak ez aktiv topic..Lenne egy nagy problémám amit már hetek ota nemtudok megoldani...
Helyzet a következő: Felteszem a jatekot(Oblivion)..felteszem a magyaritast..majd pár plugint...elindul a játék..megy minden baro..majd mikor kilepek es vissza akarnek lepni a játék nemindul..:/
A következö hibakódot kapom:
Microsoft c++ runtime library error r6002...floating point not loaded
Ujratettem a windowst lecsereltem a keretrendszert..mar mindent megprobaltam de semmi javulas...jah es ha,letorlom a magyaritast akkor megy ujbol a jatek..ha vissza felteszem..akkor ismet csak egy belepest enged..:/
Segitsetek lecci..:/
Sztem nem magával az operációs rendszerenddel van a gond, hanem a c++-al. Tippre megbuherált windows-od van, és az "rosszul" tette fel a c++-t.
Megoldás: leszeded a c++-t a vezérlőpultból, majd ezt a progit feltelepítve, megkeresteted a hibás fájlokat a registry-ben, és kitörlöd azokat, ezután friss c++-t teszel fel, amit lehetőleg a microsoft oldaláról szedsz le.
Sajnos ez sem segitett...feltettem szepen sorban 2006-2008-2010-2012..de semmi változas..:/ valami egyebb tipp? Azt nem ertem csak h a magyaritas nelkul miert megy rendesen???
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

Graween írta:Sajnos ez sem segitett...feltettem szepen sorban 2006-2008-2010-2012..de semmi változas..:/ valami egyebb tipp? Azt nem ertem csak h a magyaritas nelkul miert megy rendesen???
Én sem tudom, mi lehet a baj (eléggé egyedi a probléma), de ilyenkor lehet azzal trükközni, hogy felteszed a magyarítást, elindítod egyszer, utána készítesz egy biztonsági mentést a teljes Oblivion\Data könyvtáradról, eltávolítod a magyarítást, kipróbálod, hogy működik-e a játék (a leírásod alapján nyilván fog), aztán visszamásolsz mindent a biztonsági mentésből az Oblivion mappádba. Így nem lesz fent a magyarítás, de azért használhatod. :)
kenji23

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: kenji23 »

Vik lenne hozzád egy nagy kérdésem..magyaritas nelkul megy az oblivion..viszont a magyaritashoz ugye kene az 1.2.0416 os patch..namármost..probaltam a magyarositassalindket fajtat..nemengedte..leszedtem az eredeti oldalrol az amerikait is meg az europait is de ezeketsem engedi frissiteni.Old file not found..ra hivatkozva..:/ milehet a baj?? Másolásvédelem? Vagy olvastam forumokon h van ez a direct2draw verzio..ezzel elmeletileg nemmegy a patch..lehet h en ezt fogtam ki? Tudsz valami megoldast?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

kenji23 írta:
Vik lenne hozzád egy nagy kérdésem..magyaritas nelkul megy az oblivion..viszont a magyaritashoz ugye kene az 1.2.0416 os patch..namármost..probaltam a magyarositassalindket fajtat..nemengedte..leszedtem az eredeti oldalrol az amerikait is meg az europait is de ezeketsem engedi frissiteni.Old file not found..ra hivatkozva..:/ milehet a baj?? Másolásvédelem? Vagy olvastam forumokon h van ez a direct2draw verzio..ezzel elmeletileg nemmegy a patch..lehet h en ezt fogtam ki? Tudsz valami megoldast?
Próbálj meg szerezni egy olyan 1.2.0416-os foltot, amit hibaüzenet nélkül tudsz telepíteni. Arra figyelj oda, hogy minden hiba esetén az elejéről kell kezdened, mert nem állítja vissza az alapállapotot magától, ha old file not found hibaüzenettel leáll - tehát hiába próbálnál ki utána egy jót, az sem fog sikerülni.
Zoli97
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014. feb. 25., kedd 12:07

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Zoli97 »

Üdv!

Az a problémám lenne, hogy nem tudom valamiért a Windows 7-es gépemen ha a játék grafikáját akarom beállítani, akkor ha fölteszem magasra 2 percen belül kidob a játékból, Akkor fut végig normálisan ha teljesen a legrosszabb grafikára teszem. A gépem elbírná a magasat is, nem ezzel van a gond de nem értem mi lehet akkor a baj. Tudtok segíteni?

Gépem adatai:
CPU: AMD FX 6100 3,3 GHz
VGA: AMD Radeon HD 5670 1 GB
RAM: 8 GB
Driverek és directx fenn van.
Windows 7 Professional van a gépemen.
Adi24680
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. márc. 1., vas. 12:07

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Adi24680 »

Az eddig olvasottakból számomra nem derül ki az hogy a magyarítás működik e tört játékon is. Most Igen? vagy Nem?
Adi24680
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. márc. 1., vas. 12:07

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Adi24680 »

Még egy dolog amennyiben tört játékhoz egyáltalán működöik a magyarítás sehol azaz semejik honlapon nem találtam az 1.2.0416 verziót a honlapon fenn van valahol?
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Szilas »

Sziasztok!
Újra feltelepítettem ezt a csodát, de egy problémám van vele: a könyvek szövegei valami oknál fogva angolul jelennek meg, de csak a szöveg, a tárgynév jó. A betöltési sorrendben a Morrohun.esp és a magyarjavitas.esp rögtön az oblivion.esm és a cobl main.esm után vannnak elhelyezve. A telepítésnél semmi probléma nem volt.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Akkor utánuk még van olyan mod ami belenyúl a szövegekbe. A magyar modoknak kell az utolsóknak lenniük.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Race menu modhoz van magyarosítás?
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Szilas »

genndy írta:Akkor utánuk még van olyan mod ami belenyúl a szövegekbe. A magyar modoknak kell az utolsóknak lenniük.
Köszönöm, ez így működik, elé került a két nagy kiegészítő esp-je és máris jó lett. \o/
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

install blockhead! Felraktam pár módot, és nincs senkinek hangja az oblivionban, és azt írja a karakter fején egy felirat, hogy install blockhead! :D Ez mi??
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

raimhol írta:install blockhead! Felraktam pár módot, és nincs senkinek hangja az oblivionban, és azt írja a karakter fején egy felirat, hogy install blockhead! :D Ez mi??
pedig levan szedve a blockhead is...
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

raimhol írta:
raimhol írta:install blockhead! Felraktam pár módot, és nincs senkinek hangja az oblivionban, és azt írja a karakter fején egy felirat, hogy install blockhead! :D Ez mi??
pedig levan szedve a blockhead is...
probléma megoldva! :D
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Ha a tcl kódot használom az arénában, nem engedi kikapcsolni...
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

raimhol írta:Ha a tcl kódot használom az arénában, nem engedi kikapcsolni...
valami sárga csapat ref on/ofot ír... csak azt terveztem, hogy a /kill-el megölöm a játék elején a sárga csapat tagját, így megküzdhetek normálisan a kék csapattad ellen... De nem tudok akkor vissza /tcl-ezni... Ötlet?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Közben rákattintottál valakire/valamire, akkor a tcl rá vonatkozik. Kattintgass amíg üres nem lesz a szöveg ahol most valami hexa számot látsz, akkor vonatkozik a parancs rád.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

genndy írta:Közben rákattintottál valakire/valamire, akkor a tcl rá vonatkozik. Kattintgass amíg üres nem lesz a szöveg ahol most valami hexa számot látsz, akkor vonatkozik a parancs rád.
Már rájöttem, de azért köszi! :) Viszont egy problémám adódott megint.. hiába használom az oblivion módkészítő programot, az arénában pl áthelyelyzem az ajtót, vagy regakok ey fegyvert, bármit is csinálok, nincs hatással a játékra, hiába rakom be a "módot" a játékba.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Mégegy hiba.. -.-" Ha az obse-vel indítom az obliviont, és úgy fordulok, akkor a bal sarokban fent megjelenik az egérmutatóm, és ha véletlenül rákattintok, lerakja ugye tálcára a játékot. És sokszor zárnyitásnál is oda kerül a kurzor, és van hogy nem érzékeli így az egérkattintást, és lerakja tálcára... Valami ötlet? Nagyon idegesítő, amikor ládát nyitnék, de kilóg a kurzor, és ezmiatt pl tálcára pakolja a játékot zárnyitás helyett..
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Ez az obse egy kalap fos... Kitaláltam hogyha tálcáraa rakom a játékot, majd visszalpek, akkor nem cseszekszik a kurzor az emberrel, de ha felrakom az oblivion grafics extender-t akkor már b**hatom, mivel ha tálcára rakom, és visszamegyek a játékba, akkor befagy.. de ez ilyen alap grafikai mód, amit azért szeretnék használni... de ha használom akkor meg látszik a kurzor -.-"
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Nehogy bárki reagáljon bármit... szánalmas...
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Szilas »

Lehet, hogy eme problémáid simán meghaladják a fórum olvasók képességeit, tudását, elvégre még is csak egy fordítással és nem modolással foglalkozó fórum lenne ez, vagy csak simán mindenki alszik éjfél után, kettőkor.... ;)
Nekem az Obse semmi ilyesmit nem csinált. Nem lehet, hogy véletlenül ablakos módban futtatod a játékot, és/vagy az egérkurzort nem tünteti el rendesen?
Nekem a Skyrimnél néha előfordult, hogy a játék kurzorja és a windows kurzorja egyszerre volt jelen a játékan, és ezen csak egy restart tudott segíteni.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Szilas írta:Lehet, hogy eme problémáid simán meghaladják a fórum olvasók képességeit, tudását, elvégre még is csak egy fordítással és nem modolással foglalkozó fórum lenne ez, vagy csak simán mindenki alszik éjfél után, kettőkor.... ;)
Nekem az Obse semmi ilyesmit nem csinált. Nem lehet, hogy véletlenül ablakos módban futtatod a játékot, és/vagy az egérkurzort nem tünteti el rendesen?
Nekem a Skyrimnél néha előfordult, hogy a játék kurzorja és a windows kurzorja egyszerre volt jelen a játékan, és ezen csak egy restart tudott segíteni.
1600*900-as felbontásban játszom, szóval ötletem sincs.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Ezt a hibát én is észleltem a Skyrimben, és, hogy mikor jött elő, arra találtam egy biztos pontot. A játék közbeni ablakváltás (Alt+tab), ezután visszatéréskor jelentkezik a hiba.
Azt is észrevettem, hogy csak akkor, ha konkrétan játék közben teszem. Ha előtte kilépek a menübe, akkor nincs ilyen gond. Emiatt ajánlom, hogy alt+tab előtt hozd be a menüt (esc) és akkor nem lesz ilyen probléma. Azt nem tudom, hogy az ablakos futtatás esetén, mely állítólag 40%-os gyorsítást is hozhat, az segít-e. Valaki?
Kocsis76
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013. dec. 29., vas. 11:50

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Kocsis76 »

Én úgy jártam hogy amikor a mágus céhbe való belépéshez csinálnám a küldiket, az egyik C betűs város (ahol a kutas küldit kapnám) varázslója nem mászik elő a szobájából. Így nem tudom megcsinálni a küldetést. Mert nem tudom felvenni. Mindegy mikor megyek a céhbe, nem jön ki, én meg nem mehetek be, mert zárva van, és csak később lesz kulcs hozzá. Mit lehet csinálni?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Szilas írta:Lehet, hogy eme problémáid simán meghaladják a fórum olvasók képességeit, tudását, elvégre még is csak egy fordítással és nem modolással foglalkozó fórum lenne ez, vagy csak simán mindenki alszik éjfél után, kettőkor.... ;)
Nekem az Obse semmi ilyesmit nem csinált. Nem lehet, hogy véletlenül ablakos módban futtatod a játékot, és/vagy az egérkurzort nem tünteti el rendesen?
Nekem a Skyrimnél néha előfordult, hogy a játék kurzorja és a windows kurzorja egyszerre volt jelen a játékan, és ezen csak egy restart tudott segíteni.
Nekem is volt ilyen jellegű problémám, aztán a OneTweak megoldotta. De az Skyrim.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kocsis76 írta:Én úgy jártam hogy amikor a mágus céhbe való belépéshez csinálnám a küldiket, az egyik C betűs város (ahol a kutas küldit kapnám) varázslója nem mászik elő a szobájából. Így nem tudom megcsinálni a küldetést. Mert nem tudom felvenni. Mindegy mikor megyek a céhbe, nem jön ki, én meg nem mehetek be, mert zárva van, és csak később lesz kulcs hozzá. Mit lehet csinálni?
Ha megkeresed a fickó kódját, és utána nézel, hogy konzolból hogy lehet oda teleportálni valakit a játékoshoz, akkor meg lehet oldani. www.uesp.net
Terrakotta

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Terrakotta »

Üdv !
Ma töltöltöttem le a Steam-ról az The Elder Scrolls IV: Oblivion® Game of the Year Edition Deluxe változatát
telepítettem ,elindítottam a steamen a játékot . Kiléptem és próbáltam telepíteni a fórumban megadott módon a magyarítást ,előszörre nem sikerült írtátok is , bár telepítés közben jelezte írjak át magyarra bizonyos kifejezéseket , pl. de a megadott elérési útvonal végén nem volt semmi amit átírhattam volna.
eltávolítottam magyarítást a játékból , újraindítottam a telepítést de nem találta az oblivion mappát.
Mi a teendő ?
Ameirgin
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. dec. 29., kedd 1:02

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Ameirgin »

Sziasztok!

Nemrég telepítettem az Obliviont, néhány kiegészítővel és magyarítással, de már az elején, a várbörtönnél több felé sárga csillagok halmaza jelenik meg a falak mentén. Átnéztem a Mod Managerrel a kiegészítőket, de nem tudok rájönni, mi, vagy minek a hiánya okozza.
Beillesztem (ha sikerül) a Mod Manager ablakáról készült képet.
Köszönöm előre is a segítséget!
Kép
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Ameirgin írta:Sziasztok!

Nemrég telepítettem az Obliviont, néhány kiegészítővel és magyarítással, de már az elején, a várbörtönnél több felé sárga csillagok halmaza jelenik meg a falak mentén. Átnéztem a Mod Managerrel a kiegészítőket, de nem tudok rájönni, mi, vagy minek a hiánya okozza.
Beillesztem (ha sikerül) a Mod Manager ablakáról készült képet.
Köszönöm előre is a segítséget!
Kép
Huh konkrétumra már nem emlékszem, de nekem is volt ilyen. Arra a vámpírosra tisztán emlékszek, hogy valamiért nem volt jó, illetve sok helyszín átváltoztatóval meg el se indult alapból. Talán azok közül lesz valamelyik.
Ameirgin
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. dec. 29., kedd 1:02

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Ameirgin »

Közben próbálgatással rájöttem, melyik beépülő okozza. A Harvest Flora (Növényszedés) miatt voltak a sárga csillagok. Kiszedtem előle a pipát, most jó.
experto11

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: experto11 »

Sziasztok
Azért írók ide mert ez még aktív topic.
Tolvajok céhénél az utolsó küldetésnél az old way ajtaja nem nyilík ki.Aktiváltam a homokórát de akkor se nyíilik ki.
atlantis

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: atlantis »

Az Alávaló Mélység nem látszik a térképen.
danger

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: danger »

atlantis írta:Az Alávaló Mélység nem látszik a térképen.
Akkor a hiba nálad van. Load order rendben van?
Válasz küldése